Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#39851) general


general
addikt

én például nem akarok tuningolni, és én is csodálkozva állok itt a hűtők mérete miatt!
tényleg egy egész hegy kell hűteni??? (Alp. Matternhorn..cöcö.. :DDD ) tudtommal a procik energiafelvétele mára jóval kisebb, mint pár éve, ergo a termelt hő is kevesebb kéne, hogy legyen, bár nem biztos, hogy jó a logikám. mindenesetre a hűtők kábé a triplája méretben az akkoriaknak. 70 deka-kilós szörnyeket ajánlotok itt mindenkinek. szerintem parasztvakítás az egész. :U
azért köszönöm a választ, körülnézek majd.

(#39852) Chapel válasza jim bcs (#39850) üzenetére


Chapel
addikt

Értem, köszönöm. Világos, hogy egy nagyobb jobb ez nem is kérdéses, csak annyi gyártó van és annyi hűtő az 5k alatti kategóriában, hogy gondoltam csak van használható, illetve jól használható közöttük.
Ahogy látom (mily meglepő) itt is a "ha jót akarsz, drágábbat veszel" elv működik.

Hozzáteszem engem sosem zavart a gép hangja, nem mondom hogy nem halk a gépem, de ált. fejhallgatón tolom, így nem zavar a venti zaj.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39853) jim bcs válasza Chapel (#39852) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"ha jót akarsz, drágábbat veszel" --nem erről van szó! ha az 5k alatti kategóriát nézzük akkor ugyanmindegy ha a gyári marad, mert az 5k alattiak kb. megegyeznek a ref. hűtővel légszállításban és hangban egyaránt, még talán megmerem kockáztatni hogy itt jobb ha a gyári marad nincs értelme cserélni, ha valaki arra adja a fejét hogy a gyárinál jobb hűtőt akar akkor 7-15k között már talál olyat ami miatt valóbban megéri a csere, ha nem kíván ennyit áldozni valaki akkor inkább maradjon a gyári :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39854) Beretvás válasza general (#39851) üzenetére


Beretvás
addikt

Mi lenne azon a parasztvakítás hogy kell a nagy méret a csendes és megfelelő teljesítményhez? Ha meg kis visító sz..rokat akarnának rátok sózni akkor meg az volna a baj.. :(

(#39855) jim bcs válasza Beretvás (#39854) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az :D , most vagy hűtést veszünk vagy maradjon a referencia ezen nincs mit tiktakkolni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39856) ricshard444 válasza jim bcs (#39853) üzenetére


ricshard444
veterán

Azért ez így nem igaz.2 barátom is vett már 3500-ért a sarki infósnál hűtőt,és sokkal jobb volt,mint a gyári és halkabb is.Meg ha azt veszed,hogy használtan pl van TX3,akkor már az is fényévekkel jobb a gyárinál igaz erre azt mondják elég hangos.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#39857) jim bcs válasza general (#39851) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lehet hogy kevesebbet fogyaszt, de! a gyártási teknológia mérete meg csökken, jobb teljesítményt raknak kisebb felületre pl.: 32nm-22nm és nyílván egy kisebb felületen az előző generációhoz képest, nagyobb teljesítménnyel bíró "alkatrész" nagyobb hőt termel és ezt nem a watt-ra értem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39858) jim bcs válasza ricshard444 (#39856) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

teljesen igazad van de azt nem írta hogy használt is jó, akkor a TX3 -ra vesz egy jobb ventit és akkor megvan 5k-ból

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39859) Beretvás válasza ricshard444 (#39856) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezért szoktuk megkérdezni hogy milyen célra kell a hűtő és mennyi a keret rá.. :K

(#39860) jim bcs válasza Beretvás (#39859) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és nem azért ajánljuk éppen a drágábbat hogy kib@sszunk az illetővel, hanem azért hogyha felrakta vagy rakatta ne az legyen hogy hát ez nem is hűt olyan jól meg hangos jobb lett volna ha megsem veszem, a sz@r ge@ik átb@sztak :D

ő kérdezett mi megpróbáltunk segíteni az adott konfighoz képest és figyelve a kérdés lényegére, szerintem megis kapta a választ ,innen már neki kell eldönteni hogy megveszi-e avagy sem, megéri-e neki vagy sem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39861) Beretvás válasza jim bcs (#39860) üzenetére


Beretvás
addikt

Mondjuk nekem borzasztóan tetszenek a kéttornyos hűtők de csak azért hogy élvezhessem a látványt sajnálok kiadni majdnem 80 eurót, mert teljesítményben nem hozna akkora előrelépést hogy megérje.. :O

[ Szerkesztve ]

(#39862) jim bcs válasza Beretvás (#39861) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen ebben a kategóriában ez szól a látványról is nem vitás, de 10-15k között már elég szép egytornyos és nagytudású hűtők vannak amit szívesen megis vesz az ember, nemfeltétlen kell 25k-ért hűtőt venni, én azért vettem meg az enyémet mert nekem is nagyon tetszik a 2tornyos kialakítás (ezért van üveg oldallapom) amellett a teljesítményével sincs gond és reménykedek hogy legalább 8 évig ne kelljen hűtőt venni talán ezért is vettem a K2-t ugyan erre nincs garancia addig nagyot fordulhat a világ :U

azért egy tényleg jónak számító hűtő pl: Alpenföhn Himalaya nem a világ vége, szép és hűt is ennyit még szerintem te is áldoznál

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39863) Chapel


Chapel
addikt

Nem akartam en vitat generalni, csak kivancsi voltam az okokra. ;)
Mindenkeppen kellett huto, mert oem vettem a procit.
I5 3550
Most egy arctic alpine plus 11 van a gepben, 3k volt, egyenlore nincs vele gond. Bar tegnap raktam ossze, egyenlore nem tesztelgettem kemenyebben. Ha lesz mar par hetes es megizzasztottam parszor, utana szivesen leirom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39864) jim bcs válasza Chapel (#39863) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

erre a procira azért később kelleni fog egy jobb hűtő ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39865) Chapel válasza jim bcs (#39864) üzenetére


Chapel
addikt

Ha nem valik be akkor mar kineztem egy xigmatek gaia d1283-at ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39866) jim bcs válasza Chapel (#39865) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább még gyűjts hozzá vagy 2-4k -t és lesz egy tényleg jó hűtőd :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39867) jookomak válasza jim bcs (#39864) üzenetére


jookomak
őstag

K nélküli procira elég lesz az is szerintem. Nem kell fölöslegesen költekezni. Legolcsóbb 12-es borda, egy jó, halk ventivel simán elég.

(#39868) Chapel válasza jim bcs (#39866) üzenetére


Chapel
addikt

Kozelitsuk meg masik iranybol.

Mit ajanlotok egy i5 3550-hez? :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39869) jim bcs válasza jookomak (#39867) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a ref.-tól egyértelmű hogy jobb (a picit drágábbal hosszabb távon talán jobban járna azért írtam)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39870) Beretvás válasza Chapel (#39868) üzenetére


Beretvás
addikt

Egy Brockent ajánlanák, az ára sem húzós és a teljesítménye meg brutális..Mellesleg jól is néz ki. :K

(#39871) jim bcs válasza Chapel (#39868) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ok! félreértés ne essék nem vitázni akarok, itt van 2db 10k alatt

Alpenföhn Triglav__8700k --én ezt venném
Prolimatech Lynx__8400k

de te dönts mi és meik jobb neked ez csak az én véleményem

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39872) Chapel válasza jim bcs (#39871) üzenetére


Chapel
addikt

Rendben, köszi. Ezek még beleférnek árban, illetve ennél többet nem szeretnék hűtőre költeni.

Ált 2 évente ujítok gépet, pár hete lett aktuális éppen a dolog. Lett új vga (asus 6870), lett új proci(i53550) lett új táp (chieftech ctg 500-as)...és kellett ugye új hűtő.
Bakker soha ennyit nem fórumoztam és olvasgattam utána még hardvernek!
És itt volt az hogy szinte ahány ajánlást kaptam, az mind különböző volt.
Nem egy egzakt tudomány ez :D

No nem baj, okosabb lettem és ez a lényeg ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39873) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Htpc összerakáson gondolkozok.
Ehhez a prochihoz :AMD A4-3400 2.70GHz FM1 elég lenne 1 Cooler Master Hyper TX3 Evo - 92mm passzívan?
Kis mini itx es házba lenne rakva, alul 12-14es venti, felül 14es lenne.
Dvga nem lesz benne.

Esetleg tudtok-e ajánlani másik passzív cpu hűtőt, de olyan kell ami alaplapra merőlegesen van kialakítva.

[ Szerkesztve ]

(#39874) jookomak válasza Kreash (#39873) üzenetére


jookomak
őstag

Scythe mini ninja, és közvetlen a fehér holló mellett fogod megtalálni. Aprón néha-néha elcsíphető.

(#39875) Kreash válasza jookomak (#39874) üzenetére


Kreash
aktív tag

Hát igen, azt ismerem, de tényleg nem nagyon lehet kapni.
Azért gondoltam arra amit linkeltem is, ezt ismerem ilyen van csak 12cmes-ben.

(#39876) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Core i5 2500asra tuning nélkül elegendő egy Arctic Alpine 11 GT rev.2? Mennyire melegednek ezek? :R

(#39877) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.jelenleg i5 2500K procin 10% tuningnál egy TRUE hűt.Szeretném lecserélni ritkább bordára,mert ennek az előnye olyan 1500RPM-en jön elő,1000RPM már kevésbé fújja át. a venti,bár még így is simán elég a teljesítménye. melyik a szelősebb,és halkabb borda 1db 900-1000RPM-en forgó venti esetén?Alpenföhn Himalaya,vagy Thermaltake Frio 4in1?jelenleg csak ez a két lehetőség áll fenn.Ugye jól tudom hogy ezek szellősebbek bordák a TRUE nál?Melyiket a kettő közül? :R

[ Szerkesztve ]

(#39878) Beretvás válasza kromatika (#39877) üzenetére


Beretvás
addikt

Annyira sűrű lenne az a borda?? Ám szerintem a himalaya-val nem nyúlnál mellé.

(#39879) jookomak válasza Beretvás (#39878) üzenetére


jookomak
őstag

Annyira. Swif2 1800-on nem tudta átfújni nálam. Mondjuk két ipari delta/sunon ventivel a poklot is lehűtené.
Szintén egy voks a himalaya-ra.

(#39880) Beretvás válasza jookomak (#39879) üzenetére


Beretvás
addikt

pedig ahogy így elnézegetem neten a képeket róla rohattul bejön a kinézete..

(#39881) Ribi válasza jookomak (#39879) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt a nem tudja átfújni dolgot sosem értettem igazán.
Az oké hogy ha sűrű, akkor ugye a felülete is nagyobb és több levegőnek jobban örül, de hogy ha egy ritkább ugyanolyan bordát venne valaki, akkor ugyanazzal a ventivel kizártnak tartom, hogy jobb lenne a hűtés.

(#39882) agressiv válasza Ribi (#39881) üzenetére


agressiv
addikt

Ha sűrű a lamella és nem jár benne könnyen a levegő akkor nagy légnoymás kell ahoz, hogy átfújja és ez tényleg az ipari ventilátor kategória.

Hát még a borz.....

(#39883) jookomak válasza Ribi (#39881) üzenetére


jookomak
őstag

A true-nál a különböző revíziók alatt pont ez ment végbe. Mindig ritkább lett, és jobb lett a hűtése. Könnyebben átfújja a venti, gyorsabban megy a hideg levegő a felmelegedett helyére, el tudja vinni a meleget. Bocs a pongyola megfogalmazásért, máshogy nem tudom leírni.

(#39884) Ribi válasza agressiv (#39882) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt kb csak moddinggal lehetne kipróbálni.
Szét kellene szedni egy sűrű bordás hűtőt és ritkásan összerakni és úgy is letesztelni.
Valamiért nem hiszek abban, hogy annyira sokat ront a sűrű lamellázás.

(#39885) kromatika válasza jookomak (#39879) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Én azt vettem észre tesztemből,hogy 1200rpm-en,pl Brocken vs TRUE rev B nél egál volt a hűtési teljesítmény.Sőt 800-on a Brocken jobb volt. és halkabb.Viszont 1500RPM-en és a fölött már jobban teljesített a TRUE. :K Tehát itt jön elő,hogy sűrű bordánál ha kiakarjuk használni a tuning képességeket,akkor kell a légynyomás rendesen.Mind ez persze 1155-ön ,aminél ugye a Brocken szélső hőcsöve nem érintkezik a procival,ha a hűtő a ház teteje felé fúj.Lehet AMD-nél egálba lettek volna.akkor azt mondjátok hogy összeséében a himalaya jobb mint a Frio?teszte találtam a hardver teszt oldalon ahol a Friót sok felső kategóriás hűtővel szemben nagyon jól hozzák ki.De himaya-ról nem igazán találok jó tesztet,ahol össze vetik pl a frio -val.

[ Szerkesztve ]

(#39886) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Végre megérkezett a Thermalright HR-02 Macho cpu hűtőm, pontosabban a Macho Rev.A (BW)
E miatt is kérdeznék, hogy már nem a régi HR-02 Macho változatot kapom meg hanem a Macho Rev.A (BW) változatot? :F
Ez miben másabb mint a HR-02 ?

(#39887) agressiv válasza Ribi (#39884) üzenetére


agressiv
addikt

Ha túl sűrű a lamella és pici a luk akkor nehéz belefújni a levegőt ehez nem kell modding.

A ritka lamellás mögött érzed kézzel, hogy átfújja a ventilátor a sűrűnél nemigazán.

Hát még a borz.....

(#39888) kromatika válasza agressiv (#39887) üzenetére


kromatika
veterán

így van szerintem is. sűrű a lamella előnye 1500RPM körül vagy a felett jön elő. agressiv:1000rpm körül ,szerinted frio vagy himalaya?

[ Szerkesztve ]

(#39889) dave93


dave93
őstag

Na mégegyszer :)
Sziasztok!
Core i5 2500asra tuning nélkül elegendő egy Arctic Alpine 11 GT rev.2? Mennyire melegednek ezek?

(#39890) ricshard444 válasza dave93 (#39889) üzenetére


ricshard444
veterán

Azokra a gyári hűtő is elég alapon,ez kicsit jobb is,szóval elég.

Vannak dolgok...

(#39891) 4nick8 válasza Chapel (#39868) üzenetére


4nick8
őstag

Jók, jók az ajánlott hűtők de ebben az árban versenyez a Thermalright Truespirit 120 is 8500Ft-ért.

(#39892) Geo-tin


Geo-tin
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már írtam hűtőkérdéssel kapcsolatban. Fx 8120-procim szeretném 4Ghz környékére felhúzni 50-60 fok körül úgy, hogy a gép csendes(gyári hűtőhöz képest ami egy sza*) legyen.
Egy Alpenföhn Brocken-re gondoltam, mivel sok jót hallottam-olvastam róla. 10K-t szánnék rá(+-2K).
Akinek ugyan ez a proci+hűtés van, megköszönném válaszát-segítségét, vagy esetleg tapasztalatát ha megosztaná Velem! :R

Csak PÜ-ben érdeklődj! (Nyíregyháza-Debrecen)

(#39893) Chapel


Chapel
addikt

Mennyi idő kb. a hozzáértők szerint amíg a paszta egy újonnan összerakott gépen "beáll" a megfelelő hűtésre? Hagynék pár napot az izzasztás előtt...?

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39894) Gyufaaa válasza Chapel (#39893) üzenetére


Gyufaaa
veterán

kb fél másodperc, vagy minimum annyi idő még először indítod a gépet összerakás után. Ne várj vele.

(#39895) Diocles válasza Chapel (#39893) üzenetére


Diocles
aktív tag

Attól függ mit értesz beállás alatt. Arctic Silver esetén a "break in" időszak kb. 250 óra. Ez minden keramikus paszta esetén nagyjából ennyi lehet. Egyébként éppen az izzadós/pihenős ciklusoktól fog beállni, kikapcsolt állapotban nem fog megtörténni. Csapasd neki nyugodtan, ez alatt a párszáz óra alatt, néhány fokkal lesz csak melegebb a proci, mint beállás után, ettől aztán tényleg semmi baja nem lesz.

(#39896) Chapel válasza Diocles (#39895) üzenetére


Chapel
addikt

Köszönöm a tanácsokat, tegnap kis lépésekben elkezdtem izzasztani. Először egy kis játék, majd miután azzal is szépen ment, jött 3d mark 11, Heaven dx11 és végül aida 64 stressz teszt. Gyönyörűen muzsikált a 3k-s alpine hűtő az i5 3550-en, 68 fok fölé egyszer sem ment egyik teszt alatt sem és hangját sem hallottam.

Öröm és boldogság járta át a szívemet :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39897) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#39898) Qru válasza bluobluo75 (#39897) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más a színkombináció (fekte-fehér lett), egyszerűbben felszerelhető és támogtott lett az lga2011-es foglalt is.

#nincsbennetarcsi

(#39899) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.Groß Clock´ner rev.B-ről tudna valaki nyilatkozni hogy PL AC freeazer Pro 13-hoz,és CM 212Plus hoz viszonyítva milyen a teljesítménye,és a hangja?Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#39900) bluobluo75 válasza Qru (#39898) üzenetére


bluobluo75
őstag

Értem, köszi!
Akkor teljesítményben semmi nem változott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.