Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38001) ricshard444 válasza Archon (#37999) üzenetére


ricshard444
veterán

Logikus:) Meg jo,hogy nemadtam el a Freezert proba nelkul,de ezt nemis hagyhattam hiszen csak rakellett neznem es egybol lejott a difi a 212+hoz kepest persze azis nagyonjo huto,de lehetne ennyiert tobb anyag is benne.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38002) dunc válasza dethroned90 (#38000) üzenetére


dunc
nagyúr

Minden cserélj ! A gyári borda egy csapnivaló szar ! Nekem 4100 em van ,de gyári hűtővel felszeret oldallal,terhelve 70 felé kúszik !

(#38003) trickyy válasza trickyy (#37945) üzenetére


trickyy
senior tag

Ha valaki ráér.:R

(#38004) Jamesb2 válasza dunc (#38002) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Neked mid van a 4100-on? Már jojózik a szemem a tesztektől, de nemtom mit vegyek rá...
A magas Vengeance ramok miatt valószínűleg nem fér bele a Brocken.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38005) dunc válasza Jamesb2 (#38004) üzenetére


dunc
nagyúr

Egy cipőbe járunk basszus ! "Vengeance" detto ,én is a ramok miatt szopok,az artic cooling 13 nem fért el! Ezt több féle képen fel lehet fogatni,meglátom,és írok ! COOLERMASTER HYPER 212 EVO

(#38006) Jamesb2 válasza dunc (#38005) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Nekem is az első 5letem a 212 EVO volt, de teszt nuku, csak a mezei 212+ van. Vagy Triglav

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38007) dunc válasza Jamesb2 (#38006) üzenetére


dunc
nagyúr

Figyelj ide egy hűtőt szeretnék,sz@rom le a sok okoskodást ,tesztet! Háztól,környezettől,hőfoktól mindentől függ ,felesleges belelovalni magad,magunk egy szempont van nálunk ! : beférjen azoktól a mocsadék nagy rambordáktól ! :)

(#38008) proci985 válasza Aki21 (#37991) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jaja, elosztóval megoldható, vagy be lehet rakni fix rpmre is. nálam pl külön panelekre van kötve az összes venti.

dethroned90: Sella elég bőven.

trickyy: alpenföhn brocken leszabályozva bőven elég, apróba 8k, újonnan pl merlinnek van.

dunc: rakd fel pullba a ventit, tehát hogy szívjon, úgy el kell férnie. pár fokot vesztesz, de ha nem akarsz memóriát cserélni...

egyébként a Macho mellett épp elférnek már. vagy a Prolimatech Armageddon mellett.

vagy add el a memeket, ddr3ban, főleg low voltage mellett nincs szükség hatalmas bordára, némi csilivili kinézet meg szerintem nem ér annyit, hogy ne férjenek be a normális bordák. LPk tökéletesen jók, és extrém méretű hűtőkkel se akadnak össze (nekem mind a négy slotot befedi a hűtőm).

Jamesb2: ld dunc.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38009) Jamesb2 válasza dunc (#38007) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Persze, én se a számokat nézem, hanem a többihez képest milyen. Ennyi erővel a mostani is befér, de sokallom a 45-75 fokot.
A házat meg most reszelem, olyan lesz amilyen kell. Ettől is függ, amilyen a hűtő, arra megy majd a cúg.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38010) Rexcor válasza trickyy (#38003) üzenetére


Rexcor
őstag

Szerintem ne várj választ, nekem se képesek válaszolni, teljesen leszarnak.
(most látom hogy neked már válaszoltak)

[ Szerkesztve ]

(#38013) regener válasza trickyy (#38003) üzenetére


regener
veterán

Alpenföhn Triglav.

Rexcor - Kereted rá?

Archon - Szerkesztés gomb 5 percen belül.

[ Szerkesztve ]

(#38014) Rexcor válasza Archon (#38011) üzenetére


Rexcor
őstag

Kb 1 hete volt kérdésem, nem sikerült válaszolni, tegnap újra feltettem a kérdést-semmi, ma újra megpróbáltam-megint semmi. Ezek után milyen legyen a hozzáállásom?

(#38015) Rexcor válasza regener (#38013) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszönöm hogy válaszoltál(kérdeztél)
10-15k lenne rá.

(#38016) regener válasza Rexcor (#38015) üzenetére


regener
veterán

Szerintem:
Thermalright HR-02 Macho
vagy ha kicsit ráraksz még:
Alpenföhn Himalaya

Vagy a kettő között:
Alpenföhn Matterhorn

[ Szerkesztve ]

(#38017) Jamesb2 válasza proci985 (#38008) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Triglav, 212 EVO elfér rendesen a torony ram mellett is. Brockent fektetve nem tudom.
De a ramcsere megfordult nekem is a fejemben már :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38018) Rexcor válasza regener (#38016) üzenetére


Rexcor
őstag

A második amit linkeltél megéri az 5k differenciát?

(#38019) proci985 válasza Rexcor (#38015) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

esetleg Venomous X. a spec el van írva, 1300as venti jár hozzá. a TRUE utódja, ehhez mérten teljesít.

Jamesb2: ja, szerintem a magasbordás ramoknak sok értelme nincs. ok, súlyos OCre talán, de memsávszél mostanában nem szűk keresztmetszet. akinek meg igen, annak egyrészt ott az SB2011, másrészt meg valszeg valami olyan alkalmazást futtat, ami mellett kizárt, hogy bármit is tuningolna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38020) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, rákérdek még egyszer hátha kapok valami kézzelfoghatóbb választ :)
AMD gyári hűtést kellene majd cserélnem, iszonyat hangos pedig Core Temp szerint Idle 36 fok, de süvit mint a fene megelégeltem, Phenom x4 9650 95W TDP procira kéne.
Arctic Freezer 7 Pro Rev. 2 hűtőt néztem, csak hellyel nem vagyok biztosban, hogy beférne :S Túl közel van a táp szerintem..
[link]

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38021) Rexcor válasza proci985 (#38019) üzenetére


Rexcor
őstag

Ez biztos beférne a ramok mellé?

(#38022) regener válasza Rexcor (#38018) üzenetére


regener
veterán

Tesztekből néztem hogy egy i7 920 2,66ghz @ 4GHz-en elbírt 64°-on terhelve, viszont azis jó amit proci985 kolléga linkelt, bár azt még sokat nemláttam itt a topicban, de teszt szerint azis megéri.

Milyen az alaplap az i7-edhez?

erikke17 Szerintem beférne rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#38023) Jamesb2 válasza proci985 (#38019) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

A csere is egy megoldás, de ha egy mód van nem szeretnék ezen is bukni + a macera. Gebedjen meg az aki anno rábeszélt hogy ezt vegyem :)
A Himalaya sem rossz, de az meg már húzós...

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38024) proci985 válasza Rexcor (#38021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

milyen ramjaid vannak? elvileg vékony, de keress rá google képkeresővel.

erikke17: befér, nekem is így nézett ki a codegenben a lap meg a hűtő.

regener: TRUE utódja, elvileg revCnél jobb, pont 15kért. sima SAt pedig már 16.5ért nem láttam, Archon és SA 2011 meg drágább.

Jamesb2: ja, ramcsere is macerás, akkor már általában egyszerűbb venni valami olyat, ami nem akad össze semmivel. vagy felrakni pullba.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38025) trickyy válasza proci985 (#38008) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, brocken szimpatikus, de ha már ennyit költenék rá akkor talán már inkább egy mugen 2 apróból.

(#38027) erikke17 válasza regener (#38022) üzenetére


erikke17
őstag

regener és proci985 Köszi mindkettőtöknek. :) Azért még előtte méricskélek egy picit.. :)
Ja meg még valami, ugyebár AMD-nél csak kétféleképpen lehet feltenni. Meg kéne felül lekelnem házat és egy 12centis légkavarót elhelyezni? De gondolom az sem célszerű, hogy VGA-ra okádja a meleget, de az sem, hogy bele tápba. Felfele is kéne némi huzat :S

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38028) proci985 válasza erikke17 (#38027) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

inkább a tápba. meg a proci is valamivel melegebb lesz a vga miatt, de ez szerintem vállalható.

táp elől ne vond el a levegőt, két venti egymás ellen dolgozna, nem jó.

házlékelés helyett házcsere szvsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38029) erikke17 válasza proci985 (#38028) üzenetére


erikke17
őstag

Nem olyan tüzes a VGA csak egy 6770 idl-ben hidegebb mint a testhőmérsékletem.. :) Terhelve sem vészes..
Ááá házcsere kizárt most.. Addig ellesz valahogy.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38030) Jamesb2 válasza proci985 (#38024) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Akkó szerinted? Próbáljam a Brockent vazelinnel beleszuszakolni? Ha slot 1-be nem teszek ramot, összeér de colstok szerint bemegy. Ha pontos a megadott méret. De nemtom mennyire hátrány hogy a VGA-ról szürcsöli a levegőt.
Vagy Triglav, de az kicsit gyengébb, mondjuk nem sokkal.
Árban hasonlók

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38031) Rexcor válasza regener (#38022) üzenetére


Rexcor
őstag

Az alaplap p8z77-m pro

(#38032) Rexcor válasza proci985 (#38024) üzenetére


Rexcor
őstag

A ramok Corsair Vengeance és nem low profile

(#38033) regener válasza Rexcor (#38031) üzenetére


regener
veterán

Így rakd majd át a ramokat és akkor belefog férni a ramok mellé.
Neked a kék slotok.

Mellesleg nekemis azok a magas ramjaim voltak, viszont nekem nincs 4 ramslot sajnos ezért a procihűtő miatt kénytelen voltam eladni és megvenni az ugyanolyan lowprofilost. Szerencsére így csak kb 1100Ft-om esett ki.
De nyertem 1 hó garit. :D

[ Szerkesztve ]

(#38034) ricshard444


ricshard444
veterán

Sajnos el kell adnom a 212+-t amit eredetileg a barátomnak szántam,de az alaplap költségeit ki kell fizetnem így muszáj lesz...Ha valakinek kell ez a Best Buy hűtés írjon

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38035) Formaster


Formaster
addikt

Valakinek van tapasztalata GELID GX-7-el? 1156-os i7 alá kellene, tuning mellett.

(#38036) zombi11


zombi11
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben szeretnék (hozzáértőktől) segítséget kérni:

Új gép beszerzése (összeállítása) előtt állok. Már mindent szépen rendben összeválogattam, de képtelen vagyok megoldani a CPU hűtést. Először Noctua NH-D14 cpu hűtőt gondoltam a processzor (LGA2011, i7 3930K) hűtésére a meggyőző teszteredmények miatt. Aztán rájöttem hogy ebben az esetben nem fér el a választott Corsair Vengeance memóriamodul. Akkor figyeltem fel a Corsair vízhűtésére (H80), ami elméletileg tökéletes megoldás lehet a helyhiány megoldására. A gond az hogy nem találtam sehol olyan tesztet ami ennek a hűtőnek a hatásfokát boncolgatná. Az rendben van hogy kompakt és jól elférnek a magas hűtőjű memória moduljaim mellette, de képes-e hűteni megfelelően a választott processzort, illetve eléri-e Noctua NH-D14 hűtési teljesítményét? Illetve mennyire jó 5let hogy egy folyadékkal teli kütyüt szerelek egy számítógépbe? Lehet-e szivárgásra és hasonló balesetekre számítani egy ilyen kompakt vízhűtő rendszer esetében? Mennyire biztonságos?

Esetleg van-e valami más léghűtéses alternatívája a Noctua NH-D14-nek, ami elég az optimális hűtésre, de nem fed le memória slotot?

(Ha számít: az alaplap Asus P9X79 Deluxe)

Köszönettel:

Feri

(#38037) Formaster válasza zombi11 (#38036) üzenetére


Formaster
addikt

Én is a Noctua D14 alternatíváját keresem. Szerencsére az Ivy procik langyinak se mondhatók a Lynnfieldhez képes. Szóval könnyebb dolgod van, annyira ne aggódj.

Ami a vízet illeti, ha desztviz, az nem vezeti az áramot, mert ionok sincsenek benne. Márpedig tuti, hogy az....

(#38038) Asbee válasza zombi11 (#38036) üzenetére


Asbee
veterán

A memória meg van már? Ha nincsen akkor low profile Vengeance-t kell venni, (annak a bordának amúgy sincs értelme rajta) és mindjárt több a lehetőség.

(#38037) euzsolt: Húzott ivy azért tud melegedni rendesen. Én úgy tudom a deszt víz is vezeti az áramot csak kis mértékben, de műszerrel mérhető. :D

[ Szerkesztve ]

(#38039) Formaster válasza Asbee (#38038) üzenetére


Formaster
addikt

Az az ioncserélt :D Desztvíz nem vezeti csak a hőt.

Öhm, ha az Ivy melegszik tuningal, akkor a Lynfieldemmel mi lesz 4Ghz felett?

(#38040) Asbee válasza Formaster (#38039) üzenetére


Asbee
veterán

A desztívz is tartalmaz kis mértékben oxónium és hidroxid ionokat így nagyon minimálisan de vezeti. De ez nem ide tartozik hagyjuk is. :)

Neki nem Lynfield lesz és gondolom azt a procit tuningra veszi, szóval azért kell oda a hűtő. De ahogy látom nem is kicsiben gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#38041) Rexcor válasza regener (#38033) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszönöm szépen a segítséget. Ha akkor a ramot 2. és 4. slottba teszem akkor linkelt hűtők bármelyike el fog férni?

(#38042) Formaster válasza Asbee (#38040) üzenetére


Formaster
addikt

Én sem kicsiben gondolkodom, valami komolyabb hűtés kell, mert nekem van a Lynnfield. Egy 880-ast kéne préselni, de még nem tudom melyik hűtő legyen. Noctua D14 már drága buli azért...

(#38043) Rexcor válasza regener (#38033) üzenetére


Rexcor
őstag

11k-ért plussz 1 hó gari- jó üzlet volt. :)

(#38044) zombi11 válasza Asbee (#38040) üzenetére


zombi11
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Igen kicsi tunning lesz benne, de nem az a lényeg. Én 5-6 évente cserélek gépet, de akkor igyexem a (lehetőségeimhez mérten) erős szerkezetet összeállítani. Ha így nézzük akkor azért nem gondolkozom annyira nagyban.
A megoldás valószínűleg a vengeance low profile lesz. Most néztem meg a gyártó oldalán. Ez lehet a köztes megoldás. Bár kicsit lassabb, de úgyis 8 darab kerül bele belőle. Csak összehoznak valamit úgy együtt. Nem tehetek róla, de nem bízom nagyon ezekben a vízhűtős dolgokban. Az alacsony rammal viszont mehet a Noctua. Egyébként nem fogja nagyon feszíteni az alaplapot a közel másfél kilós CPU hűtő? Mert álló házban lesz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#38045) regener válasza Rexcor (#38041) üzenetére


regener
veterán

Igen, képek alapján elkell hogy férjen. Esetleg ha mégsem akkor nem a 2/4 hanem a 3/4-be rakod és úgy már 100%.

Mellesleg nem 11ezret, hanem 1.100 Forintot buktam, félreolvastál. :)

(#38046) Rexcor válasza regener (#38045) üzenetére


Rexcor
őstag

Most nagyon vacilálok az Alpenföhn Matterhorn és a Thermalright Venomous X RT között.
Árban ugyan annyi mind2. Nem tudom melyikkel járnék jobban?

(#38047) 05Steve válasza 05Steve (#37995) üzenetére


05Steve
tag

Hali

valaki a kérdésemre légyszíves szánjon néhány másodpercet

előre is köszi

(#38049) 05Steve válasza Archon (#38048) üzenetére


05Steve
tag

gyárilag adnak hozzá kis pasztát vagy venni kell külön?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.