Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40951) kromatika válasza menyoronc (#40947) üzenetére


kromatika
veterán

nekem is asrock lapom van,és használtam anno ac ventit.az alaplapon ne a 4 pines cpu fan ra dugd az összekötött ventit,hanem a 3 pinesre.az nálam lejebb szabályozta a ventit.

(#40952) freaghill


freaghill
őstag

Erre a configra milyen CPU hűtőt ajánlanátok? Később lesz tuning is valószínűleg.
Alaplap: ASROCK H77 Pro4/MVP - 23.305 Ft
Intel® Core™ i5-3570K - 54.750 Ft
VGA: ASUS HD7970-DC2-3GD5 HD7970 3GB GDDR5 PCIE - 111.416 Ft
Memória: CORSAIR 8192MB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 KIT - 11.303 Ft
SSD: OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 - 26.022 Ft
HDD: WD 1500GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 - 23.813 Ft
Táp: FSP Aurum Gold 550W - 26.340 Ft
Össz.: 276.878 Ft
CORSAIR Carbide Series 300R - 27.102 Ft

(#40953) Freemen


Freemen
csendes tag

A Thermalright True Spirit 120 M képes hűteni egy tuningolt a10-5800k processzort, ami egy MSI FM2-A85XA-G65 lapban csücsül 4x4GB Kingston Hyperx Predator memória mellett egy TT Chaser mk-1 házban. Esetleg egyéb alternatíva a szűk hely miatt, a hűtési teljesítmény a fontos.

(#40954) moxifloxacin


moxifloxacin
csendes tag

Sziasztok!

Fx-8350-es processzorhoz és geil evo corsa ramokhoz milyen hűtőt ajánlotok max 4.2ghz-en használom.

(#40955) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Halkítás és hűtés szempontjából milyen hűtőt ajánlotok? 10k körül szánnék rá.
Egy i5 3470-et kellene hűvösen tartani, de viszonylag minél halkabban. Max. 160 mm magasság fér be a házba.
Ezeket nézegettem [link], [link], [link], [link]
Esetleg más alternatíva? Szeretném ha minél halkabb lenne :K
Előre is köszi a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#40956) Valkűr válasza moxifloxacin (#40954) üzenetére


Valkűr
őstag

Én egy Zalman CNPS11X Extreme CPU hűtőt vettem mellé...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40957) moxifloxacin válasza Valkűr (#40956) üzenetére


moxifloxacin
csendes tag

Köszi! Milyen hőmérsékleteket tud?

(#40958) Valkűr válasza moxifloxacin (#40957) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem volt mér stressz teszt, de eddig 36 fölé nem ment maxon sem. Átlagban olyan 22-23 fokos, de ugye ebben a szobahőmérséklet is benne van..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40959) Villy válasza kromatika (#40946) üzenetére


Villy
tag

Köszi, így már világos. Akkor lehet, hogy inkább a Pure-t választom.

www.monfoto.eu

(#40960) Valkűr válasza feco100 (#40955) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezek közül a True, vagy az Alpenfohn Pure....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40961) freaghill válasza freaghill (#40952) üzenetére


freaghill
őstag

Valaki erre legyen szíves.

(#40962) feco100 válasza Valkűr (#40960) üzenetére


feco100
tag

Köszi!
Meg is rendelem szerintem :)
Egyébként mennyire halk? Esetleg az Matterhorn halkabb tőle? Mert a Thermalright jobban tetszik külsőre de a Matterhorn viszont tud alacsonyabb fordulatszámot is. Nálam viszont a halkság lenne a fő szempont. Viszont tuning nem lesz tutira.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#40963) Malibutomi válasza Cole86 (#40949) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Itt a teljes cikk. A direct contactnal azert jo igy, mert igy terul szet a paszta, nem pedig a kis resekbe megy.
[link]

(#40964) kromatika válasza feco100 (#40962) üzenetére


kromatika
veterán

A Matterhorn az Alpenföhn leghalkabb hűtője,de nem a Pure, ha nem az előző fekete színű,drágábbik változat[link] van belőle rev B is.mégpedig azért mert ez nagyon igényesen ki van dolgozva,a lamellák is szépen le vannak kerekítve.Nagyon minőségi borda. :K

(#40965) Cole86 válasza Malibutomi (#40963) üzenetére


Cole86
senior tag

Kösz főnők. Majd kipròbálom úgy is.. Lehet jobb lenne 1 kicsivel. :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#40966) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Most újítottam a számítógépem egy Asus Sabretooth 990FX Rev 2. alaplappal és AMD FX8350 procival.
A ház egy Aero Cool Mastige 25, ami 20cm széles,de van az oldallapján egy marha nagy venti, ami egy jó 5cm-t belóg a házba.

A régi inteles gépemet egy Asus Silent Square hűtötte, ami a gyári adatok szerint 14cm magas és éppen rá tudtam tenni az oldallapot.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy tudtok-e ajánlani nekem egy jó hűtőt egy AMD FX8350-es procira, ami nem magasabb 14cm-nél és esetleg egy enyhe tuningot (100-200MHz) jól bírna és halk is.

Max. 12 000Ft-ot szánnék rá. (esetleg hardveraprón használtat)

Nézegettem az Arctic Freezer 13 OC-t, de állítólag van nála jobb ebben az árkategóriában.

Köszönöm szépen a segítséget!

:R

sáríála

(#40967) moxifloxacin válasza Valkűr (#40958) üzenetére


moxifloxacin
csendes tag

Köszi a segítséget! Gyári pasztával tolod egyébbkénnt?

(#40968) salieven válasza Real_Gabe (#40966) üzenetére


salieven
aktív tag

nekem pl ezt ajánlották

ALPENFOEHN Matterhorn Pure Edition

de én még nézegettem a

Cooler Master 412 SLIM-t is és ezt fogom venni.

Szerintem korrekt kis hűtő és igen csak jó teszteket láttam eddig róla. Igaz nekem csak FX-6100-ra kell.

PSN: salieven

(#40969) Real_Gabe válasza salieven (#40968) üzenetére


Real_Gabe
tag

Szia!

Köszi, de sajnos mindkettő magasabb, mint 14cm.

sáríála

(#40970) jim bcs válasza Real_Gabe (#40969) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

esetleg ez

Cooler Master GeminII SF524

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40971) salieven válasza Real_Gabe (#40969) üzenetére


salieven
aktív tag

Hoppá az a részlet kimaradt :B

PSN: salieven

(#40972) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Proci hűtőt szeretnék cserélni, de nem tudom melyiket válasszam. A proci i7-2600, a gyári ventivel 49-50 fok körül van annak 1800-2000-es fordulata mellett. De ez nekem már hangos. A fő szempont, hogy csendes legyen. Freezer 13Pro-t néztem ki, tetszik a külön kis ventilátora. De, ahogy itt olvasom egy idő után megadja magát. Nos mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#40973) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Egy 4 magosított AMD Phenom II X2 550 processzorra szeretnék hűtőt venni a gyári helyett. Lehetőleg olyan hűtőt szeretnék ami a gyárinál halkabb és rá lehet rakni az alaplapon gyárilag lévő mőanyag processzor körül lévő keretre.

(#40974) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

üdv !
3770-re vettem egy CM Hyper TX3-at de karcsúnak bizonyul ... mit ajánlotok helyette ( 4,3 ghz-ig tuning is lenne ) ?
köszönöm !

(#40975) Malibutomi válasza ablack (#40973) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

AC freezer 13.

(#40976) jim bcs válasza Gulyopapa (#40974) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

minimum:
Deepcool Ice Matrix 400

legalább ezekből kellene valameik:
Alpenföhn Himalaya
be quiet! Dark Rock Advanced C1
Deepcool Fiend Shark

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40978) Gulyopapa válasza jim bcs (#40976) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi a segítséget :)

(#40979) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Esetleg valami olcsóbb vízhűtés ?
Tényleg ezek jobbak mint egy JÓ léghűtés, vagy nem mindenképp ...

(#40980) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Platformváltás van nálam folyamatban, tanácsot kérnék hogy a leendő AMD A6-3620-amhoz a mostani CM Hyper TX2 elég lenne-e? Ha nem akkor mit ajánlotok max. 5-6e Ft körül? Én EKL Cold Towert és AC Freezer 13PRO-t néztem HA-n.
A gépen főleg netezek, filmezek, játék csak alkalmi, de olyan hűtés kell ami bírni fogja azt is ha meghúzom egy kicsit az APU-t (fogok néha videót szerkeszteni, meg hasonlóak). Ami még fontos hogy hatékony legyen, lehetőleg halk ventivel (mondjuk le lesz szabályozva, de ne "ordítson" max. fordulaton se).
(A TX2-n most egy AC F9 venti van, ez minimumra szabályozva (AC MX2 pasztával) film, netezés közben 45 fok alatt tartotta az E8400-emet 3GHz-en.)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#40981) CYX


CYX
aktív tag

Üdv!

Vettem egy remek 8150-es FX procit és nehezen tudom meghűteni rendesen, még csak állandó max turbó fesz és freki mellett is nagyon gyorsan elmelegszik Prime95-ös terhelés mellett.Jól látható, hogy jelenlegi hűtőm (valamihely kissebb hőcsöves Zalman hűtő talán ez lehet az) a keletkező hő elvezetésével nem bír, hiába támogatja meg egy 12 cm-es ventilátor a gép hátulján. A gépház egy Chieftec GIGA GX-01B-OP, amiben azért elég jó a szellőzés.

Alpenföhn Matterhorn Pure Edition - 120 mm-re gondoltam, ez mennyire jó féle? Esetleg valaki elfogadható áron tud ennél jobbat ajánlani?

(#40982) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van egy Scythe Big Shuriken 2 proci hűtőm.
Kérdésem pedig az lenne, hogy az előző wint telepítésnél a biosban is az írta ki a wentinél hogy ilyen 40-50-100 rmp, most meg pörgeti folyamatosan 650 körül, amikor a proci 20 fokos, az első telepítésnél volt, hogy ilyenkor le is áll a venti, most miért nem ál le? Minden ugyan úgy van a biosba mint eddig volt.
De működés közben is ez volt, ha csak a tálca látszott vagy a program akkor szépen alig pörgött, most meg valamitől folyamatosan nagy sebességgel pörgeti magát. :U

(#40983) #65675776 válasza cekkk (#40982) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Ha W7 az OS, akkor gondolom a Balanced (Kiegyensúlyozott) energiasémát használod. Azzal csak az a probléma, hogy már a legkisebb terhelés mellett is maximum órajelre állítja a procit, és odakeni neki a maximum VCore-t. Emiatt pörög feleslegesen a ventilátor (hőmérsékleten ez nem feltétlenül látszik). Próbáld meg átállítani Energy Saver (Energiatakarékos magyarul, ha minden igaz) sémára.

(#40984) ifjabbf


ifjabbf
csendes tag

sziasztok,
Egy amd phenomII x4 965em van,hozzá egy cooler master hyper tx3 evo hűtőm. játék közben a processzor hőmérséklete 25c ről kb 35cre felmegy, de a hűtőbordák közben egyáltalán(vagy alig) melegednek fel.
Lehet, hogy kevés hővezetőpasztát tettem fel(pedig megvolt az egy borsónyi), és emiatt nem megy át a hűtőre a hő?

(#40985) Qru válasza ifjabbf (#40984) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyáltalán nem vészes hőfok (főleg ha a maghő annyi és nem a kupak), annyinál nem is csoda, hogy nem meleg a borda. Nekem üresjáratban is 45-50 fok körül van a maghő...

#nincsbennetarcsi

(#40986) Merlinclub válasza CYX (#40981) üzenetére


Merlinclub
senior tag

AMD-n a Brocken muzsikál nagyon jól, a Pure-t akár 3-5 fokkal is megveri.
Még akkor is ha lentről felfelé fúj!

[ Szerkesztve ]

(#40987) agressiv válasza ifjabbf (#40984) üzenetére


agressiv
addikt

Átmegy a hűtőre a hő, de nem érzed a lamella szélénél, mert ott még hidegek a lamellák. Ha megfeszeled és meghúzod, akkor érezni fogod. :)

Hát még a borz.....

(#40988) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv !
Kérdés : molex csati >>> piros-fekete-fekete-sárga vezeték megy bele ... melyik 2-őt kell kihúzni hogy 6V-ot kapjak ?
Valamelyik 2 szélsőt de nem tudom melyiket ( vagy a piros-feketét vagy sárga-feketét )

... illetve milyen progival lehet meglesni a cpu hőmérsékletét akár játék közben is ?

Köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

(#40989) kovimre válasza Gulyopapa (#40988) üzenetére


kovimre
tag

sárga +12V, fekete GND, fekete GND, piros +5V. Molex Csatin nincs jelen 6V. Mihez kell neked a 6V?

(#40990) Gulyopapa válasza kovimre (#40989) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Egy gyors ventit akartam lelassítani :)

(#40991) winfier


winfier
senior tag

Hali!

3570K-ra melyik lenne a jobb? Természetesen nem alapon menne majd a proci.
Esetleg passzívban üzemet is kipróbálnék.

Thermalright HR-02 Macho
Alpenföhn Himalaya

Köszönöm :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#40992) agressiv válasza Gulyopapa (#40990) üzenetére


agressiv
addikt

Kösd 5V-ra. Az 5 és a 12V között van 7V-os feszültség, de oda ne köss ventilátort és azokat a gyártókat is jól seggbe kéne rúgni akik ezt kitalálták. :W

Hát még a borz.....

(#40993) jookomak válasza winfier (#40991) üzenetére


jookomak
őstag

A macho éppen 37 fokon tartja a 2500k-mat, úgy, hogy 5-600 rpm körül mennek a ventijeim. Hangja semmi.
Alpenföhn kisebb borda, inkább magasabb légáramlatra tervezett hűtő.

(#40994) #65675776 válasza ifjabbf (#40984) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valami nagyon durván nem jó abban a rendszerben. Azzal a hűtővel irreálisak ezek az értékek egy X4 965 esetén.

(#40995) cekkk


cekkk
veterán

Tudnátok mondani nekem olyan programokat amivel a ventit lehet szabályozni win alól? :R

(#40996) Gulyopapa válasza cekkk (#40995) üzenetére


Gulyopapa
addikt

speed fan

(#40997) s3toraph válasza s3toraph (#40980) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ebben valaki tudna tanácsot adni?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#40998) Merlinclub válasza s3toraph (#40997) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A macho olcsóbb, de csak pár fokkal gyengébb
A Himalaya a 2011-es tokozáson érdekes, mivel ott két oldalon vannak a ramok, de slim kidolgozása miatt a "hagyományos" lapokon is csak nagyon ritkén takar ki ramslotot, akár a Macho

(#40999) jookomak válasza Merlinclub (#40998) üzenetére


jookomak
őstag

Múltkor írtad, hogy lesz ventilátor teszt. Az hogy áll? Lesz belőle valami?

(#41000) b05styp


b05styp
tag

Hali!

Beszereztem egy i5-3570K procit egy Z77-es lapba. Szeretném stabilan 4,5ön járatni a procit amikor szükséges neki, és ehhez szeretnék egy megfelelő hűtést. Az egyik választásom a Corsair H60 nevű vízhűtés lenne, jó véleményeket olvastam róla, tetszik hogy kicsi és látványos. Másik választásom esetleg egy CM Hyper 212 Evo lenne, előző quad-omon egy sima 212 volt és nagyon szerettem mert szépen hűtött. Mi a véleményetek, melyiket ajánlanátok ill ha nem ezeket akkor mit? köszi

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.