Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40051) Michell


Michell
tag

Üdv !

Egy socket 775 - Scythe Ninja+ hűtés utódát keresem, amely nálam az általam rárakott ventivel (AC PWM) szinte paszívban ment.
Az új rendszer socket 1155 lesz, terveim szerint i5-xxxxT sorozatú CPU-val.
Erre keresnék alacsony légszállítás mellett is hatékony hűtőt, a lényeg a csend.

(Eredetileg a Ninja+ -t akartam rátenni, de most úgy néz ki az megy el a mostani lappal, CPU-val.)

Mit javasolnátok - kb. 9000 Ft-ig ?

(#40052) laceeeboy válasza agressiv (#40043) üzenetére


laceeeboy
tag

Megfogadom a tanácsod, ma vagy holnap szerintem meg is veszem. Remélem olyan 4,3-4,5-ig fel tudok menni és egy megfelelő hőfokon tudja tartani :K

Köszi szépen!

(#40053) ricshard444 válasza laceeeboy (#40052) üzenetére


ricshard444
veterán

Az menni fog neki,ha nem egy anti tuning procit fogtál ki :K

Vannak dolgok...

(#40054) laceeeboy válasza ricshard444 (#40053) üzenetére


laceeeboy
tag

Hát remélem ha már végre sikerül beszereznem egy 2600k-t nem antituning példány lesz ;]

(#40055) Zaja2


Zaja2
senior tag

Cső!

Milyen 775-ös hűtőt ajánlotok,ami 40 fok alá viszi a 640-em?

3,20Ghz@3,70Ghz alapfeszen.
Ideális lenne a 40 fok. Megoldható?

Vízhűtés nem jöhet szóba.:R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#40056) laceeeboy válasza Zaja2 (#40055) üzenetére


laceeeboy
tag

Hali!

Nekem anno E8600-on volt ASUS Silent Square Series hűtőm, 4GHz vagy afelett használtam, már nem emlékszem és elég szép eredményeket hozott.

(#40057) Zaja2 válasza laceeeboy (#40056) üzenetére


Zaja2
senior tag

Háj!

Igen.

De az enyém N0 steppinges,84W-ot vesz fel.
A tied E0 Wolftdale,kicsit kevesebb,65W-os energiafelvétellel.
Tény,hogy 2 mag,de szerintem ennek az kevés,amit ajánlasz.

Ráadásul ez Prescott,ami köztudottan a NorthWood-tól sokkal forrósabb.

Meglátom még mik jönnek,de azért köszi.:R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#40058) laceeeboy válasza Zaja2 (#40057) üzenetére


laceeeboy
tag

Igazad van, ennyire nem mélyültem bele, csak felreppent egy emlékkép, hogy nekem nagyon bevált :K
Sok sikert hozzá, meg itt úgyis vannak hozzáértők :)

(#40059) Merlinclub válasza Zaja2 (#40057) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Nem tudom, de megkérdezem: Miért is kell 40 fok alatt tartani? Egy ilyen procinak az 50-60 fok még oké.

Mennyit szánsz a dologra? Van léghűtés 30K-ért is!

(#40060) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Silverstone Heligon HE02
Új egy kilós szörny a passzív pályán
A gyártó szerint kis házszellőzéssel akár 130-150W TDP is megy neki.
Full passzívban 95 W, mint a Nofan RC95
Azért a Nofan szerintem egyedibb, bár túl nagy böszme :DDD

(#40061) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Vettem egy Core i5-2300 CPU-t gyári hűtővel. Húzva nem lesz, max. a Turbo-ja. Kérdésem az lenne hogy elég rá ez a hűtő vagy vegyek valami jobbat?
Max. 5k és olyan kell ami úgy fúj mint a gyári.
Eddig ezeket néztem:
*Akció 5k!* -> Scythe Shuriken [dobozos]
ELADÓ Arctic-Cooling Freezer 11 LP (Intel) CPU hűtő ÚJ!!
Artic Cooling Alpine 11 Pro Rev. 2 Eladó!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40062) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok
Scythe Mine2 vs Mugen3
A mine mennyivel rosszabb mint a mugen3(Ha rosszabb :F )?A neten néztem és a Mugen3 52 a Mine2 meg 25Eu volt.Amúgy egy I-5 3570k-ra menne(lehet,hogy egy kis tuning is lessz)

(#40063) csucsbicep válasza gyuromoj (#40061) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Gyári is elég, főleg, ha alulfeszeled a procit, akkor még ~halk is lesz..

(#40064) Merlinclub válasza Stepo (#40062) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Mine 2 SOKKAL JOBB a Mugennél!

gyuromoj

Ha csak ezek közül akarsz választani, akkor Scythe coolernek van értelme, a másik kettő "halottnak a csók".
Vettél pénzért hasonlót, mint amid van egyébként is. A gyárira gondolok...

[ Szerkesztve ]

(#40065) Zaja2 válasza Merlinclub (#40059) üzenetére


Zaja2
senior tag

(#40059) Merlinclub
Hali!

Számomra 50-60 fok nagyon nem oké. Növelni szeretném az élettartamát 1-2 évre még.
Most öcsémnél van 1. osztályos,codozik,nfs-ezik,és nagyon húz a venti neki.

10K max egy jó hűtőért.:)

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#40066) Merlinclub válasza Zaja2 (#40065) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Alpenföhn Triglav szerintem elég: [link]

De ha belefér Matterhorn Pure [link]
vagy Scythe Mine 2 [link]

Ezekkel nem lesz gondod, egyikkel sem, az tuti :DDD

Egy fontos dolog: a hűtők magasságára figyelj, hogy befér e a házba, ha akarsz rá oldallapot

[ Szerkesztve ]

(#40067) Beretvás válasza Merlinclub (#40060) üzenetére


Beretvás
addikt

Basszus hogy néééééz mááá ki jez a silverstone.... :Y Ez a mosógépdob is elég morbid.. Nem akarom elhinni hogy van akinek ez bejön. :F

(#40068) DragonZ


DragonZ
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni cpu hűtő témakörben.
Milyen hűtőt ajánlotok, az alábbiak figyelembe vételével?
Egy Core i7 3770-et kellene a gyári hűtő helyett hűvösen tartania. Az alaplap egy ASUS P8Z77-V Pro, Corsair Vengance dual kit ramok, mindez egy Fractal Design Define R4 házban.
A procit nem tervezem tuningolni.
Számomra az a lényeg, hogy terhelés alatt (pl.: játék, stb.) is normális hőfokon tartsa a procit, lehetőleg mindezt csendesen, és elférjenek mellette a ramok.
Árat tekintve nem nagyon szeretnék 10k HUF fölé menni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#40069) agressiv válasza Zaja2 (#40065) üzenetére


agressiv
addikt

Semmi gondja nem lesz még 70C°-on sem, semmi értelme 40-en tartani és a léghűtéssel nem is lehet. Semmi értelme ennek az egésznek. :W

Hát még a borz.....

(#40070) Zaja2 válasza Merlinclub (#40066) üzenetére


Zaja2
senior tag

(#40066) Merlinclub Kösz a javaslatokat! :R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#40071) jim bcs válasza DragonZ (#40068) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia, ha van egy nem olcsó konfigod akkor miért nem akarsz áldozni egy normális procihűtőre? :)

Alpenföhn Matterhorn Pure__10,500
Deepcool Ice Matrix 400__10,000

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40072) Ribi válasza Zaja2 (#40070) üzenetére


Ribi
nagyúr

40 fok terhelve, vagy alapon?

(#40073) 1888tibi


1888tibi
csendes tag

Sziasztok a segitségetek kérném vettem egy szuper cpu hutött meg ventitt rádugom és csak 450 pörög és a höföka 70-75 fok lehizztam és átdugtam egy másik hejre és azt irja hogy burkolat de igy már 50 55 fok mit tegyek dugjam vissza vagy hagyam ott a procinak nem lessz baja?

(#40074) kromatika válasza 1888tibi (#40073) üzenetére


kromatika
veterán

szia.70 ,75 fok alapban nem jó :N először is jó lenne tudni milyen hűtőről,milyen ventiről,és milyen prociról van szó.az lehet hogy az alaplapodon lévő proci hűtő csati le ven szabályozva a bisoba és azon azért forog 400-on. a burkolat,az a ház venti csati,azt nem lehet leszabályozva azért jobbak a hőfokok.

(#40075) gorgo


gorgo
őstag

Nézegettem a Schyte régebbi (meg mostani) hűtőit, milyen ötletes gyártó!! Kár, hogy a Zipang már nem beszerezhető :).
Kérd: mi a vélemény a Samurai ZZ hűtőről? Olyan szempontból, hogy nem tuningolt 95W procira menne a gyári hűtés lecserélése végett. A felhasználói visszajelzésekben (n)agyon dícsérik a kicsikét!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40076) DragonZ válasza jim bcs (#40071) üzenetére


DragonZ
csendes tag

Köszönöm a javaslatokat.
Nem arról van szó, hogy nem akarok rá áldozni, csak nem akartam sokkal többet költeni rá. :)
Végül az Alpenföhn Matterhorn Pure mellett döntöttem. Ennyi azért még belefér. :D
Még egyszer köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40077) Zaja2


Zaja2
senior tag

(#40072) Ribi válasza Természetesen alapjáratban.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#40078) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Sandy i3-ra keresek hűtőt, minél olcsóbban. Elég komolyak a kritériumok, de remélem azért akad valami. Mindenképp álló hűtő kellene, és 120mm-s ventivel. A keret 5 max 6 ezer huf, de használt is lehet, nem gond.

Előre is köszi, ha tudtok tippet adni!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40079) csucsbicep válasza hoffman_ (#40078) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Arra a gyari is szartig eleg. Meg egy 2400-at is elvisz viszonylag halkan, mert azon ugyanaz van.

(#40080) hoffman_ válasza csucsbicep (#40079) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már régóta szeretnék egy hűtőt, ami kereszthuzatot csinál, egy "rendes, nagy" coolert. Találtam i3-at, de nincs hozzá hűtő, szóval mindenképp vennem kell. Vagy 1-2k a gyári, vagy 5k a Xigma Loki, szerintem jutni fog rá pénz. De köszönöm a tippet :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40081) feppa20 válasza stultus78 (#50) üzenetére


feppa20
csendes tag

Helló!
Én az Arctic Freezert (asszem így írják) Nagyon csendes,mindenhez jó és kiválóan dolgozik.
Nekem egy X4 Phenomot hűt és 40-50 Fok között tartja Battlefield-ezés közben...Jahh és nagyon olcsó!!!

(#40082) FireShadow


FireShadow
senior tag

Intel Core i7-3770K @ 3.50GHz procihoz egy Alpenföhn Triglav? Nem akarok nagyot mert nagyon magas ramok lesznek és ez végre kinézetre is bejön. Semmi extrém tuning. Viszont azt tudja valaki hogy ez valóban csendes-e?

A tesztekben csak az OC alatti teljesítményét írják le hogy 10fokkal melegebb mint a nagyobb hűtők. Esetleg egy jó házhűtés segít ezen?

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#40083) Merlinclub válasza FireShadow (#40082) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Triglav csendes cooler, de nem OC-re való
A házszellőzes és a dupla venti sem dobott rajta, csak 1-2 fokot. Ez ennyi, de csendesen, stabilan
Van róla tesztem, összehasonlítva több más coolerrel egy i7 1366-on

(#40084) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a DARK ROCK PRO C1 be fér-e egy Cooler Master 690 II Advaned-be?
Ha jól látom a magasságával nem lenne gond, de engem a nagysága foglalkoztat. Szóval nem fog jobbra-balra, elől-hátul beakadni a ház falaiba?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#40085) jookomak válasza FireShadow (#40082) üzenetére


jookomak
őstag

Ha lemondasz a magas ramokról, amik amúgy tök fölöslegesek, akkor mindjárt több lehetőséged lesz.

laca500: Nem fog. Cm 692-be majdnem minden hűtő belefér, meg azért van eszük a cooler gyártóknak is, nem sok olyan van, ami szélesebb, mint az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#40086) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hyper TX2-höz hol tudnék venni s775 lefogatót? :F

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40087) laca500 válasza jookomak (#40085) üzenetére


laca500
aktív tag

Nagyszerű!
Köszönöm szépen. :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#40088) FireShadow válasza Merlinclub (#40083) üzenetére


FireShadow
senior tag

A Brocken jobb lenne? Viszont az fannal vagy fan nélkül 105mm hosszu? A magas ramokrol nem szeretnék lemondani, akkorse ha fölösleges hütés szempontbol, a kinezet is szamit. Egyébként nem akrom h kitakarjon mindent a procihütö.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#40089) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szerintetek Triglav mennyire szerencsés 1155-re? Ugye itt 3db 10mm-es hőcső van, és arra lennék kíváncsi, hogy a két szélső rendesen felfeküdne a procira?

Nem szeretnék bazi nagy hűtőt, ami rálóg a ram foglalatokra(Matterhorn Pure-t ajánlottak, de az már túl nagy). Na meg egy második venti is menne a hűtőre a házhűtés elősegítése miatt fixen leszabályozva(hátul sajnos csak egy 9-esnek van hely).

Esetleg még ezek játszanak:

True spirit 120
Ice Matrix 440

Tesztek alapján a Triglav és a Matrix nagyon csendes, a True-t nem tudom hova tenni. Kinézetre meg amúgy az Alpenföhn tetszik a legjobban, meg a legolcsóbb is.

(#40090) Merlinclub válasza csucsbicep (#40089) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Milyen magas cooler fér el a házban, ha csak 9cm-es venti fér el hátul?
Ez kicsit gyanús....

(#40091) csucsbicep válasza Merlinclub (#40090) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#40092) kopa93


kopa93
csendes tag

Sziasztok. !

Proci hűtőt vennék egy:

AMD FX-8150 3.60GHz AM3+
COOLERMASTER RC-K350-KWN2-EN Elite Knight 350 ( Hivatalos oldal szerint max 148,5 mm magas CPU hűtő fér el )

Olyan kéne ami 70fok alatt tarja játékok alatt. Hozzá járo hütö 71-72fok de volt már fejebb is.... Vettem egy NOCTUA NH-C12P SE14 ezzel 82foknál offoltam le a játékot és küldöm vissza a boltnak ...

15.000ft körül lenne optimális ár és csak játékra van a gép szoval melegszik rendesen és olyan kéne ami birja 70alatt tartani

[ Szerkesztve ]

(#40093) Vertigo válasza kopa93 (#40092) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Tuti jol van felrakva a huto?
...vagy sz@rra van huzva a proci?

Nekem hasonlo (magassag limit) okokbol az egyel ujabb (noctua C14) van, 3770-el, ultraquiet modban (also venti 450, felso 650 korul vanszorog) es meg nem sierkult a szenzor szerinti 40°-ot sem elernem...

[ Szerkesztve ]

(#40094) agressiv válasza kopa93 (#40092) üzenetére


agressiv
addikt

Biztos, hogy nem volt rendesen felrakva a hűtő, ha a noctua-val még melegebb volt... :U

Hát még a borz.....

(#40095) kopa93 válasza Vertigo (#40093) üzenetére


kopa93
csendes tag

van alatta paszta, rá van illesztve 2csavar benne rá drotozvba a venti ennyi szerintem.
vagy kihagytam valami fontosat ? :O

(#40096) csucsbicep válasza csucsbicep (#40089) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Erről mi a véleményetek, mert szerintem nekem teljesítményre bőven elég(elvileg hozza a Freezer 13 Pro szintet), lenne hely, olcsó, kidolgozott, jól néz ki.

(#40097) Merlinclub válasza kopa93 (#40092) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Hogy nem stimmelt valami, az tuti.
Vagy nem jól volt a helyén, vagy nem tudom, de ha a csövek fele defektes, akkor is jobb a gyárinál

(#40098) Vertigo válasza kopa93 (#40095) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Felfekves, ezaltal a felulet egyenletes terhelese, teljes feluletu hoatadas fontos, nincs kizarva, hogy valamilyen iranyba megfeszul es igy "ferden" fexik fel, de akar az is lehet, hogy szerencsetlenul kavar be egy kozeli ventilator, esetleg valahonnan (pl. vga) forro levegot sziv, de ezutobbiakhoz azert eleg drasztikus a homersekletadat amit irtal, igy kevessbe valoszinu...

(#40099) Sodom


Sodom
csendes tag

üdv nekem Freezer Xtreme rev 2 -es proci hűtőm van és nagyon jól hűt ajánlom figyelmedbe :D

(#40100) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Xigmatekekhez járó gyári paszta milyen? Jelen esetben Lokiról van szó. Van itthon MX2-m, de ha ez is jó, akkor nem "pazarlom" azt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.