Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#76001) Pityu. válasza jim bcs (#76000) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor hűtőt sem kéne váltanom,az jó csak a hűtő alaplapján nem írtak csak 1150 et meg 1155 öt de tudom van mikor elírnak valamit vagy nem sorolnak fel mindent.

frankó,köszi az infot :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#76002) jim bcs válasza Pityu. (#76001) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

115x all compatible.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76003) tomcraft29


tomcraft29
tag

Sziasztok

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? - 10-20k
2.: Milyen házba kerül? CHIEFTEC LF-02B
3.: Milyen alaplapra lesz? GIGABYTE GA-Z270-HD3P
4.: Processzor típusa? 7600K
5.: Ramok típusa? HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz CL15
6.: Egyéb igények? csendes legyen, ne legyen förtelmesen nagy - idővel tuning esetén lecserélem úgy is

Köszi!

''nem lett rossz,csak nem jó :D''

(#76004) jim bcs válasza tomcraft29 (#76003) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Minek cserélnél 2x ?

be quiet! Pure Rock
be quiet! Shadow Rock Slim
be quiet! Dark Rock 3
Thermalright Macho 120 SBM
Thermalright True Spirit 140 Direct
Thermalright True Spirit 140 Power
Thermaltake Riing Silent 12 Blue / Red
Enermax ETS-T50 AXE Black (ETS-T50A-BVT_fan color led)
Alpenföhn Brocken 2
Alpenföhn Brocken 2 PCGH
Noctua NH-U12S

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76005) zsolti1debre válasza jim bcs (#76000) üzenetére


zsolti1debre
tag

Köszi ismétcsak!

(#76006) Buli77


Buli77
csendes tag

Tisztelt fórumtársak!

Az első mondatomban azonnal elnézést kérek az ÁRMESTERTŐL ha netán megbántanám, de le kell írnom a tapasztalatom és mérhetetlen csalódásom!
40 éves vagyok és ma már nem követem a számítástechnika mai fejlődését úgy mint a 20-as 30-as éveimben. Így kb. 1 hete feljöttem tanácsot kérni hogy az én kis nyavadt FX 6300-amra milyen csöndes hűtőt ajánlanának 15000Ft-ig kaptam is 6db ajánlatot : ID-Cooling SE-213V2, be quiet! Pure Rock, Thermalright Macho 120 SBM, ID-Cooling IS-50, Phanteks PH-TC12LS, Thermalright AXP-100 Muscle .

Nekem mint tudatlannak az első 3 hőtő tűnt opciónak. A be quiet! Pure Rock hűtő mellett döntöttem és meg sem fordult a fejemben, hogy egy ilyen topic-ban olyan hűtőt fognak nekem ajánlani amit csak fejjel lefele lehet beszerelni az AM3+ foglalatra.
Viszont ez csak akkor szembesültem mikor már a megrendelt hűtő a kezemben volt közvetlen beszerelés előtt. Tehát az így beszerelt hűtő ventilátora a videó kártya meleg levegőjét szívta a hűtőre.
Ennek ellenére beszereltem mondván adjunk neki egy esélyt hátha tévedek és ez egy szuper hűtő, sajnos nem így van. A tapasztalatom alapján ez a be quiet! Pure Rock hűtő AM3+ hoz teljesen alkalmatlan, el nem vitatom hogy egy Intel processzorhoz ez a hűtő tökéletes választás hisz azok jóval kevesebb hővel dolgoznak. Még hozzá fűzném hogy szerintem ez a be quiet! Pure Rock hűtő nem hogy csöndes, hanem inkább iszonyatosan hangosan küzd azért hogy megfelelő hőmérsékleten tartson egy FX 6300-at!
Sajnos én 10500Ft-ot dobtam ki fölöslegesen az ablakon + postaköltség, és 8000Ft-ért tudtam túladni rajta.

Ezt a kicsit hosszúra sikerült írásomat azoknak ajánlom aki AM3+ ra keres hűtőt én nem szeretne úgy járni mint én.

Tisztelettel : Buli77

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ te ki vagy!"

(#76007) jim bcs válasza Buli77 (#76006) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem kell elnézést kérned, leírtad a véleményed és kész. 1-2 mondatot írok és részemről rövidre is zárom.

"egy Intel processzorhoz ez a hűtő tökéletes választás hisz azok jóval kevesebb hővel dolgoznak"
Jelen esetben ~95W vs. ~95W

"egy ilyen topic-ban olyan hűtőt fognak nekem ajánlani amit csak fejjel lefele lehet beszerelni az AM3+ foglalatra"
Itt az AMD-nek kell a reklamációt benyújtani.

"az így beszerelt hűtő ventilátora a videó kártya meleg levegőjét szívta a hűtőre"
Ha rossz a ház hűtése és nincs meg a kellő kereszthuzat akkor erősebben jelentkezik a veszteséghő a cpu hűtő bordájának irányába. A meleg levegő automatikusan is felfelé száll, sajnos ez ilyen. Normál állású borda esetén már lehet okos meleg levegővel állunk szemben és kikerüli a bordát nagy ívben.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76008) bedecs23 válasza jim bcs (#75973) üzenetére


bedecs23
csendes tag

Beszereltem a Dark Rock 3-at, teljesen elégedett vagyok vele. Hihetetlenül halk és közben nagyon jól hűt! Beszerelése nem volt vészes, de az egyik RAM slotot kilövi - ezzel számoltam is. Dizájn is 10/10.
Köszönöm! :R

(#76009) jim bcs válasza bedecs23 (#76008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönjük a visszajelzést! :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76010) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Thermalright SI-128 SE hűtő beférne a konfigomba? Van hozzá 115x szetelék.

(#76011) _Slark


_Slark
csendes tag

Csak egy kis beszámoló.

Végülis megvásároltam a régóta kinézett Tt Riing Silent tornyot.
Ez a hűtő egyszerűen fantasztikus. A felszerelése gyerekjáték, és nemnagyon lehet elrontani vagy túlhúzni a csavarokat. Hiszen úgy van kialakítva hogy egy pontnál tovább már nem lehet feszegetni. A hozzá adott Tt paszta szerintem kiváló cucc(3-4 kenésre is elegendő, nem zacskós hanem fecskendős kiszerelés). Maga a torony is szépen kidolgozott, és jól néz ki. A hozzá adott Riing venti pedig nagyon, nagyon jó minőségű venti. Könnyű felszerelni, A harisnyázott kábel jól néz ki. Adnak hozzá valami kábeldarabot amiben valami ellenállás lehet hogy még halkabb legyen. Csak tudnám minek, hiszen veszettül halk. A teljesítménye pazar a toronynak. A ramok tökéletesen elférnek tőle. Egy 3770K-t hűtök vele, egyenlőre alap órajelen de 100% terhelés mellett 46C volt a legtöbb amit mért az Aida 64 (A venti ki sem mozdult az alapjárati 600as fordulatról.). Játékok alatt is nagyjából 42-43 volt a max amit mértem. Terhelés nélkül 28-29 egy 22C fokos szobában. Egyébként a Riing venti nagyon jól nézki ki, ha valaki ablakos házba szeretné tenni.

"Egy kísérlet többet ér, mint ezer szakértői vélemény."

(#76012) jim bcs válasza hegegabi80 (#76010) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76010) hegegabi80
Maga a borda 91.5mm, a házadnál 3 fajta adatot találtam így mérd le mekkora fér be.

(#76011) _Slark
Köszönjük a visszajelzést :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76013) hegegabi80 válasza jim bcs (#76012) üzenetére


hegegabi80
addikt

170mm a max ami befér, ha felülre nem teszek hdd-t, márpedig nem áll szándékomba. Amúgy jó fajta hűtő? Nekem megtetszett van itt egy aprón, és pont van is rá ventim.
Inkább a szélesség a kérdésesebb számomra.

De lehet valami jó fajta torony kellene inkább, amire 12-es venti mehet.

[ Szerkesztve ]

(#76014) jim bcs válasza hegegabi80 (#76013) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen jó.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76015) hegegabi80 válasza jim bcs (#76014) üzenetére


hegegabi80
addikt

Még most ezt is néztem, ez is tetszik: Alpenföhn Brocken Eco. Bár a venti nem tudom milyen rajta.

(#76016) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na tehát új dilemma:
Thermalright SI-128 SE vagy
Alpenföhn Brocken Eco

Alaplap és vga hőfokban mennyit számít a topflow? Bár ha azt nézzük az is meleg levegőt fúj a lapra.

[ Szerkesztve ]

(#76017) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

segítségetelet szeretném kérni cpu hűtő választással kapcsolatban:
1: Mennyit szánsz a hűtőre? - maximum 30e ft
2.: Milyen házba kerül? - Silverstone KL07 - elv 163-172mm magas fér bele.
3.: Milyen alaplapra lesz? - Gigabyte Z270X-Gaming7 vagy Asus Maximus IX Hero
4.: Processzor típusa? - Intel i5 7600K
5.: Ramok típusa? - G.Skill TridentZ (F4-3400C16D-16GTZ)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) - Minnél halkabb és minnél minnél jobban hűtsön :)) (a kettő ellent mond, de célom volna, hogy netezés, idle közben lehessen akár passzívan üzemeltetni)

Noctua D15S-t nézegettem, de minap észrevettem Thermalright grand macho RT-t mintha az jobb paraméterekkel rendelkezne??
Mit tudtok ajánlani ehhez a konfighoz?

Köszönöm szépen!
Gergő

(#76018) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Régebben már írtam itt azzal kapcsolatban, hogy az ISGC-300 nem hűtötte rendesen a 4 magos Xeonomat. Kiderült már akkor, hogy az egyik tartó csavar kiszakadt a hűtőről, és sikerült megtákolni egy darab dróttal. Most megint új infot találtam a témában, ami itt érdekes lehet.

A Speccy és a HwInfo is 60°C körüli hőmérsékletet ír a processzorra, míg az Aida64 csak 40°C-ot.
[kép]

Eszerint az oldal szerint az Aida64 az egyedüli, ami helyes értéket ad, a legtöbb ilyen hardverinfos eszköz rosszul olvassa le a szenzor adatot. [link] Szóval ha a szenzor adatok szerint túl meleg a CPU, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a valóságban is. Gyanús volt ez nekem is, mert papíron 80W a TDP-je a CPU-nak, és 130W-os TDP-jű processzort jobban hűtőtt egy review szerint ez a hűtő, mint ezt a Xeon-t.

A dolog érdekessége, hogy a hibásan mért 60°C felett mégis elkezd instabillá válni a processzor, illetve egyébként sem valami stabil a rendszer vele, most volt 2 bsod-om, illetve tele a log kernel power error jelentésekkel. Eddig azt hittem, hogy túlmelegszik, de ezek után egyre valószínűbb, hogy megadja magát, vagy nincs rendesen a helyén a foglalatban, és szakadozik az áram ellátása. Biztosat csak úgy tudnék mondani, ha cserélném a CPU-t másikra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76019) hegegabi80 válasza inf3rno (#76018) üzenetére


hegegabi80
addikt

Egyébként ezt a hőfok difit én is észrevettem.
Pl idle hwinfo 35fok, a giga lap gyári progival 28.
Még aidaval nem néztem, de érdekes.

(#76020) jim bcs válasza hegegabi80 (#76015) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76015) (#76016) hegegabi80
Jó hűtő, a venti se rossz, ajánlott. Alaplap hőfokban annyit számít a topflow, hogy hűtve van a cpu tok környéke VRM-ekkel együtt plusz a dvga nyákja/backplatje, ez a topflow előnye. Ha jóventit választasz rá akkor max. langyos levegő éri a lapot de inkább hideg. Mindkettő jó, a döntés legyen a tiéd.

(#76017) chege
172mm a max., tehát tulajdonképpen minden befér. Leszabályzott ventivel pedig észre sem fogod venni a hűtőt.
be quiet! Dark Rock Advanced C1
be quiet! Dark Rock 3
Thermalright Macho 120 SBM
Enermax ETS-T50 AXE Black (ETS-T50A-BVT_fan color led)
Enermax Lepa NEOllusion LPANL12
Alpenföhn Matterhorn Rev. C Black Edition
Alpenföhn Matterhorn Rev. C White Edition
Enermax ETS-T50 AXE White (ETS-T50A-WVS_fan only white led)

(#76018) inf3rno
Aida64 és Real Temp, a többit hagyd szerintem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76021) LamaForce


LamaForce
csendes tag

Sziasztok!

lenne egy Phanteks enthoo evolv itx házam, i5-6500 procival, Asus b150i lappal és egy Asus strix gtx 1050i 4gb vgaval. Ehhez szeretnék egy csendes hűtőt. Köszi a segítséget.

(#76022) hegegabi80 válasza jim bcs (#76020) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az SI-128 SE wing boost 2 menne rá.
Engem mindig ez a hátsó venti és a házban lévő légáramlat zavar. A házba felülre is akarok tenni egy 12-es kifelé fújót a vga felé. Csak ugyebár a topflow meg lefelé fúj, ez igy bekavarhat, ezért gondoltam a toronyra.
A TR jobb mint a Shuriken Rev. B.? Annyiban biztis, hogy a borda a hátsó venti magasságába kerülne, igy az is szívna róla a meleget.

Ha a topflow hűti a cpu környékét, akkor miért veszik többen a torony hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#76023) inf3rno válasza hegegabi80 (#76019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csináltam most egy 10 perces stress test-et az aida-val, tényleg az a jó. 100% cpu mellett olyan 59-63°C körül álltak be a magok. A speccy ehhez képest 72°C-ot írt. A T case 67°C, úgyhogy leolvadt volna a reaktor, ha a speccy-nek van igaza. :-P

Érdekes, hogy a stress test-eken simán átmegy mindig a gép, de valamiért instabil napi használatra, és 2-3 óránként újraindul a video kártya illesztő, összeomlanak az alkalmazások meg néha bsod is van. Azt írják, hogy a 771-es Xeon mégsem annyira jó a 775-ös lapokba, sokszor instabil lehet. Hát tapasztalom...

Buliban hasznos! =]

(#76024) Raggie válasza inf3rno (#76023) üzenetére


Raggie
őstag

Nem akarok offolni sem okoskodni, de a stressz teszt alatti stabil működés még nem jelent stabil OC-t...
Magas CPU és GPU használatú játékok(pl Crysis 3), videóókodolás és hasonló tevékenységekkel való stabil tesztelés után állítható ténylegesen hogy stabil az OC.

Valamint ha a vga illesztőprogram leáll és újraindul, az instabil VGA OC-ra is utalhat.

Remélem tudtam segíteni! :)

Clint Eastwood FTW

(#76025) Speed® válasza inf3rno (#76023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha alapon van gondod, akkor nem a proci a problémás, hanem a RAM/MCH..nekem alapon betonstabil volt az összes Xeonom, csak a 4 modulos OCval jöttek a furcsaságok a lapomnak köszönhetően. Egy jobb P45el semmi gond nem lenne ezzel sem.

(#76026) inf3rno válasza Speed® (#76025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A memóriát teszteltem 15 órát memtest-el, nem hibázott. Az mch jó kérdés, nem tudom. Azt írták, hogy a speedstep-et meg az exc-t érdemes kikapcsolni, mert azok nem feltétlen működnek normálisan, a vcore-t meg érdemes emelni kicsit. Ez nagyjából összecseng azzal, hogy a hiba erősen függ attól, hogy az energiagazdálkodás hogyan van beállítva, illetve, hogy kernel power error-t kapok, ami lehet amiatt is, hogy nem kap elég áramot a cpu. Persze annyira nem értek ezekhez. Átállítottam a bios-ban egy-két dolgot, most tesztelem játékkal, hátha. Olyan 2-3 óránál tovább nem szokta bírni ezzel a lappal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76027) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Most az teljesen komoly, hogy a számtech boltok raktárkészlete hővezető paszta ügyileg gyakorlatilag a nullával egyenlő?

Konkrétan nyolc üzlet kínálatát néztem át, amik ma útba esnének. Hétvégére terveztem a PC és laptop szétszedést, takarítást, újrapasztázást és elfelejtettem időben rendelni. Gondoltam kipróbálok valami mást, mint a megszokott Arctic MX-4, de még az is csoda, hogy legalább ilyet találtam (azt is drágábban a szokottnál és az adott bolt hat üzletéből csak az egyikben van készleten).

Úgy tűnik az MX-4 nem engedi, hogy megcsaljam... :)

Ez jó tanulság volt, hogy legközelebb egy héttel előre rendeljek, mert a kutya sem tart készleten pasztát.

(#76028) Speed® válasza inf3rno (#76026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel nem tudom, pontosan milyen lap/proci/memória, tippet sem tudok adni, mit kellene megpróbálni..de xeon topikban lelsz segítséget adott esetben.
Nekem energiagazdálkodás ON, bár sokat nem ér emelt fesszel, mert idle többet kap, mint load, jó gyökér a Giga G33M-DS2R ilyen téren (is)..ami viszont biztosan kifekteti, az a 4 modulos OC, 2GB stickekkel már 400on vége a dalnak, 1GBosokkal ~450ig jó, de azzal sokra nem megyek, mert 4GB lófütyi játékok szempontjából. Vettem 5470et nemrég, hogy legyen meg a 4GHz/8GB öröm, azt viszont a VRM nem győzte, úgyhogy részemről hamarosan menesztem a témát, értelmes mATX/P45 kb. lehetetlen igény, nem erőltetem tovább a platformot minden.

(#76029) Burt1793 válasza inf3rno (#76023) üzenetére


Burt1793
veterán

A passzív masina fél óra stress test után 65 fokra melegedett passzív módban az aida szerint. A 72 fok se vészes ilyenkor sztem.

Végül most 55 foknál indul a v21 elején lévő 20 centis chassis fan, 65 fokig 300 rpm-mel megy, úgy szinte hangtalan, aztán rákezd. Normál használat mellett 40 fokos a proci egész napos menezben, de most csak 21 fok van a szobában, nyáron lesz 25-26, szóval melegebb lesz a proci is, meddig engedhetem tartósan a hőfokot? Minden nap stabil 50 fokot mennyire szereti?
Brutál hangtalan venti nélkül. Az analóg órát digitálisra kellett cserélni a szobában. 😃

(#76030) tooolz válasza tooolz (#75958) üzenetére


tooolz
tag

szép napot m kinek ... 8-14 c lett hűvösebb :C ami még szebb s bőven elfogadható... köszönöm a --rengeteg-- hasznos infót..

:R

:C

Be Q D.R.P 3 vs Xtreme2

(#76031) inf3rno válasza Speed® (#76028) üzenetére


inf3rno
nagyúr

EP43T-USB3, Xeon E5430 C0, Kingston Hyperx 4x2g. Szerintem alaplap hibás lesz, és megcsaphatta az ESD, amikor a videokártyát először beleraktam, mert azóta ilyen. Bár már homályosak az emlékeim (1 éve volt), lehet, hogy sosem működött jól ezzel a Xeon-nal, és csak 1-2 hónappal a kártya előtt vettem ezt hozzá. Megpróbálom eladni féláron így, hátha. Még próbálok hot cpu test-et meg intel cpu test-et, hátha valamelyik mond valami okosat. Az új vas nekem z97-p, i5-4670k, ram meg egyelőre folyamatban, addig valami szutyok olcsó corsair van. Egyelőre rendelek ESD elleni szerkót, hogy legalább a csuklómon legyen.

Buliban hasznos! =]

(#76032) inf3rno válasza Stauffenberg (#76027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez így szokott lenni. Nekem az MX-2 jött be, de a 4 is biztosan jó, csak azt még nem próbáltam. Előtte 5 pénzt kértem valami arany színű márkás szarért, ami össze-vissza folyt, és mindenre alkalmas volt, csak szerelésre nem.

Buliban hasznos! =]

(#76033) Stauffenberg válasza inf3rno (#76032) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én már nézegettem a grizliket is, mondván azok magasabb ligában vannak, mint az MX4, de végül marad a megszokott. Ha ez elfogy, majd jó előre rendelek utánpótlást.

Én is vettem már nagyon folyós pasztát. Ott voltam a barátnőmnél (akkor még nem laktunk együtt), hétvége volt, számítógépe 2 percenként kikapcsol, nézzem meg mi a baja. Szétszedtem, CPU paszta kérgesre sülve morzsolódva pereg.

Mondom oké, keresek egy környékbeli számtech boltot. Az ötödiknél (ami konzol szerviz volt) találtam, azt mondja az eladó, hogy azért nincs ráírva semmi, mer OEM cucc, de bízzak benne, tutira jó, azért került 3500 Ft-ba, mert prémium (amúgy 20 grammos kiszerelés volt). Egy fogkrémes tubus szerű valamiben volt, kinyomtam egy adagot és az állaga valahova a kefír és a majonéz közé volt tehető. Kezelhetetlen szar. Még aznap visszamentem és rányomtam a pultra a fél tubust. Azt már nem kellett hozzátennem, hogy többé nem vásárolok nála, ez egyértelműnek látszott. :)

[ Szerkesztve ]

(#76034) Speed® válasza inf3rno (#76031) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

OC is van..? P43 ugye ~400as FSBig jó, aztán kakukk. A 4x2 RAM is bekavarhat bőven, nálam G33Mel (~P35) +0.2V kell neki, hogy stabil legyen, hiába jók a RAMok MemTesten alapfeszen is. HyperXek meg amúgy se 1.8V modellek, ha jól tippelek, az is tud gondot okozni négyesben..procik nagyon ritkán halnak, egy kezemen meg tudom számolni hánnyal találkoztam ~15 év alatt. ESD perec..az jó dolog bizonyos körülmények között, de ésszel dolgozva nem kötelező..nagyobb földelt fémtest simizése szerelés előtt segít, ill. az se baj, ha nem a nagyi féle kötött pulcsiban dolgozik az emberfia ;p

(#76035) inf3rno válasza Stauffenberg (#76033) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez enyém Cooler Master E2 volt (ezer helyett ötezerért), lehet nekem is a pultra kellett volna nyomnom, de szerintem itt nem a boltos hibázott, hanem a gyártó. Olvasgattam utána, és máshol is írták, hogy az eleje ilyen hígfosás, aztán az utána jövő rész a kemény szar. Mondjuk akkor kapásból fele van a fecskendőben, mint amit megveszek... Egyébként a tápjukkal elégedett vagyok, bár franc tudja, ma mértem egy 12.62v-ot a 12v-on, ami aggasztó. Lehet, hogy lecserélem. Túl sokat költöttem már az új gépre, hogy emiatt menjen tönkre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76036) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
i5-4690k-t szeretnék tudningolni, ezért szeretnék rá egy combos hűtőt.
A keret kb 15e Ft lenne.
Tudnátok nekem pár hűtőt ajánlani?
Köszönöm a segítséget!

(#76037) Speed® válasza süttyő (#76036) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Téma tudnivalók (->) 1-6..?

(#76038) süttyő válasza Speed® (#76037) üzenetére


süttyő
tag

Elnézést!

Mennyit szánsz a hűtőre?
15k
Milyen házba kerül?
Fractal arc midi r2
Milyen alaplapra lesz?
asus z97-a
Processzor típusa?
i5 4690k később 4790k
Ramok típusa?
a modul hyperx fury 8gb
Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Nem nagyon van, talán hogy halk legyen.

(#76039) LamaForce


LamaForce
csendes tag

Sziasztok.
Korábban már kérdeztem, de nem kaptam választ, mert gondolom nem voltak pontosak az információk.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? - ha lenne egy max. 30.000-t akkor az kellene, de a keretem elmehet akár 60.000-ig is.

2.: Milyen házba kerül? - Phanteks Enthoo Evolve ITX házba kerülne, amelyik fehér színű.

3.: Milyen alaplapra lesz? - Asus B150i-Pro 1151 lap lesz benne.

4.: Processzor típusa? - Intel core i5-6500 3.2 GHz processzor

5.: Ramok típusa? - 2*8GB Kingston HyperX Fury DDR4 2400 Mhz

6.: Nincsenek extra igényeim azon kívül, hogy szeretném ha csendes lenne.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!

(#76040) Jamesb2 válasza LamaForce (#76039) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

60 rongy??? :Y
Köss be klímát! :DD

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#76041) LamaForce válasza Jamesb2 (#76040) üzenetére


LamaForce
csendes tag

Ha valaki vízhűtéseset mondana, az beleeshet abba az árkategóriába is :)

(#76042) tooolz válasza LamaForce (#76039) üzenetére


tooolz
tag

Be Quelet dark rock pro 3 ...mindenképp jó választásnak bizonyulna..csak ajánlani tudom..rengeteg hasznos teszt készült vele kapcsolatban.. Érdemes megnézni...

(#76043) Speed® válasza LamaForce (#76041) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

65W TDPs procira, ami nem lesz húzva sem? Vicces lenne..
Mivel bőven van helyed, akár passzív megoldást is tehetsz rá.

(#76044) Burt1793 válasza Speed® (#76043) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, ez a Zalman FX70 például nagyon jó, én pont ugyanerre a 6500-as procira raktam, a házban se megy semmi venti, simán 40 fokon tartja normál használat mellett, stabilitás teszt közben (fél órát nyomtam) pedig 65 fokig melegedett, 0 ventilátorhasználattal, de most már beállítottam, hogy 55 foktól 65ig menjen 300 RPM-mel a 20 centis a Z21 elejében.

(#76045) jim bcs válasza Stauffenberg (#76027) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76027) Stauffenberg
Könnyen előfordulhat :)

(#76030) tooolz
Köszönjük a visszajelzést, bár mint akkor írtam doszt elég lett volna a kisebbik Dark Rock :R

(#76038) süttyő
be quiet! Shadow Rock Slim
Thermalright True Spirit 140 Direct
Thermalright Macho 120 SBM
Thermaltake Riing Silent 12 Blue / Red
Scythe Mugen 5

(#76039) LamaForce
Phanteks PH-TC12LS
Thermalright AXP-100H Muscle
Thermalright Macho 120 SBM akár passzívra ha igényled
be quiet! Pure Rock
Cryorig H7

(#76042) tooolz
ITX-re? Jól meggondoltad, biztos elfér minden aminek kell?

(#76044) Burt1793
Jelen házat és alaplapot tekintve nincs akadálya a passzívnak, de ésszel, akár egy ventis megfelelő olcsóbban venti nélkül tökéletesen megfelel ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76046) Burt1793 válasza jim bcs (#76045) üzenetére


Burt1793
veterán

Na ja, de amikor ez megjött és kibontottuk egy nagy családos ebéd után, mindenki csodálva nézte, milyen gyönyörű ez a "kicsike". :D

(#76047) jim bcs válasza Burt1793 (#76046) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tény, hogy nagyon szép, jó kézbe venni és megforgatni ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76048) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos megmértem a ház belsejét is a ventik miatt.
Normál esetben ha nincs felül semmi 170mm fér be, így a brocken eco rendben.

Viszont ha berakok egy 25*120 ventit felülre (lásd képen), akkor már csak max 145mm fér be. Még ha egész a vga kari felé tolom akkor is. Nem tudom mennyit fog használni ez a venti, de a vga-tól legalább kihúzza a meleget, mert ott körülötte azért elég meleg a házlemez.

Így már csak pl ben nevis vagy pure rock slim jöhet szóba. Utóbbi esetben lehet cserélném 12-es re a ventit.
Vagy esetleg használt max 140 magasságú cpu hűtő.

Vagy inkább ne foglalkozzak a felső ventivel és inkább a brocken eco.

[ Szerkesztve ]

(#76049) jim bcs válasza hegegabi80 (#76048) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Vagy elmész topflow irányba és akkor mehet venti felülre is, innen már a döntés tényleg a tiéd.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76050) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok,
Asus VIII Impact mini ITX, i5 6600k, Fractal Design Nano házba keresek CPU hűtőt.
Első körben Noctua NH D14-et néztem, ami be is férne, meg kompatibilis az alaplappal (low profile memóriával), de nem vagyok biztos benne, hogy kell ide ekkora hűtő (enyhén húznám a procit). Kicsit tartok tőle, hogy egy egykilós tömeget rápakolva a függőlegesen elhelyezett alaplapra mennyire fogja megviselni hosszútávon.
Még lenne a be quiet Shadow Rock 2, ami kompatibilis, de ez is elég nagy. Valami kisebb alternatíva szóba jöhet? A házba elöl 2, alul-hátul-felül 1-1 ventit raknék, szóval remélem, lesz szellőzése rendesen.
Fontos szempont a zajszint (a Noctua ventik hangjait ismerem, annál ha lehet, ne legyen hangosabb).
Top-flow hűtőket érdemes nézni? Annak a ventilátora ugyebár merőleges lenne a légáramlatra...
Merre érdemes még nézelődni?
Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.