Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40651) Brutus880 válasza #65675776 (#40649) üzenetére


Brutus880
tag

Köszi szépen a felvilágosítást legalább egy cseppet tanultam belőle. :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40652) #65675776 válasza Esteban30 (#40650) üzenetére


#65675776
törölt tag

Régebben a TR hűtőinél is volt kompatibilitási lista. Mostanában szoktak le róla. Kb mióta nem csak egy sima kartondobozba csomagolják a coolereiket.

[ Szerkesztve ]

(#40653) menyoronc válasza menyoronc (#40642) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hülyeséget írtam, nem férne:-(

Üdv: Gábor

(#40654) Esteban30 válasza #65675776 (#40652) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Haha :D na igen, a csomagoláson én is meglepődtem elég puritán. Azóta tuti kirúgták a marketingest! :DD

(#40655) menyoronc válasza kromatika (#40640) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Most úgy néz ki h a macho 120nál maradok:-)
Egy asrock 970 extreme 4 lapban használnám, akkor abban faszántosan lehet ezek szerint szabályozni:-)

Üdv: Gábor

(#40656) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Erre a 2 processzora keresek hűtőt. Sokat van használva és igen csak játékra meg nagy terhelésre.
AMD FX-6100 és FX-8120

ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO CO

Ezt a hűtőt néztem ki rájuk. Szerintetek elég jó lenne és azért alacsonyan tartaná a hőfokokat? Minden ötletet tippet tanácsot szívesen fogadok. :)

PSN: salieven

(#40657) Esteban30


Esteban30
csendes tag

És mit szóltok a be quiet! Dark Rock Pro 2-jéhez?

(#40658) menyoronc válasza salieven (#40656) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Szevasz!
Én most fogok beruházni egy asrock 970 extreme4re és egy fx6100re:-)
Nekem a ALPENFOEHN Brocken-t javasolták de ezt amd lapokra csak úgy lehet felszerelni h vagy felfele vagy lefele fújja a levegőt. A másik amit ajánlottak a Thermalright Macho Rev.A BW de ez meg nem férne be a házamba így marad a kistesója aThermalright Macho 120

Üdv: Gábor

(#40659) salieven válasza menyoronc (#40658) üzenetére


salieven
aktív tag

Nekem meg Asrock 970 Extreme3 lapom van :) és tervezek 1 másik gépházat is de előbb a procihűtő legyen biztos. Utána meg egy alsótápos kábelmenedzsmentes gépházat kéne beszerezni de milyet ami normális árban is van?

PSN: salieven

(#40660) menyoronc válasza salieven (#40659) üzenetére


menyoronc
aktív tag

No majd írnak a szakértők is nyugi.
Sajna gépházban nem vagyok otthon, nekem egy régi cooler master van...nagyon érik már a cseréje de most elég lesz lecserélni az alaplapot,memót,procit+hűtőt,videókártyát,tápot:-(

Üdv: Gábor

(#40661) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Kicseréltem a gyári hűtőt egy Alpenfohn Gotthard-ra azóta minden indításnál cpu fan errort ír ki, utána belépek a biosba és a fan 350 fordulatot ír ki.... és piros értéket mutat gonolom állítani kéne valamit rajta csak nem tudom hogy hol... (nem értek a bioshoz) F1 billentyű lenyomása után grafikus kezelőt kapok...

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#40662) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Abban tudnatok segiteni, hogy az uj FM2-es lefogatas passzol e a regebbi AM3-ashoz. Mert van egy FM2-es lapom, vennek hozza egy bizonyos hutot, de ahhoz csak am2 és am3-as lefogato van. Plusz ez az elso amd alaplapom es nagyon nem vagom a dolgot.

Valaszokat elore is koszonom.

udv.: Bandi

(#40663) kromatika válasza menyoronc (#40655) üzenetére


kromatika
veterán

Igen asrock lappal tökéletesen tudod azt a ventit szabályozni. Montesantos:biosban keresd meg a hardver monitor menüt,és abban ott van a cpu fan állítási lehetőség. aszt hiszem silent ,normal és turbó lehetőség van.(nem biztos nem asus lapom van) rakd a középsőre,vagy ha az sem elég a legmagasabbra.

[ Szerkesztve ]

(#40664) Merlinclub válasza Bandi821 (#40662) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Effektíve az AMD az AM2 óta ugyanaz a lefogatással megoldható

(#40665) menyoronc válasza kromatika (#40663) üzenetére


menyoronc
aktív tag

hállelúja, már rendelem is ;] Aztán majd a procit is h legyen mit hűtenie :DDD
Majd megírom a tapasztalatokat 1-2 hét múlva.

Üdv: Gábor

(#40666) Brutus880


Brutus880
tag

Szerintetek az Alpenföhn K2 kompatibilis a 2011 alaplapoknál? Nem mint ha nekem 2011-es deszka meg procim lenne csak érdeklődés képen.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40667) Merlinclub válasza Brutus880 (#40666) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Igen kompatibilis

(#40668) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Egy kérdésem lenne:

A Scythe Mugen 3 rev. B hűtővel egy FX-8150-es procit milyen hőfokon lehet tartani? Ugyanis a jelenlegi gyári hűtővel alapból 48-50°C! Várható valamiféle javulás? Játék kizárva, csak kódolásra és filmnézésre használom a gépet! Nagyjából 25°C-os a szoba. (A házban elől 2 venti befúj, oldalt 1 befúj és hátul 2 kifúj)
Alaplap: MSI 990FXA-GD65

Köszi a válaszokat!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#40669) Brutus880 válasza Merlinclub (#40667) üzenetére


Brutus880
tag

És mi a véleményed erről a Zalman cnps14x tipusú 3 ventis újdonságról? [link]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40670) old-dog válasza Aurig@ (#40668) üzenetére


old-dog
aktív tag

Szerintem legalább10 C fokkal hűvösebb lesz a procid alapjáraton.

(#40671) Bandi821 válasza Merlinclub (#40664) üzenetére


Bandi821
tag

szia! Köszönöm a választ.

(#40672) s_roland


s_roland
tag

Mit ajánlatok egy fx8120-ra magas bordás ramokkal, mert a gyári hűtő és a tx3-as mellett is kikapcsol játékok alatt! :F

(#40673) Brutus880 válasza s_roland (#40672) üzenetére


Brutus880
tag

Mennyit akarsz rá szánni?

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40674) s_roland válasza Brutus880 (#40673) üzenetére


s_roland
tag

Max 15.000! De már azt is sokallom egy hűtőért :U

(#40675) Esteban30 válasza s_roland (#40674) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Szia! Én is hasonló cipőben járok mint te, ugyan ez a problémám csak nekem intelem van! Én neked ezt javasolnám. Tesztek szerint tudásban és halkságban csak picivel van lemaradva a legnagyobbaktól: Noctua NH-D14 vagy Thermalright Silver Arrow, viszont kompatibilis magas rammal. Én is ezt venném ha támogatná az LGA1155-foglalatot, de sajnos nem. :( Ja és az ára ahogy néztem pontosan a körül van amennyit maximum rászánnál.

[ Szerkesztve ]

(#40676) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Ezek a ramok mennyire számítanak magasnak? Beférnek a manapság divatos (és itt gyakran ajánlott) coolerek alá?
A hűtőre max. 15k-m lesz, de ajánlásért majd később jövök. :)) Egyelőre a kérdés az, hogy lecsapjak-e erre a ramra, mert elég jó áron hozzá tudnék jutni.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#40677) Esteban30 válasza Tomi_Sci (#40676) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Nekem olybá tűnik, hogy a bordák miatt nem férne be! De ha jó-árasítva van a RAM és ragaszkodsz hozzá, akkor CPU hűtő terén kössél kompromisszumot! Azt is hozzá kell tenni, hogy azok az óriás hűtők amik alá nem fér be rendre 20 ezer HUF körül vannak.

(#40678) kromatika válasza Tomi_Sci (#40676) üzenetére


kromatika
veterán

sajnos magasnak számítanak,pedig kiváló ramok.én is gondolkodtam mikor ramokat bővitettem a megvételén,de aztán meggondoltam magam,és ezért lett kingston hyperX.Sajnos nem csak a 20 000ft-os hűtők alatt,hanem álltalában már a 4 hűtőcsöves ramok alatt sem férnek el. pl brocken,matterhorn,thermalrigt macho stb alatt sem férnek el. hirtelen három komolyabb bordát tudok ami alatt elfér a fent említett thermalrigt venomus,thermalrigt true,és alpenföhn himalaya.lejebbi kategóriákba a cm hyper 212 plus, cm 412s és talán az evo.(biztos van még egy pár)

[ Szerkesztve ]

(#40679) Esteban30 válasza kromatika (#40678) üzenetére


Esteban30
csendes tag

A nagy Macho mellett elfér a bordás ram, ha csak 2 slotot használ. Ahogyan a képen is látszik a hűtő ventilátora csak a hozzá közelebb eső első slotot fedi le.

[ Szerkesztve ]

(#40680) Tomi_Sci válasza kromatika (#40678) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Húha :(
És ha a ventit a másik oldalra rakom, akkor nem fér el mondjuk Matterhorn vagy a Macho rev. A alatt?
Ahogy néztem, az utóbbi asszimetrikus, így ha a venti nem a ramok fölött lenne, akkor szerintem beférhet. Rosszul gondolom?

Szerk: Nem frissítettem az oldalt, Esteban30 már szerintem meg is válaszolta. Lap: [link]

De úgy látom a Machonál belógnak a hátlapi csatik, úgyhogy a venti marad ahol van.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#40681) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!:)
Lenne egy kérdésem,hogy olyan 6-10K között milyen cpu hűtőt javasoltok?:)

(#40682) Esteban30 válasza Esteban30 (#40675) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Elnézést hülyeséget írtam a Venomous X hűtő csak intel pocikhoz van. A te hűtőd a Venomous X Black, ami AMD procikhoz is jó! :) (ha még lehet kapni)

(#40683) Esteban30 válasza Tomi_Sci (#40680) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Igen, szerintem sem lehet feltenni a másik oldalra a hátlapi csatlakozók miatt. Ennél a hűtőnél nem találkoztam még dupla ventis megoldással, így valószínűleg csak a ramok felőli oldalra lehet feltenni.

(#40684) Werkly


Werkly
őstag

A matterthorn pure hűtőn mire való a venti másik csatlakozója?

(#40685) agent11


agent11
tag

Sziasztok!

Ebbe az Antec házba ami elvileg 147mm magas, szeretnék egy hűtőt venni. A házban egy A10-5800K proci van alap órajelen, de sokszor kidob a játékokból a rendszer. Mivel nem túl jól szellőző helyen van, és egyelőre a gyári hűtőjével hűtöm ezért a melegedésre gyanakszom. Sajnos még egyetlen util sem tudja monitorozni a proci hőfokát így ez csak feltevés... Mivel amúgy is le szeretném cserélni a gyári hűtőt, így segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen hűtőt ajánlotok ehhez a rendszerhez. Árban max. 10k-t tudnék rá szánni, és inkább a teljesítmény számít nem a halkság! A magasság is korlátozott a ház miatt, úgyhogy max. olyan 110mm magas lehet (még nem mértem le pontosan) a hűtő szerintem. A lefogatás pedig AMD FM2-es.

(#40686) smiti válasza Werkly (#40684) üzenetére


smiti
addikt

Össze lehet fűzni több ilyen ventit.

(#40687) peu407 válasza agent11 (#40685) üzenetére


peu407
senior tag

A link az antec "global" oldalra navigál.Ebből nem derül ki a ház pontos típusa... :(

(#40688) agent11 válasza peu407 (#40687) üzenetére


agent11
tag

Nekem viszi, valszeg a cookie-k miatt!

Antec Fusion Remote Black a ház egyébként és a discontinued részlegnél van.

(#40689) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

2500K-hoz melyik lenne a jobb tuningra:
1
2

senior tag lettem :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40690) Tomi_Sci válasza gyuromoj (#40689) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Üdv, nagyon off, de a használt Matterhorn Merlinnél olcsóbb.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#40691) Esteban30 válasza Tomi_Sci (#40676) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Tovább kutattam óriás cpu hűtők vs. bordás ramok témakörban :D és az Alpenföhn K2 oldalántaláltam egy RAM kompatiblitiás listát, amely tartalmazza az általad kinézett G.skill Ripjaw X ramokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40692) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Melyik a legolcsóbb hűtő, amit egy i5-re (1155) tuning nélkül érdemes rárakni?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40693) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem mint jer1cho kollégának, csak nekem annyi kitérővel, hogy legyen minél alacsonyabb a hűtő. Eddig én a Big Shuriken 2-t találtam. Ja és még valami a lap az egy Asus p8z77-i deluxe ITX lap, eddig a Big Shuriken 2 az amit találtam és elfér rajta.

A másik kérdésem az lenne, hogy elbirkózna ez a hűtő egy Intel Core i5-3550 maga 77W TDP-vel. Ha jól láttam tesztekben akkor ez a CPU nem is megy ~120W-os fogyasztás fölé.

A gép egy egyszerű internet és esetleg HD filmek megnézéséhez lenne használva használva, egy kicsi házban, más VGA nincs benne.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#40695) Aurig@ válasza old-dog (#40670) üzenetére


Aurig@
őstag

Igazad volt!

Vettem egy Scythe Mugen 3 Rev. B, hűtőt, feltettem és 15°C-al lett hűvösebb a proci, mint előtte! 34-35°C alapon, 25°C-os szobában. Terhelve még nem próbáltam, de olyan biztos nem lesz, amilyen volt!
Szinte hangtalan, csak a rendszerhűtők hangja hallható!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#40696) Merlinclub válasza Tauren45 (#40693) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ennél kicsit nagyobb, de hatékonyabb az Alpenföhn Panorama
Noctua NH-L9i tudtommal a jelenlegi legalacsonyabb, kimondottan kicsi házakba készült cooler

(#40697) kromatika válasza Tauren45 (#40693) üzenetére


kromatika
veterán

jer1cho: Tauren45: Xigmatek Gaia SD1283[link] Még alapfeszes tuning is bele fér vele. jó ár érték arányú hűtő.7000Ft-ért szerintem nincs jobb vétel.itt van róla gyors teszt[link]

(#40698) gyuromoj


gyuromoj
veterán

valaki erre? :R
NZXT Tempest 410 házba lesz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40699) gyuromoj válasza gyuromoj (#40698) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor annyira szűkítem a kört, hogy 0-15k között használtan egy korrekt hűtő kellene, ami lehűt egy 2500K-t ha meg van húzva 4-5GHz közé 24/7-ben. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40700) syberia válasza gyuromoj (#40699) üzenetére


syberia
veterán

Szia, a kettő közül a Matterhorn jobb hűtő.
Az Alpenföhn Himalaya magas bordás ramokhoz lehet jó ha kevés nekik a hely.

Ár/érték arányban a Alpenföhn Brocken verhetetlen, van új belőlük itt az aprón szerintem csapj le egyre :) simán meg fog bírkozni a tuningolt 2500K-val :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.