Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39651) paramparya válasza jjeahh (#39649) üzenetére


paramparya
őstag

És még az is kérdés, hogy ha az E-M10 alapból is jobb (leszámítva az esőállást), de kisebb mellé, frissebb, wifi alapból, nem kell flashair, stb, akkor tényleg érdemes lehetne kivárnom. Vagy nem, nem könnyű ez :)

(#39652) Mercutio_ válasza paramparya (#39651) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ázsiában ha jól tudom nem csak az eső a gond, hanem a magas páratartalom is, azaz amikor nem esik, akkor is nedves lehet a váz, főleg az őserdőben.
ennek lenne érdemes utánakérdezni, hogy a konkrét helyen ahol hozamosabb időt leszel mennyire esélyes ez a szitu.
Bár, .mf Hong Kongban járt már, ha jól emlékszem és az eddigi váza se szigetelt, szóval ez talán rövidtávon nem akkora gond.
Ez esetben - és ha a jövőben is fennáll a kintről hozatás lehetősége - azt nézd meg melyik váznak mennyi itthon a használtpiaci ára, és így melyiket érdemesebb venni, ha úgy is el fogod adni, aztán majd később megveszed az M10-et.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39653) jjeahh válasza paramparya (#39651) üzenetére


jjeahh
nagyúr

te tudod, sztem a kitobi miatt max "nagy" az e-m5, amúgy camerasize-n már fent van e-m10 is: [link]
előbbinek jobb a stabija (5 vs 3 tengely), időjárásálló, utóbbi valamivel kisebb, van wifi, van vaku, újabb képfeldolgozó proci

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39654) FEDman válasza madgie (#39626) üzenetére


FEDman
addikt

Nem tudom az megvan e, hogy az E-M10-nek van egy új Live Composite Mode-ja is? :U

Ráadásul itt azt írják, hogy ilyenkor nem csak élőben nyomon követheted hogyan húzzák a csíkot a csillagok, de hogy ebben a módban összességében akár 3 órás expót is tolhatsz! :Y

Lehet tényleg ez lesz a te géped.. :))

(#39655) madgie válasza FEDman (#39654) üzenetére


madgie
titán

Bászki, ez az én gépem lesz :D

Ki se szállok a kocsiból, kirakom állványra a gépet oszt hadd tekerjen magának a hidegben... én majd néha ránézek a mobiltelefonnal, hol tart :))

[ Szerkesztve ]

(#39656) Marseille199


Marseille199
senior tag

B.szki mennyi minden történik itt néhány óra alatt. Hajnal 1kor néztem rá utoljára, most meg mondom gyorsan csekkolom mi történt és megyek sietősen dolgomra. Erre el fogok késni. Hétvégén meg áll az egész fórum. Munkahelyi kockulás rulez? :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#39657) FEDman


FEDman
addikt

És a dilemma.. :U

(#39658) Lassú Víz válasza FEDman (#39654) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Na ezt egy firmware upgrade-ben odaadhatnák az E-M1 nek is a "Photo & Movie Capture allows you to take still images while simultaneously shooting a movie" képességgel együtt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#39659) |AP| válasza FEDman (#39657) üzenetére


|AP|
veterán

hááát... a jobb oldali kisebb, olcsóbb.
Az a kérdés a bal oldali jobb-e annyival amennyivel drágább (nem biztos)

(#39660) Studi válasza FEDman (#39657) üzenetére


Studi
addikt

Ha veni kéne, egy percig se gondolkodnék, venném az Olyt. Downgradeből viszont már nem jön ki annyi pénz, hogy megérje.

(#39661) Marseille199 válasza FEDman (#39657) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem is az oly. Tippem szerint f2.8 környékén már nem biztos, hogy van különbség, ha meg kell a nyitottrekesz adta szűk dof, akkor a képszélek nem nagyon szoktak számítani és a különbség minimális. No meg a 45-ösből kiindulva, nem lesz azzal baj nyitva sem. Szóval:

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#39662) FEDman válasza |AP| (#39659) üzenetére


FEDman
addikt

Fejvakarós nagyon.. :U
Ha nekem most döntenem kéne akkor valószínű nem az Olympust választanám. Ha egy szál fix obit keresnék mindenesnek kompakt méretben, akkor még még mindig a 20/1,7 a nyerő. Ha azt mondom, hogy a méret annyira nem számít (hossz) és inkább az a fontos, hogy nagyobb tárgytávon is határozottabban le tudjam választani a témám a kis mélységélességgel akkor meg gondolkozás nélkül a PL 25/1,4-et választanám. :)

Aztán megint egy másik történet, ha az embernek pici helyes GM1-ese van, na azon a vázon a vastagság miatt az mZuiko 25/1,8 az egyetlen a 3 közül amelyik nem néz ki bután. :)

[ Szerkesztve ]

(#39663) |AP| válasza FEDman (#39662) üzenetére


|AP|
veterán

"Aztán megint egy másik történet, ha az embernek pici helyes GM1-ese van, na azon a vázon a vastagság miatt az mZuiko 25/1,8 az egyetlen a 3 közül amelyik nem néz ki bután. :D"

ez nálam is bejátszik tudat alatt, de korábban már kifejtettem, hogy jobban örültem volna ha az a 25mm az 17... szerintem így nálam kimarad ez a 25-ös.

(#39664) FEDman válasza |AP| (#39663) üzenetére


FEDman
addikt

Ha 17 + 45-ösben gondolkodsz az remek páros és nem igazán kell közé már a 25-ös. :N

(#39665) Studi válasza FEDman (#39662) üzenetére


Studi
addikt

K@rv@ra el vagyunk kényeztetve, na! :DD

Kíváncsi leszek, mit reagál a Pana. A G-k árát eddig gátlástalanul vagdosta lefelé. Most a GX7 kapott egy kőkemény kihívót, szerintem hamarosan utánamennek árban. :) Apropó, Freddy kapott egy új töprengenivalót. :D

(#39666) Freddy76 válasza Studi (#39665) üzenetére


Freddy76
addikt

:K kíváncsi leszek a gombjaira...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39667) jmakk válasza Studi (#39665) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem nemsokára jön a G7, ami a GX7/GM1 szenzorát fogja kapni, talán még a szenzorstabit is, de az mondjuk alávágás lenne a GX7-nek. Meg 1-2 apró pluszfunkciót a G6-hoz képest. Na nálam majd ekkor jön az igazi fejvakarás. :D

[ Szerkesztve ]

(#39668) k1csi


k1csi
senior tag

Hasonlóan mint az Oly kiszórt néhány refurbished E-M5-öt az E-M10 bejelentése előtt most néhány refurbished GX7 tűnt fel az ebay.de-n (gondolom előkészítve a helyet a hamarosan bejelentendő GH4/akármi előtt).
Sokat szakítani persze nem lehet (és a gari is rövidebb mint nálunk) lévén valutánk fénye most éppen megkopott, de lehet valakinek így is érdekes lehet.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#39669) |AP| válasza FEDman (#39664) üzenetére


|AP|
veterán

abban gondolkodnék, ha a 25-ös kialakítását kapta volna a 17, és ez az árán is meglátszana...
első körben extra minimál szettben gondolkodok (12-32, 45), aztán majd meglátom.

(#39670) |AP|


|AP|
veterán

első halszemes kép, persze alaposan leméretezve, szóval sok minden nem derül ki belőle...

(#39671) Mercutio_ válasza jmakk (#39667) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igazi dilemma egy valódi G3 utód lenne 12-32-es obival, bekukucskaérzékelővel, GX7 szenzorral, változatlan méretben/formában. (Na jó kicsit lehet retrósabb, ha nem megy a méret és a funkcionalitás rovására)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39672) Studi válasza Freddy76 (#39666) üzenetére


Studi
addikt

Csak a kedvedért: állítólag picit ráncfelvarrták az E-M5-öt is, frissítették a borítását, és javítottak a sokat kritizált gombok méretén, nyomáspontján! Szóval az E-M10-re már biztos normális gombokat raktak, főleg, hogy itt nincs időjárásállóság, amire a sz@r E-M5 gombokat fogták.

(#39673) .: JuSzT :. válasza |AP| (#39670) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem így is bejön ez.

(#39674) paramparya válasza Mercutio_ (#39652) üzenetére


paramparya
őstag

Jogos, az E-M5 150-be kerülne, 200-ért kitben biztos eladható, E-PM2 100 alatt lenne, kitben 150-et megérhet, szóval abban nincs különbség nagyon, cserébe arra az időre biztos jobb gépem van, talán ha megtetszik még meg is maradhat.

Viszont nincs komoly zoomom, bár van otthon yashica 135-ös 2.8-as. Az átalakítóval mennyi fényerőt veszt? Sose használtam még így obit, de rémlik valami, mintha beleszólna egy gyűrű ebbe.
Bár azt sem tudom, mennyire látszik a manuál fókusznál a liveviewban, hogy mi történik. Nikon D5000-en evf-ben minden élesnek tűnt (de az ugye pentaprizmás), csak liveview-ban lehetett normálisan fókuszálni.

(#39653) jjeahh
Azért így egymás mellett megnézve is már-már lényeges különbség, obival oldalról különösen feltűnő lehet. :)

(#39675) Marseille199 válasza paramparya (#39674) üzenetére


Marseille199
senior tag

Semennyi fényerőt nem vesztesz. Ha makróznál közgyűrűvel, akkor igen, de sima átalakítóval nem. És bele lehet nagyítani nemcsak az lcd, de az EVF képébe is, egy (megkockáztatom, hogy bármilyen kategóriás, értsd D4 keresője is csak nagy, de nem manuálozni való) dslr-nél kényelmesebb a régi, manuális obik használata.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#39676) TayRol


TayRol
veterán

jól tudom, hogy az Oly mintaboltban vagy a 15% kedvezményt választom, vagy az obikat jobb áron? a kettő együtt nem működik.

(#39677) Studi válasza TayRol (#39676) üzenetére


Studi
addikt

A vázra (kitre) használhatod a 15%-ot, és ha veszel hozzá objektívet, akkor az a kedvezőbb áron kapod.
Az akciós kiegészítők árára már nem él a -15%, hisz azok eleve akciós árúak. De nézdd meg, hogy nem járt-e még le az az akció, mert ha jól emlékszem az határidős volt.

(#39678) TayRol válasza Studi (#39677) üzenetére


TayRol
veterán

nem látok határidőt.

tehát ha jól értem, az em10 árából lejön 15%, + 160e ft egy 17+45 kombó hozzá?

(#39679) Mercutio_ : akkor helytálló az állítás, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#39679) Mercutio_ válasza TayRol (#39676) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak az OM-D-k és az új PEN-ek esetén veheted a kedvezményes árú cuccokat, a többit már Studi leírta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39680) Lassú Víz válasza paramparya (#39674) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"200-ért kitben biztos eladható"

Nem biztos. kb. 2 év garanciával látok vázakat hirdetni ennél olcsóbban és nem kapkodnak értük. Neked meg az USA beszerzés miatt legfeljebb pár hónap world wide garanciád lehet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#39681) Studi válasza TayRol (#39678) üzenetére


Studi
addikt

Igen, ha fent van még a honlapon az akció.

(az E-M10-et stoppolom, ha megunnád! :DDD)

(#39682) TayRol válasza Studi (#39681) üzenetére


TayRol
veterán

nézd, az em5-öt azért adtam el 2 nap után, mert az a bizonyos 2 hátsó gomb használhatatlan volt.
rohangáló gyerekhez nem kell az 5 tengelyes stabi, esőben meg nem fotózom (ha igen, akkor ernyőt viszek).
ez alapján még bármi lehet...

az evf-re vagyok kiváncsi, mert olvastam, hogy nem az em1-ét tették bele, de talán az fps jobb lett.

(#39683) jjeahh válasza paramparya (#39674) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fényerőt nem vesztesz, fókuszálni könnyű, viszont mozgó témára nem ideális..én pl. eddig minden képemet manuállal lőttem :P

szerk: jól gondolom, hogy a taccskijelző sokat segít a manuálozásban?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39684) Lassú Víz válasza jjeahh (#39683) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Első tapival kijelölöd, hogy hová nagyítson bele, másodikkal a nagyító ikonra belenagyít. Ha ez segít, akkor jól gondolod.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#39685) paramparya válasza Lassú Víz (#39680) üzenetére


paramparya
őstag

Hát akkor ha 150-ért, az sem baj, nem feltétlenül keresni akarok rajta. Viszont VF3-at hozzáadva az E-MP2-höz már majdnem ott vagyok árban, és mégis egy jobb gépem van. Persze sajnos tényleg nem garanciális, de használhatóbb.

(#39682) TayRol:
melyik kettő az a két bizonyos hátsó gomb, mi velük a gond?

(#39683) jjeahh:
ez biztató :)

[ Szerkesztve ]

(#39686) TayRol válasza paramparya (#39685) üzenetére


TayRol
veterán

ez teljesen egyéni dolog, de nekem használhatatlanok voltak. a kép-visszanéző és a mellette található Fn gomb. pici, nincs nyomáspontja, nehéz hozzáférni.

(#39687) paramparya válasza TayRol (#39686) üzenetére


paramparya
őstag

Én az ilyeneknek mindig szoktam adni egy hetet (vagy megfelelően sok használatot, nem feltétlenül használod egy hétig), bámulatosan tud alkalmazkodni az ember az ilyenekhez. Egy hegedű is milyen kényelmetlen tud lenni elsőre, sokan mégis milyen ügyesen használják :D
Persze így is lehet valami végeredményében használhatatlan, de egy ideje már türelmesebb vagyok az ilyenekkel.

(#39688) jjeahh válasza paramparya (#39685) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én még mindig a vf-2-őt venném vf-3 helyett, vagy vf-4-et...és ha dzsungelbe mennék otthon hagynám a biztonság kedvéért :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39689) paramparya válasza jjeahh (#39688) üzenetére


paramparya
őstag

Annyit nem költenék viewfinderre, kevesebbel drágábban megvan az E-M5 :)

(#39690) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Látom csak megkaptátok az em10-et. Ár/érték arányban nekem sokkal jobbnak tűnik mint az em5. Alig kevesebb tőle és érezhetően olcsóbb. Simán elhiszem, hogy ez népszerű lehet az mft körökben.

Miért írják mindenhol, hogy az em5 szenzora és az em1 procija van benne? Az em1-nek más a szenzora mint az 5-ösnek?

Annak idején az e3-ban csak 2 tengelyes stabi volt, mégis hatékonyan és jól tette a dolgát. Miért ne lehetne akkor a "csak" 3 tengelyes is jó? Szerintem az em5 féle ibis varázslata nem kizárólag a plusz tengelyekben rejlik, ha pedig elég jó a giroszenzor és gyorsan reagáls a szenzorrángató, akkor a 3 tengelynek is domborítania kéne.

Videó funkciót mikor rak az Oly a gépeibe? :DDD

(#39691) FEDman válasza paramparya (#39687) üzenetére


FEDman
addikt

Ezzel csak az a gond, hogy TayRol kezében nem nagyon szokott semmi megmaradni egy teljes hétig, az ehhez túl nagy idő! :DDD

(#39692) FEDman válasza sebgutkopf (#39690) üzenetére


FEDman
addikt

Annyiban mindenképpen más, hogy az E-M1 szenzorán vannak PD AF pontok is, míg a másik kettőn ilyen nincs.

(#39693) TayRol válasza FEDman (#39691) üzenetére


TayRol
veterán

utoljára az x100 volt nálam a leghosszabb ideig, 2 hónapig.

(#39694) Lassú Víz válasza sebgutkopf (#39690) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Az em1-nek más a szenzora mint az 5-ösnek?"

Mivel abban van PDAF-et támogató érzékelő pont, elég valószínű. :) Egyéb képességeiben mint az E-M5.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#39695) MrChris válasza sebgutkopf (#39690) üzenetére


MrChris
nagyúr

video az Olyt nem érdekli, ők nem profitorientált cég. :D Tőlük aztán mehetnek a konkurenciához.

(#39696) sasa134


sasa134
addikt

érdekes, hogy az E-M10-et a hír-topicjában ekézik, mondván túlárazott, drága stb. Persze érvek nélkül, már, ha a '120-ér D3200 van' nem annak számít...
Most vagy én vagyok eltévedve, hogy nem érzem túlárazottnak (sőőőt, messze korrektnek tartom a 600Eurót érte) vagy megrögzött anti-MILC kommandó osztja ott az észt különösebb ismeret nélkül (és valójában hitvita zajlik - ugyebár kis szenzor, az szar blablabla) :U

Avanti Roma

(#39697) HollyBoni válasza sasa134 (#39696) üzenetére


HollyBoni
veterán

Majdnem minden MFT hír alatt ez megy. Ennyiért MFT nem kell, a fullframe sokkal jobb, stb. :N

(#39698) Studi válasza sasa134 (#39696) üzenetére


Studi
addikt

Hol van ez a topik, hadd' csapjunk oda! :DDD

(#39699) sasa134 válasza HollyBoni (#39697) üzenetére


sasa134
addikt

Akkor megnyugodtam, csak a berögzült reflexek jelentkeznek egyeseknél. :DDD

Studi: íme [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#39700) FEDman válasza TayRol (#39693) üzenetére


FEDman
addikt

Amennyi cucc átfut a kezeid között simán indíthatnál egy géptesztelős blogot is. :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.