Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40901) KaakukK16 válasza jookomak (#40900) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Brocken,meg a Matterhorn tetszik..

(#40902) Merlinclub válasza TomiLi (#40895) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a Thermalright új üdvöskéjét!
Thermalright True Spirit 120 M

Ezért okos nagyon!

Jahh, és 10K alatti az ára! :K
Árgép

[ Szerkesztve ]

(#40903) Villy


Villy
tag

Sziasztok!
Egy i7 2600-ra szeretnék hűtőt, de nem tudok dönteni a következők közül:
Noctua NH-U9B SE2
Alpenföhn Brocken
Szerintetek melyik lenne a jobb döntés?

www.monfoto.eu

(#40904) jookomak válasza Villy (#40903) üzenetére


jookomak
őstag

Brocken, mert az 12 cm-es ventivel van.

(#40905) Beretvás válasza Villy (#40903) üzenetére


Beretvás
addikt

+1 Brocken..

(#40906) Villy válasza jookomak (#40904) üzenetére


Villy
tag

Valahogy sejtett, hogy ez lesz a válasz.
Köszi!

www.monfoto.eu

(#40907) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

tervezem, hogy összerakok otthonra egy fileservert, aminek az alapjául egy athlon II X2 250u proci szolgálna (15W TDP), ezt szeretném passzívan lehűteni egy sharkoon MS120 házban. mivel nem egy komoly teljesítményről beszélünk, a költséghatékonyság a cél, légyszi ajánljatok valamit, jópár éve nincs asztali gépem, elvesztettem a fonalat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40908) Merlinclub válasza fogtunder (#40907) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Keress egy használt Ninjat.
Azzal nem lesz gondod nyáron sem, és nem is a világ pénze

(#40909) kromatika válasza fogtunder (#40907) üzenetére


kromatika
veterán

+1 a ninja -ra :K

(#40910) Ifju


Ifju
aktív tag

Sziasztok!

Core i7 3770S-re (65W TDP) szeretnék egy "hangtalan" és jó hűtőt 10k környékén. Mi a megoldás? :R

(#40911) jookomak válasza Ifju (#40910) üzenetére


jookomak
őstag

A megoldás a visszaolvasás. Naponta 2x teszik fel a 10k-ért kell a legjobb, lehalkabb hűtő kérdést. Amúgy a szokásos: brocken, matterhorn, macho, ninja, yasya.

(#40912) Ifju válasza jookomak (#40911) üzenetére


Ifju
aktív tag

Visszaolvastam, és végül azért tettem fel a kérdést, mert S-es processzorról van szó. Gondoltam logikus, hogy a szokásos ellenére más választ kaphatok.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40913) salieven


salieven
aktív tag

FX-6100-ra keresnék hűtőt és 1 Thermaltake Commander MS-I házba kéne rakni a cuccost. A következőket néztem ki szerintetek melyik lenne a legjobb rá hogy alacsonyan tartsa a hőfokot?

Cooler Master Hyper 212
Cooler Master Hyper 412 Slim
Arctic Cooling Freezer 13 PRO
ALPENFOEHN Matterhorn Pure Edition

Corsair H60 (ez csak nagyon végleges esetben de én úgy olvastam itt a topicban elég 1 erős léghűtő is nem kell vizezni)

Másik kérdés mi az a TDP érték és mennyire számít ez?

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#40914) kromatika válasza salieven (#40913) üzenetére


kromatika
veterán

ALPENFOEHN Matterhorn Pure Edition :K Használtam és teszteltem is.hatékony és viszonylag halk is.

[ Szerkesztve ]

(#40915) Merlinclub válasza salieven (#40913) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A felsoroltak közül a Pure a nyerő szerintem is.

(#40916) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Giga F2A75M-D3H
A8-5600K
Corsair Vengeance 1866 (2X4GB) később még 2X4GB
Chieftec CT-01B ház
Hexa 400W táp

Ehhez szeretnék valami CPU hűtőt ami halk és elférnek mellette a RAM-ok!

Köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40917) Qru válasza Cold5 (#40916) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aalcsony bordás Vengeance-ed van vagy a magasított?

#nincsbennetarcsi

(#40918) Brutus880


Brutus880
tag

Szerintetek erre a ventilátorra érdemes beruházni? [link]
Mert akkor ezekre cserélném le a Thermaltake Mk-1 házból a gyári ventiket.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40919) Cold5 válasza Qru (#40917) üzenetére


Cold5
senior tag

Hát ez az. Még nem tudom melyiket vegyem.
Ha laposat veszem akkor egy ideig jó lesz gyári hűtő is. De ha magasat veszem, akkor kellene új hűtő is.
A többi alkatrészt már megrendeltem.
Adsz tanácsot mindegyikhez...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40920) fogtunder válasza Merlinclub (#40908) üzenetére


fogtunder
nagyúr

:R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40921) Qru válasza Cold5 (#40919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Laposat venném tuti. Ezek a modulok nem termelnek sok hőt, mert alacsony feszültségen üzemelenek. Szóval bőven elég az alacsony bordás is. A mellé meg mehet akármilyen cpu hűtő.

#nincsbennetarcsi

(#40922) Cold5 válasza Qru (#40921) üzenetére


Cold5
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40923) Brutus880


Brutus880
tag

Nah ez egy komoly hűtés :D [link]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40924) Tompie


Tompie
őstag

Új gép vásárlása előtt állok és ilyen házat akarok venni, egy AMD FM2 konfiggal. Már ajánlottak egy ilyen hűtőt, de ha jól látom a méretei miatt az nem férne be. A ház tesztje alapján max. 17cm magas hűtő fér el, az A30 pedig 18.7cm. Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen procihoz milyen csendes, hatékony hűtőt ajánlotok ami befér ebbe a házba(17cm)?
köszi
ui: ár kb. 10k +- 1000Ft :)

[ Szerkesztve ]

(#40925) kromatika válasza Tompie (#40924) üzenetére


kromatika
veterán

10 000Ft-ig ,Cooler Master Hyper 212 EVO.(159mm)[link],Thermalright True Spirit 120 M .(145mm)[link] 11 000FT-ig Alpenföhn Matterhorn Pure(158mm)[link] mind három jó vétel :K Teljesítmény szerint True Spirit, CM EVO,a legerősebb pedig a Matterhorn Pure.

[ Szerkesztve ]

(#40926) SylverR


SylverR
senior tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok.
Éppen egy új gép építését tervezem, és majd szeretnék egy normális hűtést a gyári helyett.
A kinézett APU, egy A8-5600K, amit vagy a gyári beállításokkal, vagy 4 ghz-en konstans járatva üzemeltetném. (ez attól függ, hogy a gyári beállítással mennyire felel meg a céljaimnak, illetve mennyire problémás a húzás) RAM-oknál van még annyi, hogy lehet megpróbálok 2400-on járatni egy Kingston Beast kitet mondjuk.

Két CPU hűtőt néztem ki eddig, az egyik a Alpenfoehn Sella, a másik a Spire Thermax Eclipse II.
Alpenfoehn-t nézem inkább, mivel olcsóbb, meg jobban is tetszik, de kérdéses letudja-e hűteni rendesen?
A célom egy viszonylag csendes konfig, mely nyáron ilyen 1000 RPM mellett max. 50-60 fok környékén vinné loadon.

Nem!

(#40927) kromatika válasza SylverR (#40926) üzenetére


kromatika
veterán

szia.az általad kinézet két hűtő nem igazán egy kategória főleg árban.csendes konfighoz nem igazán vennék 9cm-es ventivel szerelt hűtőt.Alpenfoehn Sella helyett allig drágább a 12 cm-es Xigmatek Gaia SD1283[link] halkabb és jobban is hűt,főleg az általad óhajtott 1000 RPM körül.A Spire Thermax Eclipse II. meg nem ér 15 000FT-ot.Olcsóbban ha a hang is fontos akkor 12 ért Scythe Ninja 3 vagy Thermalright HR-02 Macho,és még az Alpenföhn Pure. Ezek 1000RPM körül szinte hangtalanok,és elegek a procidhoz, húzva is.

[ Szerkesztve ]

(#40928) Beretvás válasza Tompie (#40924) üzenetére


Beretvás
addikt

Hogy lenne már az 18,7 cm?? Dimensions (Product) 100 (L) x 139 (W) x 161 (H) mm

(#40929) SylverR válasza kromatika (#40927) üzenetére


SylverR
senior tag

Én nem akarok 10 feletti hűtőt... A Thermax II sem 15ezer... [link]
Sellával csak a 9 cm-es venti hangja a negatívum, vagy a hűtési ereje sem elég ide?
És köszi a tippeket!

Nem!

(#40930) kromatika válasza SylverR (#40929) üzenetére


kromatika
veterán

az nem annyi én azt hittem erre gondolsz[link] Sella elég lenne alap óra jelen,de 4 ghz-en nem biztos hogy 1000rpm-en elég.és a fölött meg már meg jön a hangja. szerintem azt a plusz 1500,2000ft-ot meg éri a Gaia.

[ Szerkesztve ]

(#40931) SylverR válasza kromatika (#40930) üzenetére


SylverR
senior tag

Amit néztél az a Thermax 3. Amit én írtam, az a 2. :)
Értem... Gaia-nak akkor utána fogok nézni, kár, hogy kevés helyen kapható. :)

Nem!

(#40932) Brutus880


Brutus880
tag

Szerintetek erre a ventilátorra érdemes beruházni? [link]
Mert akkor ezekre cserélném le a Thermaltake Mk-1 házból a gyári ventiket.:)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40933) krezna


krezna
tag

Szaisztok! van egy remek FM-1 es AMD A8-3870 APU -s 8 Gb-os gépem, kissé kicsike helyen. Normál körülmények közt szinte halktalan, FIFA és Filmek közben ellenben a gyári hűtő pörög, mint az állat. Nagyon nem akarnék rá sokat költeni, de szívesen cserélném halkabbra. Nagy nyúzásnak nincs kitéve a gép. Valami kis olcsó hütőt ajánlanátok? köszi

Forza Milan!

(#40934) Villy válasza Beretvás (#40905) üzenetére


Villy
tag

Ami még felmerült bennem, hogy nem lenne jobb döntés egy Alpenföhn Matterhorn Pure Edition a Alpenföhn Brocken helyett?

www.monfoto.eu

(#40935) Beretvás válasza Villy (#40934) üzenetére


Beretvás
addikt

A Matterhorn-nak újabb a ventije ezáltal talán halkabb, de a Brocken is baromira halk..

(#40936) Merlinclub válasza SylverR (#40929) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ez a Thermax egy az egyben az Alpenföhn GrossClockner!
Az meg olcsóbb....

(#40937) Tompie válasza Beretvás (#40928) üzenetére


Tompie
őstag

Tényleg :) Elnéztem ezzel Dimensions (Packaging) :)) ez meg a csomagolás :D

(#40938) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Minél halkabb hűtőt keresnék, ami elfér 150-155mm-en. Egy AMD FM 2-es foglalatra kellene, hátrafújó állapotban. Hátul a munkáját segítené még egy 120-as venti is.
Árban olyan 10-15K-ban gondolkodom, de ha akad jobb is picit drágábban, akkor azt is belinkelhetitek.

(#40939) #65675776 válasza vtomi2 (#40938) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#40940) kromatika válasza Villy (#40934) üzenetére


kromatika
veterán

intelre a matterhorn pure szerintem jobb választás mint a brocken,mert ott a szélső hőcső nem érintkezik a procival.Plusz Intel 2011-re is kompatibilis a pure.

(#40941) Merlinclub válasza vtomi2 (#40938) üzenetére


Merlinclub
senior tag

vagy az új True 120 M
Zajra lehet, hogy a Macho 120 a jobb választás... :K

[ Szerkesztve ]

(#40942) Villy válasza kromatika (#40940) üzenetére


Villy
tag

azt nem értem, hogy miért jó, hogy a szélső hőcső nem érintkezik a procival.

www.monfoto.eu

(#40943) vtomi2 válasza Merlinclub (#40941) üzenetére


vtomi2
őstag

Mind a 2 tetszik, csak az a baj, hogy még nem kapható nálunk, de nem nagy baj, mert úgyis csak karácsonyi szünetben fogom befejezni a gépet, addig meg van idő.

(#40944) Brutus880


Brutus880
tag

Mit gondoltok erről? :[link]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40945) vtomi2 válasza Brutus880 (#40944) üzenetére


vtomi2
őstag

Nekem tetszik, csak az ára kérdéses.

(#40946) kromatika válasza Villy (#40942) üzenetére


kromatika
veterán

megint félre értjük egymást. :D azt írtam hogy az nem igazán jó ha nem érintkezik a szélső hő cső ,a proci kupakjával.(brockenről beszélünk ,intel esetében)nem azt hogy az a jó.

[ Szerkesztve ]

(#40947) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy asrock 970 extreme 4 alaplap, egy fx6100 proci, thermalright macho 120 ami tud 600-1500 rpm, hátul egy AC pwm 12 cm ami tud 400-1500 rpm és elől egy artic f8 pwm 8cm ami tud 700-2000 rpm.

A biosban és az asrock extreme tuning utilityben viszont az istennek se tudom lejjebb venni egy bizonyos szintnél a ventiket pedig tudnának lassabban pörögni.

Most pl 1 óra prime95 után 50 fokos a proci a következő beállítások mellett.
Proci hűtő 1100 rpm
hátsó venti 830 rpm
első venti 1500 rpm

De ennél lejjebb egyáltalán nem tudom levenni a fordulatszámokat még terhelés nélkül sem!

Ok h ez terhelés alatt ennyi, kell is, de netezés alatt minek menjen ennyin??

A hátsó ventinek van egy 4pines csatija illetve egy másik adapter amibe belehet dugni a proci venti csatiját és így rádugni az alaplapra a 4pines cpu fan csatiba. Itt van egy kis leírás erről [link]
illetve egy kép a csatiról [link]
a hátsó venti másik vezetéke a power fan connectorba van dugva ami 3 pines, a másik vezetéke a proci hűtőjével a 4 pines cpu fan connectorba.
A hátsó ventinek csak 4 pines csatija van, azt rádughatom a 3 pinesre? Mert ezt még meglehet próbálni szerintem.
Most az első venti a leghangosabb, pedig az 4 pines chassis fan connector csatiba van dugva és van egy másik vezetéke ami meg egy 3 pines chassis fan connectorba.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#40948) krezna válasza krezna (#40933) üzenetére


krezna
tag

Valaki ötlet erre: Szaisztok! van egy remek FM-1 es AMD A8-3870 APU -s 8 Gb-os gépem, kissé kicsike helyen. Normál körülmények közt szinte halktalan, FIFA és Filmek közben ellenben a gyári hűtő pörög, mint az állat. Nagyon nem akarnék rá sokat költeni, de szívesen cserélném halkabbra. Nagy nyúzásnak nincs kitéve a gép. Valami kis olcsó hütőt ajánlanátok? köszi

Forza Milan!

(#40949) Cole86 válasza Merlinclub (#40941) üzenetére


Cole86
senior tag

Megjött a Merlinclub által küldött Alpenföhn Brocken, korrektül becsomagolva, 2db gyári ventilátorral rendeltem, nem bántam meg!

A felszerelése eléggé nehézkes vagy inkább idő igényes, (de melyik nagyobb toronynak nem :F ) elsőre nem sikerült tökéletesen lefogatni.. csavarhúzóval még külön rá kellett fogni jó párszor és még így sem veszi át a hőt teljesen a borda, a közvetlen hőcsövek ellenére.. A gyári pasztát használtam ami hozzá jár, gondolom egy Mx-2/4el talán még nyerhetnék 1-2fokot..

Mindenesetre egy GELID-GX 7, ami ugye megközelíti és van amikor be is előzi a legendás NH-D14et, szóval ehhez képest teljesen hasonló hőfokokat produkált , igaz 2 ventilátorral, de a borda éppen ,h csak langyos lett, ebből arra következtettem ,h nem tökéletes a felfogatása/pasztázása még így sem illetve ,h van még benne tartalék.. 4000mhzen egy I7 920DO 1,22v feszen. max 80fokos magokkal és 66fokos kupakhővel. Nyáron a gelid pár fokkal melegebb volt 1 ventivel ,de szerintem korrekt eredmény.

2ventilátor elég ha közepes fordulaton megy vagy akár minimumon, a borda így sem melegszik föl, elképesztő kivitelezés. :C

Ezúton is köszönöm Merlin közvetlenségét és segítőkészségét,rugalmasságát!

Bátran ajánlom mindenkinek, kiváló termékek, kiváló áron egy korrekt eladótól . :R

szerk : Malibutomi : Eléggé jól tudok már pasztázni ,de ezt még nem hallottam.. olyat már igen ,h elkenni mindenféle segéd eszközzel nem szabad, mivel buborékos lehet és levesz a hatás fokból.. a cpura kell a paszta középre egy borsónyi max és utána rá a borda és utána nem szabad már lekapni vagy mozgatni nagyon.. ekkora nem kap+levegőt és nem lesznek benne oxigén bubik amik rontanak a hőátadó képességén. (persze ennél a szerencsétlen lefogatónál nem olyan egyszerű ezt megoldani, gyakorlás és pár alkalom kell hozzá egy olyan szerencsés flótásnak pl, mint én.. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#40950) Malibutomi válasza Cole86 (#40949) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A direkt kontaktos hocsonel a lejobb pasztazas ket kis csik a huto aljara a hocsovek koze.

http://1.1.1.1/bmi/benchmarkreviews.com/images/articles/Best_Thermal_Paste_Application_Methods/HDT_TIM_Application_Two_Lines.jpg

Bocsi telorol nincs linkeles.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.