Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 13:41:42

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56001) Pancsermeste válasza Potzee (#56000) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Inkább újat vennék...
Egy Hyper 212 éppen befér a házamba, ami ugye fél mm-el magasabb a Mattinál :K - tehát kicsit aggaszt, ha mégse pontosak az adatok...
Viszont ahogy nézegetem a képeket, az nekem furi, hogy méretre (tömegre) a macho 120 kicsit nagyobbnak tűnik. Elvileg mind a kettőn 12 cm-es venti van, és ahhoz viszonyítva nem tűnik szélesebbnek a matti, pedig az adatlapon 138mm-t írnak, míg a Macho-nál csak 120mm. Igaz a Macho-n látszik, hogy alacsonyabb, viszont jóval vastagabb...
Jó lenne látni a kettőt egymás mellett élőben! ;)
No mindegy, köszönöm a segítséget, még alszom rá egyet! :R

-= Pancsermeste® =-

(#56002) swado válasza mateoo (#55990) üzenetére


swado
tag

:R

Azt hiszem teszek, vele egy próbát. :D

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#56003) Csövy


Csövy
tag

Sziasztok,

Konfigomban szereplő procimhoz keresek hűtőt.A gyári már kezdi feladni és iszonyatosan zúg. A keret max 10k. Nem kell hogy új legyen, lehet az apróról is.
Mit tudnátok ajánlani? Tuningolni nem nagyon szoktam, bár egy jó hűtő esetén bármi megtörténhet.

Köszönöm a segítséget.

Privátokra illik válaszolni...

(#56004) and1ao válasza Csövy (#56003) üzenetére


and1ao
őstag

Tessék.
bár itt a használt kipróbáltat jelent :D talán 1 órát ha lehetett alatta proci.

Guild Wars2!

(#56005) newclass válasza nanorambo (#55988) üzenetére


newclass
tag

Nekem Kotetsum lett végül, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nincs tapasztalatom a CM processzorhűtőkkel, így nem tudom azok halkabbak-e vagy sem, de a Kotetsut merem ajánlani.

(#56006) mateoo


mateoo
csendes tag

mi lehet a gond , a proci ventik 100 % pörögnek megállás nélkül semmi szabályzás nincs:(

alaplap ASUS P8Z68-V PRO/GEN3
hűtő meg Noctua nh-d14

(#56007) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Sziasztok!

I3-2100-as procira milyen hűtőt tudtok javasolni? Köszi.

(#56008) woodstock323


woodstock323
tag

Sziasztok!

Van nekem egy hyper 212 plus-om és gépet fogok újítani ami lehet hogy lga 1150 lesz,de lehet hogy fm2+ vagy AM3+.
Természetesen egyik sem szerepel a támogatottak között a hyper-nél.
Ezért érdekelne tapasztalat,hogy ezt most szépen dobhatom ki vegyek újat,vagy annyira nem különböznek ezek felfogatási pontoban és fel tudom tenni annak ellenére hogy nincs a támogatott listán egyik sem.

(#56009) vjozsef válasza Coccolino_O (#56007) üzenetére


vjozsef
senior tag

Scythe Ninja 3 , passzivan.

(#56010) vjozsef válasza mateoo (#56006) üzenetére


vjozsef
senior tag

Bios frissites es/vagy beallitas?

(#56011) MM válasza woodstock323 (#56008) üzenetére


MM
őstag

1156, 1155 és 1150 hűtők megegyeznek, ami bármelyikre jó, az mindegyikre jó.

AM2, AM3, FM1, FM2-nél ha jól tudom ugyanez a helyzet a "ráklikkelős" hűtőknél.
Itt a furattal rögzíthetőkben nem vagyok biztos, de gyanítom, hogy ebből a szempontból sincs különbség.

(#56012) woodstock323 válasza MM (#56011) üzenetére


woodstock323
tag

Ez ráklikkelős nekem,csodálkoztam is anno amikor beszereltem,hogy ez biztosan megtartja?
De ennek örülök,mert akkor valszeg nem kell vennem...

(#56013) mateoo válasza vjozsef (#56010) üzenetére


mateoo
csendes tag

bioszba levan véve minimum ra fordulat szám..frissítést még nem próbáltam de már gondoltam rá

(#56014) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok?

Melyik hűtőt javasoljátok a kettő közül? CM TX3 Evo vagy Xigmatek Loki 2? Köszönöm!

(#56015) Henk válasza mateoo (#56006) üzenetére


Henk
veterán

3 tűs ventik vannak rajt, nem? Nem mindegyik lap tudja szabályozni őket, azért is ad a gyártó hozzá olyan fordulatszám csökkentő adaptert. Esetleg tényleg bios beállítási probléma.

[ Szerkesztve ]

(#56016) Potzee válasza Lazika (#56014) üzenetére


Potzee
addikt

Milyen procira kell?
AMD-re könnyebb a TX3-at felapplikálni mert a beakasztós módszert használja, de a Loki II hátlapi merevítéses rögzítése masszívabb.
Bordázat hasonló, 3 hőcső mindkettőnél. Talán a Loki ventije halkabb.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56017) Lazika válasza Potzee (#56016) üzenetére


Lazika
senior tag

i5 3470-re lesz. Igazából tényleg hasonlóak, csak a Lokira két hetet kell várni, és nem tudom,hogy érdmes-e. Köszi

(#56018) Potzee válasza Lazika (#56017) üzenetére


Potzee
addikt

Stabilabb backplate-es rögzítés és halkabb venti...én megvárnám a Loki-t.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56019) mateoo válasza Henk (#56015) üzenetére


mateoo
csendes tag

van más 3 tűs ventim is ..aszt szabályozza van hozzá valami kis toldó zsinor amibe van valami :D nem tudtam mire.... van holnap bele teszem

(#56020) EnterR


EnterR
veterán

Scythe Mugen 4 vagy Alpenfohn Brocken jobb egy FX8350 hűtésére? (4,2-4,5GHz)

PSN ID: marquuard

(#56021) goya999


goya999
tag

Üdvözletem mindenkinek!

Jelenlegi AMD Phenom II B55 (4x3,2)-es procin egy Thermaltake contac 21-es borda van kettő AC PWM-es 9 mm-es ventivel.
Ezt a processzort fogom most cserélni egy FX 6300-as procira. Az lenne a kérdésem,hogy ez a hűtés jó az FX-nek is vagy szerezzek be komolyabbat?Tuning nem lesz.

(#56022) Glaz-dozfhut válasza mateoo (#56019) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A D-14 gyári ventiei állandó fordulatúak. Csak a lassító ellenállással változtathatod, ha beiktatod. ( a fekete a 14 cm-re, a kék 12 cm-re) Szóval vagy lassabban megy vagy teljes fordulaton. Az a toldalék nagyon nem szerencsés, nem kimondottan praktikus, mert szét kell szerelni a házat ha fordulatot váltanál. Én egy másik ventilátor vásárlásával oldottam meg. Szóval a lappal, Biossal, ventivel semmi gond nincs, ezek ilyenek. Akárhogy is használod, legfeljebb 20 dB hangos és 150k óra múlva várható meghibásodás ami 17 év.

- Glaz-doz-fhut -

(#56023) prakp válasza ST05 (#55914) üzenetére


prakp
csendes tag

Nagyon hasonlít [erre]. A ventit én is lekaptam róla, mert visít, mint a vett malac...

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#56024) stratova válasza prakp (#56023) üzenetére


stratova
veterán

(#56025) smiti válasza Glaz-dozfhut (#56022) üzenetére


smiti
addikt

5V-ra lelassítva sem lesz melegedési gondja még akkor sem, ha a 120 mm-es ventit leszedi róla. Nálam 1-2 fok különbség volt az 1 és 2 ventis üzemmód között.

(#56026) vjozsef válasza EnterR (#56020) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mugen4

(#56027) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Egy lga 1150 i7 4770k cpu coolernek jó választás (elegendõ, csendes és hatékony?) lenne a Scythe Ashura Shadow? Corsair Vengeance rammom van és a leírás szerint beférne "alá".....nem kellene LP rammot vennem.
A ház Fractal Designe R4.
Ha nem lenne megfelelõ akkor melyiket ajánlanátok? Max 15k a keret.
Elõre is köszönöm a segítséget!
:R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#56028) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

COOLERMASTER Seidon 120V -ről mik a vélemények / tapasztalatok ?
i5 4670K mellé lenne ami húzva lesz viszonylag szolidan.(Nem szándékozok 5 Ghz körüli értéket kipréselni belőle egy ilyen laza 10-15 max 20% os overclockot kapna) Elsősorban az élettartam érdekelne, hogy kb mit lehet várni tőle ( üzemóra ?). Sosem volt még vízhűtésem és nem tudom mit várhatok el tőle teljesítményben és élettartamban.
A levegős alternatívája egy Scythe Ashura lenne. Egy árban vannak és gondolom a víz valamivel hatékonyabb lenne plussz nem húzná a dögnehéz torony az alaplapot.
13ezerért kicsit szkeptikus vagyok a dologgal szemben mert a többi vízhez képest ez baromi olcsó.
Nem tudom, hogy bestbuy vagy olcsó hús híg lével...
Valaki használ(t) ilyet hosszútávon ? Várom a tapasztalatokat, véleményeket !

Köszi !

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56029) vjozsef válasza Tengri (#56027) üzenetére


vjozsef
senior tag

Csak azt nem irtad hogy huzod-e vagy passzivan stb.

(#56030) vjozsef válasza Eduardo89 (#56028) üzenetére


vjozsef
senior tag

Miert is hasonlitod a levegot a vizhez? Arkategoriat nezve meg plane.

Azert arra gondolj h a vizet is le kell hutrni tehat nem lesz 0 dBa.

Ashura igen is bestbuy hiaba csak 13k de ha gondolod kirakhatom webaruhazban 20ert is hogy megnyugodj. :D

(#56031) Eduardo89 válasza vjozsef (#56030) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Engem nem a zaj érdekel hanem maga a teljesítmény. Azért hasonlítom össze mert ha levegős verziót veszek akkor Ashura lesz, viszont ha megéri ez a kompakt víz akkor pedig ezt veszem.
Egyébként kicsit félre értetted amit írtam. Nem az Ashurával kapcsolatban kételkedem, hogy bestbuy vagy sem hanem a 120V -vel. :) Pont azért mert vízhűtés létére túl olcsónak találom.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56032) Apollo_21 válasza Eduardo89 (#56031) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ashura..rommáveri..mondom itt humajd nekem lesz kis radis egybevizem és mennyivel jobb lesz:)
Na megsúgom de csak h mások ne hallják!:D
Nagyjából semmivel nem jobb a kis 120as radis vacak..mint egy 15ezres kategóriában lévő lég..sem hőfokban, és sok esetben a pumpa is simán hoz olyan zajokat mint egy szokványos gyári venti amit rápakolnak egyes hűtőkre. Ha teheted NE vedd meg:) Hamár nagyon beleéled magad h mindenképp kell egy egybevíz én Eisberg-et vennék mert az bővíthető, mivel a blokkba már egy kis tartály is helyet foglal...feltöltő nyílással stb, az más kérdés h ez már nem 13:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56033) Eduardo89 válasza Apollo_21 (#56032) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hmmm akkor lehet, hogy marad a lég. Az egyetlen ok amiért még mindíg gondolkozok a vizen, hogy az nem húzná az alaplapot mint a léghűtés dögnehéz tornya és elférnének a magas profilú Ramok is! :U
De mondom a zaj nálam abszolút nem szempont :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56034) vjozsef válasza Eduardo89 (#56033) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ashura elott ramok elfernek es hatlapi izevel meg mi erdekel h huzza a lapot?

(#56035) Tengri válasza vjozsef (#56029) üzenetére


Tengri
senior tag

Igazad van nem írtam. Nos, lesz húzva, de csak szolidan, hogy az élettartama ne szenvedjen csorbát (10% körül). Fontos lenne, hogy halk és hatékony legyen, és nem utolsó sorban a ram is elférjen.
Gondolkodtam még az Alpenfohn Brocken 2-ön....
Szerintetek?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#56036) vjozsef válasza Tengri (#56035) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ashura :C

(#56037) Glaz-dozfhut válasza smiti (#56025) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt nem is feltételeztem. Történetesen én venti nélkül használom, csak a processzora ismerete nélkül nem buzdítottam ilyesmire.

- Glaz-doz-fhut -

(#56038) Tengri válasza vjozsef (#56036) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a gyors választ!
:R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#56039) Apollo_21 válasza Eduardo89 (#56033) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem húzza az a lapot..nekem közel 1kilós volt másfélévig:D Nemlett baja...
Én Ashura-t vennék:) De te tudod...nemkell nyüglődni ha hibás gyárilag..és szűrcsög vagy hibás a pumpa..leáll valami...csak feldobod..venti megy? megy..és kész..nemfog szivárogni:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56040) Eduardo89 válasza vjozsef (#56034) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Jók az érveid ! :D

Apollo_21: Jólvan, azthiszem meggyőztetek! :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56041) Glaz-dozfhut válasza goya999 (#56021) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha hiszünk a gyártónak és a dobozának ( TT contact 21 ), ott a maximális TDP 140W (kettő ventivel 150) jelez. Az FX-6300 max 95W hőt termel, szóval matematikailag elég lenne. A valóság attól lehet más. Nekem véletlen ilyen hűtőm van és egy 77W-os Intel processzorral viszonylag sokat nézegettem az eredményeit. Szintetikus terheléssel 61 C° volt a max. hőmérséklet nyáron. Az AMD processzorok kicsivel nagyobb felületűek, úgyhogy lehet jobb lenne a hőátadás. Szóval kipróbálhatod terhelés nélkül és látod, hogy mennyire melegszik és kell-e cserélni.

- Glaz-doz-fhut -

(#56042) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

Alaplap Asrock 1150 H87M Pro4
Processzor Intel Core i5 4570 Boxed 4x3.2Ghz
Memória Corsair Vengeance DDR3-RAM 8GB (2x4GB kit)
Vga kártya Gigabyte PCIe GV-N760OC-2GD R2.0 - GTX760 2GB
Merevlemez Western Digital 3,5" Caviar Blue 1TB 64MB 7200 SATA3
Tápegység XFX Pro 550W 80+ BRONZE
Ház Xigmatek Midgard II

Az illető Battlefield 3,4 meg ilyen komoly játékokkal játszana. Ehhez mérten kérek segítséget jó CPU hűtő terén max 10e ft értékben!

Előre is hálás köszönetem. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#56043) vjozsef válasza Carasc0 (#56042) üzenetére


vjozsef
senior tag

Jo szeles a haz, igy tenyleg csak az ar a meghatarozo, de azert 12cm-es ventiset nezz. Hasznaltan sztem Scythe Ninja, mugen stb es tsai.

(#56044) bombibmw válasza Carasc0 (#56042) üzenetére


bombibmw
veterán

Ezt,vagy ezt vedd!

(#56045) EnterR


EnterR
veterán

Üdv.
Processzorhűtő vásárlás küszöbén állok. 3 hűtés közül valamelyik:
-Alpenfohn Brocken
-Scythe Ashura
-Scythe Mugen 4

A 3 hűtő közül melyik a legjobb egy tuningolt FX8350 viszonylag halk hűtésére? (Ne legyen AMD hűtő hangja, 5625RPM :D)
Fontos, hogy ha húzom az FX8350-et normális keretek között (4,2-4,5GHz), rendesen tudja hűteni terhelés alatt.
Elöre is köszönöm a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#56046) vjozsef válasza EnterR (#56045) üzenetére


vjozsef
senior tag

Szerintem a Mugen4 es Ashura kozul huzd ki a Mugen4-et, sajnos nem hozza a Mugen3 szintjet...

(#56047) EnterR válasza vjozsef (#56046) üzenetére


EnterR
veterán

Ashura erősebb a Mugen 4-nél? Ez alatt a jobb hűtést értem. Mert ha a 4 nem hozza a 3 teljesítményét, akkor maradt az Ashura és a Brocken.

PSN ID: marquuard

(#56048) Carasc0 válasza bombibmw (#56044) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm. Ezek rámennek 1150-es tokozásra is? :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#56049) EnterR válasza EnterR (#56047) üzenetére


EnterR
veterán

Basszus, Ashura 161mm magas, a gépházamba meg 158mm-ig fér el hűtés :(

Akkor maradt az Alpenfohn Brocken, az 158mm. Vagy tudsz 10-12ezer ft-ért hasonló hűtést?

PSN ID: marquuard

(#56050) vjozsef válasza EnterR (#56049) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ezt te lemerted centivel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.