Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40851) #65675776 válasza Brutus880 (#40846) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez mire fel kapott innovációs díjat? Egy Ninja 3 minden szempontból jobb nála...

(#40852) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok .Segítséget szeretnék kérni. Thermaltake Frio CLP0564 [link]ről mi az általános vélemény?Mennyire jó hűtő ez,1 db ventivel? I5 2500K procim van,és lenne kb 10% tuning is.De ezt kb 1000RPM-en pörgő ventivel szeretném.Jobb lenne ez teljesítményben és hangban mint a Ninja 3 ,a Frio 1db,gyári ventijével?Az a gond hogy sehol nem találom mennyi a Frio lamellák közötti távolsága.tehát hogy mennyire szellős borda.A Ninja 3, 2,6mm.Tudna nekem ebben valaki segíteni? :R Tehát 1000RPM körül azonos ventivel Ninja 3 VS Thermaltake Frio CLP0564 .

[ Szerkesztve ]

(#40853) kromatika válasza kromatika (#40852) üzenetére


kromatika
veterán

Esetleg valaki?

(#40854) Brutus880


Brutus880
tag

Szerintetek egy Corsair H100 vízhűtés a gyári ventilátorok cseréjével (Coolink SWiF2 120P) Mennyire lehet lehűteni egy 3770K 4,5 Ghz-n? :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40855) jookomak válasza Brutus880 (#40854) üzenetére


jookomak
őstag

Valószínű rosszabb lesz, mint a gyárival, ugyanis a swif2 nem képes átfújni egy sűrűbb bordát.

kromatika: Lehet durva leszek, de az esetek 98,5 %-ában megállja a helyét: ami thermaltake, az gagyi. Inkább a ninját választanám.

[ Szerkesztve ]

(#40856) Valkűr


Valkűr
őstag

Hát én a COOLERMASTER Hyper 212 EVO mellett döntöttem...Szerintetek jó lesz? Tesztekben elviekben jobb mint az Aegir, és a Macho..És az ára is nagyon baráti.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40857) jookomak válasza Valkűr (#40856) üzenetére


jookomak
őstag

Machonál azért ne legyen már jobb. Nem egy kategória a két hűtő. Szerintem a cm 212 jelentősen el van árazva. Arról nem is beszélve, hogy a thermalright halkabb.

(#40858) Valkűr válasza jookomak (#40857) üzenetére


Valkűr
őstag

Én ebből a tesztből indultam ki..Eddig erre azt mondtátok, hogy jó teszt. Most akkor már nem jó? Egyébként a Macho be sem férne, szóval az mindenképp kiesik.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40859) kromatika válasza jookomak (#40855) üzenetére


kromatika
veterán

Utána jártam a dolgoknak.Kicsit meglepett a válaszod.A Frio,elég neves teszt oldalakon is nagyon jól szerepelt.[link] [link] [link] ebben a videós tesztben pedig halknak is mondják,és pusztán a hűtési teljesítményben is remekel.[link] Szerintem erre nem igazán lehet azt a jelzőt mondani hogy gagyi.

(#40860) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan CPU hűtőt ajánlani nekem I5-3570K-hoz ami nem magasabb mint 140mm és nem csak "normál" utcai használatra elég?

(HTPC házba ekkora a max ami belefér)

Előre is köszi!

Life is shor...

(#40861) Brutus880 válasza jookomak (#40855) üzenetére


Brutus880
tag

Akkor milyen ventilátort raknál be a helyére? De alapjába véve jó hűtés így a 3770K-nak? Vagy inkább legyen ez a komolyabbik:
cpu blokk: MagiCool CPU-waterblock MC-Block Copper Rev. 2
pumpa és tartály: Alphacool DC-LT Pro ráépített tartállyal
1db záródugó a szivattyúhoz
Hőleadó: dupla xtrem hőleadó
Ventilátor: 2db 12cm-es Coolink SWiF-1201 17 dB/A 1200 rpm
Csatlakozó : 6db hollanderes 10/8mm-es
Cső: 3,3 méteres 10/8 masterkleer csomag
Artic Ceramique 2 hővezető paszta 2.5g
ami ezösszesen: 48.850 Ft

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40862) jookomak válasza kromatika (#40859) üzenetére


jookomak
őstag

Ezekben a tesztekben kb. hőfokban ott van az élen, 2 db 2500 rpm-es ventivel. Nem tudom, hogy vagy vele, de én nem ülnék olyan gép közelébe, amiben egy mákdaráló forog. Ha a zaj mindegy, akkor a legjobb választás egy true, és egy ipari papst, vagy delta venti.

Brutus880: 10k-s lég, vagy 50 ezres víz? Ha rászánsz ennyi pénzt, akkor persze, hogy jobb a vízhűtés. Ugyanakkor én hagynám, és inkább vennék egy csúcs léghűtőt, mint pl. tr silver arrow, noctua d14, alpenföhn k2, vagy phanteks. 10k-ért meg ott a brocken, kicsit fölötte a macho.

(#40863) kromatika válasza jookomak (#40862) üzenetére


kromatika
veterán

igen én is így gondoltam.True-t már használatm.nagyon jó borda :K

(#40864) kromatika válasza jookomak (#40862) üzenetére


kromatika
veterán

egyébként nem csak 2500rpm-en van az élen,hanem 1200rpm-en is. :K

(#40865) Merlinclub válasza Valkűr (#40858) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Azt ugye belekalkuláltad, hogy 2 fokkal jobb a 212 EVO mint a Macho, de 9 fokkal hűvösebb szobában!!!!!

(#40866) L1ZRRR válasza Merlinclub (#40865) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Haver most vett egy Macho Rev A-t (tőled) ;)

Nagyon halk a cucc, és még mekkora... 870 4 GHZ-n hűt, ha nem húzná sztem passzívan is bírná hűtő.
Penge kis cucc nagyon eltalálták.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#40867) Merlinclub válasza L1ZRRR (#40866) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Macho jelenleg is dobogós a Brocken és a Matterhorn Pure mellett/között :D

(#40868) TomiLi válasza Merlinclub (#40867) üzenetére


TomiLi
addikt

Akartam már kérdezni:

A Macho "eredeti" változata teljesen eltűnt a piacról? A full nikkelezett. Köszi!

Bogyóka

(#40869) Merlinclub válasza TomiLi (#40868) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Én nem tudok róla, hogy még piacon lenne, de már a libaf@s-sárga ventis is kifutott.
Csak raktáron ragadt készletek vannak belőle, de már nem gyártják tudtommal

(#40870) TomiLi válasza Merlinclub (#40869) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi az infót!

Nagy kár, pedig az jobban nézett ki, mint a mostani nyers alu borda, réz hőcsöves kivitel.... :B

Bogyóka

(#40871) Merlinclub válasza TomiLi (#40870) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Viszont ez a kivitel hatékonyabb, jobban le tudja adni a hőt, a másik viszont igényesebb, az tény

(#40872) balasig


balasig
tag

Sziasztok!

Vettem egy CM Hyper T4-est. Jó kis hűtő lett, bár a felfogatása annyira nem nyerte el a tetszésemet. Alumínium rászorító kengyel van. Ezzel kapcsolatos a kérdésem. Gond e ha ennek a szorító fülnek az egyik fele picit hozzáér az alaplap hűtőbordájához? Ezek a hűtőbordák feszültséget ugye nem vezetnek, max csak hőt? Köszi!

(#40873) delon


delon
tag

Sziasztok!

A régi házamba kicseréltem az alaplapot, cpu-t , és memóriát.
Alaplap: Asrock B75m lett
Proci: Intel: i5 3470 + gyári inteles hűtés
Memoria 2X4Gb
Táp: 450W nem tudom mi.(Honnan lehet kideríteni?)
Ház: nem tudom mi. (Honnan lehetne kideríteni?)
VGA: HD 4850 512

A probléma a következő. A házba nincs hűtés. A cpu hőmérséklete rendszer indításkor a 4 mag terhelés nélkül 40-50 fokos a CORE Temp alapján. Ami szerintem elég magas alapból. Ha terhelem a procit másolgatás, net, töltögetéssel. 50-60 fok közé is fel szokott kúszni a hőmérséklete. Játék közben a BF2 multinál egyszer csak újra indult a gép. Hogyan lehet megnézni játék közben a cpu hőmérsékletét? Ez megcsinálta még kétszer megfogtam a ház tetejét hát elég meleg volt. Levettem a ház oldalát és akkor nem indult újra. Kipróbáltam másnap a BF3 de ennél nyitott háznál is ugyan ezt a tünetet csinálta. Szerintem a túlmelegedés elleni védelem kapcsolt be. A proci hűtőnél be lehetett álítani a CPU fan-t Level1-Level9-ig mivel nagyon hangos volt a biosban beállított full sebességen pörgő ventillátor ezt vissza vettem Level 3-as szintre így elviselhető a hangja és csak 50 C felett kapcsol magasabb fordulatszámra.
Mi lehet a megoldás?
Miért nem hűti le megfelelően a gyári hűtő a procit?
Milyen programmal lehet terhelni a gépet és figyelni a hőfokokat?

Elöre is köszönöm

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40874) Qru válasza delon (#40873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Coretemp méri a max hőfokot is, arról le tudod olvasni, vagy alt+tab játék közben és átvált a másik ablakra.
Táp: elolvasod mi van az oldalára írva.
ház: ha nincs ráírva akkor vmi noname lehet

#nincsbennetarcsi

(#40875) delon válasza Qru (#40874) üzenetére


delon
tag

Köszi a választ, de ha kikapcsol a gép akkor már nem tudom mi volt az érték aminél eldobta a rendszert.
de gondolom a 80 vagy 90 fok amire az alaplap be van állítva.

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40876) Qru válasza delon (#40875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor szépen elindítod a core tempet és mellé elindítasz egy stressz tesztet. Pl Linx, vagy Prime 95. És figyelsz, hogy hány fokig meg fel a mag hő. Általában olyan 90-100 fok körül kapcsolnak le a procik.

#nincsbennetarcsi

(#40877) delon


delon
tag

Ki fogom próbálni

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40878) delon


delon
tag

A gyári inteles hűtő nem elégséges a saját processzora le hűtéséhez?
Hogyan adhatják akkor hozzá?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40879) Qru válasza delon (#40878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs tuningolva a proci akkor elégnek kell lennie. A venti sebességet vedd fel, nem halk a gyári megoldás azt biztos de elégnek elégnek kell lennie.
Esetleg ha nem jól van rárakva a procira akkor is előfordulhat ilyen gond.

#nincsbennetarcsi

(#40880) delon válasza Qru (#40879) üzenetére


delon
tag

Akkor a asrock alaplap bios-ba vissza állítsam Full ra? A fan speedet?
Ezt is kipróbálom akkor. Kellene a háznak valami hűtést adni? Vagy az sem kell bele??

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40881) Qru válasza delon (#40880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem árt, de elvileg anélkül is lekéne tudni hűteni, igaz akkor biztos nem lesz halk. Ha van ventid és a házon van kialakítva hely akkor érdemes minden estre tenni rá ventit.

#nincsbennetarcsi

(#40882) delon válasza Qru (#40881) üzenetére


delon
tag

Jó este kipróbálom azt a verziót, hogy a cpu fullon pörgesse a ventillátort.
Itt a fórumon sokan mondják hogy a cpu hűtő milyen rpm el megy ezt honnan lehet megtudni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40883) delon válasza Qru (#40881) üzenetére


delon
tag

Este rakok fel róla képet

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40884) Valkűr


Valkűr
őstag

Úgy döntöttem nem hallgatok senkire. Eldöntöm magam mit veszek :) Igy tettem anno a freezer 13 Próval is, akkor is azt mondták nem olyan jó az, és nekem tökéletesen bevált...Ezt vettem meg végül:

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40885) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

ha elgondolkodnék, hogy lecserélem a Dark Rock prot egy compact vizes hűtőre(olyasmire gondolok, mint a corsair hydro, de más gyártó is lehet ha van jobb), melyiket ajánlanátok? 3770k, semmi tuning, de a halkság a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#40886) Merlinclub válasza AndrewTdi (#40885) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha Corsair, akkor mindenképp az új H100i széria nyerő.Az i fontos :D
Újabb pumpa, és csendesebb ventik!

Esetleg Alpenföhn Wasser, az is új pumpával van már.

De van bőven ilyen, akár az Enermax Enermax ELC240 és ELC120, Thrmaltake Bigwater sorozat, de jönnek hamarosan a CoolerMaster saját tervezésű vizhűtései, és még lenne Zalman CNPS20LQ is a sorban.

Választék van!

balasig

Ha nem feszül, és nem nyomja annyira a hűtést, hogy az ne feküdjön jól fel, akkor nincs para.
Ménkű nincs benne, csak hőt ad le.

[ Szerkesztve ]

(#40887) Brutus880 válasza Merlinclub (#40886) üzenetére


Brutus880
tag

Nah ez tényleg igaz amit írnak a H100i-re? Hogy a 3770K @ 4,6Ghz-n így lehűti? Mert ha ez igaz akkor máris ezt fogom beszerezni. :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40888) Merlinclub válasza Brutus880 (#40887) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Sem igazolni, sem megcáfolni nem tudom.
Nagyon új, még nem rendelte senki, nem láttam milyen, nemhogy lett volna lehetőségm kipróbálni. Sajnos...

(#40889) Brutus880 válasza Merlinclub (#40888) üzenetére


Brutus880
tag

Azért majd egy privátot ejtsél meg légyszíves nekem erről a vízhűtésre hogy tényleg igaz-e az a teszt meg stb. :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40890) delon válasza Qru (#40881) üzenetére


delon
tag

Na sikerült megnéznem az aidával a dolgot

A cpu hűtése 3824 RPM visszalett állítva a full ra mintha ferihegy 2 lennék
elindítottam a Core temp-et és az aida stabilitási tesztjét kb 10 másodperc múlva 80 fokon volt a rendszer és leállítottam.

és a magok visszaálltak 40-50 fok közé.

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40891) TomiLi


TomiLi
addikt

Szeretnék egy max 10k-s cpu hűtőt, egy FM1-es Gigabyte ITX lapra.
Úgy alakultak, hogy a ramok nem alacsony profiluak, így ezt is számításba kellene venni (na meg azt, hogy sok hűtő így kiesik, mert az AMD hűtőket általában egy irányban lehet felszerelni, nem két irányba mint az Intelt)
Pci-e slot szabadon marad.

Bogyóka

(#40892) Valkűr válasza TomiLi (#40891) üzenetére


Valkűr
őstag

Épp nemrég rágtam át a dolgot én is...AMik szoba jöhetnek és AMD esetében körbe lehet forgatni azok a következőek:

Xigmatek Aegir, PROLIMATECH Panther, ENERMAX ETS-T40-VD, COOLERMASTER Hyper 212 EVO, ZALMAN CNPS11X Extreme.

Én a Zalmant vettem meg, némi utánajárás után, és egyéni ízlés alapján. Ezek tuti forgathatóak, és beférnek a nagy ramok mellé.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40893) TomiLi


TomiLi
addikt

Elfelejtettem a képet :B

Bogyóka

(#40894) Valkűr válasza TomiLi (#40893) üzenetére


Valkűr
őstag

Ide a magas ramok mellé, mindenképp keskeny hűtő kell, és hátrafelé fújjon..A Cooler Master amit irtam az szerintem megfelelő lenne, és az ára is baráti. Mondhatnám az Alpenföhn hütőket is, de nincs értelme, mert nem férne be.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40895) TomiLi válasza Valkűr (#40894) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen a gyors választ! Szerintem az EVO lesz a befutó, mert az ára is nekem van optimalizálva.

Köszi még egyszer! :R

Bogyóka

(#40896) delon válasza Qru (#40874) üzenetére


delon
tag

m-tech 450W a táp

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#40897) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!
Már jártam itt nemrég de nem jutottam dűlőre egy 3570K fölé szeretnék egy pofás és jó hűtőt,nem baj,ha jól is néz ki,kicsit most erre is rámegyek,hogy szép gép legyen, CM párti vagyok ezért egyelőre ezt néztem ki!
CM Hyper 612S

Mit gondoltok árban 15 alatt szeretnék maradni és fontos a garancia..erre 3 év van azért is tetszett meg!

(#40898) jookomak válasza KaakukK16 (#40897) üzenetére


jookomak
őstag

Thermalright macho, Alpenföhn brocken, matterhorn 15k alatt. Gari mit számít egy hűtőnél? :U

(#40899) KaakukK16 válasza jookomak (#40898) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Jobban hangzik..:P

(#40900) jookomak válasza KaakukK16 (#40899) üzenetére


jookomak
őstag

Amit én írtam, az meg jobban hűt. Kinek mi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.