Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#20001) Krisinto válasza Zolás (#20000) üzenetére


Krisinto
őstag

Esetleg még Alpenföhn Panorama rev.b ami szóba jöhet.(8000ft körül)

[ Szerkesztve ]

(#20002) Qru válasza Ace Ventura (#19998) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, az jól hangzik. :K

#nincsbennetarcsi

(#20003) Zolás válasza Krisinto (#20001) üzenetére


Zolás
addikt

Eddig nem találtam 1156 foglalatosat pedig egész jól néz ki. :O

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20004) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

A gyári Intel hűtőm egy ideje már nagyon hangos, így szeretném lecserélni. A kérdésem az lenne, hogy melyik hűtővel lenne célszerű ezt megtenni, ha a zaj (hangtalanság) és a lehető legalacsonyabb ár a fő szempontok? Nem zavar, ha meleg egy kicsit, de nagyon halk legyen.

Egyéb: megéri 600 ft-ért venni egy új gyári ventit, és azzal hajtani, amíg még elég halk? (Az enyém elég sokáig halk volt, most már 700-as fordulaton is zavaró.)

Van valakinek tapasztalata az Antec P180/182 házzal és a procihűtő magasságával kapcsolatban? Azt tudom, hogy egy Ninja befér, de nem tudom, mekkora hely marad még az oldalsó ajtó felé egy magasabb hűtőnek. Ugyanis az is szóba jött, hogy akkor már kiadok sok pénzt egy fasza hűtőre, de azt megpróbálom passzívan hajtani. (Ninja, Alpenföhn Brocken vagy valamilyen ThermalRight jutott eszembe...)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20005) Krisinto válasza Mauzes (#20004) üzenetére


Krisinto
őstag

Tothgera30-nak is olyan háza van és abban Alpenföhn Matterhorn van!
Én vagy egy Alpenföhn Brocken-t,Scythe Mugen2,Alpenföhn Norwand-ot vennék,azzal már nem lesz gond ha hangtalanságról van szó ;)

(#20006) Henk válasza Mauzes (#20004) üzenetére


Henk
veterán

Ha olcsót akarsz és halk kell akkor freezer 7 pro. Mondjuk ez jóval gyengébb hűtő mint amiket felsoroltál de az ára is töredéke azoknak. Meg alacsonyabb is ez biztos elfér. Ha komolyabb kell akkor írj egy összeghatárt, hogy mennyit szánsz rá.

(#20007) Mauzes válasza Henk (#20006) üzenetére


Mauzes
őstag

Épp az, hogy a lehető legolcsóbb, de nagyon halk hűtő érdekelne. A komolyság nem izgat, a maximum ár az szerintem egy Ninja 2 ára lenne (amitől nincs halkabb, ha passzívan használom). Esetleg várok egy pár Ninja 3 tesztet, bár mintha azon sűrűbbek lennének a lamellák, ami nem kedvez a passzív módnak...

(#20008) whatnot válasza Mauzes (#20004) üzenetére


whatnot
őstag

A zaj a ventin múlik, tehát megteheted azt is, hogy veszel valamilyen bordát és raksz rá egy halk (pl. Coolink Swif2) ventit.

(#20009) Henk válasza Mauzes (#20007) üzenetére


Henk
veterán

Ha van olyan házszellőzésed, hogy elbír egy passzív cpu hűtést akkor jó lehet egy használt Ninja2 (mert az olcsóbb) de lehet olyan aktív hűtőt működtetni ami nem lenne kihallható a gépedből, ellenben a hőfok sokkal jobb lenne. A Ninja3 szerintem tud majd annyit mint a 2 de az induló árát olyan 13k körül saccolom.

(#20010) Savanya


Savanya
addikt

Segítséget kérnék Noctua tulajdonostól aki lga1366-ra használja , de már az újabb fajta lefogatója van hozzá ami jó 1156-ra is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#20011) proci985 válasza Mauzes (#20004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a p182be bemegy a TRUE is, tehát nagyon nem lehet olyan hűtő, ami nem fér be

proci mennyire van húzva? e8x00ások annyira nem melegek, az AC7pro 4k forint magasságában nem rossz vétel. amíg nem pörög nagyon a ventije, addig nem nem hangos.

passzívra pl ott a Thermalright HR01(plus) illetve a vadiúj HR02, de az 10 fölött lesz. illetve a CM Z600, de az nem mindig beszerezhető. a Brockennek sűrűk a lamellái, szóval passzív üzemre nem lesz jó. alapvetően ventis üzemre tervezett hűtőt nem érdemes passzívan használni, mert nem lesznek jók az eredményei.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20012) Qru válasza Mauzes (#20004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ninja 2-nél nem sok jobb passzívüzemre is alkalmas hűtő van. Esetleg a Z600, de az brutál nagy.

#nincsbennetarcsi

(#20013) Zolás válasza Qru (#20012) üzenetére


Zolás
addikt

Esetleeg? Visz mindent :DDD
Bocs ilyenem van és imádom hogy nem kell hozzá ventiket venni amivel zajtalan mert nem kell rá venti :DDD Szóval ez itt a reklám helye ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20014) Krisinto válasza Zolás (#20003) üzenetére


Krisinto
őstag

A rev.b 1156-os :B

(#20015) Zolás válasza Krisinto (#20014) üzenetére


Zolás
addikt

Kerestem pár helyen és nem irják sehol csak a 775öst és az AM2+.
De ha adsz linket magyar boltról ahol írják hálás leszek :R

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20016) Krisinto válasza Zolás (#20015) üzenetére


Krisinto
őstag

Itt írják :))
Én is innen vettem a Norwand-ot

(#20017) Zolás válasza Krisinto (#20016) üzenetére


Zolás
addikt

Na itt nem néztem :B
Ahogy írtam előtte nagyon hálás vagyok :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#20018) Qru válasza Zolás (#20013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát brutál "kis" hűtő az tuti. :)

#nincsbennetarcsi

(#20019) Barell


Barell
senior tag

Üdv. Vélemény érdekelne a Thermaltake Big Typhoon hűtésről. A 14 centis kék ledes ventis verzióról lenne szó. Egy AC 64Pro-t cserélnék le. Csak abban sem vagyok biztos hogy megérné-e meg abban sem hogy beférne-e a házamba. Az AC 64 és a tápom között van 3-4 venti még. De nemtudom azt is eltudom képzelni hogy beférne de potyára nem akarom megvenni. Esetleg ha rakok fel képet gondolom az alapján nemtudja senki sem megmondani...

(#20020) Krisinto válasza Barell (#20019) üzenetére


Krisinto
őstag

Esetleg a ház típusát és,hogy milyen foglalatra lesz,megmondanád,akkor többet tudnánk segíteni. ;)

(#20021) Barell válasza Krisinto (#20020) üzenetére


Barell
senior tag

Öhm, bocsi. :B A ház egy GABA 8062A. És AM3-as foglalatra menne.

(#20022) Krisinto válasza Barell (#20021) üzenetére


Krisinto
őstag

Mennyit szánnál a hűtőre?
Annyira nem jó ez a hűtő sajnos!
Nem sokkal jobb,mint a mostani A.C-d

(#20023) Barell válasza Krisinto (#20022) üzenetére


Barell
senior tag

Hát most levan árazva elég rendesen Ipon-ál is meg PCX-nél is máshol pedig nemnéztem. 5-5.5k körül megy most.

(#20024) Krisinto válasza Barell (#20023) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha már lecseréled,akkor inkább egy CM Hyper 212-re,azzal érzel valami javulást is.
De amúgy a mostani is nagyon jó szerintem.

(#20025) Barell


Barell
senior tag

Nah közben méregetek. Az AC hossza 10 centi míg a Typh-é 15-15.5. A táptól lefelé majdnem 4 centi hely van és a hűtősöl lefelé csak 1.5 centivel lóg túl a 15.5-ös hossz. Tehát gyakorlatilag mégiscsak elkéne férnie. Mégha nagyon ki is van centizve.

Kép lemaradt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20026) Barell válasza Krisinto (#20024) üzenetére


Barell
senior tag

És abból pontosan melyiket? Van a sima 212 meg a 212 plus. Vagy én néztem el valamit?

(#20027) Krisinto válasza Barell (#20025) üzenetére


Krisinto
őstag

Amint néztem a mostani hűtőd és amit vennél kb egy árban van.
Hőfokok meg nem nagyon javulnának...sőt
Hiába van rajta 14-es venti, az A.C-n jobban szellőznek a bordák.

Helyedben tápot vennék,nem hűtőt

szerk:
212 plusnak azt hiszem simább a talpa,ami jobb hővezetést biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#20028) Barell válasza Krisinto (#20027) üzenetére


Barell
senior tag

Táppal nemtudom mi legyen a helyzet. Olvastam róla rosszakat. 1 éve van meg probléma még nemvolt vele. De lehet lecserélem. Tuningban számítana valamit hogyha mondjuk egy 450-es Chieftec-et raknék be?

A hűtőn meg elgondolkozom még. De akkor lehet marad az AC.

(#20029) Krisinto válasza Barell (#20028) üzenetére


Krisinto
őstag

Itt olvasgass,majd kérdezz,ez nem ebbe a topicba tartozik. :R

(#20030) scream válasza Barell (#20028) üzenetére


scream
veterán

Csak annyiban lehetne jobb,hogy valószínűleg jobb hatásfokkal rendelkezik a Chieftec,mint a mostani ... azzal biztosabb ,nyugodtabb lehetnél,hogy nem vágja haza a konfigodat ...

szerintem keresd fel kérdéseddel a megfelelő topicot :K

szerk. : beelőztek ...

[ Szerkesztve ]

(#20031) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok,

Nemi segitseget kernek mert hiaba olvasom a topicot nem tudok valasztani. Negymagositott Phenom II 555 BE re keresek valami jo hutot nem tul dragan. Alaplap Asrock 785GXH tuning minimalis lesz fesz emeles nelkul. Jelenleg egy CM TX3 huti a procit de van hangja igy valami csendesebb megoldast keresek. Magas hutobordas ramok miatt a TX3 a hatlap felol fuja a levegot mert mashogy nem fer el kb fel centit log ra a processzor feloli elso RAM ra. (osszes slot tele 4x2GB) Mit ajanlotok ami alatt elfernek a RAM ok csendes es huteni is tud. Arban 8k korul gondoltam.

Koszi

(#20032) Krisinto válasza YceBear (#20031) üzenetére


Krisinto
őstag

Mennyire magasak azok a hűtőbordák?
ha normális hűtő kell akkor:[link]
De nem tudom,hogy befér-e a ramok miatt.

(#20033) Qru válasza YceBear (#20031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CM Hyper 212+ pl. Elvileg ha a ventit alatt elkéne férni a magasított bordás ramoknak is.

De ha tutira akarsz menni akkor Coolink Corator DS, igaz drágább de cserébe egy kvázi csúcshűtőt kapsz, rendes halk ventivel.

Kép

#nincsbennetarcsi

(#20034) Henk válasza Qru (#20033) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem a Corator nem fér el nála, ha a tx3-ra is csak hátra fér fel a venti a sok ram miatt akkor a Coolink be sem fér. Amd-n nagyon közel van a cpu a ramokhoz ráadásul nála meg az összes slot-ban van magas ram, legrosszabb párosítás.

(#20035) YceBear válasza Krisinto (#20032) üzenetére


YceBear
tag

Valami Kingmax DDR3 1600Mhz ennyit tudok rola. RAM -ok bordaja ugy 1 - 1.5 cm el feljebb van mint a huto alja Venti kb 2 mm el nyulna be a RAM ok fole. Ha van valami normalis darab amire akar "szivomodban" is fel lehet tenni a ventilatort + csendben es halkan is hut az is jo.

[ Szerkesztve ]

(#20036) YceBear válasza Qru (#20033) üzenetére


YceBear
tag

Szemre ennel picit magasabbak a bordak + ahogy nezem nalad is belog 1 slot fole. Igy ez nem nez ki nyeronek

(#20037) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
lenne a mostani konfigurációm (adatlapomon megtekinthetitek) és szeretnék a processzornál a gyári hűtőt lecserélni, viszont Spire házam van és az oldalán van egy 12cm-es ventilátor mely, belóg a CPU főlé. Ezért nem tudok ~5-6cm magasabb hűtőt beépíteni. Kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e ajánlani vmi jó hűtőt amit érdemes megvenni (tuninghoz is elég lenne) és be is férne?

Válaszokat köszönöm...

(#20038) Henk válasza Regirck (#20037) üzenetére


Henk
veterán

A teljes magassága lehet 5-6 cm vagy a gyárinál lehet annyival magasabb? Mert ha a teljes magassága lehet ennyi akkor nem igazán fogsz ilyen hűtőt találni, főleg ami jó meg a tuningot is bírja. Mindenesetre lehet többre mennél azzal ha az oldalsó ventit kivennéd, nyernél vele 25mm-t. De jó lenne tudni a ház méreteit vagy legalább, hogy mekkora hűtő fér el.

(#20039) Regirck válasza Henk (#20038) üzenetére


Regirck
senior tag

http://www.spirecoolers.com/main/product_detail.asp?ProdID=600

Ebbe a házba kellene?

http://www.marketonline.ro/carcase/carcasa-spire-blackfin

Itt a 4. képen látszik, hogy milyen "vákumcső" van ott mely nem enged sok helyett. Gondolkodtam azon is, hogy a proceszzor felöli oldalt levágnám. Ötletek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#20040) Regirck


Regirck
senior tag

Maximum 10cm-re emelkedhet ki, most mértem meg. Mit ajánlotok ami kb 10cm magas?

(#20041) Regirck


Regirck
senior tag

Artic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2 (Intel)-t néztem ki, mely sztem épp, hogy beférne.

(#20042) Henk válasza Regirck (#20041) üzenetére


Henk
veterán

A freezer 7 pro 126,5 mm magas az a 10 cm-be nem férne be másrész egy alsó kategóriás hűtő. Quad-ra nem annyira előnyös, tuningal meg pláne nem. A helyedben az oldalsó ventit teljesen kivenném nem csak a tölcsért. A külső borítást meg visszafogatod, hogy esztétikus legyen és veszel bele egy normális álló hűtőt. Amúgy 10 cm alatti hűtők csak fekvőben vannak, de ilyen alacsonyban nagyon gyenge teljesítményűek.

(#20043) Regirck válasza Henk (#20042) üzenetére


Regirck
senior tag

A tölcsért biztos, hogy lefogom szedni, hogy beférjen vmi értelmes hűtő.
Amúgy milyet ajánlasz, rá?
Tuning az nem a nonszensz határú lenne, hanem mondjuk 3200Mhz-nél már megálnék.

(#20044) Henk válasza Regirck (#20043) üzenetére


Henk
veterán

Hát nehéz lenne bármit is ajánlani mert még mindig nem tudom mekkora fér be, de én legalább egy hyper 212+-ot vagy Xigmatek S1283-at vennék. Viszont ezek 160mm magasak, mint a legtöbb valamirevaló álló hűtő. Ennél alacsonyabbak a freezer 7 pro vagy freezer xtreme vagy a fekvők közül a Scythe Kama Cross. A fekvő hűtők gyengébb teljesítményűek emellett még drágábbak is így ha nem muszáj nem javaslom ezeket.

(#20045) Regirck válasza Henk (#20044) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm segítséged,
az próbálom meg, hogy a tölcsért kiszedem, viszonta venntillátort benthagyom és allá egy AC Freezer 7 Pro beszerelek.
Sztem így jó lesz, hisz egyből a procihűtőre nyomja a levegőt, így sztem elég egy Freezer 7 Pro. Meg a tuning amennyit szeretnék azt sírva, de a gyári is vinné.

Még egy fontos kérdés, hűtőpasztát az vennem kell, vagy előre odavann kenve a procihűtő aljára, mint a gyári hűtőnél? Ha vennem kell akkor bármilyen szóba jóhet?

(#20046) Krisinto válasza Regirck (#20045) üzenetére


Krisinto
őstag

Pasztát általában adnak 1 tubussal a proci hűtőhöz.
De ha nem,akkor valami szürke színű pasztát vegyél,mert sokat nem javulna,ha 1000ft-ért vennél pasztát(max 1-3fok)

(#20047) Henk válasza Regirck (#20045) üzenetére


Henk
veterán

Ha az oldalsó venti a freezer 7 tetejére nyomja a levegőt az a hűtés szempontjából semmit nem segít, főleg ha elfér alatta a kinézett cpu hűtő. Ha valamennyivel elé fújna akkor még lehetne gyakorlati haszna de nekem az a véleményem, hogy egy előről-hátra szellőztetett ház meg egy normális cpu hűtő sokkal jobb ereményre képes mint egy olyan rendszer ahol egy csomó irányból jön a légáramlat aztán kevereg a házban. Az is létező probléma, hogy az oldallapon lévő venti rázza az oldallapot és zajos tőle a gép, meg erősebb szélzajt is szokott produkálni ez a megoldás.
A freezer 7 pro-n gyárilag szokott lenni MX2 paszta ami egy nagyon jó minőség, másfelől viszont nem vagyok híve az előre felkent pasztának mert szárad időközben meg annyi amennyi. Én minden esetben szoktam külön venni pasztát és azt használom.

(#20048) Regirck válasza Henk (#20047) üzenetére


Regirck
senior tag

Mivel 12cm oldal venti van, ezért rá és elé is fújja a levegőt az északi hídra, sztem jó lesz.

Azért nagyon köszönöm a segítségeteket!!

(#20049) pánikrum válasza Regirck (#20043) üzenetére


pánikrum
csendes tag

A tölcsért mindenképp tanácsos kivenni, mert a Henk által leírt indokokon túlmenően ez gyakorlatilag pont a hátsó kipufogó venti elé lóg be, aminek eredményeképp a hátsó ventillátornak "körül kell szívnia" a tölcsér palástfelületét, ami az egyenletes légáramlatot egyértelműen akadályozza.

A fényképeken látható ház kialakítás véleményem szerint a vízszintes irányú keresztöblítést igényli.

Ezek alapján én tehát:

1. drasztikusabb lennék, azaz nemcsak kivenném az oldalsó ventit, de a nyílást le is fedném belülről (egyszerűen kitakarnám)
2. álló CPU hűtőt szerelnék be vizszintes átöblítésnek megfelelő irányítottsággal, azaz a CPU hűtőn lévő venti a hátlapi ventillátor felé fújja a levegőt
3. az 5 1/4-es rack keretekbe betennék egy álló 120-as befúvót (sajnos 3 helyet foglal, de a legfelső elég az optikai meghajtónak)
4. ha még nincs, akkor a HDD keret elé is tennék szintén egy 120-as befúvót

A méretezés pedig az össz. bemenő térfogatáram=össz. kimenő térfogatáram elv alapján (így nem lesz sem "felpumpált", sem pedig vákumolt a ház):

A két előlapi ventillátorból a HDD keret előttinek egy kisebb fordulatút (mondjuk 800), az 5.25-ös rack-kekbe beépítettnek egy nagyobbat (1200) választanék A hátlapi kipufogó térfogatáramát pedig annak függvényében határoznám meg, hogy az előlapi összből kivonnám a tápventi szállítást meg még valamennyi ráhagyást a video kártyának is. Így "érzésből" 1500 tűnik majd jónak, de ez kísérletezést igényelhet. Ha nem szükséges a viszonylag magas levegő áramlási sebesség (ami a CPU hűtőventi mindenkori fordulatszámának függvénye, vagy esetleg a ventillátor nagyobb zajkibocsátása indokolja), ezekben az esetekben a fordulatok arányosan csökkenthetők (pl.: 500-800-1200)

[ Szerkesztve ]

(#20050) sagvary


sagvary
aktív tag

Olcsó és csendes hűtőt érdemes venni, és kicserélni, ha már nem csendes. Persze ez csak tuning nélküli eseten lehet igaz. Az intelnek pl igen halk a gyári ventillátora. Tuninghoz meg leginkább vízhűtés kellene.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.