Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40151) Dagobert07


Dagobert07
tag

Sziasztok, szeretném a segítségeteket kérni a cpu hűtő vásárlásban!

Van egy aránylag közepes configom:

CPU: AMD Phenom II X4 BE(feloldottan 4magosnak használom)
VGA: NVIDIA Geforce GTS 450 1GB DDR5
RAM: 4GB DDR3
Alaplap: ASUS M5A78L-M

A gond az hogy ha Battlefield 3-azok vagy nagyobb teljesítményt kívánó gammel játszom nagyon elkezd zúgni és melegszik, persze nem kapcsol ki a játékélmény sem romlik csak nagyon hangos és idegesítő lesz:/

Windows 32bit-eset is lekéne cserélni 64-bitre csak nemtudom hogy a játékok teljesítménye csökkenne-e ?

Válaszotokat előre is köszönöm, üdvözlettel: Dagobert07 :C

(#40152) Vertigo válasza Dagobert07 (#40151) üzenetére


Vertigo
aktív tag

...ha csak jatek kozben zavaro, esetleg egy jo fules? ;)

(#40153) hoffman_ válasza Vertigo (#40152) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Vegyen fülest, a gép meg forrjon el "csendben", tiszta sor. Vegyen csak hűtőt, megérdemli a rendszer.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40154) ZBO


ZBO
tag

Sziasztok!

Egy ARCTIC COOLING Freezer A30 hűtő mellé beférnek a magas RAM-ok?
A kiszemelt lap ASUS M5A97 EVO rev2 lenne.
Körülményes a beszerelése?

(#40155) kromatika válasza hoffman_ (#40150) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Ha halk " közel néma" konfig a cél akkor nem igazán ajánlott a 9cm-es ventivel szerelt cpu hűtő. I3-hoz simán elég a Loki,de értelem szerűen egy 12-es venti alacsonyabb fordulatszámon mozgat meg ugyan annyi levegőt,mint egy 9cm-es venti.De szerintem nem lesz hangos a Loki,kb pariban lesz hangban az MSI 4850-el.Gaia -val jobban jártál volna mert jóval halkabb. I3-hoz 800-on pörgö ventivel szinte hangtalan.Egyébként nem értem az utolsó mondatod.I7-et is lehet halkan hűteni,főleg ha nincs tuning,és jól szellőzik a ház. PL nekem volt rajta Matterhorn ,Hyper 212 Plus, Brocken is.És szintén 800RPM-en pörgő venti elég volt neki a nyári melegben is.

(#40156) hoffman_ válasza kromatika (#40155) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem, köszönöm, én is így gondoltam :) Uccsó mondat alatt arra gondoltam, hogy i3, i5 kategóriát kell hűtenie az következő éveiben, i7 fogyasztású procit nem, ezt azért írtam, mert úgy gondoltam, hogy annak azért mégis csak nagyobb a hőteljesítménye, míg egy i3, i5-höz kevesebb is elég lehet. De én is így gondolom, megpróbálok gyorsan váltani Gaia-ra. Most se hangos a gép, közel sem, E6320 gyári hűtővel, csak szeretnék totál zajtalan gépet építeni, ha már elkezdtem most :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40157) kromatika válasza hoffman_ (#40156) üzenetére


kromatika
veterán

Ok.Válts Gaia-ra,még mindig az egyik legjobb ár érték arányú hűtő,és a hozzá adott venti 800-on nagyon halk. :K A Fractal Design házban egyébként simán elég a Gaia is.Még I7-hez is tuning nélkül..Sokan félre értik,és azt hiszik hogy az I7 annyi hőt termel,hogy ahhoz már csak 10 000Ft körüli hűtő jó.Hangsúlyozom ,ha nincs tuning,akkor a gyári hűtő is jó.Csak ugye hangos.

[ Szerkesztve ]

(#40158) hoffman_ válasza kromatika (#40157) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, nézegettem a teszteket és az én álláspontom is változott, ahogy néztem, alapfeszen, alapfrekin nem kell semmi extra az i7-nek sem, csak tuning alatt szalad el a ló. Köszi :) Remélem el tudom passzolni hamar a Loki-t, hogy legyen pénzmag a váltáshoz, vadi új, felszerelve sem volt, és aprón egyet se láttam.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40159) Vertigo válasza hoffman_ (#40153) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Sarkitasz!

(#40160) kromatika válasza hoffman_ (#40158) üzenetére


kromatika
veterán

esetleg ha meg van a gari papír,megpróbálhatod az üzletbe is vissza vinni.Ráfizetéssel biztos hogy kicserélik Gaia-ra.

(#40161) hoffman_ válasza Vertigo (#40159) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Talán :) De a füles meg a hűtő nem egy lapon említhető, nem keverendő. Kell mind a kettő, nyilván ha a hüttő topicba írt, akkor előbb hűtőt szeretne :)

kromatika:

Meg, de sajna iPonban ahogy nézem épp nincs Gaia, nekem meg a hét végére kell a cucc. Meg meg is rendeltem már máshonnan, nem tökölök :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40162) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Sziasztok!

Jó ár/érték arányos cpu hűtést keresek phenom II x4 965 BE-hez.
Kevés tuning lesz csak rajta, amit + fesz nélkül bír. Max. 10k-t költenék rá és az iponból venném.

Alaplap: ASROCK 970 Pro3
Ház: SHARKOON Vaya (Max. height CPU cooler: 15.5 cm)

Előre is köszönöm!

(#40163) Dagobert07 válasza hoffman_ (#40161) üzenetére


Dagobert07
tag

És Hoffman te milyet ajánlanál? csak nem olvad szét a masina bírtmár 5óra gémet egyfolytába:D tehát bírni kell, de előbb utóbb baja lenne sztem tehát milyen hűtő kéne bele?

(#40164) hoffman_ válasza Dagobert07 (#40163) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, szétolvadni valószínűleg nem fog. A gyári coolert azért szeretik lecserélni, hogy halkabb legyen a rendszer, meg ugye ha a hőmérséklet alacsonyabb, az csak jó, hiába nem veszélyes elvileg a gyárival prezentált érték sem. Ha nincs tuning, akkor csak a hang lehet a döntő tényező.

Én sajnos egy ideje nem vagyok hardver up-to-date, szóval nem tudom, hogy mi kéne neki, én low-budget kategóriában vagyok valamelyest otthon. Ahogy nézem ennek 125W a TDP-je, erre elkél már egy combosabb hűtő, legalább egy Xigmatek Gaia, de talán erősebb se ártana, ha húzni akarsz rajta, akkor pláne.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40165) hoffman_ válasza hoffman_ (#40164) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De ha rákeresel így a procidra "AMD Phenom II X4 BE" akkor elég sok találtatod lesz, ott biztos találsz még hasznos infót. Azért nem biztos, hogy mérvadóak, mert te 4 magot használsz, így többet kajol a cucc.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40166) Hajas Mao válasza Hajas Mao (#40162) üzenetére


Hajas Mao
tag

Nagyon max 12k.

Bocsi lejárt a szerk. idő.

[ Szerkesztve ]

(#40167) agressiv válasza Hajas Mao (#40166) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor az Alpenföhn Brocken a te hűtőd az biztos. :)

Hát még a borz.....

(#40168) Hajas Mao válasza agressiv (#40167) üzenetére


Hajas Mao
tag

Sajnos, nincs iponnál. És a gyártó oldalán azt írják, hogy 158mm magas. A házban 155mm a max.:(

(#40169) Kal-El


Kal-El
senior tag

Mi most a legjobb procihűtő, úgy nézve ,hogy csak egy alacsony fordulatszámú venti menne?
Tehát nem azt nézve, hogy 2-3 ilyen nagy fordulatszámú 14cm-es ventivel mi adja a legjobb hűtést, hanem egy halk szolid 400rpm-es ventivel mi lenne a legjobb?

(#40170) Vertigo válasza Kal-El (#40169) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Hasonloan gondolkoztam nemreg en is, nekem a BQ! SR Pro2 lett volna a befuto (igaz 2 ventis), de nem fert be a hazikoba, aztan Noctua C14 lett belole, ami szinten 2 propelleres, kisebb bordaval de kenyelmesen befert (450 es 650-es fordulatszamon vanszorognak a propellerek neman)... Szerintem, ha hutesteljesitmeny, es a csendesseg a szempont, nem biztos, hogy ragaszkodni kell az 1 propellerhez...

(#40171) Kirir


Kirir
tag

Intel i5 3570K processzor tuningjához szeretnék vásárolni egy nagyon halk hűtőt. Nzxt tempest 410 usb3
vagy Antec Three Hundred Two házba kerülne nagy valószínűséggel egy Asus P8Z77-V LE alaplapra. Eddigi jelöltem a Thermalright macho [link], de ha van ennél jobb típus, illetve más márka arra is nyitott vagyok. Árban jó lenne ha 15000 forintba meg tudna állni, de ez az összeg nincs kőbe vésve és persze lehet olcsóbb is.

(#40172) jookomak válasza Kal-El (#40169) üzenetére


jookomak
őstag

Thermalright macho a barátod. Direkt low flow-ra fejlesztett borda, az egyik legjobb 14-es ventivel. Esetleg Scythe ninja (akár apróról is), de az valamivel gyengébb, és nem tudom rámennek-e a 14cm-es ventik, amiknek 12 cm a felfogatása, pl. scythe slip stream 140, vagy thermalright ty-141.

Kirir: Az a kistesó, a nagyobb még jobb, és alig drágább.

[ Szerkesztve ]

(#40173) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Phenom II X4 965 BE. procira szerintetek jó választás az arctic cooling a30? A gyári hangos és melegszik terhelésnél... azt akarom h jóval hüvibb legyen és halk... Köszi! :) 10ezret szánnék rá.

(#40174) zibo73 válasza Anonymous 01 (#40173) üzenetére


zibo73
aktív tag

Én ezt venném!

(#40175) rayoliviero


rayoliviero
veterán

2500K-ra szeretnék olcsó hűtőt, mert a gyári hangos.

Xigmatek Loki, Alpenföhn Sella, Arctic Freezer 7 Pro rev. 2: Melyik a legjobb és még fontosabb, hogy melyik a legcsendesebb?

(#40176) kromatika válasza rayoliviero (#40175) üzenetére


kromatika
veterán

Alpenföhn Sella, :K Anonymous 01. AMD-re 10-ig brocken a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#40177) rayoliviero válasza kromatika (#40176) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#40178) Anonymous 01 válasza kromatika (#40176) üzenetére


Anonymous 01
tag

Mennyivel rosszabb az Arctic Cooling, hogy azt senki nem javasolja? A brocken-t csak 1 helyen lehet az a baj beszerezni Pesten, a Bluechip-ben meg nem bízok...

(#40179) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

A házam: Asus TAB-41, és az alaplapom: Gigabyte 770T-UD3, belemegy egyáltalán?

(#40180) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok.

Egy AMD A8-3870K (FM1) procira szeretnék egy halk, de tuninghoz is alkalmas hűtőt vásárloni. (jelnleg fontosabb, hogy halk legyen, tuningolni max később fogom.) A gyári elég hangos, ezért szeretném lecserélni. 10.000 Ft körül nézelődtem, de nem tudom melyik lenne a jobb.

Ezeket néztem ki:
THERMALRIGHT Macho 120 - 11K Ft
ARCTIC COOLING Freezer A30 - 11k Ft

Még a hely kérdéses, de szerintem be kell, hogy férjen.
Szerintetek melyik a jobb? Vagy ha tudtok jobbat, hasonló áron, akkor az is érdekelne.
Előre is köszönöm! :)

(#40181) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Milyen hűtőt ajánlanátok olyan 7-8 ezer forintig bezárólag egy i5 3570K-ra? Egy CM Hyper 212 EVO korrektül le tudná hűteni? Nem tuningolok extrém módon, feszültséget sem emelek sokat.

(#40182) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.I7-hez szeretnék hűtőt,ami minél halkabb kb 600-800rpm-en.melyik erre a célra a szellősebb ?első szériás Matterhorn vagy a Himalaya?Brocken már volt fenn,átkerült az asszony gépébe,mert ott AMD-én nagyon jó,nekem 1155-ön nem annyira jött be.Szóval Mati vagy Himalaya?nagyon örülnék ha valaki esetleg tesztet is tudna linkel ahol ezt a két hűtőt össze vetik.Előre is köszi.

(#40183) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Sérült(a hőcső, elvileg a hűtést nem befolyásolja), zsír új Alpenföhn Brocken borda+775-ös lefogató 3000Ft-ért jónak számít? Ha nem tartok rá igényt, mennyiért tudom elpasszolni? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#40184) Kirir válasza jookomak (#40172) üzenetére


Kirir
tag

Nemrég ajánlottál nekem egy Thermalright macho [link] hűtőt. Eme gyártónak a következő terméke nem csendesebb és nagyobb légszállítású? Ezzel nem járnék jobban?
Thermalright HR-02 Macho [link]

(#40185) Kal-El válasza Kirir (#40184) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ez ugyanaz.
Csak nem írta elé a típusjelzést.
Egyébként 3 féle is van:
- Thermalright HR-02
- Thermalright HR-02 Macho
- Thermalright HR-02 Macho 120

[ Szerkesztve ]

(#40186) Kirir válasza Kal-El (#40185) üzenetére


Kirir
tag

Akkor mindegy, hogy melyik névvel futót veszem, köszönöm a válaszodat. A képeket nézve gyanús volt nekem, mert a bordák ugyan úgy néztek ki, csak a ventilátor színe különböző.

(#40187) franconero


franconero
csendes tag

Sziasztok,

a Thermalright HR-02 Macho alá beférnek a magas hűtőbordás Corsair Vengeance memóriák? Vagy akkor elvesztem az első slotot? Asrock Z77 Extreme 4-re lenne.

(#40188) Kal-El


Kal-El
senior tag

Te jó ég mit találtam, egy igazi szörny:
Link, link2, link3, link4
Thermalright Sentinel a neve.
De úgy látom nem hozták kereskedelmi forgalomba, pedig szerintem biztos lett volna rá igény.
Állítólag 220W-nyi hőt tud passzívan hűteni.

(#40189) hoffman_ válasza Kal-El (#40188) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már csak a kialakítása miatt is biztos, hogy olcsó darab lett volna :D Ennek bőven elég ha van kereszthuzat a gépben, nem kell rá venti szerintem se. Nagyon szép darab :K A 3. képen olyan, mint egy mini New York :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40190) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Hővezető pasztának mennyi az élettartama? Vagy ilyesmivel nem kell foglalkozni?

.

(#40191) Kal-El válasza Troy. (#40190) üzenetére


Kal-El
senior tag

De igen, valahol olvastam is róla, hogy 1, vagy 2 év használat után kiszárad (attól függően, hogy milyen fajta) és akkor lecsökken a hőátadó képessége.

(#40192) hoffman_ válasza Kal-El (#40191) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én a mostanit talán 3-4 éve használom. Volt is egy ~1 fokos ugrás, de már bő fél éve, azóta konstans. Nyilván célszerű cserélni, én is fogom most a héten, de nem életveszély.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40193) Kal-El válasza hoffman_ (#40192) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igazából nem tudni, hogy mennyivel csökken a hőátadó képesség.
Ezt letesztelni meg senki nem fogja, hogy melyik paszta mennyivel kevesebb hőt ad le x év után :) Tehát cikk sem várható belőle.

Egyébként annak a nagy passzív hűtőnek szerintem még ilyen 30-40-ért is lett volna piaca.
Nézd meg szab.tam műveit is, kb azok vannak azzal a hűtővel egy szinten és 80-90-ért árulja azokat.
Nyilván benne van rengeteg munkája, de akkor is rengeteg pénz egy CPU hűtőért.

(#40194) hoffman_ válasza Kal-El (#40193) üzenetére


hoffman_
nagyúr

10 fokot akartam írni, bocsesz :D Amúgy meg persze, ez elég tág tartományban mozoghat :)

szab.tam csinál beteg dolgokat, vágom :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40195) Kirir válasza franconero (#40187) üzenetére


Kirir
tag

Én is ugyanezt a kombinációt néztem ki, ezért én is kíváncsi vagyok a válaszra. Egyébként pontosan milyen processzort és memóriát akarsz a gépbe?

(#40196) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.esetleg erre valaki?[link]

(#40197) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Erre esetleg van tippetek? Kaptam már javaslatot a Triglav-ra, szimpatikusnak látszik a Brocken is.

Viszont a kérdés az, hogy ami megy FM1-re az megy FM2-re is? Ha nem, akkor milyen FM2-es hűtők vannak piacon egyáltalán?

(#40198) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, nemrég a javaslatotokra vettem egy THERMALRIGHT Macho hűtőt a 3570k procimra. meg vagyok vele elégedve bár viszonyítási alapom nincs. mondjuk egy normál tuning mellett (4500mhz) a proci simán 80 fokon van úgy, hogy a ventik mind maxon pörögnek a házban. nem tudom ez mennyire egészséges....
de a kérdésem a következő: van egy ajánlatom egy "Noctua NH-D14" hűtőre. érdemes lecserélnem a macho-t erre? hozna a dolog jelentős pluszt? nem nagyon találtam erre vonatkozó tesztet, igaz, nem is kerestem sokat. de ha leírnátok ilyen irányú tapasztalatotokat, azt megköszönném :)

(#40199) Diocles válasza ProdyG (#40198) üzenetére


Diocles
aktív tag

A 80 fokos hőmérséklet maximális terhelés esetén teljesen egészséges.

(#40200) Manitou


Manitou
addikt

2700K-hoz milyen hűtőt ajánlotok?
Egy Asrock Z77 Extreme 4 -es lapban menne a proci
Tuning is lenne.
Nem feltétlen akarok rá vagyonokat költeni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.