Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#40251) biker12345


biker12345
csendes tag

Sziasztok!

AMD Phenom II X4 955-re keresek hűtést.

Cooler Master Hyper TX3 Evo
és
Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2

között vacillálok. Persze ha tudtok jobbat ezeknél ebben az árkategóriában (5-7ezer) akkor azt is megköszönöm!

Elsődleges szempont a csöndesség. A procit tuning nélkül használom.

Előre is köszi a segítséget!

(#40252) nubreed válasza Anonymous 01 (#40238) üzenetére


nubreed
veterán

Ekkora hülyeséget még életemben nem hallottam, aki mondta neked, annak nem kéne ilyen baromségokat terjesztenie.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40253) Thermaltake


Thermaltake
tag

Üdv mindenkinek!

Q9550-es procim van, Artic Freezer 7 Pro rev1.-es teszi a dolgát! ugyan nem húzom egyáltalán de..lehet jobb lenne neki ha hűvösebb lenne a cpu.
Ezért teszem fel a kérdést? Milyen csendes hűtőt tudtok ajánlani a Q9550-nek?
Gondolkozom a Be Quiet család felső rétegében, Dark Rock Pro 2 és a többiek.
Ez minden bizonnyal túlzás, de hosszabb távon megéri alacsonyabb hőmérsékleten tartani?
Jelenleg netezés közben 35C-körüli értékek vannak, nyáron (10. emelet panel) jóval magasabb az Artic-kal.
Előre is köszönöm.
üdv.:
Thermaltake

(#40254) jookomak válasza Thermaltake (#40253) üzenetére


jookomak
őstag

Ha nem zavar a hangja, akkor kár piszkálni. Semmi baja nem lesz a procinak attól, hogy 40-50 fokos. Nem csökken az élettartalma, és Mo. Gdp-je sem csökken emiatt. Elárulok valamit: nyáron minden sokkal melegebb.

(#40255) xtevo válasza hoffman_ (#40247) üzenetére


xtevo
őstag

Akkor szerintem gyűjts még egy kis pénzt, vegyél egy Thermaltake HR-02 Macho -t vedd le a ventit róla és i3 alatt annyira néma, hogy passzív, ha meg évek múlva szeretnél jobb procit, meg ráteszed a ventit és problem solved. ;)
(Én is ezt tervezem ;))

(#40256) hoffman_ válasza xtevo (#40255) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Dehogy gyűjtök, azért minden pénzt ez nem ér meg :D Most itthon van egy Titan Hati és a Mugen 2. Volt fent mind a kettő, a Titan jobban tetszik, nem toronyház ez, jobban áll neki, most ezt használom. Csendes, a hőmérsékleteket még ki kell próbáljam, mert most lettem kész a szereléssel/telepítéssel, de gyanítom, hogy nem lesznek túl vészesek :D

A Mugent meg nem akarom eladni, olyan szép, még ha a házamban hülyén is mutat. Berakom a szekrénybe, oszt van. A Hati, és a Mugen 2 került együtt 12 ezerbe, mind a kettő dobozos, minden alkatrésszel, papírral, makulátlanul :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40257) xtevo válasza xtevo (#40255) üzenetére


xtevo
őstag

Persze, hülye vagyok és Thermalright HR-02 nem Tt... :D

@hoffman_
Akkor jól bevásároltál, van ott minden! :D Hőmérséklet tekintetében azért mindkettő ráver a gyárira, az fix. ;) Nekem amúgy a Mugen jobban tetszik, neked is, hogyhogy nem néz ki jól?

(#40258) hoffman_ válasza xtevo (#40257) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Túl nagy, és arányaiban nem néz ki jól szerintem már. Egy Define XL-be oké lenne, de az Arc Midi-be nem passzol. Szerintem :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40259) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Részemről jó választásnak bizonyult a be quiet! Dark Rock 2. Noctua NT-H1-es pasztát vettem hozzá. Igen jól mutat ;]

Alap állapotban 370 RPM-el (a szobában ~24°C van, gépház oldalába nincs benn a plexi) ~38°C körül tartja a procit. AIDA64 rendszer tesztnél, csak FPU stresszel 1350-es max fordulaton ~76°C, és még így is alig van hangja!

Nem tudom, hogy a zárt Corsair 550D-ben hogyan fog teljesíteni, majd kiderül, de sajnos az még kicsit arrébb van :((

(#40260) M3oH


M3oH
addikt

Udv!
i7-3770hez milyen olcsobb, de csendes hutes az ajanlott? Nem lenne huzva, jo szellozohazban lesz. thx

(#40261) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Milyen jó ár/érték arányú és lehetőleg 10k alatti hűtőket javasolnátok

-egy Athlon II X4 @ 3500+ MHz tuninghoz
-egy Phenom II X4 @ 3500-4000 MHz tuninghoz és
-egy Phenom II X6 @ 3500+ MHz tuninghoz?

Az összes CPU az adott órajelhez szükséges legkisebb feszre lenne belőve - gondolom ez elég változó lehet :-)

A ház egy CM Elite 430, úgyhogy a max. CPU hűtő magasság elvileg: 163 mm.
A lényeg, hogy alapjáraton minél halkabb legyen, terhelés alatt pedig megbírkózzon a keletkező hővel. :R

(#40262) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Milyen hűtőt ajánlanátok olyan 7-8 ezer forintig bezárólag egy i5 3570K-ra? Egy CM Hyper 212 EVO korrektül le tudná hűteni? Nem tuningolok extrém módon, feszültséget sem emelek sokat.

(#40263) agressiv válasza 7600 GS (#40262) üzenetére


agressiv
addikt

Az szerintem kevés lenne hozzá.

Hát még a borz.....

(#40264) 7600 GS válasza agressiv (#40263) üzenetére


7600 GS
addikt

Mit ajánlanál rá?

(#40265) Diocles válasza 7600 GS (#40262) üzenetére


Diocles
aktív tag

Elég lenne hozzá.

(#40266) agressiv válasza Diocles (#40265) üzenetére


agressiv
addikt

Feszültséget sem emel sokat. De emel, így már kevés az a hűtő.

Hát még a borz.....

(#40267) TIT


TIT
veterán

Üdv.
Amd 965Be procihoz vett ismi egy arctic cooling freezer 13 hűtőt és füst szag jött ki belőle,amúgy 40 fok volt és kicsit felment 54-re böngészés alatt majd vissza.A ház oldala(plexi)nagyon meleg volt és a teteje is.
Lehet,hogy a paszta kevés?Vagy gyenge a hűtő?

(#40268) agressiv válasza TIT (#40267) üzenetére


agressiv
addikt

Vagy a tápból jön a füst, ha teteje is meleg volt. :)

Hát még a borz.....

(#40269) Cadal


Cadal
őstag

Hi!

Probléma: Haver Arctic Freezer 64 PRO hűtője már másodjára töri le az alaplap foglalatáról a műanyag pöcköt. Ajánljatok pls olyan cpu hűtőt ami rendelkezik saját hátlappal, vagyis nem a gyári felfogatást használja. 5 - 10 eFt.-ig AM2-es kompatibilitással. A proci tuningolva és négymagosítva van, de hűtési teljesítményre a freezer is elegendőnek bizonyult, szóval nem kell brutál dög. A ház egy Cooler Master Elite 335 szóval ebbe bele kellene férjen. thx.

(#40270) kromatika válasza Cadal (#40269) üzenetére


kromatika
veterán

Xigmatek Gaia [link]

[ Szerkesztve ]

(#40271) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Asus F2A85-V Pro, Amd A10-5800K és G.Skill F3-17000CL11D-8GBXL trióhoz keresek hűtőt. Kép
Memória hűtőborda magassága végett, sajna nem tudom felhasználni az eddigi Scythe Big Shuriken-t.

Mit ajánlotok?

(#40272) S. Szabi válasza S. Szabi (#40259) üzenetére


S. Szabi
őstag

Azért volt ilyen magas idle, mert folyamatosan 4200-on ment a proci :W

(#40273) TIT válasza agressiv (#40268) üzenetére


TIT
veterán

Alsótápos :)

(#40274) S. Szabi válasza S. Szabi (#40272) üzenetére


S. Szabi
őstag

Sikerült megoldani a problémát, most 31-32°C körül tartja, szerintem azért ez nem rossz a leírt körülményekkel!

Szóval részemről ajánlott hűtő a Dark Rock 2, nem gyenge cucc.

(#40275) agressiv válasza TIT (#40273) üzenetére


agressiv
addikt

Ez egy érdekes sztori, de a szag biztos nem a processzor felől jött. :DDD

Hát még a borz.....

(#40276) TIT válasza agressiv (#40275) üzenetére


TIT
veterán

Az.Miért nem?Lehet,hogy rajta maradt a fólia vagy a hűtő elolvasztotta a házat vagy a hátsó ventit,vagy kevés volt az előző hűtő pasztája.

(#40277) Brutus880


Brutus880
tag

Sziasztok!

Érdeklődnénk hogy egy i7 3770K-nál milyen hűtőt javasoltok hogy olyan stabilan 4,6-4,7 Ghz elvigyen simán?
Eddig a thermaltake frio OCK és a Frio Extremet nézegettem hozzá.

Válaszokat előre is köszi!

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40278) agressiv válasza TIT (#40276) üzenetére


agressiv
addikt

Mert az 50C°nem füstöl.... Ha a talpán maradt volna a matrica akkor 80-nál lenne üresjáratban. Teljesen normális értékek voltak azok amiket írtál.

Bár most megint néztem mit írtál és lehet a ventilátor füstölt le és nem is megy már. Eléggé összevisszaság amit írtál akkor, nem igazán érteni, hogy most mi is történik.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#40279) syberia


syberia
veterán

Szeretnék venni jó minőségű hővezető pasztát, találtam egy Keratherm márkájút
aminek nagyon jó lehet a hővezető képessége, ha igaz amit írnak róla [link], az lenne a kérdésem hogy érdemes e kipróbálnom?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#40280) syberia válasza syberia (#40279) üzenetére


syberia
veterán

Coolink Chillaramic LKT01 hũtőpaszta lesz NT-H1 után, meggyőzött ez a tesz, hamarosan beszámolok a teljesítményéről :K

https://howbad.info/

(#40281) F34R válasza zodo (#40271) üzenetére


F34R
nagyúr

Cooler Master Gemin II SF524 (lehet tul magas )
Be quite Shadow Rock TOPFLOW ( cons draga
Esetleg a Noctuak (NH-C12P , NH-L12 )

ha nem feltetlenul c-type huto kell akkor pedig eleg Xigmatek Gaia , TX3 evo stb....

(#40247) hoffman_

Ivy Bride utodjat mar nehezen akkor megint lapcsere kell, egyebkent egy sima (jobb) heatsink-el es egy halk ventivel jobban jartal volna..

(#40282) zodo válasza F34R (#40281) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
C-type-ról el is feledkeztem, igaz nem is terveztem velük.

Alszom még rá de lehet hogy egy Hyper 212 EVO ha nem lesz jobb alternatíva.
Ára már a lélektani határomat feszegeti és nem szerettem volna még a felfogatással is küzdeni.

(#40283) mclaren777 válasza mclaren777 (#40261) üzenetére


mclaren777
senior tag

És még az is fontos lenne, hogy föl lehessen fogatni függőlegesen! :R

(#40284) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy i5 2500K van a birtokomban, ami még remélhetőleg egy jó ideig szolgálni is fog. Egy Alpenföhn Matterhorn hűti az amúgy nem túl forró fejét, de megfontoltam, hogy lecserélem egy jobb cpu coolerre. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne lecserélnem? Még nem tuningoltam, de a jövőben nagy valószínűséggel fogom, ezért kellene egy jó hűtő.

Mit tudnátok ajánlani számomra?

Köszönöm! :R

Üdv: Divi

(#40285) jookomak válasza fagylalt (#40284) üzenetére


jookomak
őstag

Én egy megtartást javaslok, esetleg venticserét, ha még halkabb kell. Tuning nélkül simán elviszi a matti, de még azzal is, ha nem a végletekig hajtod. 5 fokért meg nem érdemes +10k-t kiadni.

(#40286) fagylalt válasza jookomak (#40285) üzenetére


fagylalt
senior tag

A venti elég halk rajta.
De ha tudsz egy halkabbat én figyelek. :K

Akkor ezt sem érdemes cserélni? :D

****
Kb. 4,5GHz-ig szeretném felhúzni, de ha menne tovább, akkor nem szeretném, hogy a hűtő korlátozzon (vízhűtést nem akarok). :D

[ Szerkesztve ]

(#40287) Geldar válasza kromatika (#40115) üzenetére


Geldar
csendes tag

kicsit megkésve, de köszönöm a segítséget...végül egy Alpenföhn Brocken mellett döntöttem és ahogy mondtad gyakorlatilag 0 hangja van...min fordulaton 1óra gépezés után 35fokos volt a proci
viszont az is kiderült, hogy a tápnak még a korábbi gyári Amd hűtőnél is nagyobb hangja van, szóval most kell egy új táp és sztem akkor már tényleg jó lesz

(#40288) kromatika válasza Geldar (#40287) üzenetére


kromatika
veterán

brocken jó választás volt.használd egészséggel.

(#40289) mclaren777 válasza mclaren777 (#40283) üzenetére


mclaren777
senior tag

Egyáltalán melyik hűtőt lehet fölszerelni AMD-re úgy, hogy előlről hátrafelé mozgassa a levegőt?

-AC Freezer 64 Pro
-AC Freezer A30

Ezeken kívül van még valami a piacon? :-O

(#40290) gabikiraly2 válasza mclaren777 (#40289) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ha beszerzel egy ilyet, Crossbow ACK ATI775 akkor elég sok hűtőt fel tudsz szerelni.
Én egy Thermalright HR-01 Plust használok így már elég rég óta.
Vagy ez: Alpenföhn Matterhorn Pure, teszt a hűtőről: Teszt

Csend a lelke mindennek!

(#40291) Merlinclub válasza mclaren777 (#40289) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Had ne soroljuk, de rengeteg van.
Kevesebb, ami nem így megy fel.

(#40292) gabor901113


gabor901113
tag

Üdv,

Vettem egy mitx házat: codegen mx31-a2
Van benne egy 3870k cpu a gyári hűtővel.

Mivel nincs nagy hely a házban, de szeretnék egy hatékonyabb hűtőt, gondoltam megkérdezlek titeket hátha találkoztatok már ezzel a házzal.
Tehát milyen hűtőt ajánlanátok hozzá? (fontos hogy nem a felső kategóriából szeretnék vásárolni! :-) )

Előre is köszönöm!

(#40293) F34R válasza gabor901113 (#40292) üzenetére


F34R
nagyúr

en mondjuk ebbe a hazba bele nem raktam volna :P erdekes mert ami meg viszonlyag alacsony homersekleten is tudna tartani , arra nem adsz ki annyi penzt/vagy nem fer be a hazba....

Cooler Master Gemini II M4 ha nem low profile ramjaid vannak akkor ez is kilove mert nem fer el alatta rendesen... esetkeg lecserelheted rajta a ventit is kesobb mert nem epp valami jo a legszallitasa...

(#40294) sixer66


sixer66
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy egy Cooler Mást ér Hyper 212+ mellett elfér magas hűtőbordás RAM?

(#40295) F34R válasza sixer66 (#40294) üzenetére


F34R
nagyúr

oldalra forditva elfer....

(#40296) fagylalt válasza fagylalt (#40286) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor tudtok valamit ajánlani?

(#40297) Brutus880


Brutus880
tag

Sziasztok!
Érdeklődnénk hogy egy i7 3770K-nál milyen hűtőt javasoltok hogy olyan stabilan 4,6-4,7 Ghz elvigyen simán?
Eddig a thermaltake frio OCK és a Frio Extremet nézegettem hozzá.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#40298) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

Alapből léghűtés topikba írtam, de szerintem ide is illik:
[hsz]
Előre is köszönöm

(#40299) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok,

segítség!!!!!

:)

1155 intel gyári procihűtőt szeretnék cserélni valami nagyon csendesre, ami küllemileg is elfogadható (nem túl nagy) és árban is megáll kb. 10 körül.

Jelenleg kicsi procin van, de később menne alá egy nagyobb. MIt ajánlotok???

A cél a minél nagyobb csend, de alaplap nagyságú scyhte-t nem szeretnék..

-

(#40300) Brutus880


Brutus880
tag

A BE QUIET Dark Rock Pro 2 jól elvan egy i7 3770K (4,6-4,7 Ghz tuning) társaságában?

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.