Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#39951) Beretvás válasza 4nick8 (#39950) üzenetére


Beretvás
addikt

na akkor leírom még egyszer hogy nem arról van itt szó hogy veri vagy nem hanem hogy mekkora fordulaton veri.. De ok legyen igazad... :C

(#39952) agressiv válasza 4nick8 (#39950) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a gyári hűtőt -20C°-os levegővel fújod akkor az is elveri bármelyiket, de nem ez a lényeg.

Hát még a borz.....

(#39953) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Processzorhűtőt szeretnék cserélni, (jelenleg a gyári van benne) a lényeg nagyon csendes legyen, és persze beférjen a házba [link]
proci: i5 2500 (nem k )
alaplap: asus p8b75
ház: sharkoon vaya

Köszönettel

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#39954) 4nick8 válasza Beretvás (#39951) üzenetére


4nick8
őstag

Jó akkor most én mindent elhiszek neked vallásos alapon. Mert erről a hűtőről gyakorlatilag semmilyen info nincs a neten.

Te se sokat segitesz hanem csak kinyilatkoztatsz. De mindegy.

(#39955) Ribi válasza Beretvás (#39951) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért van pár teszt ahol vannak előtte.
Amúgy ahágy teszt annyi eredmény. Van ahol lassú ventivel is elver mindenkit, van ahol totál átlagos eredményt nyújt.

4nick8: EKL Alpenföhn Brocken review-ra keress rá

[ Szerkesztve ]

(#39956) Beretvás válasza 4nick8 (#39954) üzenetére


Beretvás
addikt

Vallásos alapon tanulj meg rákeresni valamire mielőtt olyanokat írsz ami nem igaz..
Ám mi közöd neked ahhoz ,hogy én mennyit segítek??? Jobb lesz ha nem kezdesz el személyeskedni.

Ribi: itt nem is arról volt szó hogy a legjobb hűtő lenne ami létezik hanem arról hogy az elvtárs nem akarja belátni hogy alacsony fordulatú ventilátorral soha nem fogja elverni a TRUE a Brockent. Mert a TRUE előnye nagy fordulatú ventilátorral jön elő..

[ Szerkesztve ]

(#39957) Rodrighez


Rodrighez
csendes tag

Helló!

Az alábbi procihoz kéne nekem egy jó de nem túl drága hűtő!
Core i5-3450

Lehetőleg olyat ami nem sok karbantartást igényel... :D

(#39958) Rodrighez válasza Rodrighez (#39957) üzenetére


Rodrighez
csendes tag

Én ezt találtam:
Ezt
szerintetek jó lesz?

(#39959) Merlinclub válasza Rodrighez (#39958) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ennyi erővel maradhat a gyári is! :(

Ha le akarod cserélni a gyárit, és szeretnéd, hogy legyen értelem, Zalman CNPS5X Performa 4900, Alpenföhn Civetta 4500Ft, Alpenföhn Sella, 5700, Xigmatec Loki

Minimum ennyi, vagy hagyd az egészet

(#39960) xTc válasza Merlinclub (#39959) üzenetére


xTc
aktív tag

Abszolút egyetértek veled.

OFF: Készítsd nekem a macho120-t,amiről pár napja beszéltünk ;-)

(#39961) kromatika válasza Rodrighez (#39958) üzenetére


kromatika
veterán

haveromnak ez a hűtő volt fenn.hangosabb mint a gyári,és egyáltalán nem jobb.

(#39962) Pinto válasza xTc (#39960) üzenetére


Pinto
csendes tag

Nálam szinte ugyanaz: Core i5-3550 proci Corsair Carbide 500R kuckóban
Gyári hűtő elég lesz illetve a fent említett hűtők mindenképp kellenek-e?

(#39963) lineage2


lineage2
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Thermaltake Armor A60 AMD edition mid tower házba,beleférne egy Bequiet Dark Rock Pro hűtő?!

A boltban ahol venném,nem tudnak ezzel kapcsolatosan segíteni.

Pls segítsetek,hogyan tudhatom meg,hogy belefér a cumo :)

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#39964) Merlinclub válasza Pinto (#39962) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A gyári is meghűti. Azért van. Csak mekkora fordulaton.... :U

A fent említettek ezt csendesen teszik, és kis tuning is belefér. De azért tuning ügyben nagy kalandba ne verd magad. Az már másik kategória.

(#39965) xTc válasza Pinto (#39962) üzenetére


xTc
aktív tag

Helló,

szerintem bőven elég lesz, én egy i5-3450-re tervezem, a kettő proci között pedig egyedüli különbség, a 200mhz plusz az i5-3550 javára. Reményeim szerint a Macho bőven hidegen fogja tartani, a gyárinál jóval halkabban. Sajnos tapasztalatot kb. 1 hónap múlva tudok mondani, de olvass teszteket, nem fogsz csalódni. :-)

[ Szerkesztve ]

(#39967) jookomak válasza lineage2 (#39963) üzenetére


jookomak
őstag

Khm, hivatalos honlap, khm direkt írja, hogy max cpu hűtő magasság 180mm. Dark rock pro úgyszintén gyári weblapja szerint 166mm magas. Vajon befér?

(#39968) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Sziasztok!

Jó ár/érték arányos halk/közepesen halk cpu hűtést keresek phenom II x4 965 BE-hez.
Kevés tunig lesz csak rajta amit + fesz nélkül bír.

Ház: Thermaltake v 4 (max 160mm magas coolerek jöhetnek)
Alaplap: Asrock pro 3 AM3+

Előre is köszönöm!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#39969) oettinger01


oettinger01
őstag

Abban szeretnem a segitsegeteket kerni, hogy thermalright ultra 120 extreme hutohoz, honnan tudnek szerezni lga1155 lefogatot?
Ugy tunik felsultem ebben a kerdesben, mert a pcgear sem tud semmi biztosat mondani, hogy mikor kapnak ha kapnak e egyalltalan, mert allitolag mar regota kerdes ez es nincs ra megoldas. Persze anno mikor vettem toluk a hutot biztositottak, hogy lesz majd minden cucc hozza a kesobbiekben is es nem kell hutot cserelni...
Nekem az is megoldas lenne ha valaki tudna ilyet kesziteni hozza egy szakembernek ez nem lehet egy nagy feladat azt gondolom.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#39970) jim bcs válasza Geo-tin (#39892) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

EKL Alpenföhn Matterhorn Pure__10,500
Prolimatech Panther__11,500
Thermalright True Spirit 140__13,000

ezek közzül válassz , szerintem :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39971) tajati


tajati
aktív tag

Üdv

I3 2100 tudnátok mondani egy hűtőt ami nem drágább 2-3k. Nem sok a lové de jó lenne ha csendes lenne a cucc és azért nem forrna fel a proci :)

(#39972) jim bcs válasza Montesantos (#39953) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Mivel árat nem írtál nem tudom mennyi a max keret :F .

be quiet! Shadow Rock Topflow SR1__12,500
Noctua NH-L12__16,000
Zalman CNPS11X Extreme__16,000
Deepcool Fiend Shark__16,000
EKL Alpenföhn Gotthard__18,000 (én ezt venném) :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39973) jim bcs válasza tajati (#39971) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hali
szerintem még használtan sincs ennyiért normális hűtő nemhogy újonnan, elhiszem hogy nincs lóvé de ennyiért nem fogsz kapni inkább maradjon a gyári és ne feszegesd ezt a kérdést, vagy gyűjtögess még hozzá és 6-10k között már van olyan amiért érdemes lecserélni a gyárit ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39974) Montesantos válasza jim bcs (#39972) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szia!

Köszönöm :) 15-20k között gondoltam, a lényeg csendes legyen (90% -ban net, és munka megy a gépen, 10% játék.... játék alatt nem érdekes ha ordít a venti

Megnézem ezeket a hűtőket.... :K

Gabi

(#39975) jim bcs válasza Montesantos (#39974) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor én ezt venném EKL Alpenföhn Gotthard, ez egy elég komoly hűtő, egyenlőre amire te használod a gépet ezt a hűtőt ki sem használod ,tehát elég lesz még a következő konfigodba is, pwm-es venti van rajta nemhiszem hogy hallani fogod a hangját én is csak halk susogást hallok én belőttem azért 640rpm környékére mert alapon olyan lassan forg a venti (450-500rpm körül), hogy állandóan riasztási ablak ugrott elő mert alacsony az rpm :D , biztos hogy örülni fogsz miután felraktad

szerk: ja a lényeg játék alatt sem fogsz sokmindent hallani :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39976) nubreed


nubreed
veterán

A Therlamright HR-02 Macho felrakásával de megszenvedtem. :D De csak azért, mert rájöttem utólag, hogy sokkal könnyebb lett volna megcsinálni ha még az alaplap házba helyezése előtt rögzítem a hátsó lemezt, amit az alaplap aljára megy. De végülis sikerült. De most minimum 6 évig hallani sem akarok cpu hűtő szerelésről. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#39977) tajati válasza jim bcs (#39973) üzenetére


tajati
aktív tag

Ok de gyári sincs mivel oem a proci, de mar találtam egy elk ag hűtőt itt ph 2k ért

(#39978) jim bcs válasza tajati (#39977) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jjjjja hogy oem,annyiért vedd meg :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39979) javie


javie
csendes tag

Sziasztok. Ötletelekt kérnék. Vettem egy Hyper TX3 Evo-t a tegnapi napon, és ezen felbuzdulva meghúztam az AMD Phenom 9950 X4 Black Edition-ömet 2.6-ról 3.0-ra. Hát bizony mikor játszok, de mikor még filmezek is, kapok egy rendszer ujraindulást, igy 4-5 oránként. Egyértelmüen a proci a ludas. Na most ez Black Edition, szóval 0.4 huzást fél lábon is birnia kéne, de lehet a hűtő nem elég hozzá? Ezt furcsállom, mert anno a 2 magosaim egy Hyper Tx2-vel húztam, de úgy látszik ez már nem bírkózik meg ezzel.

"Time is a flat circle!"

(#39980) Ribi válasza javie (#39979) üzenetére


Ribi
nagyúr

Így nagyjából nem sok infó alapján azt mondanám, hogy mennyire melegszik fel?
Tuning mennyire megy? Lehet rosszul van beállítva.
Ha le van véve a gép oldala akkor is fagy?
És miért egyértelmű?
Milyen tápod van? (bár ha táp lenne valszeg játéknál azonnal lekapcsolna)

[ Szerkesztve ]

(#39981) Merlinclub válasza javie (#39979) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A TX3EVO a kategória legharmatosabb tagja. A 9 centisek közt szinte minden jobb nála.

Viszont nem hiszem, hogy a Te esetedben az lenne a ludas, bár megeshet.
Inkább az előttem szólónak lehet igaza: Jól be van lőve a tuning? Prime lefutott, minimum 1-2 órát?

Valamint egy AIDA FPU teszttel meg tudod nézni meddig melegszik. Ha valamivel, akkor ezzel fel tudod hevíteni, és közben a hőfokokat is tudod figyelni.

(#39982) javie válasza Ribi (#39980) üzenetére


javie
csendes tag

Őszintén megvallva én szinte semennyire nem értek a proci tuninghoz, ezért is kértem meg barátom, ő azt mondta, csupán szorzót (multiplier) állított biosban. azért egyértelmü számomra, mert 1 éve sose fagyott a gép, semmi baja nem volt, most húztunk rajta és hát jönnek a problémák, nem hinném, hogy mással lenne a gond. egy cm 690 házam van benne 6 ventivel, (arctic f12 pro) szóval nemhiszem h a szellőzés a gond, (oldalt kettő, felül kettő, elől egy hátul egy, alul kettő) és a légirányok is be vanna állítva. egy 700 wattos fsp tápom van, szóval arra se hinném, hogy problémás. a proci hőfoka az a vicc h 30-35 amikor frissen bekapcsolom, és nem csinálok semmit, felmegy 45-50re ha játszok, de miután 1 napja be van kapcsolva, már verdesi a 80at. Ez azért nem jó, én 10 éve úgy használom a gépem, hogy hetenként egyszer kapcsolom ki, és eddig nem volt ezzel gond (torrent, ftp-k,stb.) esetleg ha van ötletetek, hogy a szorzón kivül mit "babráljak vele" azt szivesen fogadom :)

"Time is a flat circle!"

(#39983) javie válasza Merlinclub (#39981) üzenetére


javie
csendes tag

Tesztre egy Orthos-t használtunk 3 órán át, 100%os terheléssel és 70 foking ment fel fagyás nélkül. Ezzel szemben, ha játszok fél órát kapok egy kék halált (win 8as fajtát, mert most az van fent), továbbá ha egyszerre töltök fel ftp-re és filmezek szintén fagyás :( a proci hőmérséklete egyébként eddig alapjáraton 30-35 volt, a gáyri hűtővel ez 40-45 volt, Tudom hogy a hyper tx nem a legizmosabb, de most erre volt keret, és úgy gondolnám, hogy 0.4-et még bírhatna, 0.7-0.8-nál már megértem, hogy nem bírkózik meg a feladattal.

"Time is a flat circle!"

(#39984) Hogiii


Hogiii
tag

Hellotok!

Van egy Phenom II X4 965 BE procim egy Sharkoon Rebel Economy Pro házban.

Elől van egy Xilence 12cm-es venti ami 800 on pörög, hátul egy 12cm-es Artic F12 venti ami 900 on pörög.

a CPU hűtő egy Artic Freezer 13 PRO hűtő. 32 fokos a proci de egyszerűen nem tudom levinni 1000 RPM alá a venti sebességet. Áltlaában 1030-1060 RPM en pörög. Elméletileg 600-800 RPM ig simán le lehet vinni.

Level1-esen van és 50 fok. Nem tudjátok hogy mitől lehet??

Ház tetején egy Artic 12 PWM-es venti volt ami összevolt kötve a CPU hűtővel így amikor az felpörög akkor az is. De kivettem és annyi hogy jobban hűt de a fordulat nem megy lejebb.

Max venti pörgés 1350 RPM

(#39985) Merlinclub válasza javie (#39983) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Pörgess egy kis AIDA FPU stressz tesztet

Szerintem nem a cooler a hibás, inkább a WIN8.....Sima szoftverhiba, de még sok más is lehetséges. Akár rambaj is

A CM Hyper árából vehettél volna egy Alpenföhn Sellát, vagy Xignatec Lokit, mindegyik olcsóbb, és jobb. Persze eső után, tudom

[ Szerkesztve ]

(#39986) Ribi válasza javie (#39983) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fagyinak több oka lehet.
Nemtudom haverod mennyire ért hozzá, feszt állítottatok-e rajta.
Gond, hogy én AMDhez nem nagyon értek. Esetleg a CPU feszt fixálta?
Vagy ez is olyan, hogy freki húzás hatására feszt is emel? Lehet amiatt melegszik ennyire.
Viszont a 80 fok tényleg sok.
Habár ez nem nagyarázza a filmezés alatti fagyit.
Előfordulhat, hogy az alaplapnak is kell kis fesz. Nekem anno játék alatt 1-4 órás intervallumban egyszer csak megfagyott, vagy nem. Mikor milyen kedve volt. Majd emeltem a déli híd feszén 1 egységet és onnantól soha nem fagyott többet.

(#39987) Geo-tin


Geo-tin
csendes tag

sziasztok!

2 hűtő között vacillálok, de nem tudok dönteni. Az egyik egy Alpenföhn Brocken a másik pedig egy Prolimatech Panther. Segítsetek döntésben :O
Válaszokat előre is köszönöm! :)

Csak PÜ-ben érdeklődj! (Nyíregyháza-Debrecen)

(#39988) Merlinclub válasza Geo-tin (#39987) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Brocken kicsit olcsóbb, de hatékonyabb, mint a Panther

Ha a piros venti jobban bejön, akkor Panther, de ha a lila a nyerő, akkor Brocken.
Ha teljesítmény, akkor egyértelműen Brocken!

(#39989) javie válasza Merlinclub (#39985) üzenetére


javie
csendes tag

Hát ezen a rambajon én is elgondolkoztam, mert mikor újraindul, kapok valami memory.dump fájlt ami egy a háromból ami crash-elt. Egyébként ha eltudom adni a hűtőt, lehet beruházok egy Xignatec Loki-ra, azzal esetleg nagyobb "hatásfokot" érek el? :) Mert számomra eddig a Hyper TX volt az etalon, ezért is vettem azt.

"Time is a flat circle!"

(#39990) hardline


hardline
senior tag

Üdv,

COOLERMASTER Hyper 612S
SCYTHE Ninja 3 Rev. B

A fent említett 2 hűtő közül melyiket ajánlanátok? Esetleg hasonló árban van ezektől jobb?

(#39991) Merlinclub válasza hardline (#39990) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Mondjuk kicsit jobb áron egy Scythe Mine 2? [link]

(#39992) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami combos cpu hűtőt egy Gigabyte A75N-USB3 lapra? (mini ITX)
Valami olyan kellene, ami mellett elfér egy dVGA is.
A ramom alacsony profilú, viszont a cpu hűtőnél nem fontos, hogy az legyen.

Előre is köszi!

Bogyóka

(#39993) jim bcs válasza TomiLi (#39992) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, max ár???

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39994) TomiLi válasza jim bcs (#39993) üzenetére


TomiLi
addikt

Annyira az nem lényeg, inkább csak az, hogy elférjen.

Amire nem figyeltem a vásárlásnál:

- még soha nem volt AMD-m, ezért nem vettem számításba, hogy itt csak egyféleképpen megy fel a hűtő.
- közel van a vga foglalathoz a cpu foglalat.
- közel van a memória foglalathoz is, amivel ráadásul párhuamos, így a dupla toronyhűtők elférnek a memóriától, de a vga-tól már nem.
- az alacsony profilú hűtők szintén a vga miatt nem szerelhetők fel, mert bele lógnak a vga-ba.

Bogyóka

(#39995) jim bcs válasza TomiLi (#39994) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát ha nekem felment az Alpenföhn K2 akkor neked is fel kell menjen a legnagyobb és nekem is az első slotban van a vga (milyen procit hűtenél?)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39996) TomiLi válasza jim bcs (#39995) üzenetére


TomiLi
addikt

A8-3870K lenne a cpu (apu).
Nálam nincs olyan, hogy első slot, csak egy van! :DD (ITX)

Bogyóka

(#39997) jim bcs válasza TomiLi (#39996) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

na akkor 18-20k között ( :D itx-re felesleges a batár hűtő, felmenne a K2 is de akkor semmit nem látnál csak a vga-t meg a K2-t, meg ki sem használnád :D ,viszont a későbbiekben jól jöhet ha nagyobbra váltol de szerintem ez már csak tetszés kérdése) én ezekre gondoltam

Deepcool Fiend Shark__16k
Noctua NH-C12P SE14__18k
Noctua NH-L12__17k
Noctua NH-C14__21k

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39998) Merlinclub válasza TomiLi (#39996) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Mekkora a házad, ha már ilyen kicsi lapban gondolkodsz, gondolom nem E-ATX házba kerül...
Ha valami kis HTPC, akkor Alpenföhn Panorama. Vitték már ilyen procihoz, és megoldja a feladatát csendben, pedig csak 6,5 cm hely volt a házban!

A fentieknél jóval olcsóbb, persze nem is tud annyit!

Ha van hely, akkor Alpenföhn Gotthard , Deepcool Killer Whale a fent említett kitűnő coolerek mellett amit még én mondanék.

[ Szerkesztve ]

(#39999) Hogiii


Hogiii
tag

Van egy Phenom II X4 965 BE procim, ASROCK 970 Extreme 3 alaplap.

A freezer 13 pro hűtőm level 1-en van és 50 fokra van lőve.

32 fok alapjáraton de mindig 1000-1100 RPM-en pörög csak 50 fok fölött kezd de ritka hogy eléri az 50 fokot.

Sokan írták hogy 600 RPM-en pörög, nekem soha nem ment le, mitől lehet?

(#40000) Jamesb2 válasza Hogiii (#39999) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Az a deszka valamiért ilyen. Az enyém se megy 900 alá, mindegy milyen hűtő van rajta. Igaz fölé se...

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.