Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) haxiboy válasza nyunyu (#23350) üzenetére


haxiboy
veterán

Vagy veszel kábelt, meg szerelhető csatlakozókat, zsugorfóliát, meg harisnyát és megcsinálod magadnak :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23352) nyunyu válasza haxiboy (#23351) üzenetére


nyunyu
félisten

Ivana keresett harisnyazott+tekercselt microUSB kabelt, csak nem a valaszra boktem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23353) haxiboy válasza ivana (#23238) üzenetére


haxiboy
veterán

[link]
Nála nézelődj :K

(#23352) nyunyu : Rendicsek, no problemo :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23354) demmer123


demmer123
őstag

Corsair k70 rgb Cherry Red hol a legolcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#23355) haxiboy válasza demmer123 (#23354) üzenetére


haxiboy
veterán

Ahol meg is merném venni, mert nem kell rá hónapokat várni az talán az RBX, ha jól emlékszem az enyém is onnan van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23356) ivana válasza haxiboy (#23353) üzenetére


ivana
Ármester

Köszi rákérdezek :R

(#23357) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok! Most kezdtem el eletem elso US ANSI kiosztasu billentyuzetet hasznalni. A magyar QWERTZ ISO kiosztason eleg jol ment a gepeles, most viszont ujra kell tanulni :D Tudnatok ajanlani hasznos gyakorlo programot ami megkonnyitene az atszokast? :)

(#23358) ivana válasza micafighter (#23357) üzenetére


ivana
Ármester

Néhány nap alatt automatikusan szokja a kezed a kiosztást.
ISO<->ANSI 2-3 nap alatt simán ha használod
Magyar <-> Custom US (magyar karakterek altgr) 1 hét ha folyamatosan programozol és néha facebook

(#23359) kemotox válasza micafighter (#23357) üzenetére


kemotox
addikt

[link] Mondjuk ez csak inglis.

(#23360) Tin válasza kemotox (#23359) üzenetére


Tin
veterán

van magyar nyelv is, bal felül a zöld gombot lenyitod

csak ugye halandzsaszöveg mert csak a magyar szavak vannak. arra viszont jó, hogy az ékezetes használatát is gyakorolja az ember

[ Szerkesztve ]

(#23361) kemotox válasza Tin (#23360) üzenetére


kemotox
addikt

Látszik jó sokat használtam :DD Köszi, ezt jó tudni

(#23362) ivana válasza kemotox (#23359) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyenekben nem tudom miért de borzalmas lassan gépelek, mondjuk ha írásban másolok az is nagyon lassú, de ez. Pedig vakon gépelek mindig. Most ezt a szöveget szerintem kétszer gyorsabban írom mint egy magyar tesztet. Teszt 37 wpm, ez inkább 70.

[ Szerkesztve ]

(#23363) kemotox válasza ivana (#23362) üzenetére


kemotox
addikt

Hát igen itt arra is figyelni kell mit írsz, nem pedig fejből jön a dolog. Én pl "lett" helyet "tett"-et írtam meg ilyenek :D És 95 wpm háháháhááhá nagyobb az epéniszem bibibí.

(#23364) Entaro válasza Entaro (#23348) üzenetére


Entaro
tag

Macbook Pro 2014, 63 gramm, de ez is ilyen "hirtelen", és nem érzik keménynek. Ehhez képest a black kifejezetten nehéz.

(#23365) Tin válasza kemotox (#23363) üzenetére


Tin
veterán

szerintem tök jó dolog ha az ember gyorsan tud írni, csak kérdés, hogy mihez tudja használni...

diktáláshoz jók ezek, máshoz nem nagyon.

könyvíráshoz, dokumentumok írásához is hasznos a sebesség, de a kreativitás amúgy is blokkol. vagy legalábbis én ezt tapasztaltam. nekem 80 körül van, sosem éreztem, hogy bár tudnék gyorsabban írni:)

(#23366) Domonkos válasza Tin (#23365) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem a legnagyobb haszna akkor van, amikor belekeveredsz egy "internet argument"-be. Oriasi hatrany es iszonyat rossz egy olyan valaki ellen ervelni aki gyorsabban gepel mint te. :DDD
Nem is gondolnatok, hogy ez a tenyezo mennyire befolyasolja a kimenetelt :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23367) nyunyu válasza Tin (#23365) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyaltalan meg lehet irni egy diplomamunkat 3-4 oldal/napnal gyorsabban?

Nekem nagyon nem sikerult, biztos tul sok fogalmazasgatlot szedtem altalanos ota.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23368) Tin válasza Domonkos (#23366) üzenetére


Tin
veterán

próbálom kerülni, merugye:

amúgy meg a #magyaron edződtem :D

nyunyu: egymillió leütéses írás, több tízezer oldalnyi doksi. most is doksit írok, csomó anyagot kell összeszednem, formázni, táblázatozni, egerezni, rajzolni. attól függ mi a tartalom, de 5-20 oldal kihozható. folyó szövegből akár több is, de ahhoz nagy ihlet kell. és nem, egyáltalán nem a gépelés sebessége a korlátozó tényező.

[ Szerkesztve ]

(#23369) kemotox válasza Domonkos (#23366) üzenetére


kemotox
addikt

Pont ezt akartam én is írni :DD Meg játékokba mikor vége a meccsnek és gyorsan eltűnik a chat, gyorsan berni, hogy "HAHA NEWBS PWND" ;]

(#23370) nyunyu válasza Tin (#23368) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyan nem tudok rendesen 10 ujjal vakon gepelni (kb. 5-6 ujjat hasznalok), de nalam sem a gepeles sebessege korlatoz, hanem az, hogy egy mondaton torpolok 5 percig, majd miutan leirtam, utana meg 3 percig szerkesztem.

Emiatt futok ki allandoan a 5/15 perces szerkesztesi limitbol is itt a forumon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23371) Tin válasza nyunyu (#23370) üzenetére


Tin
veterán

idővel megszoktam, elég sokat írtam. a szakdolimat még emlékszem elég sokáig írtam, de azóta már annyi doksit írtam, hogy csak úgy jön. évek óta pl angolul írok, már észre sem veszem, hogy épp milyen nyelven van. csak megszokás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#23372) ivana válasza nyunyu (#23370) üzenetére


ivana
Ármester

Én mindig beírás után veszem észre az elgépeléseket, ezért lesz a hozzálszólásaim 3/4-e szerkesztve :DDD

(#23373) micafighter válasza ivana (#23358) üzenetére


micafighter
nagyúr

& (#23359) kemotox köszi srácok :R Eltelt az első napom ANSI kiosztással. Az a tapasztalatom hogy ha az operációs rendszerben magyarra állitom a szövegbevitelt, akkor igazából nagyon minimálisan hátráltat a kiosztás változása, mivel ISO kiosztáson már ment a vakirás, igy nem zavar hogy nem az van ráirva a gombokra, mert oda se nézek. A hosszú i és ü betüket nem találom egyedül, olvastam itt hogy a hosszu i elövarázsolható alt+j-vel, ez tényleg müködik, van esetleg valami kombó a hosszú ü-re? :)

Ez egyébként annyira nem is zavaró, egyetlen zavaró dolgot találtam, mégpedig a speciális karaktereket, ugyanis azokat nem tudom vakon az ISO kiosztásban sem, ANSI-n pedig ugye más van a keycap-ekre irva, igy a spec karaktereket vadászni kell :D kivéve ha átálltom a bevitelt ANSI USre amikor spec karaktert akarok irni :)) Shift + Bal Alt-al viszonylag gyorsan lehet váltogatni szerencsére a beviteli nyelvet :)

Szóval a kiosztást tekintve eddig összességében jó a tapasztalatom, igazából ugy veszem hogy egy plusz feature-t kapott a billem, mégpedig hogy az eddigi vakirásos magyar bevitel mellé választhatok US ANSI bevitelt az OPrendszerben ha úgy látom jónak :)

Más: red kapcsolós Corsair K70-hez vettem WASD oringeket, pár billentyüre tettem kéket, párra pirosat, a legtöbb billentyüt pedig oring nélkül használom. Jelenleg a kék (0,4mm / 40A-R) a kedvenc, a második a piros (0,2mm / 40A-L) a második, és a legkevésbé favorizált az oring nélküli gombok.

[ Szerkesztve ]

(#23374) nyunyu válasza micafighter (#23373) üzenetére


nyunyu
félisten

van esetleg valami kombó a hosszú ü-re? :)

Ott van a gombja az Enter es a Backspace kozott, ahol az ISO Enter teteje lenne, magyar helyehez kepest egy gombbal jobbra es feljebb.

vettem WASD oringeket

15$+7$ szallitas helyett Kinabol megkaptad volna ugyanazt 11$-ert.

Kozben rendeltem valami 3$-os o-ringet, de az meg nem jott meg, kivancsi leszek ra, mennyivel rosszabb, mint a most hasznalt kek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23375) micafighter válasza nyunyu (#23374) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az orignekre köszi a tippet :) Nálam speciel 0 volt a szallitasi dij mert USA-ba rendeltem és onnan ingyen hazahozta rokonom, 15$ volt összesen megbizható helyről (amazon) vásárolva 2 napos szállitási idövel, szerintem igy megerte az is :)

És tényleg, megvan az ű, nem tudom miért nem próbáltam azt a nagy gombot :DDD Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#23376) nyunyu válasza micafighter (#23373) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez egyébként annyira nem is zavaró, egyetlen zavaró dolgot találtam, mégpedig a speciális karaktereket, ugyanis azokat nem tudom vakon az ISO kiosztásban sem, ANSI-n pedig ugye más van a keycap-ekre irva, igy a spec karaktereket vadászni kell :D kivéve ha átálltom a bevitelt ANSI USre amikor spec karaktert akarok irni :)) Shift + Bal Alt-al viszonylag gyorsan lehet váltogatni szerencsére a beviteli nyelvet :)

En pont forditva voltam, 10 evig ANSI USt hasznaltam, de elso melohelyen magyarra kellett ferditenem egy kulfoldi szoftvert, igy kenytelen voltam magyar billzetet hasznalni.
Aztan egy ido utan elegem lett a fel percenkent Alt-Shiftbol, meg allandoan osszezavarodtam, hogy mikor hol van a Z/Y, meg 0, igy kenytelen voltam megtanulni a forumozashoz hasznalatos irasjelek elocsalogatasat (AltGr-F/G, stb), hogy ne kelljen allandoan visszavaltanom amerikaira.

Azota mar magyar kiosztason programozom, gyakorlatilag teljesen elfelejtettem az amerikai kiosztast.
Pedig C/C#/Javahoz jobban jonne az US, mivel ott egyszerubben elerheto a {/}, magyaron notoriusan mellenyulok az AltGr-B/N-nek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23377) Varoz válasza haxiboy (#23349) üzenetére


Varoz
őstag

Mint írtam Eszak-Rajna-Vesztfália, tehát Dajcsland. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23378) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Ha kopnak a billentyűzet gombja (ozone blade), tudok valahol csere darabokat szerezni belőle, vagy van esetleg valami festék amivel megkenhetem a kopott részeket?

(#23379) ivana válasza TeebyKay (#23378) üzenetére


ivana
Ármester

Nem és nem igazán.

(#23380) TeebyKay válasza ivana (#23379) üzenetére


TeebyKay
őstag

Se más egyéb megoldás? Szegény ilyen csúnya marad amíg nem cserélem? :(

(#23381) Ed_007 válasza micafighter (#23333) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Felbuzdulva a megadott nyomóerőkön komoly kutatást végeztem és megmértem, mekkora erővel hatnak a billentyűzetre a nyugalmi állapotban rajtuk nyugvó ujjaim. :D
Alapvetés volt, hogy a csuklóm a csuklótámaszon feküdt és mint az öt ujjam a billentyűzeten nyugodott.
Ennek megfelelően mérve gramm pontossággal, öt-öt alkalommal mérve, a szokásos kéztartásomban a bal kezem mutató és hüvelykujja egyenként 22-38 gramm tömeget terhelt a billentyűzetre (~22-38 cN). A megadott adatok a mérések során tapasztalt szélsőértékek. :)
A mérés alapján azt valószínűsítem, hogy a RED kapcsolók 45 cN aktivációs erőszükséglete határesetet képezhet, azaz ha ilyen kapcsolókkal lenne szerelve a billentyűzet, sok lenne a véletlen leütésem - elegendő lenne csak kicsit jobban áthelyezni a súlyt valamelyik ujjamra és leklattanna a billentyű.
Ez utóbbi persze a teória, a tény a mért adat. :)

(#23382) Tin válasza Ed_007 (#23381) üzenetére


Tin
veterán

nem teória, a red-nél tényleg elég csak megpöccinteni a nem kívánt gombot, és máris beveszi, főleg ugye az NKRO-soknál, ott gond nélkül akár többet is.

viszont, a pontos gépelés azért megtanulható, én egyre kevesebbet hibázok, ami persze még mindig a zavaró szinten van, de cserébe nagyon könnyű lenyomni a gombokat, rendkívül pontos az érzékelése, és egyszerűen olyan légies a gépelés rajta.

a neten keresgélve is az jött le, hogy a reden gépelés a legjobb, de csak akkor, ha pontosan gépelsz. minden egyéb esetben megbosszulja magát.

(#23383) Ed_007 válasza Tin (#23382) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Egyre inkább kíváncsi vagyok a RED-BLACK közötti különbségre. Tudtok olyan üzletet Budapesten (vagy akár a környékén), ahol ki lehet próbálni őket? Lehetőleg mindkettőt, egymás után közvetlenül. :U

(#23384) haxiboy válasza Ed_007 (#23383) üzenetére


haxiboy
veterán

Pixel-t szokták mondani a srácok.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23385) Varoz


Varoz
őstag

Én ma akarok keresni egy kipróbálási lehetőséget, Düsseldorfban. :D
Saturn vagy Media Markt, ezekben bízok.
Loginak mely típusai jöhetnek szóba? Nem tudom mekkora választék lesz, de ha lesz olyan Logi ami Red, meg Black, akkor kipróbálni jó az. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23386) haxiboy válasza Varoz (#23385) üzenetére


haxiboy
veterán

Logitech nem gyárt cherry mx mechanikus billentyűzetet, és ami van neki mecha az is felejtős. Keycapet pl nem lehet rá kapni, még magától a logitechtől sem. Lekopik akkor IJ.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23387) Varoz válasza haxiboy (#23386) üzenetére


Varoz
őstag

Nem megvenni akarom, csak kipróbálni. Így a minőség nem érdekel. Viszont az, hogy Cherry legyen, igen. Akkor mi az ami Cherry és valószínűleg lesz ott?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23388) haxiboy válasza Varoz (#23387) üzenetére


haxiboy
veterán

Tesoro és Roccat. Esetleg Razer.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23389) vadorzó válasza Ed_007 (#23383) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Asus Echelon (black) ki van rakva BestByte-ban, én ott nyomkodtam.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23390) nyunyu válasza Varoz (#23385) üzenetére


nyunyu
félisten

G710+ az barna kapcsolos, nem gyartottak pirossal.

Ujabb, nagyobb G910 modelljukben meg semmivel sem kompatibilis Omron kapcsolok vannak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23391) kristof123


kristof123
őstag

Tudna valaki minőségi Mini-USB to USB cable-t linkelni? A billhez adott kábel szvsz katasztrófa, nagyon merev... [OFF az offban] Ugyebár holnap olcsóbban be lehet szerezni a csájníz webshopokból több mindent.[/OFF az offban]

[ Szerkesztve ]

(#23392) braunz


braunz
tag

Sziasztok!

Asus cerberus billentyűzetről van valakinek tapasztalata?

(#23393) No M Tobi


No M Tobi
csendes tag

Sziasztok,

megnéztem az ajánlott billentyűzetek listáját, de csak vezetékeset láttam közöttük. Gondolom nem véletlenül, de nekem mégis vezetékesre lenne szükségem :) Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
15 000 körül húztam meg a határt.

2.Használt szóba jöhet-e?
Nem zárkózom el előle, de elsősorban újat keresek.

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
napi 10+ óra idodai jellegű felhasználás / programozás.
Játékra egyáltalán nem használnám.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
nincs igazán preferenciám, olvasom, hogy a többség a mechanikusat tartja a legjobbnak, de nincs vele tapasztalatom (csak nagyon régről), valószínűleg beérem egy gumiharangossal is. A notebookom billentyűivel például beérném (Dell E7440).

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Mindenképpen legyen rajta Numpad
Legalább a CapsLockhoz legyen visszajelző fény, de előny ha a numlockhoz is van.
Vezetéknélküli legyen.
Háttérvilágítás nem szükséges.
Külön funkcióbillentyűk (F1-F12)
Extra funkcióbillentyűkre (mediaplay és hasonlók) nincs szükségem
Programozhatóság nem követelmény.
A fényes billentyűzetek nem tetszenek.
Legyen csendes.
A microsoft ergonómikus billentyűzetei tetszenek, de vezetéknélküli kivitelben csak egérrel együtt kaphatóak 20ezer forint fölötti áron, és nekem egérre nincs szükségem.

Alapvetően egy jóminőségű, korrekt, minőségi anyagokból készült, egyszerű, tartós vezetéknélküli billentyűzetet keresek, különösebb extrák nélkül. Olyat amihez szivesen ér hozzá az ember, és normálisan lehet rajta gépelni / dolgozni egész nap.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Igen, ISO vagy ANSI mindegy.

Előre is nagyon köszi a segítséget!

Üdv,
Tobi

[ Szerkesztve ]

even a bad reason is better than no reason

(#23394) No M Tobi


No M Tobi
csendes tag

szóval a fenti posztomban van egy elírás, és már nem tudom szerkeszteni. Vezeték nélküli billentyűzetet szeretnék venni :)
a 15 ezres felső határral pedig ha nagyon muszáj tudok rugalmas lenni, úgyhogy ha örülnék 2 ajánlatnak is. Egy olyan ami belefér a keretbe, és egy olyan ami kompromisszum mentesen hozza azt amit elvárok tőle, de nem feltétlenül fér bele a 15-be.

és mégvalami: az alacsonyabb profilú billentyűk jobban tetszenek. :)

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

even a bad reason is better than no reason

(#23395) Tin válasza No M Tobi (#23394) üzenetére


Tin
veterán

alacsony profilú kell, akkor mindenképpen ollósat keress, egyébként azok jobbak is, és a delled is ollós, az biztos.

wirelessben 7000 körül a logitech k750 van, amit nem ajánlunk - egy remek billentyűzet, de a tölthetőség miatt sok fejfájást okozhat.

ha sokat egerezel, a numpadet gondold át, így az egér a billentyűzettől túlságosan jobbra kerül, ha programozol, sokat is egerezel, később gond lehet - persze ez egyéni preferencia kérdése.

ha gondolod, keresgélj a logitechnél vagy nézz körül iponnál... itt van egy csomó vezetéknélküli, ízlés szerint választhatsz.

(#23396) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Hali!

Melyik billt válasszam?
Cooler Master CM Storm QuickFire XT
VAGY
Cooler Master CM Storm QuickFire TK

Cherry MX Brown jó lehet nekem, ha videojátékokhoz és programozáshoz egyaránt használnám?
Még annyit mondanék, hogy szeretem, ha könnyű lenyomni a billentyűket, de gépelésnél inkább 2 ujjal verem a billentyűzetet.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#23397) Tin válasza Felesbandi (#23396) üzenetére


Tin
veterán

te de ez nem ugyanazt csak az egyiken nincsenek külön navigációs gombok hanem a numpaddal egybegyúrták?

(#23398) Felesbandi válasza Tin (#23397) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Bakker és ezt a különbséget nem vettem észre. :W :Y
Köszi a segítséget, akkor az XT lesz a befutó. :R

(#23399) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy ANSI kiosztású billentyűzetből átmatricázással lehet csinálni magyart?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23400) vadorzó válasza Felesbandi (#23396) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Én a TK-t választottam a kompakt méret miatt, brown kivitelben, CM Eu Store-ból.
Ajánlott. :K

You can't see California without Marlon Brando's eyes

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.