Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22001) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Intel D 925-s Cpuhoz milyen hűtőt ajánlotok? (most gyári van rajta és nem igazán tudja már tartani játék közben a 60 fokot)

köszönöm előre is a válaszokat :)

With every conflict I grow stronger!

(#22002) Qru válasza napoleon2323 (#22001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen árban? AC Freezer 7 Pro vagy CoolerMaster Hyper TX3 bőven elég rá.

#nincsbennetarcsi

(#22003) napoleon2323 válasza Qru (#22002) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia 3k-5k között lenne rá szánva :)

köszönöm ezt a választ is :)

With every conflict I grow stronger!

(#22004) Qru válasza napoleon2323 (#22003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor AC Freezer 7 Pro Rev 2 vagy CM Hyper TX3. Előbbi halkabb utóbi meg egy picivel jobban hűt de cserébe hangosabb is. Amelyik fontosabb szempont, de az AC is bőven elég a procidra.

#nincsbennetarcsi

(#22005) Beretvás válasza napoleon2323 (#22001) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem tudom mennyi rá a keret meg hogy mijet szeretnél de szerintem nézz körül itt és esetleg találhatsz ojat ami tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#22006) napoleon2323 válasza Beretvás (#22005) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia :) köszönöm a választ :)

a linket elküldenéd még egyszer majd (mert nem tudom megnyitni) ? :)

With every conflict I grow stronger!

(#22007) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte G-Power Pro hütőm van,mit tudnátok helyette ajánlani,ami halkabb nála,de kb.hasonló a teljesítménye?[link]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#22008) Beretvás válasza napoleon2323 (#22006) üzenetére


Beretvás
addikt

Asszem elb@sztam...De itt van..Ez csak a gyárto oldala de szinte bárhol belehet szerezni öket..

[ Szerkesztve ]

(#22009) Beretvás válasza Doblós (#22007) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát szerintem nézz szét te is itt..Hirtelen most jobb nem jut az eszembe..Teljesitmény ár arányban nem szosszak...

[ Szerkesztve ]

(#22010) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok most szeretnék venni processzor hütőt. max 9000-ft ig. Valami ajánlatot esetleg ??

(#22011) csillagkomp


csillagkomp
tag

Üdv.

Gépépítésben vagyok, ami adott: msi p55gd65, i7-860, sapphire radeon hd5870 vapor-x OC 2gb gddr5, 4x2gb ddr3 geil ewo two 1800mhz cl8, wd velociraptor icepak 300gb, corsair tx650. Kérdésem az lenne hogy ezzel a cpuval ki tudom-e hajtani a gput maxra, és hogy mennyire kell bele a 4x2 gb ram? Cpu egyenlőre gyári hűtővel rendelkezik, milyen hűtőt javasoltok rá?

(#22012) dfdfdf válasza csillagkomp (#22011) üzenetére


dfdfdf
őstag

Sorry látom itt is feltetted a kérdést.
Mennyit szánsz a CPUd hűtésére ezt jó lenne tudni és hogy milyen házad van.

(#22013) dfdfdf válasza bognar110 (#22010) üzenetére


dfdfdf
őstag

Milyen procid van? Milyen lapod? tuning van/lesz?Ház típusa is hasznos infó lehet.
Új vagy használt is jó esetleg?

(#22014) csillagkomp válasza dfdfdf (#22012) üzenetére


csillagkomp
tag

Thermaltake RS200 a ház, 5-8e közt, így is elég húzós lett már az ára.

(#22015) bognar110 válasza dfdfdf (#22013) üzenetére


bognar110
őstag

HÁz cooler master scout storm alaplapot most cserélek az ma770-us3 proci phenom 2 945 tunning nem hibbém hogy lessz.

(#22016) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
4 magra váltottam és kevésnek tűnik a zalmi 9700-as egy QX6700 alá.
Alapórajelen hajtom a procit és így is prime95 alatt felmegy 75°-ig is (CPU szenzor, az intel szenzorok magonként már 80 °-ot mutatnak) 12V-os venti mellett. 90° a fájdalomküszöb gyári adat szerint.

Ez nem tetszik. Zalmi cnps10x elég lenne? Ahogy nézem talán ez e legerősebb a Zalmannál. Szeretnék tuningolni is később.
4 ghz a cél. De ez egy ideiglenes processzor, Q9xx vagy QX9xx lesz helyette, viszont azt nem tudom, h az újabb az kevésbé forrófejű-e.

Vagy alternatíva 15k környékén? (hmm szétnézek a noctua hűtők közt is)

Köszönöm!

(#22017) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Hello

Most 3 hónapos a konfigom. A gyári AMD hűtő van rajta és még elég halk. Érdemes lenne most beruházni egy CM TX3-ra vagy várjak vele míg a gyári kicsit megviseltebb lesz? :))

[ Szerkesztve ]

(#22018) varsam válasza theboobaq (#22017) üzenetére


varsam
őstag

Ha nem zavar a hangja és jók a hőfokok, akkor minek cserélni? Olcsóbb nem lesz a TX3 szvsz, te döntsd el, hogy kell-e vagy sem. A gyári meg kétlem, hogy megviseltebb lesz, porszívózd ki 1-2 havonta és nem lesz baja. Talán majd nyáron a nagy melegbe szükséged lesz egy jobb hűtőre. Az se mindegy milyen procid van, egy négymagos Phenom II-re azért illik már egy normális cooler.

[ Szerkesztve ]

(#22019) varsam válasza Teasüti (#22016) üzenetére


varsam
őstag

Coolink Corator DS - 15k
Scythe Ninja 3 - 12k
Noctua nh-d14 - 20k, ez jóval drágább azért, de talán az egyik legjobb hűtő.
Alpenföhn Matterhorn - 16k
Alpenföhn Nordwand - 13k

Ezeket lenne érdemes megnézned. Az új zalmant nem ismerem, nézz róla teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#22020) theboobaq válasza varsam (#22018) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Athlon II X4 630-asom van. MIndenféleképp akarok rá majd egy jobb hűtőt.
Akkor azt mondod nyárig mér várhat? Amúgy erre a procira szted jó a TX3?

(#22021) Beretvás válasza varsam (#22019) üzenetére


Beretvás
addikt

Hali.. nem értem miért irjátok Alpenföhn-nek??? Mert a gyárto Deep Cool... Honnan jött ez az elnevezés???

(#22022) Teasüti válasza varsam (#22019) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szűkíteném a kört: PWM-es 4 tűs venti kellene - a király deluxe lapom részleteiben eléggé gagyi, 3 tűst nem vezérel -, a hangja még egy fontos szempont (akár a jelenlegi 9700-es zalminál is).
Terhelés alatt lényegtelen, de üresjáratban ne halljam! :)

Ára nem érdekel, egyszer kell megvennem, de azért maradjunk 20 alatt, jó? :)
Máskülönben vízet építenék, ha sok pénzem lenne.

Q9xxx avagy QX9xxx procikat bírja el 4 ghz-en, 70° alatt. (Lehetséges ez?)

szerk: azért jöttem ide a fórumra, h ne kelljen 10 cikket elolvasnom. :R
Ha megtették helyettem már mások is...

[ Szerkesztve ]

(#22023) varsam válasza Beretvás (#22021) üzenetére


varsam
őstag

(#22024) Gigi01


Gigi01
őstag

Athlon II X4 640-re milyen hűtőt ajánlotok? A gyári hangos nekem játék alatt.

(#22025) Beretvás válasza varsam (#22023) üzenetére


Beretvás
addikt

De mi ez a potyo oldal?? ez csak valami vicc,,, A gyárto az Deep Cool. akk ez meg minek??

(#22026) Beretvás válasza Gigi01 (#22024) üzenetére


Beretvás
addikt

Mekkora méretüre gondoltál, mijen a házhütésed,mennyi pénzt szánsz rá??? Tuning lessz e???

(#22027) varsam válasza Beretvás (#22025) üzenetére


varsam
őstag

fogalmam sincs, én így ismertem, van topikja is az oldalon, de ha Deep Cool, nekem az is jó :)

(#22028) kryboy


kryboy
tag

A kérdésem
Athlon 435-re mit érdemes venni?
Kb 7 ezer ft a keret rá!

(#22029) Gigi01 válasza Beretvás (#22026) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát igazából a ház ez:[link]
Az oldalát levettem,a szellőzés végett a nyáron.Hátul van egy 8 cm-es venti.Gondolom a házat is le kéne cserélnem,de arra is gondolt,hogy valahogyan paszírozok be előre is egy ventit.+ egy 4850 xfx dolgozik odabennt.

(#22030) proci985 válasza Teasüti (#22022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

4ghzet kentivel nem hinném, hogy meg fogod futni qx6700al. 10x400 eléggé meredeken hangzik, hacsak nem elégszik meg nagyon kevés fesszel a proci. felsőkategóriás yorkok se futják meg mind a 4.0át (leírás alapján kb 9550/9650 játszik).

légen csúcsot jelenleg kb a Noctua D14, a Prolimatech Megahalems és a Thermalright Arrow jelenti. ebből a középső kivételével mindkettőnek két ventije van, hárompines vezérléssel. mondjuk 12Vn se hangosak. bár látom van szabályozópaneled kettő is, érdemes átállni manuális szabályzásra, ha hülye a lap. a Prolimatechhez nem adnak ventit, szóval vehetsz hozzá akártmilyet.

izé, egyébként milyen széles a házad? csak mert az említett hűtők 16 centi körül vannak, szóval nem biztos, hogy beférnek.

zalmanokat hagyd, utolsó épeszű cpuhűtőjük a 9700 volt. utóbbi években nem igazán volt jó termékük.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22031) napoleon2323 válasza Beretvás (#22008) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszönöm a választ :)

With every conflict I grow stronger!

(#22032) Beretvás válasza Gigi01 (#22029) üzenetére


Beretvás
addikt

Coolink Corator DS
Scythe Ninja 3
Noctua nh-d14
Deep Cool Ice blade Pro
Ezek szerintem mind jok rá.. Csak a pénztárcád és az izlésed szabhat határt..

(#22033) Teasüti válasza proci985 (#22030) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm szépen!
Most már tudom, h mely hűtőket érdemes megvizsgálni közelebbről is.
Tehát a fent megnevezettek gond nélkül hűvösen tartják a 4 ghz-es yorkfield-eket?
A méret még kérdéses lesz, a ramjaim is magas kivitelű bordával vannak, stb.
A ház meg, nem is tudom.

Eddig nem igazán használtam a vezérlőt, hisz a C2D bőven hűvős maradt fix 5V-on is (noctua ellenállás), most kénytelen voltam beüzemelni a qx6700 miatt.

Ami most benne van, ez kifejezetten gyenge proci. 1,35V a VID-je. Ha nem ideiglenes lenne egy yorkfield előtt, nem adtam volna oda érte az E8500-ömet.

[ Szerkesztve ]

(#22034) proci985 válasza Teasüti (#22033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem tudom garantálni. amit biztosan tudok, hogy ezek a hűtők elegek 180W mellett 22 fokos szobában úgy, hogy a maghők nem mennek 75 fok fölé. valamint azt is, hogy légen ezeknél nincs jobb. meg igazából a kirakatvizeket (zalman reserator, aquagate, h50/h70) megverik. ha a york 180W alatt marad, akkor hűvösen fogják tartani, de 150Wos fogyasztás fölött légen mindenképpen meleg lesz, még a legjobb hűtőkkel is. szóval igazából csúcskategóriás hűtővel lehet, hogy össze fog jönni a dolog, ami a Thermalright Ultra Extremevel kezdődik. de azt hiszem ezt Te is észrevetted, hogy a quadok meleg szempontjából kissé más ligában játszanak:)

1.35ös VID nem olyan nagy baj, lapod tud adni 1.45-1.50 körüli feszt, dropja is valszeg alacsony, magas VIDesek meg nem szoktak annyira melegedni. ha be bírod hűteni, kentiknek lehet adni 1.50ig biztonságosan (1.55nél ne legyen több biosból kikapcsolt loadline calibrationnel).

ramok inkább amdnél veszélyesek, bár akkor érdemesebb egytornyos hűtőt keresni, azok kevésbé hajlamosak rálógni dolgokra.

amire ügyelj, az a ház szélessége, meg a befér-e kérdéskör. nagy bordák amiatt jók, hogy nem igazán kompatibilisek a méretbeli szabványokkal:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22035) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok,

Nekem egy Core2Duo Quad Q9550-em van és egy Northq NQ-3314BLA hűtőm. Ez elég hangos nekem. Tudtok valami halkabbat ajánlani?

Adatok:

- LGA775 / AMD AM2, 939, 754
- Teljes méret: 114 x 114 x 65 mm
- Ventilátor mérete: 92 x 92 x 25 mm
- Fordulatszám: 1700 - 3000RPM +- 10%
- Zajszint : 17 - 27dB
- Légszállítás 35,3 - 53,5CFM
- Csapágyazás: 2-ball bearing
- Élettartam: 50,000 óra
- Csatlakozó: 3 tűs csatlakozó (fordulatszám-szabályzó, megállás-jelző)
- Súly: 692 gramm

Köszi előre is ;)

[ Szerkesztve ]

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#22036) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok!

Ez a hűtő: XIGMATEK HDT-S1283 rámegy egy AM3 -as alaplapra? És elég lenne egy Phenom II 945/955 hűtésére tuning mellett?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#22037) Teasüti válasza proci985 (#22034) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Google kidobott egy cikket a noctua d14 + ocz reaper szavakra és elvileg a ventillátort magasabbra kellene állítani, h beférjen.
Ha csak ennyi, az még meg is oldható, vagy akár le is hagyható sztem.
Remélem az azért nem fordulhat elő, h a borda is rálógna a ramokra.

A másik két hűtő nem igazán nyerte le a tetszésemet. :)
Igaz előítéletes vagyok a noctuákkal szemben.

Az igaz ezek szerint, h ezek a hűtők jobbak, mint a low-end vízesek?

(#22038) nyimsolt válasza nyimsolt (#21973) üzenetére


nyimsolt
tag

Még egy kérdésem lenne:
egy Zalman CNPS7000C-AlCu hűtő meg tudna bírkózni a Phenom II-vel? (találtam egy ilyen itthon elfekvőben... )
Köszi!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#22039) nyimsolt válasza nyimsolt (#22038) üzenetére


nyimsolt
tag

Sajnos nem nyertem: CNPS7000B-AlCu ami nem jó AM3-ra.....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#22040) proci985 válasza Teasüti (#22037) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

igen, ezek a hűtők mind jobbak mint az egybevizek.

Noctua szép darab és beszerezhető. Arrowot nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e valahol kapni Magyarországon, elődmodell IFX14 nagyon macerás volt ilyen szempontból, tetejébe az Arrow kb két hónapja van a piacon. Prolimatech kiegészítőket árulnak iponban, szóval esélyes, hogy talán tudnak rendelni hűtőt is.

persze, drágák, de ami érezhetően jobb ezeknél, az lényegesen drágább is (highend víz).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22041) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom itt a fórumot és igazából egy kérdésre nem tudom a választ.
Ha valaki már közzé tette akkor előre is bocsika.
Nemrég vettem egy i5-760 procit gyári hűtővel, fontolgatom,hogy lecseréljem-e a hűtőjét, de a fő kérdésem az, hogy mennyi ennek a processzornak a megengedett legnagyobb hőfoka amit még hosszabb ideig ajánlottan kibír?
Próbáltam megnézni az Intel honlapján, de ott csak egy max. adatot adtak meg 99 fokban, ami szerintem már a sülés felé hajlik.
Hozzáteszem sosem ment még 60 fok fölé a proci hőfoka, olyan 55 körül van játékoknál. Főleg arra használom a gépemet.

Köszi a válaszokat előre is.

(#22042) Bakitm


Bakitm
tag

Az 55-60 fok az még nem tesz kárt benne, sőt az még elfogadható érték, de ha most annyin van, akkor nyáron viszont melege lehet a procinak. Hűtőt az előző hsz-ekből fogsz rá találni, a fő kérdés a rászánt ár és a ház mérete, hogy milyen magas borda fér bele maximum.

(#22043) jozs6200ax válasza Gigi01 (#22024) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Üdv nekem is hagos ám le veszem játék közben a gépház oldalát és csendben van .Valószínűleg azért mert jobban szellőzik úgy

(#22044) dfdfdf válasza jozs6200ax (#22043) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ha elöl és hátul vannak ventik akkor csak rontod a hűtés hatásfokát "torony" hűtésnél.

(#22045) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Bocs az offért
Holnap a számítógépemet 1,5-2 km útra fogom vinni autóval az lenne a kérdésem hogy a CM Hyper 212 hűtőbordáját leszedjem erre az időre vagy nem fog kárt tenni a hardveremben?

(#22046) hermanyi


hermanyi
őstag

Sziasztok
szerintetek melyik
ha kérhetem sor rendeljétek tudás alapján mondjuk 10 es skálán

Alpenföhn Nordwand
Scythe Ninja
Mugen2
Xigmatek Thor’s Hammer

szerk:
Mustármag

Ha ésszel vezetsz és nem földes úton akkor ki kell bírja de ne állítva hanem fektetve szállítsd

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22047) Isi345 válasza hermanyi (#22046) üzenetére


Isi345
csendes tag

Szia, nekem mugen 2 .
Nagyon megvagyok vele elégedve, csak arra kell vigyázni hogy elég nagy, és biztosan beférjen a házba.
Nagyon szuper csak ajánlani tudom. nekem 955 be van alatta

(#22048) syberia válasza Mustármag (#22045) üzenetére


syberia
veterán

Ilyen rövid útra nem érdemes levenni fektesd az oldalára, tegyél a gép alá takarót
ami elnyeli a rezgéseket és ha te vezetsz kerülgesd a tankcsapdákat :DDD

https://howbad.info/

(#22049) Mustármag válasza syberia (#22048) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszi a válaszokat.
Csak aszfalton és ha minden igaz akkor max 2db fekvőrendőrön kell áthaladnunk. :D
Akkor nem szedem szét, és teszek alá valamit. Köszi a segítséget. :)

(#22050) dfdfdf válasza hermanyi (#22046) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali

sorrend a tesztekben ahogy én értelmezem
Ninja 3 passzívan erős vagy kicsi légszállítású ventivel.
Mugen 2 Sűrűbb lamellák miatt közepes magas légszállítással veri a Ninjákat
Norwand itt a legerősebb veri a felsorolt hűtők összesét.

Ha ennyit rászánsz akkor már egy matterhorni is kijönne az meg szinte mindent visz és nagyon pofás is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.