Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13001) hefo1410


hefo1410
csendes tag

Hello mindenkinek Tud valaki egy tippet hogy milyen hűtő lenne jó az Core i5 750es procihoz?

hefo1410

(#13002) Qru válasza hefo1410 (#13001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit szánnál rá? Tuning lesz? Cooler Master Hyper TX3, ha komolyabb tuning is lenne akkor CM Hyper 212 Plus.

#nincsbennetarcsi

(#13003) katt777 válasza Henk (#12984) üzenetére


katt777
félisten

A Z600-hoz én backplate-es AMD-rögzítést kaptam, lehet, hogy az jobb.

Kérdésem lenne: Mivel a Z600-at el kellett adnom, mi lenne ennél jobb (azaz i920 4GHz@1.3V max. 75°C-on), ha megint tudok valami jót venni, és persze hasonló árban, mert a V10 hiába jobb 30kért. Neten elég vegyes teszteket látok, ráadásul a legtöbből hiányzik a Z600, és ami infókat kaptam eddig azok alapján sem feltétlenül jobb a többi.

Eddig Mugen 2, Ultra 120, amiben gondolkodom, esetleg Orochi is lehetne, de ahhoz meg nem jár LGA1366 felfogató (az kell). Ja, és ha ventis, mindenképpen 4 pin pwm-es kell.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13004) old gray válasza katt777 (#13003) üzenetére


old gray
addikt

Thermolab BARAM, Xigmatek Balder, Akasa Nero AK967 bár ez utóbbi nagyon ritkaság, de a nagyon jó teljesítmény rendkívül halk működéssel párosul. A CM Hyper 212 plus is jobb a Z600-tól a Frostytech szerint. Én holnap adom el a Z600-at, és val.színű Xigmatek Balder lesz helyette. Túl nagy a Z600, a magas bordával ellátott ramok nem férnek el tőle és G.Skill Trident vannak tervbe véve.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13005) Henk válasza katt777 (#13003) üzenetére


Henk
veterán

A V10 közel sem éri meg az árát, nem annyira jó hűtő. Orochi szintén. A legjobb léghűtők: Prolimatech Megahalems, Thermolab Baram, Mugen2, TRUE, de ezek közül csak a Mugen-hez van venti. A TRUe-hoz meg kell 1366-os lefogatót venni akkor viszont már nme olcsó.

(#13006) Savanya


Savanya
addikt

Noctua 1366-os verziója ennyire nem ajánlható ?? Mindig kimarad .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13007) radi8tor válasza katt777 (#13003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ilyet fogok venni a kicsikémhez: Alpenföhn Nordwand Cooler

⭐ Stella

(#13008) Haart


Haart
addikt

Ahogy nézem a xigma balder már eleve 1156-os lefogatós mi? Akkor ahhoz nemkell keret.

(#13009) hefo141 válasza Qru (#13002) üzenetére


hefo141
csendes tag

Hello 10-15-ezer,tuning nem lessz,de nyáron a szoba hőmérséklet brutál meleg is lehet. Cooler Master V8-ra gondoltam ,de még úgy tudom nincs hozzá.

MSI P55-GD65, Corei5,Xilence Black Hawk Cooper,2*2gb Geil CL7-7-7,nvidia GTX275,

(#13010) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Néztem az Artic Cooling Freezer 7 pro Rev.2-őt. Milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban? Mennyibe kerül?

(#13011) Henk válasza Nagynozi (#13010) üzenetére


Henk
veterán

Kapható egyáltalán valahol? Még senkitől nem hallottam, hogy rev.2-t használna.

(#13012) Nagynozi válasza Henk (#13011) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Én is épp ezért kérdeztem. :(

(#13013) Henk válasza Nagynozi (#13012) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem ezzel még várnod kell mire ideér. Sima 7 pro-val mi a problémád? Az árához képest az is nagyon jó hűtő.

(#13014) Nagynozi válasza Henk (#13013) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Az ára az nagyon jó, van is Freezer 7 pro-m :) , de nem megy rá a Core i7 920-amra.:( Szükségem volna egy olcsó, de jó procihűtőre, mert nagyon elegem van már a gyári hűtőből.

(#13015) Henk válasza Nagynozi (#13014) üzenetére


Henk
veterán

Mondjuk én egy i7-re nem egy freezer 7-et tennék. Ha olcsó kell nézd meg a hyper tx3-at az jó rá. Bár a tulajok azt mondják nem túl halk ha elkezd melegedni és felpörgeti a ventit.
De vehetsz rá egy olcsó ventit, pl. AC.

(#13016) Nagynozi válasza Henk (#13015) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Igazából most egyenlőre annyi kéne, hogy prime alatt ne menjenek 2 perc alatt 85 fokra a magok. Talán a hyper tx3 jó lesz, utánaolvasok....
mod: ahogy nézem nem megy rá s1366-ra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13017) Henk válasza Nagynozi (#13016) üzenetére


Henk
veterán

Ugyanaz a kategória mint a freezer 7 pro. Én mondjuk egy hyper 212 plus-ot legalább tennék rá, az viszont kb. 2x annyiba kerül mint az előbb említettek.

(#13018) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Érdekelne, h milyen hűtést tudnátok ajánlani nekem?
Konfigom:
1, Giga P43-ES3G
2, E5200
Ezt a procit szeretném járatni olyan 3.5 GHz körül, és szeretném lehűteni olyan 40 fok körülire, ha megkívánja a helyzet! (még jó, h steppinges, és nem jár mindig maxon)
Milyen márka mely darabjait érdemes megnéznem, ill merre induljak el? Pl PH apró, vagy csak bolti újat? Sokan ajánlották az az itt található hűtőket, mint megfizethető és jó képeségekkel rendelkező darabokat!
Mire kell figyelnem? Szóval egy nagy tömegű, de alubordás hűtő képes-e olyan eredményekre, mint egy réz?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#13019) old gray válasza Henk (#13017) üzenetére


old gray
addikt

A CM Hyper 212 Plus 6700Ft a TX3 4300Ft.

Nem nagy a különbség de a Hyper 212 Plus a tesztek szerint sokkal jobb mint a TX3.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13020) katt777 válasza old gray (#13004) üzenetére


katt777
félisten

Ez a tesztoldal azért érdekes, mert én a Z600-zal sokkal jobb hűtési értékeket kaptam, mint ami ezen szerepel, ezért nehezen fogadom el az eredményeket. Nézem, ott a Z600 venti nélkül marad ám el a 212-től, nem azzal!

Neked inkább a lapod rossz, nem? Nálam elfértek a RAM-ok a Z600 mellett, igaz 1mm hely maradt, és ha emeltek, akkor feljebb kellett volna tenni a ventit a Z600-ra, ami sok házban már túl magas lenne. De szerencsére alacsony hűtésű RAM-jaim vannak, és a Z600 bordáiról a lap felé lelógó venti kellemesen hűtötte ezeket is.

CM Hyper 212 plus tényleg olyan jó és olcsó? (6700Ft) Mert akkor rendelek is.

Henk: Venti van. Megahalems-t hol lehet venni 11k körül? Hyper 212-ről mi a véleményed? Forst.-en arról is jókat látni, de az oldalán csak "light" i7 tuninghoz ajánlják, az viszont megy gyári hűtővel is.

radi8tor1: Drága.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13021) katt777 válasza katt777 (#13020) üzenetére


katt777
félisten

Mondjuk a 212-vel megtehetném, hogy az elejére ráteszem az egyik AC-t, a hátuljára a sajátját, a ház hátuljában meg maradna a 2. AC, mind3 pedig CPU-Fanről vezérelve, csak nem tudom, mennyire lenne értelme a hátsó ventinek a 212-n, ill. hogy nem zavarna-e be, hogy az AC-k csak 1600-ig pörögnek, ergo mindig lassabbak lesznek a CM saját ventijénél. :U

Ez elég jónak tűnik, persze i7-en ugyanez kérdéses, de elméletileg a 40nm-nek köszönhetően hűvösebb kéne legyen, nem?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13022) Haart válasza katt777 (#13021) üzenetére


Haart
addikt

A 212+ tól jobb hütö lenne a cm hyper N620, csak MO-n nem kapni suxx. :W

(#13023) old gray válasza katt777 (#13020) üzenetére


old gray
addikt

A Frosty az egyik leghitelesebb oldal szerintem, anno nem akartátok elhinni, hogy pl. az ő tesztjeik szerint a TRU jobb mint a TRUE aztán itt házon belül letesztelte 2 fórumozó...és bizony így van. Standardizált teszt-környezetben mérnek, így a hűtők egymással összehasonlítva vannak rangsorolva, a te eredményed meg összehasonlítási alap nélküli. Illetve hol látsz jonkrét cpu hőmérsékletet? U.is ők csak az ambient értéktől való eltérést publikálják 85W ill 125W-os "terhelés" esetén. Lehet náluk az ambient hőmérséklet 30fok míg nálad van 22fok a szobában. Szóval akkor mit nem tudsz elfogadni? :))

Hyper 212 Plus: tényleg olcsó. A ventije 600-2000RPM-en pörög, idle tuti halk, load tuti hangos...de ez legyen a legkevesebb.

MOD: jah és nem passzívan tesztelték a Z600-at hanem 1500RPM-es ventivel, tessék jobban odafigyelni. :P

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13024) Picturemaker válasza Nagynozi (#13014) üzenetére


Picturemaker
őstag

Freezer Xtreme Rev.2 ?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13025) janagawa


janagawa
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen konfigom és azt szeretném megkérdezni hogy milyen proci hűtőt vegyek? vagy jó a gyári is?
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
RaidMax Ninja Black

(#13026) Picturemaker válasza zolikaDB (#13018) üzenetére


Picturemaker
őstag

zolikaDB: Alapon biztosan lehűtheted 40 fokra, de terhelés alatt léggel nem fogod. Amúgy egy AC Freezer 7 Pro elég lenne rá, a hangját sem fogod hallani, még terhelés alatt sem.

janagawa: A gyári mindig jó, mivel az való rá. Csak esetleg hangos és/vagy a tuningot már nem bírja. Ha nem tuningolsz és nem zavar, ha terhelés alatt kicsit (vagy nagyon :) ) hangos akkor jó a gyári.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13027) janagawa válasza Picturemaker (#13026) üzenetére


janagawa
csendes tag

Ja azt elfelejtettem hogy szeretném felhúzni 3,4-3,6Ghz-re a procit. akkor mit ajánlanál? Az a lényeg hogy elférjen a házba és ne nyomjon össze semmit.

(#13028) Picturemaker válasza janagawa (#13027) üzenetére


Picturemaker
őstag

Erre azért emberes hűtő kell (125W).
Házad milyen széles és mennyit szánnál a hűtőre?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13029) janagawa válasza Picturemaker (#13028) üzenetére


janagawa
csendes tag

Ház
- formátumok: ATX, MicroATX, Mini-ATX
- meghajtó beépítőkeretek: 2x külső 3,5 col, 4x külső 5,25 col, 4x belső 3,5 col
- 2 dbUSB 2.0 csatlakozó
- csatlakozók: fejhallgató, mikrofon
- 3 db ventilátor
- megfigyelőablak
- méret (SZ x M x H): 20,5 x 44,5 x 19,5 cm
- tömeg: 6 kg

az árat nemtom. Hát kb 10-15e. természetesen ha olcsóbb is van akkor azt. Most olvastam egy két tesztet csak nemtom hogy ez pl. jó lenne-e nekem. :
Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2 (Intel, AMD),

(#13030) Picturemaker válasza janagawa (#13029) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt javasoltam volna amúgy is. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13031) janagawa válasza Picturemaker (#13030) üzenetére


janagawa
csendes tag

Jólvan király! :) Köszönöm a helpet!

(#13032) Henk válasza katt777 (#13020) üzenetére


Henk
veterán

A 212 tényleg jó hűtő, főleg az árához képest, de azért nem top hűtő. Azoknak általában az árán is látszik. Megahalems-et pedig sehol nam kapsz 11k-ért mert én 1 vagy 2 helyet tudok ahol kapható, de ott 16k körül van.

(#13033) katt777 válasza old gray (#13023) üzenetére


katt777
félisten

Hát éppen azt, amit írsz. Amúgy i7 topicban 85°C-ot írtak 4GHz-en Hyper 212-vel, szóval így kérdéses az alkalmassága. Mindenesetre ha standard környezetben mérnek, akkor a hűtők egymáshoz viszonyított teljesítménye mérvadó kellene legyen. i7 + z600 teszteket 28°C-os szobában mértem. :P Így volt idle 36°C körül a proci, max terhelésen meg 82°C, 2 ventivel 74°C.

Henk: Ezek szerint akkor majd visszatérhetek a Z600-ra. :( Vagy legyen Mugen 2?

Csak azt nem látom sehol Scythe oldalán, hogy ez 4 pin pwm-es-e.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13034) katt777 válasza katt777 (#13033) üzenetére


katt777
félisten

Upsz, itt már megvan:


Ez
t találtam még.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13035) katt777 válasza Haart (#13022) üzenetére


katt777
félisten

Az N620 csak +7 CFM a 212+-hoz képest, és 2 ventivel, ugyanakkor a 212+-ra is tehetnék +1-et. Szerinted akkor jó lehet az is?
Ez a Mugen 2 mellett szól.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13036) Henk válasza katt777 (#13033) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem 4ghz-en nincs olyan léghűtő ami normálisan lehűtené. Úgy értem 75-80 fok alá, hacsak nem bazi nagy légszállítású ventikkel aminek meg elviselhetetlen hangja van.
Az árához képest a Mugen 2 az egyik legjobb é ahhoz minden kiegészítő adott, ja és pwm-es a ventije.
Ezt az N520-at nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#13037) katt777 válasza Henk (#13036) üzenetére


katt777
félisten

620. Nem mindegy, mert mind2 van. CM oldalán megtalálod.

Hát a Z600 nekem lehűtötte 2 ventivel HAF932-ben. :DDD Kánikulában! :C És igazán zajos sem volt, már persze nem a levett feszekhez,, hanem a teljesítményhez képest.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13038) Haart válasza katt777 (#13035) üzenetére


Haart
addikt

N620-nál nézd már meg hány hőcső van a procin. Meg eleve nagyobb a súlya, ami általában több hő elnyelést jelent lásd mugen2.

(#13039) katt777 válasza Haart (#13038) üzenetére


katt777
félisten

Ez igaz, de ezt ellensúlyozná a 2 ventivel nagyobb légszállítás 212-n. Mondjuk ha N620-at nem kapni (én sem találtam), akkor úgyis a Mugen 2 marad.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13040) Henk válasza katt777 (#13037) üzenetére


Henk
veterán

Ja az 520 a kissebb testvére, de ugyanaz a design. Nekem mondjuk ez a 2 ventis negoldás, főleg így, hogy el vannak tolva egymáshoz képest, egyáltalán nem vonzó.

(#13041) zolikaDB válasza Picturemaker (#13026) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi a véleményetek a Cooler Master Sphere hűtőjéről? Ára is jó, tömege nagy, full réz...

(#13042) Henk válasza zolikaDB (#13041) üzenetére


Henk
veterán

Én ennyi pénzért biztos nem ezt venném. Ez legfeljebb érdekesen néz ki aztán ennyi. 4hp meg ez az érdekes venti aminek ha valami gondja lesz nem tudod cserélni semmire. Meg ezek a fajták hangosak is szoktak lenni.

(#13043) SlaveDealer


SlaveDealer
tag

Új CPU hűtő vásárlása elött állok, de egy kicsit meg van kötve a kezem mert egy Sharkoon Rebel 9 Value házam van aminek az oldalán van egy 25cm-es venti aminek annyi a hátránya hogy 3cm-es pereme miatt maximum 13.5-14cm magas hűtőt tehetek bele. Milyen hűtőt tudnátok nekem ajánlani ha egy Q9550@4ghz akarok lehűteni?

(#13044) zolikaDB válasza Henk (#13042) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hanem mit pl?

(#13045) Draken


Draken
őstag

hello
corei7-920ra milyen hűtőt ajánlotok?
esetleg schyte mugen 2 vagy noctua?

[ Szerkesztve ]

(#13046) Picturemaker válasza zolikaDB (#13041) üzenetére


Picturemaker
őstag

Henk megmondta a tutit! :) Ez a hűtő szép, de inkább ne.
Amit ajánlottam, azzal mi a bajod? (AC Freezer 7 Pro)
Ennél olcsóbban ilyen jót talán nem is kapni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13047) Henk válasza zolikaDB (#13044) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha a freezer 7 kevés akkor freezer xtreme vagy hyper 212. De nagyon jó lehet még a Xigmatek S1283 is. Persze kérdés mennyit szánsz rá mert ezek 7-8 k körül vannak.
SlaveDealer: ilyen alacsony méretben álló hűtőt talán nem is találsz. Nézd meg a freezer xtreme-t az elég alacsony. A lapra párhuzamos hűtőkkel az a gond, hogy ami jó az mocskos drága is és kimagasló teljesítményű nem nagyon van köztük. Esetleg a CM Geminii bírná, de az meg bazi nagy.
Draken: Mugen2 jobb árban van és talán kicsit a teljesítménye is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#13048) katt777 válasza Henk (#13047) üzenetére


katt777
félisten

Viszont lapjára hűtőkhöz nem kell neki venti, mert ott van a ház oldalában. Jó CPU-hűtéshez mondjuk célszerűbb egy normális házat venni.

SlaveDealer: Még olcsó házakból is vannak olyanok, amelyekben 16-17cm marad egy oldalventi mellett, oda pedig elfér már egy jobb hűtő is. Amúgy nem is feltétlenül szükséges az oldalt befúvás, mert ha elölről hátra hűtöd a procit, akkor leginkább csak bezavarja a légáramlást. De szintén olcsóbb karegóriákban is vannak olyan házak, amelyekben éppen ezért 2 kisebb hűtő helyezhető el (a mostanimban pl. 1-1db 13cm-es, bár a hozzá adott 1-en kívül még sehol nem találtam ilyen méretben), így ha egy nagyobb CPU-hűtőt akarnék betenni, 19 cm helyem lenne (így is van 17) rá. Ház (Tacens Signum 7700Ft-ért) bemutatója a honlapomon, amíg logout-ra nem kerül fel. Anno a HAF932-mben is úgy volt elhelyezve a hűtő, hogy nagyobbrészt lapra/VGA-ra, kisebbrészt NB-re fújjon, tehát attól, hogy van egy böszme hűtő a házad oldalában, még nem feltétlenül lesz jó hűtésed.
Lényeg: Cserélj házat, spórolhatsz is rajta, és vehetsz egy komoly CPU-hűtőt, azaz végeredményben jobb hűtést kapsz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13049) katt777


katt777
félisten

Vki nem tudja, hol lehet 13cm-es, 4 pin pwm hűtőventit venni? Esetleg 12cm-esben ua, de nem az AC, mert az csak egy oldalra szerelhető, és nem jelez fordulatot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13050) old gray válasza katt777 (#13037) üzenetére


old gray
addikt

Elég furcsa stílusod van néha, kikérdezed mások véleményét, leírjuk és leállsz vele vitatkozni, közben meg győzködöd saját magadat, hogy a Z600 az isten. Ha tesztet linkelünk akkor linkelsz más teszteket. Van értelme, hogy kérdezz? Szerintem nincs, magad is el tudod dönteni, hogy mit szeretnél ha jól látom. :U Bocs, ezt le kellett írnom. :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.