Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#97001) Zamma válasza Scale (#97000) üzenetére


Zamma
őstag

Csak ismételni tudom magamat..., ne sokat agyalj: #96964

(#97002) Scale válasza Zamma (#97001) üzenetére


Scale
őstag

Igen, ezt terveztem én is, annak a magassága 155mm, csak pont olvastam és elgondolkodtam hogy vajon befér-e a házamba. :)

(#97003) blp85 válasza Scale (#97000) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Maximum 163 mm magas CPU hűtő fér el abban a házban (forrás egy külföldi tesztoldal).

"The height of the supported CPU coolers is also restricted to 163 mm."

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97004) Zamma válasza Scale (#97002) üzenetére


Zamma
őstag

Szerinted miért ajánlottam? :K
Nagyjából minden IS befér abba a házba...

[ Szerkesztve ]

(#97005) Scale válasza Zamma (#97004) üzenetére


Scale
őstag

Szerintem akkor még nem is írtam le milyen házam van :DDD
Kivéve 29centinél hosszabb GPU nem fér be sajnos, maradnak a két ventisek.

blp85: neked is köszi! :R

(#97006) blp85 válasza Scale (#97005) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem is emiatt lett a Sapphire Radeon Pulse 6700 XT, a két ventis változat, aztán a kábelmenedzsment miatt annyira berágtam a Zalman Z11-re, hogy eladtam, és vettem egy Deepcool CH510-es házat, na abban bőven elfért volna a 3 ventis változat is...

Amúgy a két ventis kártyákkal sincs gond, ha tudod alulról hűteni.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97007) Zamma válasza Scale (#97005) üzenetére


Zamma
őstag

Ez így van, de ha a Kotetsu-TX3 szóba jött magasságban, akkor ez is... ;)

(#97008) Scale válasza Zamma (#97007) üzenetére


Scale
őstag

TX3 azt hittem kisebb magasságban is, a kotetsu meg utoljára nem ebben a házban volt használva hanem egy thermaltake v3-ban.

blp85: én is gondolkodom egy olyan házban aminek full "nyitott" a belseje és nincenek helyek optikai meghajtóknak, mert belegondolva a sima ssd-m nem használom nagyon semmire, van egy hdd is amin megint csak nem tárolok nagoyn semmit, az m2-es 1terásra meg minden is ráfér annak meg nem kell ilyen hely :D

(#97009) musicproo


musicproo
tag

Egy ID-COOLING SE-214-XT mennyire birna lehűteni egy Ryzen 5 5600at teljes terhelés mellett?

(#97010) Rowon válasza musicproo (#97009) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Ha a gyári hűtő képes rá, hogy lehűtse, akkor egy toronyhűtővel minden bizonnyal jobb értékeket fogsz kapni. [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97011) Scale válasza Scale (#97008) üzenetére


Scale
őstag

Pasztás kérdés: olvastam összefoglalóban hogy elvileg sokáig kibírja egy bontott paszta is, viszont azért rákérdezek:
Tavaly vettem ilyenkor mx5-öt és maradt belőle viszont nem figyeltem rá azon kívül hogy visszazártam a kupakját (nem fordítgattam ide-oda, légbuborékra se figyeltem tavaly, passz :D ). Ha állagra kinyomással jónak tűnik akkor ennyi ellenőrzés elég, vagy mi alapján tudom eldönteni hogy "nem ment tönkre"?

(#97012) blp85 válasza Scale (#97011) üzenetére


blp85
aktív tag

Ahogy olvastam az MX5 nem volt sikerszéria, hamar kiszárad (az Arctic sem forgalmazza már). Az MX4 jobb. Ha most vettél másik hűtőt, ahhoz mit adtak?

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97013) Scale válasza blp85 (#97012) üzenetére


Scale
őstag

Még nem rendeltem meg, innen fogom ezt: [link]
Szoktak adni a hűtőhöz pasztát? Mert akkor jó tudni, nem rendelek mellé, viszont ha nem jó már az mx5 - és a leírásod alapján szerintem ki is dobom, akkor akartam mellé egyben rendelni is hogy ne kelljen kétszer szállítást fizetni.
Szóval, akkor a peerless assasinhoz adnak pasztát is, ha igen, jót? :D
(Ha jól emlékszem Kotetsuhoz nem adtak, vagy már lehet régen volt az a 10 év.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97014) blp85 válasza Scale (#97013) üzenetére


blp85
aktív tag

Én még a Phantom Spiritet az Amazonról rendeltem, ahhoz adtak egy kis tubus pasztát, valaki írta rá, hogy jó, de mivel nekem volt itthon MX4, így azt kentem alá.
Az MX5-el valami olyasmi volt, hogy kártyán vagy processzoron egy év alatt kiszárad, ami sem az MX4-re, sem az MX6- ra nem jellemző.

Ha nem vagy biztos benne, akkor szerintem az MX4-ből a 2 vagy 4 grammosat rendeld, tapasztalatom szerint 6 évig is jó az állaga (lehet tovább is, de azt már nem teszteltem), illetve jobb vele dolgozni, mint az MX6-al. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97015) Scale válasza blp85 (#97014) üzenetére


Scale
őstag

Egy éve kentem pont rá a mostani procimra, úton van egy 5600X, szóval akkor lehet amúgy is cserélni kellett volna a pasztát rajta :DDD de akkor egy mx-4 4g-set hozzácsapok 1800-ért a hűtőhöz, köszi! :R

(#97016) Rowon válasza Scale (#97013) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Thermalright hűtők mellé adnak pasztát és teljesen jók. Használhatod azt is. A Burst Assassin mellett emlékeim szerint Thermalright TF7 volt. Annyit biztosan tud, mint az MX-4.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97017) spleenszuru válasza Rowon (#97016) üzenetére


spleenszuru
őstag

TF7-re +1, PA120-al is az jött, azt tettem alá, nem észlelek semmi gondot, no nem mintha a procim elérné akár a 70 fokot is.

Malaka!

(#97018) Scale válasza spleenszuru (#97017) üzenetére


Scale
őstag

Köszi nektek is a válaszokat, akkor viszont lehet nem rendelek feleslegesen pasztát, úgy se nyúlok hozzá most remélhetőleg 1-2 évig a géphez, majd rendelek akkor frissen ha kell. :)

(#97019) Rowon válasza Scale (#97018) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Igaz, csak 1800 forint, de az is a Te 1800 forintod. Én vettem pár éve annyi féle pasztát... full felesleges volt. Most néztem egy tesztet YT-on Thermalright TF7 vs Noctua NT-H2. ~2 fok az eltérés köztük. Semmi értelme pasztára szórni a pénzt, kivéve, ha nagyon számít valami miatt az a néhány fok is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97020) Rowon válasza Rowon (#97019) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Noctua NT-H2 vs Thermalright TF7 Thermal Paste with Intel Core i5-12500 CPU 2023

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97021) Mr.Pit


Mr.Pit
kezdő

Köszönöm a válaszokat! Próbálom ismerőst meggyőzni, h ház kuka… majdnem sírtam amikor az alábbi képet küldte…


ha sikerülne egy jobb házra rábeszélni akkor mi lenne a legjobb az i5-10600-ra?

előre is köszönöm.

(#97022) Rowon válasza Mr.Pit (#97021) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szegény ventilátor csapágyak már annyi port megettek, hogy egy kőfejtőnek is sok lenne... A ház még nem is feltétlenül lenne olyan óriási probléma, nekem is volt egy 6 magos proci egy hangszigetelt házban és nem voltak gondjaim a hőfokokkal. De ez a dzsuva ez valami borzalom. Én darabokra szétszedném a gépet, mindent políran kitakarítani, majd visszaépíteni. A tápegység sem kivétel, de úgy ne csinálja, ha nem ért hozzá. A rendszernek sem ártana egy SSD, mert látom 2 db HDD van benne.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97023) Zamma válasza Mr.Pit (#97021) üzenetére


Zamma
őstag

Pont erre van kitalálva a Milyen házat vegyek? nevű topik, várnak téged ott szeretettel. ;)

(#97024) Mr.Pit válasza Zamma (#97023) üzenetére


Mr.Pit
kezdő

Érdekességként írtam, mert ahogy írtak fentebb jó lenne cserélni 😂

(#97025) Zamma válasza Mr.Pit (#97024) üzenetére


Zamma
őstag

Aki ilyen igénytelen (ha csak játszik és kiskorú az felmentő ok) az nem feltétlen fog valamiért plusz házra költeni... megjegyzem ebben az esetben én sem tenném.
Nagy takarítás, kábel ésszerűsítés és egy top down vagy kis torony hűtő simán kiszolgálja a konfigot, mert sem a proci, sem a vga nem egy kazán melegét állítja elő...

(#97026) Mr.Pit válasza Zamma (#97025) üzenetére


Mr.Pit
kezdő

Fotó szerkesztésére kell a gép. GPU-t most próbálok vmi jobbat leakasztani, aztán bizok benne hogy az ésszerű dolgokat meg tudja lépni. Mivel szűkös a keret ezért próbálom ár értek arányban a legjobbat kihozni.

terv : GPU, új hűtő de legalább régi kitakarít és újra paszta és nagytakarítás.

ha a sajátom lenne akkor egy jobb mesh ház , új hűtő pár venti és SSD-k.

meglatjuk mi lesz. Köszönöm a segítséget!

(#97027) Zamma válasza Mr.Pit (#97026) üzenetére


Zamma
őstag

Már bocs, de photoshophoz nem kell jobb kártya, de ha mégis upgrade lesz az amd-t munkára nem ajánlom, mert a hardver gyorsítást nem tudták a mai napig a driverben megoldani ezek alatt: böngésző, photoshop, office alkalmazások... szívtam vele annyit hogy mindenhol ki kellett kapcsolni a hardveres gyorsítást, pedig pont az lenne a lényeg hogy ne csak a cpu izzadjon...
Egyszóval munkára amd-t nem.

(#97028) negasonic


negasonic
tag

Sziasztok! Keresem álmaim hűtését.

Mennyit szánsz a hűtőre?
max 35-40k
2.: Milyen házba kerül?
NZXT H510 (worst case ever). Annyiban módosulni fog, hogy kap előre két ventit és kiflexelem az előlapot jövő héten, hogy beférjen a két 120as venti, így kb lesz egy NZXT H510 Flow ház. :D Kis mukucs, de effektív lesz. (találtam hozzá venti tartót, bracketet, keretet, vagy aminek hívják.
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asrock B550M steel legend
4.: Processzor típusa?
R5 5600, OC-zva van, 4.7ghz 1,216 volt. A jelenlegi hyper 212 evo nem bír már el vele. De ehhez az is hozzájárul valószínűleg, hogy a házam légáramlása egyenesen nulla. Szeretném 4,8-ig tolni ha meglesz a jobb hűtés, úgy néz ki szilikon lottós a proci, jól bírja a tuningot. A proci max tdpje 65W gyárilag, most 102-106W-ot szív max terhelésen be. Az OC még elég nyers, de majd miután megvan a sallang, finomítani fogom és emelni.
5.: Ramok típusa?
Gskill 2x8gb 3200mhz

Köszönöm!

(#97029) Rowon válasza negasonic (#97028) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Ha 35-40k-t is hajlandó vagy rá költeni, akkor szerintem dobjál rá egy Thermalright Phantom Spiritet.

Szerk.: az SE verzió ennél a boltnál előrendelhető [link] és jobban kijössz az árral is. Inkább ezt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97030) Zamma válasza negasonic (#97028) üzenetére


Zamma
őstag

A Thermalright hűtők kiválóan fogják hozni az elvárt halkságot/hőfokot, ezeket ajánlom:
Peerless Assassin - top kategória
Phantom Spirit - ez az előbbi nagytestvére + 1 hőcsővel (lehet hogy elfogytak...)
Deepcool AG620/AK620 - szintén jó hűtő, de az előzőek jobbak

(#97031) szasanyi válasza Rowon (#97029) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs feltüntetve garanciaidő, nem lehet tudni mikorra lesz meg valamaint erről a pixel-ről korábban több problémát is hallhattunk. Te tudsz valami mást esetleg?

(#97032) Zamma válasza Rowon (#97029) üzenetére


Zamma
őstag

Hiánycikk, a Phantom Spirit, mindet elkapkodták az első szállítmányból... :U
Gari 24 hónap itthon.
Rendelhető, de kb. 2 hónap mire megjön (az előző szállítmány is annyi volt), inkább a német amazonról rendelje meg (5-7 nap) ha a Phantom Spirit lenne a szíve vágya.

[ Szerkesztve ]

(#97037) negasonic válasza Zamma (#97030) üzenetére


negasonic
tag

Köszönöm a segítséget mind a kettőtöknek, phantom spiritet, vagy az assassint megrendelem! <3

(#97039) Zamma válasza negasonic (#97037) üzenetére


Zamma
őstag

Szívesen! ;)

(#97040) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. R7 5800X-et jelenleg egy Hyper 212 hűt ilyen módon:

Szeretnék azonban valami hatékonyabb megoldást de 30e alatt. Gondolkozok 240-es Aio-n és nagyobb tornyon egyaránt. Gondolom az Aio-ról főleg ebben az árban le leszek beszélve viszont ha marad a levegő akkor érdemes-e költeni? Gondolok itt arra hogy adott beállítással Stress testen a képen látható hűtéssel maximum 85 fok úgy hogy a hangja egyáltalán nem zavaró, halk, lehet e arra számítani hogy nyerjek akár legalább -5 fokot és ha igen melyik hűtők az ajánlottak? Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#97041) DravenMoral válasza Barell (#97040) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia. Hűtésben nem vagyok annyira jártas, mint majd a fiúk/lányok, de azt tudom tanácsolni viszont, hogy a ramok fölötti gépház hűtésnek nincs semmi értelme úgy ott, csak negatív hatással van a procihűtőre, mivel elszívja nagymértékben előle a levegőt. Még akkor is sokkal jobb lenne, ha befele fújna.

(#97042) Rowon válasza DravenMoral (#97041) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Egyetértek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97043) Rowon válasza Barell (#97040) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Nem az a lényeg, hogy stressz teszt alatt mekkorák a hőfokok, úgyse arra van a számítógép, hogy stressz tesztetet futtass rajta 0-24. Játék közben jók-e a hőfokok? Ha nagyon max 70 fokig megy fel, akkor jó a hűtő. Ha az fölé megy, akkor lehet gondolkozni valami nagyobb hűtőn.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97044) szasanyi


szasanyi
félisten

Ez volt már? Szép darab lett, de az ára "sem rossz" viszont tesztet még találtam miben lett jobb.

(#97045) Barell válasza DravenMoral (#97041) üzenetére


Barell
senior tag

A 2 ventilátor fent. Nos, ami a proci hűtő mögött van az okádja kifelé a meleget azzal együtt ami függőlegesen van, ami pedig a ramok felett van megy vagy 200rpm-en. Az csak a kitöltés és a világítás miatt van. A ház eleje mesh, 2db Artic P14 tolja be akadály nélkül az 22-24 fokos levegőt. Semmi gond nincs az ellátással. :K

(#97046) DravenMoral válasza Barell (#97045) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Mikor lett pasztázva a proci, és mivel legutoljára? Illetve figyeltél alaposan az átlós visszacsavarozásra, nem feszítetted meg nagyon a csavarokat? Ez mindd fontos tényező amellett, hogy van egy közepes procihűtőd.
De igen, jól mondja rowon, nem stressz teszteket fogsz futtatni napi szinten a gépen, hanem játszol rajta.
Azt írják szaktopicokban, hogy a ryzen 5xxx szériának az sem baj, ha játékok alatt 85fok körül mozognak.
Nyilván célszerű 80fok alatt tartani, ha éveken gondolkozol élattartamban, és a lapnak is jobb, ha nem egy forró tényezőt kell kiszolgálnia állandoan.
Egy szónak is száz a vége, proci igényes játékok alatt 80-85fok alatt legyen a proci.
De én újabb procihűtés előtt inkább undervoltolnám a procit. Ugyan olyan erős marad egy jó beállítással, viszont nyerhetsz vele akár 10-15fokot is.

(#97047) Zamma válasza Rowon (#97043) üzenetére


Zamma
őstag

+1 Maximálisan egyetértek! A sok CB hajkurászástól - az irreális, extrém teszt miatt - már teljesen el van torzúlva az emberek igénye a hűtésre vonatkozóan...
Adott igények mentén terhelés alatt két dolgot kell tudni a hűtésnek: legyen hatékony és halk.
A többi mind a gyártók malmára hajtja a vizet... - akarom mondani a levegőt!

(#97048) Zamma válasza szasanyi (#97044) üzenetére


Zamma
őstag

Őőőőő, ajjajjj... Drágaszág.

(#97049) szasanyi válasza Zamma (#97047) üzenetére


szasanyi
félisten

A Cinebench teszt remek, a célnak pont megfelel csak tudni kell helyén kell kezeln - ami elvileg minden értelmes embernek megy. ;)
Mivel a játékok (játéktól és beállításoktól függően) nem egyformán terhelik a CPU-t , azzal nagyon nehéz (vagy nem is lehetséges) a korrekt összehasonlítás.
A CB pont olyan teszt ami egyforma terhet ró minden CPU-ra, és bár többet mint a játékok zöme de nem irreálisan nagyot. Tükéletesen alkalmas 2 külön rendszerben lévő uo. CPU teljesítményfelvételének, hőtermelésének valamint a hűtésének mérésére és összehaonlítására. Szerintem.

(#97050) Zamma válasza szasanyi (#97049) üzenetére


Zamma
őstag

Azért csak részben adok neked igazat a kérdésben, mert ebbe a "játékba" az alaplap gyártók is beleszólnak...
Arra gondolok hogy ha szándékosan olyan bios beállításokkal kerülnek értékesítre a lapok hogy lehetőleg túlmelegedjen a proci (és annak helyes beállításához több hozzáértés és idő szükséges), akkor ez mindenképp egy torz eredményt hoz, a hűtés hatékonyságának mérése nem sztenderdizálható így.
És még akkor nem is beszéltem a ház alap szellőzéséről továbbá a léghűtés megvalósításáról, a hűtési setupró - azaz milyen helyen milyen ventik vannak használatban.
Szerintem a jó (proci) hűtés az egyén saját optimalizált rendszerére fókuszál, nem lehet sztenderdizálni a sok változó miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.