Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#96001) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Ugy nezki maradok itthon ennel: [link]
( nalam Giga aorus b550 elite v2+ R3600 jelenleg+ corsair vengeance 3600 c16 )

De olyan kerdesem lenne, hogy a parom gepe ami lesz az asrock b450 pro4 + R3000g meg valamilyen ram. ( megvan a ram de nem latok rairva semmit, borda nelkuli, ezeket meg tesoja hozta neki, lapot is meg procit is )
Neki ez az AK620 tulzas lenne?
Meg akkor is ha majd a proci cselve lenne idovel vagy 5700g-re?

Koszonom
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96002) Zamma válasza sfefe (#96001) üzenetére


Zamma
őstag

Neki overkill lesz az AK620, ezekből válassz, ha a ház nem túl keskeny: [link], ezeket 15-ből megúszod.

(#96003) sfefe válasza Zamma (#96002) üzenetére


sfefe
őstag

Ha kerül majd bele 5700g akkor is?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96004) Zamma válasza sfefe (#96003) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, ezek mehetnek 65W-ig, de leginkább - mivel 2 ventis, halk - az ID-COOLING SE-206-XT.

(#96005) sfefe válasza Zamma (#96004) üzenetére


sfefe
őstag

Köszi szépen.
Ak620 Zero Dark nem lenne halkabb?
Vagy van még halkabb is ami ajánlott?
(Ha az árát nem nézzük)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96006) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

Milyen CPU hűtőt vegyek, ha az max 8 cm magas lehet?

Köszi előre is a segítséget!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#96007) Rowon válasza mufi (#96006) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Ezt: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96008) Zamma válasza sfefe (#96005) üzenetére


Zamma
őstag

Az AK620 ZD valószínűleg halkabb, illetve - ha az ár nem releváns - és kisebb helyre ez tuti: Noctua NH-U12A.

(#96009) sfefe válasza Zamma (#96008) üzenetére


sfefe
őstag

Köszi, gondolkoztam még amit linkeltél párszor a Thermalright Peerless Assassin 120, vagy a Phantom Spirit hűtőkön... Bár ebből csak az SE van sajna ha jól nézem... Ezt csak azért néztem mert 7 hőcsöves és a jövőre gondoltam majd egyszer am5....
Ezek jobbak mint az ak620?
Gari ügyintézés milyen ha amazoról rendelnék?
(Még nem rendeltem onnan)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96010) sfefe


sfefe
őstag

Itt a YT oldalon mintha olyat irnanank hogy a Phantom Spirit SE-n nincs a sarkokon gumi ( rezgescsillpitasra ) mig a siman van.
Meg az SE max fordulata sem annyi mint a simae....
[link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96011) Rowon


Rowon
Topikgazda

Ezt az Amazon témát legyetek szívesek privátban folytatni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96012) blp85


blp85
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Arctic freezer eSport duo hűti a Ryzen 5700x processzoromat, szerintetek lenne érdemi javulás mondjuk egy Thermalright PA-val, vagy fölösleges cserélni?
Terhelés nélkül a processzor olyan 38- 42 fokos szokott lenni.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#96013) Zamma válasza blp85 (#96012) üzenetére


Zamma
őstag

Én soknak tartom a 38-at is, a 42-t meg pláne... De nem is ez a lényeg!
Ha hangosnak találod vagy túl melegnek használat közben akkor van értelme a kérdést feszegetni...
Mekkora a hőfok terhelés közben?

(#96014) blp85 válasza Zamma (#96013) üzenetére


blp85
aktív tag

Hangosnak nem hangos, illetve a FanControll a GPU hotspot alapján van szabályozva. Majd megnézem, hogy játék alatt mi a helyzet, csak időm sincs játszani. :DDD
Ja a ház Deepcool CH510, de nem a digital Mesh.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#96015) Ribi válasza blp85 (#96014) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem próbáld ki mi történik ha leszeded a ház oldalát. Lehet szellőzés nem a legjobb a házban. A proci hűtő úgy emlékszem elég erős jószág.

(#96016) Rowon válasza Zamma (#96013) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Miért sok a terhelés nélküli 38 fok? Az 5600X nálam is ennyi. Játék közben 60-65 fok, az egy processzornak még semmi.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96017) Gigi01


Gigi01
őstag

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
50.000 Ft

2.: Milyen házba kerül?
be quiet! pure base 500dx

Milyen alaplapra lesz?
ROG STRIX B650E-F GAMING

4.: Processzor típusa?
Ryzen 7 7700X

5.: Ramok típusa?
Kingston Fury Renegade CL32 (2x16GB) (KF564C32RSK2-32)

ARCTIC Liquid Freezer II 280 jött hozzá,de nem igen fér el,a 6900XT-vel.

:R

[ Szerkesztve ]

(#96018) Zamma válasza Rowon (#96016) üzenetére


Zamma
őstag

Igazad van, de nálad nagy valószínűsággel egy halk profillal belőtt D15 hűt (ezért a kezdeti magasabb fok), nála meg egy Freezer eSport Duo ki tudja milyen profillal, ami nem pont egy liga - hiába jól szellőzik a háza.
Valószínűleg ahogy tetőzni kezd terhelődés alatt a ház a vga/cpu hőjével - mert a vga-ról leszívott meleg átmegy a tiédnél kisebb blokkon - akkor a Freezer igencsak hangos/meleg tud már lenni.
Kis blokkú hűtőknél célszerű minél lentebbi idle hőt beállítani, mert gyorsan felszalad terhelés alatt a hő, a nagy blokknak ez meg se kottyan.

(#96019) spleenszuru válasza Gigi01 (#96017) üzenetére


spleenszuru
őstag

Miért nem fér el a GPU-tól? Nekem is LF2 volt 6900XT-vel még csere előtt.

Amúgy ha ennyit tényleg rászánsz, mehetnek a nagyágyúk:
Noctua NH-D15
NOCTUA NH-U12A
Deepcool Assassin 4 - bár ez elég új, lehet érdemes várni több tesztre

Nem olyan drágák, de erősek:
Thermalright Peerless Assassin 120
Thermalright Frost Spirit 140
Therlmalright Phantom Spirit 120
Deepcool AK620 (Zero Dark menő)

Van lehetőség bőven.

Szerk.: AM5 lefogatást ellenőrizni szükséges a Thermalrightoknál. PA120-hoz pl. már jött nekem, papíron legalábbis. AM4-em van.

Ráadásul a ramod és házad is bőven enged majdnem mindent.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#96020) Rowon válasza Zamma (#96018) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Így már értelek. :R Igen, 30-40%-os ventiprofilt állítottam be, hogy minél halkabban üzemeljen.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96021) Zamma válasza Rowon (#96020) üzenetére


Zamma
őstag

:B Á, csak a véletlen volt... :U

(#96022) Zamma válasza Gigi01 (#96017) üzenetére


Zamma
őstag

Ahogy nézem van itt több probléma is... induljunk el a kaptafától, mi a pontos vga modell?
Ha tényleg nem fér el a víz akkor vagy a ház topikot (ha meg szeretnéd tartani a vizet), vagy a léghűtés topikot (ha váltassz vizről léghűtésre) ajánlanám először.
Ez a ház alapvetően nem vízre van kitalálva.

(#96023) guftabi96 válasza blp85 (#96012) üzenetére


guftabi96
addikt

Futtass le vele egy fél órás cinebench kört (multit) és utána lehet okosabbat mondani.
Én is nemrég váltottam Zen+-ról Zen3-ra. Sokkal több a hirtelen hőingadozás és a 7nm + 1ccd se a legjobb kombó, ha a könnyű hűthetőséget nézzük, de szerintem az 5700x-szel neked még könnyebb dolgod lesz.
Ha a cinebench alatt elviseled a hangját és nem ütközik thermal limitbe, akkor szerintem rendben vagy.

Saját tapasztalat az 5800X-szel + Brocken 3 illetve Noctua NH-D15-tel.
A Brocken 3 ugye egy alapvetően halk üzemre tervezett hűtő, a ventilátor is max 1000rpm. Lényegében semmi hangja nincs. Bf2042 alatt azért előfordult, hogy néhány pillanatra benézett a 90 fokba, de az átlag olyan 85-86 fok körül lehetett.
Lecseréltem egy NH-D15-re. Low Noise Adapter nélkül engem már zavart a hangja így bekötöttem azt is. Így most 1200rpm a max, de még így is hallhatóan hangosabb, mint a Brocken. BF2042 közben most olyan 78 fok körül mozog, néha itt is befigyel 81-2-3 fok, de csak pár pillanatra. Azonos zajszinten szerintem 5-6 fok körül lenne a különbség ezen a procin. Itt már bőven hátráltató tényező az, hogy 1CCD adja az összes hőt, ráadásul 7nm-en. Az IHS is ki tudja milyen. Mindezt megfejelve egy rosszul szellőző házzal.

Így hogy elsőre volt egy kis sérülés a D15-ön és kaptam tőlük még egyet konkrétan pluszba jöttem ki a hűtő cserével (a sérült D15 + Brocken 3 elment aprón összesen 35-ért), de ha ez nincs, akkor racionálisan nézve sok értelme nem lett volna a Brocken 3 -> D15 cserének.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#96024) Zamma válasza guftabi96 (#96023) üzenetére


Zamma
őstag

Bocsi, de ha nálad a D15 "befigyel 81-2-3 fok"-ra, ott a házad vagy nem jól szellőzik (rossz) vagy a vga túl hosszú (megreked a levegő) vagy az első ventik gyengék, vagy egyéb kórság lehet... :U

[ Szerkesztve ]

(#96025) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Eddig évek óta nem zavart a gépem ventillátora, de mióta mellette hifit hallgatok rendkívül zavaró lett - pedig nem is hangos - így a lehető leghalkabb megoldásra szeretném átépíteni.

Ami nálam egyedi, hogy egy bútorba van beépítve.
Ez egy alsó polc, alul van 2 lyuk a szellőzőknek - egyikben bemegy, másikon kimegy a levegő.
Az ajtó sem tökéletes, min. rés van körülötte pár mm.

Akár olyan megoldás is jó lehet, hogy magát a cpu hűtőt kiviszem a szekrény aljára, így nem magában a házban fűtene tovább. De nagyon halk kellene :)

A gpu néha felpörög, de épp hogy csak megmozdul ilyenkor és le is áll, annak nincs hangja. (ASUS GeForce RTX 2060S 8GB DUAL EVO OC)

A lényeg igazán, hogy kis terhelésnél ne legyen hangja (böngészés, zenelejátszás..) - aztán sketchup meg nagyigényű dolgoknál nem zavar ha van hangja.

Lehet, hogy a tápot is a polc aljára szerelem, az se fűtsön, elvileg ha nincs meleg akkor passzív állapotban is működik.
(FSP Raider 550).
Vagy akár ki is cserélem ha nem lenne elég csendes.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Mindegy, halk legyen.
2.: Milyen házba kerül?
Egyedi építés. Klikk a képhez.
(kábelezés rendbe lesz téve a szabad áramáshoz ;) )
3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI B450M MORTAR MAX
4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen 7 3700X
(most ez a hűtő van rajta: Be Quiet! Pure Rock)
5.: Ramok típusa?
Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB) (HX432C16FB3K2/16)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Passzív lenne a legjobb, a lehető leghalkabb megoldást keresem.
Ezen kívül keresek olyan ventillátort is amivel ki-be járatom a levegőt a gépházba - és szintén a leghalkabb megoldással :)

Előre is köszönöm a hatalmas segítségeteket és szaktudásotokat :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#96026) guftabi96 válasza Zamma (#96024) üzenetére


guftabi96
addikt

Írtam, hogy a ház nem jól szellőző darab.
A 80+ fokok azok csak kiugrások, olyan 75-6 körül van BF közben. De egyébként Cinebench multi is megáll ilyen átlag 80 körül.
BF azért fűt be neki ennyire, mert eleve tekeri mind a 16 szálat és még pluszban aláfűt a vga is.

Cpu hőfokban -5-6 fokot jelent BF alatt, ha nincs a házon rajta a teteje és az előlapja. (Cinebenchben viszont elhanyagolható a különbség).

De egyébként meg 5800X-től nem is kell mást várni, ezek teljesen normális hőfokok.

#KeepFightingMichael

(#96027) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Meg szeretném kérdezni hogy 13600K-hoz a DeepCool AK620 jó választás? Húzni nem fogom a procit. Shadow Rock 3 lett volna a másik de ez gondoltam jobb választás.
:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#96028) Rowon válasza jozsi252 (#96027) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Igen, jó választás.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96029) sgery válasza sgery (#96025) üzenetére


sgery
őstag

Addig is kicsit átnéztem mi lehet én szerintem jó megoldás:

A cpu-ra egy passzív Noctua NH-P1, arra egy Noctua NF-A12x25 LS PWM. Jó esetben el sem indul ha megvan a megfelelő légáramlásunk a házban.

A polc aljára 2db Noctua NF-S12B redux-700 - ezek befelé fújják a levegőt alulról.
A polc tetejére ellenkező oldalra is tudok tenni, oda is 2db azonos noctua mehetne, ezek pedig kihúzzák a levegőt.

Ahogy nézem ezek a noctua ventillátorok a leghalkabbak?

Így elvileg extra csendesen megvan a légáramlat bent, ami mindent elér - és jó esetben bent semmi sem kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#96030) Rowon


Rowon
Topikgazda

Új hűtők kerültek az ajánlóba.

Azért megjegyzem, nehéz dolgom van, mert, ha csak a Thermalright egész termékkínálatát betenném az ajánlóba, már azzal le lenne fedve minden egyes felhasználó igénye... Kivétel persze a régebbi foglalatok, de arra ott a használt piac.

Thermalright Frost Spirit 140
Thermalright Frost Spirit 140 Black V3
Thermalright Frost Spirit 140 White V3 ARGB

Thermalright Frost Commander 140
Thermalright Frost Commander 140 Black
Thermalright Frost Commander 140 White

ID-Cooling IS-50X-V2

Lassan neki állok a toplistának is, de még gyűjtenem kell a chi-t...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96031) Rowon válasza sgery (#96029) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"Ahogy nézem ezek a noctua ventillátorok a leghalkabbak?"

Szerintem ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni, de tény, hogy a csapágyazásuk nagyon jó és tesztekben elég alacsony dB szintet produkálnak. Plusz még ott vannak a szubjektív vélemények, hogy valakinek halk, valakinek nem...

Jelen ismereteim szerint az a legnagyobb probléma a Noctua háza táján, hogy amíg a versenytársak egyre újabb és újabb modelleket dobnak piacra, addig a Noctua még a korábbi, lassan kiöregedő típusokat árulja még mindig, pl. NF-A14 PWM, ami szerintem már évek óta biztosan nem változott semmit.

Bővebben a ventis topikban érdemes olvasgatni: [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96032) sgery válasza Rowon (#96031) üzenetére


sgery
őstag

Köszi. Engem az pl. nem zavar ha régi technológia ha bevállt és működik.

És hogy topicba maradjunk: cpu-ra is igaz ez? Ott van más ajánlat helyette erre a célra?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#96033) guftabi96 válasza sgery (#96025) üzenetére


guftabi96
addikt

Írtad, hogy terhelésen már nem baj, ha van hangja.
Ventilátorhoz állítottál esetleg görbét?
Szerintem a te lapodnál is így néz ki dolog (advanced fül -> hardware monitor)

4 pontot tudsz megadni hőmérsékletet és ehhez tartozó fordulatszámot (max fordulathoz képest százalékban).
Én a helyedben először ezzel kezdenék el játszani.
Csak hasraütés-szerűen pl a lvl 1 temperature-nek megadsz 60-at és valami elég alacsony fordulatot, pl 15.
utána a maradék helyre 60 fok fölé meg mehet egy jóval agresszívabb görbe, hogy terhelésen már hűtsön normálisan. Nyilván ezt neked kellene kitapasztalni, hogy hogy jó.

Ami elsőre eszembe jutott az a Brocken 3 (ezzel van tapasztalatom, tényleg nagyon halk és eleve halk üzemre van tervezve: lassú ventilátor és aránylag nagy közök a lamellák között) és a Ninja 5, de ez már nem nagyon kapható.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#96034) Rowon válasza sgery (#96032) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Az NH-P1-ről tömören a véleményem az, hogy Én nem venném meg.

~50 ezer forintért van egy elég jó hatékonyságú passzív hűtőd, de azért ez még mindig kevés és szerintem nem is jövőtálló. Ebben a videóban ( [link] ) pont egy 3700X-en teszteli a feltöltő a P1-et. Szerintem nézd meg és az alapján hozz döntést.

Ha nagyon halk üzemet akarsz, akkor akár vehetsz a procira valami hatalmas ikertornyos hűtőt is, aztán beállítasz hozzá valami nagyon enyhe ventilátorprofilt és úgy még az is lehet, hogy fele áron megúszod. De nem akarlak lebeszélni, csak még nézz ennek jobban utána.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96035) Zamma válasza sgery (#96029) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, én is ezt javaslom, innen tudod 120 euroért [link] megvenni, itthonról 48 a legolcsóbb az alzánál [link].
Halk ventinek szinte bármi jó ami max 1200-at pörög, ugyanis nem lesz semmi ellenállás amibe ütközne...

(#96036) Zamma válasza Rowon (#96034) üzenetére


Zamma
őstag

+1 Én is ezeket preferálom inkább.

német amazonról, ide szállítanak:
Thermalright PS120SE ARGB - 43.90 eur - ez van készleten és gyorsabban is van itt
Thermalright Phantom Spirit 120 - 40.90 eur
Az SE és nem SE dologgal ne foglalkozz, számottevő különbség nincs sem teljesítményben sem hangban.
RGB-st is vehetsz, ha nem kell nem muszály bekötni.

(#96037) Rowon


Rowon
Topikgazda

Ezt már csak érdekességként rakom be, nem hinném, hogy egy nagyon elterjedt termék lesz, mert valószínűleg csillagászati áron fogják adni. Streacom SG10, gyakorlatilag az egész számítógépház egy passzív hűtő és állítólag 600W-ot képes kezelni.

Szerk.: ja és PH! cikk is volt róla. [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96038) guftabi96 válasza Rowon (#96034) üzenetére


guftabi96
addikt

Én is másfelé nézelődnék.
Már a 3700X-hez is jól jön rá a ventilátor, de akkor meg kis túlzással értelmét veszti az egész, hiszen kis terhelésen más borda is elvinné passzívan/némán, nagyon alacsony fordulaton, de terhelésen meg nem is lehetne egy lapon említeni őket.
Később meg ki tudja mi lesz, de nagyon nem abba az irányba megyünk jelenleg, hogy egyre könnyebben hűthető, hűvösebb processzorok jelennek meg.

Én is arra az útra szavazok, hogy minél nagyobb borda és rá egy halk ventilátor, lehetőleg olyat, ami tudja a fan stopot. És akkor mehet félpasszív üzemmódban.

Ha jól tudom pl a D15-ön lévő gyári ventilátorok meg tudnak állni, ha úgy állítod be a görbéjét.
De ott van pl a filléres Arctic P14 pwm, <5%pwm alatt az is megáll.

De kezdésnek mindenképpen a jelenlegi hűtőhöz próbálnék ventilátorprofilt állítani.
Utána meg jöhet az útvesztő.
Amikben én gondolkoznék:

-Brocken 3, már kifejtettem miért. (legrosszabb esetben raksz rá egy olyan ventilátort, ami meg tud állni)
-Thermalright PA120 / PS 120 német amazonról (szintén akár ventilátorcserével)
és végül esetleg:
-NH-D15 (mindjárt megnézem, hogy valóban megáll-e rajta a ventilátor és visszajelzek)

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#96039) guftabi96 válasza guftabi96 (#96038) üzenetére


guftabi96
addikt

sgery
Jelentem működik
Itt a videón csak az fut, amit látszódik (youtube videó + potplayer (fhd koncertfelvétel)), nem tudom, hogy ez mennyire van közel ahhoz a terheléshez, ahol te minél nagyobb csendet szeretnél, de ha írsz, hogy mit nézzek meg, akkor szívesen segítek.
Nyilván ez gépházban van és egy forrófejűbb proci, de kiindulásnak jó lesz. Nálad csak jobb lesz a 3700X-szel.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#96040) Zamma válasza guftabi96 (#96039) üzenetére


Zamma
őstag

Én is olvastan hogy kivett ventikkel a D15 passzívban is teljesen ok.
Ha lesz időd/kedves kivenni a ventiket kiváncsi lennék mennyi úgy a hőfok... :U

(#96041) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Hűtésre lenne szükségem :) lehet víz is, bár ott vakon vagyok eddig csak léghűtéseim voltak.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
max 50-70e
2.: Milyen házba kerül?
NZXT H510 [link]
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus ROG STRIX B550-F Gaming [link]
4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen™ 7 5800X3D [link]
5.: Ramok típusa?
Trident Z Neo
DDR4-3600 CL16-19-19-39 1.35V
32GB (2x16GB)

F4-3600C16D-32GTZNC [link]
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.
RAM magassága 44mm
Házba építhető hűtő maximum 165mm lehet,
Fekete vagy fehér, világító bizbasz led nem szükséges.
A házhoz a NZXT Kraken X63 vízhűtést ajánlják a gyártó oldalán, nem ismerem, de ha azt mondja valaki, hogy jó akkor az is megfelel számomra, bár félek a víztől a gépházban.

Köszönöm.

(#96042) guftabi96 válasza Zamma (#96040) üzenetére


guftabi96
addikt

Hát azt inkább kihagynám, mert a fel-levétel iszonyat kínlódás. Nagyon -szerintem már feleslegesen- ráfeszíti a gyári rögzítő a ventilátort a bordára, alig tudtam így is ráakasztani, főleg a vga mellett.
+passzívan egészen biztos, hogy elvisz egy-két kis fogyasztású procit, de elég sűrűn vannak a lamellák, normális passzív üzemre nem való ez, a kollégának is kizárólag úgy lenne megfelelő, ha félpasszívan menne.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#96043) Rowon válasza guftabi96 (#96042) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Nekem eddig az NH-D15 a legbarátibb hűtőm szerelés szempontjából. :DDD A Brocken 3 Blacket pl. utáltam.

De a passzív téma margójára. Phanteks PH-TC14PE. 5 darab 8-as hőcsöve van és batár hűtő. A ventilátorait utáltam, zörögtek, viszont a borda szerintem jó nagyon.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96044) sgery


sgery
őstag

Köszi mindenkinek a választ.
Most mindent átnéztem egyesével a gépben:
- A mostani rendszerben a ház hűtők a leghangosabbak. Próbáltam hűtési profilokkal, de sajnos azok ilyen 60-70% alatt már nem jól szabályozhatóak és hangosabbak lesznek.
Ott am. nem zavar ha folyton 100%-on megy csak ne legyen hangja :D
- A második leghangosabb a tápegység ventije - nem durván hangos de folyamatosan hallani, ez még zavaró nekem.
Itt érdemes szétkapni a tápot és cserélni valami ultra halk 12-es ventire, amiből a ház szellőzését is megoldom?
- A harmadik cpu. Itt is profiloztam kicsit, ott 25%-ra lehet most épp letolni, kikapcsolni nem engedi. ott 390-es fordulaton van - ilyenkor nagyjából nincs hangja.

Tehát első körben akkor a házba tennék 2be, 2kiszívó ultra halk ventillátort és egy ugyan ilyet a tápegységbe is. Ide akkor ez jó lehet? Noctua NF-S12B redux-700 - Vagy mi más a javaslat? Ennél halkabbat nem találtam

Aztán ha kell, akkor a cpu-t cserélem valami jobbra.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#96045) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
leendő konfig alá szerertnék procihűtő javaslatokat kérni 15-20K körül (használt is szóba jöhet)
i5 12400f proci,
TUF GAMING B760M-PLUS D4 lap
Fractal Design Pop air Mini ház
ram (még nem teljesen eldöntött, fury vagy fury r 3200 vagy 3600).

húzva nem lenne (F-es proci), játék néha lenne
előny ha fekete, de nem kitétel. :R

(#96046) spleenszuru válasza AndrewTdi (#96045) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Intel procik melegedését nem vágom, de árban és színben ez jó lehet:
ID-COOLING SE-207-XT Black

A dupla torony meg bizonyára le is tudja hűteni.

Malaka!

(#96047) AndrewTdi válasza spleenszuru (#96046) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm! :R

(#96048) guftabi96 válasza Rowon (#96043) üzenetére


guftabi96
addikt

Magával a borda felszerelésével nekem sem volt semmi gondom (bár nekem a Brocken 3 is egyszerű volt, nem volt vele gondom. Megfordult nálam is és szereltem is be jópár hűtőt az elmúlt években, de igazából csak a Macho 120 Rev.A-ról vannak olyan emlékeim, hogy szidtam a tervezőket :D )
Csak a ventilátor felhelyezéssel szenvedtem, nagyon nehéz úgy kifeszíteni a két tartó pöcköt, hogy a helyére akadjon be és na a ventilátorhoz közelebb lévő nútba.

(#96044) sgery
Ventilátorral és táppal kapcsolatban biztos tudnak a megfelelő topikokban segíteni, én annyit tennék hozzá, hogy mivel csak bizonyos felhasználás során kell némának lennie és inkább PWM-es irányba mennék el pl egy hub segítségével. Akkor elég egy kimenetre profilt csinálni és az alaplap majd vezérli szépen az összeset egyszerre. Így akkor amikor kell néma lesz, de terhelésen sem fog megfőni a szekrényedbe, hanem szépen át fog szellőzni.

(#96041) Dzsolo
Elég hasonló konfigunk van, nekem is szintén egy rossz szellőzésű NZXT-ben, csak neked még a 165mm max hely is korlátozó tényező. A saját tapasztalataimból kiindulva Thermalright Peerless Assassin / Phantom Spirit alá nem adnám.

#KeepFightingMichael

(#96049) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
BQ Pure rock 2 hűtőm érezhetően kevés a 7600x procimra. Corsair 4000D házam van, szellőzéssel nincs gond.
Játék közben ritkán van a cpu hőfok 80 fok alatt, de inkább 90 körül mocorog.
Szeretnék egy erősebb hűtőt rá.
Árban 20-22K környéke.
Villogás nem kell, szín mindegy.
Hűtsön jól, es halk legyen. Konfigom az adatlapomon.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#96050) blp85 válasza Ace Ventura (#96049) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Ugyan én 5700X-hez, de egy Thermalright Phantom Spirit 120-ast rendeltem (Amazonról), Zamma javasolta, de szerintem a 7 hőcső elég, hogy lehűtse. Szállítással együtt kb. 21 ezer párszáz forint.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.