Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#88001) szitilevi


szitilevi
csendes tag

Sziasztok!
R7 3700x-et szeretnék hűteni.
alaplap: Asus rog strix x570 gaming-f
Fractal design meshify c tg-házban
2x8gb patriot viper 3600 mhz cl16 ram(pontosabb adatok a ram rol:https://assets.website-files.com/5cdb2ee0b102f96c3906500f/5dd5c18acd567cd3995e6b3a_PVR416G360C6K_16GB_3600_CL16_Kit.pdf)
max keret amit rászánnék 30-35k
Én egy dark rock pro 4 en gondolkodtam de ha tudnátok jobbat ajánlani ebben az árban akkor azt szívesen fogadnám! :)
Válaszokat előre is köszönöm!! :D :R

[ Szerkesztve ]

A törpök természetüknél fogva rövidtávon veszélyesek!

(#88002) Speed® válasza szitilevi (#88001) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha olcsóbb, baj..? 172mm helyre TRUE Spirit 140 Power vagy Brocken 2 PCGH + AM4 kit, esetleg Brocken 3, inkább ezeket venném, mint a fél lapot/RAMokat betakaró DRPt, amit szerelni sem leányálom :U

(#88003) szitilevi


szitilevi
csendes tag

Nem gond ha olcsóbb.
A szerelést azt megoldom de nekem a lényeg az hogy ebben az árban a lehető leghatékonyabbat és ha lehet csendeset az (utobbi nem feltétel) szeretném kihozni. :)

A törpök természetüknél fogva rövidtávon veszélyesek!

(#88004) Speed® válasza szitilevi (#88003) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amiket írtam, ésszerűbb választások lennének, a magas csillámpónis memóriák miatt, ill. a csenddel sincs gond, nem kazán a 3700X különösebben.

(#88005) Ribi válasza slaci007 (#87974) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt hiszem tényleg nagyon nem vágom ennek a procinak a dolgait :O
Beállítottam rizsamasterben 1.35V-ot, felraktam minden magot 4175-re, (mert a csuszka oda ment épp) és simán lefut a cine20. Nyilván nem streszeltem sokat, csak megnéztem.
Tényleg nem értem akkor miért ad 1 magot terhelve 1.45-1.47Vot 4.2G-hez.

[ Szerkesztve ]

(#88006) Speed® válasza Ribi (#88005) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mert a gyártó nem tesztel ki minden procit egyenként, hanem olyan értékeket lő be default, amit teszemazt a lapkák 2/3-a stabilan bír, a maradék megy visszaórajelezve lejjebb és így tovább. Ha rászánod az időt és kiteszteled, mit nyertél a szilícium lottón, egy fokkal elégedettebb vásárló lehetsz a végére.

[ Szerkesztve ]

(#88007) Ribi válasza Speed® (#88006) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez oké, csak hangoztatják azért rendesen, hogy a rendszer amolyan okos jószág. Ez totál kamu és ami a csövön kifér módszerrel nyomatják a dolgot? Vagy akkor a "szabályzás" egyáltalán mi alapján történik? :F

(#88008) Speed® válasza Ribi (#88007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Okos jószág, de beállított keretek közt okoskodhat csak.

(#88009) lordgamez


lordgamez
csendes tag

Sziasztok!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max 20.000 Ft.
2.: Milyen házba kerül?
Cooler Master NR400
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asrock B450M Pro4
4.: Processzor típusa?
Ryzen 7 3700x
5.: Ramok típusa?
Kingston HyperX Predator CL16 (2X8GB)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Érdekelne RGB-s és nem RGB-s megoldás is

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#88010) Speed® válasza lordgamez (#88009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

165mm helyre magas RAMokkal, 2. PCIex16 slottal ilyen keret mellett Brocken 2/3 jó választás lehet, ha az RGBt el tudod engedni és elsősorban a hűvös/csendes üzem a cél. Előbbihez AM4 keret is kell, de nem vészes az ár, cserébe a PCGH verzió 2 ventivel igencsak korrekt teljesítményt tud felmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#88011) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
100€-ig

2.: Milyen házba kerül?
SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB
Maximum 162 mm magas hűtőt fogad be.

3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI B450 TOMAHAWK MAX

4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen 5 3600

5.: Ramok típusa?
Crucial 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
-

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#88012) Paxker315 válasza Richard! (#88011) üzenetére


Paxker315
addikt

Muge 5 Rev B [link]
BEA [link]
Fortis 3 (&ARGB, RGB) [link]

Hirtelen. Vannak mások is, de ezeket kapni is lehet : ) Itthon vásárolnál, vagy valami külföldi helyen?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88013) Richard! válasza Paxker315 (#88012) üzenetére


Richard!
addikt

Köszönöm, összevetem ezt a hármat. Németországban vásárolnék.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#88014) Wolverine válasza Richard! (#88011) üzenetére


Wolverine
félisten

Én ilyen konfighoz Arctic Freezer 34 eSports Duot vettem, és elégedett is vagyok vele :) Mondjuk akkor pont nem volt elérhető a Brocken ECO Advanced.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#88015) Richard! válasza Wolverine (#88014) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor ezt is beteszem a kalapba, köszönet :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#88016) Gosor


Gosor
csendes újonc

Sziasztok :D
Azt szeretném megtudni , hogy ha megveszem ezt a CPU [link] hűtőt. Melly ebben a [link] házban és ezen az [link] alaplapon lessz elhelyezve. Akkor ez [link] vagy ezek a [link] ramok elfognak férni?
A [link] VGA-a val gondolom nem függ nagyon össze a CPU hűtő.

Vagy szerintetek más kell inkább?

(#88017) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

hoztam egy rövid tesztet azoknak, akik kis méretű, hatékony hűtést keresnek, hátha segít a választásban. ITX-re tervezek váltani, a ház egy Ghost S1 lesz, remélhetőleg, csak nem tudom levadászni. addig is szép lassan gyűjtögetem a hozzávalókat. az alábbi hűtők feszültek egymásnak:

1) be quie! Pure Rock + saját Pure Wings 120mm PWM
2) Alpenföhn Blach Ridge + saját Alpenföhn venti, 92mm, 14-37dBA, 800-2800rpm
3) Noctua L9x65-AM4 + NF-A9x14 PWM (ehhez vettem egy i115x kit-et a tesztre)

a Black Ridge-et azért vettem, mert külföldi fórumok alapján SFF házban a borda felett elhelyezett low-profile toló Noctua ventivel a legjobb teljesítményt nyújtja, a gyári 92mm venti a borda alatt szív alapesetben. ezzel egyelőre nem játszottam. az L9x65-öt pedig azért, mert mindig is akartam egy Nocuta hűtőt ( :) ) , illetve féláron jutottam hozzá. minőségben a Noctua egyértelműen csúcs, öröm volt szerelni, ezt követi a be quiet! ami szintén remek minőség, átgondolt lefogató, de a Noctuával jobb volt dolgozni. a Black Ridge minőségben és lefogatásban is a leggyengébb (rossznak korántsem nevezhető), a design és a teljesítmény kárpótolhat jó esetben.

a tesztet az alábbi konfiggal és paraméterekkel végeztem:

case: Metallic Gear Neo Micro v1
cpu: i5-4590
psu: Seasonic SGX-450
vga: EVGA 1070Ti FTW2
mobo: Asus B85M-Gamer
ram: 2x8GB HyperX Fury DDR3 (low-profile, de nem VLP)
fan: 2db Pure Wings 120mm elöl, 1db Pure Wings 120mm hátul

- a házventilátorok idle minden esetben 500rpm körül mentek, terhelve pedig 1000rpm körül dolgoztak (a ház mATX, de intake oldalon nagyon le van fojtva, egy Obsidian 350D-ben 5-6°C fokkal magasabb értékeket hozott csak a Pure Rock úgy, hogy nem volt a hűtőn venti, csak a három házhűtő)
- 20 perces AIDA system stability tesztet néztem, gpu és ramteszt nélkül
- minden esetben 20-21°C körüli szobahőmérséklet (room temp) mellett teszteltem
- a Black Ridge spéci hűtő, a Dan A4-hoz tervezve, ezért fedte a PCI-E sávomat, így az ő tesztje esetén nem volt bent a VGA és iGPU-ról ment a monitor (szerintem ez is számított a végeredménynél)
- volt egy hibám, nem néztem meg a cserék előtt, hogy volt összerakva a gép. a processzorhűtés cha_fan-ra volt dugva, a három házventilátor pedig a cpu_fan-ra, ebből adódhat eltérés más tesztekhez képest, nem tudom hogy azonos módon vannak-e szabályozva. az én méréseim esetén végig megmaradtam a „hibás” konfignál, ilyen szempontból konzisztens volt.

Pure Rock idle (~30°C)
Black Ridge idle (~32°C)
L9x65 idle (~32°C)

Pure Rock load 20 perc (~ 52°C)
Black Ridge load 20 perc (~ 60°C)
L9x65 load 20 perc (~ 56°C)

a három hűtő közül a Black Ridge volt a leghangosabb és a legmelegebb is a végén. meglepődtem, hogy a Noctua jobban teljesített. nyilván ez konfigtól is függ és a Black Ridge-ben van még tartalék, az L9x65-ben nem igazán. egy középkategóriás processzort, tuning nélkül, mind a két hűtő hűvösen és halkan tart a legtöbb házban. értelemszerűen a kialakítás miatt kedvező kereszthuzat és a 120mm venti miatt a Pure Rock nyert hőmérsékletben és hangban is, de az L9x65 kellemes meglepetés volt mindkét téren.

annyit még hozzátennék, hogy a Pure Rock szerintem egy kiemelkedő hűtő. lehet találni olcsóbban jobban teljesítő darabot, de a be quiet minősége ezeknél általában érezhetően jobb. van akinek számít mit vesz ki a dobozből és milyen élmény összerakni. 10k körül volt nagyon sokáig, nem ajánlottam volna helyette mást senkinek 100W TPD-ig, tuning nélkül. a múlt héten felvarázsoltunk egyet öcsém gépére, 55°C körül tart egy Xeon E3-1245-ös procit, különösebb hangzavar nélkül.

Pure Rock setup - Black Ridge setup - L9x65 setup

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#88018) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!
Tönkremen a CM Hyper TX2-es hűtőm ventilátora, tudnátok ajánlani helyette valami csendes de hatékony ventit 3e. - 4e.Ft körüli árban.

(#88019) Speed® válasza KRISSTUS (#88018) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#88020) Wolverine válasza KRISSTUS (#88018) üzenetére


Wolverine
félisten

Ventilátor :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#88021) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Szeretnék itthon egy gépet összerakni. Fontos a csendesség. A következő konfigurációra gondoltam eddig:

FRACTAL DESIGN Node 304
ASRock H370M-ITX/ac
Kingston HyperX Predator 16GB DDR4 2666MHz HX426C13PB3K2/16
Western Digital 8TB SATA3 WD80EFAX (itt majd többet tervezek, csak kezdetnek egyet)
SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCIe 3.0 2280 SSD
be quiet! Pure Power 11 300W Bronze
Intel i5-9500T - lehet 8400T, 8600T vagy 9400T lesz végül. Ez számíthat?

Milyen processzor hűtőnek van értelme, ha 7*24 órában fog menni és főleg NAS és média szerver feladatokat fog ellátni?

[ Szerkesztve ]

(#88022) bambano


bambano
titán

Üdv!
terminál/virtualizációs szerver építésén töröm a fejem. A kérdésem röviden az lenne, hogyha egy threadripper 3960x-es procira esik a választás, azt mivel lehet hűteni? az amd webje szerint a proci 280 wattos tdp-jű, egy csomó hűtő, amit a topicnyitó is említ, nem jó rá.

Alaplap, ram típust nem tudok írni, mert még nincs se megvéve, se eldöntve. árat se, mert amennyibe ezek a dögök kerülnek, a procihűtés valószínűleg a kerekítési hiba szintje lesz...

Tehát a könnyebbik kérdés:
- mivel tudnám ezt a procit hűteni?

a nehezebbik kérdés:
- ha egy meglévő stacker1-es házba tenném bele, amibe nem lehet vízhűtést rakni, akkor mivel tudnám hűteni?

nekem bármi megfelel, ami jó minőségű, lehet kapni, nyáron a melegben is bírni fogja, és csak annyira zajos, hogy az iroda túlvégében lerakva lehet mellette létezni.

előre is kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88023) Speed® válasza Tarokk79 (#88021) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

165mm helyed van, ha nem lesz dVGA és a csend mindenekelőtt, kimaxolhatod egy Brocken3mal is akár, de a procikat figyelembe véve már egy SE-213v2/Ben Nevis is megoldja a csendes üzemet. Nem muszáj T variáns egyébként, a sima verziók is keveset kajálnak, ha nincsenek nagy terhelés alatt.

(#88024) Speed® válasza bambano (#88022) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Stacker 810? Annak a hátsó dupla 120as helyére be lehet szabni egy 240es AIOt adott esetben, de nem feltétlenül erőltetném a felhasználás jellegét tekintve. Van bőven böszme léghűtés a piacon TR4re is, viszont ahhoz le kellene tisztázni a CPU IHS/oldallap sík távolságot, mert nem igazán van erre vonatkozó infó hirtelen netszerte. Illetve nyilván fontos a többi komponens is, mert ha teszemazt nem fér el majd az adott lapon/RAMokkal az ismeretük nélkül ajánlott/vásárolt megoldás, nem leszel boldog.

(#88025) Coyote13


Coyote13
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy az alábbi konfighoz, milyen cpu hűtőt ajánlanátok:
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max. 15-20 ezer ft
2.: Milyen házba kerül?
SilentiumPC Signum SG1
3.: Milyen alaplapra lesz?
AsRock B450m pro4
4.: Processzor típusa?
Ryzen 5 2600
5.: Ramok típusa?
G.Skill Aegis 2x8Gb 3000Mhz

Elvileg 161mm lehet a maximum magassága a cpu hűtőnek, tuningot nem tervezek, csak egy hatékony és nagyon halk hűtést keresnék, világítás nélkül.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#88026) n42


n42
tag

https://www.youtube.com/watch?v=l5-wX9DULVQ

Egy olyan kérdésem volna, hogy itt a videóban jó irányban van a processzorhűtő? Nem pont fordítva, a ház hátuljára kellene elfújnia a meleg levegőt? (ahonnan a ház hűtője meg kiviszi a házból...?)

(#88027) Speed® válasza Coyote13 (#88025) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

161mm helyre csendes üzemhez Fortis 3 HE1425 (158mm) pl. kiváló megoldás.

(#88028) Speed® válasza n42 (#88026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerinted merre dolgozik a venti..? Mert ebben az állásban pont arra, amerre kell (RAM->I/O).

(#88029) n42 válasza Speed® (#88028) üzenetére


n42
tag

bevallom, nem tudom, ezért kérdezem. :D szóval akkor így kell állnia! :)

(#88030) Speed® válasza n42 (#88029) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez esetben neked találták fel a ventik oldalán lévő nyilakat, amik a forgásirányt és a levegő útját jelzik :))

(#88031) n42 válasza Speed® (#88030) üzenetére


n42
tag

nincsen rajta. :D de a venti fújja a levegőt, nem szívja igaz?nem tetszik, hogy a ramra fújja rá, ahonnan meg nem tud eltávozni a levegő...

(#88032) bambano válasza Speed® (#88024) üzenetére


bambano
titán

még mindig stacker1-ről beszélek, nem 810-ről.
"Van bőven böszme léghűtés a piacon TR4re": én egyet se találtam, ezért kérdeztem itt.
"Illetve nyilván fontos a többi komponens is": ez igaz, de ha már van hűtés típus, azt már én is meg tudom nézni, hogy mi fér el alatta és olyat veszek.

tehát? milyen levegős hűtéssel lehet 280 watt tdp-t hűteni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88033) abdulka1 válasza n42 (#88031) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen fújja, át a bordán!
Talán kezeddel ellenőrizhetnéd a levegő áramlásának irányát.
Jelen esetben a piros nyíllal jelölt irányba mozog a huzat, és távozik a házból.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#88034) enemi válasza n42 (#88031) üzenetére


enemi
senior tag

Mindig a "merevítő" felé fúj!

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#88035) Speed® válasza n42 (#88031) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyik oldalon szív, másikon fúj..fizika óra nagyon unalmas volt? :DDD

(#88036) Speed® válasza bambano (#88032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Még mindig nincs infó róla, mi fér bele, méret kellene. Namost az van, hogy nem fejből vágjuk az összes ház belméretét, hanem rá szoktunk keresni, jó esetben gyártói honlapon, hasonló esetben tesztekben vagy felhasználók írásaiban megleljük. Jelen esetben a "stacker1"re keresve marhára nem találtam semmit. Javaslom tegyél egy próbát te is, aztán ha már tudsz segíteni némi támponttal az ajánláshoz, visszatérhetünk arra, mi is ajánlott ekkora TDPhez.
Dark Rock Pro TR4 pl. elég lehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#88037) Dante684 válasza Coyote13 (#88025) üzenetére


Dante684
csendes tag

Nekem is egy ilyen házam van. Nekem a Fera 3 nagyon bejött. Csendes és jól hűt, de a Fortist is sokan dicsérik.

(#88038) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Erősen mozgatja a fantáziámat egy jobb hűtés beszerzése, OC miatt.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Igazán nincs limit, 25k mondjuk.
2.: Milyen házba kerül?
Corsair 200R [link]
3.: Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte B450 AORUS ELITE
4.: Processzor típusa?
Ryzen 7 3700x
5.: Ramok típusa?
16GB DDR4 3Ghz Corsair Vengeance
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Jelenlegi hűtésnél legyen jobb: Alpenföhn Brocken 2 PCGH am4 kit-el.

Nem túl sok hely van ahogy nézem már nagyobb nem férne be, ennél.

[ Szerkesztve ]

(#88039) Speed® válasza ADAM1337 (#88038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdés, milyen hőmérsékletek vannak ezzel, mert nem sok érdemben jobb lég van a piacon, ami be is férne (165mm a kecó limitje).

(#88040) ADAM1337 válasza Speed® (#88039) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

PBO-val használom, és simán láttam folding@home alatt 87 fokot is, játékokban kb 63-65 körül tetözik.
A paszta most amivel használva van cm e1 ic essential.

(#88041) Speed® válasza ADAM1337 (#88040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel elég rossz tapasztalatok is vannak a PBO által adagolt fesz ügyében, próbáltad már allcore OC mellett manual fesszel vagy PBO mellett offsetelve, hogy valójában mennyi is kell neki adott frekin? Nálam pl. 2700Xen -125mV mellett is stabil volt, nem semmi eltérést hozva hőben..

(#88042) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Egy SFF Brand gépben a procin jelenleg egy gyári kb 4 centis asszem nem is rézmagos borda meg rajta egy ventilátor van. Sajnos csak low profile gpu fér a gépbe.
Arra gondoltam lehetne szerezni egy hőcsöves itx low profile hűtőt, alá betenni a ventilátortát, és riser kábellel a proci tetejére tenni a vga-t (természetesen ez is csak itx vga lenne, és hátul is ki kéne vágni a házat a vga kiemenetnek, valamint gyári négyzethasáb alakú táppal elég ergya vga fér csak bele, mondjuk egy undervoltolt 1060 kis szerencsével, 100-120W)
Tehát hátulnézetben kb így nézne ki a dolog. Előnye, hogy rendes vga beleférne a pici házba, használtan kb 4000 körül lehetne ilyen cpu hűtőt venni, riser kábelt meg kínából talán ezres körül. Előlről fúj egy venti, az kb ugyanúgy hátratolná a hőt ugyanúgy a hátlapi rácson.
LP 1650 kb 55 ezer és gyengébb egy 1060-nál amiből 3gb is elég.
LP 1050ti sokkal gyengébb a 1060-nál és így is drágább.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88043) fogtunder válasza rasotamas (#88042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

több ponton vannak bajok. ezeknek a gépeknek gyakran nem gyáriak a felfogatási pontjai a CPU körül, pontos típus nélkül azt nem lehet megmondani, hogy egyáltalán aftermarket hűtő felmegy-e rá. a második, hogy a kínai 1000Ft-os PCI-E riserrel csak a szívás lesz, ezt nagyobb gyártók sokkal drágábban is kétesélyesen oldják meg, 10K alatt nincs minőségi kábel. a harmadik, hogy ebben a kiépítésben szét fogják főzni egymást az alkatrészek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88044) strabowsky


strabowsky
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy porci hűtőt mivel a mostaninak már elfáradtak a felfüggesztései és már nem nagyon tartja ott a helyén, vagy a felsorolt paraméterekhez rögzítő kitet külön lehet kapni?

Mennyit szánsz a hűtőre? 10-15e forint
Milyen házba kerül? Cooler Master HAF 922
Milyen alaplapra lesz? ASRock X58 Extreme3
Processzor típusa? Intel Core i7 950
Ramok típusa? Kingston HyperX Blue 6GB (3x2GB) DDR3 1600MHz
Egyéb igények? (fekete, passzív, stb csendes legyen

[ Szerkesztve ]

(#88045) Speed® válasza strabowsky (#88044) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

160mm magassági limit mellett LGA1366ra nem nehéz hűtőt lelni, max aprón szétnézel, van bőven.

(#88046) arabus válasza bambano (#88032) üzenetére


arabus
addikt

ez a ház?
ha igen azt inkább hagyd.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#88047) Speed® válasza arabus (#88046) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a 810, nem "stacker1".
Amúgy élhető ház ma is..

(#88048) arabus válasza Speed® (#88047) üzenetére


arabus
addikt

[link]
tönkremenö ventik stb.
csak proci meg deszka 650+azért egy rendes táp nem ebbe tenném

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#88049) ADAM1337 válasza Speed® (#88047) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

De szerettem ezt a házat. :U
Én lefestettem mondjuk fekete piros kombóra. de hatalmas hely volt benne meg jó szellőzés.
Csak üresen volt 20kg.

(#88050) Speed® válasza arabus (#88048) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen kis eséllyel üzemel benne a ~15 éve készült gyári ventik bármelyike. Ezen felül viszont kiválóan elnyel egy E-ATX WS rendszert redundáns tápokkal etetve, akár 10+ dedikált hűtéssel rendelkező HDDt, szóval némi munka árán élhető opció lehet a kiszemelt rendszerhez is, érthető az igény ilyen oldalról. Csak a megfogalmazás, ill. a kellő információ hiánya nehezíti a topik céljának megfelelést.

Ui.: megkövetem magam, tudta a pék hirtelen, mi a difi. De így már egyértelmű, a 810 csak a 2. táp lehetőségét bukta fentről a javított szellőzés okán. Namost nem akkora ördöngősség a sima tetejébe belevágni pár 12/14cm helyet igény esetén..ha nincs dual táp igény, konkrétan alsó táp elhelyezés mellett fent bármi IS elfér, csak a fantázia szab határt. Meg az ésszerűség..vizet nem tennék melós vasba, játékot főleg nem. Szóval egy alapos méregetés után (IHS/oldallap) szétnéznék a TR4 batárok között, a ház tetejéből meg feltápolt kéményt csinálnék némi flexelést bevetve, egész pacek rácsokat lehet venni ilyen célokra már, hogy a dizájn rész is okés legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.