Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39901) need válasza TayRol (#39869) üzenetére


need
addikt

hát pedig.. én gondolkodás nélkül elcseréltem egy Pana 25/1,4-re.. amit nem bántam meg.. ;)
talán 1 gondolattal lassabb az AF..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39902) TayRol válasza need (#39901) üzenetére


TayRol
veterán

nekem az hosszú lenne.

(#39903) MrChris


MrChris
nagyúr

Ez a videó lassításostúl vajon az em10-el készült? Persze lehet 720/60p visszalassítva.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39904) HollyBoni válasza MrChris (#39903) üzenetére


HollyBoni
veterán

99% hogy nem. :N Túl jó, itt tuti normális kamerákat használtak. Meg van benne gopro is. :)

(#39905) MrChris válasza HollyBoni (#39904) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát akkor gratulálok, csúnya vicc. :O Ha így van jól megtévesztik az érdeklődőket, pedig már meglepődtem, hogy ekkorát ugrott videó téren az Oly. Pedig váltanék rá ha ezt tudná.

(#39906) Studi válasza MrChris (#39903) üzenetére


Studi
addikt

Ááá, amin látszik az E-M10, azt nem csinálhatták azzal. Azok E-PM2-vel vannak. :DDD

(#39907) MLaca


MLaca
őstag

(aki videózni akar, az a pana gh3-at nem ússza meg. pont.)

http://mlzphoto.hu/

(#39908) madgie válasza MLaca (#39907) üzenetére


madgie
titán

Hja.

Hómvideóra mondjuk az LX7 se kutya. Konkrétan mondjuk jövő héten kliprendezésre is velem jön.

(#39909) Mercutio_ válasza madgie (#39908) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a home videót ne emlegesd, mert mindjárt linkel Studi valami szaftosat :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39910) ati3x


ati3x
senior tag

Háát, egyre jobb biznisznek tűnik ez az E-M5.. Reggeltem a gépet az olympus oldalán, és kaptam +6 hónap garit.. Elvileg 2016-07-ig van rá gyári gari.. :) Frissitettem a firmware-t is.. Most már a 2.0 van a gépen, az obin meg az 1.2.. Hát ha még lesz focus peaking, akkor biza királyság lesz.. Nomeg ha megpiszkálják a videót is (habár nekem ez igencsak másodlagos... ) :D Amúgy még mindig nem hiszem el, hogy van egy ilyen gépem! Olyan hirtelen történt! :D ;] :C

(#39911) HollyBoni válasza MrChris (#39905) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem egyáltalán nem megtévesztő, senki nem mondta hogy EM10-el lőtték, csak egy reklám, amiben általában sok minden nagyon nem igaz. :) Szvsz nagyon kevés reklámot forgatták azzal a géppel amit reklámoznak. Vagy valahol volt említve hogy ez EM10-el lett forgatva?

[ Szerkesztve ]

(#39912) Freddy76 válasza ati3x (#39910) üzenetére


Freddy76
addikt

Sokat emlékeztetsz itt minket a vételre, senki nem fog téged szeretni :N . Az tényleg egy baromi jó vétel volt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39913) MrChris válasza HollyBoni (#39911) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyilván nincs oda írva, hogy azzal készült, de nekem akkor is fura, hogy egy képalkotó eszköznél úgy mutatják be a benne lévő videós ficsőröket mintha azt tudná a gép. Csak éppen kicsit többet mint amit tud. Persze akár végig GoProzhatták volna az egészet akcióval, síbotra rögzítve meg snowboard orrára ragasztva...

(#39914) ati3x válasza Freddy76 (#39912) üzenetére


ati3x
senior tag

Jam-jam.. :D Bocsi.. ;] De jó cucc lett ez az EM-10 is.. A nyitó ára sem olyan vészes.. Szal Ha nem történt volna ez a mázli, akkor bajba lennék.. Vagy már meglenne az Xz2, vf2-el, vagy az RX100 annyiért amiért az E-M5-öt vettem.. :D Viszont.. Ezzel a géppel kisjött a palacsinta 14-42.. :U Valami ilyesmit kéne beujitanom, hogy "hordozható" méretűre zsugorítsam a gépet.. MEg ugye ott a pana 12-32 is.. Melyik a jobb? Optikailag? A 12-32 többek szerint hozza a 12-50-es minőségét.. (annyira nem rossz). Az új 14-42 mondjuk kompaktabbnak tűnik mint a pana 12-32.. Jó-jó tudom a pana 12-ről indul.. Aztán kijött a 25/1.8-as obi is, egész vállalható áron.. Szóval van mozgás rendesen az MFT fronton.. És végre nem az 1000+ dodós üvegek jönnek csak..

Vidám dolog, hogy az EM-10 topicjában előkerültek a DOF-huszárok.. ;] Azért az erőteljes facepalm díjas csóka volt, aki valami ilyesmit bizonygatott:

"jaj hát túl kicsi a szenzor, nem elég a DOF, meg ugye méretre sem olyan kicsi, meghát ugye ott a d3200 kitobival fele ennyiért.. De nekem kicsi gép kell, elférjen zsebbe, de legalább apsc, és ha lehet 24-100 obi legyen rajta, min 2.8-as fényerővel... Meg aztán ott a ricoh valami, ami apsc ugyanebbe az árban(em10), és 28/2.8 fix obi, és a bokeh.. milyen fasza.."

[ Módosította: Parci ]

(#39915) HollyBoni válasza MrChris (#39913) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem is mutattak videós ficsőröket, csak kattogott a zár és ennyi. :D Közben meg nyomattak mindenféle az élet rövid örökíts meg mindent stb. szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#39916) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

e-shutteres gépekben az expo kiolvasásakor meg lehet tudni mennyi a valós zárral és mennyi az E-shutterrel lőtt expó?

(#39917) arn


arn
félisten

Ha tenyleg jo az a stabi az em10ben, en tuti nem vennek mast felette :) ha ezt fel eve lepik meg... Meg a vakusaru is ezust rajta. Az enyem sarka epp most kopott meg, pedig eletben nem volt semmi rajta, es ugy vigyazok ra, mint a szemem fenyere. Az em10et felteni sem feltenem ennyire.

Erdekes, hogy most epp firmwarerel hosszabbitjak meg az em5 eletciklusat, pedig rohadt felesleges az em10 es az m1 koze.

Az em10ben az a legszebb, hogy sose volt premium vaz, igy az ara gyorsan bukni fog, mekkora bolt lesz ez egy ev mulva... Most erkezett meg az em5 olcsositva, kivancsi leszek a kov lepcsore, remelem nem fog annyi ido eltelni, mint a ket nagy, p1-em5 lepcso kozott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39918) TayRol


TayRol
veterán

ez az új 14-42 a "régi" szintjét hozza IQ-ban, vagy hova kell pozícionálni (pl. a 12-50-hez képest)?

(#39919) Mercutio_ válasza TayRol (#39918) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kisebb....... :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39920) Parci válasza arn (#39917) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Ha tenyleg jo az a stabi az em10ben, en tuti nem vennek mast felette"

annak fényében, hogy ez az egyetlen lényegi különbség az e-m5-höz képest, ezzel még lesznek így egy páran :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39921) Studi válasza Parci (#39920) üzenetére


Studi
addikt

Azért van még 1-2 apróság: egyrészt kisebb, nem sokkal, de azért a nagykezűeknek ez számíthat. Másrészt nincs hozzá teljes markolat, csak egy kis kapaszkodó, ha minden igaz. Aki nagyobb obikat szeretne ráaggatni, azoknak ezek a dolgok is szempontok lehetnek.

(#39922) TayRol válasza Studi (#39921) üzenetére


TayRol
veterán

de az elkészült képeket (és azok minőségét) ezek elég kis mértékben befolyásolják (normális esetben).

[ Szerkesztve ]

(#39923) jjeahh válasza arn (#39917) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Erdekes, hogy most epp firmwarerel hosszabbitjak meg az em5 eletciklusat, pedig rohadt felesleges az em10 es az m1 koze"

ezzel nem értek egyet, + Parci, nekem az e-m5 mérete jobban bejön, mondjuk ehhez az e-m10-et is meg kéne tapogatni, az időjárásálló kivitel sem semmi, és nekem az e-m5 dizájnja még mindig absz etalon, tehát én most az e-m5-öt venném...(ha lenne pínzem rá :DDD ) ja majd' elfelejtettem, e-m5-re jön fókusz píking :D e-m10 ilyent nem tud, nem igaz?

"Az em10ben az a legszebb, hogy sose volt premium vaz, igy az ara gyorsan bukni fog, mekkora bolt lesz ez egy ev mulva..."

no erre viszont én is kiváncsi vagyok :D jóval olcsóbban már nekem is bejövős lenne

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39924) Freddy76


Freddy76
addikt

A képfeldologóz processzor konkrétan mit csinál? Egész pontosan arról szeretnék képet kapni, hogy az em10 esetében mekkora előny, hogy az em1 képfeldolgozó processzorát kapta.

Lassan áll össze a fejemben a szett, megvenném palacsinta zoom-mal, mellé első körben egy 25-ös fix, aztán majd meglátjuk. Régen sem használtam sokat a 45-öst, de amikor használtam, akkor nagyon kellett...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39925) FEDman válasza jjeahh (#39923) üzenetére


FEDman
addikt

Az E-M10 már eleve focus peakinggel érkezik. ;)

(#39926) Studi válasza TayRol (#39922) üzenetére


Studi
addikt

Akkor miért nem vesz mindenki E-PM2-t? :DDD

De írtam: nagyobb obiknál számít ténylegesen csak, a fixekkel valóban tökéletesen elég az E-M10.
A 100-300 meg úgyis G6-ért kiált! :D

(#39927) jjeahh válasza FEDman (#39925) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bakker, tényleg? le vagyok maradva :DDD
én mintha úgy olvastam valahol, hogy azért kapja meg az e-m5 a peaking-es frissítést, hogy legyen nagyobb a rés az e-m10-e-m5 között

(#39926) Studi: ez igaz, s mégsem...fixekkel is megvan egy adott méret mindenkinél, amit kényelmes megmarkolni sztem. az e-m10 olyan érzésem van, hogy ahhoz már túl kicsi, hogy megmarkold, ahhoz meg még túl nagy, hogy zsebrevágd, szal én nem igazán látom értelmét

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39928) FEDman válasza Freddy76 (#39924) üzenetére


FEDman
addikt

Az E-M1-nél talán a legnagyobb újdonság ilyen téren az volt, hogy figyelembe veszi a használt obit, annak a teljesítményét, az aktuális rekeszt, diffrakciót és ennek megfelelően dolgozza fel a képet.

Ezen felül az E-M1 az első Oly váz, ami a Panához hasonlóan a CA-t is automatikusan korrigálja. És ahogy elnéztem ezt megteszi Pana obik esetében is.

Gyanítom ezek azok a tulajdonságok amik átkerülnek az E-M10-esbe.

Amiről kicsit kevesebbet beszélnek, hogy az E-M5-ben még volt AA szűrő, az E-M10-ben pedig már garantáltan nincs.

[ Szerkesztve ]

(#39929) Studi válasza Freddy76 (#39924) üzenetére


Studi
addikt

Egy gyorsabb processzoron futnak ugyanazok az algoritmusok. Igazából gyakorlati haszna nem sok, a sorozat így is bőven több, mint amire szükség van, a gépbe épített spec. effekteket meg gondolom nem nagyon használod. A GF5-ön például azok használatánál hajlamos mocskosul belassulni a keresőkép.

szerk: bár lehet, hogy tévúton járok, és FEDmannak lesz igaza: ezek a képjavítások is bekerülnek az E-M10-be. Akkor még nagyobb királyság ez a váz. :)

[ Szerkesztve ]

(#39930) FEDman válasza jjeahh (#39927) üzenetére


FEDman
addikt

"OM-D E-M10 key features

16MP Four Thirds CMOS sensor
Twin control dials
Built-in flash
8 fps continuous shooting
Tilting 1.04M dot LCD touchscreen
1.44m dot LCD viewfinder
Wi-Fi allowing remote control and file transfer to smartphones
Focus peaking
'3-axis' image stabilization"

:)

(#39931) jjeahh válasza FEDman (#39930) üzenetére


jjeahh
nagyúr

faxa :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39932) .: JuSzT :. válasza Studi (#39921) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen ez bennem is felmerült, főleg úgy hogy a visszanézés gomb meg jobbra fel került, ahogy elképzelem a g6 után , borzasztó szokatlan lenne, és állandóan fogást kellene váltani a visszanézéskor.

Mert alapból nekem mindig ki van kapcsolva az automata visszanézés.

(#39933) madgie válasza .: JuSzT :. (#39932) üzenetére


madgie
titán

Akkor kapcsold be. Vagy ne nézd vissza :D

(#39934) Parci válasza Studi (#39921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezekben igazad van, és ha használtan nagyon jó áron találsz egy e-m5 power kitet, az jobb. viszont az e-m10 kisebb markolata arra pont jó, hogy jobb fogású legyen a cucc (gyanítom), nem lesz olyan drága és pont annyit hozzáad a magasságához, hogy már kicsi sem.

magyarán, e-m10 + grip ergonómiailag szerintem sokkal jobb lesz a sima e-m5-nél. pláne, mert csomó mást is javítottak.

igazából elég telitalálat ez az e-m10, a stabitól rettegek egyedül, számomra az az e-m5 első számú előnye.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39935) madgie válasza Parci (#39934) üzenetére


madgie
titán

Én az AF-re vagyok kíváncsi, mondjuk azt nem tudom, hol és hogy próbálom ki, Debrecen/Nyíregy vonalon mikor lesz valahol megfogdosható...

(#39936) Parci válasza madgie (#39935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lesz pana szintű a pontossága, kevés fényben érzékenysége stb. igazából tényleg nem értem, hogy miért akar oly-t venni az a pár ember, aki a napnál is világosabban leírta, hogy utálja, a panát meg szereti, mindezt pont olyan dolgokért, amit tényleg a pana tud jobban. a cd-af királya a pana, a g1 óta. mindezt csak azért írom, mert borítékolom, hogy mondjuk mercutio és te csalódnátok. aztán lehet, hogy tévedek, én sem próbáltam még :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39937) Freddy76 válasza madgie (#39935) üzenetére


Freddy76
addikt

Februárban több tárgyalásom is lesz Debrecenben. Ha addig meglesz, leviszem.

Szóval bizakodj.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39938) madgie válasza Parci (#39936) üzenetére


madgie
titán

Nekem szinte édesmindegy, hogy GX7, vagy EM10, bár az utóbbihoz húz picit a szívem, mert ott a live composition + wifi. A GX7 is baba gép ettől függetlenül (sőt), a tiltes EVF mondjuk pont nem érdekel.

szerk: c-af nem s-af akart lenni?

Studi: ja, értem. Ríli.

Freddy76: juppi :D

[ Szerkesztve ]

(#39939) .: JuSzT :. válasza madgie (#39933) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyjából a másodikat alkalmazom :) Egyrészt jobban bírja az akksi, másrészt nem szarakszik azzal is miközben a kártyára ír egy sorozatot.

(#39940) Studi válasza madgie (#39938) üzenetére


Studi
addikt

A c-af itt szerintem contrast af.

(#39941) Parci válasza madgie (#39938) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, elírtam: cd-af

megteszem tétjeim: sötétben lesz némi hunting, időnként rossz helyre áll élesre, a kis af mező nem lesz olyan jó, mint a pana pinpoint stb. szóval lehet majd élni az oly af-fel is, de a panáé továbbra is jobb lesz. egyébként a gm1 már egészen perverz, talán -4 ev mellett is talál fókuszt. koncertfotósként például biztos sokra értékelném.

úgy amúgy szexibb az e-m10 pofára, de a gx7 az elkerülhetetlen áresés után elég combos ajánlat lesz, imho. igazából a legjobb pana váz az én szememben.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39942) JohnyBlue válasza Freddy76 (#39937) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Mester ha jössz Debibe akkor egy kávéra a vendégem vagy :R Illetve én is is szívesen kipróbálnám ezt a EM-10 et :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39943) arn


arn
félisten

En epp a meret miatt hasznalok mftt, es nehany dolgon meg finomitottak is az em10ben, az elonyere. Perpill meg azonos arban is elgondolkodnek, hogy melyik legyen.

Irtak pl olyasmit, hogy ha kihajtod a kijelzot, akkor kikapcsol a kukucskaszenzor, vagy pl a fenyviszonyokhoz igazitja az evf fenyerosseget, ami kicsit nagyobb is. Az aa elhagyasa is elonyos lehet, neha wifi is jol jonne stbstb. Ha a stab jo, siman alternativa.

Freddy: gyorben nem jarsz? Engem is erdekelne... Ossze is tudnank vetni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39944) Freddy76 válasza JohnyBlue (#39942) üzenetére


Freddy76
addikt

Te mit olvasgatod ezt a fórumot? Eladod a csattogóst?

Arn: Győrbe rendszeresen járok, ma is megyünk, és ez így is lesz, amíg a feleségem anyja Győrben lakik... De em10 még nincs, természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39945) madgie válasza Parci (#39941) üzenetére


madgie
titán

A meglepő az, hogy sose pinpoint-ozom, nem is igazán tartom kényelmesnek, nekem az alap AF pont legyen olyan kicsi, hogy ne menjen el a háttér felé (meg ugyanakkora legyen tapicskánál). Ha kell nagyítani, átlövöm MF-re és tapicskával belenagyítok.

A setét AF használhatóság egy Média Markt szintű műfényben nagyjából jól érezhető, legalábbis sötét szabolcsban nem világítják túl ezeket :D

(#39946) Mercutio_ válasza Studi (#39926) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha olcsó, akkor a G3-mam után kiált az :DDD mint annó írtam meglepően kényelmes volt a 100-300 a G3-as vázon, nem akart orrabukni mivel zömökebb mint a (régi) 14-140, nekem nagyon bejött, csak az ára zavaró.

Parci: Ha lesz kisméretű fókuszmező akkor elvileg az E-M5 egyetlen baját a melléfókuszt kihúzhatjuk, az meg amikor a jó helyre áll rá elég gyors volt már, legalább is a G3 AF-sebességét hozta emlékeim szerint az meg nekem elég. De a puding próbája ugye...
A másik ami kérdés, hogy E-M10 után hová mozdul a GX7 ára, mert az is mozgatja a vezérhangyát :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39947) JohnyBlue válasza Freddy76 (#39944) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Drága ! Áhh dehogy adom el :) Az E-450 dupla kittet szeretném lecserélni. Azzal az indokkal, hogy kirándulás bla bla és bla. Meg egy kis kütyübuzéria is bejátszik.

És hogy miért olvasom? Csak a képeket nézegetem :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39948) Studi válasza madgie (#39945) üzenetére


Studi
addikt

Én sem szoktam használni a pinpointot, de a Panák legkisebb fókuszmezője, és az Olyk (régi?) legkisebb fókuszmezője között is ég és föld a különbség. Egy-egy vékonyabb virág, faág helyett az Olyk előszeretettel fókuszálnak a háttérre például.

(#39949) hegyimorc válasza Studi (#39948) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Na, most, hogy a EM5 2.0 firmwareben lettek kisebb fókusznégyzetek, próbálgattam picit.

Hát, egyelőre nem győzött meg (, de futok vele még egy kört).

EM5 előtt járt nálam 3 Pana váz is - GF1, G3, GF2 -, már nem emlékszem melyikben milyen volt pinpointnál a nagyítás - csak full screen volt vagy picture in picture is -, és arra sem emlékszem, szerettem-e :D , de most a GM1-ben a PIP határozottat tetszik. Lehet, hogy azért mert az EM5-ben macerásnak tartom. Jó, hogy 14x-re is lehet nagyítani, de ha teljes képernyőre nagyít akkor zavarja a komponálást, és az sem a legjobb, hogy nem lehet beállítani, hogy automatikusan nagyítson. Ez a nem túl megbízható fókuszálás miatt lenne jó.

Szóval szerintem a Pana pinpointja PIP móddal együtt messze jobb, mint az Oly kis fókusnégyzete és a körülményes belenagyítás.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39950) Lassú Víz válasza hegyimorc (#39949) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem tudja az automata belenagyítást. Már a legelső E-P1 is tudta. Engedélyezni kell a menüben, MF Assistant névre hallgat. Utána kell az S-AF + MF vagy az MF mód, és amint elmozdítod a fókuszgyűrűt belenagyít.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.