Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#44001) Potzee válasza zsoca74 (#44000) üzenetére


Potzee
addikt

Nem gond, mivel a táp már nem kap a cpu hőjéből. Sőt...
Ha felül perforált a ház, főleg jó ez az elrendezés mert a levegő még könnyebben távozik.

Egy Zalman Z11-ben játszik a Brocken is... :K

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44002) mobal


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Későbbiekben cserélném az Arctic i30 hűtőt egy Triglav-ra. Nem fér el a memória, ezért kénytelen vagyok. Kérdésem a Triglavval kapcsolatban: cserélhető rajta a venti? Bármit rá lehet fogatni?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44003) Henker2


Henker2
addikt

Szerintetek az Alpenföhn Brocken-hez van még értelme még egy olyan ventit szerezni amivel gyárilag szerelve van? Alpenföhn föhn pure? Mert ezzel a 2 ventivel jól nyomná biztos. Hogy tudom ezt szabályozni előlapi panellel? Mert ezen a ventin 4 pines csati van de a panel csak 3 pines.

Illetve nem tud valaki olcsón AC MX-4-es pasztát? MX-2-őm van itthon, de egy kicsit mintha "becsomókásodott" volna.

Van valakinek egyéni tapasztalata, hogy milyen ez ez MX-4-es paszta? Vagy van még ennél jobb a piacon?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#44004) Qru válasza Henker2 (#44003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alig hoz pár plusz fokot a második venti viszont hangosabb lesz tőle. Szvsz nem éri meg.

Simán vezérli, nálam is úgy megy.

#nincsbennetarcsi

(#44005) technoboy19


technoboy19
tag

Sziasztok. egy ismerősöm kért meg rá, hogy nézzek utána, hogy ha vízhűtést szeretne használni akkor a folyadékot, milyen sűrűn kell hozzá cserélni. Ő úgy hallotta, hogy hetente, de én ezt kötve hiszem. Coolermaster Seidon 120 M-et néztem amugy ami egész jó ár/érték aránnyal bír a ph szerint.

Köszönöm előre is a választ

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#44006) Qru válasza technoboy19 (#44005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell, ha évente cserél még az is feleslegesen gyakori.

#nincsbennetarcsi

(#44007) smiti válasza Henker2 (#44003) üzenetére


smiti
addikt

Tessék elolvasni a logout-on a vándor Brocken tesztsorozat irományait és ott megtalálod a válaszokat.Emlékeim szerint 1-2 fok javulást hozott a második venti de ez konfigonként változhat egy kicsit. A pasztát meg rakd egy kicsit melegebb helyre és akkor szerintem egy kicsit jobb lesz.

(#44008) kromatika válasza Henker2 (#44003) üzenetére


kromatika
veterán

+1.a 2 venti max 2-3 fokot hoz,ugyan ez a helyzet világ legjobb pasztája,és a mezei fehér paszta között( vagy akár a szilvalekvár között is :K (van róla ph-án teszt) max 2-3 fok a különbség azonos körülmények között.

(#44009) jookomak válasza kromatika (#44008) üzenetére


jookomak
őstag

Azért szépen lassan akár 10 fok is összejön. 2-3 paszta, 3-4 polír, még pár fok egy venti, úgy meg már jelentős is lehet két szett közt.

(#44010) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

A szett [link] tartalmaz pasztát is, avagy azt külön kell vásárolnom. Ha igen, akkor milyet ajánlotok? Ő [link] megfelelő lehet, avagy más gyártó pl. Artic MX?

Köszi,
a

(#44011) jookomak válasza anytime (#44010) üzenetére


jookomak
őstag

Van a csomagban paszta is, igen. Amúgy a többi is ok, amit írtál. Érdemes venni azért külön is, legközelebbi szerelésnél úgyis kelleni fog.

(#44012) Winne válasza proci985 (#43995) üzenetére


Winne
nagyúr

Most volt időm kicsit utánanézegetni, a Zalman ventilátorára maximum 35 dB(A) értéket találtam, az Extrém Silver Arrow-ra meg 56 dB(A)-t, ami ha valós, akkor az brutálisan hangos kell, hogy legyen.. :Y

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44013) LamaCube válasza mobal (#44002) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerintem igen, mert ilyen rugós drótos kialakítású, persze 12 cm-re gondolok. A triglavhoz adnak pluszba egy felfogatót. Egyébként nagyon jó venti van gyárilag a triglavhoz. Mennyi memória slotot akarsz használni, mert az elsőt lehet nem fogod tudni, ha ilyen extreme magasak a ramjaid. Mondjuk gondolom ez lap függő is..

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#44014) kromatika válasza jookomak (#44009) üzenetére


kromatika
veterán

én csak kizárólag a pasztáról ,vagy a plusz ventiről beszéltem. :K természetes hogy polirral,jobb légszálírású ventivel,több ventivel, szellősebb házzal stb...össze jöhet a 8-10fok. tényleg nemtudnál mutatni egy jó leírást ahol részletesen leírják hogyan kell jól polírozni?

(#44015) mobal válasza LamaCube (#44013) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Terveim szerint mind a négy memória slot - Asrock Z77 Extreme 4 alaplapban - használva lenne. A memória nem magas.

Köszi! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44016) Viesel válasza proci985 (#43968) üzenetére


Viesel
csendes tag

Asus V60 jó lenne még neki?

(#44017) LamaCube válasza mobal (#44015) üzenetére


LamaCube
addikt

Akkor nem lesz probléma :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#44018) jookomak válasza kromatika (#44014) üzenetére


jookomak
őstag

Logout cikk a polírozásról.
Házat, erősebb ventit még nem is említettem. Csak polír, paszta, +1 szélkereket. Volt egy srác itt a ph-n, aki bagóért polírozott, de már nem él a hirdetése. Anno vele csináltattam a true-mat, de asszem nem csináltam előtte-utána mérést, így konkrétumokkal nem tudok szolgálni.

(#44019) kromatika válasza jookomak (#44018) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm szépen,utána olvasok.kár hogy a srác már nem csinálja.

(#44020) netguru10 válasza kromatika (#44019) üzenetére


netguru10
aktív tag

Egyet értek az előttem szólókkal...
Nállam a (H50 LCLC-n) a plusz venti is csak plusz zajt adott hozzá,de hőfokban nem igazán szembetűnő az az 1-2 fok... :P
x6 1100t egy CM 690 házban (7db 12-es ventivel) :)

[ Szerkesztve ]

Arbeit Macht Frei

(#44021) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

No tegnap megvettem végül a True Spirit 120m B/W-t. Érdekes, hogy neten azt írták, hogy 1000-1500 rpm-es a venti és 150+ mm magas, ehhez képest a tényállás az, hogy 600-1300rpm-es és 145 magas. :C Nem volt időm még beszerelni, de nemrég most csak a ventit kipróbáltam rádugva egy random gépre, és szinte nem is hallom, de légszállítása "jónak" tűnik. :K

(#44022) Silentfrog válasza KaiotEch (#44021) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha beüzemelted egy véleményt dobhatnál róla.

Mennyiért sikerült hozzájutni?

(#44023) burzum


burzum
tag

Sziasztok!

Scythe Mugen 2 Rev. B huto jo 1155-os procikra is? Most egy AMD Phenom II-vel hasznalom, de nem dobnam ki egy uj proci miatt ha nem muszaj.

(#44024) jookomak válasza burzum (#44023) üzenetére


jookomak
őstag

Jó rá. És ezt tudod honnan tudom? Megnéztem a hivatalos gyári honlapját, és ott írta.

(#44025) burzum válasza jookomak (#44024) üzenetére


burzum
tag

Well, ertem a szarkazmust, de a dobozan nem szerepelt a 1155-os foglalat es biztosra akartam menni.

Koszi, amugy.

(#44026) zsoca74


zsoca74
csendes tag

Sziasztok szerintetek egy amd phenom ii x4 965 re melyik lenne a jobb választás Alpenföhn Brocken (ezt ugye amd re csak fixen lehet) vagy pedig Scythe Mugen 3 ?

(#44027) kisguszti


kisguszti
csendes tag

Sziasztok
Van egy Cooler Master Elite 335 házam és most szereztem hozzá core2 quad q9650 procit ami kb70 melegedett és most tettem rá pasztát ami 45-55 fokos lett a gyári hűtővel és nézegetem a http://www.pcx.hu/termek/cooler-master-hyper-tx3-evo-rr-tx3e-22pk-r1-processzor-hto-96649 ,belefér a táp végett ?

(#44028) KaiotEch válasza Silentfrog (#44022) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rendben, de lehet csak holnap lesz rá alkalom. Pontosan 8763Ft

(#44029) Potzee válasza kisguszti (#44027) üzenetére


Potzee
addikt

[link]
" CPU cooler height: 163mm "
Befér ide még nagyobb cooler is...egy 120 mm-es ventivel szerelt
pl. Zalman CNPS 10X Optima / Performa vagy egy Brocken...

...csak azt a tölcsért vedd le az oldaláról...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44030) kromatika válasza zsoca74 (#44026) üzenetére


kromatika
veterán

szia.amd-re Alpenföhn Brocken :K

(#44031) Silentfrog válasza KaiotEch (#44028) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor árában vetted. :)

(#44032) xTc


xTc
aktív tag

Srácok!

Chillfactor pasztát hol lehet beszerezni?

(#44033) KaiotEch válasza xTc (#44032) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A varázslónál pl

(#44031) Silentfrog: Most látom van már rajta karc a tetején... :F Mind1 úgyis szeretném feketére lefújni True 'Black' Spirit-et akarok csinálni belőle, csak kéne help, hogy milyet fújjak rá(van 100 féle spray), mindenre ráfújhatom-e, rá kell égetni kicsit? Ha igen hány fokon...

[ Szerkesztve ]

(#44034) nero2006


nero2006
csendes tag

Üdv!
Szerintetek egy core i7 860 -anra megfelelő hűtő lenne a Thermalteke Frio Advanced?
Tuningra kéne 3,7-3,8 ghz környékére.Egy Mx-2- es pasztával megtámogatva reális elvárás
lenne ,hogy megfelelő hőfokokat kapjak.Köszi

(#44035) Viesel


Viesel
csendes tag

Sziasztok!
Intel Pentium Dual Core D820-at szerintetek lehűti egy Asus V60?

(#44036) kromatika válasza nero2006 (#44034) üzenetére


kromatika
veterán

szia.a Thermalteke Frio Advanced szerintem megfelelne az elvárásaidnak.a ventijei maxon elég hangosak,de nem lenne szükséges maxon menniük jól szellőző házban.

(#44037) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy komolyabb cpu hűtőt s478-ra? Természetesen használtan szeretném venni, mert már újonnan nem nagyon láttam ilyeneket. Mit tudnátok ajánlani? Pár ezer forint (2-3-4eFt) lenne a keret. Amúgy tuningolni szeretnék vele.

Köszönöm! :R

Üdv: Divi

(#44038) stratova válasza fagylalt (#44037) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Nálam Anyós-PC-ben Zalman CNPS7000B-AlCu teljesít szolgálatot (9 éves lesz júniusban). Akkoriban nem volt rossz, de nem tudom kapható-e még akár használtan is. Már nem emlékszem, mi szólt a tuninghoz, de a gép csinált vele 22 órás rendert, amikor a P4 2.8 helyett 3.5 GHz-en járt alapfesz. környékén egy ilyenben.

[ Szerkesztve ]

(#44039) stratova válasza stratova (#44038) üzenetére


stratova
veterán

Sajnos úgy látom ahol kapni, ott szépen kilóg a keretedből. De tekintve, hogy másra nem nagyon tudod felszerelni, nem vagyok benne biztos, hogy érdemes rá kiadni annyit.

Bár elvileg a Scythe Mini Ninja is kompatibilis, meg kell kérdezni az eladót a lefogatóról. Ez több későbbi procival is használható lenne. Nem merek rá megesküdni, de ha AM2-re akkor AM3-ra is rámegy (ha megvan a lefogató).

[ Szerkesztve ]

(#44040) kromatika válasza stratova (#44038) üzenetére


kromatika
veterán

huh az nem semmi lehetett.jó hűtés volt az,az biztos.

(#44041) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok remélem nem minősül offnak:

a rövidke kérdésem:
milyen pwm -es ventilátort tudok ráfabrikálni az Artic C Freezer 7 pro rev 1 es hűtőmre, mivel hangja lett a ventilátornak és hamarosan mehet a kukába...max 3 eft- ot szánok rá,
gyakorlatilag ezt találtam:
Arctic 9cm F9 PRO PWM (keret nélküli)ami talán játszik és fel is lehet szerelni a fura gumis kialakítású keretre, amit egyébként fogalmam sincs hogy lehet a gumi sérülése nélkül levenni... :DDD

köszi ha tudtok segíteni

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#44042) Potzee válasza kromatika (#44040) üzenetére


Potzee
addikt

5k-ért vettem egy zsír új Ninja Mini RevB.-t innen! Egyszerűen kellett!!! :))
stratova: Igen, ami jó AM2-re az AM3-ra is rámegy...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44043) maflame


maflame
aktív tag

Sziasztok, gépvásárlás előtt állok és épp a hűtőn töröm a fejemet!
Most épp az Alpenfohn K2 nézegetem de a kérdésem, hogy elférne e tőle(alatta) a 4db ram amik 4,1cm magasak... meg tudnátok ezt mondani?
..vagy ha nem, tudnátok ajánlani mást egy i7 3770k processzornak amit azért 4Ghz fölött szeretnék járatni, meg a fent említett ramok mellé? ...hasonló árban persze ha lehet. ..meg ne túl hangosat:)
Köszi, előre is!

(#44044) Sonja válasza maflame (#44043) üzenetére


Sonja
veterán

43mm-es fér el max, tehát el fog! :K Szintén 41mm-es Patriot memóriám vannak alatta. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44045) maflame válasza Sonja (#44044) üzenetére


maflame
aktív tag

Úgy, hogy rajta van mindkét venti? Mert láttam egy rajzot [link] ami szerint a borda alatt van 43mm de a képeken mintha a venti levenne jócskán abból a 43-ból. ..már, hogy túlnyúlik azon lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#44046) Sonja válasza maflame (#44045) üzenetére


Sonja
veterán

Természetesen! :K És persze a rendes, megfelelő helyén, azaz nincs feljebb tolva. ;)

A régebbi oldalán volt egy RAM kompatibilitási PDF (az újon már sajna nincs), amiben az összes memória méretét végignéztem, és valóban 43mm-es volt a legnagyobb. Lementettem ezt a PDF-et, ha kell privátba elküldöm. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44047) maflame válasza Sonja (#44046) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszíííííííííí!!! :DD
Ezt a korrekt segítséget!! :R
Igen, légyszi küldd már el azt a pdf-et, úgy bosszantott, hogy nem találtam!

(#44048) fagylalt válasza stratova (#44038) üzenetére


fagylalt
senior tag

Nagyszerű. Én pont most adtam el a Zalman CNPS7500-AlCu LED (akkor még nem tudtam, hogy kelleni fog).
Sajnos a PHs tesztekben szereplőkből egyet se találtam a neten. Milyen lehet ez a Cooler Master DI4-8JD3B-0L-GP? Vagy keressek egy rézmagos hűtőt (legyen az akár gyári)?

Üdv: Divi

(#44049) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni! Processzorhűtőt szeretnék venni elérhető áron.
Asrock FM2A85X Extreme 4, Athlon II X4 750k, Thermaltake Commander GS III a szükséges paraméterek. 750k gyári hűtője meglehetősen hangos játék közben!
Ha jól értesültem 155mm a limit...
Xigmatek Gaia tetszett volna, de 159mm és az sajnos nem férne el a házamban...
Köszi a válaszokat!
Üdv. Roland

(#44050) Potzee válasza matyiroli (#44049) üzenetére


Potzee
addikt

Így van, " CPU cooler height limitation: 155mm " [link]
Szerintem ezek jók lennének neked:
Zalman CNPS10X Optima - 8.8k
Zalman CNPS10X Performa - 10k
152 mm magas
4 irányba fordíthatod, attól függően, hogy merre fújjon a venti.
Tuning esetén +1 ventit is fel tudsz tenni.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.