Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#39451) Sdi válasza margithid (#39449) üzenetére


Sdi
addikt

Ez szerintem annyira nem rossz. Esetleg még megnézhetnéd az ALPENFOEHN és a Xigmatek hűtőket is.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#39452) margithid válasza Sdi (#39450) üzenetére


margithid
veterán

Nézem a többit is, de garancia azért nyom a latba collermasternél.
Másik meg, hogy nem is találok nagyon többi gyártónál ezen az árszinten hűtőt.

(#39453) margithid válasza Sdi (#39451) üzenetére


margithid
veterán

Xigmatek drága.
Na majd meglátom még mikro veszem az új procit, 1 év garival egy i7 2600 olcsóbb mint az iponnál egy ivy i5. :Y
Csak ugye ahhoz nincs hűtő.

(#39454) Sdi válasza margithid (#39453) üzenetére


Sdi
addikt

De az legalább valóban hűt is :B , az a Alpi Sella nem tűnik nagyon drágának, de keresgess még.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#39455) margithid válasza Sdi (#39454) üzenetére


margithid
veterán

Rendben.

(#39456) nubreed


nubreed
veterán

Még van egy kérdésem, melyik a jobb, Arctic MX2 vagy MX4?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#39457) Peetee(tm) válasza margithid (#39432) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Nézed, ha csak ennyi pénzed van a hűtőre, akkor egyenlőre maradjon a gyári Cooler (ha box-ot veszel és adnak mellé)
H van egy kicsivel több, akkor minimun egy Cooler master TX3, TX3 evo-t vegyél, ha meg nem "számít a pénz" és van helyed akkor egy ANTEC H2O 620-at (szerintem! persze mindenki mást mond)

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39458) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Valami olyan hűtőt keresek 3570K-hoz, ami alatt a magas hűtőbordás ramok elférnek! Mind a 4 darab!
Van valami ilyen opció?

(#39459) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39458) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Van! én ma vettem egy Antec H2O 620-at emellett bármi elfér, viszont kell neki egy 12cm-es cooler hely a házon.. Persze kérdés mennyit akarsz rászánni.
Esetleg ezt mondják még jónak, mert el van tolva a középpontja, pont a magas memóriák m iatt

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39460) Hoffer válasza Peetee(tm) (#39459) üzenetére


Hoffer
őstag

Miért pont Antec? Nem jobb a Corsair?

(#39461) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Csend és a magas memóriák miatt döntöttem e mellett (Antec H2O 620), mert ILYEN memóriáim vannak, magasak :S egy cooler master TX2-es is nehezen fér el mellette, mert ferdén állnak a memóriák akkor már :S Szerintem az pedig hosszú távon nem egészséges. :((

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39462) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39460) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Azért ANTEC, mert sokkal olcsóbb, és sok teszt szerint a H70-el van majdnem egy szinten.
Amíg nem néztem utána, addig nálam is a Corsair volt a mérce.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39463) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39460) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

ITT van pár teszt, szerintem magáért beszél a hűtő

Teszt1
Teszt2
Teszt3
Teszt4
stb...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39464) Hoffer válasza Peetee(tm) (#39463) üzenetére


Hoffer
őstag

Hol vetted és mennyiért?
Majd valami saját tapasztalatot és méréseket, eredményeket küldhetnél!

(#39465) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39464) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Ma vettem, ITT
Jövőhéten érkezik az új házam így addig, csak a dobozban fog pihenni, de utána természetesen leírom majd a tapasztalataimat. (azért vetem meg mert ahol megjelenik a neten, onnan azonalla el is tűnik, illetve már megérett a jó öreg TX2 csere, pedig nagyon szeretem ( lassan már 5 éve megvan, elsők között vettem, mert akkor is jó volt és most, de már ideje volt újítani hűtő terén is.)

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39466) Hoffer válasza Peetee(tm) (#39465) üzenetére


Hoffer
őstag

Nincs is belőle több, pedig énis lecsaptam volna rá!
Külsőleg milyen minőségnek tűnik?

(#39467) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Aki akar vízhűtést az ezt ne hagyja ki :)

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#39468) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Sorry , dupla...

(#39461) Peetee(tm) : Jó döntés.

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#39469) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39464) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Most nézem, hogy egy 4870-et van még, szép kis kari! Nekem is olyan volt, csak már eladtam! Nagyon szerettem!

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39470) Peetee(tm) válasza L1ZRRR (#39468) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszi! sokat agyaltam a TX2 utódján, de ma a sarkamra álltam és elmentem megvenni. Nem egy olcsó darab, de eddig (csak tapizás volt és coolert próbáltam ki csendesség szempontjából) "minden fillért megért" Remélem teljesítménye is megfelelő lesz majd.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39471) Hoffer válasza Peetee(tm) (#39470) üzenetére


Hoffer
őstag

Csak kár, hogy 1 év garit adtak rá, pedig gyárilag 3 járna...

(#39472) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39471) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

kár, de ott a +2év gyári (mondjuk ez kicsit macera tud lenni)
De mivel gyárilag 3 van rá így remélem hogy minimum annyi ideig gondtalanul fog menni.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39473) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

AMD FX-8120 procira milyen hűtőt ajánlotok?
Húzva sosem lesz, gyári hűtő nincs hozzá, a keretem véges.
Hatékonyság, olcsóság (ár/érték arány), és a halkság a fő szempontok, egyformán súlyozva.
Eddig árban az Arctic Cooling Freezer 64 Pro-t találtam 6090.-Ft-ért, ami belefér az árelképzelésembe.
Természetesen komolyabb hűtőket is nézegettem, de mindegyik 10.000.-Ft fölött volt, és annyit én már nem tudok, és nem is akaraok processzor hűtőre költeni. :N
Bár volt egy kivétel; egy netes boltban 8700.-Ft-ért láttam Cooler Master Hyper 212 EVO-t, ami bár már kissé húzós nekem (postával együtt 9400.-Ft lenne), de ennél jobb áron sehol nem találtam ilyen hűtőt. :B
Ha azt mondjátok, hogy annyival jobb, az AC Freezerhez képest, mint amennyivel drágább, és ha tényleg van értelme, alapon járatott proci mellé ilyen hűtőt venni, akkor esetleg elgondolkozok a megvásárlásán, de jobb szeretném 5-6.000.-Ft körül megtalálni a legjobb hűtőt a piacon :U
Szóval ha valaki tud az AC Freezer 64 -nél olcsóbb, vagy hasonló árfekvésű, de látványosan hatékonyabb procihűtőt, az ne tartsa magában, de lehetőleg egy teszttel bizonyítsa állítását.
Én egy alternatívát találtam, a CM TX 3-t, de az nem teljesített jobban, mint a Freezer 64 pro és cserébe még némileg drágábban is kapható :U
Szóval várom a véleményeket, tanácsokat, segítségeket, amiket ezennel előre is köszönök :R

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39474) Peetee(tm) válasza klepto (#39473) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Szerintem Cooler Master TX3 (mert ilyenem volt és nekem bejött), de egy fokkal lehet jobb az Artic.
Tény és való, hogy ezért az árért bármelyiket is veszed nem lesz vele bajod egy darabig és célnak meg fog teljesen felelni.

(mai napig egy TX2-t nyüstölök és nekem eddig még FX 6100-at is bőven hidegre tette.)

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39475) klepto válasza Peetee(tm) (#39474) üzenetére


klepto
addikt

Az a baj, hogy ahol én lakom, ott 900.-Ft-al drágább a TX3 a Freezer64-nél, és én nem találtam olyan tesztet, ahol lényegesen jobban teljesített volna. :N
Netről rendelni meg nem látom értelmét, mivel a postaköltség miatt már lényegesen drágább lenne, mint amennyiért a saját városomban meg tudnám venni. :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39476) Peetee(tm) válasza klepto (#39475) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Akkor már meg is született! Artic-ot vegyél. Jól fogsz vele járni és nem fogod megbánni. Egy gyári hűtőtől ez mennyország lesz. Egyábként INTEL, vagy AMD cpu-re fogod venni? MERT HA INTEL AKKOR NE A FREEZER 64-et!

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39477) klepto válasza Peetee(tm) (#39476) üzenetére


klepto
addikt

AMD-re kellene, ezért ezt a típust írtam ;)

Egyébként így kezdtem a hsz-em:
"AMD FX-8120 procira milyen hűtőt ajánlotok?" :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39478) Peetee(tm) válasza klepto (#39477) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Rendben! Csak a profilodban egy i5 szerepel, ezért kérdeztem.
Akkor nyugodtan vedd meg a Freezer 64-et

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39479) Potzee válasza Fr3eWar (#39427) üzenetére


Potzee
addikt

Necces...a 157 mm-es Brocken talán-talán elfér...
de a Tr Macho 120 szerintem rendben lesz :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39480) klepto válasza Peetee(tm) (#39478) üzenetére


klepto
addikt

Igen, az én gépem valóban egy i5, és azon egy olcsó Zalmann csücsül, de most a szüleimnek rakok össze egy olcsóbb, de nem sokkal gyengébb gépet, ami viszont AMD lesz, és ezért, ehhez keresek egy elfogadható, nem túl drága, csendes hűtőt :)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39481) Peetee(tm) válasza klepto (#39480) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Így már világos!

Akkor a Freezer 64-et nyugodtan megveheted.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39482) Hoffer válasza Peetee(tm) (#39472) üzenetére


Hoffer
őstag

Az az egy baj van vele, hogy nincs felfogató a 775-ös platformhoz benne!!

(#39483) Peetee(tm) válasza Hoffer (#39482) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Ez az Artic üzletpolitikája, mert sajna meg kell venni a másik ugyanilyen hűtőt ami intelhez való :s

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39484) Hoffer válasza Peetee(tm) (#39483) üzenetére


Hoffer
őstag

Én most az Antec-re gondoltam!

(#39485) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Ha egy Asrock H61 U3S3 alaplapon egy Hyper tx 212+ hűtőt nem a rammal szembe helyezem fel ( azért mert ha úgy teszem fel nem fér el a ram) hanem a másik oldalra akkor lehet valami gond, vagy így is ugyanúgy hűt rendesen?

(#39486) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Lehet nem ide tartozik, de megkérdezem, mert cpu hűtőröl van szó.

Van egy TT big typhoon vx120-as hűtőm. Na ehhez nekem a műanyag bepattintós lefogató van. Most szereztem fém csavaros rögzítőt egy régebbi ugyanilyen hűtőröl. Érdemes lecserélni erre, vagy maradhat a bepattintós? Ja és egyébként hogy kell ezt a csavarosat felszerelni, mert van egy szigeteléses lap (gondolom ez megy a lap hátuljára), meg egy sima. Milyen erősen kell meghúzni? Köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39487) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Venni akarok egy i5-3470 - es procit. Az iránt érdeklődnék, hogy megfelelő-e a gyári hűtője vagy érdemes rá venni egy normális hűtőt?
Esetleg tudnátok ajánlani valami jó vételt?
Előre is köszi!

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#39488) agressiv válasza feco100 (#39487) üzenetére


agressiv
addikt

A gyári hűtő hűti amennyire kell, ha nem zavar a zaj akkor jó az, ha zavar vagy tuningolni akarsz, akkor érdemes körülnézni.

Hát még a borz.....

(#39489) feco100 válasza agressiv (#39488) üzenetére


feco100
tag

Igazából pont ezért kérdeztem. Tuningolni nem fogok, de szeretném csendesebbé tenni a gépet. Ezért gondolkozok egy jobbfajta processzorhűtőn.
Ez megfelelő lenne [link] ?
Vagy esetleg tudsz ajánlani valami jó ár/érték arányú hűtőt?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#39490) agressiv válasza feco100 (#39489) üzenetére


agressiv
addikt

Ár-érték arányban a Brocken a legjobb az összes közül.

Hát még a borz.....

(#39491) feco100 válasza agressiv (#39490) üzenetére


feco100
tag

Amit linkeltem arról mi a véleményed? Az a típus jobban férne az anyagi keretembe. Igazából max. 8k-t gondoltam egy új hűtőre.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#39492) agressiv válasza feco100 (#39491) üzenetére


agressiv
addikt

Nem egy tuninghűtő.

Hát még a borz.....

(#39493) feco100 válasza agressiv (#39492) üzenetére


feco100
tag

De gondolom zaj és hűtés szempontjából jobb mint a gyári, nem?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#39494) agressiv válasza feco100 (#39493) üzenetére


agressiv
addikt

Persze a gyárinál fényévekkel jobb. Ez a hűtő kifejezetten halk üzemre lett kitalálva, az a y.s tech ventilátor ami rajta van, a leghalkabb ventilátor amit valaha is halottam alacsonyabb fordulaton persze, mert van ebből is 2000-et pörgő ami visít, de ez már OFF.

Ha a csend a cél, akkor a grosz rokker megálja a helyét. :DDD

Hát még a borz.....

(#39495) feco100 válasza agressiv (#39494) üzenetére


feco100
tag

Akkor ennél maradok. Ez a célom amit írtál.
Köszönöm a segítséged!

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#39496) Drimi


Drimi
tag

Sziasztok!
Tervezek vásárolni egy 3470 core-i -t, és szeretnék rá egy jó hűtőt,
ami halk, de jó lenne azért ha szép is lenne, mert ablakos a házam.
A keretem olyan 7-8ezer Ft körül lenne.
Tudnátok néhány tippet adni? Esetleg később másik proci lesz
alatta, ebből a családból, amit picit tuningolnék, tehát ne legyen
éppen jó kategóriás.
Előre is köszönöm! :R

(#39497) klepto válasza Peetee(tm) (#39481) üzenetére


klepto
addikt

Lelőhetem magam :F
Olyan kellemes kis városban lakom, hogy 5 számtekboltból 4 nem tart készleten hűtőt, csak a 2000.-Ft-os kategóriában, ami sok esetben a gyári megoldásnál is rosszabb :W
Az egyik boltban, ahol a Freezer 64pro-t láttam árlistán 6090.-Ft-ért kiderült, hogy az a hűtő már nem annyi, hanem 7000 akárhányszáz forint, ami annyira felbosszantott, hogy meg sem jegyeztem a pontos árát, és az indoklást, hogy mi ez a hirtelen áremelkedés :(((
2 választásom maradt: helyben CM TX3 6900.-Ft-ért rendelésre, vagy Scythe Katana 3 8200.-Ft-ért azonnal.
Vagy postán a netről valami mást, de az sem lenne olcsóbb, csak mást is kérhetnék :U
Első körben melyiket ajánlanád így, hogy a Freezer 64 Pro kiesett; a Katanát, vagy a TX3-t?
Ha mást, akkor mit, és honnan?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39498) Peetee(tm) válasza klepto (#39497) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Rajta vagyok az ügyön egy harmadik alternativa személyében, de ha nem találok akkor TX3 evo (mert már csak ezt kapni (EVO-t), ha jól tudom)
Kis türelmet....

Esetleg itt ph-n nem néztél használtat? vagy ez a vonal egyáltalán nem érdekel?
Mekkora CPU-t tervezel a gépbe? Mennyi watt TDP-vel?

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#39499) klepto válasza Peetee(tm) (#39498) üzenetére


klepto
addikt

FX-8120 lenne alatta, ami 125W TDP-s, de ez szigorúan alapon lesz csak járatva; nem szándékozom húzni!
Sem itt, sem máshol nem nézelődtem komolyan, meg szerettem volna úszni a postaköltséget :W
Egyébként a Katana 3 mennyire jó hűtő, és mennyivel jobb, mint a gyári AMD?

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39500) Peetee(tm) válasza klepto (#39499) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Egy gyári hűtőtől bármi jobb, még, ha szájjal fújod az is, kis túlzással.
Utána néztem a KATANA 3-nak, szinte mindenhol jókat írnak róla. Arra gondoltam, szerintem a hűtőt nem érdemes csak ott megvenned, ahol laksz, mert ha gariztani kell, az csak macera, továbbá a legolcsóbb postaköltséget eddig itt találtam és az is 1080Ft+hűtő, így nem jössz ki jobban. Ebből kifolyólag szerintem ajánlott vétellé lépett elő a Katana3, de ha van időd még, azaz nem szükséges már holnap a CPU hűtő, akkor rendeld meg a TX3-at, de csak az evo változatát. (mondjuk annyival drágább a katana3 mint emennyivel jobb is, nem többel.)

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.