Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#10001) Ace Ventura válasza Henk (#9997) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Áhhh, most már semmi.tévedtem.
Csak magasságkortázozás van:) 9-10cm.A shuriken engem is meggyőzött, kérdés kell e nekem egy ilyen komoly hűtő. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10002) Henk válasza Ace Ventura (#10001) üzenetére


Henk
veterán

Hát kérdés mennyivel olcsóbban tudnál szerezni egy gyengébb hűtőt.Ezzel legfeljebb nem melegedne annyira így hangos sem lenne,de persze te tudod mire akarod majd használni a gépet.
Womack: tuning lesz?A Ninja2 olyan árban van még vagy egy CM hyper 212 esetleg AC freezer xtreme.
TheChos3nOne: az egyik sem fér bele a 10k-ba. ;)

(#10003) luw2win válasza elfelejtette (#9971) üzenetére


luw2win
őstag

Egy ilyen Thermaltake házikóba lenne

Ez elég jó? :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10004) Chosen válasza Henk (#10002) üzenetére


Chosen
addikt

Hát figyelj , ha egy q9400 és egy UD3 mellett nem jut még plusz 2k :U .............

(#10005) Womack válasza Henk (#10002) üzenetére


Womack
csendes tag

kösz a segítséget, amugy nem hiszem hogy fogom tunnigolni. A CM-t néztem én is, szerintem az lesz

még1x kösz

(#10006) Henk válasza luw2win (#10003) üzenetére


Henk
veterán

Ezek a házak mondjuk nem a nagy szellőzésükről híresek,de szerintem akkor sem lesz gond főleg,hogy azt mondtad max film nézésre lesz.
TheChos3nOne: ha ő 10k-ban határozta meg a lélektani határt akkor olyan kategóriában próbáltam ajánlani.Amúgy a 212 teljesen jó,nem mindenkinél indokolt egy Mugen2 vétele.

(#10007) luw2win válasza Henk (#10006) üzenetére


luw2win
őstag

Milyen házat tudnál ajánlani ami max 25k és jól szellőzik és lapos?
Nekem ezt ajánlották a topicba... :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10008) Chosen válasza Henk (#10006) üzenetére


Chosen
addikt

persze, így hogy nem tuningol teljesen jó egy 212 is , csak nekem az UD3 azt sejtette , hogy kemény tuning lesz :U

(#10009) Vasinger! válasza Chosen (#10008) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak nem belőlem indulsz ki? :D Én is UD3-ba gondolkodok, és lesz tunning és hát ugyebár mugen 2.... :U

(#10010) Henk válasza luw2win (#10007) üzenetére


Henk
veterán

Nem ismerem ezeket a htpc forma házakat,de elképzelhetőnek tartom,hogy ebből nem is találsz olyat ami ennél jobban szellőzik.Hiszen kicsi,zárt az egész meg eleve nem is arra van tervezve,hogy egy nagyon melegedős,brutális konfigot gyűrjön bele az ember.Ha a megfelelő topikban ezt javasolták akkor gondolom van is valóság alapja.A passzív üzem miatt vetődött fel,hogy jól szellőző házat válasz,de a te esetedben nem mérvadó a dolog hiszen gondolom nem egy agyonhúzott quad-ot teszel bele egy 2gpu-s vga-val amik fűtenek mint a barom.Egy htpc igénybevételével szerintem megfog bírkózni a mini passzívan.
TheChos3nOne: azért akartam tisztázni,hogy lesz e húzva a gép mert erős tuning esetében általában a hűtő ára már nem mérvadó.

(#10011) kkrisi válasza Henk (#9980) üzenetére


kkrisi
senior tag

De ahogy elnéztem az már elkelt:( Na nem baj de szerintem extremet fogok venni csak akkor újat!

Tudom nem ide való de te ez a 3 hűtő közül melyiket ajánlod leginkább egy gainward bliss 8800gt 512 karimra:
-Twin Turbo
-Thermalright HR-03
-Accelero s1
??

(#10012) Chosen válasza kkrisi (#10011) üzenetére


Chosen
addikt

S1 :K , választható venti miatt. A Twin Turbo ua , mint az S1 , csak ventikkel és némi felárral. Esetleg Auras Fridge

[ Szerkesztve ]

(#10013) kkrisi válasza Chosen (#10012) üzenetére


kkrisi
senior tag

és szerinted a Auras Fridge jobb mint az S1?

(#10014) Vasinger! válasza kkrisi (#10013) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kb. 1 szinten vannak. Árban, viszont az S1 nyer nagy fölénnyel! :K

(#10015) Henk válasza kkrisi (#10011) üzenetére


Henk
veterán

Több ac xtreme-t is árultak hasonló áron az apróban.
Ezek közül az S1-et.Jól hűt és jó áron van.A fridge is jó de majdnem 2x annyiba kerül.

(#10016) kkrisi


kkrisi
senior tag

Azt akarom kérdezni h ugye most a gépemben van egy vezérlő (Revoltec 3.5).Amikor rákötöttem egy sima ventillátort és elkezdtem csavargtni akkor halottam vmi kis véltozást de nem jelentőset.Ha rákötök egy AC 12025pwm ventit akkor már 600-2000 fogja tudni szabélyozni a fordulatszámot? Mert uncsitesómnak is van egy sima vezérlője és neki nem pwm ventik voltak rákötve de ő amikor csavargatta akkor lehetett hallani jóval a változást!

(#10017) Henk válasza kkrisi (#10016) üzenetére


Henk
veterán

Hát az attól függ,hogy a szabályzód mekkora tartományban szabályoz.Azt nézd meg a honlapján.Hány V-ot szabályoz tól-ig.
Amúgy 600-2000 biztos nem tudod szabályozni mert a tartománya 400-1500.Ha a szabályzód 0-12V között szabályoz akkor is 0-1500 rpm között tudod majd.

[ Szerkesztve ]

(#10018) kkrisi válasza Henk (#10017) üzenetére


kkrisi
senior tag

itt van 7-12v de az ilyen keveset jelentene? vagy a pwm ventiknél már azért jelentősebb lesz a változás?

(#10019) Henk válasza kkrisi (#10018) üzenetére


Henk
veterán

Semmi köze ahhoz,hogy egy venti pwm-es vagy sem,attól függ,hogy a ventinek mennyi a maximális fordulata.Az AC 12025pwm-es ventiket megközelítőleg 900-1500rpm között kell,hogy tudd szabályozni vele.

(#10020) kkrisi válasza Henk (#10019) üzenetére


kkrisi
senior tag

nem 600-1500g van?

de miért ne lenne köze a pwm ventinek hozá? egy sima venti alapból ha rákötöm a vezérlőre 7v ad neki minimumon.De annak a veninek fix fordulata van pl1200 és az AC-nek pedig nem fix tehát akkor szerintem nagyobb változásnak kell lennie vagy rsszul tudom?:)

[ Szerkesztve ]

(#10021) Henk válasza kkrisi (#10020) üzenetére


Henk
veterán

Ennek az AC ventinek a szabályzási tartománya 600-1500rpm.Ami azt jelenti,hogy 12V-on 1500rpm-en fog menni,ha szabályzod vissza akkor annak függvényében csökken a fordulata.De mivel a te szabályzódnál 7V a min amit tud így kb 900rpm-en fog menni a venti.Ha olyan szabályzód lenne ami mondjuk 5V-ig szabályoz akkor tudnád 600rpm-re visszaszabályozni.A ventik úgy működnek,hogy amekkora feszt adsz neki annak függvényében forog.Illetve van nekik egy indító fesz megadva min még elindulnak.Ha ez alá szabályzod őket akkor nem indulnak el,de ez az érték ventinként változó.
A pwm-es ventiknek is fix fordulatuk van attól függ hány V-ról működteted őket.A pwm csak azt jelenti,hogy egy bizonyos tartományon belül tudja őket a lap szabályozni automatikusan.Ezért van a 4. szál a csatlakozójukban,a pwm vezérlésnek.Ha érdekel,hogy pontosan hogyan is működik és mit jelent a pwm akkor keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#10022) kkrisi válasza Henk (#10021) üzenetére


kkrisi
senior tag

és ha veszek egy Scythe S-FLEXTM (1600rpm) akkor szerinted azt meddig tudnám visszaszabályozni?
amúgy a freezer extrem jóval erősebb és jobb mint a freezer pro?

[ Szerkesztve ]

(#10023) Henk válasza kkrisi (#10022) üzenetére


Henk
veterán

Olyan 930-950rpm.Pontosan nem tudom megmondani mert gyárilag is megadnak +,- értéket amivel eltérhet a megadott fordulattól a venti.(általában olyan 100rpm,fel-le)
Minél nagyobb a max fordulata a ventinek annál magasabb lesz a min szabályzási értéke is az előlapi szabályzóddal.
Az xtreme a méretéből adódóan jobb teljesítményt nyújt és nagyobb venti is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#10024) Henk válasza Henk (#10021) üzenetére


Henk
veterán

Az elöbb rosszul írtam mert az AC 12025pwm ventinek 400-1500 rpm a szabályzási tartománya. :B

(#10025) kkrisi válasza Henk (#10023) üzenetére


kkrisi
senior tag

esetleg akár 850rmp-ig is lemehet minimumon?

(#10026) Henk válasza kkrisi (#10025) üzenetére


Henk
veterán

Hát ezt nem tartom valószínűnek.Ha olyat akarsz amit kisebb fordulatúra is tudsz szabályozni akkor 1200rpm-es ventiket vegyél.Vagy másik szabályzót vegyél.Esetleg hagyd a szabályzót és a lapra kösd a pwm-es ventiket akkor menni fog a 400-1500.

(#10027) kkrisi válasza Henk (#10026) üzenetére


kkrisi
senior tag

és neked mi a véleményed a s-flex ventillátorokról? jobbak mint az ac ventik?halkabbak?

(#10028) Henk válasza kkrisi (#10027) üzenetére


Henk
veterán

Azonos fordulaton jelentősen halkabbak az S-ek és szerintem az élettartamuk is hosszabb.
Nekem az AC-k elött 800-as S-flex volt és szerintem halkabb volt csak azokat szabályozni kellett volna és én nem akartam előlapi panelt tenni a gépbe.Az AC-k vezérlését megoldja a lap így kényelmesebb és mivel 500 rpm-en mennek idle így ezek is elég halk működésűek.Viszont ahogy emelkedik a fordulatuk szépen jön meg a hangjuk.
Azt azért vedd figyelembe hogyha nagyon vissza vannak szabályozva akkor a légszállításuk is jelentősen csökken.
A Scythe-nek viszont az ára is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#10029) Henk válasza kkrisi (#10027) üzenetére


Henk
veterán

Sorry,dupla. :W

[ Szerkesztve ]

(#10030) kkrisi válasza Henk (#10029) üzenetére


kkrisi
senior tag

De a 800s-flexeket miért akartad szabályozni?Annál lejebb már minek kell szabályozni?
Megnéztem a Scythe, Kaze Master 5,25 szabályzó minimum 3.7V szabályozza le az alat meg kikapcsolja a ventit. Szerinted az 1600 s-flexet 3.7V mennyi fordulatra menn le?

Szerinted az alaplapomnka alapjáratban a hőfoka 40-48C a nem sok egy kicsit neki?

(#10031) Henk válasza kkrisi (#10030) üzenetére


Henk
veterán

Azért szabályoztam mert 800-on még hallottam a hangját és nem akartam.Ha az 1600-os S egyáltalán leszabályozható 3,7V-ig akkor 500rpm körül menne.De nem tudom annak a ventinek mennyi fesz kell,hogy elinduljon még.Valaki egyszer tesztelte őket,hogy meddig lehet visszavenni,de már nem emlékszem.Most,hogy jobb idők vannak az én lapom is 44-47 fok körül van idle.Rákérdeztem,de azt mondták ez elfogadható.

(#10032) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Szeretném megkérdezni, hogy egy 939 foglalathoz milyen procihűtőt tudtok ajánlani.
Ami fontosabb számomra hogy halk legyen.
A háznak jó a szellőzése.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10033) maxrad1580 válasza Xpod (#10032) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Sziasztok
A gépemben egy E8200 procin egy Amanda hűtő van[link]
a proci 3.4-en megy
létezhet az hogy ha nem dolgozik a proci akkor 25 fokos ha pl gta4 megy rajta akkor sem megy följebb 35-37 foknál vagy valami érzékelő probléma lesz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#10034) Sdi válasza maxrad1580 (#10033) üzenetére


Sdi
addikt

Ezzel a hűtővel esetleg elképzelhető a dolog. A Peltieres cuccok elég szépen tudnak hűteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10035) Qru válasza maxrad1580 (#10033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Osztom Sdi véleményét, ez a létező legjobb léghűtés, elékpzelhető simán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10036) Qru válasza Xpod (#10032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC Freezer 64 PRO. Csendes, halk, PWM-es és S939-es X2-t is lehűt (1,5V-on 2,5GHz-es 4200+-t hűtött lazán nálam anno).

#nincsbennetarcsi

(#10037) maxrad1580 válasza Sdi (#10034) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Köszi
Csak kezdtem megrémülni hogy akármennyire is gyilkolom a gépet nem megy soha 35-38 fok
fölé a hőfok
Előtte egy D820 intel procim volt de az melegebb volt ha húzva volt
Gondoltam nagyobb teljesitmény-nagyobb hő :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#10038) Gülredy


Gülredy
tag

Épp most rendeltem meg egy Hyper TX2-őt egy 9950-hez. Gigabyte ga-ma790gp-ds4h lapom van. Kérdésem:
Fel fog rá menni ez a hűtés? azt olvastam hogy am2-höz jó. De ez am2+ os van valami különbség?

(#10039) Gerisz válasza Gülredy (#10038) üzenetére


Gerisz
addikt

Persze, hogy jó!
Még AM3-ra is jó lesz! Külsőre nincs semmi különbség!

[ Szerkesztve ]

(#10040) Sdi válasza maxrad1580 (#10037) üzenetére


Sdi
addikt

A D8xx procikat nem véletlenül hívták kazánnak :N , elég sokat teszteltek velük hűtőket.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10041) maxrad1580 válasza Sdi (#10040) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

ok akkor megnyugodtam
kazán... :D :D :C ez nagyon jó még nem hallottam :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#10042) Xpod válasza Qru (#10036) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi a választ. Egyellőre egy Asus Silent king 2-es amit kinéztem, de ennek is utánna fogok nézni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10043) Henk válasza Xpod (#10042) üzenetére


Henk
veterán

Asus Silent king 2 hát ez meg milyen hűtő?Még sosem hallottam róla,csak nem az asus-nak valami új csoda fegyvere. :D

(#10044) Xpod válasza Henk (#10043) üzenetére


Xpod
addikt

Igaz elírtam.

Asus Silent Knight II

Az a baj, hogy nem tudom fejből, hogy milyen típusú a proci. Azt tudom, hogy 939-es de semmi konkrétat. Állítólag egy irodai gépben volt, tehát nem lehet túl nagy teljesítményű.

Szóval akkor AC Freezer 64 pro, vagy Asus Silent Knight II.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10045) Gerisz válasza Xpod (#10044) üzenetére


Gerisz
addikt

Annyi pénzért? Az a Knight csak szép! Teljesítményre az árához képest nevetséges!
A Freezer tudja azt!

(#10046) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Azon tanakodtam h a prccesszorom (Intel D e8200) idle-ben nem is annyira vészes legalább is szerintem.Tehát nem tudom szerintetek érdemes azért venni rá egy extremet?
linkelek nektek egy képet amiknek az adatai mind idle-ben vannakItt van!Azért arra kérlek titeket h nézzétek meg a többi hőfokokat is mert szeretném a véleményeteket kérni h melyik cucc megfelelő és melyik meleg?

(#10047) Xpod válasza Gerisz (#10045) üzenetére


Xpod
addikt

Köszönöm.

Akkor benevezek egy AC Freezer 64-re.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10048) Gerisz válasza Xpod (#10047) üzenetére


Gerisz
addikt

De még nyugodtan szétnézhetsz itt is!
Nehogy elkapkodd!

(#10049) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Gyors segítség kéne. Mennyivel rosszabb a sima TR HR-01 a Plus-nál?

(#10050) Henk válasza Xpod (#10044) üzenetére


Henk
veterán

Ha irodai gépben volt akkor nem hiszem,hogy valami nagy proci lenne.Szerintem ne is költs rá feleslegesen,freezer 64pro bőven elég.
TheChos3nOne: a sima HR-01 a régebbi foglalatokra jó asszem.Meg 2-vel kevesebb hp van rajt.Itt egy teszt róla.Itt meg a Plus,hasonlítsd össze.
kkrisi: nem rosszak?A magok 50 fokosak idle,nálam terhelve sem megy fel eddig.Igaz nem egyforma procink van.Azt nézd meg trhelve mennyire melegszik mert az szokott gondot okozni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.