Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#74001) Hunork


Hunork
veterán

Remélem nem leszek illetlen, csak megjegyzem itten: AC Freezer 13 hűtőm még mindig remekül szuperál, igaz, most került új házikóba minden (Raijintek Aeneas), ami tovább javított minden értéken. Jelenleg 35%-on indul a venti, és Idle 28-32 fok az i5-6600, terhelés alatt sem megy soha 56-60 fok fölé. És mindez egy panelház 10. emeltén. :)) Persze BIOS-ban skálázva van beállítva minden. Csak gondoltam, megosztom...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#74002) Jack Oneill válasza Hunork (#74001) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szia! Nekem is ilyen hutom lett par napja es nagyon meg vagyok vele elegedve. Durvan 10 fokkal alacsonyabb a hofok,mint a gyarival. Ami fura,az a szamomra kicsit magas fordulatszam. Alapon 1600 koruli rpm es terhelve 1800 koruli rpm. Lehet a haz az oka( Cooler Master Elite Knight 350) Nem hangos egyaltalan. De elnezve a linkelt oldalon ez meg alacsony is
[link]

Biosban egyebkent standard beallitason van.

[ Szerkesztve ]

(#74003) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#74002) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nincs itt semmi baj. Most lehűlt a lakás 24 fokra. Rögtön 1300-1400 rpm lett a fordulatszám. Ha erre még egy házventivel is rásegítenék, szerintem még alacsonyabb lenne.

(#74004) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Lehet, nem ide tartozik, de erről mi a véleményetek?

Antec TrueQuiet Pro 120mm A házba szerelném be.

(#74005) szasanyi válasza Jack Oneill (#74004) üzenetére


szasanyi
félisten

Inkább ide tartozik ez a téma: [link]

(#74006) Jack Oneill válasza szasanyi (#74005) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Rendben, köszönöm :)

(#74007) jim bcs válasza oke (#73998) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#73998) oke
Az a hűtő annyit tud mint a gyári így nincs min csodálkozni. Ennyi pénzért ezek ->
ID-Cooling IS-50
Scythe Tatsumi Type I
Alpenföhn Silvretta

(#73999) Apollo_21
Az egy jó hűtő, nagyon nem lőttél mellé.

(#74005) szasanyi
Köszi, hogy átirányítottad :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74008) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

GKC2 hűtőt érdemes lehet felrakni LGA1151-re, listában benne van, de azért na, ez egy 2013-as termék és olvastam az oldalsávban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#74009) szasanyi válasza -FLY-> (#74008) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem a foglalat típusa a lényeg hanem, hogy milyen CPU hűtését kell ellátnia tehát ezt is mondd. Aztán az sem mind1, hogy ez már meg van vagy most tervezel venni (mert utóbbi esetben lehet, hogy más alternatíva jobb lesz).

(#74010) jim bcs válasza -FLY-> (#74008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha tetszik és más nem jöhet szóba nálad akkor igen, ha X-ért van jobb akkor természetesen mást fogok ajánlani. Addig viszont az összefoglaló kérdései a mérvadóak ->

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74011) -FLY->


-FLY->
őstag

A kérdésem afelé irányult, hogy normális felszerelés mellett van e esély arra, hogy tönkre vágja az amúgy is érzékeny skylake processzorokat? Kell-e másik csavarokat kérnem a supptol, ha simán is benne van egy kifutott hűtőnek a leírásában az 1151 támogatás? Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. Több mint 3 éve megvan, többfelé járt, de utálom szerelni, amúgy nagyon patent, szvsz minden gyári beállításon működő processzorral boldogul.

(#74012) oke válasza jim bcs (#74007) üzenetére


oke
senior tag

Köszi! Esetleg 12 cm-es is szóba jöhet?

Ezt néztem estleg:
raijintek-themis

esetleg ez, bár ez már 10 e felett van:
be-quiet-pure-rock

Ezek jól lennének új tíousu procikhoz is, ha esetleg cserére kerül sor?

[ Szerkesztve ]

(#74013) jim bcs válasza -FLY-> (#74011) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74011) -FLY->
Így már máshogy fest, nézd meg, hogy meg tudod-e szépen húzni a bordát, ha nem akkor kérj csavarszettet a supporttól.

(#74012) oke
163mm-ig gazdálkodhatsz, az új kiszemelt mellé ez is mehet ->
Deepcool Gammaxx 300
Ha a keretbe belefér akkor a legjobb választás a be quiet! Pure Rock

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74014) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Gyári hűtőt cserélném, de nagyon szűkösnek érzem a helyet, látatlanban nem mernék venni, ezért a tapasztaltabb fórumtagokhoz fordulnék segítségért.

Keret: ~15k
Ház: Lancool K58 --> 214 mm széles a ház
Lap: supermicro X8SAX rev 2.0 --> a chipset borda elég magas és közel van a foglalathoz (kép alább)
CPU: i7 950 (LGA1366)
Ram: low profilos - CML8GX3M2A1600C9
A lényeg, hogy halk legyen, tartsa hűvösen a cput alap frekin, de később lehet hogy tuning is szóba jön

mi férne be ide?

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#74015) Hunork válasza Jack Oneill (#74002) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Valóban halk. :K De a fordulatot BIOS-ból állítsd be, és akkor nem lesz olyan magas az alapfordulat. Nálam 1300-1400 körül jár többnyire, és csak nagy terhelés esetén kúszik fel 1600-1800-ra.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#74016) Pixx96 válasza Hunork (#74015) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Alaplapom as z77 fatality professional

ramok kingston hyperx beast (magas ramok)

Melyik lenne jobb hűtés illetve melyik férne el a ramoktól? cél 4,5ghz 2600k

ARCTIC FREEZER I30

vagy

Zero Infinity Free Flow+ (gondolom ennél az első venti nem menne fel.)

Szerintetek?

(#74017) jim bcs válasza AXisBOLD (#74014) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74014) AXisBOLD
Ebben az esetben célszerű megmérni a processzor kupak teteje és a ház váza közötti távolságot a magasság behatárolása miatt, félig vakon nem tudok ajánlani. A noctua venti külső ház váz felőli széle jó is magasság tetőnek.

(#74016) Pixx96
Új hsz.-t ítj, ne a kollégának válaszolj kérdéssel.
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
A pontos ajánláshoz ezeket szeretnénk kérni!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74018) AXisBOLD válasza jim bcs (#74017) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

16 cm a kupaktól a Noctua venti oldaláig, +- 1-2 mm, mivel nem volt teljesen vízszintben a colstok, de az úgy is beljebb van mint a ház oldala.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#74019) Jack Oneill válasza Hunork (#74015) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem a fo problema nalam a hazba juttatott friss levego mennyisege. 1 db elolapi venti van csak,most fogok meg egy oldalsot beszerelni. Egyebkent most lehult a szoba,igy mar mindjart 1400-on porgott.

(#74020) HoaryFox válasza AXisBOLD (#74018) üzenetére


HoaryFox
őstag

Egy Be Quiet! Pure Rock szerintem neked is bevállna. Nekem a gyári hűtéshez képest -10 °C alapjáraton. Halk, jól elviszi a hőt :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#74021) Pixx96


Pixx96
aktív tag

1. 9 ezer használtan vagy új (inkább használt)
2. Asztalon van a gép szóval nincs ház
3.AsRock Z77 Professional Fatality
4. i7 2600k 4,5g or 4g
5. Kingston 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz KHX16C9T3K2/16X

Tessék :R :R De le írtam melyik két hűtést szeretném ac i30 vagy a zero Infinity Free Flow+ csak ramok végett és a hűtési teljesítményre vagyok kíváncsi.. :DD

(#74022) AXisBOLD válasza HoaryFox (#74020) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nagyon nézegetem ezt a márkát én is :K

Be Quiet! Pure Rock Slim-et konkrétan, de nem tudom mit tudhat.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#74023) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#74022) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Shadow Rock Slim :B

Aurea mediocritas

(#74024) jim bcs válasza AXisBOLD (#74018) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74018) (#74022) (#74023) AXisBOLD
Elég a kisebbik is -> be quiet! Pure Rock

(#74021) Pixx96
Alpenföhn Brocken
Scythe Mugen 4

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74025) Draz04


Draz04
csendes újonc

I5 2500K OC-ra milyen hűtő lenne a megfelelő?
ASRock Z77 Extreme3 Alaplap.

(#74026) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Azt meg tudná mondani valaki, hogy amikor figyelem a processzor hűtő hatásfokát, akkor mégis melyik értéket kell nézni az AIDA 64-ben? Látom az érzékelők résznél a CPU értéket, de alatta van még a magok hőmérséklete is, ami pl terhelés alatt jócskán eltér (magasabb) a cpu értékétől.

(#74027) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#74026) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Okés, mielőtt elküldenétek, megtaláltam az AIDA 64 topikot :)

[ Szerkesztve ]

(#74028) jim bcs válasza Draz04 (#74025) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74025) Draz04
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
A pontos ajánláshoz ezeket szeretnénk kérni!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?

(#74026) (#74027) Jack Oneill
Ámen :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74029) AXisBOLD válasza jim bcs (#74024) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx, igaz! a Shadow magassága már necces lenne.

Aurea mediocritas

(#74030) paja_falcon


paja_falcon
csendes tag

Sziasztok!

i5-3550 procimon haldoklik a gyári hűtő, mit ajánlotok helyette?

-Ár: max 7000 Ft
-nincs és nem is lesz OC
-Ház: Xigmatek Asgard
-Alaplap: P8H61 R2.0 alaplap
-RAM: Kingston HyperX Fury Black Series CL10 Kit (2x8GB) (HX318C10FBK2/16)
-játszás, CAD megy rajta viszonylag gyakran

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#74031) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Csókolomsziasztok!

Gépfejlesztés előtt állok, viszont sajna lévén életemben soha semmit nem tuningoltam, külön CPU hűtőkre se volt szükségem, így olyan szinten alma vagyok ehhez a témához, hogy még az összefoglaló olvasása után se igazán sikerült megszülnöm, milyen hűtő kéne nekem (de azt legalább már megtudtam, hogy a pasztát hogy kenjem majd rá :D). Ennek következtében "max árat" se nagyon tudok mondani, értelemszerűen nem akarok 20 ropit erre költeni, de azt se akarom hogy túl alacsony árat szabok meg, és végén valami "gagyit" veszek rá, ami aztán nem lesz elég. Ami fix az az hogy NEM vízhűtést akarok rá.

Szóval...
Ház: Cooler Master Elite Knight K350 (honlap szerint 148.5mm-ig támogat CPU hűtőt)
CPU: i5-6600K (lesz majd)
Alaplap: ASUS Z170-A (lesz majd, valszeg)
RAM: 2x8GB 2666MHz Corsair Vengeance LPX Black CL16 (lesz majd, valszeg, esetleg magasabb alapórajelű)

Tuning lesz, eleve ezért akarok rá külön hűtőt venni. Aztat mondták CPU-s fórumozók, hogy olyan 4,5GHz-ra kell majd kb felhúznom a procit ahhoz, hogy kihajtsa a kiszemelt VGA-t (GTX1070). A zaj nekem másodlagos szempont, de persze azért lehetőleg ne visítós legyen, volt már olyanom (~10 éve, pofás, de szó szerint visító Thermaltake darab), kihíbírom, de nem preferált. :D

Válaszokat előre is köszönöm!

There is no war. Only the harvest.

(#74032) Draz04


Draz04
csendes újonc

10.000 Ft környékén, +- 5.000Ft

Ház: Corsair Carbide (SPEC-01)
Alaplap: Asrock Z77 Extreme3
CPU: i5 2500K OC 4,5
RAM: Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz

(#74033) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

A tervezett új gépemhez szeretnék segítséget kérni a CPU hűtő kiválasztásához.

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
kb 20k

2. Milyen házba kerül?
Chieftec BA02BBB toronyház, 160mm-ig befér

3. Milyen alaplapra lesz?
GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3

4. Processzor típusa?
INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151, nincs tervezve tunning

5. Ramok típusa?
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT, tudtommal ez low profile típus

A jelenlegi gépben a Xigmatek Red Scorpion CPU hűtő 159 mm magas. A hűtő hátlapi kerete felől kellett meghúzni a csavarokat, ami nagyon körülményessé tette a szerelést. Ilyet nem akarok még egyszer, az ilyen szerelésű hűtők kizárva. Sajnos a BE QUIET! hűtök emiatt kiestek. Mivel a Chieftec BA02BBB toronyház nem alsó tápos, így a hűtőnél az is fontos szempont, hogy ne a tápba tolja a levegőt, hanem a memória modulok irányából a hátsó ház ventilátor felé. Szerintem az is jó lenne, ha a hűtő ventilátora az esetleges meghibásodás esetén könnyen cserélhető lenne. Sajnos pl. a közkedvelt COOLERMASTER Hyper 212 EVO nem ilyen. Garancia lejárta utáni ventilátor meghibásodás esetén ezeknél mit lehet tenni?

Köszönöm előre is mindenki segítségét!

Üdv, gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#74034) CorrectorHUN


CorrectorHUN
csendes tag

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
Szeretnék 10000 Ft alatt maradni.
2. Milyen házba kerül?
XDL Basic X-01
Elvileg ez a típusa, de legalábbis googleön a megfelelő házat dobja ki erre a keresésre.
3. Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte F2A55M-DS2 rev 3.0
4. Processzor típusa?
AMD A8-5600K
5. Ramok típusa?
Hyperx HX318C10FWK2/8
Itt egy prospektus-valami, hogy ne kelljen keresgélni, a második oldalon a méretek :D
http://www.kingston.com/dataSheets/HX318C10FWK2_8.pdf

Szeretnék valami jobbat, mint a gyári, mert az nem túl jó, hogy a legkisebb terhelésre 100 fokra melegszik, alapon is 60 fok körül szokott lenni, és ezt szeretném lecsökkenteni, amennyire csak lehet.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#74035) core i7


core i7
addikt

Sziasztok
Egy kérdés
Melyik A leghatásosabb paszta amely mindet veri előre is köszönöm :R
Ár mind1

[ Szerkesztve ]

(#74036) Hunork válasza core i7 (#74035) üzenetére


Hunork
veterán

Én erre esküszöm, mert használom, és valóban több fokkal hűvösebb a CPU / GPU: Arctic Cooling MX-4 vagy MX-2
Ez sem rossz: Xilence X5 High Performance, Xigmatek XI-3 HDT (ezt is használtam), Antec Formula 6.
Ezek a legdrágábbak, és többnyire tesztgyőztesek: Thermal Grizzly Aeronaut, Az űber: Thermal Grizzly Hydronaut.
De itt egy részletes teszt, hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#74037) gjohnny


gjohnny
tag

Már nem tudom szerkeszteni az előző írásomat [#74033]. A hűtő tanácsnál még az lenne a kérésem, hogy olyan legyen a hűtő, amely a "https://prohardver.hu/hir/vegzetesen_meghajolhatnak_intel_skylake_cpu.html" cikkben közölt probléma alapján is megfelelő. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#74038) core i7 válasza Hunork (#74036) üzenetére


core i7
addikt

Én is MX4-et használok azért kérdeztem ,hogy melyik a legjobb de ezek szerint a liquid & a grizli :)

[ Szerkesztve ]

(#74039) jim bcs válasza paja_falcon (#74030) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74030) paja_falcon
Raijintek Themis
Scythe Tatsumi Type I
Scythe Tatsumi SCTTM-1000B

(#74031) xPraetoriaNx
Én előbb házat cserélnék olyanra, ahová legalább egy 150-155mm-es hűtő befér. ~12k körül már lesz olyan hűtő ami jó, a maradék 8k-t tedd hozzá az új házhoz.

(#74032) Draz04
A 150mm az necces, új ház így gondolom nem lesz csere ->
Alpenföhn Brocken ECO
Cryorig H7
Thermaltake Frio Silent 12

(#74033) (#74037) gjohnny
be quiet! Pure Rock és megnyugtatlak, hogy minden jobb hűtő csavaros, ha nem értesz hozzá kérj meg valakit aki felrakja.
Ha a garancia lejárt akkor saját pénzedből veszel rá egy másik ventit, mást nem tudsz tenni. A műanyag venti felfogatós hűtők nem tudom mióta közkedveltek, nálam sose voltak azok és nem is lesznek benne az összefoglalóban. Egy ilyen konfighoz én nem fogok push pines hűtőt ajánlani, vétek lenne.

(#74034) CorrectorHUN
Házcsere nem ártana, a prospektus felesleges, nem ma kezdtem és következőleg legalább linkesítsd ->
ID-Cooling IS-50, Cooler Master GeminII M4

(#74035) core i7
Thermal Grizzly Kryonaut / Hydronaut

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74040) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok most jutottam odáig hogy lecserélnéma proci hütöm ez is torony csak két 9 centis ventivel a 4,3 ghzes fx 6300 am nyáron 60-62 fok volt max de szeretném még huzni az lenne a kérdésem hogy melyik lenne jo választás ezek közül!? Magas ramjaim vannak ezek elférnének mellettük??? Válaszotokat nagyon szépen köszönöm előre is igazábol ez a 15 ezres forint a keret ezt nem szeretném átlépni! Más lehetőségeket is szivesen meghallgatok!
https://www.pcx.hu/scythe-mugen-max-processzor-huto-082990

https://www.pcx.hu/alpenfohn-brocken-2-processzor-huto-790096

(#74041) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Bitfenix Phenom házba (CPU hűtő max 160 mm), i5-6600K- procira és (valószínűleg) Asus Z170M-Plus lapra szeretnénk egy BQ Pure Rock hűtőt. Csak sufni tuning lesz. A RAM-ok viszont magasabbak (44 mm), mint ami a BQ PR alá beférne (~35 mm). Eddig azt hittem, hogy az lesz a kérdésem, hogy belóg-e az első RAM slot fölé, de most megnéztem alaposabban, inkább az a kérdésem, hogy a második fölé belóg-e? Lehet, hogy kisebb ramok kerülnek bele mégis, de ha tudtok olyan hűtőt, ami megfelelne a fenti feltételeknek, annak nagyon örülnék. Előny, ha nem kerül kétszer annyiba és legalább olyan jól hűt, mint a BQ PR. Előre is kössz!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#74042) gjohnny válasza jim bcs (#74039) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi szépen jim bcs! Ezt fogom venni. Megnéztem az install video-t, egyszerűnek látszik a felrakás is.

(#74043) jim bcs válasza rantotthusi (#74040) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74040) rantotthusi
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
A pontos ajánláshoz ezeket szeretnénk kérni!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?

(#74041) Sebaj Fóbiás
Dual kit esetén semmi akadálya, az elsődleges slotok a cpu toktól távolabbiak.

(#74042) gjohnny
Nem kell tőle betojni :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74044) oke válasza jim bcs (#74013) üzenetére


oke
senior tag

Szerinted be lehet rakni a be quite pure rock hűtőt a házamba? Nem látom, hogy lenne hely a felfogatásnak a hátlapon:

cooler master elite 331

(#74045) xPraetoriaNx válasza jim bcs (#74039) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Köszönöm a választ, de megkérdezhetem, milyen hűtőt javasolnál? Ha már emiatt új ház vásárlását is ajánlottad akkor jó lenne tudni "minek kéne beleférnie" :D

There is no war. Only the harvest.

(#74046) jim bcs válasza oke (#74044) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#74044) oke
Milyen hátlapon? Az alaplapra fogatod nem a házra! Ki kell szedni az alaplapot hozzá mert a házban az alaplapi tálca nincs gyárilag kivágva cpu hűtő cseréhez.

(#74045) xPraetoriaNx
be quiet! Pure Rock (155mm)
Zalman CNPS10X Performa Plus (151mm)
Thermalright Macho 120 SBM (150.15mm)
Alpenföhn Brocken ECO (150mm)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74047) Sebaj Fóbiás válasza jim bcs (#74043) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Szuper, köszi, akkor nincs para. :R (Jó korán keltél... volt arany? :) )

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#74048) jim bcs válasza Sebaj Fóbiás (#74047) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem volt arany, kár volt felkelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#74049) oke válasza jim bcs (#74046) üzenetére


oke
senior tag

Erre gondoltam, hogy megúszom e ezt a lépést. De akkor nem :(

(#74050) Freddzger


Freddzger
csendes tag

Sziasztok!

Kb 10-15ezerig (ha sokkal olcsóbb, az sem baj!) keresnék új (tehát nem használt) hűtőt. Lényeg, hogy halk legyen.

Fractal Design Define R4-be kerül, MSI B150M Mortar vagy Bazooka (még kérdeses), i5 6500 és valószínűleg Kingston HyperX Fury ramok fölé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.