Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) macmelon


macmelon
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű, viszont halk billentyűzetet keresek. Nem kell semmi spéci gomb, de kell numerikus bill. és minden a "helyén" legyen, azaz ne legyen pl. a Home stb. összetolva a felette lévőkkel és hasonlók. Magyar kiosztás.

Pár éve találtam egy ilyet, a Gigabyte gyártmánya volt (pontos típust nem tudok), ami olyan mechanikával volt megoldva (ollós), mint a laptopoké szokott, de nagy csalódás lett. Pl. a gombokról eltüntek a betűk és egyáltalán vacak volt az egész.

Van ötletetek halk, sztenderd magyar bill.re? Ja, és még egy fontos: lehetőleg vezetékes lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#23502) macmelon válasza macmelon (#23501) üzenetére


macmelon
csendes tag

Közben megtaláltam, ezzel vagyok elégedetlen: K7100

(#23503) neko18


neko18
senior tag

Üdv!

Bedöglött a jelenlegi billem ezért szeretnék venni egy új bill-t. Ha meg már veszek szeretnék egy olyat ami nem megy tönkre 1év után (mint a mostani)

Azt kérdezném, hogy a Rosewill Apollo - RK-9100 mennyire ajánlott brown switches kiadásban?
A brown switch tetszik a leginkább, és mivel tartósság szempont így mechanikusat keresek.

kdxsv

(#23504) nyunyu válasza Horvi (#23494) üzenetére


nyunyu
félisten

Keycool 87

Itt van TKL kivitelu kupakszett valamivel olcsobban, de pont feketejuk nincs.

Elozo shop ugyanannyiert adta a 84/87/104/108 valtozatokat.
Neked a 87 gombos kell.

Esetleg valaki linkelt multkor ugyanilyet feher blankban, pofatlanul olcson.
De ott sincs fekete.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23505) kristof123 válasza Horvi (#23494) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Én nemrég rendeltem ilyen keycapeket, ha megjöttek írok róluk.

Üdv,
K.

(#23506) Horvi válasza kristof123 (#23505) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm az szívesen venném.
Köszönet neked is (#23504) nyunyu

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#23507) dyuri válasza Yodamest (#23497) üzenetére


dyuri
csendes tag

Mivel ugy latom maris felreertettek, erdemes kiemelni, hogy Razer zold az nem Cherry MX green. Es most nem a minosegre gondolok, mert azt nem tudom megitelni.

(#23508) Yodamest válasza macmelon (#23501) üzenetére


Yodamest
addikt

Szia,

A giga nagyon nagyon rossz márka nem is csodálom, hogy nem vált be. Sokan beleesnek ebbe a hibába aztán rájönnek, hogy nem érdemes azt venni. Ha tényleg csak annyi kell, hogy halk legyen és jó akkor nagyon sok a lehetőség, genius billentyűzetek nagyon jók azokat nézd meg illetve a dellnek van egy kiváló gyakorlatilag hangtalan billentyűzete.

A dellt használtam is már és nagyon jó, én magam is tervezem, hogy veszek a mechanikus mellé éjszakai használatra egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#23509) macmelon válasza Yodamest (#23508) üzenetére


macmelon
csendes tag

Nagyon köszi! Azt hittem, hogy a Giga itt (is?) jó márka. Megnézem az általad írt ajánlásokat. Valaki a Logitechet ajánlotta, arról mi a vélemény?

(#23510) Yodamest válasza macmelon (#23509) üzenetére


Yodamest
addikt

A logi is jó, de kicsit hajlamosak túlárazni a dolgokat. Én semmiben nem vennék logit (egér, bill, fejes,) mert minden perifériában vannak azért jobb választások.

(#23511) macmelon válasza Yodamest (#23510) üzenetére


macmelon
csendes tag

Tetszik a logikája annak, amit írsz :R

[ Szerkesztve ]

(#23512) Yodamest válasza macmelon (#23511) üzenetére


Yodamest
addikt

Mármint? :)

(#23513) macmelon válasza Yodamest (#23512) üzenetére


macmelon
csendes tag

Hogy nem csak az számít, hogy jó, hanem, hogy mindig van olyan, ami szintén jó, de olcsóbb. Sokan csak az elsőt (jó márka) nézik, sokan csak az olcsót nézik :)

(#23514) adesz444 válasza Yodamest (#23508) üzenetére


adesz444
csendes tag

Néhány hete ilyen Dell-t vettem, bátran ajánlom, ennyi pénzért szerintem a legjobb teljes méretű billentyűzet ami kapható.

(#23515) Yodamest válasza macmelon (#23513) üzenetére


Yodamest
addikt

Persze, sokaknak megvan a kedvencük és nem is néznek körül a piacon. Én (részben munkámból kifolyólag is) elég sok terméket ismerek és sokszor pont emiatt vagyok nehéz helyzetben, amikor választani kell közülük. Vannak ilyen kezdők-csapdája márkák, amiktől óvakodni kell mint vámpírnak a fokhagymától és vannak nagyon jó, de a köztudatban mégis alulértékelt gyártók. Ezeket az évek során kell kitapasztalni, de előbb vagy utóbb mindenki rájön erre.

(#23514) adesz444 Erről beszélek, kösz a megerősítést :)

[ Szerkesztve ]

(#23516) HAX


HAX
tag

Ha néha duplán érzékel egy gomb (olvastam valahol, hogy előfordulhat mecháknál) azzal mit lehet kezdeni?

SS 6gv2-ről van szó, gondolom nem az o-ringezés miatt ilyen, néha előfordul a fent említett jelenség.

Switch csere kellene vagy van rá valami homemade javítási módszer? :D

(#23517) kristof123 válasza Yodamest (#23510) üzenetére


kristof123
őstag

Az egér részbe bele tudnék kötni.
Logitechnek van/volt az egyik legolcsóbbak között kapható használható egere. A többivel egyetértek.

Üdv,
K.

[ Szerkesztve ]

(#23518) Yodamest válasza kristof123 (#23517) üzenetére


Yodamest
addikt

Konkrét típust tudsz mondani mire gondolsz? Lehet egyébként, hogy így van, de annyiért lehet tudok én is mondani jót :)

(#23519) kristof123 válasza Yodamest (#23518) üzenetére


kristof123
őstag

Logitech g100s. Az elmúlt időszakban kétszer is akcióban volt (~6k és ~4k).

Szerk.: Az előző ilyen (amire emlékszem), durván 1.5 éve volt a g400-as egérrel (~8-9k).

Szerk.2: Ne ide offoljunk, küldtem privátot.

Üdv,
K.

[ Szerkesztve ]

(#23520) vadorzó válasza Yodamest (#23508) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Pár hónapja vettem gigabyte egeret, nincs okom panaszra.
Persze az érem másik oldala, hogy pl. alaplapot, v tápot nem vennék tőlük, egyik ismim befürdött ez utóbbival.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23521) qad


qad
senior tag

Sziasztok játékra vennék billentyűzetet.
Tartósság, kopásállóság szempontjából melyik a jobb?
Jó lenne ha tudna anti-ghostingból minél többet.
Örülnék az 1000Mhz-es frissítésnek.
Világítás ha lehet.
Ha lehet red vagy black kapcsolós legyen.

Ezeket a nem világítósokat néztem ki első körben de minden más ötletet, sorrendet szívesen fogadnék.

Roccat ryos mk mx
Steelseries 6gv2
Tesoro durendal g1n

(#23522) Tin válasza qad (#23521) üzenetére


Tin
veterán

1000 mhz elég húzós lenne, de 1000 hz egyébként minek?

30 alatt tudok das keyboard red-et, az talán nem tud 1000 hz-et, de minőségi, és elég jó áron van.

(#23523) haxiboy válasza qad (#23521) üzenetére


haxiboy
veterán

1000hzvel csak a gond szokott lenni, nekem egy elég combos lapom van, de néha nem inicializálja rendesen a billentyűzetet, ilyenkor polling rate oda-vissza és kész. A gyakorlatban amúgy sem ez a válaszidő fog számítani, hanem a monitorod. Szóval hiába tud 1ms alatt reagálni a Bill ha 8-12ms a válaszidő.

Egereknél inkább jól jön mert ott azért gyakrabban változnak az értékek.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23524) Tin


Tin
veterán

mivel elég sokan érdeklődtetek, beírom inkább ide.

a getdigital-on a das keyboard model s professional mx red német kiosztásban akciós

(ki kell választani hogy Professional DE Quiet)

ez így csak 70 EUR + 20 EUR a szállítás. nekem itthon volt nem egész 1 hét alatt, a paypal végül valami 29e ft körüli összeget vont le, szállítással együtt. tracking-el jött, ups-el.

normális a cég, leveleztem is velük a sapkák miatt, garit adnak rá, minden rendben vele.

nem tudom meddig akciós, de csak a német keycapes, és csak ez az mx red változat. de ennyiért kurvára megéri, nem lehet jobbat találni ilyen áron.

volt egy 5 eurós kuponom, azt beígértem az egyik srácnak priviben, ha neki mégse kéne, viheti aki akarja. ja, nekem ebben nincs üzlet, úgyhogy ne engem találjatok be ha valami nem oké:)

(#23525) qad válasza haxiboy (#23523) üzenetére


qad
senior tag

Amúgy sem ezresen használnám, hanem csak ötszázason, azt viszont hibátlanul kezeli a lapom. Most is egy genius kb-g255-öst kezel. Befigyelt egy jó moncsi is, pár hónap gyűjtögetés és monitor csere-bere után( amit most 100Hz-en hajtok 1ms-es késleltetéssel.)

(#23526) ---Lasali--- válasza nyunyu (#23496) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kíváncsiságból kikaptam a space-t, mégiscsak.
És meg lehet fordítani, nem olyan mint amit te mutattál.
Viszont olyan idiótán áll fordítva, hogy arra szavak nincsenek :D Úgyhogy egyelőre vissza is fordítottam mert ijesztő volt ránézni. :D
A cap alján a két kis drót beakasztót meg kellett fordítani, úgy ment be a helyére fordítva a cap.
Mutatom a képeket:



Az a 3. kapcsoló hely, az minek van rajta? Jobb billentyűzeteknél ott is van egy kapcsoló? Vagy egy megvezető?

[ Szerkesztve ]

(#23527) nyunyu válasza ---Lasali--- (#23526) üzenetére


nyunyu
félisten

Tobbfele kapcsolo elrendezes is letezik, gondolom ugy csinaltak meg a gombot, hogy ne csak a kozepso kapcsolos billzetekre passzoljon.

Pl. paran winkeyless billzetet moddoltak ugy, hogy az eredeti 7U hosszu szokozet lecsereltek 6U-ra, es betettek egy extra 1U gombot melle.
Ilyenkor a billzet eredeti kapcsoloja nem az uj szokoz kozepere esik.
Ha megint megnezed a multkor linkelt kepet, akkor az aszimmetrikus 6U es a 7U szokoz jobb oldali stabilizatora es a kapcsolo helye kozti tavolsag pont ugyanaz.

Egyedul a masik stabilizatort kell athelyezni a billzetben, meg rovidebb drotot keriteni bele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23528) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Hali!

Corsair vagy CM?
Mindkét márkától kiszemeltem magamnak billentyűzeteket, de a Corsair drágább.
Haverom azt mondja, a CM jobb, nekem viszont a Corsair jobban bejön külsőre.
Melyiket érdemes választanom?

Más kérdés:
Hol lehet/érdemes venni 105, vagy tenkeyless esetén 88 gombos (tehát kis méretű bal shift gombbal rendelkező) billentyűzeteket?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23529) nyunyu válasza ---Lasali--- (#23526) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry profilnal nem nez ki olyan veszesen a forditott szokoz, mint a Te OEM profilosodon.

Remelem, kovetkezo kor Gateron kupak GBn lesz ISO opcio, aztan be is rendelek egy feher+kek vagy bezs+vilagosszurke kombot, bar ez a feher+sotetszurke sem nez ki rosszul.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23530) ivana válasza nyunyu (#23529) üzenetére


ivana
Ármester

Kicsit lemaradtam, ez hogy jött? Borzasztóan néz ki :Y

(#23531) ---Lasali--- válasza nyunyu (#23529) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szinte semmi különbség nincs, azon is olyan mintha valaki rálépett volna és kitört volna tőből a kapcsoló alatta és attól állna így. :D

(#23532) Domonkos válasza nyunyu (#23529) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szexin nez ki. Mifele szerzemeny ez? :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23533) Landon


Landon
őstag

Na remelem jovo heten nekem is mar meg lesz az uj bill. :) Egyszeruen meg nem voltam kepes donteni a Cougar 700k es a Corsair K70 kozott. A K70 jobb lenne csak a Cougar formaja tulzottan is tetszik... Meg varom meg hatha Hetfon kikerul rambazarra a GSkill de ha nem akkor berendelem a K70/700k-t.

Az egy kicsit furcsa, hogy se a K70 se a K95 RGB-n nincs USB/audio pass-through. Corsair szerint azzokkal egyutt mar tul sok kraftot igenyelne a cucc de akkor nem ertem a GSkill-nel hogy tudtak megcsinalni ugyan azt az RGB mechanikat USB/audio pass-through-val egyutt kulso tap nelkul. Egy 65k-s billnel ezeknek a hianya picit talan furcsa. :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23534) Tin válasza Landon (#23533) üzenetére


Tin
veterán

billentyűzetbe akarod dugni a fülest? vagy a pendrive-ot? vagy mire jó ez?

Domonkos: pont az USB eszközök miatt vettem egy egész pofásan kinéző alumínium 7 portos USB3 hubot. kézreáll, külön ki-be kapcsolható, és ha szétmentek a portjai, kikukázom, és veszek egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#23535) Domonkos válasza Landon (#23533) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha gyakran dugdosol pendriveot a gepedbe, akkor a billentyuzeti csatlakozo kenyelmes lehet. Audiocuccrol nem igazan mondhato el ez. Sot, ha nem digitalis a jel, akkor meg a minosegbol is lefarag. Mig elobbinek latom valami ertelmet, utobbinak egyaltalan nem. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23536) haxiboy válasza Felesbandi (#23528) üzenetére


haxiboy
veterán

Üdv. Én a Corsairre tenném a voksom a jobb anyaghasználat miatt, de természetesen a CM is nagyon jókat gyárt.

Iso kiosztású billentyűzetet keresel ha jól értem, mechanikusokból nehezen beszerezhető. Pixel/Mediamarkt/Merlin ami így hirtelen eszembe jut.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23537) Landon


Landon
őstag

Total igazatok van csak hirtelen meglepett a dolog mert ha nem nezek utana akkor biztos sokat tettem volna arra, hogy a K95-ben van usb/audio. :)

K70 lesz ebbol mar erzem. Lehet meg sem varom a GSkill-t. Csak a nyuves forma miatt valasztanam azt. Nem tehetek rola nekem ez a "levagott sarkok" forma jobban bejon mint a letisztultabb teglalap de a Corsair annyira elegansan es izlesesen nez ki, hogy kezdek megbaratkozni vele. :D

Cap-eket es alternativ csuklotamaszt lehet Mo-n kapni hozza valahol?

Szerk: most nezem Corsair oldalat, valoszinuleg csak ott fogok tudni rendelni capeket de ennyire nem is fontos. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23538) Tin válasza Landon (#23537) üzenetére


Tin
veterán

azt vedd amelyik bejön! semmi értelme venned valamit, ami utána meg nem tetszik... kivéve, ha azért veszed, mint én, hogy kipróbáld. én ezért vettem olcsón... de a következő mechánál tuti nem az ár lesz a szempont, hanem hogy pontosan olyan legyen, amilyet szeretnék.

egy normális cap-szett meg legalább 50 dollár. plusz a szállítás. csak mondom.

(#23539) PitLee válasza Landon (#23533) üzenetére


PitLee
őstag

Nincs ott semmi varázs, vagy külön táp kell, vagy 2 db usb csatija van az egyik a bill a másik a + power, ez az általános felállás.

(#23540) Pukkancs


Pukkancs
tag

hali, szeretném lecserélni a kb 8 éves logitech billentyűzetemet, mert már eléggé viseltes, de egyszerűen nem igazodok ki a kínálaton, 10-15000 közötti ár volna a megfelelő, picit több lehet, általában játszani szoktam vele, mechanikus gondolom nem fér bele ebbe az árba, numpad nem fontos, évente kb 2-szer használtam, világítás nem fontos csuklótámasz viszont igen és hogy vezetékes legyen, vékony egy sávnyi enter szóba se jöhet és magyar kiosztásút szeretnék, bár láttam matricát ezekre amivel felmatricázhatja az ember, de nem tudom, hogy ez járható út-e

(#23541) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Még mindig keresgélek a jó fajta multimédiás bill.-zetek között és kérdezném, hogy esetleg Sharkoon Skiller és Skiller Pro bill.-zetekről van e már valami tapasztalat? :F Minőség, kopásállóság, olvashatóság (a Pro esetén a világítás minősége), gombok/gépelési élmény minősége szempontjából? :F

Tetszetős a plusz gombok kialakítása és elhelyezése és a design is vállalhatónak tűnik, a Pro változat 10K-s ára bár határ eset, talán a világítás megérné ennyiért...

(#23542) nyunyu válasza Domonkos (#23532) üzenetére


nyunyu
félisten

Szexin nez ki. Mifele szerzemeny ez? :))

Fogalmam sincs, milyen billzet, Gateron kupak GB topikjaban talaltam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23543) oxedan


oxedan
csendes újonc

Sziasztok! Egy rövid véleményt kérhetnék az Ozone Blade -ről? Esetleg maximum 20 ezerig tudna valaki ajánlani egy világító multimédiás billentyűzetet? Előre is köszönöm. :)

(#23544) CR2025


CR2025
csendes tag

Sziasztok!
Nem találtam neki jobb topikot(olyat amiben élet is van) ezért ide írnék.
Van egy rapoo 8000-es billentyűzetem. Az usb-s vevőt viszont nem találom. Ilyet lehet venni külön?

(#23545) nyunyu


nyunyu
félisten

Ezt a gyongyszemet most talaltam, de vigyazat, csak eros idegzetueknek:
Ergo4000 mod

Ugyan eredetileg mechanikusra akartam atepiteni a doglott Ergo4000-eimet, de azert ennyire nem barmoltam volna szet a szegeny billzetet, meghagytam volna a jol bevalt gyari formajat.

De aztan rajottem, hogy a gyari kupakszettjet maceras lenne raepiteni az MXekre, ugyhogy kutba esett a projekt, most itt vagyok egy alkatresznek vett kinai cseresznyevel, rakat elektronikai alkatresszel, arduinoval, viszont nincs kupakom, meg otletem sincs, mit/hogyan epitsek. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23546) haxiboy válasza oxedan (#23543) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia. Ozone Blade egy elég olcsó, kopós feliratú bill, ilyen árban
A4tech Bloody B120 vagy Cougar 200k az ajánlott.

Időközben megkerültem, de meló mellett nem sok energiám maradt a fórumra.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23547) Horvi válasza haxiboy (#23546) üzenetére


Horvi
őstag

Meló közben kell tolni a fórumot ;]

Hello darkness, my old friend...

(#23548) SunMount3r válasza nyunyu (#23545) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szent Kleofás! :Y Megnéztem a végeredményt, mert egy szinten érdekelt mire megy ki a dolog -sokáig szemeztem az eredeti bill.-el, csak ugye nincs magyar verzió- . Én bőven beérném, ha magyar kiosztásúra lehetne varázsolni.

(Az a behack-elt Logitech görgő nagyon meredek...)

[ Szerkesztve ]

(#23549) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy új billentyűzetet venni, mert szegény mostani eléggé leharcolt.

Ami a legfontosabb, hogy halk legyen, rendelkezzen világítással és multimédia gombokkal (hangerő, next, stop, play, pause). Néha játszom, sokat gépelek, jó ha a szomszédot nem verem fel éjszaka. :)

Esetleg rendelkezzen usb aljzattal, hogy egy pendrive-ot bele tudjak dugni, de ez annyira nem szempont.

10.000 forint alatt keresek. Lehetőleg magyar nyelvűt.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23550) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok! Billentyűzetet keresek a mostanim helyére. Amióta cs-vel foglalkozom, már többször is előfordult, hogy ez a billentyűzet nem érzékelt több billentyű lenyomásakor egyet sem.. plusz a multimédia és a numpad haldoklik.

1. 25.000 - 30.000 forint (5.000 forint + / - ).
2. Nem, csak újonnan érdekel.
3. Játékra használnám és talán kicsit gépelésre is. A mostani már nem megfelelő és haldoklik.
4. Mechanikus érdekelne, főleg az időtartama miatt (Cheryy MX Black-et már próbáltam, fogalmam sincsen melyik billentyűzeten volt, de baromira bejött!)
5. "Márka" teljesen mindegy. SteelSeriesekről hallottam pár jót, de mivel az egerem Logitech, a fülesem meg HyperX, így különösebben nem érdekel melyik gyártótól veszem. Hosszúkás billentyűzeteket szeretem, nem azt a "bazinagyot" , de pl. SS Apex Raw csuklótámasszal elég jónak tűnik méret alapján. Ettől függetlenül persze lehet pici is.. Numpad mindenképpen kell, világítás nem szükséges, de fekete billentyűzeteknél pl. a fehér világítás nagyon bejön. Csuklótámaszos mehet, anélkülit annyira nem preferálom, de ha leszerelhetős lenne, az lenne a legjobb. Vezeték nélküli semmikép nem érdekel, programozhatóság sem érdekel különösebben, ergonomikus sem kell. Multimédiával esetleg legyen megáldva.
6. Csak Angol és Magyar kiosztásúak jöhetnek szóba. Német billentyűzettel volt dolgom, nem jött be. :DDD

Ha esetleg túl nagyok az elvárásaim, akkor a multimédia, csuklótámasz és a háttérvilágítás elhanyagolható. A lényeg, hogy "Black" switches legyen. Hang pedig különösebben nem érdekel, lehet hangos.

Köszönöm a válaszokat! :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.