Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#39601) kopa93


kopa93
csendes tag

Még egy kérdésem lenne hogy kell lecserélni aCPU hütöt van valami olyan cuc amire figyelni kell ?

(#39602) TomiLi


TomiLi
addikt

Srácok! Nekem tudnátok segíteni? Nagyon köszönöm! :R [link]

Bogyóka

(#39603) Savanya válasza TomiLi (#39602) üzenetére


Savanya
addikt

AC Freezer 11LP.Használtam már ilyet htpc házban és nagyon jó volt / gyárinál halkabb és hűvősebb is volt a proci alatta /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#39604) Potzee válasza TomiLi (#39602) üzenetére


Potzee
addikt

Szerencsére a Cerka G540 nem egy kazán (max.65W TDP)...A Savanya kolléga által ajánlott AC Freezer 11LP 100W TDP-ig jó, így a Te procidra is bőven elég és tényleg halk...
Az Alpenföhn Panorama HTPC Cooler is lehetne egy alternatíva, bár, ez egy kicsit drágább...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39605) Potzee


Potzee
addikt

Alpenföhn K2 - 17.500,- !!! :Y :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39606) TomiLi


TomiLi
addikt

Köszönöm Uraim!

Bogyóka

(#39607) bul07


bul07
nagyúr

Üdv
Cooler Master Hyper TX3-hoz tudnátok ventilátort ajánlani, 92mm lenne jó hogy ne keljen barkácsolni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39608) Nite


Nite
őstag

szaisztok!

legyetek szivesek ajanljatok nekem Coller Master procihutot! egy i5-3450-re kellene, mindenfele tuning nelkul, a leheto legcsendesebb legyen ;)

koszonom

Paid my dues!

(#39609) Geo-tin


Geo-tin
csendes tag

sziasztok! milyen cpu hűtőt ajánlotok fx 8120-as procira? gyári nagyon hangos, ezért picit féltem hogy mikor adja fel a proci, na meg eleve szeretném kicsit feljebb húzni 3,1nél hogy jobban hasítson :K
A gyári hűtővel sajna húzásnál nem kapcsol be és kiakad, pedig láttam már néhány fórumba hogy másoknak ment 4ig is gyári hűtővel... ha húzáshoz van valakinek tanácsa, azt is elfogadom.
a gép:
asrock 990fx extreme3
fx8120
sapphire6870
8gb ddr3 vengeance 1600mhz
COOLERMASTER GX-Lite 500W
Válaszotok előre is köszönöm! :R

Csak PÜ-ben érdeklődj! (Nyíregyháza-Debrecen)

(#39610) miresz válasza Geo-tin (#39609) üzenetére


miresz
veterán

A gyári hűtőt felejtsd el,dobd el jó messze,mert kukába való.Aki meg ekkora barromságot írt,hogy4GHz-n járatja gyári hűtővel,annak is csak gratulálni lehet. Minimum egy Brockent tegyél rá,és akkor már mehet az Oc.

(#39611) Beretvás válasza miresz (#39610) üzenetére


Beretvás
addikt

+1

(#39612) Geo-tin válasza miresz (#39610) üzenetére


Geo-tin
csendes tag

egy CM hyper 212 evo vagy CM hyper TX3 jó választás lenne? hyper tx3 jóval olcsóbb mint evo, de megéri az evo az árát tx3hoz képest?

Csak PÜ-ben érdeklődj! (Nyíregyháza-Debrecen)

(#39613) miresz válasza Geo-tin (#39612) üzenetére


miresz
veterán

Gyenge.Minimum egy Broken. Merlinnél,most 11e ft,az nagyon jó vétel.

(#39614) bul07 válasza Geo-tin (#39612) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha teheted inkább 120mm ventilátorral szerelt hűtött vegyél , magas fordulaton a 92mm hangos, arról nem is beszélve hogy 120mm-be vannak jók ha cserélni kellene a gyárit(persze garancia lejárta után)

TX3-ra senki nem tud egy jó ventilátort?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39615) Beretvás válasza bul07 (#39614) üzenetére


Beretvás
addikt

hát én személy szerint noctuákat használok.. de az sokaknak nem tetszik a színe miatt..

(#39616) bul07 válasza Beretvás (#39615) üzenetére


bul07
nagyúr

Gond az hogy drágák
NOCTUA NF-B9 PWM(mert ugye PWM az kell) , ennyiért már majdnem veszek egy új Hyper TX3 EVO -t

Max egy két ezret szánék rá

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39617) leonel


leonel
aktív tag

nagyon jó a Brocken és a macho is amit az esetek 90% ajánlotok, de azért van még más jó ár érték arányú hűtő is a piacon. :DDD
Pl a Xigmatek. Többhöz volt már szerencsém - és biztosan állíthatom: tőlük drágább hűtőket is megszorongatnak! Saját ár kategóriájukban pedig kevés értelmes ellenfél akad.

Pl.
Gaia 7000Ft és már ez is 120-as ventivel.
Achilles II 10000Ft
Aegir: 12-13000Ft

példa 1
példa 2

Ár érték arányban szerintem nem rosszak... :R

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39618) t256 válasza leonel (#39617) üzenetére


t256
őstag

Nekem jelenleg Gaia van az FX-8120-án. Kereken 60 fokon tartja teljes terhelésen. és már hangos is. Most rendeltem egy Machot.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#39619) leonel válasza t256 (#39618) üzenetére


leonel
aktív tag

Tuningolva vagy alapórajelen? Milyen fesz mellett?
Nekem Balder (ua) volt az Fx8120-on 8amíg megjött a H100 - átmenetileg)1,4V 4Ghz mellett és prime alatt is megállt 58-60C-ban pedig nyár és 26-27C volt a szobában. :U

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39620) t256 válasza leonel (#39619) üzenetére


t256
őstag

Alapórajelen és alulfeszelve. A házban még van két db Coolink SWIF2.
Athlon 2-höz nagyon jó volt a Gaia, de bulldozerhez már kevésnek érzem.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#39621) ricshard444 válasza t256 (#39620) üzenetére


ricshard444
veterán

És teljesen jogosan :)

Vannak dolgok...

(#39622) leonel válasza t256 (#39620) üzenetére


leonel
aktív tag

Igaz, hogy nekem Scythe SFlex volt a Balderen de ennyi különbséget se ez, se a HafX nem okozhat. Ott valami más van még. :( Ház szellőzés, felfekvés, paszta stb :F
4,0Ghz-en 1,4V -on játék alatt (Bf3) nem ment 50C fölé...

Tény,hogy ez az legolcsóbb 120-as hűtőjük - így tuningolni nem ezzel kell - de alapon bőven el kell hogy vigye...

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39623) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

i7 3770K processzorhoz tudnátok ajánlani egy profi hűtőt ami most a legjobb teljesítményben, árban és a leghalkabb?
...egy kevéske tuningra :)
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39624) t256 válasza leonel (#39622) üzenetére


t256
őstag

Nemrég raktam rá a procira. Arctic MX4 pasztával. Ház Gigabyte gz-x5.

makoss! Alpenfohn Brocken, Matternhorn vagy TR HR-02.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#39625) makoss válasza t256 (#39624) üzenetére


makoss
addikt

Matternhorn-ból melyiket? Többet látok

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39626) leonel válasza t256 (#39624) üzenetére


leonel
aktív tag

Passz. Lehet, hogy akkor a ház szellőzés :F Ha fűt a vga és a proci is - egy idő után átmelegedhet a lamella. De az ismeretségi körömben volt görbe kupakos 8120-as is...
De ez így látatlanban csak találgatás. :K Nálam HafX-ben (5db ház venti mellett) sflex-el hűtve. 1,4V -ig elég volt. Felette elszabadultak az indulatok... ;]
:R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39627) t256 válasza makoss (#39625) üzenetére


t256
őstag

Ha jól tudom a rev b. az ajánlott. A Pure a butìtott változat.

leonel! Lehet a házszellõzés az oka. Athlo II X4 635 volt bulldozer elõtt. Ott nem volt ilyen gond.
Azért valljuk be tudnak melegedni az FX-ek, fõleg a 8xxx-esek.
És a Gaia nem S-flex. Mondjuk azt nem ismerem.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#39628) Merlinclub válasza makoss (#39625) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha van zsé, és jót akarsz, akkor Shamrock, ha olcsóbban akarsz jól járni, de nem kell a csicsa, akkor Pure. Teljesítményben jobb a RevB-nél.
Ha legyen szép is, de nem Shamrock árban akkor RevB

(#39629) leonel válasza Merlinclub (#39628) üzenetére


leonel
aktív tag

Most látom az aláírásodban, hogy van nálad Archon. Egy ideig elég nehéz volt beszerezni Mo-n...
Na ha extrém léghűtést akarnék venni - valószínűleg ez lenne az. :Y Szerintem kenterbe veri a legtöbb dupla tornyot is - legyen az BeQuiet, vagy akár Noctua.
Igaz ház is kell hozzá... :C ;]

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39630) Merlinclub válasza leonel (#39629) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Tényleg sokan nem tudják, esetleg hiszik el mennyire jó.
A Silver Arrow SB-E /NEM AZ EXTREM!/ mögött van, de csak 1-2 fokkal. Pedig jóval karcsúbb.
Az új quad channel ram őrület mellett-között talán használhatóbb, és népszerűbb is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39631) makoss válasza Merlinclub (#39628) üzenetére


makoss
addikt

Ha választani kéne a HR-02, Brocken, és Matterhorn valamelyike közt akkor melyik ha lényeg a teljesítmény, - úgy tudom eléggé forrósodik a 3770K - no meg számít a halkság is, akkor melyiket?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39632) Chapel


Chapel
addikt

Érdekes jelenségbe botlottam. 3d mark 11-től kezdve, át a csúcs fpsekig mindent próbáltam, játszom mégis ma kiakaszotta a gépem egy játék.
Crysis 2 dx11ben, Hi-Res texture packkal. Tökéletesen fut ultra beállításokkal, ellenben a cpu-t kb 2 perc játék után 90fokra fűtötte(!!). Bios egyből jelzett is.

Nem rég cseréltem cpu-t, nem az első/második ilyen, tudom hogy kell okosan kenni a pasztát és helyén van a gyári (i3-ashoz kapott) hűtő is. Most lehetséges hogy ez az egy játék így izzasztja, vagy beállítás para lehet?
Config:
i5 2400
Asus P8H67 M-PRO
Kingston 8gb ddr 1333Mhz
Asus 6870 DC
+2db 500gb-os samsung semmi extra vinyó

Amiért leírtam, az az hogy talán kéne rá egyébként is egy picit jobb (gyárinál) hűtés.
Ha nem, akkor elfogadom persze. Szóval ha így van akkor ezt ilyen 10k magasságában megúszhatom?

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39633) Potzee válasza Nite (#39608) üzenetére


Potzee
addikt

A CoolerMaster és a halk működés nem mindig jár kéz a kézben... :B
Ha igazán csendes hűtőt akarsz, akkor Be Quiet! Shadow Rock PRO SR1
Ár/érték arányban az Arctic hűtők a legjobbak pl. i30, Freezer 7 Pro, a minimum Arctic Alpine 11 Plus továbbá [Xigmatek Loki SD963/L]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39634) agressiv válasza Chapel (#39632) üzenetére


agressiv
addikt

Az I3-hoz kapot pici hűtő kevés a te mostani processzorodnak.

Hát még a borz.....

(#39635) t256


t256
őstag

Némi információra lenne szükségem. HR-02 Macho helyett véletlenül Macho 120-at rendeltem. Mennyivel rosszabb ez? Vegyem át nyugodtan vagy érdemes a nagyobbikat megvenni?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#39636) Chapel válasza agressiv (#39634) üzenetére


Chapel
addikt

Köszi, ezért írtam ide. Gondolom amit lejjebb ajánlottak ( Xigmatek Loki SD963/L) szintén i5-ös kollégának, az nálam is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39637) Merlinclub válasza t256 (#39635) üzenetére


Merlinclub
senior tag

2 lamellával és 5 hőcsöves, valamint a venti egy 120mm-es van rajta.

Semmiképp sem rossz, csak jobban használható kisebb házakban.
A nagy Macho biztosan jobb néhány fokkal, de nem 5-10 fokokról beszélünk, max 2-3
Ez is csendes, hatékony darab

Chapel

A Loki a kategória egyik legjobbja, és nem is a legdrágább. 6-800 Ft-al olcsóbb a sztárolt Hyper TX3 EVO-nál, és 8-10 fokkal hűvösebb

[ Szerkesztve ]

(#39638) LackoMester


LackoMester
addikt

cs,
Gelid GX7 hűtőre szeretnék, vagyis egyelőre csak gondolkodom egy 2. ventilátoron ( sajnos a gyári Wing 12 P venti szinte beszerezhetetlen, vagy rohadt drága 15 Euro + 4 Eu futár ) szóval valami olcsóbb kéne, max. 10 Euro ( 3000 Ft ) ami még belefér.
Ami fontos PWM- es legyen, és halk. Nézegettem pár ventit és erre az Enermax- ra gondoltam. Valakinek valami tapasztalata, vagy ötlete, köszönettel fogadnám.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#39639) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

775-ös Core2-es (E6400) procihoz keresek hűtőt, mivel a gyári Intel időnként nagyon hangos. Irodai gépről van szó és a ház szellőzése nem túl jó, zavaró a nagy hang, lehetőleg valami halkabb hűtőt szeretnék rá venni, de nem 10ezerért. Mit javasolnátok?

Artic Cooling-nál láttam olcsóbb megoldásokat, például az Alpine 11, de szívesen fogadok további javaslatokat.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39640) cool13 válasza A_ScHuLcZ (#39639) üzenetére


cool13
őstag

Esetleg ez? Q9550 felett volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#39641) dlacika


dlacika
csendes tag

Én egy i7 3770k asus p8 z77-v Deluxe videó film vágásra vetem, nem tervezem tunigolni egyáltalán, te a ninja 3 hütőre gondoltam, nem tudom a Haf 912 Plus házba befér? és talán akár passzívan hűteném, a házban van több nagy ventilátorok és a huzat megbirkózna vele.
persze ez a véleményem esetleg jó tanácsok , szívesen várom !? előre is köszönöm.
És nem ide vágó téma milyen 16Gb memóriát ajáltok bele.persze ezt se húznám fel.

Dlaci

(#39642) Diocles válasza ricshard444 (#39140) üzenetére


Diocles
aktív tag

Te használtál Brocken-t? Hűt olyan jól, mint a Freezer 13 Pro?

(#39643) makoss


makoss
addikt

erre valaki? (#39631)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39644) A_ScHuLcZ válasza cool13 (#39640) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez jó hűtő, ismerem, ilyen van a saját gépemben, csak a ventit kellett lecserélnem rajta, mert csapágyas lett.

1 dolog lehet a bibi, szerintem nem fér be abba a házba, amibe vennem kell, az csak egy hagyományos midi ház. Úgy rémlik anno emiatt cseréltem én is házat. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39645) jookomak válasza Diocles (#39642) üzenetére


jookomak
őstag

Még jobb is. Egy nyűgje van, amd-n csak felfelé fújó módban lehet felszerelni.

makoss: Hr-02 a leghalkabb, talán az is hűt a legjobban, brocken matti kb egykutya, bizonyos procikra brocken a jobb, másokra matterhorn. Én a thermalrightot venném (vettem is).

(#39646) ricshard444 válasza Diocles (#39642) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem használtam így nincs viszonyítási alapom.

Vannak dolgok...

(#39647) makoss válasza jookomak (#39645) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! Elfért a HR-02? :B
Egy magyar tesztet tudsz róla valahol?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39648) Merlinclub válasza Diocles (#39642) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Brocken jobban hűt a Freezernél, és halkabb is.

(#39649) jookomak válasza makoss (#39647) üzenetére


jookomak
őstag

Elfér, azért vettem meg. :P
Magyar teszt: [link] Valamint keress rá itt a topikban, többeknek is van.

(#39650) Potzee válasza dlacika (#39641) üzenetére


Potzee
addikt

A Cooler Master gyári oldala szerint befér... :K (CPU cooler height:175.0mm) a Ninja 3 160mm...
Szerintem passzív üzemre és ár/érték arányban is jobb választás lenne egy Thermalright HR-02 Macho :K

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.