Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#53001) Potzee válasza rene85 (#53000) üzenetére


Potzee
addikt

Sűrű lamellák, zárt bordázat...nehezen szellőzik át...
A venti nagy fordulaton jár, hogy átfújja a bordát.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53002) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

LAP: AsRock Z78 Extreme 3

Scythe Ashura mellett elfér az alábbi RAM: [link]

(#53003) vjozsef válasza justo00 (#53002) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ha ez most kerdes akkor eszerint elfer.

(#53004) justo00


justo00
tag

Igen kérdés volt bocsi.
Amire én gondoltam hűtő az ez [link] lenne.

(#53005) vjozsef válasza justo00 (#53004) üzenetére


vjozsef
senior tag

Igen, tudom, leirtad hogy melyik huto. :)

Szerintem menj be az elso boltba probald ki hogy a dobozbol kiveszed es raprobalod kezzel mielott meg jobban belemelegednel. :)

(#53006) justo00 válasza vjozsef (#53005) üzenetére


justo00
tag

Köszi sokat segítettél! :))

(#53007) rene85 válasza Potzee (#53001) üzenetére


rene85
aktív tag

Akkor marad az újrapasztázás, köszönöm!

(#53008) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A10-5800k-ra kellene hűtőt találnom hirtelen, AC Freezer 7 Pro rev2 lett volna, de rájöttem, hogy azt csak úgy lehet velszerelni, hogy felfelé, a tápra fújja a levegőt, az meg nem okés.

Más, hasonló kategóriás hűtőt tudtok ajánlani?
Hyper TX2/TX3?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53009) vjozsef válasza AxBattler (#53008) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ár?
Ház?
stb.

(#53010) Potzee válasza AxBattler (#53008) üzenetére


Potzee
addikt

#52933
Az alacsony szegmensben (150-152 mm alatt) pl. Xigmatek Loki, Zalman CNPS 10X Optima, Deepcool Gammaxx S40, Thermalright Macho 120

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53011) AxBattler


AxBattler
félisten

6-7k-körül keresek 920mm-es ventivel rendelkezőt, mivel egy kis matx házba lesz. A felsoroltak közül a Xigma Loki jó lenne, de már sehol nem találom, viszont van helyette ez: Arctic Cooling Freezer 64 Pro.
Vélemény?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53012) Peaceliker válasza AxBattler (#53011) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vesztor87 forum társunk használ olyat a8 al …kérdezz rá, mi a tapasztalat!

"Oh my Goa'uld!"

(#53013) axwel18 válasza AxBattler (#53011) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem tudom hova fogod betenni a 92cm-es ventivel rendelkező bordát. :DD :DDD

(#53014) and1ao válasza AxBattler (#53011) üzenetére


and1ao
őstag

Loki II néven fut

Guild Wars2!

(#53015) AxBattler válasza axwel18 (#53013) üzenetére


AxBattler
félisten

Jahm... 92mm... :P
Csak előtte SWIF2-es ventiket néztem, és van köztük 920-as sorszámú is.

(#53014) and1ao
Köszi, ezt elnéztem! Viszont az AC-t nagyon dícsérik tesztekben (1 2), a Loki-nak meg nem tetszik a ventije, ezért marad az előbbi.

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53016) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

i5-3470-re milyen hűtést tudtok ajánlani 10-12k körül? A ház egy Sharkoon Vaya, nem tudom a RAM mérete fontos e.

(#53017) Maotun válasza and1ao (#53014) üzenetére


Maotun
őstag

Szia and1ao![/B
[link]
Nagyon kéne mind a 4 ram slot :K
Szerinted?

A képen intel alaplap van :U AM3+ saber 990fx R2.0 phanteks hütővel nem találok képet :F

[ Szerkesztve ]

(#53018) and1ao válasza Maotun (#53017) üzenetére


and1ao
őstag

Mi a gond elférnek alatta csak rálóg a venti, ráadásul elég szar szögből van fényképezve elfog ott férni minden csak ne akarj napi szintem ramot cserélni :DD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#53019) stefyY


stefyY
őstag

Na életemben előszőr vettem nem a legolcsóbb pasztát, 4g MX-4 volt 1,7k~...kiváncsi leszek az eredményre :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#53020) Potzee válasza AxBattler (#53015) üzenetére


Potzee
addikt

Az Arctic Cooling Freezer 64 Pro-t is csak úgy tudod feltenni, hogy vagy a tápba vagy a VGA irányába fúj a venti. (kivéve Asrock N68C lapoknál)
Egyébként ugyanaz a borda mint egy EKL Cold Tower-nek csak a venti más...az EKL 3.5k a merlinhardveren...az AC mennyibe kerül?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53021) Maotun válasza stefyY (#53019) üzenetére


Maotun
őstag

Én is ezen gondolkodtam jobb-e mint a gyári phanteks :))

(#53022) pipo112


pipo112
senior tag

meg jöttek merlinbe az új PProlimatech Basic szériája , nagyon tetszetősek és az áruk is jó !!! kíváncsi leszek mit tudnak majd , a 81 es versenyző nekem kivált kép tetszik gondolkodóba is estem hogy lehet majd bevállalok egyet ha jobban teljesít mint a kis machóm (amit nagyon megkedveltem) qrva jól teljesít és hangtalan
ui: lehet itt az ellenfele az ashurának ? árban tuti

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.619390698104569.1073741865.196699150373728&type=3

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#53023) Potzee válasza pipo112 (#53022) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem egy picit túlárazottak, mint általában a Prolimatech cuccok...a Basic 45 a két girhes hőcsövével eléggé hulladék...Blizzard T2 érzetem lett amikor megláttam...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53024) AxBattler válasza Potzee (#53020) üzenetére


AxBattler
félisten

6,5k-ba került, mivel már itt van az asztalomon. :)

Viszont a felfogatással kapcsolatban most tévedsz: a hűtőnek a két oldalán található a lefogató, így hátrafelé fúj!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53025) Zedz


Zedz
addikt

Valaki pls erre?

(#53026) Peaceliker válasza AxBattler (#53024) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem rossz hűtő, idle hangtalan lesz (olyankor 700 alatt forog), terhelve meg elindul majd, de akkor sem kimondottan hangos, de azért már hallani (ez a tapasztalat egy nem jól szellőző, kereszt hűtés nélküli házzal és egy a8-al). Ha tuningolni is akarsz esetleg, sztem arra már kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#53027) bombibmw válasza Zedz (#53025) üzenetére


bombibmw
veterán

Egyértelműen Macho 120 :K

(#53028) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
i5 4670-es procira, ha semmi húzást/tuningot nem tervezek valóban elég a gyári venti, ahogy azt nekem mondták? Ha mégsem akkor mit tudnátok ajánlani jó ár/érték arányban, max 6 ezerig??? Köszi!

Do you see the white shadow?

(#53029) AxBattler válasza Peaceliker (#53026) üzenetére


AxBattler
félisten

Erős kereszthuzatos házban lesz zéró / minimális tuninggal.
Szóval én is bizakodó vagyok... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53030) Potzee válasza AxBattler (#53024) üzenetére


Potzee
addikt

És tényleg... :R megint tanultam!
A Freezer 64 Pro felfogatása és a bordázata is megegyezik az EKL Cold Towerrel (nem Merlin Edition!) ezek szerint csak a ventilátorban különböznek.
Viszont 7k+postáért tőlem egy Gammaxx S40-et kaptál volna...nagyobb borda, 4 hőcső, 120 mm-es venti...ez is hátrafelé fúj és befér a házadba.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53031) vjozsef válasza Zedz (#53025) üzenetére


vjozsef
senior tag

A felesleges kerdest teszed fel te is, ahelyett h visszaolvasnal.

(#53032) bombibmw válasza Potzee (#53030) üzenetére


bombibmw
veterán

Kis önreklám. :D
Mondjuk egyben ajánlás és jogos is.

(#53033) Peaceliker válasza Potzee (#53030) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem feljebb írta, hogy 120 as nem fér be neki a házba... ;)

(#53029) AxBattler

na majd számolj be tapasztalatról! :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#53034) and1ao válasza Peaceliker (#53033) üzenetére


and1ao
őstag

A gammaxx bárhova befér van 92-es ami majdnem ugyanakkora.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#53035) Potzee válasza bombibmw (#53032) üzenetére


Potzee
addikt

Na, jól van nem marketingelek tovább :B A célra a Freezer 64 Pro is megfelelő.
Jó tudni, hogy ezt a coolert is fel lehet szerelni úgy, hogy hátrafelé fúj a venti nem pedig a tápba vagy a VGA kártyára!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53036) bombibmw válasza Potzee (#53035) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem semmi bajom nem volt,mikor az Ashura-t vízszintesen szereltem fel.
A proci szinte semmivel nem volt melegebb,viszont a VGA 2-3 fokkal hűvösebb volt. :)

(#53037) Peaceliker válasza bombibmw (#53036) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jaja, vhol láttam is ilyesmiről tesztet. Az jött ki, hogyha felfele fújja a meleget, akkor 1-2 fokkal még jobban is teljesített (az a hűtő amit teszteltek)...

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#53038) AxBattler válasza Potzee (#53030) üzenetére


AxBattler
félisten

Öö... nem. :)
Ahogy néztem, az EKL Cold Tower lefogatása ilyen:

Ez sokkal inkább hajaz a CM Hyper TX megoldására (volt ilyenem), csak az EKL egy horoggal kapaszkodik az alaplapi keretbe, míg a CM hárommal. A sín itt mindkettőnél kivehető és elforgatható 90 fokkal, viszont a leszorítókar mindkettőnél ugyanolyan xar, ahogy nézem (Hyper-em volt, és annyira szorult, hogy azt hittem kitörik az a gagyi kar és megreped az alaplap :W ):

Ahogy én értelmezem, a Freezer 64-nek nem lehet 90 fokban elforgatni az irányát, viszont alapból hátrafelé néz. Izgulok a kar miatt is, remélem ezzel nem lesz kínszenvedés a szerelés:

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53039) Potzee válasza AxBattler (#53038) üzenetére


Potzee
addikt

Ööö...de de :K
Az EKL Cold Tower Merlin Editiont (1.kép) valóban csak úgy lehet rögzíteni, hogy táp és a VGA irányába fúj a venti (a lefogató merőleges a ventivel), de a narancssárga ventis EKL Cold Tower (nem Merlin Edition!) felfogatása megegyezik a Freezer 64 Pro felfogatásával. (a lefogató párhuzamos a ventivel)
Ismerem és szereltem mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53040) Potzee válasza bombibmw (#53036) üzenetére


Potzee
addikt

Persze, hogy nem...mert alsó tápos házad van. Nálam is a szélesebb oldalával "néz" a Tempest teteje irányába a heatsink.
A felső tápos házak esetében jobb, ha a cooler ventije hátrafelé fúj mert nem szerencsés a proci hőjét sem a tápba fújni, sem a VGA kártyára. Viszont az AMD felfogatás (vagyis a gyári felfogató keret az AMD foglalat körül) nem mindig teszi lehetővé az olyan felszerelési módot, hogy a venti hátrafelé fúj...
Épp ezért AMD platformot főleg nem tennék felső tápos házba!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53041) AxBattler válasza Potzee (#53039) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja hogy a Merlin! :D
Okés, úgy igaz, de az az egy horgos megoldás nekem így sem jön be!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53042) pipo112 válasza Potzee (#53023) üzenetére


pipo112
senior tag

Igazad lehet kicsit túl van árazva az alja de 81 es az szerintem jo árban van és elég komoly darabnak tűnik

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#53043) and1ao válasza pipo112 (#53042) üzenetére


and1ao
őstag

Nekem nem igázán tetszik sűrűnek tűnik az a borda, nagyon járatni kell a ventit szvsz, hangos lehet, és még az a faktor is ott vagy nem is tudom milyen a prolimatech ventiben.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#53044) pipo112 válasza and1ao (#53043) üzenetére


pipo112
senior tag

Ha jól számoltam akkor 48 lammelával rendelkezik ami arra enged következteni hogy kb 3,1 mm hézag van a lapok között ami igen jól szellőztethető pl a macho 120 is ilyen adotsággal rendelkezik és max venti rpm 1000-1080 és max 50 fok a kupak nállam ami szeritem igen jó és a 81 basic-en van +1 hő cső de majd teszt mutatja úgy is hogy mit tud

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#53045) #59070464


#59070464
törölt tag

Bekerült a gépembe egy VGA. Üresjáratban épp megfelelő az Intel stock hűtő (réz), de könnyebb játékok alatt (Torchlight II - mással nem is játszom) a CPU ventilátora már felpörög és igen sokára hűl le, tehát még sokáig nagy fordulaton pörög és nem igazán tud csökkenni a hőmérséklet AIDA-val figyelve. Ha leveszem a gép oldalát, akkor ömlik ki a meleg üresjáratban is. Ekkora épp arra gondoltam, hogy beszereznék egy ház ventilátort, beszerelem hátra, ami kifelé szívja a meleg levegőt és egyenlőre nem cserélek CPU hűtőt. Vagy inkább CPU hűtőt cseréljek? A kettőhöz most nincs sok ingerenciám. :) Szerintetek melyikkel érnék el pozitívabb hatást?

Ház: Fractal Design Define Mini | Táp: Seasonic G360
CPU: Intel G840 | VGA: Sapphire HD7790

IDLE hőfokok. CPU magok: ~49-50 fok | GPU dióda: ~50-51 fok.

[ Szerkesztve ]

(#53046) and1ao válasza #59070464 (#53045) üzenetére


and1ao
őstag

FD mini mivel hangszigelt ház elég gyászul hűt, Hátul nincs benne gyárilag venti ezt nem is tudtam.
Igazándiból mindkettő megoldás hozna javulást bár először én a megfelelő szellőzést oldanám meg. és utánna valami nagyobb borda ami akár passzívan is elviszi azt a g840-et.
Jah és egy paszta csere sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#53047) vjozsef válasza #59070464 (#53045) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mindkettot meglepnem egyszerre.

(#53048) Potzee válasza #59070464 (#53045) üzenetére


Potzee
addikt

Egy 65W-os proci nem termel nagy hőmennyiséget...szerintem a VGA kártya hője reked meg a házban. Szvsz házventi, de az Intel stock coolerének cseréje is nagyban javítana a komfort érzeten...halkabb működés alacsonyabb hőmérsékleten.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53049) vjozsef válasza Potzee (#53048) üzenetére


vjozsef
senior tag

Hat ezaz. De a stock huto bordajan sem tud leadni elegendo hot a cpu ezert mindkettot lepnem meg egyszerre.

(#53050) #59070464 válasza and1ao (#53046) üzenetére


#59070464
törölt tag

Passzív hűtőben nem gondolkozom, mert később erősebb CPU is bekerülhet a gépbe. Akár egy i5 Sandy, ami már 95W-os. A paszta mindig MX4 (most is).

Ha leveszem a ház oldalát, akkor a CPU hőmérséklete 15 fokot zuhan, a VGA pedig 12 fokot. Szerintem egyenlőre elég lenne egy ház ventilátor is.

Melyik a legolcsóbb 12 cm-es CPU hűtő? Gondolom ebből már a legolcsóbb is elég halk. A G840 ára úgy 10k körül van. A proci árát viszont nem szeretném elkölteni egy hűtőre, de jó lenne ha később le tudna hűteni akár egy i5-t, halkan, tuning nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.