Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40801) Merlinclub válasza Brutus880 (#40796) üzenetére


Merlinclub
senior tag

.
Ez már rég nem újdonság, ellenben ezzel [link]

50 százalékkal hatékonyabb szintercsövekkel szerelt

(#40802) kromatika válasza thepityu (#40799) üzenetére


kromatika
veterán

szia.alapjáraton az 50 fok nem igazán jó.nézd meg hogy jól van e felrakva a hűtőd.és ha rég volt pasztázva,akkor pasztázd újra.

(#40803) Cancer válasza jim bcs (#40800) üzenetére


Cancer
senior tag

CoolerMaster Hyper 212 EVO-t néztem. A tesztek alapján elég kultúráltan hűt. Egy jól szellőztetett házban szerintem nekem elég lesz. Nem extrém tunningra gondoltam, csak olyan immel ámmal. A8-5600K-t

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#40804) Zin


Zin
senior tag

1155 i5 3330 v 3450-re mien CM huot erdemes ratenni?Gyari orajel nem akarok tuningot!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#40805) franconero válasza Esteban30 (#40765) üzenetére


franconero
csendes tag

Core i7 3770K-n van rajta, időhiány miatt még nem nagyon van vele tapasztalatom, épp csak felraktam egy Win7-et, és még a ház oldala is nyitva van. Alapjáraton 31 fok a proci (legkisebb ventifordulat mellett), de ez nem sokat mond.
A képeken nekem nem jött át, de élőben böszme nagy jószág, és ha nem pörög teljes gőzzel a 14 centis venti, gyakorlatilag hangtalan. A ventillátor pont a memóriákról szívja a levegőt, így azokat is hűti. A házban nekem hátrafelé fúj, ezzel rásegít a házventik huzatára.
A neten találhatsz egy csomó összehasonlító tesztet, ahol jól meghajtották. A szerelése nem különösen bonyolult, de érdemes egy pillantást vetni az adott foglalathoz tartozó útmutatóra, ezzel (velem ellentétben :) ) megspórolhatsz 1-2 felesleges visszabontási műveletet.

(#40806) zolee5016


zolee5016
őstag

Thermaltake frio.LINK .tesztek alapján megzabolázza a forrófejű prockókat..Van esetleg valakinek ??,Gyakorlati tapasztalatnak jobban hiszek.i5 2500k-ra szeretném, pofátlanul jó áron van...Egy 580 -as Matrix kihajtásához dolgozó procit kellene hütenie...Vélemény....????
Most fentebb emlitett tx3 van a procin de ezt a dögöt szeretném a gépbe.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#40807) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó helyen kérdezek, de úgy látom itt kaphatok választ. Van egy q6600 procim, amin egy TT BigTyphoon VX120-as hűtő van. Pár napja azt vettem észre, hogy a proci 4. magja +2 fokkal melegebb lett, mint szokott és a 2. mag is mintha +1 fokkal melegebb lenne. Mitől lehet ez, a hűtő nem lazult meg, pár hónapja lett újrapasztázva, felrakva. Esetleg a portól?

Még egy kérdés. Attól javulna-e a hűtési teljesítménye, ha egy nagyobb légszállítású ventire kicserélem a mostanit rajta? Ha igen, milyen ventire lenne érdemes kicserélni, ami halk is?

Kössz előre is.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40808) Esteban30 válasza franconero (#40805) üzenetére


Esteban30
csendes tag

Köszi! :R

(#40809) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv.

Most cserélném le a régi gépemet, de belefutottam egy kis problémába. Az a helyzet, hogy a CPU hűtő foglalata, ha fölfelé vetítjük, alig 5mm -re megy el a 3.5 -es keret mellett, ráadásul 110-115 mm magas lehet maximum.
Kérdésem lenne, hogy ebben az intervallumban 75mm x 75mm x 110mm találok -e olyan hűtési megoldást ami megbirkózik a i7 3770 es CPU hőjével ráadásul ezt 24/7 ben kellene tennie.

Hogy érthetőbb legyen a ház kialakításbeli problémája: [link]

Segítséget előre is köszönöm.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40810) zodo


zodo
nagyúr

Hátha valakinek segít....

Asus F2A85-V Pro + A10 Series 5800K + G.Skill F3-17000CL11D-8GBXL vs. Alpenföhn Matterhorn Pure

Éppen hogy elfér a magas memóriabordák felett. :)

Gyors "alap" hőfok értékek prime95 negyed óra elteltével, gyári amd hűtő esetén:

és ugyan ez Matterhorn Pure tesztelésekor, mindezt max 1150-1200 rpm mellett:

(#40811) Doo!


Doo!
tag

Sziasztok!

I5 2400-ra szeretnék passzív hűtőt. Létezik olyan passzív hűtő ami ezt lehűti?
előre is köszi.

(#40812) menyoronc


menyoronc
aktív tag

No meghozta a futár az ipontól a kimaradt hűtőpasztát:-) ténylegy Chill Factor van benne:-) 2g
Ebből mennyit rakjak rá a procira?
Elég a közepére egy kicsi vagy kenjem is szét?

Üdv: Gábor

(#40813) old-dog válasza menyoronc (#40812) üzenetére


old-dog
aktív tag

Csak annyit, hogy egy hajszálvékony réteg legyen a procin.. Az egész pasztát biztos nem kell rákenni.

[ Szerkesztve ]

(#40814) Qru válasza menyoronc (#40812) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon vékonyan kend szét rajta.

mod: nem az egészet. Én pl papírlappal szoktam elhúzni rajta az anyagot, vagy bankkártyával, esetleg borotva penge...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40815) Zealot80


Zealot80
tag

Hali
i5 2400 procimon jelenleg egy Arctic Freezer 13 van. Van ra erdeklodo es olcson tudnek szerezni egy Intel RTS2011LC-t. Arctic max 200W hot tud kezelni a gyari adat szerint, de eleg hangos. Intel-rol nem talaltam hasonlo infot, ha valakinek van tapasztalata vele kerem irjon, megeri a csere vagy ne foglalkozzak vele.

(#40816) KAMELOT válasza Doo! (#40811) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem ezeket megpróbálhatod venti nélkül. ha más nem alacsony fordulaton menetve semmi hangjuk nincs.
NOCTUA NH-L12
be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1
Cooler Master GeminII SF524

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40817) kovsol


kovsol
titán

FM2 foglalatra mit javasoltok 6k körüli árszinten ? A10-5800K -ra.

May the Force be with you!

(#40818) kovsol válasza kovsol (#40817) üzenetére


kovsol
titán

Azt elfelejtettem, hogy magas ramok vannak a gépben.

May the Force be with you!

(#40819) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat!
A műanyag zacsi az ujjra módszer és azzal szétkenem nagyon vékonyan?

Amugy feltudom én majd még használni ami megmaradt később? 1-2 év múlva. Pl ha leragsztom a zacsiját.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#40820) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.egyszerű kérdésem lenne.Melyik a jobb borda,a gyári ventiket figyelmen kívül hagyva, 800rpm-en pörgő ventivel,halkság,és teljesítmény szempontjából? Ninja 2 vagy Ninja 3? I5 2500K-ra tuning nélkül.esetleg valami összehasonlító teszt?Előre is köszi a választ

(#40821) TomiLi


TomiLi
addikt

Az FM1 foglalat megegyezik az AM2-vel? (mármint "lyuk kiosztás" terén, a cpu lefogatást illetően..)

Bogyóka

(#40822) Doo! válasza KAMELOT (#40816) üzenetére


Doo!
tag

Köszi a segítséget! Ezt és az árakat figyelembe véve szerintem a Noctua ára nem indokolt, a Cooler Master amennyivel gyengébb annyival olcsóbb is mint az SR1 így ez utóbbi lesz a nyerő.
Mégegyszer köszi. :R

(#40823) jookomak válasza kromatika (#40820) üzenetére


jookomak
őstag

Sok különbség nincs a kettő közt teljesítményben, pár fok max. A hármas modernebb, több foglalatra jó, és máshogy néz ki. Szerencsére a felfogatás is már hátlapi merevítős, nem a pöckös megoldás, mint az intel gyári hűtő.

(#40824) Xeon88888


Xeon88888
csendes tag

Üdv!
Már egy ideje megvan a gépem amiben egy AMD FX-6100 szuperál. Gondoltam rá, hogy leváltom a hűtőjét, de két hűtő közt hezitálok:
1., Be quiet shadow rock pro
2., Scythe ninja 3

A Be quiet azért tetszik, mert elvileg AM3+ foglalatra fel lehet szerelni úgy, hogy a házból a meleget kifele fújja, viszont mintha úgy olvastam volna, hogy a ninja 3-ra bárhova fel lehet tenni a ventillátort, tehát akárhogy szerelem be a ventit bárhova fel tudom tenni. Nem vagyok benne biztos, ez igaz? Ha van ezeknél jobb akkor mit ajánlanátok? 9-12 ezerig lenne rá pénz.

(#40825) jim bcs válasza Xeon88888 (#40824) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Alpenföhn Matterhorn Pure
be quiet! Shadow Rock Pro SR1
Prolimatech Panther

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40826) Xeon88888 válasza jim bcs (#40825) üzenetére


Xeon88888
csendes tag

Azt elfelejtettem írni, hogy olyan kéne amit am3+ on lehet forgatni és bele kéne férjen egy CM elite k-350-be.

Szerk: Ezeket lehet? És a be quiet biztos jobb mint a scythe ninja 3? Nekem a 110 CFM légszállítása tetszik nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#40827) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, Zalman CNPS10x Extreme ehez megtudnatok mondani honnan tudnek lefogatot rendelni? zalmannak nem talaltam szehelyet mo-n:(

(#40828) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Milyen hűtőt ajánlanátok egy AMD fx6100-ra? A gyári hűtő néha elkezd ciripelni és idegesít. Árban max olyan 5-6 körül szánnék rá de hatásos legyen és csendes.

(#40829) #65675776 válasza Doo! (#40822) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Noctua coolerei mindig is irreális mértékben túl voltak árazva. Csak sajnos a többi cég nem versenyezni akar velük, hanem egyre inkább ők is erre az árszintre lövik be a coolereiket.

(#40830) kromatika válasza Xeon88888 (#40824) üzenetére


kromatika
veterán

"olvastam volna, hogy a ninja 3-ra bárhova fel lehet tenni a ventillátort, tehát akárhogy szerelem be a ventit bárhova fel tudom tenni. Nem vagyok benne biztos, ez igaz?" igen igaz.

(#40831) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok AMD FX8350-hez és Corsair Nagy méretű ramhoz kellene nekem processzor hűtő. Jelenleg egy A.C freezer 13 pro van, ami elég is lenne, de sajnos ezt nem lehet feltenni úgy, hogy hátrafele fujja a levegőt. Nekem meg a magas ramok miatt csak olyan hűtő lenen jó, amit az AMD foglalatokon belehet úgy állitani, h hátrafele fujjon, és a RAM felől a ventillátor legyen.

Kaptam pár tippet, amiket belehet forgatni AMD foglalatokon is ebben a formában.

[link]

[link]

Vagy volt még itt Xigmatek Aegirre tippem, Vagy a Thermalright Macho 120...

Melyiket tudnátok ti ajánlani amik megfelelnek a feltételeknek.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40832) #65675776 válasza Valkűr (#40831) üzenetére


#65675776
törölt tag

Materhorn-ból miért nem jó a sima, miért a "Limited Edition" kell? Egy második ventilátorért adnál 5k-t? [link]

(#40833) Valkűr válasza #65675776 (#40832) üzenetére


Valkűr
őstag

Azért nem.jó, mert a sima nem forgatható, nincs a csomagban az atforgato konzol. Legalábbis, én ezt az infot kaptam. De már maga a ventik sem egyformák a két tipusnal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40834) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Erre valakinek ötlete? [link]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40835) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Olcsón szeretném megúszni :D egy komolyabb proci hűtő vételét az Asrock Z77 Pro4 alaplapomba amelybe Intel Core i3 2120 proci van.Nem akarom húzni csak,hogy halkakban működjön mint a mostani gyári hűtő mert ez elég zajos.Max keretem 10000FT ár értékbe a legjobbat keresem.Esetleg van valami javaslatotok?

[ Szerkesztve ]

(#40836) xLt`


xLt`
tag

Üdv.

i5-3450-re tud valaki ajánlani egy jó hűtőt?
prime 95 alatt 70 fokig felkúszik. ezzel nincs bajom, csak elég hangos a hűtő.
Xigmatek gaia vagy loki jó hozzá?

(#40837) Werkly


Werkly
őstag

Matterhorn Pure hűtőm van. Mit lőjek be a biosban, hogy ne 500 körül pörögjön? Miért nem emel fordulatot melegedésre?

(#40838) Merlinclub válasza Darkness (#40834) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ide mondjuk egy kompakt víz is jó lehet....
A kép alapján HTPC coolerek beférnének nem?
Pl Alpenföhn Panorama, Noctua NH-L9i

qwertly

Alpenföhn Triglav
Cm Hyper T4
Prolimatech Lynx
Thermalright True Spirit 120 M
Xigmatek Gaia SD1283
Zalman CNPS10X Optima

Gyorsan ennyi ugrott be :D

[ Szerkesztve ]

(#40839) Beretvás válasza TomiLi (#40821) üzenetére


Beretvás
addikt

AMD-nél ugyanaz az összes foglalat..

(#40840) Darkness válasza Merlinclub (#40838) üzenetére


Darkness
aktív tag

Szia!

Gondolkodtam a vizes dolgon, de nem tudnám hová tenni a radiátort. S nem tudom, mit szólna ahhoz, hogy napi 24 órában 100% pörögne a CPU és ez a hét minden napján így menne télen és nyáron.
Ami a kép ábrázol az még egy 775 ös hűtő volt egy c2d 6300 ason, amit 40-45 fokon tudott tartani.

Voltaképpen egy Alpenföhn Brockenben gondolkodtam, de van egy oly gondolatom, hogy az nem férne be se így se úgy. Egyáltalán, van olyan fekvő mATX es házikó amiben elfér? :F

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40841) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Halkítás és hűtés szempontjából milyen ez a hűtő?
Egy i5 3470-et kellene hűvösen tartani, de nagyon halkan. Megfelel erre a célra? Vagy van más alternatíva, hasonló árkategóriában? Esetleg olcsóbb? Max. 160 mm magasság fér be a házba.
Előre is köszi a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#40842) old-dog válasza feco100 (#40841) üzenetére


old-dog
aktív tag

A legjobb választás lesz minden szempontból, saját tapasztalatból mondom. :K

(#40843) feco100 válasza old-dog (#40842) üzenetére


feco100
tag

Akkor ezek szerint halk is, és jól is hűt? Milyen procit hűtesz vele? Ram-ok elférnek kényelmesen?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#40844) old-dog válasza feco100 (#40843) üzenetére


old-dog
aktív tag

AMD Phenom II X6 -ot hűt meglehetősen hallkan és a ramok is elférnek alatta. Kivéve a magas hűtős ramokat.

(#40845) feco100 válasza old-dog (#40844) üzenetére


feco100
tag

Köszi a segítséget!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#40846) Brutus880


Brutus880
tag

Megint egy újdonság fog kijönni a Zalman műhelyből. :) Zalman

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40847) qwertly válasza Merlinclub (#40838) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,de nézegetem a neveket és folt olyan amelyre azt írta,hogy nem kompatibilis az intel 1155 proci foglalatával.De igazából atrra gondoltam,hogy max 10000ft a keret de ha olcsóban is megoldható egy korrekt hűtés akkor nem adok ki sokat érte csak épen annyit amennyi elégséges.Pl:erről a hűtőről mi a véleményed?Mert ez fele annyi mint amiket írtál.

(#40848) Merlinclub válasza qwertly (#40847) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Amiket írtam, azok mind 1155 kompatibilisek Az 1156=1155 felfogatásban
A Blizzard nagyon új, van nekem is, de nem ismerem. Elég kicsi, könnyű és olcsó is a CM cuccokhoz képest. Nem hinném, hogy nagy durranás, de érdekes konstrukció.
Ha 9cm-ben gondolkodsz, akkor a Xigmatek Loki, Alpenföhn Sella, és a Zalman CNPS5X performa a befutó az olcsóbbak közül, de hasonló árkategória a Deepcool Gammaxx 300, és mégiscsak 12 cm-es venti van rajta

Ha belefér a keretedbe, akkor ne spórolj 3-4 ezer forinton, és sokáig jó barátod lehet egy jó cooler.
Persze, ha a buksza bírja, ezt értem :R

[ Szerkesztve ]

(#40849) qwertly válasza Merlinclub (#40848) üzenetére


qwertly
addikt

Köszönöm a tanácsaidat :R esetleg a véleményed mi a ARCTIC COOLING Freezer hűtökel kapcsolatban?Mert a 775 inteles foglaltnál 5 évig ment egy és annyi volt csak a baja,hogy nem járt a ventilátorja olyan halkan mint az elején.

[ Szerkesztve ]

(#40850) Merlinclub válasza qwertly (#40849) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Nem rosszak, de ár értékben van jobb is jelenleg. Amiket írtam is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.