Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#77001) Richard! válasza Richard! (#76997) üzenetére


Richard!
addikt

Közben rátaláltam a Scythe Fuma hűtőre, ami elvileg el is fér. 49€-ért már meg is rendeltem.
Köszönöm :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#77002) 용 Bob válasza Ataxia (#76999) üzenetére


용 Bob
senior tag

Szia,

Én a PCX-től rendeltem a 120 mm-est és abban a packban van RYZEN-hez lefogató kiegészítés. Útmutató itt A 14; 13 kiegészítőkkel tudod rögzíteni.

Amúgy nem tudom, hogy mekkora házba szánod, ha mATX, akkor megfontolnám a helyedben, mert a normál pozícióhoz képest 90 fokkal elforgatva lehet csak rögzíteni (a ház teteje felé fúj)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#77003) juliensorel válasza 용 Bob (#77002) üzenetére


juliensorel
senior tag

En pure rock slimet vettem ryzenhez az aquaban, abban is volt Am4 lefogato, viszont nincs olyan, h "normal" pozicio, az Am4-re igy kell ferakni, ez nem intel, es teljesen jo igy, felefele fujja a meleg levegot ami amugy is felfele aramlik :)

(#77004) 용 Bob válasza juliensorel (#77003) üzenetére


용 Bob
senior tag

Frontpanelen friss levegő be, hátul meleg levegő elszívás. Ez a normál ház szellőztetés iránya "huzat". Többnyire a processzor hűtő ezen légáram irányban van rögzítve (ami a proci hűtést segíti). Ehhez képest a Pure Rock 90 fokkal el van forgatva. Ha nyitott a ház teteje, akkor nagyjából rendben van, de még ekkor sem olyan hatásosan, mint a normál pozícióban. Ha zárt a ház teteje, akkor még rosszabb a hűtés hatásfoka. Szerintem.. :)

Nekem nincs tuning az 1600x-hez, de nem hozta azokat a hőfokokat, amit vártam volna. Venti min. 70%-on megy még böngészés közben is (idle: 40-55 fok; Load: 70-75 fok)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#77005) juliensorel válasza 용 Bob (#77004) üzenetére


juliensorel
senior tag

Az elolrol jovo hideg levegot ugyanugy elkapja a venti, hidd el nem ezen a 90°- on all vagy bukik a hutes, raadasul ez van, az Am4re csak igy lehet ratenni. Nekem van folotte venti a hazban, viszont en pure rock slimet vettem, gondolhatod az, h melegszik, megy is ra jovo honapban vizhutes. Nekem is 1600x van, Kozel ugyan olyan fokokat mertem a slim-en, mint te :) es ez sok szerintem is, de azert mert kicsi ra

[ Szerkesztve ]

(#77006) jim bcs válasza Richard! (#76997) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76997) (#77001) richie900812
be quiet! Pure Rock
Scythe Fuma
Thermalright Macho 120 SBM
Zalman CNPS10X Performa Plus

(#76998) Televan
Nem! :N

(#76999) gennyestus
Alapból támogatja, tehát nem kell semmit rendelned.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77007) 용 Bob válasza juliensorel (#77005) üzenetére


용 Bob
senior tag

Külföldi fórumokat olvasgatva, végeredményben elég forró fejű lett a ZEN architektúra. Nem csak nekünk van vele problémánk. Nekem is megy rá víz Arctic Liquid Freezer 240 jövő hónapban :K

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#77008) Televan74 válasza jim bcs (#77006) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kösz! Akkor maradok légen! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#77009) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok.

Barátom vett egy gépet és úgy szerezte be a i5 7600k-t,hogy nem volt gyári hűtő hozzá. nem akart költeni így egy be quiet! Pure Rock Slim ventit vett rá. Na most játékok alatt 60-70 intel burning testnél meg 80 fölés i sfelteker. leszedtem neki a gyári pastát raktam helyette AC MX-4-t 2 fok javult ,de ami érdekes,hogy HW monitor hiába ír neki 80 fokot a be quiet! Pure Rock slim borda nem meleg. na most a borda 100% rámegy,mert szépen szétkenődik. Kérdésem egy nem tunningolt 7600k TDP 91-es CPu-t,hogy engedhet egy 125TDP-s hütő ilyen melegre?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#77010) Speed® válasza Whysperer (#77009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Úgy, hogy guánó van a kupak alatt..delid nélkül ez ilyen.

(#77011) Whysperer válasza Speed® (#77010) üzenetére


Whysperer
addikt

Értem szóval ez nem normálisan normális? 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#77012) Speed® válasza Whysperer (#77011) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

20-30°C nyereség is lehet deliddel..szóval ez nem normális. Oké, nem célszerű ilyen kis magot forrasztani, de a trágya kence övön aluli :S

(#77013) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Intel 775 gyári hűtő:

a 3 vagy 4 vezetékes megoldás a jobb?

a 3 vezetékes fixen forog 2300 körül, a 4 vezetékes változó fordulatszámú a proc terheléstől-melegedéstől függően.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#77014) juliensorel válasza Fuvaros (#77013) üzenetére


juliensorel
senior tag

Mi a kerdes, ha tudod ra a valaszt? :)
A 4 tűs halkabb tud lenni ha nincs terheles, mert akkor kisebb fordulaton porog.
Ha nem szamit a zajszint neked, akkor meg tokmind1 melyiket valasztod.

(#77015) Speed® válasza Fuvaros (#77013) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ostoba vezérlés esetén a 3 PIN kiköthető 5Vra, ennyi előnye lehet..de minden más esetben a PWM a nyerő.

(#77016) Whysperer válasza Speed® (#77015) üzenetére


Whysperer
addikt

Amúgy a Brocken-t Én is csak ajánlani tudom. mindig 4,2-r ehúzott kazán FX8120-t netezés közben is 4,2-n járattam és venti nékül hütötte a zalman z11-es házban. mindig állt a venti. játék és render közben sem pörgött maxon. Nekem ez minden tesztet felül írt. Ezt a gépet a mai napig hűti ahol van

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#77017) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Egy szakmai kérdésem lenne.

Le fogom cserélni a cpu hűtőt. Kevesebb mint egy éve van most rajta egy gyári intel hűtő.

Ha leszedem a hűtőt, a prociról le kell szedni a rajta lévő pasztát, és úgy rátenni a új hűtőt?

Tiszta procira kell rakni, vagy sem?

Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#77018) Whysperer válasza mayday00 (#77017) üzenetére


Whysperer
addikt

igen újra kell pasztázni a bordáról is meg a cpu-ról is

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#77019) mayday00 válasza Whysperer (#77018) üzenetére


mayday00
őstag

Hogyan érdemes megtisztítani a procit? Először valami ronggyal leszedem róla a pasztát, majd áttörölöm alkohollal, vagy hígítóval? Hogy teljesen zsírmentes legyen. Mi ennek a művelete?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#77020) juliensorel válasza mayday00 (#77019) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nekem ami bevalt: papirzsepi/wc papir, utana mikor mar alig van rajta, akkor monitor/szemüvegtörlő nedveskendővel fenyesre torlom, azt csá :C

(#77021) mayday00 válasza juliensorel (#77020) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#77022) Televan74 válasza juliensorel (#77020) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én megnyálazom a papír-törlőt! ;]

Sok módszert kipróbáltam,pasztázáshoz a legjobb az összefoglalóban leírt ,tégy egy X -et a procira megoldás. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#77023) tboy93 válasza mayday00 (#77019) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sima vagy nagyon max nedves zsepi lehozza. Utana procira paszta, be a foglalatba, aztan ra a huto.

(#77024) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

3000FT-ig keresek cpu hűtőre 120mm-es pwm-es ventit, akár használtan is.
Legfontosabb az lenne hogy ne legyen se fűnyíró se fogászati fúró hangja. :)
Mit ajánlotok? Köszönöm! :)

(#77025) Televan74 válasza jubilleum (#77024) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#77026) jim bcs válasza Televan74 (#77025) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az útbaigazításért hatalmas :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77027) Televan74 válasza jim bcs (#77026) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ahol tudok segítek. :K
Hűtés mániám van,szoktam ezt is és azt is olvasgatni.Ha pedig konkrétum kell,jövök és tanácsot kérek. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#77028) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom,jó helyre teszem e fel a kérdésem,de miért van az,hogy a proci általában nyugalmi helyzetben netezés ilyesmi max 30fok de játék után még később is ingadozik 30 felett pedig lett volna ideje már bőven vissza hülni van olyan pl az egyik mag 35 fokról mondjuk egy pillanatra 47 ig felugrik aztán vissza de a magok mindig fel le 35 és 40 fok között,a hűtő egy cooler master hyper 612s egy noctua pwm es ventilátorral.
Ez csak egy pillanatnyi kép, az msi command centerben ezt mutatja pl.

A ház egy bi quiet silent base 600 hangszigetelt ház,a képen meg láthatók a ventilátor fordulatok is amik dc ben mennek nem pwm esek lehet ,hogy ezek miatt nem tud hűlni a proci?

[Képek linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77029) jim bcs válasza Pityu. (#77028) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az IHS és a mag között akár 15 fok különbség is lehet, na most ha jó az intel pasztája akkor jó, ha nem akkor rosszabb adatokat kapsz. A 4 mag soha nem lesz egyforma, a hőfokok jók, nincs min aggódnod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77030) Pityu. válasza jim bcs (#77029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a megnyugtatást,egyébként egy kicsivel később már csak 30 max 32 fokot írt ingadozva.Én a procira Arctic MX-4 pasztát raktam.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77031) jim bcs válasza Pityu. (#77030) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tökéletes, használd a gépet tovább.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77032) Pityu. válasza jim bcs (#77031) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77033) Whysperer válasza Pityu. (#77030) üzenetére


Whysperer
addikt

Mint írtam havernak a 7600k-ja tunning nélkül intel burn alatt 83 fokos amúgy telejsen ugyna ez!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#77034) Pityu. válasza jim bcs (#77029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja vissza olvasva,most vágom az intel paszta témát,a proci kupak alatt lévő amit mondtál :)

#Whysperer

Közben még jó,hogy vissza olvastam amit anno írtál így már képben vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77035) Pityu. válasza Whysperer (#77033) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kicsit teszteltem én is,nálam az intel burntest nem akart működni
kellemes idő van most a szobában fokot nem tudok,nyáron melegebb lesz az biztos
prime95

linx

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77036) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egy ehhez hasonló projektet tervezek.egy bútorlapra lesznek felfogatva az alkatrészek és egy zárt,de nem szűk tv szekrénybe lesz elhelyezve.mivel hely lesz bőven,így melyik hűtés ajánlott?a tower vagy a topflow?

(#77037) iDavy


iDavy
csendes tag

Szép napot kívánok mindenkinek! :)

A mai nap vásároltam egy Be Quiet! Pure Rock processzor hűtőt!

S az lenne a kérdésem: hogy kell hozzá vennem hőelvezető pasztát?!

Mert a dobozba tubust nem találtam, de a hűtőn (ami a processzorral érintkezik) egy fehér pasztának látszó "valami" van :D

Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :)

(#77038) icon válasza iDavy (#77037) üzenetére


icon
senior tag

Az a "fehér valami" az egy egészen jó minőségű paszta, szóval nyugodtan használd, amennyiben nem kented szét véletlenül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#77039) juliensorel válasza iDavy (#77037) üzenetére


juliensorel
senior tag

Jo az ami rajta van, tedd fel nyugodtan

(#77040) Melorin


Melorin
addikt

Üdv.
Van egy Macho Direct-em. Nem a szokványos fényes egybetalpa van hanem a hőcsövek érintkeznek a CPU tokjával.

Mi a legjobb módja a hővezető paszta felkenésének? A hagyományos felkenés X megy hasonló alakzatban nem a legjobb szerintem, mert a csövek közé bemegy egy csomó paszta. Töltsem fel szintbe zsírral először a talpat és utána kenjek a procira is?

[Nagy kép linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

(#77041) jim bcs válasza betyarr (#77036) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#77036) betyarr
Topflow, kereszthuzat úgyis lesz gondolom ventik által.

(#77037) iDavy
Jó minőségű a gyári, nem kell másik, egyébként be quiet! DC1 van rajta.

(#77040) Melorin
HDT (Heatpipe Direct Touch, lásd összefoglaló) amire te gondolsz. Az X a legjobb (lásd szintén összefoglaló) és ne foglalkozz vele ha tömít, pont ez a lényege.
Szerintem a HDT a legjobb megoldás ha már itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77042) betyarr válasza jim bcs (#77041) üzenetére


betyarr
veterán

nem lesz benne más venti,csak a procié.

(#77043) Ribi válasza betyarr (#77042) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mennyire zárt az a zárt?
Mert akármennyire is eszik kevesen teljesen zárt térben egy idő után megsüti magát.

(#77044) Speed® válasza betyarr (#77042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor lehet egy Macho féle megoldás lenne a nyerő, mögé helyezett kifele dolgozó ventivel. A proci sem főne meg, ill. a "ház" is szellőzne.

(#77045) Kocka Jakab


Kocka Jakab
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek ajánljatok hűtőt az alábbiak alapján:
- Ryzen 1700 tuninghoz (4Ghz a cél)
- Max. 165mm
- RAM: 42mm
- Szellős maradjon az alaplap, amennyire lehetséges
- Ár: Lehet drágább modell is ha megéri

(#77046) betyarr válasza Ribi (#77043) üzenetére


betyarr
veterán

egy 60cm széles,22cm magas és 50cm mély helyre kerülne.üvegajtó van rajta,kb. 3mm hézagokkal a szekrény és az üvegajtó között,illetve hátul van egy kb. 9cm átmérőjű lyuk a vezetékeknek.a táp (laptop adapter) a szekrényen kívül lesz,tehát az nem fogja fűteni a helyet.a paneltáp nem tudom mennyire fog melegedni,de nem hiszem,hogy sokat zavar.ami még melegítő tényező lehet,az a hdd.

Speed(R): hát,azt a házventit nem tudom,hogy mennyire tudnám beaplikálni.

[ Szerkesztve ]

(#77047) Viktor18


Viktor18
tag

Sziasztok!

Sok lenne végigolvasni, és biztos unjátok, de segítséget szeretnék kérni.

CPU hűtőt szeretnék venni.

Alaplap: Gigabyte 990 SLI Gaming
Proci: AMD FX 8370
A memória sima "mezei", semmi flancos, így hely van.
Gépház pedig egy Thermaltake View 27
Hogy aktív vagy passzív a jobb azt nem tudom.
Árkategória: max 15.000 forint. A procit nem szeretném tuningolni.
Nekem egy Cooler Master Hyper T4-et ajánlottak.
De gondoltam megkérdezem itt. Lényeges a teljesítménye, hogy minél jobban hűtsön. A hang az annyira nem zavar. Valamit valamiért.

Köszi a segítséget! :)

(#77048) jim bcs válasza Kocka Jakab (#77045) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#77045) Kocka Jakab
be quiet! Pure Rock
Thermaltake Contac Silent 12

(#77047) Viktor18
Alpenföhn Brocken ECO
be quiet! Pure Rock
Scythe Fuma
Scythe Mugen 5
Thermalright Macho 120 Rev.A
Thermalright Macho 120 SBM
Thermaltake Frio Silent 12
Zalman CNPS10X Performa Plus

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77049) laskr99 válasza jim bcs (#76363) üzenetére


laskr99
addikt

Rev c. black lett 4790-re. Eddig max 68 fok prime95 alatt. Köszönöm! Jól néz ki és pont befért a Z9+ házamba. Az oldala pont ráfér szóval max 159mm lehet a ház.

(#77050) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Alaplap: MSI Z270 GAMING PRO
Proci: Intel 7700k
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 ( Nem tudom milyen magas pontosan.)
FRACTAL DESIGN Define R5
Árkategória: max 30.000 forint.
De gondoltam megkérdezem itt. Lényeges a teljesítménye, hogy minél jobban hűtsön, és nagyon csendes legyen. Mivel a ház is silent.

NOCTUA NH-D15S néztem ki de lehet túl sok hozzá. Olcsóbbért nem tudom mi az ami kb ilyen halk,de jól hűt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.