Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#94001) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Most, próbáltam, hogy szorosabbra húztam a csavarokat De nagyon meghúztam.
Még nem pasztáztam, most elvileg witcher 3 alatti terhelésen 50 fok körül mozog.
Na, úgy tűnik okés, lehet az egyik csavar túl laza volt és nem feküdt fel teljesen.User Error :C

(#94002) tvamos válasza tvamos (#93969) üzenetére


tvamos
nagyúr

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO nagyon klasz, robosztus huto. (A regi Gammaxx 200t-tol sokkal jobb.) Nagyon orultem a felfogatasnak, mindent csavarozni kellett, ami nekem nagy orom volt. Raadasul a lamellak is eleg stabilok, nem hajlanak ossze-vissza. A gyari hutohoz kepest nekem -30 fok lett a CPU teszten. Es abszolut nem bug kozben.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#94003) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv,

Régi vasamat cserélném le egy kicsit újabbra. Arra keresnék hűtést.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 40 - 45k
2.: Milyen házba kerül? be quiet! Dark Base 700
3.: Milyen alaplapra lesz? Asus TUF Gaming Z690-Plus D4
4.: Processzor típusa? Intel Core i5-12600K
5.: Ramok típusa? Kingston DDR-4 32GB / 3000 HyperX Predator KIT
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) fekete :)
+
milyen pasztát ajánlatok hozzá?

előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#94004) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Dell Optiplex 7010 házba szeretnék az i5 3540-es procihoz a gyárihoz képest valami normálisabb hűtőt.
Aki ismeri ezt a házat, tudna ajánlani lehetőség szerint csendes, megfelelő méretű, és teljesítményű hűtőt? Ahogy méregettem nagyon max 15cm magas hűtő férhet el, de gyanítom az oldal lap nyitó mechanizmusa útban lehet kialakítástól függően.
Átlag felhasználáshoz kellenem, meg időnként egy-egy játék.
Egy Deepcool Gammaxx 300 megfelelő lehet, vagy létezik jobb alternatíva?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94005) MasterDeeJay

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
20eft maximum, használtan, nem kell új.
2.: Milyen házba kerül?
Chieftec 1E0-500A-CT04 (3,5" helyek tartói kiszedve nagyobb vga kártya miatt)
nagyméretű 14cm ventis is elfér bőven magasságra. Most egy noctua nh-u14s 3647 van benne de az eladásra megy.
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asrock X299 Taichi XE
4.: Processzor típusa?
i9 7900x
5.: Ramok típusa?
Micron 8gb-osak 8db 2666 ecc reg nincs rajtuk hűtés sima normál profil.
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Tuning nem lesz. Így a totál minimum érdekel ami még halk.
Ventijeim vannak 12cm-esek többféle is. Valami arctic 12cm-es is ha esetleg ér valamit.
Próbának a procira Deepcool Archer lesz (2011 to AM2 kerettel) de az nyilván throtlingolni fog azaz 130w-os procira már kevés volt az alatti xeonokra még jó volt. Gondolom ugyan az az 1366/2011/2066 felfogatása. Ez egy budget projekt, 60eft volt a lap 40eft volt a proci és 120eből kell kihoznom a lap+proci+hűtő-t összesen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#94006) vizib


vizib
csendes tag

sziasztok!

gépfejlesztés téma lenne nálam:

jól érzem hogy kevés lesz a 13700k(f) hez a jelenlegi BQ dark rock pro 4 (250w tdp) még alapjáraton is?! ( nem tervezek nagy húzást, ha nem lenne muszály nem cserélném a hűtést is egyből)

ha nem akkor mit ajánlanátok?! víz / lég? modell?
pénz nem számít ( :) de számít persze, de nem tudom mik az árak)

Lap még nincs meg (z790 elvileg)

Ház Phanteks Eclips 600 ( vagy valami ilyesmi )

köszi

(#94007) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Adott egy Thermalright AXP-100 Muscle típusú hűtő. A gyári ventijét szeretném lecserélni, de nem tudom hogy sima 120-as ventit lehet-e rögzíteni a tetejére. Sehol nem találtam semmilyen leírást az interneten. Esetleg valakinek van hasonló hűtése?

(#94008) hegegabi80 válasza exoduss (#94007) üzenetére


hegegabi80
addikt

Elvileg ezen 100mm-es venti van gyárilag. Szerintem a felfogató lyukak 92--es ventinek felel meg szerintem.
Akkor lehetne 120-as venti ha van hozzá átalakító adapter a borda tetejére, azt meg csak az AXP-100 RH típushoz látok.
De házi barkácsolással, dróttal kábelkötegelővel bármi mehet rá.

(#94009) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Valaki alkalmazott már thermal padot processzorra, paszta helyett?
Jelenleg egy Thermal Grizzly Kryonaut hűti a processzort, de gondolkoztam 1mm vastagságú Gelid Gp Ultimate thermal padon, mivel gyakorlatban 2.5w/mk-val jobb, mint a Thermal Grizzly Kryonaut paszta.
Vagy ha van számotokra ismert, még elfogadható árban lévő, valóban jobb thermal pad, mint a Gelid Gp Ultimate, akkor az mi lenne?

(#94010) Aquanauta


Aquanauta
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném az ajánlásotokat kérni. Új gépet építek és léghűtésben gondolkozom. Kérlek ajánljatok szerintetek kíváló processzor hűtést.
Mennyit szánsz a hűtőre?
25.000 HUF körül
2.: Milyen házba kerül?
Corsair 4000D AIRFLOW
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II
4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen 2700X processzor, 4.35GHz, 20MB, AM4 Socket, Wraith Prsim cooler
5.: Ramok típusa?
Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast RGB Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast RG
6.:Egyéb?
Eddig egy ajánlásom van a ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO

Előre is köszönm az ajánlásokat..

[ Szerkesztve ]

(#94011) gabber01 válasza DravenMoral (#94009) üzenetére


gabber01
addikt

Nem tudom elképzelni, hogy jobb lenne bármilyen, akármilyen thermal pad, mint gyakorlatilag akármilyen paszta, mégpedig azért mert jellegéből fakadóan megakadályozza hogy a hűtő és cpu közvetlenül érintkezzen egymással. A fém-fém hőátadó képessége ugyanis nagyságrendekkel nagyobb, mint akármilyen paszta vagy pad hasonló tulajdonsága. A pasztának egyetlen funkciója, hogy a felületi tökéletlenségeket kitöltse és így ne apró levegő buborékok legyenek a hűtő és proci között, mivel a levegőnek meg még a pasztához képest is sokkal sokkal rosszabb a hőelvezető/-átadó képessége.
Szóval lehet játszani vele, de az eredmény nem lesz soha kielégítő.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94012) gabber01 válasza Aquanauta (#94010) üzenetére


gabber01
addikt

Én biztos nem költenék rá annyit.
Az ID-Cooling SE-224-XT meglepően jó teljesítményt nyújt az áráért.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#94013) Melorin


Melorin
addikt

Melyik márkának a hűtői vannak úgy kialakítva, hogy nem engedik meghajlani az alaplapot felszereléskor? 1151-re kéne valami jobb féle max 157mm-ig.

[ Szerkesztve ]

(#94014) harry


harry
veterán

Sziasztok!

1.: Keret: 50-80eur
2.: Haz: Phanteks Eclipse P400 -> 160mm CPU huto
3.: Lap: msi am4 b450m bazooka plus
4.: CPU: R5 5600X -> 65W TDP
5.: G.Skill DDR4 3000 16GB Aegis CL16 - Fekete KIT (2x8GB). Nem kizart, hogy kesobb cserelve lenne, de nem akarnek 'magas' ramot.
6.: Egyéb:
- bar erre a procira azert nem kell tul eros huto, hajlando vagyok tobbet szanni ra, ha tudom, hogy tobb generaciot is kiszolgal. Elso korben AM4-nel maradva esetleg 5800X3D-t, illetve kesobb AM5-t. Illetve elony, ha maga a gyarto kesobb tud biztositani lefogatokeretet uj foglalatokhoz (pl. 14th gen Intel, ha arra mennenk)
- lehetoleg halk legyen (min 120-as venti...? akar ketto...? vagy inkabb 140mm? passz)
- Tower nekem szimpatikusabb mint a top flow
- Amazon.de-rol tudnek rendelni
(- nem zarkozok el az AIO vizes hutestol sem alapvetoen, bar ar-ertek aranyban ide nem erzem indokoltnak)

Ezek alapjan a 67euros Dark Rock 4 nekem eleg szimpatikus, 159.4mm magas, elvileg jo lehet. A sajat kompatibiliti csekkeruk szerint a ram slotok hasznalatanal lehet limit...? De nem reszletezi mi vagy miert. Akkor is ha csak 1 ventit teszek fel, a PC hatulja fele, ami a bordarol sziv / hatra fuj?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#94015) harry válasza harry (#94014) üzenetére


harry
veterán

...vagy inkabb legyen a Be Quiet Dark Rock Slim, teljesitmenyre az is eleg (sot itt csak par fok kulonbseget irnak), es tuti nem lesz kompatibilitasi problema?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#94016) aignac


aignac
csendes tag

Sziasztok!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
30000 Ft körül
2.: Milyen házba kerül?
Be quiet! Pure Base 500DX Black BGW37
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS PRIME B550-PLUS AMD B550 SocketAM4
4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen 5 5600G
5.: Ramok típusa?
16GB 3200MHZ DDR4 RAM G.SKILL AEGIS CL16
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
A lehető legcsendesebb megoldást keresem, a gyári hűtő habár hűt, számomra borzasztó a hangja.
Egyelőre irodai munkára (böngésző, whiteboard app, Skype hívás, Anydesk, Office) használom a gépet, de később vennék bele egy VGA-t és játszanék is vele.

(#94017) Pet84 válasza aignac (#94016) üzenetére


Pet84
tag

Cryorig m9a/m9 plus, szerintem ahhoz a procihoz bármi drágábbat felesleges venni.

Bocs most látom hogy már ezek nem kaphatóak. Kár.. akkor majd más mond valami okosat nekem csak ezzel van tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Nasenscheidewandverkrümmung

(#94018) gilfoyle válasza aignac (#94016) üzenetére


gilfoyle
őstag

Szia, nekem ugyanilyen házban egy hasonló lapot (TUF Gaming B550-Plus) és 5600-as procit jól és csendben hűti a SilentiumPC Fortis 5.

(#94019) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#94005) üzenetére

Thermalright ultra 120 extreme lett a választás 5eftért. Plusz kettő arctic p12 venti.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#94020) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Valaki tudja esetleg hol lehet kapni, Noctua D15-höz ventilátor tartó acél horgot ?
Amivel a bordához lehet fogatni a lapátokat.
Vagy ha valakinek lenne elfekvőben akkor vevő lennék egy párra :R

(#94021) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Adott egy HP Omen 30L gyári állapotban (HP ház, i7 10700k, HP (Cooler Master?) AIO-val, 32 GB RAM, Z490-es alaplap). Most került hozzám, és tesztelem, hogy alkalmas-e a tervezett felhasználásra. A gép "rendben van", de a CPU Cinebench-ben 1 perc elteltével 96 (!) fokra melegszik (az AIO ventije maxra felpörög), de innentől 4.7 helyett már csak 4.2 MHz-en megy, thermal throttling miatt (hwinfo64) - stabil 78 fokon - de nyilván nem lesz így jó.
A tervem: első körben az AIO újrapasztázása, majd ha ez nem segít, akkor hűtő csere. Mivel bármi nem férne be, ezért Artic Freezer i13X az egyik javaslat, Cooler Master ML120L RGB v2 a másik. Van esetleg ilyen géppel valakinek konkrét tapasztalata esetleg? Maga a ház sem egy hűtésbajnok, elöl van egy nagy, hátul egy kisebb venti, és kész - ezek upgrade-jéről is találtam infót, ha kell, erre is sor kerülhet.

uff

(#94022) meri válasza meri (#94021) üzenetére


meri
aktív tag

E videó alapján a CM ML120L AIO sajnos nem elegendő, akkor marad az Arctic - vagy valami hasonló.

uff

(#94023) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Szeretném a lehető leg combosabb torony hűtést max 155mm -es magaságig. Lian Li PC-O11 Air házam van amibe ez a max magasság. Elől 1 db 14 cm,és felül egy db 14 cm es ventivel,amiket 700RPM-en járatok a csend miatt. Külön vga kártya nincs a gépben. A proci nem túl fűtős tipus,tuning sem játszik mivel egy i5 12600 van Msi MAG B660M MORTAR WIFI [link] lapban. 2x 16 GB nem magas bordás ramok társaságában. Azért lenne szükség a túl teljesített hűtésre ha lehetséges,mert a gép zene vágásra van használva, így fontos a csend,a zenék konvertálásakor illetve vágásánál is. Jó lenne ha a venti 800RPM körül járatva is ,nem engedni a procit 65 fok fölé,még terheléskor sem. Ha lehet több ajánlást is kérnék.Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#94024) nrg_52


nrg_52
addikt

Udv! Kerdesem lenne, ha a jelenlegi 10400f-et 10700 non k-ra cserelem, maradhat a jelenlegi hyper 212 rgb? A megtisztelo valaszokat elore is koszonom!

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#94025) jimpo válasza nrg_52 (#94024) üzenetére


jimpo
aktív tag

Maradhat, de ne várd hogy hasonló hőmérsékletű lesz.
Amennyiben el van engedve a gyeplő, akkor azért van különbség fogyasztásban és hőfokban is. :K Igaz a videóban a frekvencia sem azonos. :U
Ha nem terheled a procit akkor tuti nem lesz baj... ;] :CIgaz akkor meg kis túlzással kár cserélni processzort is. :DDD
Viccet félretéve ha nem zavar hogy magasabb hőfokon jár a proci és vagy magasabb ventillátor fordulat, azaz zajszint mellett akkor maradhat! :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#94026) nrg_52 válasza jimpo (#94025) üzenetére


nrg_52
addikt

Maximum rapattintom a masik ventit is, hatha az is szamit valamit.:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#94027) MarkusSchulz


MarkusSchulz
aktív tag

Sziasztok,

A Ryzen 5700X-hez jó lesz a be quiet! DARK ROCK PRO 4 (BK022) hűtő? Vagy inkább más legyen?
Milyen pasztát vegyek? Thermal Grizzly Kryonaut (1g) ez elég lehet?

Ramok: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB (oldalukon 42mm ír magasságnak) Szerintem a ventilátort pár mm fentebb kell tennem.

Egyelőre Fractal Design Meshify C házba megy (CPU max 170mm)

[ Szerkesztve ]

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#94028) MarkusSchulz válasza MarkusSchulz (#94027) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

Holnaptól szerintem már a Fractal Design North ház lesz, üveglapos, ami ha jól láttam max 170mm CPU hűtőt tud befogadni.

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#94029) MarkusSchulz válasza MarkusSchulz (#94027) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

5800X3D-hez is jó lehet ez a hűtő?

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#94030) Tomko78 válasza MarkusSchulz (#94027) üzenetére


Tomko78
őstag

Egy 65 W tdps proci nem fog kifogni azon a hűtőn , ha esetleg magas hőfokokat látsz akkor nézd meg rendesen rajta van e , egy sima mx4 zsír is tökéletes hozzá ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#94031) MarkusSchulz válasza Tomko78 (#94030) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

Berendeltem az 5800X3D-t, a fenti hűtőt+pasztát mellé, meg az FD North házat is. Holnap délután átis veszem. Kívancsi leszek nagyon rá.

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#94032) Tomko78 válasza MarkusSchulz (#94031) üzenetére


Tomko78
őstag

5800x3d az nem 65w tdp-s ;] de a 5800x3d is el kell bánnia a hűtőnek :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#94033) bunddog


bunddog
tag

Hali!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Egyelőre lássuk a lehetőségeket :DDD
2.: Milyen házba kerül?
Phantek evolv tg atx
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4
4.: Processzor típusa?
i5 13600k
5.: Ramok típusa?
ez még képlékeny sajnos mert használtan lesz hozzá valami qvl-ből
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
nincs

köszönöm

(#94034) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

RTX3080 érkezése miatt CPU-t is váltanom kell, ami valszeg egy 3700X vagy inkább egy 3800X3D lesz. Ajánlanátok egy jó ár/értkű cooler-t a lentiek alapján? :R

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? Alapvetően a legolcsóbb, de legkevesebb kompromisszummal rendelkező hűtő elég. Így 20e-es keretet mondanék elsőre. Amennyire visszaolvastam, ennyiért is ajánlottatok már hűtőt a megadott procihoz.
2.: Milyen házba kerül? NZXT Source 340 (elvileg 161mm-ig fér be hűtő)
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI X470 Gaming Plus Max
4.: Processzor típusa? 3700X vagy 3800X3D
5.: Ramok típusa? Corsair Vengeance LPX (2x)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Nincs, tudja a dolgát és ennyi. Nem kell karácsonyfa feature, stb.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94035) Tomko78 válasza TheProb (#94034) üzenetére


Tomko78
őstag

Nem inkább 5700x meg 5800x3d ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#94036) TheProb válasza Tomko78 (#94035) üzenetére


TheProb
veterán

De, bocs, már fáradt voltam... :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94037) Tomko78 válasza TheProb (#94036) üzenetére


Tomko78
őstag

Meg jobban tudnak segíteni ha megvan a pontos cpu , mert azért a 5700X pbo nélkül elég rendesen le lehet hűteni , míg a 5800X3D teljesen más liga oda már azért combosabb hűtő kell

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#94038) TheProb válasza Tomko78 (#94037) üzenetére


TheProb
veterán

Nézzünk akkor a 5800X3D-re és akkor max túl lesz biztosítva az 5700X. Bár amúgy is előbbi felé hajlok jelenleg.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94039) Tomko78 válasza TheProb (#94038) üzenetére


Tomko78
őstag

Én tuti a 5800X3D-re egy NOCTUA NH-D14 tennék rá , de ez a saját véleményem majd jönnek a szakik ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#94040) TheProb


TheProb
veterán

Peerless Assassin sima és SE között mi a különbség, tudja esetleg valaki?
Méretben látom, hogy minimálisan eltérnek, mert kicsit másabb a design. Illetve képek alapján a simán mint ha csillapított ventik lennének (felfogatási pontoknál gumis?).

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94041) Tomko78 válasza TheProb (#94040) üzenetére


Tomko78
őstag

a simában 53 hűtőborda van míg a se 50 , ezért magasabb picit a sima

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#94042) TheProb válasza Tomko78 (#94041) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, ezt az infót is megtaláltam. De lényegi különbség van köztük? Mert nem látom, hogy az említett diffik miatt miért kell 2 külön termék. Az SE esetleg "facelift"? :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94043) Rowon


Rowon
Topikgazda

Gondoltam beszólok (nem hirdetés jelleggel), hogy BB-nál akciós a Fortis 5: [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#94044) Rowon válasza icp1970 (#94023) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Azt nem tudom, hogy a legcombosabb-e, de kompakt méretben itt ezt (is) szokták ajánlani. 154,5 mm. [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#94045) Xenncso


Xenncso
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy AM5 foglalatra az AM4 kompatibilis hűtők mennyire rászerelhetőek? Mennyi változás van a kettő foglalat lefogatása között?
Egy [Zalman CNPS20X] hűtőt szeretnék venni amire ugyan nem írják hogy AM5-re is jó de mounting kitet meg nem találni hozzá. Van valakinek ezzel a hűtővel tapasztalata ezzel kapcsolatosan?

(#94046) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Irodai gépről lenne szó. I5 10400F proci, Kingston M2 ssd 500gb. Normál ATX ház, ASUS PRIME H510M-K lap, 16 gb ram. Milyen hűtő javalot rá ami halk és olcsó és esetleg hűti az ssd-t is??? Vagy elég neki a gyári hűtő? Sok hűtőhöz nem látom hogy lenne 1200-es felfogató. Vagy az ugyanaz mint a 11xx ekhez?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#94047) abdulka1 válasza 7Heads Drago (#94046) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A hűtők rögzítése megegyezik115x és 1200-as platformokon.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#94048) 7Heads Drago válasza abdulka1 (#94047) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na ez már egy fontos infó. Köszike

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#94049) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Megjött a használt Zotac RTX3080 AMP Holo. Garjegy alapján 2021.04 havi vásárlás, tippre bányában volt, mert 6 másik kártyával együtt lett véve.Mivel csavar-matricát nem láttam, így levettem a hűtőt, hogy megnézzem milyen állapotú a paszta és a padok, íme:

Pasztázást cserélném, Arctic MX-4 mehet rá, ugye?
A padok jónak tűnnek? Nem látok olajosodást, illetve nincsenek megkeményedve.

Csináltam néhány tesztet, íme a hőmérsékletek:

Ezek a hőfokok elfogadhatók? Bár ugye a VRAM-ok hőmérséklete innen nem derül ki.

+1: Látom, hogy van BIOS frissítés, ami az NVIDIA Resizable Bar supportot adja meg, érdemes felrakni? Mekkora kockázattal jár a frissítés?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94050) TheProb válasza TheProb (#94049) üzenetére


TheProb
veterán

bocs... rossz topikba sikerült... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.