Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#62001) RazoR válasza RazoR (#61996) üzenetére


RazoR
veterán

Valaki tudna mondani valamit? Jó, nem jó, hülyeség....

(#62002) oravecz56 válasza RazoR (#62001) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Ha már lecseréled a ventiket ezek nagyon jok(2 Corsair SP120 Quiet Edition PWM)de akkor szerintem 2db 14-esre cseréld és nagyobb légnyomásura pl:Akasa viper 140 vagy termálrght TY-143 -ra ,szerintem.Igaz hangolabb lessz de javul a hütés egy kicsit.Én most csréltem BDRP2-őn 3db 14 -re kicsit hangosabb da valamivel jobb lett a hütés 4.8Gh-en.

Egyébként igazad van ezek egyforma teljesitményüek mind a 3 fajta de akkor már 3-at tegyél fel bármrjikből és 14-est tőbb a légszállitás pl:a termálrght TY-143 -nál a legtőbb Akasa viper 140mm utánna.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#62003) Habugi válasza oravecz56 (#62002) üzenetére


Habugi
addikt

Extreme OC fanatikusoknak jól jöhet a TY-143as, de mindennapi használatra átlag usernek én semmiképp nem ajánlanám, legyen bármilyen jó alaplapi vezérlés. :N

Ezt mint IB-E Extreme tulajdonos mondom, IBT/CPU benchek alá tök jó móka a 2500as rpm, de napi használathoz/játékhoz tök fölösleges. Softveresen vezérlem, hogy ne mehessen 1400rpm fölé mert nagyon agresszívan kezeli a lapom, 60fokos sincs a CPU de már 1800-2000rpm-en megy a két vadállat.

Amíg be nem szereltem, az elmúlt 10-15évben számítógép házból még olyan hangot nem hallottam amit ezek lerendeznek 2000es fordulatszám fölött, talán az elképesztő a legjobb szó rá. :K
Sokan "hangorkánnak" becézik.. ;] ---> [link]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62004) oravecz56 válasza Habugi (#62003) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Gondolom a forumtárs a cserét azért kérdezte mert egy kicsit huzni szeretné a cpu-t 4.8 GB felé és hüteni szeretné valahogy egy kicsit jobban.

Hát igen valamit engedni kell a jobb léghütés érdekében ez a hang orkán az eggyik.Az akasa viper nemveszéjes azt tettem föl.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#62005) newbie132 válasza Speed® (#62000) üzenetére


newbie132
újonc

Utánanéztem azoknak, amiket mondtál, viszont ezeknek az ára jóval 10 ezer forint felett van, ami nekem már sok. Így ezt a kettőt néztem ki:

CM Hyper T4

CM Hyper TX3

Vélemény?

A magasság egyébként nem számít, mert az oldala mindig le van véve, és kétlem, hogy olyan sokkal lógna ki a házból egy nagyobb hűtő. :)

(#62006) RazoR válasza oravecz56 (#62002) üzenetére


RazoR
veterán

A csere egyrész esztétika (egységes corsair ventik a gépben) másrész a pwm. Asus ROG Crosshair IV Formula lapom van és minden venticsatlakozó 4 tűs rajta. Azért gondoltam arra, hogy lecserélem a Noctuákat 2-3 db sp quiet edition pwm-re. Akkor nyugodt szívvel megtehetem gondolom?!

(#62007) Speed® válasza newbie132 (#62005) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha boltban nézelődsz, persze..aprón viszont jóval olcsóbb minden.
Én pl. ezt nézném ki..olcsó és korrektül hűt, +nem néz ki rosszul.

TX3 elvérzik komolyabb terhelésnél, ill. bírja, de nem halk.
T4 már jobb, bár a rögzítője egy kalap fosch, lötyögős :o

(#62008) Habugi válasza oravecz56 (#62004) üzenetére


Habugi
addikt

Pár hete (mióta megvan a SilverArrow..), magam is 5Ghz-en vagyok 24/7, 1.5V-on.

Így, hogy nem engedem őket 1400rpm fölé, vígan megmarad több órás játék közben is 60fok környékén a kis 8320as, jórészt alatta. Azért említettem csak az extreme oc-t, mert tudom magamról, hogy időről időre hajlamos vagyok rá (ezért is vettem a TY-143asokkal szerelt verziót nem a simát). Cinebench, 10körös IBT VH és egyebek mellé így nyáron nagyon is jóljön a 2500as rpm szóse róla, kell a légszállítás, az sem árt ha van egy jól szellőző ház mellé.

Ám akinek nincsenek ilyen jellegű hajlamai, az akasa viperrel szerintem bőven jól jár. Nem véletlenül használod szerintem te sem. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62009) oravecz56 válasza Habugi (#62008) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Elöl a gyári 135mm 1.82 mm H2o nyomás. Középen Noctua 140mm NF-A14 PWM 2.08mm H2o nyomás.Hátul Akasa viper 140mm 3,10 mm h2o nyomás.Elöröl nö a lég nyomás hátra Nem akadájozzák egymást Ojan mint egy gyorsulo szélcsatorna.És egész jo lett a hütés is de csak 4.8GB ig használom.Sokkal jobb a hütés mint a gyárival volt.Ez egy BDRP2 3 db ventivel.

Oszika

(#62010) guftabi96


guftabi96
addikt

i3 4150
Thermalright Macho 120 Rev. A gyári ventilátorral

Intel burn test közben. CM N200 ház elöl hátul 1-1 gyári venti, felül F12.
Leszedett oldallappal.
Nem gyenge ez egy kicsit? a 60 fokokra gondolok.
Mondjuk az tény, hogy kb nem lehet hallani, hogy vannak ventik a házban. Nem szabályoztam semmit, minden gyári beállításon megy.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#62011) lemusz


lemusz
addikt

(#62012) hdav5 válasza newbie132 (#62005) üzenetére


hdav5
csendes tag

Ha esetleg mégis érdekelne egy tx3 írj rám akár privátban mert van egy használt tx3- m nekem ami épp most fog nekem feleslegessé válni. Olcsón odaadom.

(#62013) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
4670k alá tuningoláshoz milyen hűtőt ajánlotok? nem szeretnék sokat költeni :D 20k alatt akarok maradni, viszont jó lenne valami jó víz de a léggel sincs bajom csak hogy jól nézzen ki mint pl egy Frio

Xbox One: bandymnc

(#62014) -KP-


-KP-
addikt

8-13ezer forintig melyek a legjobb hűtők? Légre gondolok természetesen, K-s i5 mellé.

(#62015) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

A gyári hűtőt szeretném lecserélni egy I3-4130 (LGA-1150) processzoron. Az alaplap egy Gigabyte B85M-D3H micro-ATX, a ram Kingston HyperX CL9, a ház Sharkoon VS3-V.
A házba maximálisan 15,5 cm magas hűtőt tudok beépíteni. Olyan 8eFt-ig mennék el árban. (Esetleg jó lenne olyan hűtő, amely a gyári talpazatra könnyen felszerelhető, ha létezik ilyen.)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#62016) Potzee válasza LámaZ (#61995) üzenetére


Potzee
addikt

Nincs szó moddingról!

Nézd meg EZT! :K

A gyári socket 478-as Intel coolert cserélik egy Thermalright XP-120-ra!
Tehát, a gyári Intel hűtőt eltávolítják az alaplapról és a helyére felszerelik a Thermalright-ot.
A Thermalright bordára tetszőleges 120 mm-es venti szerelhető.

(#62014) -KP-
Thermalright HR-02 Macho / Rev.BW, Scythe Ashura, Alpenföhn Brocken 2
14k-ért a dupla torony kivitelű Deepcool Neptwin

(#62015) Sir Robin 25
Thermalright Macho 120, Thermalright True Spirit 120M, Deepcool Gammaxx S40

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62017) LámaZ válasza Potzee (#62016) üzenetére


LámaZ
addikt

Meggyőző, de a hardveraprós cuccot már elhappolták előlem. ☺
Amúgy, még mindig itt vagyok cpu-hűtő nélkül...

Legyen minden jó!

(#62018) malphitee válasza bandi0000 (#62013) üzenetére


malphitee
senior tag

Én Scythe Ashura használok , nagyon nagy megelégedésemre, egy tornyos hűtőknél az egyik legjobb.

(#62019) Potzee válasza LámaZ (#62017) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Katana 3 / 4, Scythe Samurai ZZ, Zalman CNPS 7000 ill. 9500, stb...ilyenekre vadássz az aprón, ezek is jól S478-ra.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62020) LámaZ válasza Potzee (#62019) üzenetére


LámaZ
addikt

A Thermalright magyarországi forgalmazója amúgy a JTC, de már nem árulnak 478-as foglaltra való cpu-hűtőket.

Legyen minden jó!

(#62021) Potzee válasza LámaZ (#62020) üzenetére


Potzee
addikt

:U
Úgy tudom, hogy forgalmazza más is a Thermalright hűtőket :K :B
Valóban nem árulnak már újonnan 478-as foglalatra hűtőket...de elvétve kapni egy-két helyen.
Az apróhirdetések közt nézelődj, pl. itt a hardveraprón!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62022) oravecz56 válasza RazoR (#62006) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R

Oszika

(#62023) bandi0000 válasza malphitee (#62018) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem tetszik :D plexis ház lesz ráadásul ki akarom vágni az asztalra és akkor már csak olyan kéne ami mutatós is, vannak olyan vízhűtések amik nagyon jók és olcsók?

Xbox One: bandymnc

(#62024) malphitee válasza bandi0000 (#62023) üzenetére


malphitee
senior tag

Hát barátom az Ashura pont a kecses hűtők közé tartozik, nézd meg akkor a többit amit itt szoktak ajánlani , aztán rájössz mi a nem mutatós darab :) Persze van vízhűtés is, ami ér is valamit a corsair h110, 33000FT + 2 venti csere alapbol és már 38000 ből van csilivili hűtésed :D

[ Szerkesztve ]

(#62025) bandi0000 válasza malphitee (#62024) üzenetére


bandi0000
nagyúr

csak hogy tisztába legyünk, nekem ehhez hasonlóak tetszenek :D Bár nem ennyi pénzért :DD

Pl a H60-H100 ne mond már hogy annyira nem érne semmit...csak nem 30-ál kezdődnek a jó vizek vagy igen?

Xbox One: bandymnc

(#62026) malphitee válasza bandi0000 (#62025) üzenetére


malphitee
senior tag

Akkor azt kell megvenni, annyi, el kell dönteni jó hűtő kell, vagy kiállítást akarsz rendezni. Egy hűtőnél szerintem legutolsó szempont a kinézet.

(#62027) bandi0000 válasza malphitee (#62026) üzenetére


bandi0000
nagyúr

persze utolsó, azért kérdezek itt hátha van valami köztes megoldás, mert a víz hűtés az elég jól néz ki csak drága majd asszem szétnézek ph-n

Xbox One: bandymnc

(#62028) malphitee válasza bandi0000 (#62027) üzenetére


malphitee
senior tag

Első lépésnek jobb azt tisztába tenni, milyen gépházad van, ramod, lég vagy vízhűtést akarsz, mennyiért stb, mert más se fog tudni segíteni.

(#62029) bandi0000 válasza malphitee (#62028) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jó, a ház egy thermaltake MSI a ram Corsair CML8GX3M2A1600C9 elsődlegesen most a vizen gondolkodtam el de a lég is jöhet, max 20K az értelmi határom

Xbox One: bandymnc

(#62030) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Jövő hét végén van fizu, úgyhogy lassan aktuális lesz a hűtő vétel. Néhány tanácsot már kaptam az elmúlt hetekben, én magam is nézelődtem már eleget, de szeretnék még egyszer nekifutni mielőtt döntenék. Anélkül, hogy a jelenlegi konfigomon változtatnék (ház , vagy bármi más téren), az alábbiak közül ki melyiket ajánlaná, és miért? Ha nem probléma, egyszerű, konkrét válaszokat szeretnék. Alternatív ötletek is jöhetnek, de röviden.

Alpenföhn Brocken 2
BeQuiet DarkRock PRO 2
Be Quiet! Dark Rock Pro 3
Noctua NH-C14
SCYTHE Ninja 3

Előre is köszi! :R

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#62031) #59070464


#59070464
törölt tag

Intel i3-3240 + Thermalright Macho Rev.A (passzív) + MX4 = 55-57 fok BF3 multi közben, ami köztudottan eszi a CPU-t. Pedig alatta egy HD7770 Accelero S1 Plus hűtővel szerelt VGA fűti. Linx-t is ráeresztettem, nem volt sokkal melegebb. Két darab Swif2 van beszerelve. Egy hátulról fújja ki a levegőt 7V-on, egy pedig a tetején rásegít 5V-on, szintén kifelé. Egyedülálló értékek, nagy az öröm. :R

(#62032) guftabi96 válasza #59070464 (#62031) üzenetére


guftabi96
addikt

nekem i3 4150, és ventivel, amit hozzá kaptam, plusz 3 házventi (1 elöl, 1 hátul (gyári CM 200-hoz kapott) + felül Arctic F12.
és nekem ezek az értékek: szerintem nem olyan jók, passzívat meg sem akarom próbálni, pedig direkt azért vettem ezt, hogy hátha megy passzívan, bár gondolom hogy amiért a többi haswellt is kupaktalanítják, vagy mit csinálnak vele. Paszta se nem lett sok, se nem lett kevés, pont jó, szóval szerintem ez ennyit tud.
A gyári pasztát használtam egyébként, bár nem estem tőle hasra, mert eléggé folyós volt.
De nem hiszem, hogy egy paszta olyan segítene rajta

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#62033) do3om válasza vj0c1 (#62030) üzenetére


do3om
addikt

Vagy vár valami hasonlóra és figyeld az aprót.
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62034) vj0c1 válasza do3om (#62033) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Mindenképp újat szándékozok venni, de köszi a választ.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#62035) #59070464 válasza guftabi96 (#62032) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ugyanilyen CPU hűtőd van?

(#62036) guftabi96 válasza #59070464 (#62035) üzenetére


guftabi96
addikt

igen
Macho 120 Rev. A

#KeepFightingMichael

(#62037) Vekko


Vekko
aktív tag

Udv, a leirasomban levo cpu-ra szeretnek hutot, ramok lp-osak. Vmilyen best buy lenne jo, fontos h halk legyen de ne foljon meg a gep jatek stb alatt. (Menni fog meg bele egy r9 280) koszonom.

(#62038) #59070464 válasza guftabi96 (#62036) üzenetére


#59070464
törölt tag

Akkor azok érdekes eredmények. Valami nem stimmel. Nálam a házventik, mint írtam elég lassan, a hátsó 7V-on, a felső 5V-on üzemel. Semmilyen más venti nincs a gépben. Majd a Swif2-ket cserélni szeretném két olyan ventire, ami kiváltja a mostani állapotot 5-5V-on ugyanolyan légelszállítás mellett, esetleg egy kicsit még halkabban is. Utána jöhet a passzív táp. :U

[ Szerkesztve ]

(#62039) guftabi96 válasza #59070464 (#62038) üzenetére


guftabi96
addikt

igen valami szerintem sincs rendben, be is állítottam bios-ban, hogy ha 80 fokig engedje, mert ha nekiállok játszani, akkor nem akarom tíz percenként a főfokokat nézni.
Pedig biztos, hogy jól van rögzítve, és a paszta mennyisége is megfelelő.
Öcsém gépében FX 4130 van, 4,4ghz oc, és sharkoon vaya házban (a hűtőt csak úgy lehet felszerelni, hogy felfelé, vagy lefelé fúj, itt most felfelé szóval megreked a meleg a ház tetejében.
Ráadásul a hűtő rosszabb a Macho-nál, egy Hyper T4 két ventivel.
És burn test alatt nem éri el a 60 fokot.
Kétszer nagyobb tdp-vel, ráadásul tuningolva (igaz, alapfeszen megy)
Holnap lehet leszedem, és újra visszarakom másik pasztával, hátha lesz valami változás, de nem hiszem, hogy a paszta olyan sokat hozna rajta.
Az viszont elmondható, hogy nagyon halk, (t4-hez, és a gyári amd hűtőhöz tudom hasonlítani).
Most már a vga a zavaró tényező, gondolkozok azon, hogy valami passzív hűtést kéne csinálni a 7770-re.

Mondjuk CPU-nál az az 53 fok még talán elfogadható azt gondolom, ismerve a haswell hibáit, viszont azok a 60 fokok a magoknál meg a package-nél és az ia cores-nál (amúgy ez az utóbbi kettő micsoda?) nekem soknak tűnnek. Mondjuk burn testen kívül nem hiszem, hogy ezeket valaha eléri normál használat mellett.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#62040) #59070464 válasza guftabi96 (#62039) üzenetére


#59070464
törölt tag

60 fok egyáltalán nem sok a CPU-nak. Ha IBT 60 fok, akkor más 52-55 fok lesz maximum.

(#62041) guftabi96 válasza #59070464 (#62040) üzenetére


guftabi96
addikt

azt tudom, hogy nem sok :D
Csak azt mondom, hogy kicsit többet vártam, miután a t4 a kicsit húzott FX-et jobban hűtötte, egy rosszabbul szellőző házban.
De szerintem itt nagy szerepe van annak, hogy a Haswellek jobban melegednek. De most azért nem akarom kupaktalanítani a 2 napos procit, mert lejjebb akarom vinni az amúgy sem katasztrófális hőfokot :D

#KeepFightingMichael

(#62042) boomba335


boomba335
tag

Sziasztok!

Vanep egy zalman cnps9700-as hűtőm, de nincs meg a lefogatáshoz szükséges kis fémlemezem. Nincs valakinek felesleges? Nem tudok venni sehol csak ilyet :(

Örülnék ha valaki segítene ebben :B

Modding mindenek felett!

(#62043) #59070464 válasza guftabi96 (#62041) üzenetére


#59070464
törölt tag

Valamit rosszul csinálsz, továbbra is azt mondom. Semmi köze a Haswell-nek a borzalmas hőfokjaidhoz. Ennyire nem rosszabb, mint az Ivy. Sőt, i3-ról beszélünk nem szénnétuningolt K processzorról. Szóval mondhatni semmi difi Ivy és Haswell között, amikor i3-ról beszélünk.

(#62044) boomba335 válasza boomba335 (#62042) üzenetére


boomba335
tag

Van egy :)

Modding mindenek felett!

(#62045) Speed® válasza #59070464 (#62043) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Úgy egyáltalán, nem tudom, mit vártok..? Szobahőmérsékletet..? Semmi köze a magok értékeinek ahhoz, ami reálisan elvárható ekkora bordával..pontosan az IHS alatti bajok okán. Egyébként IBT/P95/stb. alatt a ~60°C bőven jó, nyugodtan elmenne passzívan általános használat közben. Azt meg végképp nem értem, mi köze az FX értékeinek a Hasiéhoz..két totál eltérő architektúra :U

(#62046) #59070464 válasza Speed® (#62045) üzenetére


#59070464
törölt tag

Tudnám ezt miért nekem írod. A maximális fölötti elégedettségi értékem van.

(#62047) Speed® válasza #59070464 (#62046) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért, mert szerinted "borzalmasak" az értékei, miközben magad is tisztában vagy vele, hogy a procija "típushibás". Ugyanaz a proci Sandy architektúrával ~20°C deltaTvel menne kb..de ezekkel sincs gond..kicsit túl van misztifikálva mostanában a hőmérséklet téma..60°C nem hogy sok, kifejezetten jó érték.

(#62048) Vekko válasza Vekko (#62037) üzenetére


Vekko
aktív tag

Erre valaki?

(#62049) -KP-


-KP-
addikt

core i5 2320 mellé milyen hűtőt ajánlanátok? A gyári órajel helyett kihasználnám a Z-s lapok lehetőségét, hogy 400mhz emeljek rajta. Totál csendet szeretnék és ne kerüljön vagyonokba.

(#62050) guftabi96 válasza Speed® (#62047) üzenetére


guftabi96
addikt

Tehát akkor a Haswell típushibája miatt ilyenek a hőfokaim.
Nekem ezzel nincs bajom, csak kicsit meglepődtem rajta, bár számítottam is rá.
De nekem ez bőven belefér, mert túlmelegedni nem fog, és a nagyon halk a cucc, szóval a passzív üzemelésen nem is gondolkozok tovább.
Most már inkább a vga-t hallom, arra viszont majd lehet fogok valami passzív hűtést venni, asszem az Arcticnak van egy passzív bordája vga-hoz, elvileg kompatibilis 7770-nel.

#KeepFightingMichael

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.