Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#45001) gyuribácsi88 válasza KAMELOT (#44999) üzenetére

frízer pro-t én is azért dobtam a lehetőségek közül, mert sokan mondták hogy a kis venti elég hamar elkezd ciceregni

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#45002) kromatika válasza gyuribácsi88 (#45001) üzenetére


kromatika
veterán

no meg a felfogatása is műanyag gagyi keret.a ventit is idővel nehéz rajta cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#45003) Axeboy


Axeboy
csendes tag

Ezek közül melyik hűtené a legjobban sok videorenderelést csinálok tehát használva lesz a proci rendesen az is szempont, hogy halk legyen low profile corsair ramjaim vannak azzal nincs probléma

(#45004) KAMELOT válasza Axeboy (#45003) üzenetére


KAMELOT
titán

MINE 2, MUGEN 3, Brocken.....amelyik szimpatikusabb. Nekem MINE 2 van nagyon jól hűt és hangtalan 580rpm-el max terhelésnél max 50fok.

Éppen nézegettem nálunk a használt cuccokat. Van ez a Enermax ház....60euroért árulja egyik gyerek. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45005) Potzee válasza kromatika (#45002) üzenetére


Potzee
addikt

A felfogatáson már javított az AC, már masszív backplate-es felfogatást használ a Frrezer 13 Pro is...de vajon mennyi régi típus van még a boltok polcain? :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45006) denetol


denetol
csendes tag

Ma írtam ide cpu hűtés miatt.A lényeg i5 3570k nzxt x40 cooler no tuning idle pedig felmegy 60 fokig asus p8z77-v alaplap.Ma találtam vmit ami ok lehetne. Nekem a vcore felmegy 1.197ig holott 1.007 körül kellene lenne. magyarázhatja az asus bios beállítása a hőfokot ami magas vagy esetleg szarul van felrakva a hűtő . Akasa pastam volt ma rendeltem arctic silver 5 t elvileg az 1ik legjobb.Sztetek bios vagy én rontottam össze szerelésnél? A helpet Köszönöm.

(#45007) kromatika válasza denetol (#45006) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem nézd meg a hűtüt mindenképpen,hogy jól raktad e fel.valami nem stimmel.

(#45008) zuzu000


zuzu000
őstag

Hali!
Egy AMD 960T-re milyen hűtőt ajánlotok? A mostani Silent Knight II-m már sajna eléggé hagyja melegedni a procit.
Szeretném hatmagosítva használni, illetve némi tuninggal. Most 3,5-n van, de a hűtő miatt nem tettem feljebb.
Előre is köszi :R

(#45009) L1ZRRR válasza zuzu000 (#45008) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Szia

Keret / új vagy használt ?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45010) zuzu000 válasza L1ZRRR (#45009) üzenetére


zuzu000
őstag

Használt/új, mindegy. Keret max 10k. Remélem ennyi elég rá.

(#45011) L1ZRRR válasza zuzu000 (#45010) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Alpenföhn Brocken

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45012) zuzu000 válasza L1ZRRR (#45011) üzenetére


zuzu000
őstag

Ez mennyivel jobb, mint a mostanim?

(#45013) Potzee válasza zuzu000 (#45010) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Mine 2 9.9k
Scythe Mugen 3 9.9k
és a már említett Brocken 10.9k

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45014) L1ZRRR válasza zuzu000 (#45012) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Ég és föld a különbség.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45015) zuzu000 válasza L1ZRRR (#45014) üzenetére


zuzu000
őstag

Melyiket vegyem a 3 közül? A Mugenre 3 év gari van, ez az ő javára szól.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#45016) L1ZRRR válasza zuzu000 (#45015) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Hát több szempont is van, brocken a legkisebb, helytakarékosabb, ha hely nem számít én vagy Brockent vennék vagy Mugen 3-at.

SZERK : igazából a garancia hűtőnél szerintem pont nem szempont :DD mi romolhatna el egy fém tömbön? ;]

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45017) zuzu000 válasza L1ZRRR (#45016) üzenetére


zuzu000
őstag

Hát a mostanim se egy kis darab, szóval hely az van :)
Melyiket könnyebb feltenni?

(#45018) kromatika válasza zuzu000 (#45017) üzenetére


kromatika
veterán

Brockent könnyebb felrakni :K Látom amd konfigod van ,arra a kettő közül a brockent ajánlom. :K de azt vedd figyelembe hogy amd-re csak egy irányba lehet felrakni.

(#45019) L1ZRRR válasza kromatika (#45018) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

+1

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45020) zuzu000 válasza kromatika (#45018) üzenetére


zuzu000
őstag

Oke, akkor az lesz. Koszi :R

(#45021) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Kicsit sikerűlt lecsökkentenem a listát ezekre: Matter Shamrock, True Spirit 140, Macho 120, Scythe Ashura.
Szerintetek 1155-re melyik a legjobb?

(#45022) bombibmw válasza csucsbicep (#45021) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem mindenképpen Thermalright ezek közül.
Én tesztek alapján a 120-at vettem volna,de két hetet kellett volna rá várnom,így Macho Rev.A. lett.
12500-ért alkalmi vétel volt. :)
Szóval szerintem 120.
De majd a hozzábbértők kijavítanak,ha nem.
Én csak tesztekre apellálok.
Egyébként korábban kértem szépen egy grafikonos tesztet a Macho-ról,ami tényleg hiteles.
Valaki tudna linkelni nékem egyet,please!
:R

(#45023) kromatika válasza bombibmw (#45022) üzenetére


kromatika
veterán

A Scythe Ashura nagyon friss model, kevés róla a teszt. úgyhogy a "mindenképpen Thermalright ezek közül" kijelentésed megalapozatlan. Főleg ez a teszt szerint ,nem biztos hogy jobb a macho az ashuratól[link] csucsbicep:lenne a tuning?

(#45024) Potzee válasza bombibmw (#45022) üzenetére


Potzee
addikt

Nincs olyan, hogy hiteles!
Más környezetben és más szereplőkkel tesztel a hardwaresecrets, vortez, spcr, xbitlabs, stb...
Ezeken az oldalakon keress rá HR-02 Macho tesztekre. Mindenhol más és más értékek lesznek, csak következtetést lehet leszűrni belőlük, de összevetni felesleges.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45025) csucsbicep válasza kromatika (#45023) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Természetesen. Egy 3570K-m van, tehát 1155-re kell.

(#45026) >Deego.. válasza csucsbicep (#45021) üzenetére


>Deego..
senior tag

Matterhorn Shamrock

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#45027) Zan válasza csucsbicep (#45025) üzenetére


Zan
aktív tag

Én tesztet nem tudok linkelni, csak a személyes tapasztalatomat osztanám meg gyorsban így bepofátlankodva. Én nekem is pontosan ugyan ilyen procim van és én Alpenföhn Matterhorn rev.a-t raktam rá. Az is tökéletesen végzi a dolgát. A proci 4.5 ghz-re van feltolva, üzemi hőmérsékletem eddig nem ment még 55-60 fok fölé.

Minél jobb, annál jobb!

(#45028) bombibmw válasza kromatika (#45023) üzenetére


bombibmw
veterán

Természetesen meg :R -ok a tudásotok előtt és nem is ajánlás volt a részemről.
Csupán nagyon sok embertől hallottam a TR tudományának hatékonyságáról.
Ezért is írtam,hogy majd kijavítanak. ;)
Egyébként ez az Ashura tényleg nagyon jónak tűnik,lehet ezt kellett volna vennem? :U

[ Szerkesztve ]

(#45029) kromatika válasza csucsbicep (#45025) üzenetére


kromatika
veterán

matterhorntól a brocken jobb teljesítményű.főleg ha tuning is van akkor inkább a brockennel jársz jobban mint a matterhornal.(matterhornból a legolcsóbb változat,a pure hűt a legjobban,mert az olcsóság jegyében elhagyták róla a nikkel bevonatot,viszont ennek hatására jobb lett a hűtési teljesítménye.) macho 120 nagyon jó, és 1000 rpm-ig jobban is hűt mint a brocken.de 1200rpm fölött már kezdi verni a brocken.szóval ha felszemeléses tuning lesz,akkor ár érték arányban a brocken.ha pedig alap feszes tuning,és halk működés akkor macho.asuraról még nem tudok nyilatkozni,de úgy néz ki,elég eltalált model :K

[ Szerkesztve ]

(#45030) kromatika válasza Zan (#45027) üzenetére


kromatika
veterán

az jó.de általában egy proci hatékonyságát,játék ,pime,vagy linx stb...futtatásával lehet megnézni.az üzemi hőmérséklet nem mindig mérvadó.

(#45031) Potzee válasza csucsbicep (#45025) üzenetére


Potzee
addikt

A cooler kiválasztásánál fontos tényező a Vengeance ramok mérete is.
A Macho 120 elcsúsztatott felépítésű, de alacsonyabb, mint a nagytesók (HR-02 vagy a Macho Rev.A BW [link] de az elcsúsztatott kialakítás miatt lehet úgy forgatni, hogy a heatsink és a venti nem nyúlik a memória slot fölé.

A Matterhorn-nál a hőcsövek nagyon szorosan, egymáshoz közel helyezkednek el (a hőleadás szempontjából ez nem a legjobb...), a bordázata eléggé sűrű, oldalt zárt. Ennek az átszellőztetéséhez magasabb fordulatszámon kell majd járatni a ventit, mint pl. a Macho esetében, tehát a Matti hangosabb viszont nagyon szép kecses, nyúlánk. Jól elférnek a magas ramok...

A True Spirittel szintén jól megférnek a magas memóriák. A heatsink szellősebb felépítésű, mint a Matti. A hőcsövek egymástól távol vannak, a bordára történő hőelvezetés és a hőleadásuk így hatékonyabb. A 140 mm-es venti nagyon halkan dolgozik.

A Scythe Ashura-ról korábban linkeltem egy computerbase test -et. Szellős heatsink, nagyon jó elrendezésű hőcsövek, 140 mm-es halk venti. Kecses felépítés, jó barátságot ápolva a magas ramokkal...bele sem lóg a ramok útjába.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45032) kromatika válasza Potzee (#45031) üzenetére


kromatika
veterán

egyre jobban kezd tetszeni a Scythe Ashura.Kíváncsian várom majd a többi teszteket ha megjelennek.Jó lenne majd olvasni egy Ashura Brocken 2 összevetést. :K

(#45033) csucsbicep válasza kromatika (#45029) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

1155-ön szerintem eleg jo a matter is, legalabbis en eleg sok tesztet megneztem tegnap, de csak ezen a foglalaton. A brocken esetén meg ugye közvetlenül érintkenzen a heatpipe-ok es a kis ihs miatt a szélsök kiesnek.. meg, ha brocken, akkor mar inkabb brocken 2.

Azt nem tudtam, hogy pure jobb, mint a shamrock. De szerintem olyan nagy különbség nincs köztük, viszont sulzban igen.

Ez az Ashura ez a teszt alapján tényleg üt minden tekintetben.

(#45034) kromatika válasza csucsbicep (#45033) üzenetére


kromatika
veterán

így igaz.brocken amd-n sokkal jobb mint a mati.de 1155-ön is jobb a shamrock-tól.1155 esetében,a pure van a legközelebb a brockenhoz teljesítményben.pure a shamrock-ra 3-4 fokot is ráver. :K

(#45035) csucsbicep válasza Potzee (#45031) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azzal kezdtem az egészet. Ezek minden beférnek 100%. Már nem tudommelyik oldal, de többet leteszteltek ugyanzzal a lappal és rammal, mint, ami nekem van. A Matter is befér, de nincs 1mm hijja.

Azt néztem, hogy a Matterhorn alacsony fordulaton nem annyira hatékony, bár Merlintől megkérdeztem, hogy a Wing Boost halkabb, mint a mostani lila ledes venti, ami a Triglavon van. Nekem ez 1500-ön még elviselhető, ha fülessel játszok, de soha sem járattam így. A korábbi F13Pro ehhez képest iszonyú hangos volt és kellemelenebb is volt a hangja. Na olyat ne vegyetek..

Szívem szerint 140-es ventis vennék, de a Shamrock is nagyon tetszik. Főleg kidolgozottság, ami megfogott az Alpenföhn cuccokban, bár ez nem tudom a többi gyártónál(mármint TR, Scythe stb.), hogy alakul, mert azokhoz nem igen volt szerencsém sajnos..

Egyébként szerintem az Ashura a legjobb, meg a Brocken 2, ezek friss cuccok. Csak utóbbinál is fennt áll az, mint az elődjénél 1155-ön a közvetlenül érintkező hőcsöveknél.

(#45036) Potzee válasza csucsbicep (#45033) üzenetére


Potzee
addikt

A Matterhorn-nál a heatsink csaknem ugyanaz mindegyiknél.
A Pure esetében nincs nikkelezve a talp és a hőcsövek, a normál Matterhorn-nál van nikkelezés, a Rev.B-nél LGA2011 felfogatás, a Shamrock pedig szintén nikkelezett és 2 db zöld Alpenföhn Föhn120 Wing Boost ventivel van.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45037) kromatika válasza csucsbicep (#45035) üzenetére


kromatika
veterán

esetleg ALPENFÖHN HIMALAYA ha még bele fér a keretbe?14-es venti,bármilyen magas rammal kompatibilis,szintén nagyon szépen ki van dolgozva,csak úgy mint a mati.

(#45038) csucsbicep válasza kromatika (#45037) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az még talán belefér, de eredetileg 14-ig húztam meg a határt. Kérdés, hogy az ennyival jobb, mint a többi, amennyivel drágább?? Mert erről nem néztem semmiféle tesztet.

(#45039) kromatika válasza csucsbicep (#45038) üzenetére


kromatika
veterán

brockent(tehát a matit is)1200rpm fölött veri 2-3 fokkal.én is teszteltem. :K kb a TRUE val van egálban hűtési teljesítményben 1200rpm-en vagy a fölött.

(#45040) csucsbicep válasza kromatika (#45039) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De, ha a True 140-el van egy szinten, akkor inkább utóbbit veszem, mert ez olcsóbb 2K-val.

Ashura sajnos még nem kapható. :(

(#45041) bombibmw


bombibmw
veterán

Ashura kb. mikorra várható?
Lehet cserélem a Macho-t rá. :D
Nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#45042) shadoan


shadoan
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre, ma vettem egy Arctic F12 PRO PWM házhűtőt, az alaplapomon (ASRock 990FX Extreme3) 2db 4pin-es fan csatlakozás van. Az alábbi variációkat próbáltam, de az eredmény mindegyiknél ugyanaz: a ventillátor a gép elindulásakor felpörög 1-2 másodpercre majd leáll. A motorja (tekercs) melegszik, tehát áramot valószínűen kap, de nem megy. Akadályba nem ütközik és nem kontakt hibás, BIOS-ban minden ventillátor vezérlés FULL ON módban van.

Próbáltam egybedugni a processzor hűtővel, a proci hűtő megy, az F12 nem, próbáltam rádugni a másik 4 pinesre, nem ment, rádugtam 3 pinesre, nem ment.

Valakinek valami ötlete? EDigitalban vettem.

Köszi, üdv,
Shad

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#45043) >Deego.. válasza shadoan (#45042) üzenetére


>Deego..
senior tag

Akkor valszeg a ventinél van a bibi.
De próbáld meg hogy rákötöd a tápra molex csatival és úgy kipróbálni a ventit, biztos ami biztos alapon.

Táp milyen?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#45044) shadoan válasza >Deego.. (#45043) üzenetére


shadoan
tag

A molex-re hogy kötöm rá? Ekkora elektro zseni nem vagyok :)

Táp: Fusion 550R

Egyébként kezdem azt hinni, hogy ez a táp már kicsi ehhez a rendszerhez de nem hiszem, hogy egy ventillátor ütné ki.

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#45045) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Köszi mindenkinek a segítséget, az eredmény még nem tudom mi lesz, mondjuk nem csak tőlem függ.

(#45046) >Deego.. válasza shadoan (#45044) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ezzel könnyedén ha van kéznél.

Én a tápra gyanakszom a leginkább, valszeg nem tud leadni kellő mennyiségű wattot.

Tapasztaltam már én is ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#45047) Csongii


Csongii
csendes tag

Az enyém is készen volna :D Gyári hűtés után olyan furcsa ez a nagy csend :DD

[ Szerkesztve ]

(#45048) shadoan válasza >Deego.. (#45046) üzenetére


shadoan
tag

köszönöm a segitséget!

Ami furcsa, hogy mostanában 5 elinditásból 2x bekapcsol de nem bootol.

Konfig:
Asrock 990FX ex3
AMD 8150
Arctic Freezer 13 PRO proci hűtő
2x4G Geil
Asus HD 6950
3 TB WD HDD
Tp-Link dual channel wifi kártya

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#45049) >Deego.. válasza shadoan (#45048) üzenetére


>Deego..
senior tag

Igen, így már eggyértelmű a táp a ludas.
Am itt még érdeklődj, itt azért jobban értenek a dolgokhoz, de valószinü ugyan azt mondják mint én.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#45050) shadoan válasza >Deego.. (#45049) üzenetére


shadoan
tag

Köszönöm :(

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.