Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) M0nk


M0nk
csendes tag

Ahogy lesem nem sok választási lehetőségem van, ha az alábbi kritériumoknak szeretném megfeleltetni a leendő billentyűzetemet... :(
1. mechanikus
2. magyar
3. led-es
4. MX Cherry Red
Konkrétan Roccat Ryos MK pro ha jól gondolom.

(#23752) haxiboy válasza M0nk (#23751) üzenetére


haxiboy
veterán

Konkrétan :K Nagyon sok magyar világítós nincs a piacon sajnos.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23753) M0nk válasza haxiboy (#23752) üzenetére


M0nk
csendes tag

Minőségileg mit várhatok tőle? Van valakinek tapasztalata, esetleg tanácsa? Úgy tűnik ezzel fogom megajándékozni magamat, ha csak le nem beszéltek róla valamelyik más billentyűzet ellenében.
Már csak üzlet kéne ahonnan beszerezhető, mert mindenhol fekete meg barna MX-szel adják.

[ Szerkesztve ]

(#23754) haxiboy válasza M0nk (#23753) üzenetére


haxiboy
veterán

Tesoroval / Roccattal többeknek is voltak gondok, de ez inkább a béna összeszerelésnek köszönhető, és cserélik ill javítható.
Pirosból/Barnából egyre nagyobb hiány van, cherry sajnos nem tud eleget szállítani. Kéket/Zöldet/Cleart gyártanak most sokat, na meg az exclusive switcheket amikből egyre több van (RGB, bár abból sem győznek most pirosat gyártani, illetve a Silentet nyomatják most nagyon).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23755) M0nk


M0nk
csendes tag

Ó jajj. Szokjak át ISO-ra? Most ezzel elbizonytalanítottál, azt gondolnám, ha "ennyi" pénzt kiadok érte, akkor rendesen össze van rakva.

(#23756) Sogi555 válasza haxiboy (#23745) üzenetére


Sogi555
csendes tag

Rendben, picit még rágódok rajta, de szerintem marad ez. Írhatok egy szösszenetet róla, bár nem sok billentyűzet fordult meg a kezeim alatt, lassan 10 éve nyúzok egy mezei Logitech Internet Keyboard névre hallgató csodát, ha ilyen "tapasztalati háttér" mellett is érdekel a véleményem, szívesen megfogalmazom.

(#23757) acu


acu
csendes tag

Ma reggel megjött a német akciós DasKeyboard Model S. Kb 4 munkanap volt ups-szel.
Nagyjából egy óra használat után sokat nem mondhatok, maga a kinézete tényleg meggyőző, a vezeték kivezetés/rögzítés hagy kívánnivaló maga után (még finom voltam).
Red switchet hirtelen még szokni kell egy használt gumis után, nagyon könnyen jár.
Zaj... maga a kapcsoló nem, a kupakok ütközése, visszaállása nyilvánvalóan igen. Nagyobb, "öblösebb" kupakok (khm space) el tudnak viselni egy kis buherát.

Ha minden igaz van egy 5€ getDigital kuponom ha valakit esetleg érdekel.

(#23758) Tin válasza acu (#23757) üzenetére


Tin
veterán

2 hét minimum amire megszokod, és lesz, amikor falhoz vágnád, annyiszor ütsz mellé. nálam legalábbis így volt, pedig 30 éve nyomkodom a billentyűzeteket:D

ha megszoktad, nem akarod majd elengedni.

a space-hez: vedd le óvatosan (kiszeded a két altot két oldalról, és óvatosan egyszerre meghúzod mindkét oldalát felfelé), és egy kevés vattát tömködj a bal és jobb felső sarokba a kis lyukba egy fogpiszkálóval. ne félj tőle, nem fogja eltömni, viszont visszaveszi a csattogást. pár tömés alatt kitapasztalod a mennyiséget, hogy még ne szoruljon, de ne is legyen hangos.

pont a vezetékkel mi a gond? jó vastag, nekem beállt egyenesen, ilyen jó még egyik billemen sem volt, nem nyeklik, nem tekeredik, tökéletesen áll.

(#23759) acu válasza Tin (#23758) üzenetére


acu
csendes tag

Még szokjuk egymást. Ennyi dupla karaktert véletlenül még nem írtam. :D

Engem csattogás nem izgat különösebben, nem alszik mellette senki most (max ha én ráborulok :DDD ), szóval buherával nem sietek. Csak a "silent" meg "quiet" csodaszavak ne zavarjanak meg senkit, max a kapcsolóra vonatkozik.

A kábele jó vastag, merev, nem is az a gond. Hanem maga a rész ahol kijön a billből, a kis törésgátló gumi a vezetékkel eggyütt szinte lötyög a lyukban. Fura, mert magára az anyaghasználatra és összeszerelésre egyébként nem panaszkodnék. Persze mellékes, annyit nem hurcoláássza vagy rángatja a kilóhúszdeka billt az ember.

[ Szerkesztve ]

(#23760) Tin válasza acu (#23759) üzenetére


Tin
veterán

hát ja, a kapcsoló silent, meg van gumigyűrű is a bilentyűzetsapkák belsejében.

a mechanikusok között ez azért elég halk, de persze közel sincs egy jóféle csendes ollóshoz. a space kicsit durva, de ha kitömöd, ugyanolyan halk lesz, mint a többi.

a melléütésnél meg emlékezz rá, amit mondtam: türelem, meg fogod szokni, de sokáig fog tartani :)

(#23761) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Van egy Gigabyte GK-K6150 billentyűzetem, amit leszeretnék cserélni. Az oka, hogy iszonyat hangos gépelés közben. Tehát cél, egy halk billentyűzet lenne.

Amire használnám. Chat/forum szövegek gépelése, Programok kezelése (Zeneszerkesztés), Egyéb hétköznapi használat pl.: netezés stb...

Mekkora összeget szánsz rá? 5000 Ft-ot gondoltam max, de ezt tapasztalatlanul mondom, mert nem tudom mennyi a minimum egy olyan billentyűzetre, ami hozza az én elvárásaimat.

Új legyen, ne használt!

Ollós szerkezetre gondoltam, mert tudomásom szerint az van a notebookokban is, ami viszonylag halk szerintem, de ha van jobb megoldás erre a célra akkor jöhet az is.

Vezetékes legyen!

Kiosztás: Magyar

Tehát a fő cél az legyen, hogy lehetőleg halk legyen és ne kattogjon mint az állat, ha az ember leüt egy billentyűt. A jelenlegi billentyűzetem hangja még a falon is átmegy szerintem.

Előre is köszi a választ!

(#23762) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#23761) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ami még előny lehet, ha sötétben világít, mert legtöbbet éjszaka használom a gépet.

(#23763) Tin válasza nemethchek19 (#23761) üzenetére


Tin
veterán

5000-ért szerintem nem kapsz ollósat, az az olcsó gumiharangos árkategória. a duplájáért már inkább. világítósat meg főleg nem.

javaslom hogy menj be egy MM-be, nyomkodd végig a kirakottakat, jegyezd meg a tapasztalatokat, aztán hazaérve guglizd le a review-kat, és rendeld meg.

[ Szerkesztve ]

(#23764) adesz444 válasza nemethchek19 (#23761) üzenetére


adesz444
csendes tag

Ennyi pénzért a Dell Quiet Key KB212-B lehet a nyerő, de az nem világít, cserébe tényleg halk.
Bekerülhetne akár az ajánlóba is, szerintem kb az ott lévő HP-vel lehet egy minőségi szinten. Írtam/írtunk is róla jókat már itt páran, a jó tapintású nem kopogósműanyag gombok, halk működés mindenképp kiemelik az árkategóriából.

(#23765) nemethchek19 válasza Tin (#23763) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Sajna vidéki vagyok és a közelemben nincs valami nagy választék, így hát marad a netes rendelés. Emiatt csak a személyes tapasztalatokra tudok hagyatkozni.

(#23766) Tin válasza nemethchek19 (#23765) üzenetére


Tin
veterán

értelek, de az a gond, hogy még így is sokat akarsz kevés pénzért, szerintem.

a cougar 200K-t ajánlották, az ollós, világítós, 10K körüli összegért, de arról is vannak rossz vélemények.

amit én tudok, mert próbáltam, az a logitech k750: ez tényleg halk, jó minőségű billentyűzet, és szokott akcióban is lenni, de sajnos a napelem miatt, ha nem full világos helyen használod, egy idő után nem bír annyit tölteni, amennyit merül.

a másik amim van, az a cherry kc1000, az is halk, de sima gumimembrános, és nincs magyar kiosztásban. mondjuk ma már inkább egy cherry stream 3.0-át vennék helyette, az ugyan drágább, de masszívabb, és ollós.

de megpróbálhatod a dell-t is, amit itt feljebb írtak. csak tudod a billentyűzet elég szubjektív dolog, mindenkinek más a halk és hangos, és mindenkinek más jön be.

(#23767) nemethchek19 válasza Tin (#23766) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Írtam, hogy az 5000 maxot tapasztalat hiányában gondoltam, mert nem tudom mekkora összegtől kezdődnek az én elvárásaimnak megfelelő billentyűzetek.

(#23768) haxiboy válasza adesz444 (#23764) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha jól emlékszem talán itt a suliban az egyik teremben van/volt ilyen kb. Megkérdezem őket valamelyik nap hogy hol. Meg utána olvasok. De szerintem mehet az ajánlóba, az alsó kategóriában még szinte semmi nincs. A boltok meg csesznek válaszolni, legalábbis itt Dunaújvárosban, kénytelen leszek személyesen bemenni.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23769) eagleberg


eagleberg
tag

Olcsó billentyűzet kell?
Itt van egy:
Packard Bell 5131C
http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/billentyuzet_eger/billentyuzet/billentyuzet_ps2_packard_bell_magyar_kiosztas_2153530340.html
Viccet félretéve ez tényleg egy q.jó billentyűzet.
https://www.youtube.com/watch?v=qtgg_wnsMQQ

[ Szerkesztve ]

(#23770) haxiboy válasza eagleberg (#23769) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez most az amire gondolok? Cherry kompatibilis keykapek, vagy én találtam hirtelen rosszat?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23771) Tomace91 válasza Tin (#23760) üzenetére


Tomace91
senior tag

Most már igazán abbahagyhatnátok a dícsérését, mert én már most is tűkön ülök miatta, hogy milyen lesz majd, főleg a jó kis 2500 forintos Geniusomhoz képest. Hol van még a dec. 25 mikor meghozzák bátyámék Németből te jó ég.... :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#23772) eagleberg válasza haxiboy (#23770) üzenetére


eagleberg
tag

Azt írják itt-ott.
http://deskthority.net/workshop-f7/cherry-keycaps-from-a-rubberdome-t6129.html
Mindenesetre én berendeltem 4 db-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#23773) haxiboy válasza eagleberg (#23772) üzenetére


haxiboy
veterán

Azt hiszem én is így teszek, ha valóban cherry mx kompatibilis akkor meg lehet felvásárolom az összes többit :D Vatera mondjuk érdekesen számolja a szállítási díjat :U

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23774) eagleberg válasza haxiboy (#23773) üzenetére


eagleberg
tag

Itt a címük:
PC General Számítástechnikai Szaküzlet
Budapest
Bajcsy-Zsilinszky köz 3.
1065
Telefon: 354-0431 Fax: 354-0432

Nekem küldjék a négyet, a többit viheted :)

[ Szerkesztve ]

(#23775) haxiboy válasza eagleberg (#23774) üzenetére


haxiboy
veterán

Jajam közben megtaláltam,köszike :R . De szerintem én fel is mennék érte :U Már csak azt várom van-e ansi kiosztásban is :B

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23776) nyunyu


nyunyu
félisten

'szameg, miert nem kettonusu? :O

Esetleg egy retkesbol meg egy alaposan kipucoltbol osszekombinalni egyet? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23777) Murdoc86


Murdoc86
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem! Ha a Roccat ryos mk és a Tessoro durandal ultimatet azonos árban tudom beszerezni (32000 HUF) ti melyiket vennétek? Tudom, hogy netről rendelve a Roccat 26000 HUF, de épp most fürödtem be egy netes vásárlással, szóval inkább ismerőstől venném nála meg ez a kettő egy árban van.
Egyébiránt 30000 HUF körül milyen billentyűzetet érdemes még nézni? Játékra, gépelésre.

Mindenkinek előre is köszönöm a segítségét!

(#23778) nyunyu válasza nyunyu (#23776) üzenetére


nyunyu
félisten

'szameg, miert nem kettonusu? :O

Fessunk billzetet

Ahogy neztem, 600Ft korul van egy olyan tegely festek.

Kerdes, hogy az ABSt is megfogja-e ugy, mint a PBTt, vagy aceton is kell hozza, mint ebben a fozomusorban.

(Mar megint nem birtam ejjel aludni, annyira agyamra ment a billzet vadaszat.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23779) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

O ringből mindegy, hogy milyet veszek vagy van egy adott minőség ami alá nem érdemes adni?

(#23780) Domonkos válasza MaTpr0F (#23779) üzenetére


Domonkos
Ármester

Sok különbség nincs. Méret az ugye fix, a keménységgel lehet valamennyit variálni. Ha van lehetőséged, akkor próbálj ki egy puhábbat és egy keményebbet is, majd dönts a tapasztalataid alapján.
Én a keményebb felé hajlok inkább. A puhi kicsit a rubberdome érzetet adja...
Minőségre meg szerintem mindegy. Vannak akik low budget megoldásként fogorvosi (fogszabályzókhoz használt) gumigyűrűket vesznek. :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23781) MaTpr0F válasza Domonkos (#23780) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ez utóbbi gyűrűket hol lehet beszerezni? Gyógyszertár?
Mert ha nem muszáj nem várnék 2-3 hetet rá Kínából.

(#23782) nagyArc válasza MaTpr0F (#23781) üzenetére


nagyArc
tag

A gyógyszertári gumit másra szokták használni.

(#23783) Horvi válasza MaTpr0F (#23781) üzenetére


Horvi
őstag

Nem kell szerintem annyit várni rá. De amúgy ha érdekel nekem van pár fölös.

Hello darkness, my old friend...

(#23784) MaTpr0F válasza Horvi (#23783) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Hát ha van egy billentyűzetre valónyi fölös akkor írj rám privátban! :DDD

(#23785) haxiboy válasza Murdoc86 (#23777) üzenetére


haxiboy
veterán

Inkább a roccat, arra még nem volt annyi panasz.
30k körül a Cooler master billentyűzeteket érdemes lecsekkolni, de netes vásárlás esetén van 14 nap elállás, meg sem kell indokolni. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23786) Sn00k


Sn00k
veterán

Vettem ma egy tesoro tizona keyboardot viszont nem tudok hozza drivert letolteni, mert ezt dobja:
[link]
mashol meg nem talalok hozza drivert. Van valakinek 5lete, mit tudnek tenni ?

3njoy the Lif3

(#23787) Murdoc86 válasza haxiboy (#23785) üzenetére


Murdoc86
csendes tag

Köszönöm a választ!
Igen tudom, ezt a netes vásárlással kapcsolatban. Küldik is vissza a pénzt, csak a több hét szórakozás a vadonat új termék garanciáztatással és oda vissza küldözgetéssel, meg a másik fél töketlenkedésével, meg mire fel tudod venni velük a kapcsolatot, meg ugye bukod a kiszállítási díjat... Az ember ilyenkor kicsit besokkal:)

(#23788) haxiboy válasza Murdoc86 (#23787) üzenetére


haxiboy
veterán

Na igen, de több hét szórakozás gariztatással? 14napon belül kötelesek visszaküldeni a pénzt ha jól tudom, így max a postaköltség amit bukik az ember. De jártam már így :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23789) haxiboy válasza Sn00k (#23786) üzenetére


haxiboy
veterán

Ahogy látom a teljes driveres weboldaluk meg van halva...
Mázlid van mert nekem véletlenül megvan lementve rengeteg gyártó drivere. Ha dobsz egy e-mailt privátban elküldöm (átnevezve .ra -ra mert gmail nem szereti a futtatható fileokat így majd nevezd vissza rar-ra).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23790) oxedan


oxedan
csendes újonc

Sziasztok!
Van egy ollós billentyűzetem, és az 'i' gombnak a jobb és bal alsó sarkát hogyha megnyomom, akkor nem érzékeli a nyomást, illetve egy kicsit szorul. Ki vettem a gombot, visszaraktam, de nem oldódott meg a probléma. Esetleg van valakinek valami ötlete? Vagy küldjem vissza garanciába?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#23791) M0nk válasza haxiboy (#23754) üzenetére


M0nk
csendes tag

Elszomorítottál. Nem szeretnék drágán nem megfelelő eszközt venni. :(
Összeszerelés tekintetében milyen jellemző hibákat kéne keresnem, illetve milyen hibák jelentkezhetnek, ha mégis megveszem? Keycapek kopik ennél a márkánál? Milyen megoldást használnak?
Legnagyobb gondom, hogy ha itthonra meg is veszem a ANSI vagy ISO kiosztást, mindenhol máshol magyar billentyűzettel dolgozom. :(
Amúgy egy Corsair K70 RGB-vel koketálok még.
Tényleg nincs más alternatíva a korábban említett kombinációra csak amit említettem?

[ Szerkesztve ]

(#23792) haxiboy válasza M0nk (#23791) üzenetére


haxiboy
veterán

Összeszerelés tekintetében általában nyekleni szoktak mert nincsenek megfelelően merevítve. Keycapek is kophatnak, de az a legkevesebb, általában cserélni szokták. CM is elég jó billentyűzeteket gyárt, ott már kevesebb a kompromisszum. A kiosztás tekintetében javaslom a vakon gépelés elsajátítását, kevesebb bosszankodás, hatékonyabb munka. Én a világítást csak azért használom a K70 RGB-n mert jól néz ki, illetve este hangulatvilágításnak sem utolsó, de gyakorlati célja nálam maximum referencia pont nyújtása hogy tudjam hova kell nyúlni.

Esetleg tudom ajánlani hogy magaddal viszed a billentyűzetet mindenhova, bár a k70 rgb jó két kiló :D
Ha tudod esetleg mielőtt vásárolsz nyomogasd meg mindegyiket és tudsz dönteni :K
Talán a razernek van még, de őket nem szeretjük a kailh switchek miatt.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23793) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Megjott a Cougar 200K billentyum. Tokeletes, szep, meg jo. :) Viszont egy gomb, nev szerint a "del" gomb ugy mond "serult", mivel be van sullyedve a tobbi gombhoz kepest (puhabb es rovidebb a leutes utja is, plusz erzodik, hogy nincs rendben). Ettol fuggetlenul mukodik a gomb es jo, csak azt nem tudom, hogy ezt igy visszakuldjem garanciaba? Vagy amig mukodik igy addig hasznalom es, majd 2 ev garancia lejarta elott kuldom vissza. Ti mit javasoltok?

Valaszokat elore is koszonom!

Udv Skilly

HyperX

(#23794) M0nk válasza haxiboy (#23792) üzenetére


M0nk
csendes tag

Egy ideje már gyakorlom ismét, ha már tanultam gyors és gépírni, de ahogy korábban említettem mindig lestem, ami azt kell mondjam, hogy a legnagyobb hibám volt annakidején suliban.

Ahogy lesem Corsair K70 RGB van ISO-ban, gondolom ott át lehet programozni a billentyűkett, mintha magyar lenne? Értem ez alatt, hogy nem Alt gr-re jönnek elő a hosszú ékezetes magánhangzók, hanem beállítható/programozható magyarrá?

Néztem a K95-öt is, de nincs feltétlen szükségem a macro billentyűkre, pedig MMORPG, FPS és MOBA is van a játékaim között (munka mellett rengeteget játszom is...:)), de eddig sem éreztem szükségét. 70 és 95 között csak a macro billentyűk a különbségek?

[ Szerkesztve ]

(#23795) Domonkos válasza M0nk (#23794) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az hogy melyik billentyut utod le es hogy mi jelenik meg a kepernyon csak* a billentyuzetkiosztastol fugg. Az hogy mi van a gombra nyomtatva nem tesz semmit. Ugyanott lesznek a magyar karakterek ahol lennenek egy "magyar" billentyuzeten. De persze programozhato is.
Akkor a felirat nelkuli bill teljesen hasztalan lenne? :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23796) Sn00k válasza haxiboy (#23789) üzenetére


Sn00k
veterán

Orok halam!! :R

3njoy the Lif3

(#23797) ---Lasali--- válasza haxiboy (#23792) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Durandal -omban van a cap ek alatt egy feketére festett vastag acél lemez. Egy embert agyon lehetne vele verni. Szerintem csak annyira nyeklik, mint mondjuk egy masszív laptop össze csukva. :D Beton kocka lehet sokkal merevebb, de nem igazán értem ennél minek masszívabb.

[ Szerkesztve ]

(#23798) haxiboy válasza ---Lasali--- (#23797) üzenetére


haxiboy
veterán

Járt nálam durandal, nekem a Corsairhez képest nyeklős volt, hiába a lemez, amikor felemeltem elég érdekes hangja volt.
Persze ezzel ne mazt mondom hogy rossz lenne a durandal, mert kevés cherry mx billentyűzet van ilyen áron, de valamit rosszul csinálnak ott a mérnökök mert tömegesen halnak meg :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23799) Skilly válasza Skilly (#23793) üzenetére


Skilly
aktív tag

Valaki erre valamit? [link] :F

HyperX

(#23800) Tin válasza Skilly (#23793) üzenetére


Tin
veterán

hogy beszélj telefonon a bolttal...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.