Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40901) Studi válasza Ear001 (#40894) üzenetére


Studi
addikt

Én épp ellenpélldát rudok hozni, a vakum törött rögzítőcsavar ját ingyen cserélték. :R
De sajnos valóban átalánydíjas egy csomó javítás, nem térhetnek el ettől. :(

(#40902) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#40899) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem már nem garis az obija :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40903) Studi válasza Lassú Víz (#40899) üzenetére


Studi
addikt

Nem volt már garis, akkor sajnos nem tudnak vele mit csinálni. :(

(#40904) FEDman válasza lenan (#40858) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy néz ki az utóbbi. Itt is jó nagy és szenzorra tolt a hátsó lencse. :)

(#40905) lenan válasza FEDman (#40904) üzenetére


lenan
aktív tag

és nyílván jön a cserélhető obis sd1 quattro is, a sigma-globalon már nincs a régi - remélem ott is előrukkolnak valami jó sokkoló design-nal.
Amúgy a régi dp most 420 euro, a tükrös sd-1 1100 euro 2.8/16-50 obival, ez erősen elgondolkodtató ha valaki vágyik ilyenre esetleg

(#40906) MrChris válasza Studi (#40903) üzenetére


MrChris
nagyúr

megjött a dupla adag zöld prémium Patona akksi a G6-hoz. Működik vele. Most töltöm. Eredeti 50gramm patona 53 gramm. Néhány gombelemnél több lehet benne :D Lehet, hogy a többi súly csak téglapor :D

(#40907) Studi válasza MrChris (#40906) üzenetére


Studi
addikt

Jó lesz az, az enyémek is mennek még. :)

(#40908) schawo válasza FEDman (#40841) üzenetére


schawo
titán

Te jó ég, mi ez a balkezes selfie-markolat? Remélem, ezt szánják az abszolút fészbúk fényképezőgépnek, mert azt el sem tudom képzelni, hogy ezt jobb kézzel, optikával előre kéne kézbefogni. Mi a fenének olyan szögletes a markolat eleje? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40909) schawo válasza jube7 (#40898) üzenetére


schawo
titán

Túlbonyolítod. Le volt írva, annyi a teendő, hogy elballagsz az Olympus Mintaboltba, megmegrendeled a kütyüt. Aztán rendeléskor (vagy ha elfelejtetted, akkor valamikor utána) szólsz, hogy a csoportos rendeléshez tartozol. Ennyi, finito. Így nem függsz másoktól, és mások sem függnek tőled.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40910) FEDman válasza lenan (#40905) üzenetére


FEDman
addikt

SD-1-re van olyan hogy 16-50/2,8 ?
Mondjuk engem tükrös gépek már nem nagyon mozgatnak meg.
Olyan tükrös gép, amire csak Sigma obik mennek fel meg pláne nem. :DDD

(#40911) jube7 válasza schawo (#40909) üzenetére


jube7
tag

Nekem ez egyszerűnek tűnik, túl egyszerűnek. És zéro info van pl. az árról. Ha gondolod, tedd ezt, én megpróbálom mindenesetre egyeztetni a mintabolttal. És olyan igény is lenne, hogy csak az obi kellene a kitről, ezt egy váz megrendelésénél lehet összehangolni. Mégis, a csoportos megrendelésbe mennyi és milyen színű kütyü tartozik szerinted? Vagy ami jut? Szóval én inkább egyeztetnék azok nevében, akik írnak a címemre.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#40912) lenan válasza FEDman (#40910) üzenetére


lenan
aktív tag

hát sigma, ja - van olyan hogy 1.8/18-35 zoom, meg 1.4/35 és az új 1.4/50 szerintem van már meglehetősen jó sigma cucc amúgy, én sem vennék már tükröst - de vajon tükrös lesz valóban?

(#40913) schawo válasza jube7 (#40911) üzenetére


schawo
titán

Ezért kell megrendelni, mert olyat rendel az Olympus Magyarország, amilyet rendel a Mintabolt, ők pedig azt, amilyet mi leadunk egyenként, igényszinten.

Mi van, ha valaki mégis visszalép? Azt szívja meg a szervező? Mindenki rendeljen saját nevében, saját felelősségre, ne csoportosra, mert egyébként valaki szívni fog.

Én mindenkinek azt javaslom, hogy kitben vegye, mert a világon mindenütt baromi drága lesz ez az obi. Ha valakinek nem kell, eladja ebayen, bőven 200 euró fölött megy az majd.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40914) jube7 válasza schawo (#40913) üzenetére


jube7
tag

Én holnap mindenképpen egyeztetek a bolttal, ha ezt megerősítik, akkor oké, nekem sem hiányzik az adminisztráció. De tudni akarok valami biztosat. Ha ez sikerül, akkor megosztom persze.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#40915) FEDman válasza lenan (#40912) üzenetére


FEDman
addikt

De 16-50/2,8-as Sigma speciel szerintem pont nincs.
A Sigma amúgy tud marha jó üvegeket tervezni, ezt egy pillanatig nem kérdőjelezem meg. A Sigma 30/1,4 is optikailag egy remek darab, akartam is venni még a Canonos korszakomban, csak hát előtte kipróbáltam és olyan szinten össze-vissza fókuszált, hogy végül inkább hagytam a fenébe.
Leginkább az ilyenek miatt nem tudnak ma már meghatni a tükrös gépek, a fenének van kedve az ilyesmikhez. Viszont a mirrorless vonalon örülnék a Sigmának. Gépnek is meg az üvegeknek is.
Sajnos jelenleg még mirrorless Sigma üveg is alig van és az a kevés se elérhető Fujira és emiatt most haragszom is rájuk. :)

(#40916) Ear001 válasza Mercutio_ (#40897) üzenetére


Ear001
addikt

Persze, ez teljesen rendben van, a szervizes hozzáállása is hibátlan volt, mindezt azért írtam, hogy mennyire rizikós egy nem bolti garis használt objektívet venni, mert simán lehet belöle gazdasági totálkár még egy apró hibánál is.

(#40917) Parci válasza lenan (#40905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol ennyi az sd1? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40918) schawo válasza jube7 (#40914) üzenetére


schawo
titán

Mivel MLaca, a Prohardver fotós szerkesztője írta, hogy mi a teendő, miután ő egyeztetett az importőrrel, én saját magamnak nem látom szükségét a bolttal való egyeztetésnek. Ha valakinek jó kapcsolata van a magyar Olympus-szal, akkor az pont ő. Persze, ha úgy érzed, akkor nyugszol meg teljesen, akkor hajrá, károd biztos nem származik egy beszélgetésből. Persze az is lehet, hogy a bolt még nem tud a dologról, de az se jelent semmit.:) Egyébként én is holnap, vagy holnapután megyek rendelni, utána úgyis beszámolok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40919) jube7 válasza schawo (#40918) üzenetére


jube7
tag

Holnap lesz bent, aki tud a dologról elvileg, úgyhogy bízom benne, hogy hiteles információhoz juthatunk a bolt részéről is, amellett, hogy MLacában én is megbízom.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#40920) Lassú Víz válasza schawo (#40913) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az az obi 30 ezerrel drágítja a vázat kitben, prémium klub kedvezménnyel 25500. Gondolom másutt is ilyesmi lesz. Lehet van néhány őrült aki nagyon ráizgul és az elején megad érte 200 Eurót, de én nem vagyok köztük az biztos.

Ez a buli 25-öt megér, de 60-ról szó sem lehet. :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40921) schawo válasza Lassú Víz (#40920) üzenetére


schawo
titán

Németországban 200 euró az EZ kitobi felára, Angliában 170 font, sőt Amerikában 350 dollár, mert kitben nem lesz elérhető.

Ez a buli 25-öt megér, de 60-ról szó sem lehet.
Neked. :) A 14-42 szóló ára 350 euró, és sokan meg akarják venni majd mostani gépre is. És mivel EU-ban 200 a kit különbség, a költségek (ebay, paypal) 250 alatt sehol sem lesz, mert kevesebbért nem éri meg kiszedni a kitből.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40922) neevous


neevous
tag

Valaki Olympus Viewerezik rajtam kívül? A 3-ast használom és iszonyatosan lassú Mac-en. Érdemes downgrade-elni?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#40923) Mercutio_ válasza schawo (#40921) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nnna, ha még valaki el is tudná adja helyettem e-bay-en esélyes lenne, hogy benevezzek egy E-M10-re :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40924) hegyimorc válasza neevous (#40922) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én néha elindítom.

Mi lassú? Az ahogyan a paraméterek állítására reagál? Mert az tényleg lassú gyors PCn is, de amennyire emlékszem ez a kettesben sem volt gyors. Macen nem próbáltam, de szerintem nem érdemes azon sem downgraddel próbálkozni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40925) arn válasza schawo (#40921) üzenetére


arn
félisten

Mitol er ez az obi tobbet, mint a tobbi kitobi? A 12-50 is 400eur kornyeken van, aztan 40-50ert mennek. Szvsz epp ugy lesz belole, mint emebbol.

Az a felar jo erte, annal csak magasabban lesz az ara :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40926) Lassú Víz válasza schawo (#40921) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor így jártam. :((( MLaca által eredetileg írt 265-ös kit áron sem érdekelne az obi bontva. Senkitől sem várom el, hogy a saját pénze ellensége legyen, de nekem tényleg nem ér annyit a méret csökkentése.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40927) schawo válasza Lassú Víz (#40926) üzenetére


schawo
titán

Jah, bocs, nem ellened akartam. :B Biztos lesznek, akik nem akarnak vesződni a külföldi értékesítéssel.

(#40925) arn
A12-50-ért ÉN egy fillért sem adnék, mert abnormálisan nagy. Az extra az EZ-ben, hogy pici. Nézd meg a Pana X kitzoom, vagy a 12-32 árát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40928) neevous válasza hegyimorc (#40924) üzenetére


neevous
tag

Az nem is annyira zavarna, mert kb csak expót állítok rajta, de a képek szelektálása is szívás, mert igaz, hogy nincs egy különösen combos gépem, de 2-3 másodpercig gondolkozik akkor is, ha lépek egyet jobbra vagy balra a rawok között.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#40929) hegyimorc válasza neevous (#40928) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az nálam nem lassú, de elindítottam, hogy ellenőrizzem (hátha rosszul emlékszem :) ) és most épp talált upgradet. Most megy fel az 1.21 verzió.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40930) schawo válasza arn (#40925) üzenetére


schawo
titán

Külhonban ez sem horpad be úgy, mint nálunk. Kíváncsi vagyok, ez mennyiért megy majd el: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40931) hegyimorc válasza neevous (#40928) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Megnéztem. Nem lassú képnézegetés közben és "edit" módban sem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40932) lenan válasza Parci (#40917) üzenetére


lenan
aktív tag

pl> amazon.de

(#40933) Parci válasza lenan (#40932) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, a 17-50/2,8 ráadásul egy tök jó sigma üveg... hát, ez ennyiért azért korrekt szerintem. kár, hogy nem ötven.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40934) arn válasza schawo (#40927) üzenetére


arn
félisten

Csak a 12-32 szimpibb tartomany, es asszem jobban is rajzol. Csak egy fuggetlen tesztet talaltam a kicsi olyrol, de ott erosen kozepszeru dbnak tunt.

Zoomnal en vagy a nagy atfogast szeretem, vagy ha szuk, akkor az a minosegre menjen ra. Egy ideje mar kerulgem ezeket a fenyerosebb zoomokat, de mftn nem visz ra lelek, az elerheto melysegelesseg miatt. Ffen az elso obi lenne az 50es mellett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40935) Freddy76 válasza Parci (#40933) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezt az ötvenet nem kellene évente indexálni a KSH adatai alapján :F :))

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40936) hegyimorc válasza Freddy76 (#40935) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez az "ötven", nem egy szám, hanem a "szaréhugyé" szinonímája :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40937) Peat;) válasza Freddy76 (#40935) üzenetére


Peat;)
veterán

KSH-nál defláció lesz/van, így nehéz belőni a fix 50-et. :DDD

(#40938) Studi válasza Peat;) (#40937) üzenetére


Studi
addikt

Végülis az is igaz, hogy Magyarországon 47ezerből már biztosan meg lehet élni. Akkor az az 50-ezer, amit Pari ajánl egyáltalán nem is kevés! :DDD

(#40939) TayRol válasza schawo (#40913) üzenetére


TayRol
veterán

Én már megrendeltem, kitobilval. Valamikor bemegyek személyesen is és egyeztetek velük a teendőkről. Jön mellé egy 90-es 45-ös, meg kíváncsi leszek a 25-ösre is. a marcsán is erősen gondolkozom...

Mercutio: bazz, az gáz ha már ekvivalensben gondolkozom? kicsit hosszú volt a nap...

[ Szerkesztve ]

(#40940) Mercutio_ válasza TayRol (#40939) üzenetére


Mercutio_
félisten

90-es? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40941) schawo válasza TayRol (#40939) üzenetére


schawo
titán

Én kérek hozzá kapaszkodót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40942) MrChris válasza Studi (#40866) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak mikor megnézek egy vele készült képet, akár ilyen túrista képet mindig ledöbbenek a foveon élességén. Tudom 1:1-ben kicsit recés, de nekem jobban bejön mint az enyhén összemosott. Mint a képen látható fa ágkoronája, víz fodra, híd alatt a sörözők, kacsák 1:1ben is nagyon kristályos. Ráadásul monitor méretben (nálam 1920*1200) is átjönek azok a penge élek. Akit meg nagyon zavar rádob egy leheletnyi Gaussian blurt és máris eltűnnek, de mégis éles marad.
Vagy ez. Nem polcra termett, hanem használatra. Örülnék, ha ilyet tudna a G6 persze annak minden más előnyével :D

(#40943) lenan válasza FEDman (#40910) üzenetére


lenan
aktív tag

igazad van, 17-50
a régi merrill sem volt kicsi mondjuk egy penhez képest sem, ez azért meglepően hossszú a 161mm-ével

(#40944) Parci válasza lenan (#40943) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én még mindig úgy gondolom, hogy ezt a gépet senki sem fogja merni megvenni... még ha stikában tetszik is neki, egyszerűen nem meri majd levenni a polcról :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40945) FEDman válasza lenan (#40943) üzenetére


FEDman
addikt

Bekerült már ide is, lehet hasonlítgatni.
Megnéznék egyszer egy ilyet élőben, egészen meglepő arányai vannak. :)

(#40946) lenan válasza Parci (#40944) üzenetére


lenan
aktív tag

jaja, a camerasize.com -on ott van ez is már, állati jókat lehet próbálgatni mellé.
Pl ha egy e-p5-öt raksz mellé (amit azért szeretünk közösen), kövér, összevissza vonalú barokk cuccnak tűnik mellette, de szinte minden amúgy. az egyetlen letisztult cucc a leica m mellette, de az is egy hízott darab.
Érdekes ez a cucc az biztos, meg kellene egyszer fogni, van-e bármi előnye a 161 mm-nek.

(#40947) Parci válasza lenan (#40946) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az biztos, hogy letisztult... az e-p5 amúgy felülről néz ki borzalmasan, szemből én is azt is letisztultnak mondanám, de persze jóval több vonallal operál, mint a sigma.

á, ezt a sigmát még mindig nem hiszem el, szerintem egy csak valami jópofa trükk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40948) FEDman válasza lenan (#40946) üzenetére


FEDman
addikt

Annyi mindenképp, hogy nagyobb állványon is lehet rajta akksit cserélni.
Bár lehet ehhez elég lett volna mindebből egy kicsit kevesebb is. :)

(#40949) lenan válasza FEDman (#40948) üzenetére


lenan
aktív tag

nagyon nagy állványon is :-) de egy 40 dekás gépnek minek akkora állvány(fej)? Ezek után tényleg az sd-re leszek nagyon kíváncsi, ott is meg merik-tudják-e lépni ezt a design-t.

(#40950) FEDman válasza lenan (#40949) üzenetére


FEDman
addikt

Azért kell a nagy és nehéz állvány, hogy el ne fújja a szél az egészet! :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.