Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok. Vizsgák miatt kicsit kevesebbet leszek.

2 héten belül megpróbálok mindenkinek válaszolni. Akinek esetleg fontos kérdése van küldje el privátban a hozzászólás linkjét.
Vagy keressen meg telegramon (@haxiboy) és amint időm engedi válaszolok.

Természetesen aki csak beszélgetni szeretne szakmai témáról az is nyugodtan írhat. (Viszont nem társ kereső, kivéve ha 10/10-es csaj vagy) :))

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24652) dyuri válasza mbazsi (#24650) üzenetére


dyuri
csendes tag

En egyebkent sem hasznalok csuklotamaszt, igy ebben nem tudok erdemben nyilatkozni, de ha kette van szedve akkor is tudsz eletenni valamit, ha igenyled. (Pl. az ergodoxhoz is kaphato kulon csuklotamasz.)

Ami engem elsore zavart, hogy jobb oldalon volt a space (en a bal huvelykujjammal nyomom), de ezt nagyon gyorsan orvosolni lehetett testre szabott firmware-rel.

(#24653) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok! Az alábbi Logitech vezetéknélküli billentyűzet+egér kombinációból szeretném kiválasztani a megfelelőt.

MK220
MK260
MK270
MK330
MK520

Billentyűzet szempontjából melyik lenne a legjobb választás? Fontos szempont, hogy a leütések halkak legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#24654) Dio111 válasza D1Rect (#24637) üzenetére


Dio111
tag

Kipróbáltam a simát de kb használhatatlanak tünik eddig sajna, ezért nem bizti, hogy költenék rá 1k is.

(#24655) nyunyu


nyunyu
félisten

Valamelyikotok emlegette korabban, hogy froccsontessel foglalkozik.

Lenne par kerdesem privatban, de nem tudom, kinek cimezzem. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24656) Varoz válasza nyunyu (#24655) üzenetére


Varoz
őstag

Én a konyhában szoktam. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24657) Highground


Highground
aktív tag

Tiszteletem a kollégáknak! :R

Sajnos nem találtam a táblázatban megfelelőt, ezért inkább kérdezek. Mondjuk az árak kicsit el vannak benne "csúszva" :) Egy árkategóriát már szinte mindegyik drágult :)
1.Mekkora összeget szánsz rá?
Maximálisan 20-25e ft
2.Használt szóba jöhet-e?
Ha nagyon muszáj...
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Elsősorban mindennapi használatra. Ritkábban játszogatok is de messze nem vagyok gamer (már). kb. heti 1x játszok 2-3 órát.
A mostani Razer Lycosa Mirror-om már régóta rakoncátlankodik, beakad egy-egy gomb, vagy éppen nem működik. USB kábel kihúzás majd újra bedugás után megjavul, de már régi is szegénykém :)
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Mivel egyáltalán nem értek hozzá, így nincs specifikus típus amit keresnék. A mechanikus körüli hercehurcát se nagyon értem.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
A világítás az fontos! Nem szeretem a nagy fényt, ezért hasznos nekem a bill. háttérvilágítása. Numpad kell. Csuklótámasz, ergonomitás: előny de nem feltétel :) Viszont ha lehet akkor valami megbízható darabot vennék, lehetőleg hosszú távra.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Nem. De tudjak ugyanúgy rajta magyar ékezetes betűkkel írni mint ezzel most. (ez is angol)

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#24658) zsiz


zsiz
őstag

Erre valakinek valami jó tippje? :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24659) thomeef válasza zsiz (#24658) üzenetére


thomeef
őstag

A megbízható boltok plecsnivel bármelyik mehet.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24660) zsiz válasza zsiz (#24658) üzenetére


zsiz
őstag

+ még egy kérdés.. Ha esetleg valakinek régebb óta van ilyen Canyon Hazard CNS-SKB7-HU billentyűzete, nyilatkozna hogy mennyire hajlamosak kopásra a billentyűk felülete? Egy világítós billentyűzetnél elég gáz ha lekopik a felirat a billentyűről.

(#24659) thomeef: Köszi, bár ez nem teljesen így van. Volt már nekem rossz tapasztalatom "megbízható" boltokkal.. addig minden rendben van amíg nem kell garanciázni, vagy nem akarok elállni, esetleg rendelést módosítani..

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24661) Bossp


Bossp
addikt

Üdv!

Még anno vásároltam egy CM Storm egér+bill kombót. az egér elég hamar megadta magát Helyette egy Gogabyte Thor-t használok ez elég jónak tűnik. Viszont a billencs is már megérett a cserére. (árához képest nem rossz bár az egér kuka téma)
A kérdésem/kérésem: Milyen billentyűzetet ajánlotok? legyen kényelmes, strapabíró, kék háttér és billentyű világítás és ne nagyon legyen drágább 10k-nál! Egy igazi ár/érték bajnokot keresek! előre is köszi! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#24662) haxiboy válasza Bossp (#24661) üzenetére


haxiboy
veterán

Cougar 200k :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24663) ot93


ot93
senior tag

üdv,

billentyűzetet keresek lehetőleg 3-4000 ft-ig bezárólag... jelenleg ilyen van 2003 (?) óta, de most baleset folytán a bal oldala "megbénult :)

márkát nem láttam rajt, de több mint 10 éve tökéletesen működött.

[link]
[link]

csak új
játék (átlagos) + netre használnám

Ja, és ha 3-4k-ért nincs ami kiválthatná a mostanit, akkor mennyiért lenne? :)

vagy esetleg lehet javítani a mostanit? (ragadós folyadék folyt rá, bár először még működött, aztán ahogy belül száradt, elromlott a bal fele

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#24664) Domonkos válasza ot93 (#24663) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha membranos (amit gyanitok, de nem tudom a kepekrol egyertelmuen eldonteni), akkor ha szet tudod szedni valahogy a billentyuzetet es hozza tudsz ferni a membranlapokhoz, akkor azokat alkohollal atsuvickolva valoszinuleg vissza lehet hozni mukodokepes allapotra. Ha az elektronika is kapott a cuccbol, akkor kevesebb ra az esely. Ha sokat nem veszthetsz vele, akkor egy probat szerintem meger. :K
De csak ovatosan a feszegetessel! :U
Esetleg ha a szetszedessel vannak gondok (viszont alkoholbol nincs hiany) akkor utolso eselykent megprobalhatod reprodukalni a beleboritast, de most az alkohollal :DDD .

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24665) ot93 válasza Domonkos (#24664) üzenetére


ot93
senior tag

így néz ki: :) (a satírozott rész nem vállalható dolgokat tartalmaz :D Alighanem nagytakarítást kell benne végeznem... de egyébként a folyadéktól romolhatott el, pedig úgy néz ki, hogy folyadék ellen védett...)

[link]

lényeg, hogy gumisnak néz ki de nem olyan mint amit képeken látok...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#24666) Domonkos válasza ot93 (#24665) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez sima membranos. Ha van esely helyrehozni, akkor en elsokent az elobb leirt alkoholos mosassal kezdenek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24667) ot93 válasza Domonkos (#24666) üzenetére


ot93
senior tag

Okés, megpróbálom, de itt a membránok körül "fal" van ez zavart meg a beazonosításban... meg a tisztításban is hátráltat de megpróbálom... :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#24668) Domonkos válasza ot93 (#24667) üzenetére


Domonkos
Ármester

A billentyuzetben osszesen 2 (lenyegi) membranreteg van amik egyszerre az osszes bill alatt terulnek el. Amikor egy billentyut lenyomsz, akkor az alatta levo felso membranreteget hozzanyomod az alsohoz (mert ugye amugy nem erintkeznek...), igy kapcsolva az adott billt. Ragacsos cucc beontesenel az szokott lenni a baj, hogy konnyen be tud folyni a ket reteg koze es amikor megszarad (raszarad a kontaktokra) akkor a billentyuzet egyszeruen keptelen lesz ott kapcsolni mert szimplan nem tudnak a retegek osszeerni hogy ott aram tudjon atfolyni. Ha kette tudod szedni a ket reteget, vagy mas modon megtisztitani, akkor az ilyen esetek menthetok szoktak lenni. Viszont ehhez nagy esellyel igen meg kell bontani a szerkezetet. A membranra meg tessek vigyazni! Ha az elszakad, akkor esetleg ugyes forrasztgatassal meg mentheto, de leginkabb kuka szokott lenni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24669) ot93 válasza Domonkos (#24668) üzenetére


ot93
senior tag

Értem, köszi, most már ezt is tudom :) megpróbálom ahogy írtad, de egy netes billentyűzet tesztelővel megállapítottam, hogy bizonyos gombok lenyomásakor akár másik 3-4 gomb is lenyomódik, ezért hülyült meg... :) pl. az a, s, d, f betűk közül bármelyiket lenyomva "asdf" íródik ki és a testelő oldal szerint is lenyomva van mind a 4 betű. Vagy pl. Tab-ot lenyomva a caps lock, t és az f3 is "lenyomódik"...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#24670) haxiboy válasza ot93 (#24669) üzenetére


haxiboy
veterán

Szedd szét és tisztítsd ki izopropil alkohollal az egészet :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24671) Bossp


Bossp
addikt

[link]
erről vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#24672) Bossp válasza Bossp (#24671) üzenetére


Bossp
addikt

Látom micsoda bugg halmaz felhő kerekedett köré :D Még mindig nincs megoldás rá?!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#24673) Adyzon válasza Bossp (#24671) üzenetére


Adyzon
csendes tag

Nekem a sima Aivia 8100-am van, ami narancssárga világítással rendelkezik, nagyon hasonló a V2höz, leírom azért mik a tapasztalataim.
A világítása eléggé "gyengusz", sajnos nem minden szögből látni a gombok feliratozását, illetve igaz hogy le lehet cserélni a WASD gombokat "gumírozott"-ra, ami első sorban kényelmes, de fél év huzamosabb használat után jelentősen kopni kezd és már egyáltalán nem tapad mint újkorában.
A súlyozott gombokon nem érződik annyira hogy különbség lenne köztük, bár lehet csak én szoktam meg az idők során.
A makró gombokat néha nehézkes benyomni ha nem a közepüket nyomod meg, illetve a drivere sem valami hűha, talán 2x volt frissítve, utoljára 2013-ban.
A billentyűzet tetején elhelyezett tapizós dolog csak akkor menő, ha van lámpa a billentyűzet fölött, mivel azok nem világítanak, továbbá ujjlenyomat mágnes a felső rész.
Ami jó benne talán az hogy magyar kiosztású, és aranyozott USB csati jár vele a "szőrözött" kábellel egyetemben.

Fuh, remekül le fikáztam, amikor amúgy egy évig el pötyögtem rajta valahogy, de már nagyon betelt a hócipőm vele, én személy szerint nem annyira ajánlom.

Esetleg csekkold az Aivia Osmium-ot, egy picivel célszerűbb választásnak tűnik ha már Gigabyte-ról van szó, viszont sajnos ez nincs magyar kiosztásban tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#24674) Bossp válasza Adyzon (#24673) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi!
Néztem a másik Gigát de ez bőven a 3*-osa amit bill-ért kidobnék :D
Erről esetleg vélemény?!
HAMA Urage LED Illuminated

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#24675) Highground


Highground
aktív tag

#24657-re valakinek, valami tipp esetleg? :) Tényleg lövésem sincs mit vegyek. :) :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#24676) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv,

Hát eléggé elbizonytalanodtam most áttanulmányozva a topicot, eredetileg Tesoro Durandal-t akartam volna venni Cherry MX Blue kapcsolóval de amit itt olvastam lehet h mégis többet kellene rászánni.
Tehát akkor:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
40e Ft, külföldi rendelésnél max 150 € (de ez az abszolút felső korlát)
2.Használt szóba jöhet-e?
Igen ha jó állapotú
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Ezen fogom befejezni a PhD-met (viccen kívül :DDD ) tehát hc szövegszerkesztés, játszani nem játszok.
Annyit tudni kell h nem tudok 10 ujjal gépelni (vakon értelemszerűen igen de nem 10 ujjal)
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Csak mechanikus
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények
Konszolidált kinézete legyen (ne ötszáz színben világító, sárkányos, meg mittudomain hasonló )
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Nem de lehetőleg európai legyen (ISO-nak hívják asszem)

Amit eddig néztem a Tesoro-n kívül a Das Keyboard cherry kapcsolós változata (ebből a blue 130 eur, a black van asszem leakciózva 70 eura), itt vki írta h német ebayen lenne érdemes a G80-as cherry billnek utánanézni (jelenleg 70-80 euért láttam, plusz szállítás)
Esetleg megnézném az IBM Model M-et is ha jó állapotú de nem tudom hol érdemes belőle nézni használtat. Európai kiosztásúból a legolcsóbb 100 eu körül volt ebayen (nem tudom h ér e annyit), az amerikaiból vagy van ahogy-esik-úgy-puffan alapon ebayes (vagy működik vagy nem) a felújított viszont brutál áron megy (120-160 $ + szállítás kb 90 + ÁFA + VÁM).
Plusz kérdéses h a USA kiosztást meg tudnám e szokni.

Ha van még vkinek jó ötletet azt szívesen látom.

(#24677) Varoz válasza #02683648 (#24676) üzenetére


Varoz
őstag

Corsair K65, Corsair K70 esetleg? :)

USA: Én abban a cipőben voltam, hogy soha nem volt olyan kiosztásom, most viszont rákényszerültem, mert amit kinéztem, nem volt csak USA. Féltem tőle, de azt mondom most, hogy megvan, simán megszokható. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24678) Domonkos válasza #02683648 (#24676) üzenetére


Domonkos
Ármester

Egesz jo az izlesed :D
Das-om nekem is volt, amit 4 honapja valtott egy Model M. Valahol lentebb meg irtam is roluk osszehasonlitast. En mind a kettot tudom ajanlani, mert tenyleg a legmagasabb kategoriaba csusznak (de ez allapotfuggo!!!). Ha nagyon nem probaltal meg macha-t, akkor latatlanba a cherry kapcsolok talan baratsagosabbak tudnak lenni. A model M nagyon kemeny az mx blue-hoz kepest. Lehet hogy elsoren nem is fog annyira tetszeni. Ahogy talan az osszefoglaloban is irtam, nekem is 3 het kellett, mig meggyoztem magam, hogy ez szuperior minden mas billentyuzethez kepest amit probaltam es ezt az allitast azota is nagyjabol tartom. Azert persze vannak hibai/hianyossagai de ami miatt en nem kezdek vad billencsepitesekbe, az az, hogy buckling springet nem igazan lehet epiten. Es ha lehet akkor sem akarok rola tudni - jobb a bekesseg.
Nem olcsok az ilyen darabok, igaz - viszont ezek tuti megerik az arukat, ha normalisan vannak hasznalva.
Egy hasznalt Das nagyon jo vetel tud lenni, Model M kulfoldrol rendelve is bejovos lehet ha van ra keret. Itthon nagyon nem fogsz kapni online hirdetesekbol, mivel eleg sokan vadasszak. Hogy versenyben maradhassak nekem is van scriptem a keresesere - csak tuddja az elado, hogy mit ad el :C Lomtalanitasokon, vasarokban egy-kettot jo szerencsevel talalhat az ember.
Jah es meg mielott sok tizezret kiadnal egy billentyuzetra ami lehet hogy nem is fog tetszeni - elotte ha tudod, akkor hosszabb idore is probald ki!!
Az ANSI kiosztas meg inkabb elony szokott lenni, mint hatrany. Kenyelmesebb rajtuk dolgozni, mert mind a bal shift, mind az enter kozelebb van a kezhez. Az meg hogy nincs kulon í meg emlekeztessen csak arra, hogy a mesterkelt hu kiosztason altgr-rel utod a *-ot, a ;-t, a ~-t, $-t es a szexibb zarojeleket is.. Ha atszoksz valami jobbra 104es kiosztason, akkor sok fajdalomtol kimelheted meg magad. Ha egyszer elkeszul az a phd, akkor adj valamelyiknek egy eselyt!

ps: asszem 150k alatt nincs vam, csak afa...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24679) tDr1v3r válasza #02683648 (#24676) üzenetére


tDr1v3r
veterán

[link]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24680) #02683648 válasza Domonkos (#24678) üzenetére


#02683648
törölt tag

Köszönöm az eddigi javaslatokat, szerintem egyelőre vmi jobb Cherry MX Blue-s lesz aztán majd később egyszer beruházok egy jobb állapotú Model M-re
Mecha-t "üzemszerűen" nem használtam még, anno 92 v 93-ban kezdtem az ipart PC-n akkor emlékeim szerint vmi ilyen féltégla súlyú kattogós billünk volt, az mechás lehetett talán, bár 11-12 évesen nyilván nem ezzel foglalkoztam :DDD
Ami az angol (ANSI) kiosztás megszokását illeti, tutira egyszerűbb mint a nyomorult AZERTY.
Belgiumban éltem egy évet, ott csak ilyen volt, miután levettem h kb 3x annyi ideig tart vele egy hosszabb e-mailt megírni nekem mint egy QWERTY/QWERTZ-vel, minden 3 sornál hosszabb írási feladatra a saját laptopomat használtam :DDD

(#24681) Domonkos válasza #02683648 (#24680) üzenetére


Domonkos
Ármester

Colemak/Dvorak szinte minden tekintetben es szinte minden feladatra alkalmasabbak, mint a qwerty valtozatok. 2-3 honap alatt szokhatok hasznalattol fuggoen, bar az elso par het az valami agyrem. Ha van egy par heted egyhuzamban, ahol semmi komolyabb dolgot nem kell gepelni, akkor ajanlatos egy ilyet elkezdeni tanulni. Hosszu tavon kifizetodo. En legalabbis nem bantam meg es masokrol sem tudok. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24682) Adyzon


Adyzon
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg valaki volna olyan kedves hogy ha tud, az alábbi paraméterekhez hasonlító / stimmelő példányt ajánlani nekem?

Egy új mechanikus, lehetőleg Cherry MX brown switches billentyűzetre lenne szükségem, de nagyon nem találok sehol olyat, ami megfelelne az igényeimnek, lehet túl válogatós volnék és lejjebb kéne adnom? :W

1.Mekkora összeget szánsz rá? - 35.000 Ft Max.
2.Használt szóba jöhet-e? - Nem.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
- 80% gaming, 20% böngészés és munkára (autocad)

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
- Mechanikus, Cherry MX brown

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
- A csuklótámasz nem olyan nagy gáz ha nincs, de a világítás számomra mindenképp fontos, nem baj ha nem RGB, és nem lehet állítani minden gomb világítását.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
- Inkább magyar legyen, de ha megoldható hogy átprogramozható és hasonló a billentyűk kialakítása a magyarhoz, az is megfelel.

Az alábbiakat már fontolgattam;
- Razer Blackwidow Ultimate 2016 (A magyar kiosztás ugye ami nincs és nem is lesz...)
- Roccat Ryos Mk (Jó lenne, csak a barna switches indokolatlanul drága..)
- Corsair Vengeance k 70 (Szintén a magyar kiosztás és megint csak a plafont csapkodja az ára...)

Előre is köszönök minden segítő jellegű választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#24683) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok!
Vezeték nélküli vagy USB-s billentyűzetet keresek.
Vezeték nélküli billentyűzetből csak olyant amivel a logitech m235 egérrel tudom használni.
Itthoni felhasználásra + játékra (fallout+gta)
Magyar kiosztású legyen. Használt is lehet.
Kb. 4.000 forintért. Numpad is kell.
Köszönöm.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#24684) ot93 válasza haxiboy (#24670) üzenetére


ot93
senior tag

Ma reggel mikor bekapcsoltam, már a hibás gomboknak (kb. 15 db) kb. az 1/3-a jó lett, napközben meg még plusz 2 gomb megjavult így most inkább várok, hátha kiszárad belül :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#24685) Sn00k


Sn00k
veterán

Szerintetek ennek a billnek a gombjait lehet módosítani win 10 alatt is ?

http://www.amazon.com/Azio-Levetron-Mechanical-Keyboard-KB577U/dp/B008CXTW5G

Ez a driver van hozzá:

http://www.pcdriverdownload.com/driver_info/azio_levetron_mech5_keyboard

de csak 8.1et ír , win 10et nem.

3njoy the Lif3

(#24686) haxiboy válasza Highground (#24675) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia! Ajánlóban van jónéhány billentyűzet amik közül lehet választani, hamarosan bővül is.

Das Model S esetleg ami még szóba jöhet :K (bocsánat ezen nincs háttérvilágítás).

(#24685) Sn00k : Szerintem megoldható, ha a gyári driver nem menne, de konkrét billentyűparancsot küld a pc felé akkor akár a microsoft féle layout editorral is bele tudsz nyúlni, vagy valamilyen hotkey (autohotkey, autoit) tudsz rá állítani bármit.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24687) Highground válasza haxiboy (#24686) üzenetére


Highground
aktív tag

:R Már majdnem leiratkoztam a topikról :)
A listán szereplő darabokat vagy nem lehet kapni (CM - Qf Pro, Trigger Z), vagy TKL(Ozone Strike Battle,CM Qf TK), vagy nincs háttérvilágítása(Roccat Ryos MK,Tesoro Durandal), vagy drága(Tesoro Durandal Ultimate,Razer Blackwidow). Sajnos pont ezért írtam ide. Hátha van valakinek valami tippje ezeken kívül amit be lehet szerezni 25e-ig bezárólag. Anno a Roccat isku FX-en gondolkoztam, de sokat olvastam róla, hogy nem valami jó a háttérvilágítása. Na nekem meg pont az egy fő szempont. Ráadásul az is drágult :/ Félek 25-ért pont a szakadékba esek :) Ugyanis ahogy elnézem a legolcsóbb értelmes mechanikus 30-35 körül kezdődik, a membrános megbízható márka, ami már esetleg háttérvilágításos, és nem szar, az pedig szintén ugyanott (már).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#24688) haxiboy válasza Highground (#24687) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos az alsó kategóriában kompromisszumot kell kötni.

Esetleg az építést javaslom még, ha tudsz olcsón keycap szettet és switchet rendelni, akkor csak egy filléres kontroller kell, meg egy plate, háznak meg bármi elmegy :D

Ez talán kivitelezhető abból a keretből amit rászánsz.
Vagy a spórolás még a másik alternatíva :K

Médiában tegnap nyomkodtam egy Rapoo KX-et nem sokat tudok róla, piros kapcsolósnak, de nem a cherry mx típusú az tuti, keycapet biztos nem kapni rá (kailh) tűnik azt hiszem annak van háttérvilágítása, de az meg asszem vezetéknélküli és TKL.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24689) nyunyu


nyunyu
félisten

Olcso magyar keycap szettre en is vevo lennek.

Lehet egyaltalan olyat gyartatni emberi aron?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24690) Highground válasza haxiboy (#24688) üzenetére


Highground
aktív tag

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a segítséget! Akkor marad a gyűjtögetés és a sűrű nézegetés :) :R Ez a Rapoo nem is néz ki rosszul! :) Kár hogy vezeték nélküli :(

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#24691) Domonkos válasza haxiboy (#24688) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem tudom elkepzelni, hogy a billentyuzetepites akarhogy is megerne. Azt meg elfogadom, hogy ha olcson szeded ossze az anyagokat, akkor nyerhetsz a kezzel foghato reszen egy kicsit, de amennyi munkat bele kell fektetni a tervezesbe, az epitesbe es a programozasba, biztosra veszem hogy sokkal vesztesegesebb, mint egy kesz darab. Persze ha egyszer elkeszul, akkor a vegen lesz egy felbecsulhetetlen erteku billentyuzetunk :) - amiben par het nyomkodas utan talalunk valami pici hardveres finomitanivalot es az egesz kezdodik elorol. Hekkelni jo vele, meg klassz tapasztalatokat is lehet szerezni, amit ha olyan teruleten dolgozol talan meg jo pontokat is erhet, de akkor is :(
Mondjuk nekem is megvan hogy mire tudom pocsekolni az idomet latszolag hasztalanul :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24692) haxiboy válasza Domonkos (#24691) üzenetére


haxiboy
veterán

Én pont ezt szeretném megspórolni majd nektek. Igaz nem lesz olcsó, de aki nem szeretne vagy nem tud építeni annak ezt meg tudom spórolni.

Magyar kiosztású mechanikus háttérvilágítós billentyűzet kell ? Megoldható. Igaz keycapet nem tudom honnan szerzek hozzá, az elején tutira csak ANSI kiosztást fogok építeni, de ha meglátjátok az első rendert róla szerintem nem kérdéses hogy meg fogja érni a pénzt.

Remélem majd más is így gondolja, szeretném Kickstarterre vinni a projektet az első működőképes prototípus után, mert miért ne? Datamancernek is bejött az élet pedíg 1000 euros billentyűzeteket árul... Ha valamilyen csoda folytán sikerülne sorozatgyártásba vinni az ötleteim akkor mindenképpen igazodnék a magyar piachoz is, tudom mit szeretnének az emberek, így a kínálatot az igényekhez tudnám szabni. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24693) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!

Ez mennyire jó billentyűzet?

Bill

(#24694) haxiboy válasza EXA (#24693) üzenetére


haxiboy
veterán

Ajánlóban is megtalálod :K Árához képest jó :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24695) EXA válasza haxiboy (#24694) üzenetére


EXA
aktív tag

Ja hogy ez még az olcsóbb kategória??? :DDD :DDD

(#24696) Domonkos válasza EXA (#24695) üzenetére


Domonkos
Ármester

igen :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24697) EXA válasza haxiboy (#24694) üzenetére


EXA
aktív tag

Domokos: :))

És ugye az ilyen kaliberű billentyűzetekről nem kopnak le a betűk pár év használat után?! :DD

(#24698) Highground


Highground
aktív tag

Ezt akartam különben kérdezni: Most ha találok valahol itthon egy ezer éves (anno suliban informatika órán használt) szürkés-fehér retro billentyűzetet, és előveszem. Akkor én gyakorlatilag a legújabb technikát használom? Vagy félreértelmezem a technikai oldalát a dolognak? Természetesen csak magát a technológiát firtatom (mechanikus kapcsoló). Mert akkor nem teljesen értem mi kerül ebben sokba... anno ezeket a mechanikus billeket utánad vágták pár ezresért (petőfi csarnok,piacok,de még a számtech boltok is). Mechanikus ide vagy oda. Most ez jött "divatba"? Ez a mainstream? :DDD

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#24699) ivana válasza Highground (#24698) üzenetére


ivana
Ármester

szürkés-fehér retro Nem minden szürkés fehér retro billentyűzet jó, sőt 99%-uk kukába való borzalom. Vannak ilyen szivacsos kapacitív valamik na azoknál a legócskább membrán is jobb. De ilyen kínai alps szerű membrános rugós nem tudom miknél is. De egy rendes billentyűzet az felveszi a versenyt a maiakkal. De azok elég ritkák. De egy model M vagy egy extended keyboard szintű billentyűzet ma rohadt drága PBT dyesub nem olcsó...

anno ezeket a mechanikus billeket utánad vágták pár ezresért Nem tudják néha mik ezek mert csak hozzá kavarodtak idiótákhoz az évek során, sose volt olcsó és gyakori. Most vissza jöttek, mert az emberek kezdenek rájönni, hogy miért 30k az a billentyűzet. Mondjuk bejött a világítás ami nem tudom mire jó, főleg játékra értelmetlen, munkára szerintem meg ciki ha valaki nem tud rendesen gépelni.

(#24700) nyunyu


nyunyu
félisten

Tenyleg, vajon mekkora igeny lenne thick PBT kupakszettre magyar dye-sub feliratozassal?
Meg milyen szinut szeretnetek? Feher vagy feher-szurke vagy bezs vagy bezs-szurke alap, fekete feliratokkal?
(Fekete alapon feher feliratozast hagyjuk, azt maskepp kell gyartani)

Jo lenne 100$ alatt meguszni egy szettet, csak nem tudom, mekkora darabszamot kell hozza gyartatni. *
Ha egyaltalan gyartanak ISO kiosztasut, mert egyelore az sem biztos, hogy kivitelezheto. :W

ANSIt meg nem akarok magyarra feliratoztatni.

*: Elnezve a GH topikokat minimum 20 kell.

[szerk:]Ilyesmi feher-szurkere gondoltam, max nem lenne piros Esc, meg ennyire csilivili Win98 gomb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.