Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) N1 válasza I_Am (#650) üzenetére


N1
tag

Úgyúgy..
Van, akit a szerencsétlen 55 vagy hány wattom zavar.. Megelőzöm, rátolja, erre leindexelek, visszaelőz, aztán kapja a két tenyérnyi ködlámpából az áldást, plusz a fák magasságába állított távolságit.:D

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#652) Integra válasza I_Am (#650) üzenetére


Integra
titán

én nem küldöm rá a refit tartósan, de én is rávillogok az ilyenekre.
sajnot valóban kurva vakítóak és zavaróak.
:(
ezzel legyél azért tisztában. az hogy leszarjátok egy dolog, de nem vehetitek rossz néven a villogásokat, mert nem gyári normális automata szintszabályozásos xenonotok van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#653) #00809728 válasza Integra (#652) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Na ezt nem értettem de ha gondolod elmagyarázhatod.Autómata szinszabályzás az nem a fényerőt csőkkenti ha jól tudom hanem beállítja egy megfelelő foxusra.Jó azt értem emelkedőnek ill lejtőnek mész akkor is állít de most egyenes terepnél ez mennyire befolyásoló tényező?
Kb ez megint olyan ''buziság'' mint anno a 3db féklámpa.Ja de amikor a 2db alsó nem világitt ???

(#654) I_Am válasza Integra (#652) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem nincs most xenon a kocsiban. Sima mezei H7-esem van 7500k fehér fénnyel.

Kivilágitást azért kapott az egyik ürge, mert ugyanazt csinálta. Mögém jött és nem villogott, hanem refi és tolt le az útról. Tehát direkte köcsög volt. Most két választásom van:
1. Megvárom, leszorítom és belerugdosom az árokba amiért balesetveszélyes helyzetbe akart sodorni, vagy
2. amit kaptam visszajár alapon megoldjuk.

Szerintem Ő járt jobban. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#655) deicide válasza dokar (#600) üzenetére


deicide
veterán

hát, nem vagyunk egyformák, de ha tehetem én is autópályán megyek, nem falvakban gyorshajtok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#656) deicide válasza dabadab (#601) üzenetére


deicide
veterán

Én nem kértem, hogy örülj, sőt, meg is vethetsz érte, majd ha egyszer elütök valakit, eszembe fog jutni ez a hsz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#657) deicide válasza Bazsee71 (#632) üzenetére


deicide
veterán

itt nálunk Fejérben a legtöbb falu úgy van épitve, hogy az út szélén a csatorna van, onnan legfeljebb egy macska tud kilépni elém, a másik dologban igazad van, akit leelőzök a településen az általában 120-130-al húz el mellettem, ha elhagytuk, aztán kezdődik megint a következőnél.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#658) tbs válasza #00809728 (#653) üzenetére


tbs
addikt

Jaja, én is úgy hallottam, hogy a tükröt mozgatja fel-le az égő mögött egy giroszkópos cucc.

(#659) Dumb válasza marsu (#626) üzenetére


Dumb
senior tag

Minek ment le az útról? ;]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#660) dragonfx válasza I_Am (#650) üzenetére


dragonfx
veterán

és te ilyenkor vissza nem előződ.......és én meg ilyenkor lehúzóm a napfényrólót :P

Az hogy leszorítód és megrugdosod mit old meg?
Neme gyszerűbb normális izzót használni, és akkor se ő nem villog, se te nem vakítód őket...
Amugy totoál elvetema xenon és hozzáhasonló kékes fehéren izzó ócskaságokat, kiég aze mber szeme, még ha nem is néz bele, csaka türköbe belepillant, undorító, ekkroa világításra nem kell utakon, max. ha valaki nappali világosságot, akar, amire szükség a biztonságos éjszakai vezetés érdekében szükség nincsen.
És igen itt nincs kegyelem, VW-nek, bmw-nek, mercinek..undorító az összes szanaszét vakít...nem is értem hogy mehetnek át a műszakin :(

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#661) marsu válasza I_Am (#648) üzenetére


marsu
addikt

Lehet hogy azért villogott, mert azt hitte egy ismerőse vagy, vagy mert rendőröket látott ...

;] ;]

Press any key to continue ...

(#662) dokar válasza dragonfx (#660) üzenetére


dokar
addikt

én sem szeretem ezeket a vakítós dolgokat. főleg, hogy nekem alapból zavaró, ha világos van.
meg a ködfényszórósokat is utálom. szerencsére ezt is keményen büntetik. ;]
szal aki szereti kivilágítani a kocsiját ködfényszórókkal, amikor nincs akkora köd, hogy csak lassú haladást tegyen lehetővé, akkor az számítson 10 ropira a legközelebbi rendőrnél. :R
sajnos a színes helyzetjelzősöket is így büntetik, pedig az jó dolog. :U

extra - SEXRay

(#663) dragonfx válasza dokar (#662) üzenetére


dragonfx
veterán

Ennyire bekeményedtek a dolgok???
A kék led bármikor kiszerelhető szerintem.
Ezek után már csak egy lépés a fehér index büntetése.... :(

Múltkor írtad az autópályán folyamatos belsőt.......jöttek új szabályozások, büntetési tételek???
Ha tudsz hivatalos írást léci linkeld.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#664) Zozzant


Zozzant
addikt

rám mindig mérges az asszony ha elkurjantom magam egy ködlámpázó láttán fényes nappal, hogy: ''mivan b..eg köd van? a fejedben biztos'' :) ezzel vezetem le a feszűűccséget na, jól esik:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#665) Topiccsendőr válasza #25954560 (#609) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jaja, a kezdők legnagyobb betegsége, hogy ahelyett, hogy méllyebbre döntenék elkúrt ívnél a motort, lefékeznek, de ezzel pont a legrosszabbat csinálják, felegyenesítik a motort, és lemennek az ívről. Ezt kellene valahogy az agyába táplálni a motorosnak, hogy ha méllyebre dönti akkor vagy kicsúszik,vagy nem, de ha féket húz mindenképp kisodródik.
De ehhez k*rvanagy bátorságra meg lélekjenelnétre van szükség.


[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#666) dokar


dokar
addikt

A következő cikk sokaknak megrázó lehet: [link]
Csak erős idegzetűeknek!

extra - SEXRay

(#667) biga válasza dokar (#666) üzenetére


biga
senior tag

Jó ötlet. Végre nőne a rizikó a nótórius gyorshajtóknak. Ha valaki mégis kiszedi a korlátozást könnyű ellenőrizni és 170-nél már foglalhatják is le az autót (a büntetés rendezéséig), mint olyat, ami a közlekedésben nem vehet részt.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#668) marsu válasza dokar (#666) üzenetére


marsu
addikt

Jó látom a képen, 250km/h?

hűűűű ....

Na itt egy 320km/h

[kép]

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#669) dragonfx válasza dokar (#666) üzenetére


dragonfx
veterán

Nevetséges, ez azért már túlzás lassan börtönben élünk az EU miatt.
Nagy kérdés hogy egyáltalán teljesíti e az autóm ezta 130g alattit.passz.

Én pont másképp hallottam, nemhogy betiltanák 162 felett, hanem hogy 160ra szeretnék az autópályatempot emelni.Ez a környezetvédelmi duma örültség, ugyis mindenki kiszabályoztatná az autót, és újból erre egy fekete üzletág szakosodna.kell ez nekik???..ha igen hát hajrá.Egy mai 1.2-1.3as autó is teljesíti a 162öt. A környezetvédelmet sokkal nagyobb mértkeknél kellene kezdene megfékezni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#670) dragonfx válasza marsu (#668) üzenetére


dragonfx
veterán

Egy 911 turbo simán képes erre.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#671) t1 válasza dragonfx (#669) üzenetére


t1
addikt

swift 1.0 is megy 162-őt :)

(#672) Zozzant válasza dokar (#666) üzenetére


Zozzant
addikt

szép elképzelés de ebből nem lesz semmi, valamiért kapják a fizetésüket, hát persze hogy meg kell váltani a világot, azzal is telik az idő és lehet szájat tépni:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#673) marsu válasza dragonfx (#670) üzenetére


marsu
addikt

A képen egy VW van ... szerintem ez nem az 1.4-es 75LE-s ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#674) Shadowfax


Shadowfax
addikt

(#675) marsu


marsu
addikt

[link]

Biztosan gyorsan hajtott az autópályán ....

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#676) dragonfx válasza marsu (#673) üzenetére


dragonfx
veterán

Jobb oldali óra középen....911 turbo

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#677) marsu válasza dragonfx (#676) üzenetére


marsu
addikt

Jah, télleg ...

:D ;)

Press any key to continue ...

(#678) marsu válasza dragonfx (#676) üzenetére


marsu
addikt

[link] Nem is lehetne más, mert amire én gondoltam VW, annak is csak 260-ig számozva az órája ...

:R :R

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#679) Bazsee71 válasza dokar (#666) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kizártnak tartom hogy ezt elő fogják írni....nem akarják a következményeit sztem. :W

(#680) dragonfx válasza marsu (#678) üzenetére


dragonfx
veterán

Meg szerintme nem is képes rá :U ...talána phaeton de azt is nagyon meg kell rántani hozzá hogy az 5.0 V10 gallardo motor azta kasztnit ennyire felvigye.

Azt hittem a te autódat linekeled golf 1.4 turbós 320km/h.... :))

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#681) lorcsi


lorcsi
veterán

(#682) Bazsee71 válasza marsu (#678) üzenetére


Bazsee71
őstag

Van VW-nek is gyors gépe, de ez télleg Porsche. Gondolom a kormányom épp nem látható jel, és az egyező műszerfalvilágítás tévesztett meg egy kicsit. :U Nekem az a világítás az abszolút favorit, sztem gyönyörű! :U

(#683) N1 válasza dokar (#666) üzenetére


N1
tag

az én kocsim amúgy is ennyit megy végsebességre, a kibocsátása valahol 1500 és 2000 g/km között lehet ennyinél :D

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#684) marsu válasza dragonfx (#680) üzenetére


marsu
addikt

:D :D

Én is azt hittem, hogy az én autómat linkeltem be ....

Aztán felébredtem!

Press any key to continue ...

(#685) _seth_


_seth_
veterán

Komolyan mondom néha nem hiszek a szememnek....

Ismét két sávos út, de most nincs f1-es trabi aki szlalomozna van helyette nagy forgalom és mindenki siet jellegű csúcsidő... előttem kb 15 méterre volt egy pug, mellettem egy daewoo vagy hyunday sedan (egyre megy...) előtte egy tranzit.. a sedan belemászik a tranzit seggébe így kb 2 méterrel volt ''előttem'' csak ugye a másik sávban majd fogja magát indexel és mintha ott sem lennék már húzza is rám a kocsiját... mindezt 80-nál miközben jönnek szemből és a mögöttem haladó is ugye a seggemben elv alapján olyan közel van, hogy ha fékezek akkor belém is jön mert tuti ki akart sorolni a másik sávba szal a feladat ismét feladva már csak meg kell oldani... megoldás: kis fékezés amit a mögöttem jövő is észre tud venni és nem jön belém, duda folyamatosan (azért van... no...) és szokás szerint irány a szemközti sáv a két záróvonalon át majd gyorsan vissza amikor már megelőzött az a szerencsétlen... mi jön ezután? A tranzit előtt lekanyarodnak persze nem lassulhat le mert még a végén 2 másodpercet veszítene... kiteszi a kezét, hogy ''bocs'' és húzza elém a kocsiját... ilyet... reflexből mutattam neki, hogy mennyire szeretem... utána belassult megelőztem, majd visszaelőzött... ilyet... (a tranzitnak nem járt a mutogatás mert csak haladt dinamikusan és nem is tartott fel pusztán az előzmények után kicsit sok volt... általában az ilyen tranzit jellegűeket be is engedem :) )

Reggel enm volt semmi érdekes csak annyi, hogy egy vw corrado (?) meglepően lassan és mindenféle dinamikát nélkülözve hülyén előzgetett... ott előzött ahol átlagban én nem szoktam mert tudom, hogy ott nem látom a kanyart teljesen na mind1 előzgette a kocsikat egyesével ami kicsit hülyén nézett ki kb 70-80-as tempónál... megelőzi majd gyorsan beáll elé majd előzi a buszt és beáll elé... megmutattam neki, hogy kell ezt csinálni, index ki, padló és előztem, a sort... pont mögé érkeztem meg és nekem az előzés kb 10mp volt úgy, hogy szemből még csak autót sem láttam ő meg kilométereken át szórakozott az autókkal egyesével... vagy nem bírná a verda? viccnek is rossz...

Bénáztam is ma... emelkedőn lámpa előtt megálltam és induláskor lefulladtam mert éppen a telefonom is csörgött + ittam is szal elbénáztam :) Na jó kb 5mp-ig tartottam fel a sort és már mentem is csak hülyén néz ki amikor napszemcsiben autókázom, szól a zene (amolyan köztéri buli jellegűen szal hallják mások is de a legjobb az, hogy az amúgy is fájós hátamat egy kicsit masszírozza a basszus nem nagyon csak úgy bizsereg :D ) szal szól a zene, iszok majd lepukkanok... na jó ez legyen a legnagyobb probléma mai történik velem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#686) legiaap


legiaap
nagyúr

Gyerekek ma elütött egy autó.
De túléltem.
Némi horzsolással megúsztam.
Ekkora szerencsét.
Azt hiszem egy angyal vigyáz rám.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#687) _seth_ válasza legiaap (#686) üzenetére


_seth_
veterán

Jártam már így én is :D Szerencsére nem lett nekem sem maradandó élmény :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#688) Zozzant válasza legiaap (#686) üzenetére


Zozzant
addikt

feljelentetted?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#689) Integra válasza #00809728 (#653) üzenetére


Integra
titán

nem véletlen kötelező előírás az automatikus szintszabályozás xenon lámpáknál.
ne tudd meg milyen kurva idegesítő mikor jössz haza éjjel bécsből és egy ilyen jön mögötted. azt hiszed refi, de nem, csak szar a lámpája. és akkor most vagy lefékezel vagy gyorshajtasz hogy végre ne vakuzza ki a szemed a helyéről. ennek pedig semmi köze a harmadik féklámpához, ne keverjük ide.

-------

i_am, az ilyen valóban pöcs, nem villog hogy figyu valami nem stimm.
én csak akkor megyek rá valakire refivel, ha az szó szerint tol, holott nincsen lesötétítve az autó, pontosan látja, hogy előttem is vannak és nemtok én se lehúzódni. na ilyenkor elengedem és azonnal vissza mögé és refi feltol.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#690) dokar válasza legiaap (#686) üzenetére


dokar
addikt

hát ilyet se olvastam még ebben a topikban :U

extra - SEXRay

(#691) legiaap válasza Zozzant (#688) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem,mert nem a zebrán mentem át,ezért ez eleve bukta lett volna.
Én voltam a hibás.
Feláltam mondtam neki semmi bajom és mentem tovább és ő is mert nem tarthatja fel a kocsisort.

[Szerkesztve]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#692) t1 válasza legiaap (#691) üzenetére


t1
addikt

kocsiba lett vmi kár?
azt ilyenkor neked kell megfizetni nem? :U

(#693) legiaap válasza t1 (#692) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem lett baj.
Ez egy 3-as golf voltés faszán lepattantam róla oldalra.
Lekerekített az eleje ezért nem gyűrt maga alá.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#694) Zozzant válasza legiaap (#691) üzenetére


Zozzant
addikt

hűű, jó, megegyeztetek, ő akkor se üthet el ha te szabálytalankodsz, te meg szabálytalankodtál és elütött, fifti fifti, de ha mondjuk meghalsz és nem tudsz megegyezni vele, őt meghurcolják, enyhítő körülmény lesz hogy szabálytalan voltál

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#695) legiaap válasza Zozzant (#694) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tudom hibás voltam.
ezentúl csak zebrán megyek át,úgy hogy előtte alaposan körülnézek.
Azt tudom,hogy eléggé megrázott a dolog.
És az is tudom az autó akkor is erősebb,mint egy ember.
Odafigyelek majd a jövőbe.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#696) t1 válasza legiaap (#693) üzenetére


t1
addikt

még az a szerencséd hogy nem lett baja a kocsinak

(#697) legiaap válasza t1 (#696) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na hát még csak az kellett volna.
Elüt aztán fizethetek.
Más nem is hiányzott volna,de jogos.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#698) dragonfx válasza t1 (#696) üzenetére


dragonfx
veterán

Majd vigyázz megfizetném.........Azt ki fizeti meg hogy ő 2-3 óráig vagy tovább sokkos stresszes lesz tőle, mert nem használta a féket a kedves driver???
Amugy ilyne esetben, én felkelnék és jól beletalpalnék a lámpájába, vagy ahol épp érem, legrosszabb esetben a tükrének annyi.....ha dugó volt, és elütötte egyértelmű a kocsis a hibás, mivel ott lassan mennek, hogy ütheti el ha odafigyel???..hisz 20-30ról szinte nulla a fékút.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#699) legiaap válasza dragonfx (#698) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát igen ebbe is van valami.
Mind a két félnek igaza is van meg nem is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#700) t1 válasza legiaap (#697) üzenetére


t1
addikt

ha te okoztad a dolgot te fizetsz főleg hogy szabálytalan voltál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.