Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) PazsitZ válasza N1 (#1348) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mezitláb szerintem se lesz túl kényelmes. Papucsba semmiképp, akkor már a legjobb megoldás a szandál szvsz.

- http://pazsitz.hu -

(#1352) _seth_ válasza N1 (#1348) üzenetére


_seth_
veterán

Alupedállal próbáltam... soha többé :D A gáz még elmegy, szép nagy, a kuplung is elviselhető de a fék :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1353) bocX válasza N1 (#1348) üzenetére


bocX
tag

Nem tilos, mégsem szabad: valahogy igy lehetne jellemzni.
''A közlekedésben résztvevőkre vonatkozó általános rendelkezések:
3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
a) a közúti forgalomra, valamint a közútnak és környezetének a védelmére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megtartani;
b) a közúti jelzések rendelkezéseinek, továbbá a forgalom irányítására, ellenőrzésére jogosultak utasításainak eleget tenni;
c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.''

''A járművezetés személyi feltételei:
4. § (1) Járművet az vezethet, aki
a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;
b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá
c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.''


Tehát elvileg ha tudsz törött kézzel vezetni, akkor mehetsz. Szerintem rendőrfüggő, papucsban szerintem simán megbüntet, mezítláb, nehéz téma...sztem rendőr függő, bár nem látnak be épp miben ülsz a kocsibas...de sztem balesetveszélyes, én sosem vezetnék igy

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1354) Peet210 válasza N1 (#1348) üzenetére


Peet210
őstag

Nem hiszem, hogy gáz lenne.

Én már vezettem mezítláb és nem zavart.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1355) Gyuri27 válasza bobsys (#1345) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elképzelhető, hogy ezt nem mindenki érti kishazákba. A ''húzzá má'' az talán célszerűbb. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#1356) bobsys válasza Gyuri27 (#1355) üzenetére


bobsys
addikt

ez nekem is eszembe jutott csak a ''takaroggyá félre'' nem férne ki, de a ''húzzá má'' nem rossz :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1357) Zozzant


Zozzant
addikt

''na söprés!'' - ''jobbra át!'' - ''ott a helyed!'' - ''tünés!''

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1358) N1


N1
tag

Nem tudom, hogy mennyire lesz kényelmetlen, ugye az oroszon mindent izomból kell működtetni..

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1359) N1 válasza bocX (#1353) üzenetére


N1
tag

Miért lenne balesetveszélyes?
Nekem inkább az szokott a gondom lenni, hogy újabb kocsikban nem érzem a pedált, annyira puha, és annyira nem jön át a vastag cipőtalp miatt.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1360) JoHnni válasza N1 (#1348) üzenetére


JoHnni
senior tag

simááán :DD één nagyon szeretek mezitláb vezetni, főleg hosszútávra, csak a gázt kell nyomni.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1361) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Régen volt ilyen szabály a faterom mesélte, hogy tilos félmeztelen meztelen meg mezitláb vezetni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1362) bobsys válasza N1 (#1359) üzenetére


bobsys
addikt

én az új kocsikon az első pár fékezést szoktam érdekesen véghez vinni, vagyis akkora satukat nyomok hogy csak na, mert az enyémhez szoktam ami nem annyira puha

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1363) tildy válasza bocX (#1353) üzenetére


tildy
nagyúr

Ilyen erővel tűsarkús nőcikéket is büntetné a rendőr:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1364) tbs válasza tbs (#1346) üzenetére


tbs
addikt

Nnnna, itten-e picibe:
[kép]

[Szerkesztve]

(#1365) bobsys válasza tbs (#1364) üzenetére


bobsys
addikt

köszönöm, bár sajnos ezek a karbon géptetős dolgok nem jönnek be, bár ha lenne rá pénzem pont leszarnám :DDD
hl volt ez az autorevízió?

szerk: húúúúú, gépelési hibák javítása

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1366) tbs válasza bobsys (#1365) üzenetére


tbs
addikt

Ercsi. Olyan kedvesen bénák ott, meg nem túl drágák. Így oda járunk Honda szervizbe... :)

(#1367) bobsys válasza tbs (#1366) üzenetére


bobsys
addikt

Nemáááá, hetente 2szer ott megyek el mellettük, holnap is meg pénteken is, hm... lehet megállok megnézem alaposabban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1368) N1 válasza tbs (#1364) üzenetére


N1
tag

imádom ezt a kocsit

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1369) dragonfx válasza N1 (#1348) üzenetére


dragonfx
veterán

mindent lehet csak akarni kell :P

Amugy többiekkel egyetértve nem javalott, mert xar, nem stabilan kemény a lábad, még a papucsos téma sem jó szerintem...
A kuplung extra kemény, és nem tudod engedni rendesen, mert a bőrőd rugózik.
A féktől kikérgesedik a talpad, a gázt meg úgy érzed mintha a motor elé nyomtad volna már mégis fél gázon avgy csak, szal ez is kemény lesz.
Nem ajánlott.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1370) dragonfx válasza tildy (#1363) üzenetére


dragonfx
veterán

igen meg aki holdjáróba és buffalóba vezet.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1371) tbs válasza bobsys (#1367) üzenetére


tbs
addikt

Hát hajrá. Asszem csak valami átvizsgáláson volt ott. Tuti nem volt akkor még eladó, mert rákérdeztem... :B Azóta a Jazz is jobban gyorsul... Meghallotta..? :DDD

(#1372) Foglalt név válasza N1 (#1348) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én nyáron mezítláb vezetek, még senki nem szólt érte. Nincs fémpedál az autóba így nem égeti a talpam, ellenben sokkal jobban érezni a pedálokat. Egyébként érdekes dolog ez a lábégetés, mert a lábadon a bőr érzéketlenebb, tehát ha ott lent a lukban éget, kiváncsi lennék mit művel a kormány vagy a váltó :)

(#1373) N1 válasza Foglalt név (#1372) üzenetére


N1
tag

a kormány és a váltó jóesetben nem alumínium :)

ez is igaz

ja, és csipázom az aláírásodat. éljen karotta :)

[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1374) Foglalt név válasza N1 (#1373) üzenetére


Foglalt név
addikt

Alapesetben a pedál sem. Viszont azért az a fekete gumi/műanyag/bőr is egész kellemesen kézmeleg tud lenni. :U

(#1375) I_Am válasza dragonfx (#1369) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem Apám kezdő sofőr koromban mikor panaszkodtam volna, hogy bakancsban nem tudok rendesen vezetni azt mondta:

- Akármilyen cipőben tudnod kell vezetni, mert nem attól függ, hogy mi van rajtad.

Pár hónap múlva igaza lett. Papucsban egyetlen dolog miatt lehet valakinek kényelmetlenebb vezetni. Ha izzad a lába és nincs klima a kocsiban, mert akkor állandóan kicsúszik a papucsból a lábfeje.

Én szeretek papucsban vezetni, mert nem annyira izzadós a lábam se, meg van klima is a kocsiban. :)
Mezítláb is kényelmes, első fél órában nagyon szokatlan lesz, aztán annyira hozzászoksz, hogy rájössz, jobban érezni a pedálokat, sokkal finomabban lehet kezelni őket.

A talp rugalmasságával, most mellétrafáltál, mert fizika. :D ;]
A cipőben is rugalmas a talpad, tehát tökmindegy érvelés szempontjából, hogy van-e rajtad cipő vagy nincs.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1376) dragonfx válasza I_Am (#1375) üzenetére


dragonfx
veterán

de a cipő talpa csillapítja amugy meg semmi. :P
Amugy próbálj meg télen bakancsban, latyakos aljú cipőben szétfagyva mennia dugóban majd megérzed milyne faxa ez...... :O :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1377) I_Am válasza dragonfx (#1376) üzenetére


I_Am
veterán

Figyi.

Én akkor irok le valamit, ha tapasztalatom van a dologban. Egész télen bakancsban vezettem, és nyugodtan kijelenthetem, hogy sokkal többet mint Te. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1378) Foglalt név válasza I_Am (#1375) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nincs igazad. Pl. az omegában egyáltalán nem mindegy miben vezetsz. Ugyanis ha valami merev talpú cipőben, akkor elöbb-utóbb begyűrőd a pedál és a talpa közé azt a szallagot, ami a kábelköteget tartja és lelóg, mert nincs a műszerfal alatt burkolat. Ha ez sikerül, onnan egyenes út vezet odáig, hogy lerántod a kábelköteget. Mikor ez megtörténik, az ergonómikus kialakításnak hála a kábelek fixen benyomva tartják a pedált, ellenben nincs az az atletikus termet vagy kigyómozgású egyén, aki eléri kézzel a renitenst. Ilyenkor duplán jó lenne a mezítláb, mert ugye egy, nem rántod le, kettő lábujjal ki tudod szabadítani a beszorult pedált :DDD

(#1379) I_Am válasza Foglalt név (#1378) üzenetére


I_Am
veterán

béka

pod?

;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1380) Peet210 válasza I_Am (#1375) üzenetére


Peet210
őstag

Ezt nekem is megmondta apám, hogy tök mindegy milyen cipőben vezetsz mert nem szabad, hogy ez befolyásoljon.És hát tényleg már nem igazán számít, hogy mezítláb, papucsban, vékony vagy vastagtalpú cipőben vagyok.Bár a vastagabb talpú cípőket jobban szeretem.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1381) Foglalt név válasza I_Am (#1379) üzenetére


Foglalt név
addikt

I pod?

Különben már megvolt és még csak dél sincs... :(

(#1382) bocX válasza N1 (#1359) üzenetére


bocX
tag

''vastag cipőtalp miatt''
nem holdjáróba kell vezetni :P

tildy: igen, büntethetné, mert multkor olvastam hogy a baleset 50%-a vagy bármi a női vezetők körében a magas cipő és barátaik okozzá okozzák :U

rendőrfüggő sztem, de szvsz nem foglalkoznak vele, engem nem érdekel különösebben, mindenki vezessen abba amibe jólesik és akar..csak ha valami gubancot okoz, ne én legyek az áldozat...

no offense ;)

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#1383) I_Am válasza bocX (#1382) üzenetére


I_Am
veterán

A legtöbb oktató kifejezetten figyelmezteti a női tanoncokat, hogy magassarkú cipőben ne vezessenek, mert balesetveszélyes. Beakadhat a pedál alá a tűsarok.

Ezt van aki betartja van aki nem miután már megvan a jogsija.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1384) dragonfx válasza I_Am (#1377) üzenetére


dragonfx
veterán

oké elhiszem, ezzel nincs gond.

viszont cipőben hamarabb be tudod nyomnia gázpedált, mert nem fáj annyira a lábad :P .....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1385) PazsitZ válasza I_Am (#1383) üzenetére


PazsitZ
addikt

Papucsot se ajánlják, az is balesetveszéyes. De amint láttam feljebb írták, hogy vezetnek úgy...hááát? :F
mod?: ja ponn te írtad :U

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1386) dokar válasza I_Am (#1383) üzenetére


dokar
addikt

én egyszer úgy vezettem, hogy feltörte a sarkam a bakancs. kegyetlen volt. :Y

extra - SEXRay

(#1387) I_Am válasza PazsitZ (#1385) üzenetére


I_Am
veterán

Jó mit értünk papucs alatt? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1388) bolondember válasza Foglalt név (#1378) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

de.

van. ;]

Amúgy én nem tudok olyan jól szandálban vezetni, mert nem támasztja meg a sarkam a lábbeli (bár a héten vettem egyet, az igen!)... mezitláb még nem próbáltam...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1389) bolondember válasza I_Am (#1387) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

olyan férfit, akinemk nincs önálló akarata, és afelesége/barátnője/hasonló állatfajta irányítja. ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1390) I_Am válasza bolondember (#1388) üzenetére


I_Am
veterán

Persze, hogy nem próbáltad még mezítláb, mert ahoz borotválkozni kellene... ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1391) tildy válasza I_Am (#1383) üzenetére


tildy
nagyúr

Engem is tiltott a szandáltól (Pedig lapossarkú szandálom van) , azt mégis mentem abban párszor órára, nem volt lényegi különbség.
Hozzáteszem már csak méreteimből adódóan sem nagyon hordhatok magassarkút.
Egyébként valóban balesetveszélyes a magas sarok, de konkrétan nincs megiltva senkinek :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1392) tbs válasza tildy (#1391) üzenetére


tbs
addikt

Magas nővel lehet vezetni..? :DDD

(#1393) I_Am válasza tbs (#1392) üzenetére


I_Am
veterán

Ha kilátsz mögüle miközben az öledbe ül vagy hajtja a fejét akkor igen... ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1394) tildy válasza tbs (#1392) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott ültél mellettem, te :P Szerinted? Pont tegnap olvastam el megint az anno blogomba írt kis ''tesztet'' az autódról:)
Bár látom ti rögtön más megközelítésből szemlélitek a dolgokat :D :D

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1395) bolondember válasza I_Am (#1390) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

kóstolgatunk, kóstolgatunk?! ;] :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1396) tbs válasza tildy (#1394) üzenetére


tbs
addikt

:R Áááá, csak I_am ilyen szekszista. :DDD

(#1397) dragonfx válasza I_Am (#1393) üzenetére


dragonfx
veterán

de ez hogy kacsolódik a papucsos mezítláb vezetéshez? :))
..a második esetben lehet néha berángat az autó a rossz váltások miatt....... ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1398) tbs


tbs
addikt

Ja, most jutott eszembe, hogy a szervizben, ahol a Jazz-t piszkálgatták, van műszakiztató állomás is. Szerintetek milyen autók várakoztak műszakira..?

Segítek: 5 kutyaegyforma Opel Astra. Más-más rendszámmal és ablakmatricákkal. :DDD

(#1399) dragonfx válasza tbs (#1398) üzenetére


dragonfx
veterán

szerinted hátúl dtm vég nélkül, repedtfazék hang nélkül, lexus lámpa és csíptuning, valamint hátúk gsi embléma, és streetracer felirat nékül ér valamit?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1400) tbs válasza dragonfx (#1399) üzenetére


tbs
addikt

Olyan matricákra gondolj, hogy ''Opel Szabó''... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.