Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) tDr1v3r válasza PaulMP (#23438) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Noppoo Lolita Spyder + 65-67g Zeals...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23452) Tin válasza Landon (#23450) üzenetére


Tin
veterán

corsair vengeance k70 rgb?

(#23453) Landon válasza Tin (#23452) üzenetére


Landon
őstag

Neztem azt is de a formajaval nem tudok megbaratkozni. :( Akkor lemondok az RGB-rol es inkabb a Cougar. Vagy ott lehetnek minosegbeli gondok?

Azt hiszem a Logitech g910-rol lemondok mert ami miatt mecha billentyuzetet szeretnek pont azt a feature-t nem adja meg az a billentyuzet.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23454) Tin válasza Landon (#23453) üzenetére


Tin
veterán

beszélj azokkal akiknek van. a corsair egy jó billentyűzet.

(#23455) Varoz válasza Landon (#23453) üzenetére


Varoz
őstag

Ha Corsair K70 RGB. Esetleg G.Skill KM780 RGB?
Mert én is a K70-en agyaltam, de annyira nem jött be, viszont a G.Skill nagyon és elvileg egy technika. :))
Viszont a beszerzése körülményes kicsit. :(

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23456) Landon válasza Varoz (#23455) üzenetére


Landon
őstag

Sajnos ahol a garanciaztatast intezem ott nem lesz GSkill egyebkent nekem is az lenne a No1. :(

Cougar-t csak azert nem emlititek mert nincs tapasztalat vagy mert nem ajanlott?

:R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23457) Tin válasza Landon (#23456) üzenetére


Tin
veterán

én nem ismerem és nem is emlékszem h mostanában ez a modell előkerült volna.

de 50 alatt elég sokfélét tudsz találni. ha pesti vagy, menj be a pixel-be kipróbálni párat.

Varoz: erről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#23458) Varoz válasza Landon (#23456) üzenetére


Varoz
őstag

Az sajnálatos, pedig ahogy elnézlek, te is azt keresed amit én és ez egy baromira megfelelő cucc. :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23459) Landon válasza Varoz (#23458) üzenetére


Landon
őstag

Hat meg valaszthatom a penz visszautalast. :)) Honnan lehetne beszerezni a Gskill-t? Van egy tippem (rambazar) de hatha neked van egy megjobb. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23460) Landon válasza Tin (#23457) üzenetére


Landon
őstag

Szerintem igen. Ez csak Merlinnél ennyire drága? :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23461) Varoz


Varoz
őstag

Igen. Arról beszélek, de merlinnél förtelmesen drága, nem tudom miért. Bár Magyarországon ő árulja egedül. Itt kint Németországban, van 165 euróért is. Szóval nem értem miért 200 nála. Viszont itt ami van az barna és nekem piros kéne.

Igen rambazar, de ott még nincs kint. Írtam neki emailt, azt írta, hogy folyamatban van a kirakása. De árat még nem tudok. Abban bízok, hogy ő talán értelmesebb árat tud rá.

Neweggen van még 160 dollárért. De az meg nem opció, mert mire ide ér, vám meg anyám kínja és ott van, hogy 210-220. Az meg ott van, hogy 62 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23462) Varoz válasza Varoz (#23461) üzenetére


Varoz
őstag

Azért vagyok kíváncsi a Rambazárra, hogy a sok eladott RAM miatt hátha kap egy értelmesebb árat. :)
Ha nem, akkor nem tudom mitévő legyek, hisz számomra tökéletes a bill. De az ára kurva sok így. :(

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23463) Varoz


Varoz
őstag

Itt egy részletes teszt róla.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23464) imroid


imroid
tag

Sziasztok!

Szeretnék billentyűzetet venni főleg játékra és néha egy kis munka is lenne vele itt gondolok gépelésre :)
2 billen vacillálok így gondoltam kikérem a véleményeket gondoltam itt hátha vannak tapasztalataitok valamelyik billentyűről.

1. Cooler Master Storm Octane

2. ASUS Cerberus Gamer

Ezekről lenne szó. A CM külseje tetszik az Asus magyar kiosztásáról semmit nem tudok hogyan néz ki csak az Angol kiosztást láttam még. Ha ugyan úgy néz ki Magyar kiosztásban mint ahogyan az Ozone Blade -el jártam akkor inkább ne :D

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#23465) haxiboy válasza Landon (#23453) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem k70 rgb van.
Ha érdekel szívesen beszámolok róla.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23466) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ha egy ANSI kiosztású billentyűzetet átmatricázok magyarra, akkor abból mi hátrányom lesz?
Melyik betűknek nem lesz rajta férőhely?
A választ előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23467) Domonkos válasza Pöttön (#23466) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az összefoglalóból rá lehet jönni. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23468) Pöttön válasza Domonkos (#23467) üzenetére


Pöttön
őstag

Az összefoglalót néztem már, de számomra sajnos nem logikus.
Mert a Caps Lock sora egy billentyűvel kevesebb, de a tab sora 1-el több, a felső számsor megint egyel kevesebb ... (Szerk: Ja mégse, csak a nulla máshol van.) Viszont a shift sora megint kevesebb.
Gondolom az í az tuti nincs rajta, az ű-ben meg nem vagyok biztos, mert lehet hogy a tab sorába lesz. :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23469) Tin válasza Pöttön (#23468) üzenetére


Tin
veterán

a bal oldali shift az ISO-n rövidebb, ott van mellette az Í, ANSI-n ilyen nincs.
az Ű betű egyébként az ANSI egyenes entere felett van pont.

szóval az Í nincs, azt AltGr+J-vel éred el. vagy használsz 101 gombos kiosztást mint én, és akkor a bal felső sarokban van (ilyenkor viszont nincs 0).

[ Szerkesztve ]

(#23470) Domonkos válasza Pöttön (#23468) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pontosan. A "í"-t elnyeli a lshift, az "ű" meg az enter fölé kerül.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23471) Pöttön válasza Tin (#23469) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm! :R

(#23470) Domonkos :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23472) Landon válasza haxiboy (#23465) üzenetére


Landon
őstag

Nagyon koszonom a felajanlast es mindenki masnak is a segitseget! Sajnos a K70-nek a formajaval nem tudok megbaratkozni. :( Kenytelen leszek megrendelni a RipJaws KM780-ast es akkor jobb esetben jovohet vegere itt van.

Szerintem arban nem lesz nagyon mashol sem olcsobb mert 1: MO-n a GSkill az kuriozumnak szamit. 2: a Vengeance K95 is kb annyi mint a KM780 es nalunk megis 66k... :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23473) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Barátom szeretne új billentyűzetet venni ha megoldható akkor vezeték nélkülit. Nem tudom külön lehet-e kapni vagy csak egérrel van, esetleg tudnátok ajánlani halk verziójút kb. 20-30k max?
Nem sokszor lesz használva akkor is csak 2 ujjas pötyögésre, típusra nem tudom milyen legyen szerintem a mostani gumiharangos.
Csak új és magyar kiosztású.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23474) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
[DAS Ultimate Model S] mennyire ajánlott darab? Gondolom a 4-esnél régebbi tipus, illetve ansi a képek szerint. Apu gondolkozik, hogy jó lenne neki.

(#23475) Tin válasza TYÜTYI2006 (#23474) üzenetére


Tin
veterán

nekem ilyen model S van (tényleg ez az előző típus), én nemrég vettem, de az mx red kapcsolós.

szerintem jó. a keycapek olcsó abs-ek (átlagos minőség), maga a billentyűzet masszív, széles talpakkal, teljesen jó kis darab.

arra figyelj, hogy a kék kapcsoló hangos. szóval ne az legyen, hogy megőrül a család vagy a kollégák apu gépelésétől.

ha nincs leharcolva, szerintem ennyit megér. de az kamu, hogy nem kapható itthon, meg európában. a 4 kapható több helyen is, európában meg az összes típus ha netről rendeled.

(piros kapcsolósat tudok olcsóbban)

[ Szerkesztve ]

(#23476) TYÜTYI2006 válasza Tin (#23475) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Gondolom az a piros kapcsolós is ansi szabványú. Bár nem kizárható hogy érdekelne akár, ha jó állapotú.

(#23477) Tin válasza TYÜTYI2006 (#23476) üzenetére


Tin
veterán

új és iso. írj privit, hogy ne felejtsem el, majd éjjel válaszolok.

(#23478) haxiboy válasza anonymus89 (#23473) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia, erre a célra a logitech bármelyik terméke megfelel amit külön árulnak. Kivéve az a napelemes hulladék :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23479) nyunyu válasza haxiboy (#23478) üzenetére


nyunyu
félisten

Kivéve az a napelemes hulladék :K

Ket hete mertem, hogy 1.36V volt a benne levo gombelem feszultsege, mielott megint felretettem.
Par napja elovettem es kitettem az ablakba.

Ma neztem, 2 nap alatt egeszen 0.99V-ig sikerult feltoltenie magat :W

Mivel a billzetet be se lehet kapcsolni, igy Solar Appal sem tudom megnezni, mennyi a fenyero :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23480) nyunyu válasza Domonkos (#23439) üzenetére


nyunyu
félisten

A kiemelkedo billentyunek van valami exrtaja az esztetikan kivul?

Nem kell kulon fedlapot gyartani :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23481) haxiboy válasza nyunyu (#23479) üzenetére


haxiboy
veterán

Na igen, pont miattad nem merem ajánlani :D :K :K :K :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23482) nyunyu válasza Tin (#23440) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasonlo kompakt, de nem pont ilyen kiosztasu:
Keycool Hero 84

Jo MD szokas szerint ANSI. :W

[szerk:]Azert az vicces, hogy Alin ingyen hazhozszallitva olcsobb, mint MDrol.
Igaz, ott nincs (felaras) Cherry MX kivitel, meg a hattervilagitast sem irjak.
Bar ahogy elneztem az MDn levo tobbi, valaszthato hattervilagitas opcios billzetet, az kb. 10$-ral dobja meg az arat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23483) Tin válasza nyunyu (#23482) üzenetére


Tin
veterán

igen tudom, néztem, feljebb linkeltem is. nincs rá elég ember, így csak 1$ a kedvezmény, és egyébként feláras a cherry kapcsoló is. meg egyelőre még nem kell, majd ha megtaláltam az igazit, akkor megveszem. de azért kösz a linkelést:)

(#23484) Varoz válasza Landon (#23472) üzenetére


Varoz
őstag

Nem örülök, hogy ilyen siralmas a dolog, mert az én helyzetemet is rontja. Annyira telitalálat az a G.Skill, hogy hihetetlen, de az, az ár! :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23485) haxiboy válasza nyunyu (#23480) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha fröccsöntik akkor mindegy igazából. De amelyik kiemelkedő nagy eséllyel plate mounted.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23486) kristof123


kristof123
őstag

A space mostanában kicsit hangoskodik, zörög. Szerintem a costar stabilizer miatt lehet. Érdemes lecserélni cherry-re? Kompatibilisek egymással?

Szerk.: Én úgy olvastam neten, hogy igen, de azért rákérdezek...

[ Szerkesztve ]

(#23487) Tin válasza kristof123 (#23486) üzenetére


Tin
veterán

vatta

igen, bármilyen hülyén is hangzik. betömködsz egy kis vattát, és kussban lesz. 1-2 hetente meg visszanyomkodod, nekem ehhez le se kell venni a keycapet.

[ Szerkesztve ]

(#23488) kristof123 válasza Tin (#23487) üzenetére


kristof123
őstag

Elég furán hangzik. Várok még egy kicsit, hátha van másnak is ötlete ezzel kapcsolatban. : D

[ Szerkesztve ]

(#23489) Tin válasza kristof123 (#23488) üzenetére


Tin
veterán

lecserélheted a stabilizátort is, ha akarod, de szerintem felesleges. én simán betömtem a két végéhez 1-1 kis vattacsomót, és kussban van.

amúgy nem értem, hogy a stabilizátor rudat miért nem mártják gumiba vagy műanyagba, szinte nulla költség, és nem lenne hangos tőle. vagy ugyanez a tartóra: miért nem borítja gumi belülről.

(#23490) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Van egy márka, még életemben nem hallottam róla: Xtrfy
Most látom, hogy már nálunk is lehet kapni és elég minőséginek tűnik, szerintetek milyen lehet?

Klaviról ezt a videjóót találtam.

(#23491) Tin válasza Yodamest (#23490) üzenetére


Tin
veterán

próbáltam pixelben, nekem nagyon bejött. tök jó a háttérvilágítása, jó az elrendezés, tényleg jó darab.

ha nem jött volna ez a visszautasíthatatlan das keyboard ajánlat amit írtam feljebb, el is gondolkoztam volna rajta.

(#23492) haxiboy válasza Yodamest (#23490) üzenetére


haxiboy
veterán

Xtrfy nagyon kellemes billentyűzetet gyárt, nagy jövőt jósolok nekik a magasabb, minőségibb szegmensben is.
Pixelben nekem is sikerült megnyomogatni, bár a Macro Row kaphatott volna máshol helyet/esetleg kihagyhatták volna de nem vészes, ez csak a szubjektív véleményem, jelenleg épp a kompaktabb billentyűzetek felé kacsintgatok.

Árban viszont olyan szegmensben helyezkednek el (legalábbis a hazai árakat tekintve) nagy eséllyel találsz jobb terméket is, de ha mégis őt vennéd akkor rövid beszámolót kérünk. Esetleg bekerülhet az ajánlóba is :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23493) Yodamest válasza haxiboy (#23492) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen jónak tűnik, de annyiért már szinte blackwidow chromát kapok ami azért na... :) De meglepett, hogy nálunk kapni ilyet, annyira kevés gamer cucc jut be külföldről, hogy az ember egyből meghökken ha valami újat lát.

(#23494) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudnék beszerezni "stealth" keycapeket a CM QFR TKL-hez? Láttam olyat masson amelyiket ilyen keycap-el adják meg olyat is aminek a keycapje-n a krakterek nem a tetején vannak hanem az alsó oldalára van nyomva. Ilyesmire gondoltam. De ha full üresek a keycapek az sem baj.

Köszi!

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#23495) haxiboy válasza Yodamest (#23493) üzenetére


haxiboy
veterán

Blackwidow chroma ami azért... na....retek kailh :C
Razerből csak a régebbi cherrys modell ajánlott.

CM, Corsair, G.Skill csak hogy néhányat említsek mind jobbat gyárt mint a razer.
Ezzel nem azt szeretném mondani hogy a Razer sz@r lenne, mert nem teljesen ugyanaz a consumer kailh switch, de nálam ez a switch gyártó elásta magát...

(#23494) Horvi: Hirtelen WASD jut eszembe, ott tuti lehet kapni blank pbt szettet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23496) nyunyu válasza Horvi (#23494) üzenetére


nyunyu
félisten

QF Rapidnak szabvany also sora van, barmelyik front printed gomb jo ra.

Keycool

Nem adjak olcson.

Esetleg MDn most eppen van NPKC front printed kupak mindenfele neon szinben, csak eppen szabvany billzet szinu nincs. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23497) Yodamest válasza haxiboy (#23495) üzenetére


Yodamest
addikt

Jah az láttam már korábbról, hogy nem csíped a "zöld" kapcsolókat, de próbáltad már egyáltalán?
Nálam spec. az a helyzet, hogy kipróbáltam nemrég egy cherry red kapcsolós klavit és elképesztő rossz volt érzésre a razer után. Nem volt fix nyomáspont, már attól lenyomódott, hogy az ujjam rajta tartottam, szóval nem jött be. Nekem a zöld kapcsolóval semmi gondom nincs az ég világon, működésileg kifogástalan, jó vele gépelni és játszani egyaránt. Akkor mitől nem ajánlott?

Egész egyszerűen az előítéleteket kell félre tenni, most attól, hogy keletről származik még nem lesz rossz, mindenen ott a felirat, hogy made in china, akkor semmit ne vegyünk meg? Sőt keleten nagyon minőségi brandek vannak: taiwani IT gyártók

[ Szerkesztve ]

(#23498) Horvi válasza nyunyu (#23496) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm a választ és neked is (#23495) haxiboy.
Hát nem adják olcsón szóval akkor egyelőre marad ez a mostani :D

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#23499) Tin válasza Yodamest (#23497) üzenetére


Tin
veterán

nekem meg pl. teljesen bejött a red. elhiszem, hogy a green jó, de az meg elég kemény, bár ez is csak megszokás kérdése. most már egész jól haladok a reddel, egyre pontosabban gépelek, egyre jobban ajánlom:)

a daskeyboard akcióval meg most annyira olcsó volt ez a red-es bill, hogy nem hagyhattam ki.

(#23500) Horvi válasza Yodamest (#23497) üzenetére


Horvi
őstag

+1 a zöld kapcsolónak. Az eddig próbáltak közül nekem ez jött be a legjobban.

Hello darkness, my old friend...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.