Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#39801) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Ezek kb zaj,teljesítmény színben egyformák? Kb azonos az áruk is.

ALPENFOEHN Matterhorn Pure Edition
Vs.
Alpenföhn Brocken

(#39802) zolesz78


zolesz78
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen magas egy Celeron G550 processzor gyári hűtője ventilátorostól? Elférne egy 9cm magas házban?

Zoli

(#39803) agressiv válasza zolesz78 (#39802) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, akkora mint egy sima 775 legkissebb hűtője.

Hát még a borz.....

(#39804) jookomak válasza laca500 (#39796) üzenetére


jookomak
őstag

Megkésve egy picit a válasz: ha találsz esetleg aprón scythe s-flex-et (sajnos már nem gyártják), illetve ha esetleg fel lehet fogatni a scythe slip stream 14 cm-et. Ezt nem mondom biztosra, ugyanis én pl true-ra nem tudtam feltenni egy thermalright ty-140-et, ami szintén ajánlott, a hűtő lefogató csavarjai akadályozták. Érdekesek a 12 cm felfogatású 14 cm-es ventik, de lehet köztük ami be is fér. Amúgy játszik még az alpenföhn wingboost, illetve a noisblocker, és a be quiet márka is, bár ezekről nincs túl sok tapasztalat itt a fórumon. Illetve az s-flex utódja a kama flow. Ebből van 12 cm-es, 1400 rpm, ami szabályozva gondolom hangtalan lesz, ugyanakkor elég levegőt is szállít.
Amúgy ez már ide jobban illik: [link]

(#39805) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.segítséget szeretnék kér.melyik a halkabb,szelősebb borda a kettő közül?Alpenföhn Nordwand rev.b vagy Alpenföhn Himalaya?Illetve ezek a bordák szellősebbek e a TRUE nál?Nem tuningolok ezért nem igazán használom ki a True 1500RPM körüli királyságát,és inkább szelősebb bordát szeretnék,amit kb 1000RPM-en pörgő venti, minél halkabban átfúj.Csak ez a két lehetőség jöhet szóba.melyik felelne meg ezeknek a követelményeknek jobban? :R

(#39806) jookomak válasza kromatika (#39805) üzenetére


jookomak
őstag

Mindkettő szellősebb, a true az egyik legsűrűbb borda. Tuti hogy csak ez a két alpenföhn játszik? Thermalright macho hr-02 ideális lenne pedig...

(#39807) kromatika válasza jookomak (#39806) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a válaszod.igen tudom hogy az lenne az igazi,de sajnos az nem játszik.egyébként a Thermaltake Frio is ritkább a true nál?hasonlatos az általam említett hűtőkhöz.?

(#39808) Hyacinto


Hyacinto
tag

Kedves Mindenki!

AMD Athlon II X3 445 processzoromhoz milyen hűtőt tudnátok ajánlani? A lényeg, hogy halk legyen (a gyári hűtő kezd az idegeimre menni így közel két év után), hiszen nem tuningolnék, valamint arra a végső döntésre jutottam, hogy a negyedik magot sem próbálom megnyitni.

Az ár pedig... ...nos nem szeretnék feleslegesen nagyot és drágát sem venni, de túl olcsó néhány évet bíró hűtőt sem. Mondjuk úgy, hogy hosszútávra tervezek és megbízható hűtőt keresek :) . Tudom, hogy ez így nem túl konkrét, ám remélem így is tudtok valamit javasolni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#39809) agressiv válasza Hyacinto (#39808) üzenetére


agressiv
addikt

Konkrét árelképzelés többet segítene, mert az olcsó elég relatív. AMD-re a legolcsóbb megoldás az EKL Colt Tower, drágább kategóriában brocken, picit drágábban macho például, de most 3000-től 14000Ft ig soroltam párat.. És van 20 felett is.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#39810) Hyacinto válasza agressiv (#39809) üzenetére


Hyacinto
tag

Jogos :) . Gondoltam, ahogy a lét meghatározza a tudatot, úgy a processzor is meghatározza a hűtőt :D . De persze tévedtem :) . Szűkítsük az összeget 5000-től mondjuk 11000-ig.

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#39811) agressiv válasza Hyacinto (#39810) üzenetére


agressiv
addikt

Arra a processzorra nem kell nagy hűtő, egy alpenföhn sella is megtenné és most a merlinnél ingyen szállítják.

Hát még a borz.....

(#39812) xTc


xTc
aktív tag

Srácok!

A következő kérdésem lenne:

I5-3450-re jó lenne-e a következő hűtő?

[link]

Semmi tuning, csak gyári órajel/fesz menne rajta.

Köszi.

(#39813) Hyacinto válasza agressiv (#39811) üzenetére


Hyacinto
tag

Köszönöm, már meg is rendeltem :) !

Amúgy nincs ingyen a szállítás, viszont van 15% kedvezmény ;) Vagy én rendeltem rossz boltból? Merlinhardverponthu-ról rendeltem.

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#39814) agressiv válasza Hyacinto (#39813) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, igazad van leárízás van. :D Multkor még szállítás volt ingyen. :B

Hát még a borz.....

(#39815) barisj


barisj
aktív tag

hali! egy Cooler Master Hyper TX3 jobb mint egy Zalman Fatal1ty FS-C77 ? egy s939 Amd Athlon 64 4000+-ra kell.:D melyik a jobb hűtő? jelenleg egy Zalman Fatal1ty FS-C77 van,de lehet váltani kéne,nemtom.

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#39816) agressiv válasza barisj (#39815) üzenetére


agressiv
addikt

A 939-et le kell kupakolni és akkor bármelyikkel 40C°-on fog menni. :DDD

Hát még a borz.....

(#39817) barisj válasza agressiv (#39816) üzenetére


barisj
aktív tag

mit jelent a kupakolás?AS:DA:SD:

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#39818) ricshard444 válasza barisj (#39817) üzenetére


ricshard444
veterán

Vannak dolgok...

(#39819) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

4,5k-át megér egy Xigmatek HDT-1283?

Mert a mostanit szeretném lecserélni,ami egy kicsit már hangos,és nyáron nem bírja a strapát!

[ Szerkesztve ]

(#39820) barisj válasza ricshard444 (#39818) üzenetére


barisj
aktív tag

de ez a kupakolás mire jó? nem elég csak a hütö? ha már megvettem az s478-ra.. és elv jó a s939-re is.:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#39821) zolesz78 válasza agressiv (#39803) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Köszönöm!

(#39822) orbano válasza barisj (#39820) üzenetére


orbano
félisten

arra jo, hogy jovaul a hutes hatasfoka, tehat ugyanazzal a hutovel alacsonyabb homersekletu lesz a procc

A vér nem válik VAZZE!™

(#39823) agressiv válasza barisj (#39820) üzenetére


agressiv
addikt

A kupak és a mag között elég gyenge a hőkontakt és kupak nélkül közvetlenül egy réztalpas hűtővel nagyon jól lehet hűteni. :DDD

Ezt csak így offnak szántam. :N

Hát még a borz.....

(#39824) xTc válasza xTc (#39812) üzenetére


xTc
aktív tag

Erre valaki?

[link]

Köszi előre is! :R

(#39825) barisj válasza orbano (#39822) üzenetére


barisj
aktív tag

jaa értem,igy már világos thx:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#39826) jim bcs válasza xTc (#39812) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

teljesen jó ,de én inkább ezek közül választanék
Alpenföhn Matterhorn Pure__11k
Thermalright HR-02 Macho__13k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39827) perempe


perempe
addikt

Segítsetek, kérlek!

Enermax Vostok ház, Gigabyte ga-b75m-d3v lap G840 processzorral. CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W táp. állati hangos! szerintem a procihűtő a hibás. a ház is rezonál. vmit elront6tam? a régebbi gépem is itt van (p31-sd3l+e2160 stock cooler, fsp bluestorm), az meg se nyikkan!

a lapot csak simán felfogattam csavarokkal, nem raktam alá semmit se.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#39828) xTc válasza jim bcs (#39826) üzenetére


xTc
aktív tag

Az a gondom hogy a házam 18cm széles. Így eléggé be vagyok határolva: Egyébként a Thermalright HR-02 Macho -t választanám, de ez meg 162 magas, nem biztos hogy beférne. Az Alpenföhn Matterhorn Pure talán beférne, lehet inkább ez lesz, aztán max cserélek egy házat később, addig meg gyári stock cooler. Köszi a választ.

(#39829) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Skacok azert v1.0 usereket (sry, joindulatbol irom csak) ne biztassatok mar a "kupakolasra"!

Amugy ido kozben meglett a Noctua C14, kellemesen befer a helyere, a kibahalk kabellel csatlakoztattam, a felso venti igy 700 az also 400 korul porog, hangja meg ejszaka siri csendben alig van jelen (az egyeb elktronika passziv hatterzajaban tejesen eltunik)...
Alapon a 3770et f1ng@tva sem sikerult 38°C fole vinni. (szolid tuning majd idovel lehetseges, egyelore automatan eleresztettem egy probat, 4300 korulire lotte be, de csak nehany percig, minden esetre akkor sem haladta meg a korabban emlitett homersekletet)

Franko leirasa van, a felszerelesi eszkozok is szinte majdnem minden eshetosegre szamitanak, egyedul bodra+ventik combo alaplapra epitett keretre valo rogzitese volt huzos, egyszeruen nem lehet hozzaferni semmilyen csavarhuzoval a rogziteshez, igy papirzsebkendovel puhitott kombinaltfogoval celszeru meghuzni (ha valaki esetleg ebben a hutoben gondolkozna)

Diohejban ennyi lenne! :)

(#39830) perempe válasza perempe (#39827) üzenetére


perempe
addikt

lehet, hogy az oldallemez, és a vinyó hibája.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#39831) perempe válasza perempe (#39830) üzenetére


perempe
addikt

az alaplap oldalán lévő oldallemez rezonál valamennyire, a cpu venti halk.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#39832) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Egy gyors kérdés:

3570K-hoz Ninja3, vagy Thermalright Macho 120?

vagy ha esetleg 15-ig bezárólag van valami, ami jobb?

szerk.: vagy ha Esetleg rászánok még egy icipicit, és 16,5-ért egy ALPENFOEHN Matterhorn Rev. B? megéri azt a plusszt?

[ Szerkesztve ]

(#39833) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv!

Még mindig a HR-02 Macho számít a legbikább hűtőnek? Egy odapörkintett E8400-ra kéne, mert a Ninja két ventivel is elengedi 75 fok fölé.

(#39834) jookomak válasza #90933760 (#39833) üzenetére


jookomak
őstag

A legbikábbak még egy szinttel feljebb vannak: Phanteks ph-tc14pe, Alpenföhn k2, Noctua d14, Thermalright silver arrow. Közel egy tizessel drágábbak, viszont annyival már nem tudnak többet. A hr-02 jelenleg tán a legjobb low-flow/passzív hűtő. Sok függ a háztól és a procitól is. (Én amúgy azt a 10-13k-t, amit hűtésre szánsz, inkább platformcserére fordítanám. Alap 1155 lap, ddr3 ram, és i3 már erősebb, mint egy tuningolt e8400)

(#39835) jim bcs válasza RockHaRD (#39832) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ALPENFOEHN Matterhorn Rev. B vagy Alpenföhn Matterhorn 120 Shamrock-Edition, de ha már rászánod és gyűjtesz hozzá és persze befér akkor K2

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39836) general


general
addikt

udv!
lga 1155-re kb 6-8 ezres aron melyik a leghalkabb huto? nem tuningolok, +- par fok nem erdekel, de halk legyen! i3, kesobb max i5 lenne a proci!

(#39837) jim bcs válasza general (#39836) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

i5-höz én ezt ajánlanám (az a 700k nem nagy árkülönbség ,megéri a felárat): Alpenföhn Triglav__8,700k

vagy ha nem akarod azt a 700k többletet akkor ezek:
Arctic Cooling Freezer 13 Co__8,000k
Prolimatech Lynx__8,200k
Cooler Master Hyper TX3 Evo__6,000k
Scythe Katana 4__7,500k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39838) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az AC Freezer 13 PRO CO az ajánlott kategóriába esik? Egy i3-2100 vagy i5 processzor hűtésére lenne, fontos a hang és az ár! (mindkettő minimális legyen :)) )

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39839) jim bcs válasza mobal (#39838) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, mind a 2-höz jó, bár én az i5-re egy Alpenföhn Triglav-ot__8,700k raknék, ami 700k val drágább az AC-tól de szerintem annyival jobb is :)

szerk: de ha hajlandó vagy egy kicsit többet áldozni a hűtés és hang érdekében akkor én az Alpenföhn Matterhorn Pure -t venném (10,500k)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39840) agressiv válasza jim bcs (#39839) üzenetére


agressiv
addikt

Egyetértek. :DDD

Hát még a borz.....

(#39841) jim bcs válasza agressiv (#39840) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:D :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39842) mobal válasza jim bcs (#39839) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Köszönöm a választ, az még belefér! :))

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39843) jim bcs válasza mobal (#39842) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem fogod megbánni azt a kis plusszt, cserébe a proci meghálálja a kisebb hőfokkal mindezt csendben, úgy hogy nem kell a procin játékok mellett tükörtojást sütni :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39844) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Milyen hűtőt ajánlotok egy Core i5-2300 procihoz?
Esetleges tuningnál is hűtse le kellőképpen.
Max. 10k

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#39845) jim bcs válasza gyuromoj (#39844) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Alpenföhn Triglav__8,700k
Alpenföhn Matterhorn Pure__10,500k----én ezt venném :K
:)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39846) agressiv


agressiv
addikt

A Brocken-t se hagyjuk ki a listából. :DDD

Hát még a borz.....

(#39847) jim bcs válasza agressiv (#39846) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jogos :R nem bizony

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39848) Chapel


Chapel
addikt

Csak költői kérdés; tényleg ennyire sz@rok a gyári i5 hűtők, illetve tényleg minden alap procira is kell, egy majd egy kilós tunning hűtő? Mindig ilyen 7-8-10k-s dögöket ajánlanak itt.

Persze kicsit túl vannak lőve, értem én, de valóban nincs olyan 2-3-4-ezres hűtő ami jobb mint a gyári? :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39849) agressiv válasza Chapel (#39848) üzenetére


agressiv
addikt

De van, viszont az emberek tuningolni akarnak és csendet is egyszerre, ezért veszik a nagyokat.

Kis hűtővel a kettőből egyet választhatsz.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#39850) jim bcs válasza Chapel (#39848) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az túlzás hogy szarok, de egy nagyobb hűtő nyílván jobb mint a referencia légszállításban és hűtésben egyaránt valamint a ventillátora is csendesebb (márkafüggő) és több hőt tudnak elvonni, inkább ideiglenes megoldásnak jók

" minden alap procira is kell " -- nem feltétlen azok is hűtenek csak nemolyan hatékonyak, attól még használhatod vele nem fog megfőni a proci

" valóban nincs olyan 2-3-4-ezres hűtő ami jobb mint a gyári? " --nincs :(

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.