Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 09:33:23

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#19001) whatnot válasza nfsu17 (#19000) üzenetére


whatnot
őstag

Hát de ha ez van? Nézem még a Noctua NH-U9-et és keresek még más megoldásokat.

(#19002) whatnot válasza whatnot (#19001) üzenetére


whatnot
őstag

No, úgy tűnik, hogy a 9mm ventis megoldásokat kell nézni, azok olyan 130-140mm között vannak magasságban.

Pl. itt van a Xigmatek HDT-S983, ami ugyebár egy kisebb S1283. Nyilván ebből kifolyólag kicsit kisebb is a teljesítménye, de befér! :) Azt hiszem, ez lesz a megoldás, csak a gyári venti helyett valami halkabb kell.

De valahogy el kéne forgatni, mert ha minden igaz, a táp felé fújná a levegőt.
Ha jól olvastam, erre is van megoldás, valami lefogatót kéne venni. Erről tud valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

(#19003) whatnot


whatnot
őstag

Triplepost, it's awright...

Konkrétabb kérdés: ha Xigmatek HDT-S983-at akarnék 90 fokkal elforgatni, akkor milyen cuccot, cpu foglalatot kell szereznem? Gigabyte GA-MA770T-UD3 rev1.0 AM3-as alaplapról van szó.

(#19004) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok,
Egy amd phenom II 955-ös procira szeretnék új hűtőt venni, jelenleg a gyári nagyon hangos ebben a nagy melegben :)
Két hűtő között vacilálok, ami szerintem szóba jöhet:
SCYTHE Grand Kama Cross
és
Scythe Mugen 2

Ezek között kb fokban ill hangban mennyi lenne a különbség?
Melyiket vennétek,?
kösz a válaszokat.

(#19005) h_eduka


h_eduka
tag

én is mint az elözö hsz-be:

amd phenom 2 x4 955 b.e. van kva hangos az alaphütő kb 5-6e rpm-en pörög és új hütőt szeretnék rá venni mien hütőt tanácsoltok nekem? a ház az egy raidmax ares alaplap pedig gigabyte ga-ma890gpa-ud3h

(#19006) ZFZ


ZFZ
csendes tag

Üdv!

Most vettem egy EKL hűtőt és miután felszereltem (amd x2), elég beteg adatokat kaptam everestel, már ha eljutottam a windows-ig + újraindult, kikapcsolt a gép. Normál esetben 46C cpu mag1 36 mag2 34. Itt viszont cpu 30C és a mag1 és 2 nagyon felmelegedett normál érték +30 fok(alapjáraton értendő), terhelve fixen elszállt a rendszer.
Végül is sikerült megoldani, a hűtő nagyon erősen volt ráfogatva a processzorra, ezt úgy orvosoltam, hogy a lefogató keret 4 csavarján lazítottam, így már minden rendben volt. Normál esetben a túl erős rögzítés nem fordult volna elő, de a lefogató keretem eléggé barkács jellegű, letört róla ez-az... :]

Az lenne a kérdésem, hogy mi az oka az újraindulásoknak ill. a magas maghőmérsékletnek, ha túl erősen van lefogatva a hűtő? Ráadásul a borda is langyos maradt, érzékelő hibája vagy mi történhetett?

Sry az off-ért, itt talán többen olvassátok. :R

(#19007) nfsu17 válasza h_eduka (#19005) üzenetére


nfsu17
veterán

Törölve.

Ha meg ajánlás, akkor mugen2 rev b, talán ez a Kama Cross, CM hyper 212+.

--

Bocs, egy másik topikkal kevertem.

[ Szerkesztve ]

(#19008) whatnot válasza realmadrid92 (#19004) üzenetére


whatnot
őstag

Ha befér a házba: Mugen 2. Minden szempontból jobb, csak egy picit drágább (~10%).

(#19009) Henk válasza whatnot (#19003) üzenetére


Henk
veterán

Ez a Xigma-k amd lefogatója, legalábbis a nagyobb modelleké. Azt nem tudom, hogy az S983-hoz jó e, kérdezd meg Engusz-t ő biztos meg tudja mondani.

h_eduka: mennyit szánsz a hűtőre?

ZFZ : én inkább arra tudok gondolni, hogy nem egyenletesen volt ráfogatva a hűtő és nem feküdt fel rendesen a procin. A nagy leszorítóerő nem szokott teljesítményromlást okozni.

(#19010) Johnny001 válasza laci984 (#18984) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

185 cm széles a házad, gondolom a határeset rosszabbik felére estél.
Én, ha a helyedben lennék eladnám a házat és vennék egy nagyobbat, ami sok-sok évig kiszolgál majd, és nem kéne szoronganod, akármilyen hűtőt belepakolhatsz stb.

De ez csak a személyes véleményem!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#19011) Sonky


Sonky
aktív tag

Sziasztok!

Hűtőt szeretnék vásárolni egy Intel Core I5 650 Procihoz amit 4Ghz-en használok jelenleg gyári hűtővel. Hőfok bajok még ezzel a hűtővel sincsenek csak hangos!

Mit ajánlanátok Innen Hardverapró-ról ami 4-5000Ft között van? :R

Üdv

Sonky :R

Egy legenda vagyok.

(#19012) whatnot válasza Henk (#19009) üzenetére


whatnot
őstag

Ez végül is sikerült még tegnap este megtalálni.
Rémlik valami, mintha valahogy a személyes átvételt is meg lehetne oldani. Annak én nagyon örülnék mondjuk. És hogyan érem el őt?

(#19013) Jimscore


Jimscore
tag

hy.
melyik hűtőt érdemesebb megvenni?
[link]

[ Szerkesztve ]

.

(#19014) whatnot válasza Jimscore (#19013) üzenetére


whatnot
őstag

Nekem bizony egy fehér lap jön be.

(#19015) Jimscore


Jimscore
tag

bocsesz elöbb nem sikerült a linkelés.
naszóval
melyik hűtőt vegyem meg?
Thermaltake CL-P0401D Volcano V1 vagy
ASUS Triton 77 vagy Cooler Master Hyper N520 vagy ASUS Arctic Square Univerzális

[ Szerkesztve ]

.

(#19016) ZFZ válasza Henk (#19009) üzenetére


ZFZ
csendes tag

Örülnék, ha csak rosszul lett volna ráfogatva, de ez szerintem kizárt.

(#19017) pEEpEE1019


pEEpEE1019
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy Cooler Master Gemini II beférne-e ide ???

(#19018) Gerisz válasza pEEpEE1019 (#19017) üzenetére


Gerisz
addikt

Be, de azért a hűtőért ugye nem adsz pénzt? Vagy legalábbis nagyon minimálisat...

(#19019) Gerisz


Gerisz
addikt

A lap mérhet rendesen félre?
Mert most visszavettem 2 magosra a procit és 800-as ventikkel prime large FFT-vel 34°C-on vannak a magok a lap meg 44°C-et mutat. Igaz most csak 24°C van a szobában. Ha pontos adatokat akarok akkor mivel mérjek?
Egyébként terheletlenül meg a szobahőmérsékletet mutatja a magokra, a lap meg 39°C-et a procira

[ Szerkesztve ]

(#19020) Jimscore


Jimscore
tag

hy.
melyik hűtőt vegyem meg?
Thermaltake CL-P0401D Volcano V1 vagy
ASUS Triton 77 vagy Cooler Master Hyper N520 vagy ASUS Arctic Square

[ Szerkesztve ]

.

(#19021) agemate


agemate
addikt

Van egy Xigmatek s1283-as hűtőm, AM3-as lapon. A felhelyezés annyi volt, hogy bepattintottam a rögzítőt, akárcsak a gyári hűtőnél. Kellett volna még valami más alkatrésszel is rögzíteni esetleg a lap hátulján?

(#19022) Johnny001 válasza Jimscore (#19020) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát először is mit akarsz vele lehűteni, mekkora helyed van, mennyit szánsz rá.
Ez lényegesen megkönnyítené a segítséget! Az adatlapodat nyugodtan kitöltheted :))

Bocs ha már írtad, de én nem leltem.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#19023) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Jövő héten érkezik a Matterhorn a Corator DS helyére,ennek örömére úgy terveztem,hogy csinálok egy összehasonlító tesztet a logout-ra,mégpedig ebben a felállásban: stock S1156 cooler,Coolink Corator DS,Alpenföhn Matterhorn.Igaz nem egy időben lesznek végrehajtva a tesztek,de a körülmények közölve lesznek.Milyen feszekkel nézzem meg az 530-am?
VID(1,056V),1,2V és 1,3V jó lesz?
Az tuti,hogy a hűtőt megnézem mind Quiet,mind Performance BIOS beállítás mellett.
Ez így megfelelne címlapos írásnak?Persze képekkel is illusztrálnám.

Várom a tippeket! :R

Üdv, Balázs

(#19024) bálint0520


bálint0520
tag

Sziasztok

Szeretném megkérdezni , hogy milyen hűtőt vegyek egy intel i5 750 hez és olyan hűtőt szeretnék ami bírja ha tuningolom a procit

(#19025) laci984 válasza Johnny001 (#19010) üzenetére


laci984
csendes tag

Köszönöm, de a házat pár évig még nem szeretném lecserélni.

Úgyhogy még mindig kérdés, hogy milyen hűtőt ajánlanátok úgy 130-140mm-ig, egyelőre amit találtam hogy jó: az a TX3 és a freezer 64 pro. Van más ezeknél jobb, illetve ezek közül melyik az igazi?
A fő hogy halk legyen és hatékony (a jelenlegi gyári, sima használatkor 5-6 ezer rpm és 58 fok helyett), illetve hogy el lehessen forgatni, hogy ne a tápot fújja.
Kérdezném még, hogy érdemes más pasztát venni, mint amit adnak hozzá (pl MX2-t?)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19026) gooool válasza gooool (#19023) üzenetére


gooool
őstag

A Performance ventivezérléssel nem lesz teszt,mert semmivel sem változott az rpm,amikor beállítottam.Akkor meg felesleges lenne duplázni a munkát.

Szóval így nézne ki,csak Quiet ventivezérléssel:
stock cooler:
VID (idle,load hőm,ventifordulat)
1,2V (idle,load hőm,ventifordulat)
1,3V (idle,load hőm,ventifordulat)
Coolink Corator DS:
VID (idle,load hőm,ventifordulat)
1,2V (idle,load hőm,ventifordulat)
1,3V (idle,load hőm,ventifordulat)
Alpenföhn Matterhorn:
VID (idle,load hőm,ventifordulat)
1,2V (idle,load hőm,ventifordulat)
1,3V (idle,load hőm,ventifordulat)

Ez így megfelelne címlapra? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#19027) Gerisz válasza gooool (#19026) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha még a hűtőket is bemutatod akkor szerintem jó lesz. A performance-t nézd meg mekkora hőmérséklet fölött kapcsol be. (lehet be lehet valahol állítani)

(#19028) Henk válasza whatnot (#19012) üzenetére


Henk
veterán

Parancsolj.

gooool: szerintem kéne egy alapórajeles és közbenső meg egy magas, mondjuk 4ghz körüli mérés mindegyik hűtővel de azonos körülmények között, hogy hiteles legyen. Azonos paszta, azonos ventifordulat. Mondjuk ventit próbálhatnád fix fordulaton egy alacsonyabb és egy magasabbon is, hogy látszódjon melyiknek mekkora légszállításra van szüksége. De továbbmegyek egyforma ventivel kéne őket próbálni és ami mégfontosabb azonos szobahőmérsékleten, hogy valós összehasonlítás legyen. Mert hiába írod oda melyiknél hány fok volt a szobába azt senki sem találja ki belőle, hogy x fok külső hőmérsékletváltozás hány fok különbséget okoz a cpu hőfokban.

(#19029) Gerisz válasza Henk (#19028) üzenetére


Gerisz
addikt

Nagyon tetszik az NH-D14, mióta lekapcsoltam a +2 magot és látom a hőmérsékletet. Meló közben (nem igazán terhelődik a proci max 40%-volt az elmúlt 5 órában) a szobahőmérsékletet karcolja de keményen. (nem számít a venti fordultata, akár maxon is mehet)
Most meghajtom pihenésképpen

[ Szerkesztve ]

(#19030) gooool válasza Gerisz (#19027) üzenetére


gooool
őstag

Kis bemutatást írok mindről,ez természetes.
A Performance nem kapcsol be,annyira nem melegszik fel a cucc,de sztem elég lesz egy ventiszabályozás is, a Quiet is elég rugalmas.(900 és 1300 között ugrál a Corator esetében).

Henk:
A szobahőt meg tudom oldani,de azt,hogy egyféle ventivel azonos fordulaton azt nem,mivel a Corator már nem lesz nálam,amikor a Matterhorn megjön.De majd csinálok vmi ésszerű megoldást.

Üdv, Balázs

(#19031) Sonky válasza agemate (#19021) üzenetére


Sonky
aktív tag

Semmi mást nem kell csinálni csak a gyári keretre felpattintani.
Nekem is volt:))

Egy legenda vagyok.

(#19032) agemate válasza Sonky (#19031) üzenetére


agemate
addikt

Akkor rendben van, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19033) TomiLi


TomiLi
addikt

Lehet, hogy volt már: akkor elnézést!

Én csak most fedeztem fel, hogy a Thermalright honlapján vannak új cpu hűtők.
(Silver Arrow, HR02)

Bogyóka

(#19034) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Thermaltake V3 BE házba egy Giga GA770TA-UD3 laphoz benne egy B55 procihoz keresek a mostani TX3 helyett komolyabb hűtést, max. 8-9 k kategóriában.
Tudnátok segíteni?

(#19035) Tothgera30 válasza csdm (#19034) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez most nem a reklám helye, de lenne pár igazán jó vétel jelenleg, tehát rakj hozzá még egy kevéske pénzt és vedd meg ezt újonnan, ha nem lesz elegendő pénzed, akkor használtan ezt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19036) Johnny001 válasza laci984 (#19025) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát akkor a 159 centisek kiesnek, Freezer 64 Pro-m már volt, az kifelé fújja a levegőt, és elég jó, csak nézd meg, hogy PWM-es e. A pasztából tényleg, megéri MX2-t venni 5-6 fokot jelent, MX3 még jobb, de nehéz elkenyni.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#19037) csdm válasza Tothgera30 (#19035) üzenetére


csdm
senior tag

Egyébb alternatíva? :)

(#19038) Tothgera30 válasza csdm (#19037) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van, de írj árat, és hogy új vagy használt érdekelne-e inkább. Bár szerintem most a Brocken és a Nordwand nagyon jó áron van. Nekem is volt Nordwand, és a márkánál maradtam, szóval olyat nem ajánlok, ami nem lenne tökéletes. Viszont a Brocken így és ugyanúgy fog állni a lapodon (mrbig25 képei, szóval köszönd meg neki), szóval elsősorban alsó tápos házba ajánlott, de a Mugen 2 ellenfele, a Nordwand viszont veri a Mugen 2-t minden körülmények között, ez alól kivételt képez a passzív mód, és előlről hátra felé szellőztethető át.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19039) nfsu17


nfsu17
veterán

Pfű, lehet nem fér be a mugen2 a memóriák miatt.

Everest szerint ilyen memóim vannak:
Kingmax FLGE85F-B8MF7 (2db)

Itt azt írják, hogy ez i7-hez való memória. Most nekem ez AMD alatt hátrány? Fél évig nem vettem észre, hogy ez gond lenne. A képen is látszik, hogy ennek ilyen sünis a teteje. Bár nem én szereltem be, de lefotóztam, és a gépemben is ez a sünis van. Ez a hűtés, igaz? Ami jó dolog, de emiatt lehet nem lesz mugen2. Vagy ha átteszem a jobb oldali 2 slotba, akkor elférhet? :F :(

(#19040) joshua7


joshua7
veterán

Szerintetek van érdemi procihűtő, amire érdemes váltani egy rev. A TRUE-ról? Pl Megahalems? A mostani is tudja a 4.5Ghz-et 1.5V mellett, csak ott a proci (i7 920) már eléggé melegszik és följebb nem nagyon megy. Nekem meg több kellene. :B Vagy itt már víz?

Semper Fi

(#19041) csdm válasza Tothgera30 (#19038) üzenetére


csdm
senior tag

Alsótápos Thermaltake V3 Be házam lesz, és valóban ilyen lapom, vagyis ilyen közel a VGA-hoz.
A Brocken-t nem lehet elrogatni a procin?
A Nordwand is hasonlóan állna, vagy az el lehet forgatni?
Új, használt mindegy, használtból persze nem az agyonhajtott sokkalolcsóbb mint kéne lennie -félét preferálom hanem a normál állapotú és hozzá egy raális ár -féle használt termékeket.

(#19042) csdm


csdm
senior tag

EZ vagy EZ
Az Alpenföhn új ,kiállított darab, a Mugen használt. Ők kb egyenlők hűtési szempontból? Hang szempontjából?
Pasztával törődjek, vagy végülis mindegy? Van itthon ilyen noname, de 3g és csak 700 ft volt. Érdemes többet kiadni érte?

(#19043) Tothgera30 válasza csdm (#19041) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én a Brockent ajánlom, olyan "teljesítményű" mint a Mugen 2, csak új, és Alpenföhn. A Nordwand nem elforgatható, mint írtam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19044) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok mégegyszer! :)

Újrafogalmaznám a korábbi kérdésem, miszerint phenom 955-re keresnék hűtőt.

Amit azóta megtudtam (saját gépemről is):
-magas bordás (tüskés) Kingmax ram-jaim vannak...ha csak a borda nem leszerelhető, szinte kizárt, hogy beférjen egy mugen2, ahogy néztem a ramok áthelyezése sem megoldás, mint ahogy új ram vétele sem...pedig mugen2 már rendelés előtt állt volna :(

-alulfeszelt 955-öm van, ami télen simán bírja a strapát a gyári hűtővel (jó hangosan), de nyáron halál...a gépnek is, fülemnek is. Tuning nem erősségem, nekem elég a gyári sebesség is, nem vagyok telhetetlen.

Ezeket a szempontokat nézve Grand Kama Cross ami bejövős cucc, mert:
-nagy venti > halk, jól hűt
-nekem a házam oldallapján van hely 9cm-es ventinek, ami totálba fújná a Kamát friss levegővel, így szerintem megtudnám még fejelni pár fokkal mínuszban, ha éppen még kellene...de ha nem kell neki a levegő, akkor nem kell :))
Hátul 12cm-es venti szívja ki a házból a meleget.

A házam az adatlapon. Lemérem még pontosan, de szerintem be fog férni a Kama, ugye?

Henk

Régebben írtad, hogy kapsz tesztelésre ilyet, lett abból valami? Átnyálaztam itt mindent, de nem találtam meg.

Phenom 955-ösök! (olvastam, hogy vannak akik használják)

Elégedettek vagytok? Jól hűt? Halk?

Köszönöm. :R

(#19045) nfsu17 válasza nfsu17 (#19044) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi Henk, megtaláltam, csak az itteni kereső nem dobta ki, bocsi.

(#19046) Henk válasza joshua7 (#19040) üzenetére


Henk
veterán

1,5V-on az i7-et nem hűtőd meg normálisan semmilyen léghűtővel, főleg ha a nyár is beüt. A TRUE-nál kevés jobb hűtő van, esetleg ha veszel rá jó drágán egy monstrumot mondjuk Noctua NH-D14 azzal pár fokot javíthatsz de nem hiszem, hogy ez érdemi javulás lenne. Vagy telerakod jó nagy légszállítású ventikkel ami meg jó hangos lesz az is hoz pár fokot de alapvetően ekkora terhelésnél már csak a víz hozna jelentős javulást. De mihez kell 4,5 Ghz fölé menni vele? Meg az is lehet, hogy ott már a procinak van vége vagy a lap nem tud többet.

nfsu17: megcsináltam, logout-omban megtalálod. Ha a házban elfér szerintem elég lesz neked a Kama Cross.
szerk: látom meg van.

[ Szerkesztve ]

(#19047) nfsu17 válasza Henk (#19046) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. Méregetem itt PS-ban :DDD és eléggé úgy tűnik befér, forgathatom akárhogy.

Szerinted forgassam úgy, hogy a hátsó venti kiszívja a lamellák közül a levegőt (azaz a 2 "szárny" alul-felül lesz), vagy oldalról nézve be a házba a 2 szárny balra és jobbra legyen, ekkor a lamellák függőlegesen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#19048) whatnot válasza Tothgera30 (#19043) üzenetére


whatnot
őstag

A 4 csöves Brocken olyan jó, mint az 5 csöves Mugen 2?
Miért csak Alpenföhn-öket ajánlasz? Eléggé reklámszagú...

(#19049) whatnot válasza nfsu17 (#19044) üzenetére


whatnot
őstag

Magas hűtők nekem sem férnek be, így néztem a Grand Kama-t. Ami viszont széltében nagyon nagy.
Ezért én ezt a csomagot tervezgetem:
- Xigmatek HDT-S983
- Xigmatek ATI775 (lefogató, ennek segítségével el lehet forgatni 90fokkal, így a hátsó házventi felé fújja a meleg levegőt)
És opcionálisan ezek:
- Arctic Cooling MX-2 (hőpaszta, jó is, de nem túl drága, persze van MX-3 meg Scythe Thermal Elixir, amik drágábbak)
- Coolink Swif2 92p (venti az alap Xigmatek helyett, szabályozható és állítólag jobb, halkabb)

Frostytech szerint az s983 jobban teljesít, mint a Grand Kama.

[ Szerkesztve ]

(#19050) csdm válasza whatnot (#19048) üzenetére


csdm
senior tag

Te miket tudnál ajánlani az én elvárásaimnak megfelelően?
(Thermaltake V3 Be házba elférjen, X4 B55-t hűtsön, VGA-val ne ütközzön ( közel van a pci-e) , 8-9k használt/új mindegy)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.