Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#89001) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Sajnos bevasaroltam egy hasznalt Cryorig H5 Universal hutot, amihez nincs AM4 kit, pedig az kellene. Lehet hozza rendelni a gyartotol ingyen? Vagy mindenkeppen fizetos buli? Tudja esetleg vki? :(

Ha vennem kellene masik hutot akkor mit ajanlanatok? Fontos hogy min. 140-es ventije legyen (szerintem be kell fernie a hazba).

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 18-20k max
2.: Milyen házba kerül? Cooler Master MasterCase H500
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI Tomahawk MAX
4.: Processzor típusa? Ryzen 5 2600 (de keszulni kell majd 3800X-re is most)
5.: Ramok típusa? Crucial Ballistix 16GB 3000MHz
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) halk legyen, lehetoleg tower, min 14cm venti, es konnyen beszerezheto

Elore is koszi! :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#89002) Speed® válasza Rendes (#89000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az ML120L hitvány egy valami (de RGBs..!), bármelyik árában kapható lég jobb nála kb. Szóval alapvetően ez az egyik gondod..viszont az i5-8400 nem valami forrófejű, hacsak nincs nagyon elcseszve a TIM/IHS, lehet némi gond a rögzítés/pasztázás/feszültség háromszögben is.
Ettől függetlenül azt nem értem, hogy egy H500 kaliber kecóba miért nem rendes lég kerül, elfér benne bármi kb.

[ Szerkesztve ]

(#89003) Speed® válasza mcmike (#89001) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyártótól lehet igényelni, ha van számlád is.
Egyébként gyorsabb beszerezni, ha sürgős..

(#89004) mcmike válasza Speed® (#89003) üzenetére


mcmike
őstag

Úgy döntöttem hogy inkább veszek újat, és a régit meg eladom. Biztosan nincs ram limit szerintetek a H5 Ultimate verziónál? Mert specifikációk alapján inkább azt venném. :U

Ezek közül rendelném valamelyiket:
Cryorig H5 Universal
Cryorig H5 Ultimate

:R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#89005) Speed® válasza mcmike (#89004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem többet buksz így, mintha vennél egy AM4 kitet :U

Az eltolt felépítés miatt nem lesz gond nagy eséllyel, úgyis a 2./4. slotot használod gondolom, tehát az 1.re rálóghat akár. Mondjuk a Ballistixek nem magasak, szóval ja.
De ha biztosra mennél, Brocken 3 is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#89006) mcmike válasza Speed® (#89005) üzenetére


mcmike
őstag

Hát igazából már eldöntöttem belül hogy most már ez is új lesz a konfigban. Megrendeltem a H5 Ultimate-et, de megjegyzésként odaírtam hogy csak abban az esetben érvényes a rendelés ha van hozzá AM4 kit is. Gyártó szerint AM4 is támogatott, de a magyar számtech oldalak általában csak AM3+-ig jelölik a támogatottságot. ;)

Köszi a help-et! :R

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#89007) ridiculous


ridiculous
aktív tag

be quiet! Pure Wings 2 140mm (BL047)

Ez a hűtő mennyire ajánlott típus?
Nem találtam rendszerhűtős topikot, ha van irányítsatok nyugodtan át. :U

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#89008) grizlisandor válasza ridiculous (#89007) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ajánlott, nálam 2-2 120-140 van, silente módban, néma.

Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA topik

(#89009) Speed® válasza ridiculous (#89007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Féláron AC P14 teljesen megteszi házhűtőnek szvsz.

(#89010) Rendes válasza Speed® (#89002) üzenetére


Rendes
csendes tag

Értem, köszönöm a választ!

Légben mondjuk 20 000 Ft-ig Te személy szerint melyiket ajánlanád?

Köszi! :R

(#89011) Cab


Cab
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni processzor hűtő választásban.
Intel® Core™ i9-10920X X processzort veszek és nemtudok dönteni a
NOCTUA NH-U12A és a BE QUIET! Dark Rock Pro 4 között.
Cpu tuningolást nem tervezek, de a gépet munkára fogom használni és sokat fogok vele renderelni . Nemtudom ezeknek a hűtőknek a teljesítménye elég lesz e.
Vízhűtést nem szeretnék, de más opciók is jöhetnek ha ezek nem megfelelőek.
info a configról:
alaplap: ASUS TUF X299 MARK 1
memoria: HyperX 64GB Fury DDR4 3200MHz
ház: FRACTAL DESIGN Meshify S2
táp: CORSAIR RMx Series 1000W

Kösz a segítséget

(#89012) Speed® válasza Rendes (#89010) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amennyiben a jövőben tervben van erősebb proci is, pl. Brocken 3, ha csicsa kell, Fortis 3 EVO ARGB (AuraSync kompatibilis), de a 8400ra elég lenne egy BNA is igazából..

[ Szerkesztve ]

(#89013) Speed® válasza Cab (#89011) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mindkettő elbírna a procival, viszont a DRP4el szívás lehet RAM oldalon (mondjuk a Furyk nem magasak), így a Noctua nyerőbb lehet.. kivéve ha nem kifejezetten az a cél, hogy ennyit kiadj hűtőre..mert amúgy egy TRUE Spirit 140 Power lenne a legjobb, slim dizájn mellett potens darab, féláron.

Részemről mondjuk nem tiszta, miért nem AMD oldalon nézelődsz, ha már melósvas, egy 3900X 2/3 áron hozza kisebb fogyasztással a 10920Xet, a 3950X meg azonos áron 1.5Xes tempót tud :U

(#89014) chopin42 válasza chopin42 (#88855) üzenetére


chopin42
őstag

Érdekes felfedezést tettem ma. Vettem új pasztát, mert a kryonaut 1g elfogyott (hála az égnek, részletek alább*). Ezúttal hydro 3.9g lett. Mi az érdekes felfedezés? A csomagban volt egy ilyen.
* Miért ez lett a kryo helyett? Röviden: gyúrmaszerű állag, szinte kenhetetlen, és ami dühítő, hogy 2 hűtő aljába és a proci "sapkájába" is néhány apró, de ujjal is érezhető pontszerű sérüléseket mélyesztett. Igazából nem hinném, hogy problémát okozna a hűtésben, te amikor a tükörre polírozott aljú hűtő "pontozott" lesz helyenként, illetve szürkésen foltos, az bosszantó. Ráadásul kissé a proci is olyan lett. 2 pasztázás, 2 külön hűtő, nem kosz. Az új pasztánál ütötte fel a fejét a gondolat:
A varázslótól hamis 1 grammos kryo-t kaptam? Vagy szimplán ősrégi volt (a csomagolást sajna kidobtam), de az igazoló kártya nem volt benne. :W
Létezhet? A hydro ufós, nem varázslós.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89015) Speed® válasza chopin42 (#89014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a certifikáció új dili, azt mondjuk nem tudom, hamisítás miatt vezették-e be vagy csak hogy érezze a vevő a prémiumságot ;p
Nem gondolom, hogy hamis lett volna, szimplán csak rég tárolhatták. De alapból is kellemetlen vele dolgozni, kevésbé viszkozív, mint a Hydro, amit ugye kenni sem kell, terül magától szépen, ezért is ajánlom mindig. A Kryo másban jeleskedik (nem reccsen el extrém hidegben), ezért szeretik az extrém OCsok, normál üzemre viszont nem nyerő, hajlamos rövidtávon bedögleni, ami hőmérsékletben is visszaköszön.

(#89016) chopin42 válasza Speed® (#89015) üzenetére


chopin42
őstag

Hamisítás miatt, legalábbis amennyit utánanéztem, illetve a weboldal regisztráció után elfogadta, és gratulált az eredeti cuccomhoz. Illetve írta azt is, hogy csak megbízható helyről vegyük, mert hamisítják.
De ha mégsem volt hamis a kryo, akkor miért sértette meg a cuccokat, amiket felsoroltam? 8-10 pasztázáson már túl vagyok, de csak a kryo csinált ilyet, 2 alkalommal is. :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89017) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!
Létezik olyan proci vízhűtés amely mutatja, hogy hány fokos jelen pillanatban a processzor?
Valahol már láttam, de nem emlékszem melyik volt az.
A lényeg, hogy a hűtőre tekintve az aktuális hőmérsékletet mutassa.
Köszönöm! :R

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#89018) chopin42 válasza jaaman (#89017) üzenetére


chopin42
őstag

Itt kérdezd meg.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89019) jaaman válasza chopin42 (#89018) üzenetére


jaaman
tag

Köszi

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#89020) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
be queit! Dark Rock Pro 3 felfogatható AM4 (x570) lapra?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#89021) abdulka1 válasza takacsbotond (#89020) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Itt, vagy esetleg így.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#89022) voros12


voros12
csendes tag

Sziasztok,

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 20k max
2.: Milyen házba kerül? Phanteks enthoo pro
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI Tomahawk MAX
4.: Processzor típusa? Ryzen 5 3600
5.: Ramok típusa? Kingston HyperX Predator
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Nyilván halk és jól hűtsön.

Kinéztem az Alpenföhn Brocken 3-at, láttam hogy van 1 ventis meg 2 ventis változatban, nem nagyon találtam teszteket, valakinek van tippje hogy mennyire lehet jobb a 2 ventis változat? megéri a plusz pénzt?

(#89023) steewcv65 válasza voros12 (#89022) üzenetére


steewcv65
őstag

Két ventis hangosabb lesz a dupla venti által okozott légzaj miatt!Egy ventivel nagyon jó halk tud lenni.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#89024) abdulka1 válasza voros12 (#89022) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Hőfokban nem hoz túl sokat a 2. ventilátor, de felszerelheted a házba hátra kifújásra, és együtt vezérelheted a bordán levővel. Persze ez nem szempont ha jó a ház gyári ventilátora.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#89025) voros12 válasza abdulka1 (#89024) üzenetére


voros12
csendes tag

Azzal nincs gond, meg már tettem be plusz ventit a házba.

Még ami érdekes lehet hogy ráfér-e a ramtól a venti, ezt valahol meg tudom nézni?

(#89026) Speed® válasza voros12 (#89025) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kell megnézni, a kialakítása miatt teljesen szabadon maradnak a RAMok. Szereltem már Tomahawkra, nyugodtan veheted. És elég a sima, a 2. venti nem javít rajta érdemben, mivel ritkás a bordázat, átszellőzik szépen 1 ventivel is. A 2.nak max. úgy van értelme, hogy hátsó házventinek szereled fel és a kettőt közösen vezérelve szépen kidolgozza a hőt terhelésfüggően.

(#89027) voros12 válasza Speed® (#89026) üzenetére


voros12
csendes tag

Király, köszi az infókat, akkor szerintem meg is van a választott.

(#89028) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Asus Strix X570F-Ryzen 3600X összeállításhoz milyen hűtő javasolt, ami elfér? A ház jelenleg egy Zalman GS1000, de ez lehet később le lesz cserélve egy hasonló méretű házra. Egy kis tuning lehet, hogy lesz.Ár elmehet mondjuk 20-30 ezer Ft-ig.

[ Szerkesztve ]

(#89029) Speed® válasza Hauptmann (#89028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#89030) Redplee


Redplee
senior tag

Srácok, nem értem :D Elvesztem...

Van egy Noctua cooler, rajta gyárilag a fosbarna színű ventivel. Pontosan ugyan ilyen típust vettem helyette, csak Chromaxot, hogy ne legyen barna. És az újjal turbulencia hangot hallani, pedigy ugyan azon a hűtőn van, ugyan oda felszerelve nyilván. Wtf?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#89031) Speed® válasza Redplee (#89030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fordulatszám/rögzítés módja ugyanaz? Biztosan egyezik a 2 venti..?

(#89032) Hauptmann válasza Speed® (#89029) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, a leendő RAM valószínűleg 32 mm magas, ennek fényében is jók az ajánlatok?

(#89033) Redplee válasza Speed® (#89031) üzenetére


Redplee
senior tag

Ugyanaz a kettő NF-A15 HS-PWM csak egyik chromax a masik barna. Egyik csatinat lehuztam a masiket meg bedugtam ugyan oda...
ha a gep mellett fulelek csak levego hang van halkan, de ha ulok es hasznalom a pct akkor hallom a bugast.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#89034) Speed® válasza Hauptmann (#89032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mindegyik szabadon hagyja a RAMokat.

(#89035) Speed® válasza Redplee (#89033) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha az új defektes, cseréltesd ki, nem az a kategória árban, ahol bármi diszfunkcionalitás belefér.

(#89036) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a kérdés pontosan hova is tartozik, mert venni nem akarok semmit, de attól még lényeges lenne tudnom.
Rendeltem egy Ryzen 3 1200AF-et. Jelenleg van egy Deepcool Gammaxx 200T-m, ami 3 éve egy core i5 4670-et hűt, és ugyan nem hűti le túlzottan, de árához képest kellemesen halk. Szerintetek ezt rakjam fel az 1200AF-re, vagy inkább a gyárival használjam?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89037) steewcv65 válasza vzsryl (#89036) üzenetére


steewcv65
őstag

A hutod 350g kornyeki heatsink-el rendelkezik.Meg kell nezni a gyari milyen ...Ha ennel konnyebb es nincs hocsove se, akkor lehet jobb a gammax valamivel

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#89038) Paxker315 válasza vzsryl (#89036) üzenetére


Paxker315
addikt

van közvetlen 200t vs. wraith összehasonlítás.

A 200t masszívan jobb, a 300 meg már hipertérugrás. A stealth használhatatlan hulladék kategória.

200t.
[link] [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#89039) takacsbotond válasza abdulka1 (#89021) üzenetére


takacsbotond
őstag

Köszönöm szépen! :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#89040) mzso válasza abdulka1 (#88992) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet!
A csapágyazás vajon mennyire tartós? A régi hűtőm állítólag kerámia csapágyas volt (nem tudom mennyire csak marketing fogás) soha nem volt vele baj.

[ Szerkesztve ]

(#89041) Speed® válasza mzso (#89040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HDB, nem lesz vele gondod. Az Advanced javasolt vagy ha olcsóbb kell, SE-214X ugyanez, viszont gagyibb ventikkel.

(#89042) abdulka1 válasza mzso (#89040) üzenetére


abdulka1
őstag

Én elfogult vagyok az Alpenföhn cuccokkal. Több éve csak ezt a márkát használom hűtésre, de még egy ventilátor sem ment tönkre.
Használtan is vettem már jó pár darabot, mikor ismerősöknek kellett költséghatékonyan frissíteni a konfigot, de azokkal is elégedett mindenki.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#89043) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Úgy néz ki, kikristályosodott az elképzelés, i7 8700K, Gigabyte Z390 Aorus Pro lap lesz, egyelőre egy Zalman GS1000-ben, aztán ki tudja, miben, de a nagytorony méret marad. A RAM-okat még viszont nem tudom, így olyan hűtő kellene, ami nem gátolja meg, hogy magas RAM-ok kerüljenek a lapba (2 db modul lesz csak). Tuning lehet, hogy lesz.

Be Quiet Dark Rock 4? Esetleg olcsóbb, de hasonló képességű alternatíva?

(#89044) Speed® válasza Hauptmann (#89043) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha már annyira kristályos, hogy beszerelted, mérj egyet IHStől oldallap síkjáig vagy túrd elő a netről, mi is a magassági limit (nem leltem múltkor sem, beépített ismert magasságú hűtőhöz viszonyítva ajánlottam), aztán ajánlunk valamit. Néhány naponta variált összeállításhoz részemről nem látom értelmét foglalkozni a dologgal :S

(#89045) Hauptmann válasza Speed® (#89044) üzenetére


Hauptmann
addikt

A mostani Pure Rock 155 mm magas, a Dark Rock 4 159 mm a leírás szerint, magasságban bőven elfér. A Dark Rock 4 oldalán a kompabilitási listában az Aorus Pro benne van, ezért tippeltem, hogy ez a hűtő valószínűleg jó lesz.

(#89046) Speed® válasza Hauptmann (#89045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mondjuk ha adott volt a Pure Rock, akkor magad is le tudod mérni, mennyi hely van az oldallap síkjáig a tetejétől, így legalább ismert penne ilyen téren a GS1000 is végre.
DR4et én nem feltétlenül erőltetném, 8700Kn úgyis relid kell, ha nekiállsz húzni, nem a wattok miatt meleg igazából, már egy Brocken Eco Advanced is simán elbír vele, aztán 10kval olcsóbb..vagy True Spirit Direct pl. Mondjuk a Pure Rock is mehetne rá, ha nem ragaszkodsz máshoz :U

(#89047) Hauptmann válasza Speed® (#89046) üzenetére


Hauptmann
addikt

amint lesz időm, lemérem. Még a Fortis 3 EVO az, amit tetszik, az el van tolva hátrafelé kicsit a RAM miatt.

(#89048) Speed® válasza Hauptmann (#89047) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az teljesen szabadon hagyná a RAMokat, ahogy az első ajánlásban és az azóta szereplő összes többi is :)

(#89049) bundyy


bundyy
csendes tag

Sziasztok!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 10 -15k
2.: Milyen házba kerül? Zalman Z9 Neo [160mm]
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI B450-GAMING-PLUS
4.: Processzor típusa? Ryzen 3600
5.: Ramok típusa? G.Skill Aegis 2x8GB 3200MHz DDR4 F4-3200C16D-16GIS
6.: Egyéb igények?(fekete, passzív, stb.) nincs, OC nem lesz.

Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#89050) Speed® válasza bundyy (#89049) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Brocken Eco Advanced pl., olcsóbban Ben Nevis Advanced, még olcsóbban SE-214X pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.