Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39951) madgie válasza Lassú Víz (#39950) üzenetére


madgie
titán

Nagyon is érzékeny, épp hogy hozzáérsz, már kinagyította :K

(#39952) Mercutio_ válasza hegyimorc (#39949) üzenetére


Mercutio_
félisten

G3-ban nincs PIP mód :( a pinpoint meg akkor jó, ha viszonylag közeli dologra fókuszálunk, a távolabbiaknál ugye kis elmozdítás és már nincs is a nagyított képben amit meg szeretnénk lőni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39953) hegyimorc válasza Lassú Víz (#39950) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az, hogy én kézzel elmozdítom a fókuszgyűrűt számomra nem automata :N , ráadásul ezzel el is tekertem onnan ahová az AF vitte. Ezzel szemben a pana pontosan oda fókuszál ahová a pinpoint mutat, belenagyít - választható, hogy mennyi ideig -, látom, hogy fasza és exponálok.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39954) hegyimorc válasza Mercutio_ (#39952) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Úgy lenne ez jó, ha automatikusan, választható ideig jelenne meg, akkora méretben amekkorában szeretném.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39955) b.vr válasza hegyimorc (#39953) üzenetére


b.vr
őstag

A pana pinpointtal az a bajom, hogy ilyen pontosan meghatározott fókuszra nekem egy esetben lenne szükségem, az oly 60/2.8 makrónál - ott meg azért nem tudom használni mert úgy ugrál a kép mintha egy oszcillátorra lenne kötve a stabilizátor hiány miatt... :) Szóval marad az alátámasztás és az MF.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#39956) Lassú Víz válasza hegyimorc (#39953) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Így már értem. Ez tényleg jó dolog. :K

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#39957) madgie válasza hegyimorc (#39953) üzenetére


madgie
titán

Engem az zavar, hogy az a pinpoint-belenagyítós dolog interpolált kép érzetét kelti. Tudom, egyéni hülyeség, de utálom ezt :) Vagy csinálják ugyanolyan élesre, mint a keresőképet (zajosabb lehet), vagy ne legyen semmi.

(#39958) MrChris


MrChris
nagyúr

megint alakul egy jóáras gh2 a zindexen. Ha nem lenne g6-om beneveznék rá.

(#39959) Parci válasza madgie (#39957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, ez nem hülyeség, én még egyetlen számomra használható belenagyítós megoldást sem láttam, a ricoh gxr-nél is volt pip, aztán a belenagyított rész olyan rossz minőségű volt, hogy így se úgy se láttam, hogy mi van benne :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39960) madgie válasza MrChris (#39958) üzenetére


madgie
titán

Csittmá, most jegeltettem.

Aztán lehet tippelni, megint kitalál-e valami kifogást a videós koma. Mondtam neki, hogy vigye el, ne csináljak már p*csát a számból :))

[ Szerkesztve ]

(#39961) TayRol válasza madgie (#39960) üzenetére


TayRol
veterán

:D

(#39962) Mercutio_ válasza madgie (#39957) üzenetére


Mercutio_
félisten

Skacok!
Total amatőrnek mit és hogy allitanatok be a G3-on, hogy minél több használható képet lőjön klasszikus táncon? (kezdő csoport nem a Savaria tancverseny :DDD)
Ja ugyanez a kérdés videózásnál a vázon egy 20/1.7 lesz a 45-ös szűk, azzal egy kezdő sok helyzetben nem tudna mit kezdeni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39963) JohnyBlue válasza Mercutio_ (#39962) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Latin vagy Standard ? És milyen osztályban (S, A, B, C, D, E)? Ja... látom már .. kezdő... akkor nem kell 1/1000 :) Ha ott leszel inkább lődözd te :) Jobban jársz vele :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39964) Studi válasza Mercutio_ (#39962) üzenetére


Studi
addikt

iAAAAA, mint a szamárnak! :DDD

szerk: OFF: ingyenes, nyilvános a rendezvény? Lehet, hogy elugranék, csak kíváncsiságból, meg tanulni a G6-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#39965) Studi válasza madgie (#39960) üzenetére


Studi
addikt

Nyugi, nincs pénzem! :O :DDD

(#39966) madgie válasza Mercutio_ (#39962) üzenetére


madgie
titán

Attól függ. Ha meg akarja fogni a mozgást, akkor talàn S mód, fénytől függően valami rövidebb zársebesség, auto ISO oszt csók. Ja, expókorrekció, de az szintén fényfüggő, mi merre.

Ha meg vakuzna, akkor sok szerencsét :D

[ Szerkesztve ]

(#39967) Mercutio_ válasza JohnyBlue (#39963) üzenetére


Mercutio_
félisten

Standard és nincs osztály, mondom, hogy botlabu kezdők,de, te amúgy is szinte csak képen láttál G3-at :DDD

madgie : mondom amatőr, lövése se sincs mi az a korrekcio ja esiso3200 - ban maximalizálva, azt is elég lesz megertetni, hogy tartsa stabilan a vázat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39968) b.vr válasza Mercutio_ (#39962) üzenetére


b.vr
őstag

Én azt csinálnám ha a 20/1.7 lesz hogy A mód 1.7 rekesszel, iso felső limitet Te ismered a gépet (nálam a G5nél 3200) és aztán ha esetleg benyomja az iAuto gombot (ez van már G3nál is?) az sem baj, mert úgyis először a rekeszt nyitja majd az automatika a legtágabbra, szóval nagyjából ugyanott van.

(ha a 45ös lenne és nagyon kevés fény, akkor érdemes lenne elgondolkozni a záridő-módon lévén ugye a G3 sem stabis és inkább legyen sötétebb a kép mint bemozdult, de a 20asnál ez nem hiszem hogy gond lesz)

szerk: na mondjuk madgie-nek igaza van, ugyan a körülmények hasonlóak egy koncerthez de itt sokkal gyorsabb mozgás is lehet (bár az meg lehet hogy direkt szép ha forgásnál elmosódik a szoknya, stb)

Hát mindegy, szerintem erre így előre nem igazán lehet megmondani a tutit... (egyébként akkor most ő egy külső résztvevő és a tánc a színpadon van vagy ez közösségibb esemény, mint egy táncház és ott fog állni a táncosok mellett?)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#39969) jjeahh válasza Mercutio_ (#39967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A" mód, F1.7, auto iso belőve 200-1600 közé

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39970) Mercutio_ válasza Studi (#39964) üzenetére


Mercutio_
félisten

750 a beugró.

b. vr: Tánctér mellett, de nem mozoghat szabadon és be se jöhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39971) MrChris válasza madgie (#39960) üzenetére


MrChris
nagyúr

A komád szerintem kapásból ejti. :D Nincs benne képstabi. Nincs hozzá obi. Nincs raw videó. Nincs fokuszpíking. Nincs wifi. Nincs hozzá 32gb gyors sd. A followfocust nem adja hozzá :) Egyáltalán ez jó valamire :D

(#39972) madgie válasza MrChris (#39971) üzenetére


madgie
titán

Elásom akkor, komolyan :))

Most éppen egy diy railt, vagy mi a búbánatot épít, múltkor néztük az E-P1-gyel, mennyire remeg :)

(#39973) EFT válasza Studi (#39921) üzenetére


EFT
tag

(#39974) MrChris válasza madgie (#39972) üzenetére


MrChris
nagyúr

a hülyeség őt sem hagyja nyugodni, én egy steady állványt csináltam a telefonomhoz. Most vagy át kéne alakítanom a g6-hoz, vagy inkább egy újat csinálni, mert nem lett számomra tökéletes. Meg tanultam belőle és a 2. verzió biztos jobban sikerül. De a hatása 100%os volt, éppen csak szeret elforogni.

Diy rail nálam is tervben van ;]

[ Szerkesztve ]

(#39975) madgie válasza MrChris (#39974) üzenetére


madgie
titán

Itt a koma is, csak hogy nehogy azt higgyétek, hogy olyan, mint Columbo felesége :DDD

Szerk: péhá nem figyel orientációt a Zexifbű? :(

[ Szerkesztve ]

(#39976) Studi válasza EFT (#39973) üzenetére


Studi
addikt

Oly E-30 felől érkezve kicsit. :)

(#39977) MrChris válasza madgie (#39975) üzenetére


MrChris
nagyúr

húú bakker ez brutális :Y hány kilós kamerára tervezte?

(#39978) madgie válasza MrChris (#39977) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, abban a kofferben van joystick az X-Y vezérlésre, bele van építve egy kis képernyő is (de nem HDMi-s), PC-s táp hajtja az egészet... elég rég bütyköli, na :D

(#39979) jjeahh válasza madgie (#39975) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jézus mariska :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39980) gorgo válasza Mercutio_ (#39967) üzenetére


gorgo
őstag

iA mód, vagy ha nem akkor P mód, de lehet A mód is tök mindegy, kevés fényben úgyis nyitva lesz az obi végig. Esetleg ha te akarsz besegíteni neki :)) , akkor raw+jpeg, és a legszarabb képeket rawból hívni... De tudom, nem hülyültél meg... (én is voltam hasonló szituban, de akkor mivel engem fotóztak adott volt hogy raw-ban készülnek a képek, mert majd én elszarakodok velük).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#39981) hegyimorc válasza madgie (#39975) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Azt hittem így oldalnézetből, hogy ez valami steampunk cucc :DD

( kb :DDD )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39982) gorgo válasza hegyimorc (#39981) üzenetére


gorgo
őstag

Nem jársz messze az igazságtól... :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#39983) TayRol válasza gorgo (#39982) üzenetére


TayRol
veterán

figy, a 9-18 használható beltérben "rendesen", vagy csak elég korlátozottan és inkább a kültér preferált?

(#39984) madgie válasza hegyimorc (#39981) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#39985) arn válasza TayRol (#39983) üzenetére


arn
félisten

kezbol az egy f4es obi nem az igazi, meg az em5 stabjaval sem :)

***

ebben a 2es firmwareben hol talalom az ujdonsagot? :F kurzormeretet eddig is tudtam allitani, ez most miben mas?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39986) Lassú Víz válasza TayRol (#39983) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Leginkább ott jön ki az előnye ha egy szoba belsőt akarsz bemutatni. Embereket nem nagyon tennék a képre :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#39987) TayRol válasza Lassú Víz (#39986) üzenetére


TayRol
veterán

kültérre kellene, de ott is ugyebár ez 18-36... már nem annyira nagylátó.

(#39988) Tin_Shield válasza arn (#39985) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fogaskerék menü -> AF/MF -> [ --- ] Alapállapot -> [ - ]S, ez az új kisméretű fókuszmező (kb fele/kétharmada mint amit a nagyítással el lehetett érni)
A másik az ISO beállításnál, a 200 előtt van egy Low állás ami elvileg ISO100-nak felel meg.

(#39989) jjeahh válasza TayRol (#39983) üzenetére


jjeahh
nagyúr

plafonravaku :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39990) hegyimorc válasza TayRol (#39987) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mit akarsz fotózni, ha még ez sem elég nagylátó?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39991) TayRol válasza hegyimorc (#39990) üzenetére


TayRol
veterán

tájat és épületeket. nikonra sigma 10-20-am volt, az ejv. 18 mondjuk nem sokkal több... nem tudom. fényerőtlenségéhez képest drágállom, bár dslr-en is f8-on használtam a fix 3.5-ös nagylátót.

(#39992) Tin_Shield válasza TayRol (#39991) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Amit én próbálgattam anno a 10-20-asokból (f4-5.6 és f3.5) azokat rekeszelni is kellett f8 környékére (D90-en) hogy nagyon ne taknyoljon a szélek felé, az m.zuiko 9-18-at meg nem szükséges.
A gyakorlatban látványosan szűkebb az ekv 18 az ekv 15-nél. De nekem mindkettő sok, gyorsan kiderült, hogy nem tudok értelmesen fényképezni az uwa üvegekkel, az ekv 24 körül számomra bőven elég nagylátó

(#39993) TayRol válasza Tin_Shield (#39992) üzenetére


TayRol
veterán

lehet, egy 12-50-es kellene, aztán oldjam meg azzal amit kell...

(#39994) |AP| válasza Parci (#39934) üzenetére


|AP|
veterán

"igazából elég telitalálat ez az e-m10, a stabitól rettegek egyedül, számomra az az e-m5 első számú előnye."

Robin Wong szerint: "To be entirely honest, I did not feel any difference using the 3-Axis IS, considering I have been so used to 5-Axis IS all this time."

bővebben

Van nála fisheye lenscap is, remélem hamarosan lesz fent pár kép vele...

[ Szerkesztve ]

(#39995) Parci válasza |AP| (#39994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helyes :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39996) TayRol válasza Parci (#39995) üzenetére


TayRol
veterán

durván best buy lesz. és még a végén megéri az árát az a 14-42 palacsinta...

[ Szerkesztve ]

(#39997) arn


arn
félisten

ezt a barlangot nagyon megneznem... meg mindig ugyes fotos :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39998) Tulku válasza madgie (#39978) üzenetére


Tulku
veterán

Atombunkert nem akar épìteni ez a jáöember?
Olyan Szalacsisat...az is a környéketeken épült egykor...:-)

(#39999) Parci válasza TayRol (#39996) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából jópofa mind a 14-42 ez, mind a halszem vázsapka, az e-m10 és a 25-ös meg durván jónak tűnik. aki nem igényli a teleobit, mint én, ezzel a négyessel kész is van, még vehet egy makróelőtétet és helló. magyarán kivételesen összes cucc, amit épp bejelentett az oly, tetszik. engem még az af sem zavarna, fuji x10-ről jönnék (de nem jövök)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40000) arn válasza Tin_Shield (#39988) üzenetére


arn
félisten

nalam a mostani beallitassal elo se lehet csalni, ezert meg nem fogom atallitani az egeszet, mar megszoktam :) a kurzorokkal pozicionalom a fokuszmezot (kozep az alap), es gyorsgombon van a kicsinyites. nincs most "home" gomb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.