Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40203) nubreed válasza ProdyG (#40198) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is Macho van, én jelenleg 4 ghz-nél járok, ugyanazzal a procival mint a tiéd és 1 órás aida64 teszt után illetve 3D renderelésnél (cinema 4d) sem ment 55-60 fok fölé. Most vagy ennyit számít azaz 500mhz különbség vagy nem szellőzik olyan jól a házad vagy esetleg a hűtőpaszta? Én Arctic MX2-t használok. Neked mivel van bekenve?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40204) ProdyG válasza nubreed (#40203) üzenetére


ProdyG
senior tag

az 1 órás AIDA teszt alatt mit értesz? én úgy mérem, hogy rendszer stabilitásteszt és azon belül csak FPU teszt, semmi más (tehát CPU teszt nincs kipipálva, csak FPU). így nekem 80 fok körül van. a házamban 3 darab 12 centis venti van, szóval jól kéne szellőznie.

(#40205) nubreed válasza ProdyG (#40204) üzenetére


nubreed
veterán

Nálam mindennél volt pipa, hadd szenvedjen az a gép, :) hiszen csak úgy derül ki ha esetleg valami nincs rendben. :) Nekem Xigmatek Midgard 2 a házam, elől és hátul a 2 db 12 centis gyári venti van, fent a procihűtő borda felett egy thermalright ty-140 (pont ugyanolyan mint amilyen venti a machot is hűti). Hűtópaszta? Erre még nem válaszoltál.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40206) ProdyG válasza nubreed (#40205) üzenetére


ProdyG
senior tag

ha minden ki van pipálva, akkor nekem is csak 60 fokos a proci. próbáld meg csak az FPU-t terhelni.
ilyen pasztám van: [link]

(#40207) nubreed


nubreed
veterán

(Kifutottam a szerkesztési időből). Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen értéken van a vcore neked? Nem lehet, hogy túl sok és elég lenne kevesebb is? Vagy offset módban vagy? Nekem ez a 80 fok soknak tűnik egy ekkora batár nagy hűtővel, még akkor is ha 4,5 ghz. Most utánanéztem, igaz hogy nem machoval, ennél kisebb hűtőkkel, 4,4 ghz-en ilyen 50-60 fokokról írnak MAX.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40208) nubreed válasza ProdyG (#40206) üzenetére


nubreed
veterán

Megpróbálhatom de nem szeretem a szintetikus teszteket, az aidat is csak a stabilitás miatt futtattam, órajel/vcore emelés után. Sokkal érdekesebb szerintem a valódi program használata, azok amiket nap mint nap használsz és hogy emelett hány fokos a proci. Ezért is írtam pl a cinema 4D-t, egy komoly 3d renderelés rendesen megizzasztja a procit, az utolsó cseppig kihajtja ami benne van.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40209) ProdyG válasza nubreed (#40208) üzenetére


ProdyG
senior tag

a vcore-t lehetséges, hogy a lapom megemeli automatikusan, ezt megnézem majd este. én mindig olyan cuccal tesztelek, ami a legjobban igénybe veszi a procit, mert ha az jó, akkor minden jó :)
napi használatban főleg játszom, játék közben megy nyilván nem 80 fokos a procim, de azért kíváncsi vagyok a határokra.

(#40210) Kal-El válasza ProdyG (#40198) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ha lecserélnéd a Machot NH-D14-re, akkor magas fordulatszámú ventivel 1200rpm+ valószínűleg nyernél 3-4 fokot, ilyen magas órajelen.
Viszont alacsony fordulatszámú ventikkel 400-700rpm, még rosszabbul is járnál a cserével.
Egyébként ilyen teljesítményhez inkább Prolimatech Genesis-t, vagy Thermalright Silverarrow-ot vennék és 2db magas fordulatszámú ventit raknék rájuk, azokkal nyerhetsz további pár fokot az NH-D14-hez képest.

Szerintem egy MX-2 pasztát sem ártana beszerezni, mert az a legjobb a piacon, és azzal is foghatsz 1-2 fokot. Azt hiszem az jár az NH-D14-hez is.

(Egyébként meg felesleges ilyen kiadásokba verni magad, mert mindent visz az a proci alapon is)

(#40211) ProdyG válasza Kal-El (#40210) üzenetére


ProdyG
senior tag

olvastam közben pár tesztet, és arra jutottam, hogy szinte elhanyagolható a 2 cooler közt a különbség (Macho vs NH-D14). így nem cserélem le, mert tényleg nincs értelme...
csak azt nem bírom felfogni, hogy akkor a D14 miért kerül a duplájába a másiknak...

(#40212) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem igazán tudok zöld ágra vergődni hűtő ügyben. Egy halk, de tuningra is alkalmas hűtő kellene.

Egy itteni üzletbe ezt ajánlották:
Scythe Mugen 3 Rév. B - 14k Ft
vagy
BeQuiet Shadow Rock Pro SR1 - 13.8k Ft

De ezeket is kinéztem:
Artic Cooling Freezer A30 - 12k Ft
Coolermaster Hyper 6125 - 14k Ft

Jelenleg fontosabb, hogy halk legyen. Ti melyiket ajánlanátok? Tapasztalatokat, véleményeket szívesen fogadom!

Előre is köszönöm!

(#40213) old-dog válasza treck1985 (#40212) üzenetére


old-dog
aktív tag

A BeQuiet Shadow Rock Pro SR1 vedd meg, tuti halk. Nálam is ez megy.

(#40214) nubreed válasza ProdyG (#40209) üzenetére


nubreed
veterán

No itt a kép...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40215) nubreed


nubreed
veterán

Az lemaradt, hogy tényleg igaz az, hogy csak az fpu-t terhelve jobban melegszik a proci. Ha a CPU és a cache is be volt kapcsolva, sosem ment 60 fok fölé.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40216) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

AMD FX 8120-ra milyen hűtőt ajánlotok? Szellős házban lesz, tuning zéró, hang se zavar... viszont ne legyen drága, de tartsa olyan 60 fok környékén a procit.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#40217) jookomak válasza Kirir (#40184) üzenetére


jookomak
őstag

Ez a régebbi verzió, már nem kapható. Amit én linkeltem, az az új, már jó 2011 foglalatra, újabb a ventije is. A sima 120 alacsonyabb, és kisebb venti (120mm) van rajta, ezáltal gyengébb is.
Többeknek: Nem férnek alá a nagy ramok. De elé igen. :)) Nálam legalábbis nem lenne gond oldalról nézve, van még hely a ramnak egy asus gene iv lapon.

[ Szerkesztve ]

(#40218) ProdyG válasza nubreed (#40215) üzenetére


ProdyG
senior tag

nem tudom elérni a képet. ha a CPU és a cache is be van kapcsolva nálam, úgy nekem 60-65 fok közt mozog, 4600mhz-n. szóval stimmel a dolog, szerintem kb ennyit számíthat 600mhz. a vcore-ral még lehetne szórakozni...

(#40219) nubreed válasza ProdyG (#40218) üzenetére


nubreed
veterán

Jobb egér gomb a képre és kép megtekintése. Nem tudom, lehet bénán linkeltem...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40220) ProdyG válasza nubreed (#40219) üzenetére


ProdyG
senior tag

úgy látom, neked a vcore 1.1V, nekem meg több, mint 1.3.
ezért van nálam melegebb szerintem, de jobban utána kéne járni a dolgoknak a tuning topic-ban :)

(#40221) Aflamin válasza treck1985 (#40180) üzenetére


Aflamin
tag

Nálam egy Zalman CNPS5X Performa hűtő van rajta, szép csendesen!

(#40222) Kirir válasza ProdyG (#40198) üzenetére


Kirir
tag

A nemrég általad vásárolt cpu hűtő melyik a kettő közül?
1. [link]
2. [link]

(#40223) ProdyG válasza Kirir (#40222) üzenetére


ProdyG
senior tag

az első (Rev.A), tehát a 14 centis, nem a 12 centis.

[ Szerkesztve ]

(#40224) Kirir válasza ProdyG (#40223) üzenetére


Kirir
tag

A specifikációk szerint jobbnak tűnik az általad vásárolt hűtő, mint a másik. Hol vetted és mennyiért? Ha jónak látod, akkor privát üzenet formájában közöld velem, persze csak akkor, ha hajlandó vagy válaszolni.

(#40225) ProdyG válasza Kirir (#40224) üzenetére


ProdyG
senior tag

parancsolj: [link]
de én még olcsóbban vettem kb 2 ezer forinttal.

(#40226) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, nagyon halk hűtőt keresek i3 3220-ra. Olyat ami terheléstől függően pörög, és árban sem nagyon meredek.

Köszi!

ps: semmi húzás, semmi extrém használat, csak ne zajoskodjon nekem.

[ Szerkesztve ]

(#40227) treck1985 válasza old-dog (#40213) üzenetére


treck1985
tag

Köszi a tippet. Nekem is ez a legszimpatikusabb. Valószínűleg ezt fogom választani, ha befér a házba.

(#40228) nubreed válasza ProdyG (#40225) üzenetére


nubreed
veterán

Hú de felment az ára. Én 11.400 -ért vettem a Pixelnél, de most ott is drágább let, több mint 13.000.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40229) treck1985 válasza old-dog (#40213) üzenetére


treck1985
tag

Méricskéltem kicsit, és attól tartok, hogy nem fog beférni a Shadow Rock Pro a házba. :( Elvilek 158mm magas, nekem pedig alaplaptól mérve van 160mm helyem. Kockáztatni pedig nem szeretnék. Ezt néztem helyette: BQ Shadow Rock TopFlow. Szerinted? Szerintetek? :)

(#40230) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Használt Schyte Mugen2 7 ezerért, vagy várjak 3 hetet 7300-ért egy vadiúj Xigmatek Gaia-ra?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40231) Qru válasza hoffman_ (#40230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mugen 2 jobb.

#nincsbennetarcsi

(#40232) hoffman_ válasza Qru (#40231) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt sejtettem :D Csak félek, mert használt. Mire figyeljek használt hűtő vételnél? Semmi extra nem lehet, gondolom.

És van különbség a Mugen 2 és a Mugen 2 Rev B között?

mod:

Vajon halkabb a Mugen? Nekem ez az elsődleges szempont. Ha a Xigma melegebb 5-6 fokkal nem igazán érdekel, csak halkabb legyen.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40233) hoffman_ válasza hoffman_ (#40232) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már mindegy, holnap megyek érte :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40234) Qru válasza hoffman_ (#40232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne legyen karcos a talpa, ne legyenek összekócolva a lamellái. Legyen meg minden lefogató elem. Ennyi.

Mugen 2 nagyon halk, no para.

A különbség? A lefogatás, a Rev B felmegy lga1155/1156-ra is a sima meg nem (az csak 478/775/1366-ra Intel fronton).

#nincsbennetarcsi

(#40235) hoffman_ válasza Qru (#40234) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ez mondjuk lehet, hogy para lesz, mert 1155-re veszem, és ez elvileg nem rev B, kb. két éve használja amúgy. Akkor lehet, hogy mégis ráfaragtam és le kell mondjam? :(

mod:

Mégis rev B, öröm é bódottá :DD

Köszi Qru!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40236) Troy. válasza Kal-El (#40191) üzenetére


Troy.
addikt

Értem, köszi!

.

(#40237) old-dog válasza treck1985 (#40229) üzenetére


old-dog
aktív tag

Igen jó, hogy megmérted nekem kifigyel a ház oldallapján (ki kelett vágni). Természetesen nagyon jó hűtő a Shadow Rock TopFlow is.

(#40238) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
Van 1 AMD Phenom II X4 965 BE: procim, és vettem rá egy Arctic Freezer A30 Hűtőt. Azt mondták nekem ahol szerelték, hogy ez a hűtő nagyon nem tesz jót az alaplapnak, mert a hő hatására évek alatt eldeformálódik az alaplap ahogy ez a hűtő súlyánál fogva lefele húzza, ahogy eldeformálódik állítólag tönkre is vágja az alaplapot majd, és a felére csökkenti az élettartamát az alaplapnak... Ez igaz? :F
Állítólag aki szerelte az évek és a rutin beszélt csak belőle...

(#40239) jookomak válasza Anonymous 01 (#40238) üzenetére


jookomak
őstag

Badarság. Ne hidd el! Semmi baja nem lesz az alaplapnak.

(#40240) gorgo


gorgo
őstag

Vettem egy Samurai ZZ-t a gyári helyett a 4-magos Sandyra. Igaz, terhelés mellett SOKKAL halkabb és sokkal hűvösebb egyszerre, de nem lett halkabb alapjáraton! Egyenlőre olyan progit keresek, amivel asztalról tudom állítani a procihűtő fordulatszámát (gigabyte Z68-D2H lapon), mert a venti 500 fordulat alatt viszont egészen halk lenne, de ilyet csak bekapcsoláskor tud, később viszont már nem megy 650 alá, onnantól meg már hallom eléggé... :((
B-terv: Tudtok ajánlani valamilyen kifejezetten halk, 92mm-es ventilátort?
THX!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40241) Beretvás válasza Anonymous 01 (#40238) üzenetére


Beretvás
addikt

Szimplán az idiotizmus beszélt belőle..Semmi baja nem lehet tőle..

(#40242) TIT


TIT
veterán

És mindezt a beszerelés után közölte :) :C
Amióta bent van Anonymous01-nek a 965BE valami vékony halk sípolást hallani pár mp.-ig aztán csend és megint.Mi lehet?Giga770TUD3 lap.
Újra kell tenni a wint ha új proci van berakva?

(#40243) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Elég bajos vendég vagyok :B Felmerült pár dolog, tudnátok tippet adni?

Holnap megyek a Mugen 2-ért, és egyben eladom a Xigma Loki-t. A "bajom" az, hogy a Mugen már talán túl nagy is nekem. Nem a mostani i3-ra nézve, hanem a jövőre gondolva is. Méretre gondolom, esztétikára, nem csak hatásfokra. Lenne itt még holnap egy Titan Hati is, amiről itt PH-n nagyon jókat olvastam, a teszt szerint. Az az i3-ra bőven elég lenne, és csendes, mérete is pont jó. Kérdésem a következő, a későbbiekben vajon fel tudja venni a versenyt hangban és nagyjából hűtési teljesítményben a Mugen 2-vel? Igaz, hogy magasabb fordulaton pörög, de elvileg nagyon halk egy szerkezet lett.

Ha érdemes a Hati-ra beújítani, akkor a Mugen-en tovább adnék.

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40244) BobaFett90


BobaFett90
csendes tag

Sziasztok!

Egy Cooler Master Hyper TX3 képes normálisan hűteni egy Phenom II 965 BE-t? Még akkor is ha húzva van például? Vagy ha húzom akkor ahhoz jobb a gyári?

“Az ép ész nem kölcsönözhető, nem kapható. S azt hiszem, ha eladó volna, nem találna vevőre. A bolond bezzeg elkél naponta.” (Seneca)

(#40245) hoffman_ válasza hoffman_ (#40243) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Türelmetlen típus vagyok. Holnap valószínűleg megveszem mind a kettőt, A Mugen 2-őt és a Titan Hati-t(együtt lesz 12k), 5 ezrem állhat a mulatságban, legalább lesz saját tapasztalatom. Bár egy i7 hiányzik, de ez legyen a legkevesebb :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40246) xtevo válasza hoffman_ (#40245) üzenetére


xtevo
őstag

Szerintem túlparázod a dolgot, nekem egy i3 2120 procim van és a gyári hűtő is vígan elviszi, ha leveszed level 1-re a fordulatot ,és target-nak kb. 45-47 fokot adsz meg, netezés közben full néma, ha meg elkezdesz játszani, felpörög, ennyi. :)

(#40247) hoffman_ válasza xtevo (#40246) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Persze tudom, az i3-at nem kell bevenni a pakliba. Csak szeretnék teljesen halk gépet, terhelés alatt is. Bár úgy sejtem, hogy az i3 olyan karcsú, hogy még a Hati és a Mugen is közel néma lesz terhelés alatt is. A "bajom" az, hogy szeretek előre tervezni, illetve nagyon alaposan körbejárom a dolgokat, mielőtt belevágok(lassan is mennek), de sokáig is lesznek meg. Szóval nem tudom, hogy ha 2 év múlva beraknám az Ivy Bridge utódját a középkategóriából, akkor is néma maradna-e a gép terhelés alatt. Ez piszlicsáré és kvázi megoldhatatlan probléma, de böki csőröm.

Mindegy, holnap meglesz mindkettő, az marad, amelyik jobban tetszik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40248) agressiv válasza Anonymous 01 (#40238) üzenetére


agressiv
addikt

Jó nagy ökörséget hordott össze. :O Nem tudja lehúzni a hűtő a lapot, mert felül csavarozva van, ráadásul örülne a lap, ha a hűtő súlya lenne a legnagyobb gondja. Ahogy a gyári hűtő lefogatója húzza az több tíz kiló is lehet és látszik is, hogy meg is van gördülve igen erősen az alaplap a gyári hűtők alatt...

Nem tudom az arctic milyen, de a legtöbb aftermarket hűtőnek van hátlapi merevítője amivel együtt nem hogy nem nyírja a lapot, hanem éppen megkíméli a feszüléstől...

Ha anonymus01 lapja csak sípol, akkor lehet, hogy meg is mihálylott, a tünet klasszik gagyibájt betegség....
Mondjuk Windows-t nem kell telepíteni, mert el kell indulnia a lapnak, a BIOS frissítés már nem kizárt. Meg kell nézni, hogy milyen BIOS van a lapon és megnézni a támogatási listában, hogy melyik verziótól támogatja a processzort.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40249) Anonymous 01 válasza agressiv (#40248) üzenetére


Anonymous 01
tag

Cooler Master elite knight 350-es ház, ebből épphogy ki lóg, a súlya a hűtőnek: 905g :) Brutál nagy a hűtő...
De a gyári hűtője jóval kisebb volt... A több 10kiló azért durva lenne... Ha a gyári így húzza akkor a speckó hűtő pláne húzná... :)

[ Szerkesztve ]

(#40250) agressiv válasza Anonymous 01 (#40249) üzenetére


agressiv
addikt

Nem érted a lényeget. Nem lefelé húzza a hűtő, hanem a processzorfoglalatra hajlítja a rá a lapot a gyári hűtő és az az ami több tíz kiló.

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.