Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39201) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#39198) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen az utólagos FF dolog megy, csak sokszor nem annyira jó a képzelő erőm, hogy pl amikor egy megvilágított arcot próbálok fényképezni, lehet hogy végeredményben sokkal jobb lenne FF ben mint színesben.

Meg FF ben valahogy a fény árnyék dolog jobban komponálható már akkor amikor lövöm a képet.

(#39202) MrChris válasza madgie (#39197) üzenetére


MrChris
nagyúr

sajnos a LR igen szarul kezeli a pana raw színeit. Viszont a G6-mellé adott Silkypix meglepőn jó színeket csinál. Sokat kell birizgálni. A LR-nál mindig van egy egy szín ami majd leugrik a monitorról, meg még egyéb színhibáit is tapasztalom. Viszont más téren mindenhol jobb a LR. A Silkypix 'festményessen' élesít és a kontúrokat is jól elb..sza. Igaz ez 1:1 nézetben a legzavaróbb, LR ilyet nem csinál. Szerintem elég jól fejlődik a Silky, csak nagyon lassan. Lesz vajon a LR-hoz rendes Pana konverter, mint nemrég az Olyhoz?

(#39203) madgie válasza MrChris (#39202) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az Oly sincs rendben, sőt, de a régi presethez képest egy fokkal jobb a dolog.

(#39204) Mercutio_ válasza MC Pite (#39182) üzenetére


Mercutio_
félisten

Térítésre ott a Nikon és a Fuji topic ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39205) |AP| válasza madgie (#39169) üzenetére


|AP|
veterán

madgie és Gondwana: Köszönöm!

LR-t és Hemi fisheye-t próbálgattam eddig, de még nem az igazi az eredmény. A Hemi nagyon jó (lenne), de csak a függőleges vonalakból veszi ki a kanyart, a vízszintesekkel nem igazán boldogul. Cserébe nem mossa el a képszéleket és minimálisat veszít az eredeti képből jobb -és baloldalt.
Kipróbálok még pár más módszert, aztán ha lesz valami értékelhető, akkor bemutatom.

(elgondolkodtam a Sami halszemen, mert apró, jó minőségű obi, de nekem csak akkor jöhet igazán szóba, ha megoldható valami elfogadható defish. Ha nem jutok semmire, akkor max. a lenscap fisheye-ra fogok áldozni)

(#39206) FEDman válasza |AP| (#39205) üzenetére


FEDman
addikt

Nem tudom mi az a Hemi fisheye, de ha a Sami halacska torzítását akarod korrigálni LR-ban, akkor próbáld meg a Nikon 10,5mm obi profilját használni. Az alapból benne van a LR-ba és egész jó a Sami halszemhez is.

(#39207) hegyimorc válasza |AP| (#39205) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Kipróbálhatod ezeket is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39208) |AP| válasza FEDman (#39206) üzenetére


|AP|
veterán

próbáltam azt is, meg a Sigma 8mm-t is. Egyik sem rossz, de nem tetszik a végeredmény. Borzasztóan széthúzza a képszéleket, így azok mosottak lesznek, ráadásul sokat le is vág a szélekből. Ebből a szempontból például sokkal jobb a Hemi, és létezik még pár "okosabb" megoldás, de nem tudom mennyi időm lesz ezzel foglalkozni. (Hugin, Panini, Paint shop pro).

Ez például Paint shop pro-val készült, és ezzel az eredménnyel elégedett is lennék:

eredeti
defish

szerk: hegyimorc: köszönöm, ezek is a listán vannak, bár első próbára ugyanazt értem el vele, mint a Sigma 8mm profillal.

[ Szerkesztve ]

(#39209) .mf válasza |AP| (#39205) üzenetére


.mf
veterán

Ha még nem láttad volna, ajánlom figyelmedbe ennek a srácnak az blogját és tesztjeit: 1 2 3 stb van ott még pár a fisheye-ról is, meg más m4/3 obikról és vázakról is (bár főleg Pana vonalon mozog).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39210) Schanyee válasza |AP| (#39208) üzenetére


Schanyee
senior tag

Mostanában sokat néztem én is ezt a halszemet, a dpreview forumán legtöbbet a paninit ajánlották.

(#39211) FEDman válasza |AP| (#39208) üzenetére


FEDman
addikt

Ja értem, ennyire nem ástam bele magam, én is csak Madgie képeivel játszottam el anno kicsit. :)

(#39212) |AP| válasza Schanyee (#39210) üzenetére


|AP|
veterán

igen, tetszik a Paninivel elért eredmény, de még nem tudtam kipróbálni.

ebből tud például ilyet csinálni.

(#39213) Schanyee válasza |AP| (#39212) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ezt én is néztem, meg van még egy pár ami erről szól, mármint a módszereket hasonlítja össze.

(#39214) madgie válasza |AP| (#39212) üzenetére


madgie
titán

Ö, és ez a Panini honnan szedhető?

(#39215) |AP| válasza madgie (#39214) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem innen.
De még nem próbáltam.

(#39216) madgie válasza |AP| (#39215) üzenetére


madgie
titán

Wow, van Mac-re is, nemhittemvón :D

Köszi!

(#39217) Mercutio_ válasza madgie (#39216) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hitetlen gyaur nokedli kutya! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39218) Studi


Studi
addikt

(#39219) .mf válasza |AP| (#39212) üzenetére


.mf
veterán

Jaja, ezt a képet kerestem én is, csak már nem emlékeztem, hol láttam -- úgy rémlett, mintha az általam linkelt blogban lett volna, de ott most nem találtam. De asszem a szerző ugyanaz (Fredrik), csak a DPR fórumában postolta.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39220) gorgo válasza |AP| (#39208) üzenetére


gorgo
őstag

Az ACR-ben van a Nikon 10.5mm-es halszem, annak a profilját szoktam használni, ha tuti teljesen lineárist akarok, ekkor viszont 200%-ra kell vennem az effekt erősséget. Ha 100%-on hagyod akkor csak részben húzza ki. A legjobb benne, hogy 0-200% között eléggé finoman állíthatod a mértéket. Persze, ha az eredmény nem tetszik, más algoritmus után kell nézni. Automatizálható + villámgyors.
És sajnos a halszem nagyon erős torzítását nem lehet kompromisszummentesen egyesre húzni. Ha vki rájön, hogyan kell, szóljon nekem is :).

Vagy ott van pl. a Hugin szoftver. Professzionális, ingyenes, paraméterezhető, tanítható, és vagy tucat defish algoritmust ismert. Továbbá rettenet sok egyébre is használható (pl. gömb-panoráma halszem obival, ezt fogom egyszer megtanulni!!). Cserébe meglehetősen bonyolult, rendesen tanulni kell a használatát, emiatt lassabb és gépigényesebb is. Garantáltan a legsokoldalúbb, csak tudd használni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#39221) |AP| válasza gorgo (#39220) üzenetére


|AP|
veterán

igen, most a hugin és a panini jön, amit ki akarok próbálni. Meglátom mennyire bonyolultak (de lehet addigra madgie megfejti :) )

(#39222) Mercutio_ válasza gorgo (#39220) üzenetére


Mercutio_
félisten

Indexen van panós topic, ott van pár panót igen komolyan űző arc (takoca, v_sanya, stb.) talán ha valamelyiknek van honlapja ott található hugin-os bejegyzés :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39223) Schanyee válasza Mercutio_ (#39222) üzenetére


Schanyee
senior tag

Hehe monogram alapján v_sanya akár én is lehetnék, de én nem értek ezekhez :D

(#39224) madgie válasza Mercutio_ (#39222) üzenetére


madgie
titán

Vagy néha itt is előfordul scarabeus koma, neki pont sami halszeme van és gömbpanózik :)

(#39225) Mercutio_ válasza madgie (#39224) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na, akkor meg pláne.
Én csak - pihe által - takoca-t "ismerem", aztán rákeresve még kidobta, hogy kik ott mellette a "fő hangadók" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39226) .mf válasza |AP| (#39221) üzenetére


.mf
veterán

Amit fentebb linkeltem, ott Fredrik részletesen megadja a beállításokat is, amiket Huginben használt a Samyanghoz -- hátha jó lesz kiindulási alapnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39227) b.vr


b.vr
őstag

(FT5) E-M5 + 12-40mm kit

"Yesterday we learned that Olympus will offer an E-M5 and 12-40mm lens bundle. But that E-M5 has at least one small difference over the current E-M5. This is an “elite” version that has a new texture on the body (might be the same E-M10 texture you see on the image on top). But the camera specs are exactly the same. It’s just an esthetic change!"

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#39228) sasa134


sasa134
addikt

üdv

az E-M10-re milyen árat saccoltok? az m43rumors 560 Eur-t írt a vázra, ez kb valós lehet? tudom, megtudjuk jovő héten.. :B

Avanti Roma

(#39229) ROBOTER válasza sasa134 (#39228) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én kizártnak tartom, hogy ennyiért megvásárolható lenne. Az E-PL5 kit van ezen a szinten kb.

[ Szerkesztve ]

(#39230) k1csi válasza sasa134 (#39228) üzenetére


k1csi
senior tag

Az olympusmarketen (e-bay) pont kb. ennyiért megy az E-M5, szóval e felé sokkal nem hiszem hogy mennének (újdonság ide vagy oda). Hacsak nem hoz valami tényleges extrát az E-M5-ön felül.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#39231) schawo válasza |AP| (#39215) üzenetére


schawo
titán

Saját korábbi kísérleteim Huginnal (panini és rektilineáris leképezés): [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39232) sasa134 válasza ROBOTER (#39229) üzenetére


sasa134
addikt

hát igen, az E-M5 váz most 900Eur ha jól látom, gondolom alája kell belőni, én is inkább a 699 vagy 799Eur árat tartom esélyesebbnek. de lehet vakvágányon vagyok.
Érdekes lesz látni mit tud a 3 tengelyes stabi, az 5-tel szemben. Kinézetre nagyon bejön a gép, persze meg kell tapogatni. 560-ért rohannék venni egyből.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#39233) ROBOTER válasza k1csi (#39230) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én extrának, pontosabban extra meglepetésnek el tudnám képzelni, hogy az E-M1 kedvezőbb telítődését és emiatt nagyobb dinamikatartományt nem a szenzor okozza, hanem az E-M1 előtti típusoknál valami feldolgozási korlát volt, és az E-M10 is kedvezőbb lenne. Na persze hiszi a piszi, csak álom.

(#39234) MrChris válasza k1csi (#39230) üzenetére


MrChris
nagyúr

esetleg videóban fhd 50p/25p 35-50mb/s :D
De ez csak vicc, olympus tudja, erre semmi szükség, bukta lenne...

(#39235) |AP| válasza schawo (#39231) üzenetére


|AP|
veterán

ezek elég jók szerintem (az látszik, hogy álló képformátumnál nem annyira szerencsés a defish, mert sokat lekap a tetejéből. Fekvő képeknél viszont elég jó az eredmény)

(#39236) ROBOTER válasza MrChris (#39234) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyébként eléggé hihetetlen, hogy egy olyan jelfeldolgozó processzor, ami másodpercenként 10db 16 megapixeles JPG-t RAW-val együtt kiír a pufferbe, nem tud egy nyamvadt használható videót összehozni. Kellene egy jó hack rá.

[ Szerkesztve ]

(#39237) k1csi válasza ROBOTER (#39233) üzenetére


k1csi
senior tag

Ja egy valós ISO100 még az 1/4000-et is megbocsáthatóvá tenné.

MrChris
Már a 25p is nagy dobás lenne (persze kicsit jobb bitrate-el). Egyre gyakrabban látom a PAL/25p kommenteket különféle oldalakon. A költség oldalon meg ez a kis fejlesztés nem hiszem, hogy tönkretenné az Olyt. Persze a 3 tengelyes stabi pont a videó részen spórol, szóval még mindig nem lenne akkora dobás, azt majd max. a következő generációnál...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#39238) Studi válasza k1csi (#39230) üzenetére


Studi
addikt

Ők refurbished cuccokat árulnak, nem?

(#39239) .mf válasza k1csi (#39237) üzenetére


.mf
veterán

Ha megnézed a DXOmark tesztjét, az Olynál "ISO200"-nak nevezett beállítás kimérve szinte pontosan ISO100. Kapcsolódott is hozzá egy cikk, vagy ott vagy máshol erről a tesztről indult vitában linkelve, hogy ebben miért van igazuk és miért nincs.
Az ISO100 már ténylegesen ISO50 lenne. Nem tudom, hogy a dinamikának milyen lenne.
1/4000-be bele kell törődnünk, az 1/8000-képes zárszerkezet sokkal drágább, nem véletlenül csak a csúcsmodellekbe kerül bele. ND-szűrő, nincs más választásunk.

Lehet, hogy most az olympusmarket ebayes dömpingjén 600 EUR-ért is mentek EM5 vázak, de azok használt, javított darabok, ezt is számítsd bele. Az 560 EUR gondolom megint valami közvetlenül JPY-ből számolt dolog volt, ami teljesen kihagyja a vám és áfát -- úgy már egyből 700 EUR-nál vagyunk, de szerintem simán lehet 750-800 EUR is.

Sasa: én a helyedben lecsapnék egy jó árú garis használt EM5-re. Múltkor mintha 175k-ért hirdetett volna valaki egyet. Az EM10 se lesz olcsóbb, s még odébb is van, hogy egyáltalán megjelenjen. No meg a stabi sem lesz olyan tuti.

b.vr: én is erősen gondolkoztam ezen a kombón (EM5 + 12-40), de eddig csak sejtettem, most már tapasztalom is: ha ehhez a vázhoz már a 14-140-II sem kényelmes, ami 265 g, akkor milyen lehet a 12-40, ami alapból 382? Akkor már adhatnák egyből a szetben legalább a grip felső részét is, mert ahhoz az obihoz szükség lesz rá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39240) schawo válasza .mf (#39239) üzenetére


schawo
titán

de azok használt, javított darabok
Kivéve, amikor nem. ;) Csomó mindent vettem már onnan, használtat egyszer kaptam, a legtöbbször bontatlan cuccot kapsz tőlük "generalüberholt" címke alatt is. Persze valamennyire lutri.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39241) k1csi válasza Studi (#39238) üzenetére


k1csi
senior tag

Igen, de garisak.

.mf

Nem pontosan ISO100 az, egy kicsit több...
De inkább hagyjuk az egészet, úgyis csak spekuláció, csak nem éri meg nekik annyi fajta szenzort gyártatni.

Van olyan ami 560 ajróért ment, van ami picivel kevesebbért.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#39242) MLaca válasza schawo (#39240) üzenetére


MLaca
őstag

de hát a generálüberholt (refurbished) cuccok gyárilag vannak újracsomagolva, azért olyan, mintha új lenne. a bontott, visszaküldött gépeket megtisztítják (ált. ultrahang, nedves popsikendő stb.), funkciókat leellenőrzik, frissítik a firmware-t, újracsomagolják, mellékelik az új (filléres) bontatlan kábeleket, vállszíjakat, "lehegesztik" a dobozt és teszik fel az olympusmarketre. a refurbished az tényleg az, új cuccot nem tesz oda a gyártó, nem jótékonysági intézmény egyik sem.

http://mlzphoto.hu/

(#39243) MrChris válasza ROBOTER (#39236) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha jól emlékszem egyetlen olyhoz sem sikerült hacket csinálni, ennek mi lehet az oka?

(#39244) madgie válasza MLaca (#39242) üzenetére


madgie
titán

Ja, nem olyan, mint az új, ez legalább át van normálisan nézve :D

(#39245) Studi válasza madgie (#39244) üzenetére


Studi
addikt

:DDD

MLaca: amit használnak, elromlik, azt jellemzően megjavítják, visszaadják. Ezek inkább olyanok, amiknél a vevő felbontotta, kipróbálta, de elállt a vásárlástól. Szóval ha használtak is, akkor is max pár napot. Anmak komolyabb kopása nem lehet.

(#39246) Mercutio_ válasza .mf (#39239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tegyük hozzá, hogy te egykezesen használod a cuccot, aki kétkézzel fogja, annak lehet belefér még 12-40-nel is, ki kell próbálni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39247) ROBOTER válasza MrChris (#39243) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem tudom. De tény, hogy a RAW formátumuk (amióta tömörített) is a legbonyolultabb az összes között, nem tudnám segítség nélkül visszafejteni, miközben a Canon és a Pentax gond nélkül ment.

(#39248) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Néha azért eszem megáll mennyire exhibicionista arcok vannak flickr-en.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39249) |AP| válasza Mercutio_ (#39248) üzenetére


|AP|
veterán

ha mondjuk egy szőröshátú férfiemberről lenne szó, akkor most jól felháborodnék, de így nem teszem :)

(#39250) jjeahh válasza Mercutio_ (#39248) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már flickr: miez a getty? valami stockfotós oldal, és a flickr-ről válogatnak képeket? kaptam valami meghívót 20 képemre
madgie: engem meg már másodszor zaklatnak, csak ezért keltette fel a figyelmemet :DDD
szal, érdemes vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.