Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40601) #65675776 válasza smiti (#40600) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredetileg is C14 volt, az utolsó mondat került bele szerkesztés után.

(#40602) IreN!CuS válasza smiti (#40600) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Igen C14 volt eredetileg is a D14-röl tudtam ,hogy simán bírja a nagyobb cpukat is passzívban jó házszellőzés mellett.A képet azért köszönöm legalább tudom a D14 mit tudd :)

kromatika Ez így lehangoló nagyon ,azt hittem azért többet tudd,valahogy bíztam a nagy felületben de akkor még sem olyan jó passzívra.

Akkor tényleg a K2,D14,Macsó maradt ami ajánlható passzívra.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#40603) #65675776 válasza IreN!CuS (#40602) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg pl a Ninja-k.

(#40604) kromatika válasza IreN!CuS (#40602) üzenetére


kromatika
veterán

No meg ott van azért a Thermalright Silver Arrow is :K Egyébként Nija 2,Ninja 3 haverjaimnál I3 2100-at vígan elvisznek jó házszellőzéssel.

(#40605) Merlinclub válasza IreN!CuS (#40602) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A K2 nem épp jó választás passzívra.
Nagyon sűrűn van lamellázva.
Igaz, hogy a mérete miatt azért lehet hatékony, de még nem próbáltam passzívban
A Brocken még jó lehet.

kromatika

Nekem egy i3 2120 ketyeg teljesen alapon egy Brocken alatt. Megoldja, a táp ventije az egyetlen, ami levegőt mozgat a házban. /Nem gamer gép, csak iroda és net funkciók GT220-as vga-val, ami szintén passzív egy Alpenföhn Klara alatt./

[ Szerkesztve ]

(#40606) Ghotto


Ghotto
csendes tag

sziasztok, segítséget szeretnék kérni processzor hűtő választásához, egy Asrock FM2 A75PRO4-M alaplapra menne fel egy AMD A10 5800K proci hűtésére... a keret amit rászánok kb 15K lenne, szeretném húzni a cpu-t és az igp-t egyaránt...
Válaszokat előre is ksözönöm!

Ghotto

(#40607) Rémus


Rémus
csendes tag

Sziasztok!

CM Hyper 212 Evo-n bekrepált a venti, kérdésem a következő lenne:
Van itthon egy pár Arctic Cooling F12 Pro TC ház ventim, megfelelne-e procihűtőnek, vagy mindenképp PWM-esre lenne szükség?
Pl: erre

Ha esetleg ez nem megfelelő tudnátok ajánlani valamit?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40608) #65675776 válasza Rémus (#40607) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Nem a borda határozza meg, hogy milyen ventilátor kell rá, legalábbis ebből a szempontból. Ha a lapod tud feszltségszinttel is szabályozni, akkor jó a sima háromtűs ventilátor is.

(#40609) Rémus válasza #65675776 (#40608) üzenetére


Rémus
csendes tag

Értem, köszönöm!
Akkor megpróbálom az itthoni AC F12 Pro TC-vel, remélem a gyárilag rajta lévő érzékelő nem fog bekavarni a fordulatszámba, ha cpufan-re dugom!

[ Szerkesztve ]

(#40610) #65675776 válasza Rémus (#40609) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem fog. A legtöbb gyári cooleren van hőérzékelő, ami alapján szabályozzák magukat.

(#40611) Rémus válasza #65675776 (#40610) üzenetére


Rémus
csendes tag

Nagyon köszönöm segítséged:)

További szép estét!

(#40612) kromatika válasza Merlinclub (#40605) üzenetére


kromatika
veterán

igen Brocken nekem is elvitt passzívan egy i3 2100-at.De hiába sűrűbb a K2 bordázata,de két tornyos kialakítású.És ez szerintem passzív módnál sokat számít,mert ugye teljesen áttudja járni a bordákat a levegő,alacsony rpm-nél is,a két borda között lévő nagy térnek köszönhetően.példa képen Thermailright IFX14 ,sűrű borda,mégis hűvősebb volt ugyan azon procin,fél passzívan mint a brocken.Szerintem itt is a dupla tornyos kialakítás döntött,no meg a tömeg.Szerintem K2 is verné passzívan a Brockent,vagy legalább is ugyan annyit tuti hozna.

[ Szerkesztve ]

(#40613) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Az E6320 és az E6550 gyári cooler-e ugyanaz? Ha nem, akkor az E6320-ra való elegendő az E6550-re esetleg?

Köszi előre is!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40614) IreN!CuS válasza Ghotto (#40606) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Milyen házba szánod az alkatrészeket?

daa-raa , kromatika Igen a ninja 2-3 még jó választás lehet :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#40615) hoffman_ válasza hoffman_ (#40613) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Erre senki többet harmadszor? :B Próbáltam guglizni, de nem jártam eredménnyel, szerintem tuti jó rá, de szeretnék 100%-ra menni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40616) jim bcs válasza hoffman_ (#40615) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én egy gyenge 100%-os egyezésre tippelek :) , egy széria szerintem ugyanaz ugyanúgy mint a 1155-ös és többi széria cooler-ei is megegyeznek, van egy pár itthon az összes ugyanaz felfogatásra és teljesítményre is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40617) Ghotto válasza IreN!CuS (#40614) üzenetére


Ghotto
csendes tag

hát igazából egy Zalman Z11 plus-házat szeretnék venni ... de ha az nem sikerül akkor egy Sharkoon Vaya lesz ,fehér színű

(#40618) jim bcs válasza Ghotto (#40617) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Fractal Design Core 1000__10,000
Aerocool Qs-202__14,000 (ez elég zsír) :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40619) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali..

Az most a helyzet, hogy megjött az új cpu-m aegy x4 955 ös személyében és ugye rögtön kapott egy kis oc-t 3.2 rő 3.6 ra de már itt is felmegy 44 fokra a magok hőmérséklete aida szerint 100% terheltséggel persze, olyan 20 fokos szobában egy Brocken alatt..Ez mennyire normális? pasztázás jó volt inkább az érdekelne , hogy ez a cpu ennyire melegszik?? mert a kis athlon x4 630-am sokkal hűvösebb volt, ennek mennyi a max hőmérséklet ami még mehet neki?

(#40620) peu407


peu407
senior tag

Ma megjött a Termalright Silver Arrow SB-E SE CPU hűtőm Merlinclub-tól.Tegnap fizettem ki,ma érkezett.Le a kalappal a fiatalember előtt a gyorsaságért,a kiváló kommunikációért,a korrektségért!Szóval mindenkinek ajánlom,hogy tőle vásároljon!!!!
Ja és a hűtő: rendkívül impozáns,igényesen kidolgozott darab.Köszönet jár az ajánlóknak az ötletért!!!

(#40621) Gyufaaa válasza peu407 (#40620) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem csak a kinézet! A teljesítmény is bődületes! :K

(#40622) jim bcs válasza peu407 (#40620) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

egészséggel nyúzzad :C

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40623) unravel


unravel
őstag


:))

¯\_(ツ)_/¯

(#40624) peu407 válasza jim bcs (#40622) üzenetére


peu407
senior tag

Köszi a jó kívánságot! :R Látom neked K2 van.Neked is hasonló jókat az egész konfighoz! :DD
Egyébként napokig gondolkodtam :W melyik is legyen,K2 vagy a Thermalright.

[ Szerkesztve ]

(#40625) peu407 válasza Gyufaaa (#40621) üzenetére


peu407
senior tag

Kiváncsi is vagyok nagyon.A hétvégén lesz időm felszerelni.Már alig várom!

(#40626) Vertigo válasza IreN!CuS (#40589) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Szia!

Fent emlitett hutom van, igaz nem passzivban, ellenben ultrahalkra vannak bekotve a propellerek (~450, ~650 rpm), 2x14es es egy bazinagy leszabalyozott venti van meg a hazban, a proci (3770) jelenleg 32°C-on uzemel, ugy hogy fut egy aion (cry engine) meg nehany bongeszo, zajszennyezes szempontjabol mindossze a hdd hallhato ha csond van a szobaban, de amig nem indul el es csak ssdrol mennek a dolgok ha a fulemet a gep melle teszem a tapot lehet eszrevenni (corsair tx650, ami koztudottan a legcsendesebb tapok kozott van ami letezik)

...ha gondolod ezen adatokbol inter/extrapolalj, de szerintem ilyen alacsony fordulatszamon eszrevehetetlenek azok a propellerek amik a c14en vannak

[ Szerkesztve ]

(#40627) s_roland


s_roland
tag

Üdv szakik!

Van egy tx3-asom, és tegnap hirtelenjében kellett összerakni az új konfigot (adatlapomon), de csak egy ilyen paszta volt kéznél! Játékkal teszteltem, de pár perc után leállt a gép és egy ideig be se lehetett kapcsolni annyira túlhevült a proci! Lehet a paszta a bűnös? Mert ha igen, akkor ezt venném helyette! Előre is köszönöm a tanácsokat! :)

(#40628) Merlinclub válasza s_roland (#40627) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A paszta nem nagy varázslat, de ott max 2-3 fokot nyersz, setleg 5-öt, ha csúcs pasztát veszel.
A TX3 hervadt el, az a gyenge láncszem.

Ha mindent jól raktál össze....

Tuning van?

(#40629) s_roland


s_roland
tag

Nincs semmi tuning minden alapon megy! Kevés a tx3? :O pedig a gyári hűtő sokkal kisebb... Rakjam rá azt inkább?

[ Szerkesztve ]

(#40630) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy Ti milyen hűtőt ajánlanátok egy Fx6100-re?
Valószínű húzva is lesz a későbbiekben, elvileg alapfeszen viszi a 3,8-4,0-et.
A lényeg h játékok alatt is csendben maradjon!!! Nem kell h 50 fokon tartsa elég a 60 is játék alatt csak ne nagyon halljam!
Én ezt néztem ki egynek [link] Ez mennyire csendes?
Annyit kérek h ha ajánlatok más hűtőt akkor erről az oldalról tegyétek mert innen venném a többi alkatrészt is.
Ja és kb hasonló áron mint amit én linkeltem:)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Gábor

Üdv: Gábor

(#40631) jim bcs válasza stultus78 (#50) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

max ár?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40632) jim bcs válasza menyoronc (#40630) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ebben az árkategóriában

Deepcool Ice Matrix 400__9,900
Cooler Master GeminII SF524__10,000

nyílván egy nagyobb hűtő jobban hűt, ha gondolod gyűjts még hozzá egy kicsit, akkor biztos a hatás

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40633) Asbee válasza menyoronc (#40630) üzenetére


Asbee
veterán

Már FX topikban is ajánlottam neked, hogy Brockennél jobbat nem találsz ilyen áron, csak a felsőtáp miatt nem a legideálisabb. Ottvan még a Macho kicsit drágábban én azt venném a helyedben. Az fx6100 is eléggé melegszik (tapasztalatból mondom), alapfesz 4,0Ghz-en hajtottam és a Brocken kellett rá.

(#40634) jim bcs: Miért is?

[ Szerkesztve ]

(#40634) jim bcs válasza Asbee (#40633) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jjja, hogy ráadásul felsőtápos, ezt az info-t kifelejtette és már kapott is rá választ ----> no comment :W akkor mit keres?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40635) Asbee válasza jim bcs (#40634) üzenetére


Asbee
veterán

Jaaa, azt hittem valami nagyon rosszat írtam. :)

(#40636) jim bcs válasza Asbee (#40635) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

dehogy :) csak ha már ebben az árkategóriában adtál neki választ attól még ebben a topikban sem fog egetrengető változás történni, esetleg ha megpótolja van esélye rá mert ugyebár ha hűteni akar akkor 10k felett gondolkodjon, 15k körül már elég szép hűtők vannak teljesítményre is és az az 5k nem a világ vége és akkor már egy kis csend is társul a hűtés mellé ,de ő tudja a kérdésére kielégítő választ kapott mostmár rajta a sor hogy elfogadja avagy megpótolja és vesz egy jobbat :) , de gondolhatná hogy a rangod miatt egy kicsit csak konyítol hozzá és nem fogsz hülyeséget ajánlani a proci saját topikjában ráadásul, bár lehet én látom rosszul

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40637) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Gondoltam mit veszíthetek ha ebben a topicban is megkérdem. Ezzel nem az ő szaktudását vontam kétségbe hanem egyszerűen csak megkérdeztem más emberek véleményét. Nem hinném h ti is ha vesztek vmit akkor egy ember véleménye alapján választotok :U

Na szóval a lényegre vissza térve.. ha ezt veszem akkor nagyon nem nyúlok mellé ezek szerint?
[link]
Ez akkor beférne ebbe a házba [link]? Ezt belehet szerelni úgy is h hátra fújja a levegőt? Csak h tuti legyen.

Ja és ez szerintetek pasztázva jön vagy inkább kérdezzek rá?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#40638) kromatika válasza menyoronc (#40637) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A hűtővel nem nyúlnál mellé,nagyon jó választás :K főleg ha a csend is lényeg.a bordák távolsága(fin távolság) 3,4 milliméter,tehát nagyon csendes műkődésre lett tervezve,és jól kihasználja az alacson rpm-en járatott venti légáramlását is.Már 800-1000rpm-en is nagyon jól hűt és szinte hangtalan.Viszont a ház nem igazán jó választás ehhez a hűtőhöz,mert ha az oldal lapjára nem raksz ventit akkor max 165mm magas hűtőt rakhatsz bele.[link] A macho rev a meg 162mm.Ez elég necces.És szerintem mélységében is túl nagy ez a hűtő,ehhez a házhoz.Vagy másik házat kellene nézned,amibe kb 170mm max hűtő rakható,vagy válaszd ennek a hűtőnek az alacsonyabb profilú változatát.Macho 120 Ez csak 150mm magas,és hasonló a teljesítmény.[link] Vagy Brocken,AMD-re főleg jó választás. 157mm magas.De csak egy írányba rakható fel,ha ez nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#40639) menyoronc válasza kromatika (#40638) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Szia!
Köszi a tanácsokat.
Az mennyire gáz h a Broken a tápra fújná a levegőt? Mennyire meleg egyáltalán az a levegő amit kifúj?
Ha ez a lowe profileos thermalright is halk akkor valószínű annál maradok. 29db max hangerőt ír rá, nagyobbiknak meg csak 21db.
Egyáltalán fogja annyin pörgetni a ventit?

Van amúgy vmi progi amivel szabályozni lehet h milyen hőfokon mennyin pörögjön a cpu venti?

Üdv: Gábor

(#40640) kromatika válasza menyoronc (#40639) üzenetére


kromatika
veterán

Szivesen.Szerintem ha már új hűtőt veszel,akkor ne olyat vegyél ami a tápra fújja a levegőt.Én legalább is nem venném.Télen nem gáz,de nyáron a kánikulában a táp is hangosabb lenne úgy.Én is a te helyzetedben a macho 120-at választanám,mert ahhoz a házhoz a 150mm magasság ideális :K Jó,és csendes hűtő.ez egy kimondott halk hűtő,és a hozzá adott venti is nagyon jó minőségű.a 29db a max rpm-en pörögve irja,de azon úgy sem valőszínű hogy fog pörögni.az alap lap biosában be állítható hogy mennyin pörögjön a venti.asrock lapoknál elég sok fokozatban,asus,gyga,msi lapoknál 3 lépésben.és azt is külön beállíthatod hogy hány foknál kapcsoljon a venti magasabb fordulatra.

[ Szerkesztve ]

(#40641) Esteban30 válasza peu407 (#40620) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Ramokkal menyire kompatibilis? Csak low profilú fér be alá?

(#40642) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Ehhez mit szóltok? [link] ez is beférne a mostani házba.

Üdv: Gábor

(#40643) Brutus880 válasza Esteban30 (#40641) üzenetére


Brutus880
tag

Minden komoly hűtőknél már igen csak a low profile-os ramokkal kompatibilis.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40644) #65675776 válasza Brutus880 (#40643) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most már legalább tudjuk, hogy egy hűtő attól komoly, hogy nem fér alá magas RAM. Szóval a Zipang nem érdemi hűtő, mert a Corsair DHX-ek simán elférnek alatta?

[ Szerkesztve ]

(#40645) Brutus880 válasza #65675776 (#40644) üzenetére


Brutus880
tag

Én nem így gondoltam na mindegy... bocs ha félreértésnek vetted van ilyen. Hanem mondok példákat: Alpenföhn K2, Noctua nh-d14, Thermaltake Frio meg ilyesmik és ezekhez igen is low profile ramok férnek be.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40646) #65675776 válasza Brutus880 (#40645) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk RAM-ok esetén érdekes a low profile elnevezés. Kb azt jelenti, hogy normál magasságú.

(#40647) kromatika válasza Brutus880 (#40645) üzenetére


kromatika
veterán

Thermaltake Frio volt,és normál ramok is alá mennek.alpemföhn himalaya-nál sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#40648) Brutus880 válasza #65675776 (#40646) üzenetére


Brutus880
tag

De én szerény véleményem szerint meg pont azért "low profile" mert igen normális magasságú. Nincs nekik hűtőbordák.

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40649) #65675776 válasza Brutus880 (#40648) üzenetére


#65675776
törölt tag

A low profile az lenne, hogy a megszokott, az alkatrészek által tipikusan diktált magasságnál alacsonyabb. Ez RAM-ok esetén évtizedek óta ~1,25". Ezt érdekes módon a BGA chipes DDR2-knél, és azóta is tartják. Valóban LP-nek az 1" és az alatti magasságú RAM-okat lehet tekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#40650) Esteban30


Esteban30
csendes tag

A Noctua honlapján van egy nagyon pöpec lista, hogy mely alaplapokkal és ramokkal kompatibilis ill. milyen kisebb változtatásokat ( fűrészelés...? :DDD ) igényel. Viszont nagy bánatomra a Thermalright honlapján nem találtam ilyen listát. :( A ramjaim pedig bordázott corsair vengeance-k) :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.