Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) nemcso válasza kymco (#249) üzenetére


nemcso
senior tag

Többször látom mostanában, hogy a kocsisor halad, benne pedíg van egy ''beragadt nagymenő'', aki épp hogy nem súrolja az előtte haladó hátulját, olyan közel megy hozzá. A kocsisor lelassít, az említett őrült pedíg gyorsan kidugja az orrát balra, majd felmérve, hogy szembe senki sem jön, kivág és előzni kezdi a kocsisort. Azt, hogy miért lassultak le, álltak meg, fel sem tudja mérni és fogni ennyi idő alatt, de megy rendületlenül.
Aztán kormányrángatás, tülkölés, anyázás, mikor kiderül, hogy pl. balrakanyarodik valaki a sorból, kiengednek egy keresztútról valakit balra, stb.

Egyre inkább hiányzik a vezetésből a közlekedés fogalma.
Csak én, csak nekem, csak értem - ez kezd lenni az általános... sajnos. :(

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#252) nemcso válasza dragonfx (#250) üzenetére


nemcso
senior tag

De, ha a balrakanyarodó be tudna fordulni, akkor a mögötte lévők is tudnák folytatni útjukat, nem ?! :((

Közlekedés, ember, közlekedés !!! :(((

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#253) szatocs válasza nemcso (#232) üzenetére


szatocs
őstag

Vannak viszont a lelkesek, akik már 3 kereszteződéssel azelőtt jeleznek:D

(#233) seth - A hülyeség határtalan:)

=== Szatocs ===

(#254) dragonfx válasza szatocs (#253) üzenetére


dragonfx
veterán

villantós kategória :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#255) ferkoboy válasza #35692544 (#202) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Levizsgáztam.Siker-siker hátán. :) Megkönnyebbültem kissé.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#256) dragonfx


dragonfx
veterán

Látom megint lehalt a téma :O ..mert én nem írok semmi jó sztorit ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#257) nemcso válasza dragonfx (#256) üzenetére


nemcso
senior tag

Vezetésben , közlekedésben szeretjük az eseménytelen napokat. :P :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#258) szatocs válasza dragonfx (#256) üzenetére


szatocs
őstag

Ezt azért ne vedd felszólításnak egy jó kis hülyeség leírására:)

=== Szatocs ===

(#259) Dumb


Dumb
senior tag

Akkor írok vmit. Semmi értelme autóval menni a városban, nappal. Hacsak nem kell szállítani vmit, vagy ha gond az, ha megizzadsz. 2 nap alatt kétszer kellet átkelnem a városon, Budára. Majdnem minden, mindenhol, mindig be volt állva (Rákóczi, Hungária, Hegyalja, mellékutak, Bécsi út...). Vicc az egész. Déli-Blaha kb 50 perc volt. Biciklivel ez nekem 12 perc kb, lassan max 20 perc...

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#260) dragonfx válasza Dumb (#259) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát nem is szabad, csak kora reggel vagy késő este ;) értsd 7-18 között felejetsd el. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#261) bambano válasza Dumb (#259) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Elhiszem, hogy lassan jutsz át, ha kiválogatod a legrosszabb utakat... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#262) Dumb válasza bambano (#261) üzenetére


Dumb
senior tag

Akkor melyik hidat ajánlod? :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#263) bambano válasza Dumb (#262) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én a Petőfin járok mindig.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#264) lorcsi


lorcsi
veterán

(#265) Dumb válasza bambano (#263) üzenetére


Dumb
senior tag

Ha arra megyek, akkor is dugó. Körüt, stb.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#266) _seth_


_seth_
veterán

Debrecen: böszörményi-füredi kereszteződés: 33-as irányából a fürderiről kanyarodtam be a böszörményire balra, autók álltak a böszörményin végig, nem is láttam a végét és mit csinálnak a barmok? ahol bekanyarodok ott ugye összesen 5 sáv van, középen a balra kanyarodónak ahol álltak is páran nem is ez a lényeg hanem ahogy haladok a szemközit sávból átjön egy autó a záróvonalon keresztül az én sávomba ugye menne a balra lekanyarodóba és nem bírja kivárni, hogy eljosson odáig, ok egy kikanyarodott elém ilyet már láttunk és csak kb 60 centire jött át a sávomba de nem telik el 3 másodperc egy ökör már kb 1,5 méterre belóg a sávomba azaz majdnem teljesen, dudálok rá kb 2 másodpercig, hogy eljusson a tudatáig persze az ilyennek nincs értelme de, hogy ezután még egy harmadik is átjön a sávomba... ekkora hülye balf.szokat még nem láttott a világ, hova a p.csába kell ennyire sietni...

A kerékpárosokat is kezdem unni akik abból a hülye fajtából valóak: ugye áll a sor és a sor mellett eljön elém, motorosnál sem szeretem de velük nincs gond mert gyors és mire akadályozhatna már alig látom... de a kerékpáros nem és ha ő egyenesen menne én pedig jobbra kanyarodnék akkor várhatom míg elhúzza a b.lét előlem, ha nő akkor szökdécsel is mint egy veréb ha öreg akkor várjam meg míg kézzel beigazítja a pedált és felszáll... ha én AUTÓ-val képes vagyok kibírni a sorbanállást akkor egy hülye kerékpáros is bírja már ki... ha pedig eljutnának addig, hogy az esetek 90%-ban jobban jár ha felmegy a járdára akkor egészen jó lenne a közlekedés :)

Buszos is úgy volt vele, hogy ha már két sáv van akkor kihasználja teljes szélességében kanyarban igaz, hogy én ott voltam a belsőben da azt néztem, hogy már a szemköztiben vagyok 30 centire mert lezúzza a kocsim oldalát...

Suzuki swift 1: főúton.. miért is a városban nyitna az ilyen üzletet neeem neki a főút mellett kell nah: 35-ös böszörmény előtt kb 1,5 kilométerrel van egy zöldséges persze parkoló vagy valami megálló hely nincs csak az út szélén parkolnak ahol éppen elférnek... szal suzuki már 2 kilométerrel korábban kiteszi az indexet és lassít... lassít... lassít... mint akinek nincs is fékje és azért nem nyomja a gázt, hogy addigra teljesen megáll magától... persze az ilyet meg kell előzni HA nem jönnek szemből folyamatosan... már 50 alatt jártunk amikor végre lehúzódott és benyomta az elakadásjelzőt mintha lenne értelme na mind1...

Kamion: kb 3x kezdett el indexelni, hogy ő bizony bejönne abba a bizonyos belső sávba és én rendes fiúként villantottam, lassítottam, hogy na haver gyere nyugodtan majd fogta magát és ment tovább... ezt 3x játszotta el utána a külső sáv belassult én meg haladtam tovább.

Parkoló+daewoo tico+60-as úriember: áll előttem és kanyarodna ki jobbra a parkolóból akarom mondani balra vagyis mégsem mert ő mégis jobbra menne... na ezt játszotta az indexel majd a végén kanyarodott is balra... mit látok? már megint a parkolóban van ahol megtette egy kört (tico... van vagy 2 méter a kocsi az első és hátsó tengely majdnem összeér szal megfordul egyhelyben) utána már határozottan jobbra villogott.

Hirtelen ennyi jutott eszembe és ez a gondolat még végül:

''Ma mindenkinek elgurult a gyógyszere?''

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#267) Peet210 válasza _seth_ (#266) üzenetére


Peet210
őstag

Nos igen Debrecenben is sok a vezetni ''tudó'' söfőr.Sokszor eljátszák azt, hogy a külsőből kanyarodnak balra(vagy belsőből jobbra).Reakció: fék a padlóig dudálás, káromkodás.

Van egy ''kedvenc'' részem a városban a Campus diákszálló és a sportcsarnok közötti egyirányú(a Kassai felőli végen) kétsávos út.Én a belsőből megyek a belsőbe a mellettem állónak meg a külsőbe kellene érkeznie.Sokan eljátszották már azt, hogy külsőből egyből a belsőbe kanyarodtak elfeledvén azt, hogy én ott vagyok és keresztezzük egymás útját.
Reakció itt is fék+duda+anyázás, és még ő van felháborodva(miközbe rámhúzza a kocsiját).És ez nem egyszer fordult elő.

A biciklisekkel igázából nem lenne bajom de ma is találkoztam két olyannal akinek a csomagtartóján 1 láda volt ami kicsit megszélesítette a bringát, de nem is ez a gond.A gond az, hogy nem egyenesen haladt hanem hol egy kicsit jobbr hol egy kicsit balra.Így elmenni mellette nem kis türelmet igényelt.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#268) bambano válasza Dumb (#265) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Valld be, te csinálod a dugókat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#269) Dumb válasza bambano (#268) üzenetére


Dumb
senior tag

Ja igen, épp akartam vallomást tenni :D

Itt egy friss videóm, biciklizés közben készült. Asszem picivel több autót, buszt előztem meg, mint ahányszor ők engem. :P :) [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#270) t1 válasza Dumb (#269) üzenetére


t1
addikt

mi a rák?
honnan van neked ilyened? :)
durva vagy :DDD mennyivel mentél?

[Szerkesztve]

(#271) dokar válasza Dumb (#269) üzenetére


dokar
addikt

nagyon jó a videó :C főleg a lassítós csajt-megnézős rész ;] :D

extra - SEXRay

(#272) dokar válasza t1 (#270) üzenetére


dokar
addikt

egy-két helyen fel van gyorsítva, azért mégsem gondolod, hogy 200 lovas lábai vannak :DDD

extra - SEXRay

(#273) t1 válasza dokar (#272) üzenetére


t1
addikt

:B :U

(#274) DeadMeat válasza Dumb (#269) üzenetére


DeadMeat
veterán

Tenyleg nagyon jo a videjo :C Ez kb mekkora tav es mennyi ido alatt tetted meg?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#275) bobsys


bobsys
addikt

tegnap este 7óra felé az érdi emelkedőnél láttam egy stift 2est, szépen tetőre rakva az árokba (felfelé jött), gondolom valamit emberkedett, csak a vezetési tudás hiányzott belőle (dfx eszembe is jutott :DDD )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#276) Dumb válasza t1 (#270) üzenetére


Dumb
senior tag

A hátizsákomban volt egy video-in-es kamera (miniDV, de nem DV-in kell), a fejemen egy 17K ft-os kis csőkamera. Majd nyomok képeket.
Az elején a Hegyalja járdáján kb 46-tal (országútival múltkor 61-el, szóval lesz még folytatás asszem) Aztán a Rákóczin kb 30-35-tel általában. Km-órám most nincs sajna, de az út ez volt (megvágtam) Hegyalja-lejtő - Blaha - Oktogon - Blaha - Keleti, és ez kb 22 perc ;]
Örülök h tetszik :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#277) t1 válasza Dumb (#276) üzenetére


t1
addikt

nagyon durva vagy :)
Nem félsz?

(#278) bambano válasza Peet210 (#267) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tegnap engem is le akartak zúzni a Csemete-Mester sarkon, a Dózsa György felől mentem balra a Péterfia felé, ahol két sáv kanyarodhat balra, én mentem belül, mellettem egy astrás úgy érezte, hogy faltól-falig kell neki kanyarodni, a két sávot teljesen igénybe vette.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#279) bambano válasza Dumb (#276) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Engem azért akart egyszer megverni egy biciklis, mert ő nem tartotta be a járdán a sebességkorlátozást és emiatt sokkal hamarabb odaért, mint hittem, plusz nagyot kellett fékeznie. Az ilyen tahó biciklisek miatt utálják őket az autósok. Szerencséjére nem szálltam ki, nem derült ki, hogy fele akkora élősúllyal mihez kezdett volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#280) bambano válasza Dumb (#269) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Megnéztem a videódat. Az a véleményem, hogy az ilyen stílusban közlekedőket be kellene zárni pár hétre, hogy elgondolkodjanak a dolgokról. Aki ennyiszer kírésti a szerencséjét, arra tényleg nem tudok mást mondani, csak azt, hogy várják a vesédet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#281) MUŁĐER válasza Dumb (#269) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ezt ki kéne rakni a youtube-ra!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#282) tbs válasza Dumb (#269) üzenetére


tbs
addikt

Látványos, bevallom tetszett.:! :DDD

De... Pont az ilyen bringások miatt rühellik a bicajosokat a gyalogosok és az autósok. :(

Pár éve próbáltam kerékpárral járni a munkahelyemre, nyár végén kezdtem. 2 hétig bírtam. Aztán az egészségem megóvása érdekében letettem a dologról. Pedig az út 3/4-e kerékpárút volt...

Ivan15: halhatatlan... Vagy hallhatatlan... (Fül. Érted.)

[Szerkesztve]

(#283) Ivan15 válasza Dumb (#269) üzenetére


Ivan15
senior tag

Jó a videó
Amikor leugrattál a járdáról és rátértél az Erzsébet hídra elfelejtettél hátranézni ;] és mi lett volna, ha az a busz vagy vki más vmiért begyorsít, és hátbatalál ;]

(#284) KrAt válasza Dumb (#269) üzenetére


KrAt
veterán

Állat a videó :C

(#285) Dumb válasza bambano (#280) üzenetére


Dumb
senior tag

13 év és 15.000 Km alatt eddig semmi komoly balesetem nem volt, senkit sem ütöttem el, és engem se...

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#286) Dumb válasza t1 (#277) üzenetére


Dumb
senior tag

Nem, igazából ilyenkor érzem magam teljesen szabadnak :) Aki nem próbált ki ilyesmit, illetve ''nincs benne a kisujjában'', az teljesen másként látja sztem, mint én :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#287) bambano válasza Dumb (#285) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyrészt nagyon sokszor használod azt a feltételezést, hogy az előtted/melletted menő nem változtat a mozgásállapotán és te elsuhansz mellette. Ami vagy bejön, vagy nem. Ez lutri.
Másrészt meg úgy látom, a kresz neked almás.

Abból pedig, hogy 13 év alatt nem volt baleseted, nem következik, hogy a jövőben sem lesz. Akár holnap, akár 5 év múlva.

Én nem szeretem, amikor a közlekedés egyes résztvevői minimális szinten sem figyelnek a többire. A kirívó példa, amikor két biciklis előz meg az úton ugyanazon pillanatban, az egyik jobbról, a másik balról. Ilyenkor végképp nincs mit csinálni, nem tudok neki helyet adni, semmi, mert akkor kivasalom a másikat.

Javaslom neked a bkv-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#288) Dumb válasza bambano (#287) üzenetére


Dumb
senior tag

Szeretem a bkv-t, és sokat is használom. Jó egy kicsit összerohadni embertársaimmal :) Nem veszélytelen, ahogy megyek, az biztos, de megpróbálom minimalizálni a kockázatot. Elég hamar meg tudok állni, ha kell, és nem mindig így megyek, ahogy a videón.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#289) Dumb válasza Ivan15 (#283) üzenetére


Dumb
senior tag

A kamera kevesebbet lát nálam, jóval kisebb a látószöge. Néha pedig hangokra is lehet hagyakozni, vagy éppen a csendre :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#290) _seth_ válasza Dumb (#289) üzenetére


_seth_
veterán

Azért nem árt vigyázni... engem csak egyszer ütöttek el olyan emberesen de akkor éppen kerékpárúton mentem és az autósnak volt kirakva a STOP tábla de nem érdekelte... egy kis mocitető majd szélvédő utána az volt a szerencsém, hogy puha fűre estem és még a föld is puha volt mert eső útán történt... annyit csinált az autós, hogy kiszállt és segített felállni majd már el is tűnt... én meg visszaültem :D A bukómnak volt haszna... kb 3x koppant :Y Igaz utána még hónapokig fájt mindenem de komolyabb sérülésem nem volt... városban volt már, hogy wartbourgos bácsi nyitotta ki rám az ajtót ott ahol még csak meg sem lenne szabad állnia persze ő kiabált rám... stb stb...
----
Az autósok nem számítanak arra, hogy egy biciklis 15-20km/h-nál gyorsabban közlekedik, arra sem számítanak, hogy esetleg jó féke van és pillanatok alatt meg tud állni...

Amit pl nem szeretek: állok bringával az út jobb oldalán majdnem a padkán, hogy mellém elférjen egy autó mert úgyis mellémáll... és akkor jön egy nagy dög (ifa, kamion, busz...) és úgy áll mellém, hogy ha nem vigyázok ott helyben lezúz és ha tegyük fel rácsapok akkor néz ki gyilkos szemekkel, hogy mi a f... van??? az persze nem zavarja, hogy én már nem is az úton állok hanem mellette a padkán túl...

Autós, motoros, biciklis, gyalogos... mindegyik táborban van bőven olyan akit nem lenne szabad a lakásból sem kiengedni...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#291) bambano válasza Dumb (#288) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Meg vigyázol, hogy ne csikard meg az autók oldalát, ne törd le a tükröket meg ilyenek? meg hogy a busz, amikor a holtterében mész, ne forduljon rád?

A biciklinek szerintem nem lehet jó fékje, de erről nyithatunk vitát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#292) t1 válasza bambano (#291) üzenetére


t1
addikt

hát azért a tárcsafékék már jók

(#293) tbs válasza t1 (#292) üzenetére


tbs
addikt

Sebességéhez képest kicsi a tömege. Az a tömeg is túl magasan van. Kicsi a gumi(k) tapadási felülete.

Amiben jobb, az a fék-reakcióidő.

A fizika az a bicajosra is fizika. ;)

(#294) Dumb válasza bambano (#291) üzenetére


Dumb
senior tag

Én vigyázok, igen. Eddig még nem törtem le egyet se, és nem karcoltam meg semmit. Ha ők is vigyáznak egy picikét, nincs gond. Busz mellett is ritkán megyek.
A múltkor autóval voltam, és egy majdnem letörte a tükrömet, nemtom mit akart... Egyszer meg ha nem állok meg hirtelen belsőben, sztem ledarálta volna az egész elejét. Mellett voltam, a csukló mögött, amikor gondolta, hogy most ő sávot vált...

Nem kell tárcsafék sem, csak egy jó felni-oldalfal, meg egy puhább fékbetét (és nem műanyag fékpillangók :DDD ). Óvatlanul orra is lehet esni egy jobb fékkel.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#295) Dumb válasza tbs (#293) üzenetére


Dumb
senior tag

''Vész''fékezésnél hátra kell helyezkedni kicsit, és akkor nem esem orra :) Nedves úton könnyen blokkolhat az első kerék, szárazon már nagyon nehezen.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#296) tbs válasza Dumb (#295) üzenetére


tbs
addikt

Naja, de ezek az ''apróságok'' mind a hatékony lassulás ellen hatnak. Ültem már olyan autóban, amiben hiába támasztottam ki kézzelábbal, az 5pontos öv fogott meg fékezéskor. Ilyet semmilyen keró nem lassul ember/gép törés nélkül. ;)

De nem vitatom, tényleg van pár előny a bicajos oldalán: ritka jó manőverezőképesség, a kakasülő miatt kvázi jobb rálátás a forgalomra, stb.

(#297) Dumb válasza tbs (#296) üzenetére


Dumb
senior tag

Persze, nem mondtam, hogy jobb mint egy autó, de ez is tud jól lassulni.


Itt egy elektronikus zenés verzió a brigás videóból, más a vége is. [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#298) bobsys


bobsys
addikt

rohadt, mocskos, szemét +%/@+% passatosok, azt hiszi hogy vesz egy közép kat. autót és már ő a király, leköphet és veszélybe sodorhat engem és másokat
(bocs az általánosításért, de eléggé olyasmi a jelenség mint a suzukisok)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#299) miccur válasza Dumb (#297) üzenetére


miccur
aktív tag

Hi! Mi volt ebben meleg? Teljesen normális budapesti bringa nap.

no comment.....

(#300) miccur válasza bobsys (#298) üzenetére


miccur
aktív tag

Én 1Bmw-t rugtam oldalba a térdemért cserébe , ped nekem is az van, nem néztem a márka hűséget :((( :DDD

no comment.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.