Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#33001) tomsics válasza proci985 (#33000) üzenetére


tomsics
senior tag

Közben utána olvastam én is.Azt nem tudod esetleg,hogy a 7pro--t elfordítva is feltudom szerelni mint a Cm-et?Köszi

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#33002) proci985 válasza tomsics (#33001) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg igen, intelnek szimmetrikusak a felfogatásai

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33003) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Őőő még mindig nem sikerült döntenem hűtő ügyben :( Néztem ezt a felújított 212 EVO-t, de ez sem lenne jobb, mint a stock kb, mert 600-2000rpm-es.

(#33004) tomsics válasza proci985 (#33002) üzenetére


tomsics
senior tag

Okés köszi.Szerintem akkor ő lesz a befutó.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#33005) Asbee válasza MPowerPH (#32994) üzenetére


Asbee
veterán

22 fokos a szoba. :D Kupak az 50 körül van ha a mag 39 :D.

(#33006) proci985 válasza KaiotEch (#33003) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha a lapodon lehet szép terhelésgörbés szabályozást megadni, akkor biztosan jobb lesz. pl nem engeded terhelésnél se 1200 fölé, afölött tényleg csak pár fokot lehet nyerni. 600on meg max némi halk motorhangja lehet, CMek nem csendesek, de zaj/légszállításban nagyon is versenyképesek a ventijeik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33007) KaiotEch válasza proci985 (#33006) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát mint ahogy láttad ebben a lapban nem úgy megy az a szabályzás ahogy azt kéne. Most úgy van "auto"-n hogy 55°C-nál kapcsol fel... Most kb felén megy a gyári.

(#33008) proci985 válasza KaiotEch (#33007) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és ha simán rákötnéd fix 50%ra? ott olyan 600-1000rpm körül kéne mennie.

láttam egyébként, eszméletlen. mondjuk kéttornyos hűtőknél az ember amúgy se használ automatikus szabályozást pár lap kivételével, de mégis...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33009) KaiotEch válasza proci985 (#33008) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez az állítólagos 50%, mert ha ControlCenterbe silent-re veszem az 50%-ot jelent. Hogy tudnám ez alá tolni?

(#33010) proci985 válasza KaiotEch (#33009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ellenállással pl biztosan.

lap topikja/manualja se ír semmit?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33011) BoB válasza proci985 (#32998) üzenetére


BoB
veterán

A hyper 212 9.200-nál kezdődik, a másik kettő meg kis torony, inkább javaslom a "szokásos" Xigma Gaia-t, amit már 6.500-tól lehet venni és nem sokkal rosszabb mint a 212 viszont fényévekkel jobb mint a másik 2 kicsi, ide értve azt az AC Freezer 7 Pro-t is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#33012) hermanyi válasza KaiotEch (#33003) üzenetére


hermanyi
őstag

Neked sohasem lesz hűtöd annyit hezitálsz :DDD
Mire döntesz a processzorokat - 22 es csíkszélességen gyártják és már nem hűteni hanem fűteni kell őket :D
Én ezt ajánlom neked a simának tudom nem tetszett a színe :))

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33013) KaiotEch válasza hermanyi (#33012) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hehe, a végén még megkedvelem ezeket a "fos" színűeket :D HR-02 Macho-t is néztem az árban sem vészes, csak nemigazán kapható.

(#33014) Gerisz válasza KaiotEch (#33013) üzenetére


Gerisz
addikt

(#33015) hermanyi válasza KaiotEch (#33013) üzenetére


hermanyi
őstag

Merlinhardverben pedig van 13800 ért HR2 Macho

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33016) proci985 válasza BoB (#33011) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igaz, az is jó lehet, de nem mindig kapni. alapórajelre meg a két kicsi is vígan és bőven elég.

KaiotEch: amilyen rondák a TY140ek, annyira jók. én SFlex tandemet cseréltem rájuk a hűtőn, szerintem ez mindent elmond.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33017) n0rbert0 válasza BoB (#33011) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Gaiat vettem én is. Szvsz nagyon jó. Öcsémnek hyper 212 plus-ja van és bátran állíthatom, hogy semmivel sem rosszabb! Egyetlen negatívum az 1év gari...

[ Szerkesztve ]

(#33018) BoB válasza proci985 (#33016) üzenetére


BoB
veterán

A kicsi is elég, tökéletesen igaz, csak hangosabb a kisebb ventillátor miatt mert nagyobb fordulaton pörög.

n0rbert0: a gari mind1 hűtőre, csak a venti tud elromlani az meg nem nagy összeg (persze lehet van olyan akinek az), viszont egy darab hyper 212 árából majdnem 2 Gaia-t veszel.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#33019) n0rbert0 válasza BoB (#33018) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Úgy emlékszem, hogy ő még 7,5k-ért vette a 212 plust. Akkor nagyon jó vételnek számított, szvsz. Amúgy tejlesmértékben igazad van a garanciával kapcsolatban, ezen még nem is gondolkodtam el, hogy ott tényleg csak a venti tud elromlani :)

[ Szerkesztve ]

(#33020) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok

egy cpu hűtőre lenne szükségem egy e5200-as procihoz, giga ga-ep31 ds3l alaplapon egy cm rc335ös házba. a proci húzva lenne kb 3.5ghz-ig. egy ár-érték arányú győztes kéne,mit javasoltok?
köszönöm

(#33021) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Freezer 13, és Freezer 13 Pro között filózok.

i7 2600-hoz lenne, a házamban szerintem elférne mindkettő (Thermaltake Soprano DX), de az a lényeg, hogy halk legyen. Melyiket javasolnátok?

(#33022) bmollszeptim válasza cadgers (#33021) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Szerintem Pro :K

üdv.

(#33023) KaiotEch válasza Gerisz (#33014) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#33024) hermanyi válasza KaiotEch (#33023) üzenetére


hermanyi
őstag

HR2 Macho igen az ilyen ferde a memok miatt ,hogy a levágott oldalra szerelt venti vel lesz szimmetrikus.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33025) alton1978


alton1978
tag

Hello mindenkinek!

Lehet, hogy nem épp a legjobb helyre írok, de a következő problémám lenne...Vegyek-e CPU hűtőt?

Van egy i7 2600K-m s ezt a gépet 3D-re használom, játékok kilőve! Na már most, 45 perce futtatom az iRay rendert s az AIDA64 a következő adatokat adja:

Mező Érték
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa Nuvoton NCT6776F (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Alaplap neve Asus P8P67 Pro v3.1
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek
Alaplap 32 °C (90 °F)
CPU 48 °C (118 °F)
CPU Package 67 °C (153 °F)
CPU IA Cores 67 °C (153 °F)
CPU GT Cores 55 °C (131 °F)
1. CPU / 1. mag 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. mag 67 °C (153 °F)
1. CPU / 3. mag 65 °C (149 °F)
1. CPU / 4. mag 64 °C (147 °F)
GPU dióda 52 °C (126 °F)
SAMSUNG HM320II [ TRIAL VERSION ]
TOSHIBA MK3252GSX [ TRIAL VERSION ]

Hűtőventilátorok
CPU 1739 RPM
GPU 1740 RPM (30%)

Feszültség értékek
CPU mag 1.152 V
+3.3 V 3.312 V
+5 V 5.080 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V készenléti 5.188 V
CPU PLL 1.800 V
VCCIO 1.050 V
VCCSA 0.925 V
DIMM 1.650 V
GPU mag 1.037 V

Fogyasztási értékek
CPU Package 61.48 W
CPU IA Cores 56.03 W

A kérdésem a következő lenne:
Jelenleg gyári hűtőt használok, de félek attól, hogy nyáron ez kevés lesz, avagy szerintetek elegendő lehet nyáron is a gyári hűtő, mondjuk egy 2-3 órás render idejére?

A fenti értékekből melyik a fontosabb a CPU vagy a magok hőmérséklete...gondolom a cPU-nál átlagol?

Van valakinek valami tapasztalata ebben? Tuningot egyenlőre nem tervezek, de volna itt egy hűtő - oké, hogy nem a legnagyobb -,de talán mégis jobb mint a gyári...
Arcitc Cooling Alpine 11 Rev. 2 (Intel) vagy esetleg keressek 10k körüli pízért valamit?
Tudom nem lehet egy napon említeni a kettőt, de mégis valakinek csak van valami tapasztalat...Vagy renderre jó a gyári is???

Előre is köszi a segítséget

Csáó!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#33026) KaiotEch válasza hermanyi (#33024) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem köszi. Még egy uccsó olyat nem találtam, hogy összevetik tesztben a Brocken-t és a Macho-t. ~2eFt különbség van a kettő között, de fél kiló is.

(#33027) hermanyi válasza KaiotEch (#33026) üzenetére


hermanyi
őstag

Erre azt írnák BROCKEN összehasonlító tesztet én sem találtam csak ilyet amiben a Machot hasonlítják másokkal össze .

Amúgy szerintem az ,hogy melyik CPU hűtő ,hogy teljesít az mindig egyénfüggő mert minden ház más minden CPU más és stb most az egyik tesztben hiába az egyik a legjobb te azt beteszed a házba és a VGAd lejjebb van 1 cm el kábeleid útban vannak és már a másik a jobb neked .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33028) KaiotEch válasza hermanyi (#33027) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most ez a Macho réz vagy nikkelezett réz pipeokkal van? Minden tesztben más. :F

(#33029) hermanyi válasza KaiotEch (#33028) üzenetére


hermanyi
őstag

A sima HR02 az nikkelezett a Macho pedig réz :)
Thermalright HR02

Thermalright HR02 Macho

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33030) KaiotEch válasza hermanyi (#33029) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

"File not exist !", de elhiszem :) :R

(#33031) old-dog


old-dog
aktív tag

Azt szeretném megtudni, hogy a ASRock N68-VS3 UCC alaplap és a AMD Phenom II X6 1055T processzor párosításhoz melyik a megfelelő cooler a Be Quiet Dark Rock Advanced vagy a Coller Master Hyper612PWM. Melyik fúja a hátlap felé a meleg levegőt? Az AMD-s alaplapoknál sajnos nem mindegy. Az egyiknél a processzoral érintkező hűtő lap rövidebb oldala felöl a bordákon van a ventillátor a másiknál CM-nél a hosszabbik oldalán a bordáknon. Így alplapi képről nem tudom eldönteni. Köszönet előre is.

(#33032) hermanyi válasza KaiotEch (#33030) üzenetére


hermanyi
őstag

frissíts vagyis nézd meg újra a linkeket :D

a sima HR02 höz nincs venti a Machohoz van egy TY-140 es kb ennyi a különbség és amit a ventire költenek azt a nikkelezésen behozzák :D

Amúgy ez passzív hűtőnek lett eredetileg tervezve ha jól tudom

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33033) KaiotEch válasza hermanyi (#33032) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja néztem is kb hozza azt a teljesítményt passzívba, mint a gyári aktívba.

(#33034) Djroberto


Djroberto
tag

Sziasztok.

Van a tulajdonomban pár db 2680 Xeon 8 magos LGA2011 proci és vettem hozzá egy tesztlapot is. Asus Formula IV-et..

A gondom hogy a 1366-os szerver hűtőmet nem tudom belecsavarozni a tálcába,mert annak a menet átmérője szélesebb.

1: Milyen hűtőt érdemes venni,ami alkalmas arra hogy többször is le legyen szedve és ne legyen egy órás hadművelet feltenni. Noctua jó,de a feltétele picit húzos volt 1366-ra is,és annyira nem is strapabíró a lamellái miatt. egy idő után elhajlik.

2: milyen memóriát lenne érdemes vennem a teszthez? csak szerver memókkal rendelkezem,amiket nem igazán fogad ,véletlen tegnap találtam vmi 2gb kingstont..

Tudnátok ebben a 2 dologban segíteni?

Köszönöm

:-)

(#33035) Qru válasza Djroberto (#33034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak tesztre kell, és nem tungig tetszt lesz akkor vennék egy AC Freezer 7 Pro Rev.2-t, felmegy 1366-ra egyszerű push-pin-es, tehát a deszkát se kell kivenned. 150W-os TDP-ig elég egy ilyen hűtő.

Ram: Tedd bele az ecc-s ramot nem lesz gond vele elvileg, csak nem lesz aktív az ecc de attól elvileg menni kell ugyanúgy.

#nincsbennetarcsi

(#33036) Djroberto válasza Qru (#33035) üzenetére


Djroberto
tag

na most ezt nem fogod elhinni,de lementem a helyi kisboltba ahol pont 1db ilyen Freezer 7 pro rev 2 volt.

Nagy nehezen fel is lehetne tenni,úgy hogy ezt a gagyi lefogatót használom ami véleményem szerint igen silány,de a következő bibi áll fenn.

Ezek a 2011-es procik még a 1366-nál is nagyobbak,ami annyit jelent hogy a Freezer alatt jócskán mindenhol lógna ki a prociból..

ergo megvettem kibontottam,fel sem raktam.. szóval van 1db eladó ha kell vkinek. 34 EURO volt. :-)

:-)

(#33037) daffy1989


daffy1989
tag

srácok,egy e5200-at 3.5ghz-n járatva kellően lehűtene egy COOLERMASTER Hyper TX3 EVO? megér egyáltalán e5200 esetében +1ghz 6000ft plusz kiadást?
ha nem megfelelő,akkor valami mást tudnátok javasolni?
köszönöm

(#33038) agressiv válasza Djroberto (#33036) üzenetére


agressiv
addikt

És akkor mivan, ha nagyobb? A mag közel sem akkora mint a tok, nyugodtan rárakhatod.

Hát még a borz.....

(#33039) Qru válasza Djroberto (#33036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért akkora mert sok a csatlakozó tű, de a proci magja pici és ott fűt. Nem baj ha nem fedi le teljesen a procit a hűtő. Szóval mehet így simán no para.

#nincsbennetarcsi

(#33040) BeerBier válasza stultus78 (#50) üzenetére


BeerBier
senior tag

Hopp,elnéztem.. :B

[ Szerkesztve ]

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#33041) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hi!
Ma megérkezett auz új hűtő egy Cooler Master Tx3 EVO személyében..a lényegi kérdés...mennyire kenem rá és mennyire vastagon a pasztát? csak annyit tegyek a procira is és a borda alsó felére h éppenh eltudjam simítani a kezemmel h éppenh elfedje a paszta a cuccost? vmi weboldal vagy video mielött ismét elbasznám?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#33042) Djroberto válasza Qru (#33039) üzenetére


Djroberto
tag

Nos, 100%-ig kell állítanom hogy ezt a hűtőt LGA2011 foglalthoz lehetetlen használni.

A processzor lefogató keret szélesebb minthogy ezt a 50ft-os fekete keretet rá lehessen rakni ehhez a Freezer 7-hűtőhöz így itt bukik is a mutatvány.

:-)

(#33043) Turbolada II válasza Apollo_21 (#33041) üzenetére


Turbolada II
őstag

Csak annyira kell bekenni, hogy épphogy elfedje.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#33044) Apollo_21 válasza Turbolada II (#33043) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszönöm...tehát egy vékony fóliányi hártyát kb:D erre gondoltam énis:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#33045) Turbolada II válasza Apollo_21 (#33044) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ha a hőcsövek és a borda közötti felület ugyanolyan trehányul van megmunkálva, mint a sima TX3-asnál, akkor a résekbe mehet egy picit több paszta is.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#33046) Apollo_21 válasza Turbolada II (#33045) üzenetére


Apollo_21
addikt

ÚGylesz:_D mindent az előrírás szerint fogok elvégezni:D nincs kedvem hűtési gond miatt gariztatni semmitsem...pedig sanszos...2napja a gyári 2hőcsöves sem hüti 60alá

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#33047) Turbolada II válasza Apollo_21 (#33046) üzenetére


Turbolada II
őstag

A mostani gyári AMD hűtők köztudottan szarok.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#33048) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Köszönöm az útmutatásodat:D Hála istennek meg persze neked:D gond nélkül benne van 2ventivel a TX3 EVO és az eddigi alap 50fok helyett kaptam fincsi kis 30fokot:D és ibt is csak 53ig ugrasztotta meg standardon...az eddigi 80helyett:D CM RULA

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#33049) tomsics


tomsics
senior tag

Róluk mi a véleményetek?
1
2

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#33050) Merlinclub válasza tomsics (#33049) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Egy kategória, talán Civetta. Kidolgozottabb, jobb minőségű cooler.
A Loki kicsit "olcsó" kézbe véve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.