Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#82001) jeni válasza jim bcs (#81999) üzenetére


jeni
félisten

A bolti weboldalon ez nincs feltüntetve.
Ez számomra nem jelent semmit mert én a boltot kérdeztem és azt mondták, hiába vettem még 2016 szeptemberében náluk még annak ellenére,hogy fizikai változásban nincs különbség a most kapható között. Így sem kapom meg utólagosan lemaradt tételként az AM4 csomagot. Csak pénz feladás ellenében ami 2300Ft plusz postaköltség áron kaphattam meg.
Egyes egyedül a Be Quitlet Dark Rock Pro3 hűtő csomaghoz kaptam a gyártótól külön AM4 csomagot térítésmentesen.

(#82002) Kirir válasza Feriboy2 (#81995) üzenetére


Kirir
tag

Abszolút igazad van, én az alaplap és cpu hűtő ventilátora közötti távolságot mértem, de a processzor foglalat kiáll az alaplapból. Az ad annyi plusz távolságot, hogy bele férjem és a gyári adat is kisebb, annyi amennyit megadtál. Köszönöm az észrevételedet, mielőtt vettem volna feleslegesen egy új hűtőt.

(#82003) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Elérhető, kapható új hűtők a piacon:

Deepcool Gammaxx GT TGA (156mm_RGB_AM4)
Alpenföhn Brocken 3 Black Edition (165mm_AM4)
Alpenföhn Brocken 3 White Edition (165mm_AM4)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#82004) Speed® válasza Black Dragon (#82000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3-4 kenésre elég 1g kence, ha nem HEDT procira kell..szóval nem kell túlzásba vinni.

(#82005) Black Dragon válasza Speed® (#82004) üzenetére


Black Dragon
addikt

Végül az általad belinkelt hűtőt veszem meg, alatta pedig egy i5 4570 lesz szóval bőven elég lesz akkor a 4g.:)

köszönöm ismét!

(#82006) mgabi válasza Black Dragon (#82000) üzenetére


mgabi
senior tag

MX-4-et vegyél, ha lehet. 4gr kb 10 kenésre elég. 2 évente elég újra pasztázni a procit. Az mx2-nek az arctic azt mondta? hogy hűtő alatt 10 év alatt 20%-t romlik a teljesítménye. Nem szárad ki, én anno 6 éves mx2 pasztát is felkentem, mintha új lett volna.

(#82007) Speed® válasza Black Dragon (#82005) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azzal jó vételt csinálsz, pöpec a venti rajta, halk és hűs lesz.
Pasztát max. akkor vennék, ha nincs már a gyáriból, jó az is.

(#82008) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Mondanám a gondom bajom. Adott egy Bitfenix prodigy M ház, benne egy asrock H270M es lap, 4x4 Gb ram (Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M2B3000C15) + egy Gainward 1080GLH.
Tudom pici a ház, a legáramlás nem a legjobb. A képen látni is fogjátok miért. Nos, a cpu egy i7 7700k, alapon működik, de szokszor eléri a 80+ fokot is.
Kérdés: Mi lenne e legjobb? Ha toronyhűtőt tennék bele, és meglenne a huzat a házban? Vagy egy 120 as játékvizet? Vajon melyik lenne a jobb hűtésfokú.
A baj jelenleg az, hogy a cpu hűtő nem a levegőáramlás irányába fúj, és mögötte megszorul a levegő. Amint leveszem a ház oldalát megszűnik a jelenség.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? - 20e, akár ph-ról is használtan
2.: Milyen házba kerül? - Bitfenix prodigy M
3.: Milyen alaplapra lesz Asrock H270M
4.: Processzor típusa i7 7700K (alapon fut)
5.: Ramok típusa - Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M2B3000C15
6.: Egyéb igények? - fekete/narancs, más szín nem jöhet az összhang miatt :DDD , valamint nem nem cserélem le a vidkártyát refre, hogy beférjen egyel feljebbi pci-be, és nem nem veszek más házat. Ezt szeretem, ebben szerenék megoldást találni.
Köszönöm előre is! :R

jelenleg ez a hűtő van benne: [link] egy bitfenix max rmp 2000-es 12cm-s ventivel

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#82009) Speed® válasza Jakuskacsa (#82008) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem is ProdigyM van, nem szellőzik olyan rosszul, mint leírod, csak jól kell felépíteni. Viszont a problémád elsősorban abból fakad, hogy guánó van az IHS alatt, nem abból, hogy vacak a hűtő. Egy relideléssel komolyabb javulást érnél el, mint bármilyen hűtővel. Nyerhetsz pár °Ct egy komolyabb toronnyal, de nagy difire ne számíts. AIOt 120as méretben nem ajánlok, akkor inkább egy combosabb lég, 240es méretben meg a VGA miatt nem opció..szóval léghűtés. Ellenben ha szimplán számszakilag zavar és hangban jó a mostani, felesleges hozzányúlni, messze a throttling.

(#82010) Jakuskacsa válasza Speed® (#82009) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

mx4 van a hűtő alatt. Viszont elég régi volt... akkor elsősorban megpróbálom annak cseréjét. a 240 es rendszer nekem is eszembe jutott, de az bukta a böszme vga miatt. Próbáltam mindent megtenni a szellőzésért a vidkártya pl. soha nincs 60 pár fok fölött. Ez mondjuk annak köszönhető, hogy pont előtte kavar egy rendszer venti, és szépen kavarja hátrafelé a levegőt.

Ha jól veszem ki szavaidból, akkor megoldást az jelentené, ha delidelném + egy hátrafelé álló cooler.

Tegnap játszottam egy órát a SWB II-vel, mit ne mondjak.. 84 fok volt a legtöbb feltett oldallappal. Viszont most 24 fok van a szobába, kifelé megyünk a nyárból. De nyáron a harmadikon 28+ fok is van...

Mit csináltál amúgy másképp a házban, hogy jobb legyen, ez is érdekelne. Engem leginkább a táp zavar az elejében. A kábeleket szépen eltudtam pakolni, semmi sincs útba.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#82011) Speed® válasza Jakuskacsa (#82010) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a hűtő alatt van a gond, hanem a processzor kupakja alatt.
Nálam felül 2x12, alul 23, hátul 14cm ventik vannak, túltoltam ;p

(#82012) Jakuskacsa válasza Speed® (#82011) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

MIkor már leírtam rájöttem, h nem egyről beszélünk :D...
Nálam elől 1x12, hátul egy 20cm... lehet elgondolkodom én is egy alsón akkor, hátha segítene kitakarítani a cpu körül is a hőt. Köszi

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#82013) Kirir


Kirir
tag

Lehet, hogy le lesz cserélve a mostani gépem, szeretnék bele egy új léghűtőt és első körben szeretnék tájékozódni, hogy mik azokat amik szóba jöhetnének.

1. Mennyit szánsz a hűtőre? Bruttó 25.000, legfeljebb 30.000
2. Milyen házba kerül? Fractal Design Meshify C (maximum 17 cm magas hűtő fér el benne)
3. Milyen alaplapra lesz? Passza, egyelőre csak tapogatózom.
4. Processzor típusa? Vagy i7 8700K vagy Ryzen 7 2700X
5. Ramok típusa? G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX ([link]) vagy G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000Mhz F4-3000C14D-16GVR. A G.SKILL moduljai nagyon magasak, ha kizárna egy-két nagyon jó hűtőt, akkor lehet hogy hagynám.
6. Egyéb igények? Legfontosabb a halkság, majd a légszállítás :).

[ Szerkesztve ]

(#82014) Speed® válasza Jakuskacsa (#82012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Másképp értelmezzük az oldalakat ezek szerint, mert hátul 1x12 van nálad, alul meg HDD/SSD a képen. Felül a VGA felett semmi? Alapvetően fejtetőre állítva használom, "alul" 2x12 befúj, "felül" a 14/23 meg kifelé dolgozik a táppal együtt (utóbbi persze külön kör, lévén a front felől szív és "felül" kidolgozza.
Annak ellenére, hogy van benne hely ventinek, valóban nem toppos a szellőzése, de azért amit írtam, azt vedd figyelembe, nem a procid hőtermelése az elsődleges gond..és nem is lesz baja 80°Con, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#82015) Speed® válasza Kirir (#82013) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Brocken 3, jobb nem kell, AIO max. ha dizájnolnál, OCban nem nagy előny (sőt).

(#82016) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Ereboss Core Edition megbirkózik egy 4790(nonK)-el? A ház egy Meshifiy C Mini 2 ventivel.

(#82017) Kirir válasza Speed® (#82015) üzenetére


Kirir
tag

A Noctua mennyire jó a Brocken 3-hoz képest, melyik típussal lenne érdemes foglalkozni? Valamint az AIO az micsoda?

(#82018) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Hello
Asrock h110m itx re ramegy alpenfohn matterhorn white edition ugy hogy nem takar ki semmit?
Koszi.udv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#82019) Black Dragon válasza mgabi (#82006) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszi a tanácsot, végül akkor mx-4-et rendeltem.:) :R

Speed(R): Neked is köszönöm az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#82020) intelke82


intelke82
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi dologban.

Szóval adott az alábbi konfig:
Fractal design define C ház (ATX méret)
8700K
Asus strix GTX 1080 Ti OC

Melyik proci hűtővel járnék jobban:
NZXT Kraken X62
vs
BE QUIET! Dark Rock Pro 4

A lényeg, hogy már önmagában a 1080 Ti nagyon befűti a házat, pláne ha még beteszek ebbe a kis térbe egy ilyen méretű toronyhűtőt...
Én a Kraken felé hajlanék, de nem tudom, hogy idle és load milyen hangos a toronyhoz képest!?

Szerintetek mivel járok jobban?

Előre is köszönöm a véleményeket/segítséget!

(#82021) Bestspiler7 válasza intelke82 (#82020) üzenetére


Bestspiler7
tag

Nagyon hasonló konfigom van jelenleg:
8700K
Asus strix GTX 1080 Ti OC
Silverston pm01 rgb
BE QUIET! Dark Rock Pro 4
Nekem nagyon bejött a Dark rock pro 4, nagyon halk, nincs rá panaszom :)

[ Szerkesztve ]

(#82022) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Sziasztok, kis segítséget kérnék hűtő vásárlással kapcsolatban.
A kérdésekre a válaszok:

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? max 25k
2.: Milyen házba kerül? Coolermaster Silencio 550
3.: Milyen alaplapra lesz? Asus Prime X470 Pro
4.: Processzor típusa? 2700x
5.: Ramok típusa? Gskill Aegis (3000es)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb) halk legyen :D

A BE QUIET! Dark Rock Pro 4-t néztem, de elég nehéz vas, plusz nem tudom beférne e a házikómba.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#82023) jeni válasza Szőrös  (#82022) üzenetére


jeni
félisten

A gyártói oldal szerint nem mert csak 154mm tehető be.

(#82024) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok, hűtőt keresnék!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? max 20-25k
2.: Milyen házba kerül? Bitfenix Shinobi (nem ablakos)
3.: Milyen alaplapra lesz? Z88 Extreme 4
4.: Processzor típusa? Core i7 4770k @ 4.2 ghz (tehát némi tuning)
5.: Ramok típusa? Hyperx Fury
6.: Egyéb igények? (halk legyen és jól hűtön. ennyi)

köszi előre is

(#82025) Szőrös  válasza jeni (#82023) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hmm igaz, na milyen jó, hogy itt kértem segítséget. :) Helyette más esetleg ami be is fér?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#82026) jeni válasza Szőrös  (#82025) üzenetére


jeni
félisten

Az összefoglalót nézd meg . Ott szerepelnek méretek megadva mm értékben a típusok mellé irva.

Ezek pl.:
Arctic Freezer 33 eSports ONE különböző színekben.
Thermalright Macho 120 SBM
Esetleg még a Be Quitlet Pure Rock (a ház elvileg 152mm de szerintem ott lehet akár 155mm hely is)

[ Szerkesztve ]

(#82027) jeni válasza Szőrös  (#82025) üzenetére


jeni
félisten

A házra ez van megadva:
CPU cooler height: 154mm / 6.10 inch
A Be Quitlet Rock Pure meg 155mm. Tutira veszem,hogy ott van még 3mm hézag. Sosem úgy van megcsinálva hogy a tetőtől már csak 1mm szabad helye van.

[ Szerkesztve ]

(#82028) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!

Lecseréltem most a 6600K-t egy deliddelt 8700K-ra, így aktuális lenne beszerezni egy komolyabb hűtőt is. Természetesen szeretném húzni a procit, a cél az 5GHz.

A jelenlegi alkatrészek:
I7 8700K
ASROCK Z370 Extreme4
2x8GB HyperX Savage 3000MHz CL15
Cooler Master K380
Cooler Master Seidon 120V

Sajnos a ház elég limitált (155cm hűtő max), ezért ehelyett kinéztem egy CM MasterBox 5-öt, amiben már van hely 167cm-es léghűtőnek is.

Hardveraprón elég jó áron van BQ Dark Rock Pro 3 (15k) illetve Noctua NH-D14 (17k), ezek elegek lehetnek?
Noctua NH-D15 újonnan kétszer ennyibe kerül, de tesztek alapján nincs nagy eltérés közöttük.
Ti mit ajánlanátok? Ártól tekintsünk el.

(#82029) Szőrös  válasza jeni (#82026) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azt néztem most délután, azt hiszem megvan a nyertes: Cryorig H7 Quad Lumi.
Ahogy látom tesztekben elég jól szerepel, házba befér, bőven a max kereten belül van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#82030) Speed® válasza jeni (#82027) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ritka esetektől eltekintve a gyártói adat pontosabb, mint a 3. személy által feltételezett..de ha tudod vállalni, hogy minden hűtőt átveszel teljes költségen, ami a hibás ajánlásodból származik, ezáltal nem okozva kárt eladói/vevői oldalon sem, szólj, akkor nem szólunk bele innen :N

(#82031) blackmacs válasza Kirir (#82017) üzenetére


blackmacs
aktív tag

A kompakt vízhűtésekre használják az AIO megnevezést(All in One=minden egyben).

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#82032) dbala


dbala
tag

Sziasztok!

Most szeretnék új házat venni és cserélném a CPU hűtőt is. Kérlek ajánljatok egy csendes megbízható típust.

Mennyit szánsz a hűtőre? Max. 10k
Milyen házba kerül? DeepCool Kendomen TI
Milyen alaplapra lesz? Asrock B75M-GL
Processzor típusa? Intel i3-2100
Ramok típusa? Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3
VGA: Nvidia Geforce GTX 560 Ti

Köszönöm!

(#82033) jeni válasza Speed® (#82030) üzenetére


jeni
félisten

Az ajánlás az összefoglalóból van,és ezt nem én szerkesztettem és nem én írtam. Én csak beollóztam amelyek fel vannak rakva a weboldalra.
Így rám nézve nem jár kötelességgel a téves vásárlás,hogy valaki nem nézz utána mit is vett vagy mihez veszi.

A weben megrendelt termék esetén a 14 napos elállás lehetősége megilleti,ha netalán mégsem jó neki.

De ha ennyire szívedre veszed akkor csináld egyedül!

(#82034) Albigator válasza dbala (#82032) üzenetére


Albigator
őstag

Hello!

Ilyen házam van csak pirosban, abszolút nem ajánlott kuckó és már ezt én is meg tudom erősíteni. Alapból nagyon szar a szellőzése, bár lehet rajta javítani picit egy kis variálással.
Miért ilyet szeretnél venni egyébként? Nekem az igényeim voltak túl nagyok úgymond (sok HDD/SSD rekesz; optikai meghajtónak hely; előlapi 3 USB port ami szembe van velem, nem felül és nem 45 fokos szögben; külön reset gomb) viszonylag kevés pénzért , de simán meglehetett volna máshogy is oldani csak erre későn jöttem rá, pontosabban fórumtársak világítottak rá.

Ha még nem rendelted meg, javaslom nézz be a "Milyen házat vegyek?" topicba is ott tudnak ajánlani tuti jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#82035) dbala válasza Albigator (#82034) üzenetére


dbala
tag

Köszi a figyelmeztetést.
Pont ott néztem ki az összefoglalóból az ajánlott házak között. :))
De akkor szétnézek még kicsit, a több HDD, SSD, optikai szempont nekem is.

(#82036) Albigator válasza dbala (#82035) üzenetére


Albigator
őstag

Nem is értem miért van még ott az összefoglalóban.
Alapból a 2 BEszívó és 3 KIfújó venti eléggé hülyeség. Elöl bemegy a por, nincs porszűrő csak a felül lévő 2 ventinél amik amúgy kifújnak... Logikátlan...

Nálam így néz ki jelenleg.
2.5" SSD rekeszeket kiszereltem, a ház tetején lévő egyik ventit átpakoltam előre, így most az optikai meghajtó házon kivűl van bekötve de ez még nem szerepel a képen. Elől a középső venti ér így valamit, hűti rendesen a VGA-t. Az alsó csak az SSD/HDD-t képes hűteni. A fönti valamennyi levegőt azért tud fújni a CPU felé de az elöl lévő takarólemezek eléggé lefojtják de ezeket ki is lehetne szerelni mondjuk.

Volt még egy 500 gigás vinyóm a régi pc-ben amit nem raktam át sőt az egész gépem elajándékoztam családon belül. De tervben van még egy 3 terrás HDD, viszont akkor már nem lesz több helyem semmire, pedig lehet idővel kell másik satás SSD is.

[ Szerkesztve ]

(#82037) Albigator válasza dbala (#82035) üzenetére


Albigator
őstag

Ja és nekem külső, azt hiszem USB-s optikai meghajtót ajánlottak utólag.
Most viszont hosszú sata adat és tápkebellel a házon kívül be van kötve folyamatosan a DVD író/olvasó... Hátul a PCI takarólemezek le vannak szerelve a jobb szellőzés érdekében és így a kábel is ki tud férni..

Az SSD-ket viszont a ház aljában is el lehet helyezni, nem árt nekik ha kicsit mocorognak. HA rávisz a kényszer egyszer lehet azt fogom csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#82038) Speed® válasza jeni (#82033) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azzal nincs baj, hogy az összefoglalóból ajánlasz, nyilván okkal kerültek oda az elérhető értelmesebb megoldások és az ott közölt méretek helytállóak.
Ugyanakkor azzal, hogy specifikált max méret ellenére olyat ajánlasz, ami meghaladja adott esetben a befogadóképességet, azzal már van.
Bosszankodást és anyagi kárt eredményezhet (igen, a 14 napos elállás is annak számít mindkét fél részére, ez esetben Te okoznád, mert aki kérdez, az épp utánanéz, tehát Te téveszted meg), mindeközben te érzed magad megsértve, mert szóltam..nos, ezzel nem tudok mit kezdeni :S

(#82039) Albigator válasza dbala (#82035) üzenetére


Albigator
őstag

Még valami eszembe jutott. A kábelmenedzsment nem túl jó ennél a háznál. Kevés a hely az oldallap és az alaplap mögött lévő lemez között. Nálam alig lehet visszarakni az oldallapot emiatt.

Viszont ez a dolog nagyon relatív, mivel tápegység függő. Ha moduláris tápod van tuti nem lesz ilyen gondod. Ha nem, akkor viszont kicsit lutri, vagyis gondolom lehet következtetni abból h miből mennyi csatival rendelkezik a tápod.
Nálam pl 11db Sata; 6db Molex; 4db 6+2 pines PCI; 1db 4+4pines PCI és 2db Flopy csati van a 20+4 pines mellett természetesen.

(#82040) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Sziasztok,

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
20 ezer Huf alatt.
2.: Milyen házba kerül?
Carbide 200R
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4
4.: Processzor típusa?
Ryzen 5 2600 / minimális tuning
5.: Ramok típusa?
G.Skill trident Z
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
halk; Magyarországon beszerezhető; nem használt; RGB mentes/ kikapcsolható világítás

előre is köszi, E

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#82041) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek ez a talp nagyon el van oxidálódva? Kell, lehet valamit kezdeni vele, hogy jobb/szebb legyen vagy mehet így fel a procira?

(#82042) dbala


dbala
tag

Sziasztok!

Most szeretnék új házat venni és cserélném a CPU hűtőt is. Albigator figyelmeztetése után másik házat veszek.
Kérlek ajánljatok egy csendes megbízható típust.

Mennyit szánsz a hűtőre? Max. 10k
Milyen házba kerül? Zalman Z9 NEO
Milyen alaplapra lesz? Asrock B75M-GL
Processzor típusa? Intel i3-2100
Ramok típusa? Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3
VGA: Nvidia Geforce GTX 560 Ti

Köszönöm!

(#82043) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, ha nem kérlek irányítsatok a megfelelő topikba. :)
Van egy Raijintek Themis EVO mely frankón passzol AM3+ foglalatra viszont kellene nekem egy olyan kit amivel nem a csipszet felé néz a hűtő, hanem, úgymond házból kifelé fúj. Hol lehet ilyet beszerezni?

Köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#82044) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?akár használt 6tol max 15 de használtan néznék
2.: Milyen házba kerül?ez még nem tuti:zalman z9 Neo+,phanteks b300..tudom nem mindegy csak mèg nem tudok dönteni van mèg sok más típus. . bár lehet van olyan torony hűtő ami biztos befér sok házba ..
3.: Milyen alaplapra lesz?Asus rog strix b360g gaming
4.: Processzor típusa?i3-8100
5.: Ramok típusa?hyperx fury 2x4 gb esetleg + 2x4 ha szükséges
6.: Egyéb igények? Torony hűtő legyen

WoT:jimmbo

(#82045) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Hello!

Mini-ITX konfigban gondolkodom, i7 6700k és egy 1060 gtx lenne benne.Léghűtés szerintetek elég egy ilyen ház esetében? Nagyon fontos szempont lenne a halk működés. Vagy gondolkodjak valami kompakt vízben?

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max 25 ezer forint.

2.: Milyen házba kerül?
A következő házakat néztem ki idáig:
SHARKOON CA-M 4044951016129
[link]
COUGAR QBX
[link]
Jonsbo C2 SILVER
[link]

3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus MAXIMUS VIII IMPACT

4.: Processzor típusa?
Intel Core i7-6700K BX80662I76700K processzor

5.: Ramok típusa?
Kingston 16GB DDR4 2400MHz KVR24N17D8/16 memória x 2

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Nincs.

http://www.natedog.hu

(#82046) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Proci hűtő alá melyik ma a best ár/teljesítményű hőátadó?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#82047) chopin42 válasza Bossp (#82046) üzenetére


chopin42
őstag

Összefoglaló alja:
Hővezető paszták győztesei 2017:
1. Thermal Grizzly Conductonaut
2. Thermal Grizzly Kryonaut
3. Gelid Solutions GC-Extreme
4. Prolimatech PK-3
5. Arctic MX-4
6. IC Diamond
Felső az folyékony fém, alumíniumra nem jó, megeszik egymást.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#82048) Speed® válasza Bossp (#82046) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hydronaut, a Kryonaut ugyan a legjobb W/mK szinten a rendes paszták közt, de hamar bedöglik, extrém OCra ajánlott csak.

(#82049) Törzsúr válasza Bossp (#82046) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Actric Cooling MX-2 vagy 4 is teljesen jó.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#82050) Bossp


Bossp
addikt

Köszi srácok. Én is MX-re gondoltam! (:

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.