Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#26001) Necc válasza mitkov77 (#25997) üzenetére


Necc
addikt

Az előző hűtőm 14x11x11.5cm, a ház oldallapján hűtésnek van hely, ahhol ráláttam egészében a hűtésre, elvileg akár egy 20x14x14-es méretű hűtés is beleférne, a lényeg, hogy a memóriákkal ne ütközzön, ez ugyanis hűtőbordás tetejű, így kb. 1cm-el magasabb a borda nélküli változatoknál.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26002) mitkov77 válasza Necc (#26001) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A CM biztosan nem lóg be. Nekem is az van, 4 cm magas ramokkal, és elférnek egymás mellett.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#26003) Necc válasza Dtomka (#25998) üzenetére


Necc
addikt

Üdv.

Az általad felvetett hűtő:
-drágább
-zajosabb
-jobban hűt

Az én szempontjaim viszont:
-az ár ne legyen túl magas
-a lehető leghalkabb legyen
-a hűtési teljesítmény nem érdekel

Ezen felül aggályaim vannak, hogy a rögzítőkeret nem megy rá az alaplapom hátuljára, pont ahogy az előző hűtőmé se:

[link]

[link] (az én alaplapom CPU toka is a hátoldalon így kitülemkedik)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26004) Zohan


Zohan
senior tag

hi all..!

most van nekem egy Cooler master hyper z600asom szerintetek megérné lecserélni egy Corsair h-50-re?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26005) Necc


Necc
addikt

Cooler Master Hyper 212+ mellett döntöttem végül, mivel az általam kiszemeltnél ugyan 1500Ft-al drágább, viszont mind a gyári adatok alapján, mind a netes tesztekben csendesebbnek bizonyult. :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26006) Dtomka válasza Necc (#26003) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, csak gondoltam neked is megfelel majd, és nem leszel +1 hyper 212+ vevő (már Dunát lehet rekeszteni belőlük :)))

A hozzá kapott ellenállással használom, és tényleg nincs hangja. Nekem 1155 ös alaplapom van amilyen a 2. linken szerepel a rögzítőkeretes, és simán fel lehetett szerelni. (nem próbáltam, de gondolom nem is lehet "leszerelni")

(#26007) Gabesz144 válasza Zohan (#26004) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem is volt Z600-am nem olyan rég adtam el nagyon jó kis hűtő.
2db jó légszállítású ventivel igen jó teljesítményt nyújt még ma is :DDD
Corsair H50-em nem volt de láttam már működés közbe egyik ismerősömnél és a látottak alapján nem is lesz ilyen hűtőm soha. Igen gyatra hűtése van a H50-nek, sokkal többet vártam tőle, egy 10-ezre léghűtés lenyomja simán. Szerintem tartsd meg a Z600-at 2db minőségi ventivel felszerelve, ha mindenképp vízhűtést akarsz akkor inkább H70 de az sem az igazi.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26008) Zohan válasza Gabesz144 (#26007) üzenetére


Zohan
senior tag

hát most 2db swif2 1201 hűti és nincs rá panasz.. csak a kisérletezés kedvéért :D ha mondjuk jobb teljesitménye nincs is az nem baj.. de legalább legyen ugyanilyen.. :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26009) Gabesz144 válasza Zohan (#26008) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A 2db swif2 1201 az szuper is rá.
Ugyan ezt a teljesítményt szerintem tudja a H50 de a hangja az nagyobb lesz

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26010) Zohan válasza Gabesz144 (#26009) üzenetére


Zohan
senior tag

nagyobb? a szivattyu miatt?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26011) mitkov77 válasza Zohan (#26010) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A H50 hangja kisebb, mint a 2 swif2 1201 -é :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#26012) Zohan válasza mitkov77 (#26011) üzenetére


Zohan
senior tag

de a h50re menne rá a 2db swif2 természetesen :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26013) Gabesz144 válasza Zohan (#26012) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Úgy jó lesz.
Haverom is lecserélte a H50 gyári ventijeit mert iszonyat hangos volt.
Vagyis csak egy venti van hozzá gyárilag de ő kettővel használja :) .

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26014) Gabesz144 válasza Zohan (#26012) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Néztem egy tesztet a H50 jobban fog hűteni ezek szerint mint a Z600 bár nem szoktam az ilyen teszteknek bedőlni :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26015) Necc válasza Dtomka (#26006) üzenetére


Necc
addikt

Alternatívákról szívesen olvasok, viszont nekem tényleg nem számít annyira a hűtési teljesítmény, inkább a közel nulla zajszinthez szoktam hozzá, és sajnos CM > Zallman, nálam ;)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26016) Zohan válasza Gabesz144 (#26014) üzenetére


Zohan
senior tag

mondjuk ez a teszt elég vicces amit küldtél.. mert sokkal több gyengébb hűtő előtte végzett.. ez kamu.. 212+ meg tx3 ilyenek na ne röhögtessenek már ez elég vicces..

konlrétan tudom h a tx3nál sokkal jobb volt ugyanaezekkel a ventikkel mert használtam egy darabig haver tx3ját.. :D
eza teszt nagyon ergya :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26017) Gabesz144 válasza Zohan (#26016) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen elég vicces ezért nem szoktam teszteket nézegetni inkább én magam letesztelem és eldöntöm hogy melyik a jobb megoldás.
Nekem jelenleg egy Noctua D14 -es hűti a procit és erről a hűtőről is vannak igen fura tesztek :DDD.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26018) Gerisz válasza Zohan (#26016) üzenetére


Gerisz
addikt

Persze mert a Z600 passzívan ment :) egyébként megette volna a H50-et reggelire.

(#26019) sestertius válasza Gabesz144 (#26013) üzenetére


sestertius
őstag

A H50 gyári ventijét soha nem is használtam, mint ahogy a H70-ét sem. Két jó ventivel viszont normálisan hűt, de valóban "csak" egy felső kategóriás léghűtővel egy szinten.
Helyhiány, elhelyezés stb. /netán design/ az, ami a H50 /vagy H70/ mellett szólhat.
Nem bírnám már felsorolni, hány proci hűtőm volt, volt H50, H70 is. Rossznak nem mondanám, de az árához képest nem tud annyit - a léghűtők áraival össze vetve. :)
A H70 komolyabb, ez tény...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#26020) Gabesz144 válasza sestertius (#26019) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én is csak haveromnál láttam a H50-et de nagyon nem győzött meg, mivel a konfigunk egyforma kivéve a hűtést ami nálam egy D14.
Azt hittem jobban hűtenek ezek a vízhűtések, igaz egy komoly vízhűtés az nem itt kezdődik :) . Aki helyhiánnyal küzd annak tökéletes megoldás mivel azért sokkal jobb megoldás mint a gyári hűtők, de csodát nem kell várni tőlük.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26021) Gerisz válasza sestertius (#26019) üzenetére


Gerisz
addikt

Képet raktál már fel? Megvan a kábel a foto aparathoz?

(#26022) sestertius válasza Gabesz144 (#26020) üzenetére


sestertius
őstag

Így van. A Noctua NH-D14 király hűtő /az is volt :D /, de véletlenül sem szabad egy kalap alá venni egy H50-el.
Összességében a H50 használható darab, csak nem ebben az árban - arról nem is beszélve, hogy gyárilag egy venti jár hozzá, ami majdhogynem használhatatlan, szóval rögtön az elején vegyél még hozzá kettőt... Arany ár.

Gerisz: Még ma érkeznek a fotók... :)

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#26023) Zohan válasza Gerisz (#26018) üzenetére


Zohan
senior tag

szoval szerinted nem érné meg h50re cserélni egy z600ast?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26024) Tothgera30 válasza Zohan (#26023) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, ezt felejtsd el.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26025) Zohan válasza Tothgera30 (#26024) üzenetére


Zohan
senior tag

pedig kinézetre tökre teccik a corsair hydro széria :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26026) Tothgera30 válasza Zohan (#26025) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem a Z600 jobban bejön, főleg limitált Black széria.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26027) Zohan válasza Tothgera30 (#26026) üzenetére


Zohan
senior tag

na olyat még nem láttam :D

uhh most nézem ki gugliztam.. kell egy fekete :D

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#26028) Gabesz144 válasza sestertius (#26022) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen tudom hogy nem egy kategória a két hűtő, viszont én annyiért jutottam hozzá a D14-hez mint amennyi most a H50 ára :DD . Én maradok a jó kis D14-nél szerintem nem nagyon lesz olyan proci amit ne tudna hűvösen tartani :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#26029) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv,

nemsokára váltani szeretnék MoBo-t. a mostani 775 -ös lapomon egy silentmaxx coolflow pro teljesít szolgálatot. Hasonló kialakítású hűtőt szeretnék a 1155 -ös laphoz is. azaz kelet-nyugat irányú levegő áramlású hűtőt szeretnék. remélem pontosan fogalmaztam meg. (ne a táp felé fújja a meleg levegőt). Lehet ilyet kapni mostanság?

Válaszokat előre is köszönöm...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#26030) sestertius válasza Gabesz144 (#26028) üzenetére


sestertius
őstag

Ez biztos. Én anno azért váltottam, mert egyrészt újdonság volt, másrészt nem mondtak rosszakat róla, harmadrészt akkor is nagy volt a Mugen 2, melynek eladási árához 2k-t kellett hozzá dobnom és adták a H50-et. Tapasztalatnak jó volt... Nem is volt az olyan régen, tavaly...

No de itt van végre a Prolimatech!
Van hely mindennek! Hátul 800-on elketyeg a házhűtő, a 14-es CM a Noiseblocker rácsával é s gumi rezgéscsillapítóival, itt pedig látható az előre berakott 14-es Noiseblocker. Megvan a "légfolyosó", jó a hűtés...
Még egy-két kép: 1, 2.

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#26031) Tothgera30 válasza Zohan (#26027) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem sok különbség van, de volt anno a CM-nél Black Label Limited Edition készlet (Black Cosmos S1000, Black Z600 és egy 700W-os tápot tartalmaz), amiről itt a PH-n olvashatsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26032) proci985 válasza Zohan (#26012) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ne. nagyon ne.

a swif2 nagyon alacsony nyomású, a h50nek meg nagyon sűrű a bordája. nagy légnyomású ventivel fut rendesen, a swif2 pedig nem az.

swif2t sűrű nehezen átszellőztethető bordán nem szabad használni, mert kritikán alul teljesít. 800ast néztem itthon (ami 900on forgot...), 800on forgó SFlex 1900 10-15%al verte el egy IFX14en, ami még mindig nem egy radiátor (bár léghűtőhöz képest nagyon vékony és sűrű).

halknak lehet halk lenne (egyébként nem, említett SFlex verte abban is), de a teljesítménye szerintem nem lenne kielégítő.

amikor pedig a H50 tulajok csere után örülnek neki az azért van, mert a H50 gyári ventije nem éppen a legjobb.

sestertius: köszönet a képekért! jól néz ki:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26033) Edward1981


Edward1981
tag

Sziasztok!

Van egy kérdésem: Jelenleg egy CM Hyper TX2-vel hűtök egy 720-as procit, amit 4 maggal és 3500MHZ-en járatok.
Érdemes lecserélni a hűtőt?
Vagy érdemes esetleg a gyári venti helyett 2 másikkal moddolni a bordát?

Szerintetek ki tudnék még egy kis teljesítményt csikarni ebből a procibol a fenti megoldások valamelyikével?

Köszönöm a válaszokat!

(#26034) mitkov77 válasza Edward1981 (#26033) üzenetére


mitkov77
aktív tag

KHm.... Hát a TX2 inkább AM2 tokozáshoz nyújt kellő hűtési teljesítményt. Egy kvázi négymagosra inkább a nagytestvér TX3 lenne ideális, főleg tuning mellett. :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#26035) proci985 válasza Edward1981 (#26033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mennyit szánnál rá, és meddig mennél el? pl alaplapon és tápon van 8pines EPS, táp bírná a 150W feletti fogyasztást, lap bírná (hány fázis, vagy fethűtés?)

hőfokok milyenek?

pushpullal (két venti, egyik nyomja, másik szívja) valamennyit lehet nyerni, a CM által használt ventik jól skálázódnak. gyári helyett sokkal erősebb 92es nem nagyon lesz. szóvala mellé még egy hasonló erejű jobb lehetne.

ami mkár érezhetően jobb lenne az a Hyper 212 plus, 7kért. következő fokozat pl a Thermalright MUX 12kért, csúcskategória pedig 17kért a Thermalright Arrow és 18kért a Prolimatech Genesis.

mitkov77: a TX3 a TX2 utódja (ráncfelvarrása), sok különbség nincs teljesítményben köztük.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26036) _adaml21_


_adaml21_
őstag

HELP!
Most jött meg a 212 plusom, és szerelem le a lapról a procihűtőt, és csak a procival együtt jött le, a procit meg egyszerűen nem tudom eltávolítani a hűtőről.....
Most mi legyen? Mit csináljak?

(#26037) gabikiraly2 válasza _adaml21_ (#26036) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Gondolom amd-s coccod van. Azok szoktak ilyen szépen viselkedni. A lábakat azért ellenőrizd le a procidon (törés, görbülés).
Egyszerűen tedd be a hűtőbe pár percre, utána próbáld lebányászni. Ez a módszer nekem eddig bejött.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#26038) s7evcsenko válasza _adaml21_ (#26036) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az durva... :Y
Melegen is próbáltad? Úgy értem jól megterheled a procit, és azután próbálod meg leszedni, elvileg olyankor kicsit oldódik az anyag...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26039) SurgeonHS


SurgeonHS
csendes tag

Sziasztok!

2500K procira melyik hűtő lenne alkalmasabb, ha a erős tuningot nem tervezek, de fontos, hogy csöndes legyen és ne kerüljön egy vagyonba: hyper 212+ vagy corsair A70? Hal jól olvastam, alapból egyik sem igazán csendes, de egy jó ventivel azzá tehetők. Ventire mit ajánlotok?

Köszi előre is.

(#26040) mitkov77 válasza SurgeonHS (#26039) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ha nem tervezel tuningot, akkor 212+ és rá egy csendesebb coolink swif2 120P ventillátor.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#26041) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, i5-2400-re milyen hűtőt ajánlotok? A gyári hangos? Hűt rendesen? Köszi a váalszt!!!

-

(#26042) mitkov77 válasza Tomi7887 (#26041) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ház válogatja, de CM Hyper 212+ neked is megfelelő választás. A gyári véleményem szerint hangosabb.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#26043) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
E5200-as processzorra milyen hűtőt ajánlanátok 2,5 helyett 3 GHz-en járatva?
Köszi!
üdv

Levi

(#26044) Edward1981 válasza proci985 (#26035) üzenetére


Edward1981
tag

Nem gondolkoztam hogy mennyit költenék rá inkább azon hogy vajon tudnék -e még teljesítményt növelni jobb hűtéssel.

A hőfok az olyan 40C alapon és max 59C ha prime95-el tesztelem. Azt nem tudom hogy mi is az a 8 pines EPS, de semmi 8 pines nincs a lapon. A lap támogatja a 140W CPU-kat és egy 550-es Chieftec táp van most a gépben.

Szerinted érdemes egyébként cserélni a hűtőt?

A ház hátulján van egy 8cm-es venti ami pont a prociról szívja le a levegőt.

A választ előre is köszönöm! :R

(#26045) Gerisz válasza mitkov77 (#26034) üzenetére


Gerisz
addikt

A TX3 mitől lett nagy testvére a TX2-nek?
Egyébként nekem a 6000+-hoz is kevés volt a TX2 mikor elkezdtem tuningolni.

Edward1981:
Nekem a 720-ból nem lehetett 1,5V alatt 3,8Ghz-től többet kihozni. Fölötte meg mindennapi használtra nem szabad, de még az is sok.
Ha most maximumra tekersz minden ventit és megtámogatod egy fullon pörgő 12-el teszt erejéig akkor próbáld meg mit tud a proci még értelmes fesszel.

[ Szerkesztve ]

(#26046) proci985 válasza Edward1981 (#26044) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a proci csatlakozója vagy 4 vagy 8 pines. ha 4 pines, akkor a lappal biztonságosan olyan 140-150Wig lehet elmenni (különben összeéghet a csatlakozó). a TX2 pedig pont annyit tud még kb lehűteni.

viszont amit Gerisz mondott próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26047) Edward1981 válasza Gerisz (#26045) üzenetére


Edward1981
tag

Rendben, sztem majd kipróbálom. Szerinted akkor a 3,5GHz 1,425-el jónak számit egy 720-as procitól? Te cserélnél hűtőt vagy ezzel a frekivel megelégednél?
Milyen hűtőt javasolsz?

Köszi!

(#26048) Gerisz válasza Edward1981 (#26047) üzenetére


Gerisz
addikt

Most találtam meg még a 720-as tesztelgetésem.
Megy akkor a tiéd jobban is.
Ha másért nem akkor én a hang miatt is szoktam cserélni, vagy csak kipróbálni milyen ami megtetszik.
De mielőtt költesz akkor érdemes így letesztelni, hogy egyáltalán lesz-e jobb eredményed egy jobb hűtővel.

(#26049) Edward1981 válasza Gerisz (#26048) üzenetére


Edward1981
tag

Nálam is 3750 volt a max, de ott már a proci nem volt stabil. Igaz nem emeltem a feszt 1,5-ig ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#26050) Edward1981 válasza Gerisz (#26048) üzenetére


Edward1981
tag

Hupsz! Ha jól látom akkor ezt alapfesszel értem el.... Már nézem is hogy most mi a Vége a Proconak!

Köszönöm a válaszokat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.